رفتن به مطلب

خریدار واتر کولر ۲۴۰ مدل بالا برای 9900K

PC Baz
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود خدمت دوستان عزیز

دنباله واتر کولر خوب و مناسب برای i9 9900K هستم.

حتما هم سایز ۲۴۰ میخوام.

استوک گارانتی دار و تمیز آکبند زیر قیمت بازار مایل به خرید هستم.

ترجیحا کولر مستر یا ایسوس ROG

خودمم یک عدد واتر کولر گرین ۳۶۰ evo دارم که کمتر از یک ساله از لیون خریداری کردم، اگر با مدله بالاتر با پرداخت هزینه تعویض هم دارید بفرمایید.

یک عدد واتر کولر انرمکس لیک تک ۱۲۰ هم دارم که یک مقدار قدیمیتر هستش و برای سیستمه چند ساله قبلم که روی ۲۶۰۰k بود کار کرده.

با تشکر.

لینک به دیدگاه

۲۴۰ برای پردازنده شما کمه

مگر اینکه سری راگ بگیری بنده اکبند کولرمستر و راگ  دارم قیمت مناسب تقدیم میشه

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، علی خسروی گفته است :

۲۴۰ برای پردازنده شما کمه

مگر اینکه سری راگ بگیری بنده اکبند کولرمستر و راگ  دارم قیمت مناسب تقدیم میشه

درود دوست عزیز

بله ممنون میشم قیمته هر دو رو بفرمایید

لینک به دیدگاه

سلام علیکم

قصد دخالت در فرایند تایپیک ندارم، ولی ارتقا از گرین ۳۶۰ اوو به ۲۴۰ حتی کولرمستر، اونقدر تاثیر خاصی نمیزاره و ۳۶۰ گرین کافی هم هست برای گیمینگ

اگه دنبال تفاوت محسوس هستید، یا باید برید سراغ کاستوم لوپ، یا سراغ ایرکولر های فول سایز مثل سیلور ارو یا نوکتوا d15

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، mohammadreza.sore گفته است :

glacier 360 javabgo nist mage?ya be case shoma nemikhore jarian chiye

جوابگو هست ولی با ضرب و زور کولر گازی (اسپیلت). خودش به تنهایی واسه این CPU جوابگو نیست.

روی کلاک دیفالته پردازنده مشکلی نداره ها، ولی روی توربو اصلا قابله تحمل نیست.

سایزش تو کیس من جا میشه، هم روی سقف هم در فرانت پنل.

چون من قصد دارم از فنها به شکل Pull/Push استفاده کنم به همین جهت دنباله سایزه ۲۴۰ هستم که کوچکتر و جمع و جورتر در عین حال با پرفورمنسه بهتر باشه.

فکر نمیکنم ۳۶۰ گرین به حدی باشه که بشه روی حالت دمنده و مکنده روش حساب باز کرد، اونم با اور پردازنده. خیلی مضحک میشه ۶ فن روی کولره گرین نصب کنم.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

سلام علیکم

قصد دخالت در فرایند تایپیک ندارم، ولی ارتقا از گرین ۳۶۰ اوو به ۲۴۰ حتی کولرمستر، اونقدر تاثیر خاصی نمیزاره و ۳۶۰ گرین کافی هم هست برای گیمینگ

اگه دنبال تفاوت محسوس هستید، یا باید برید سراغ کاستوم لوپ، یا سراغ ایرکولر های فول سایز مثل سیلور ارو یا نوکتوا d15

درود دوست عزیز

خواهش میکنم.

ببینید من از کابله رایزر برای GPU میخوام استفاده کنم و ایر کولر به احتمال فراوان مانع از این کار میشه.

من دقیقا میدونم پرفورمنسه ایر کولرها در نسخه های نچندان گرون قیمت بهتر از واتر کولرهای خوب و نسبتا خوب هستش.

ولی چون قصد چینشه فنها به صورت پول/پوش رو دارم و طبق ویدیوها و بنچمارکهای معتبر دما ۵ الی 7 درجه روی 9900K کاهش پیدا میکنه که بهتر از هیچ چیه.

بحث زیبایی هم در اینجا مطرحه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، PC Baz گفته است :

درود دوست عزیز

خواهش میکنم.

ببینید من از کابله رایزر برای GPU میخوام استفاده کنم و ایر کولر به احتمال فراوان مانع از این کار میشه.

من دقیقا میدونم پرفورمنسه ایر کولرها در نسخه های نچندان گرون قیمت بهتر از واتر کولرهای خوب و نسبتا خوب هستش.

ولی چون قصد چینشه فنها به صورت پول/پوش رو دارم و طبق ویدیوها و بنچمارکهای معتبر دما ۵ الی 7 درجه روی 9900K کاهش پیدا میکنه که بهتر از هیچ چیه.

بحث زیبایی هم در اینجا مطرحه.

اونکه ایرکولر فول سایز برای گرافیک مزاحمت ایجاد بکنه یا نه، به مدل کیس و صدالبته خود گرافیک بستگی داره و در چینش نهایی مشخص میشه

در مورد ارایش pull/push اهمیت داره که رادیاتور در مسیر intake هست یا exhaust ... اگه در مسیر intake باشه دمای خود پردازنده بهتر کنترل میشه ولی بقیه کامپوننت های سیستم دمای بالاتری خواهند داشت (مدل گرافیکتون چیه؟) و اگه در مسیر exhaust باشه، یه تعدیل دمایی بین پردازنده و بقیه کامپوننت ها ایجاد میشه که خب پردازنده دمای بالاتری خواهد داشت نسبت به حالت قبل

حالا چونکه 9900k فی نفسه پردازنده به شدت داغیه، اگه قراره زیر لود های سنگین بره طبیعتا رادیاتور باید در مسیر intake باشه که ایجاب میکنه شما exhaust بسیار قدرتمندی داشته باشید تا فشار هوای داخل کیس مینیمم بشه، هم باید کولینگ گرافیکتون خیلی خوب باشه که خیلی دمای بالایی نداشته باشه. 

مورد داشتیم که عزیزی گرین ۳۶۰ در جلوی کیس بسته بودن و 9900k و 2080ti windforce داشتن، و گرافیکشون واقعا داشت سوخاری میشد ... چون همینجوری هم کولینگ تعریفی نداشت کارتشون، فشار هوای کیس شونم مثبت شده بود ...

لینک به دیدگاه

ML360R RGB==5600
ML240RS RGB==3800
ML240RGB TR4 EDITION==3700
WRAITH RIPPER TR4==4300
ML240R RGB==3700
PRO 240 RGB==3600
ML240L RGB==2600
LITE 240==2350
MA620M==3200
Hyper212 LED Turbo==2100
T20==1000

قیمت ها فقط امروز اعتبار داره

لینک به دیدگاه

دوستان پس مورده مناسبه پردازنده من برای فروش نبود؟

فردا میرم که آکبندشو خریداری کنم.

فقط تا فردا صبح اگه مورد دلخواهمو پیدا کنم میتونم از دوستانه اینجا خریداری کنم و الی از جای دیگه ای که از قبل هماهنگ کردم خریدمو انجام میدم.

مورد مناسبی پیدا نشه فردا ظهر این تاپیک بسته میشه.

ویرایش شده توسط PC Baz
لینک به دیدگاه

سلام عزیز سوال داشتم
من تازه 9900k گرفتم و میخوام یه واتر کولینگ خوب بگیرم... مد نظرم cooler master ML240RS RGB هست که میخوام بذارم بالای کیس.
بنظرت کار سازه؟
الان فقط یه ایر کولینگ به طور موقت روش دارم و پردازنده رو لاکش کردم رو 3.6ghz و ولتاژشو رو 1.125 گذاشتم تا زیاد دماش بالا نره
 با این داستانای جریان هوا و این چیزا آشنا نیستم... عالی میشه راهنمایی کنید منو

ویرایش شده توسط Gho3tShadow
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Gho3tShadow گفته است :

سلام عزیز سوال داشتم
من تازه 9900k گرفتم و میخوام یه واتر کولینگ خوب بگیرم... مد نظرم cooler master ML240RS RGB هست که میخوام بذارم بالای کیس.
بنظرت کار سازه؟
الان فقط یه ایر کولینگ به طور موقت روش دارم و پردازنده رو لاکش کردم رو 3.6ghz و ولتاژشو رو 1.125 گذاشتم تا زیاد دماش بالا نره
 با این داستانای جریان هوا و این چیزا آشنا نیستم... عالی میشه راهنمایی کنید منو

سلام دوست عزیز

من تا اومدم همین مدله کولر مستر رو بگیرم متاسفانه قیمتش افزایش پیدا کرد، فعلا دارم از فرکانسه دیفالت استفاده میکنم و با زور اسپیلت (کولر گازی) دما فعلا که عالیه

اول واتر کولر رو گذاشتم در قسمته جلوی کیس (Front Panel) و از دما راضی نبودم، ولی روی سقف که دوباره بستم فعلا راضیم.

فنهای اصلیه واتر رو باز کردم و از فنهای کولر مستر ARGB فعلا دارم استفاده میکنم.

اینم تصویرش

401913818_photo_2020-07-24_00-42-14(2).thumb.jpg.5fe7ac4b7f8cb2be9f90ec725751871a.jpgphoto_2020-07-24_00-42-14.thumb.jpg.5f98e3d85b9cdb9c5569f3131c3ce959.jpg

لینک به دیدگاه

درود دوستان

به نظرتون دمای 90 با همین کولره 360 گرین روی Turbo All 4.7GHz رضایت بخشه؟

با توجه به اینکه فنهای کولر رو با کیت ARGB Cooler Master MF120R تعویض کردم.

خمیر هم آرکتیک سیلور 5 هستش.

IDLE هم روی 31 الی 35 در گردشه.

حس میکنم این دما با این کولر، کمی عجیب خوبه!!!

دمای محیط 28 الی 29 بود در زمان انجامه این تست.

دوستان اهل فن ایرادی در ولتاژ و دیگر عدد و رقمها مشاهده نمیکنید؟

در مورد امتیازی که گرفته هم نظرتونو میخوام بدونم.

برای خرید واتر جدید به شک افتادم.

البته اینم در آخر بگم روی 5GHz در اولین لحظه در CineBench دما از 100 به راحتی عبور میکنه، با این تفاسیر من قصد استفاده از تمام قدرته پردازنده رو دارم.

Untitled-2.thumb.png.7ae473030e65b636bf96c7e6b5914bad.png

ویرایش شده توسط PC Baz
لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در در 8 مرداد 1399 در 08:10، behruz گفته است :

سلام دوست عزیز

ممنونم، فعلا تا مدتی از خرید AIO منصرف شدم.

این تاپیک رو فعلا باز نگه میدارم ( نمیخوام دوباره تاپیک جدید باز کنم برای خرید و وقت دوستان رو دومرتبه بگیرم)

صبر میکنم تا گزینه مناسبی پیدا بشه و سیستم رو قطعا به سمت کاستوم کولینگ میبرم.

لینک به دیدگاه

در در 8 مرداد 1399 در 06:50، PC Baz گفته است :

درود دوستان

با توجه به اینکه فنهای کولر رو با کیت ARGB Cooler Master MF120R تعویض کردم.

خمیر هم آرکتیک سیلور 5 هستش.

IDLE هم روی 31 الی 35 در گردشه.

حس میکنم این دما با این کولر، کمی عجیب خوبه!!!

دمای محیط 28 الی 29 بود در زمان انجامه این تست.

دوستان اهل فن ایرادی در ولتاژ و دیگر عدد و رقمها مشاهده نمیکنید؟

در مورد امتیازی که گرفته هم نظرتونو میخوام بدونم.

برای خرید واتر جدید به شک افتادم.

البته اینم در آخر بگم روی 5GHz در اولین لحظه در CineBench دما از 100 به راحتی عبور میکنه، با این تفاسیر من قصد استفاده از تمام قدرته پردازنده رو دارم.

بلاک رو کج گذاشتی.

لینک به دیدگاه

آره چاره ای نداشتم.

بخاطر اینکه لوله های واتر بیش از حد خم میشدن و نمای قشنگی اصلا نداشت. همینطور لوله ها خیلی از هم فاصله میگرفتن، شیلنگ درازی داره این واتر کولر.

جلوی کیس اگه رادیاتور رو میبستم مشکله کج شدنه بلاک رو نداشتم ولی خوب از اونطرف نصب در فرانت پنل روی دما تاثیر زیادی گذاشت، و مجبور شدم باز کنم و روی سقف ببندم.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، PC Baz گفته است :

آره چاره ای نداشتم.

بخاطر اینکه لوله های واتر بیش از حد خم میشدن و نمای قشنگی اصلا نداشت. همینطور لوله ها خیلی از هم فاصله میگرفتن، شیلنگ درازی داره این واتر کولر.

جلوی کیس اگه رادیاتور رو میبستم مشکله کج شدنه بلاک رو نداشتم ولی خوب از اونطرف نصب در فرانت پنل روی دما تاثیر زیادی گذاشت، و مجبور شدم باز کنم و روی سقف ببندم.

رادیاتورو بر عکس کن، لوله ها مثل گرندبند حلقه ای میشن میتونی بلاک رو صاف ببندی.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

رادیاتورو بر عکس کن، لوله ها مثل گرندبند حلقه ای میشن میتونی بلاک رو صاف ببندی.

خودمم دارم اذیت میشم، حیف که نمیشه مثل بلاک کولر مستر قسمت جلویی رو باز کنم و درست ببندمش. سر فرصت درست میکنمش.

ولی جوری که شما میگید شیلنگها خیلی باید پیچ و قوس بخوره و حلقه ای میشه. نمیدونم خروجیه کار خوب در میاد یا نه، باید یه بار تستش کنم.

لینک به دیدگاه

امروز به مشکله جدیدی برخورد کردم به این شکل که پیچ مادگی برای بستن M.2 درون جعبه مادربرد ندارم.

در تصویر جایی که علامت زدم باید یک نوع پیچ برای بستن SSD ببندم و روی اون، یک پیچه دیگه برای سفت کردنش باید بسته بشه، در ضمن پیچ دوم رو دارم.

طبق تصویر SSD رو در قسمت پایینی نصب کردم و از نظر سرعتی حس میکنم یکم ضعیفتر باشه، درسته یا فرقی ندارن با هم؟

390341313_photo_--_--.thumb.jpg.f959854f929e57c24608d375a0a2b953.jpg

به نظرتون ایرادی نداره بدونه پیچ ببندم و خنک کننده خود مادربرد رو ببندم روش؟

هنگام نصب، SSD یک مقدار به سمت بالا مایل میشه که اگر خنک کننده رو روش ببندم به سمت پایین هل داده میشه و در جای خودش محکم میشه ولی در هر صورت با هم برخورد میکنن، این کار ایرادی نداره؟

13-145-094-V01.jpg.e4bef81aa75304ea2c3b193dd4eb326f.jpg

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، PC Baz گفته است :

طبق تصویر SSD رو در قسمت پایینی نصب کردم و از نظر سرعتی حس میکنم یکم ضعیفتر باشه، درسته یا فرقی ندارن با هم؟

سلام

هر دوتا اسلات m.2 از laneهای چیپست استفاده میکنن داخل مادربرد شما پس نباید فرقی داشته باشن. مگر اینکه دما فرقی ایجاد کنه.

در در 8 مرداد 1399 در 06:50، PC Baz گفته است :

90 اگه فقط با یک ران بوده خیلی بالاست. cb r20 با پردازنده 16تردی حتی یک دقیقه هم طول نمیکشه و اگه تو این مدت به 90رسیده وای به حال وقتی که تو لوپ بزاریش یا  small fft اجرا کنی.

اگر کاربریتون گیم هست بنظرم حساس نشید به این دماها چون هیچوقت حتی نزدیکش رو هم تو گیم نمیبینید حتی اگر اورکلاک کنید.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوست عزیز

واتر خودت موجوده؟ متعلقاتش کامله؟ اگه میفروشی خریدارم برام پ.خ کن

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

عرض ادب...

http://www.gamerstorm.com/product/CPULIQUIDCOOLER/2016-03/1286_4939.shtml

به همراه کلیه متعلقات و فوق العاده تمیز..مایل بودین در خدمتم

لینک به دیدگاه

درود و عرض ادب خدمت صاحب تاپیک

در در 9 مرداد 1399 در 17:27، PC Baz گفته است :

آره چاره ای نداشتم.

مطمعنی واتر رو در قسمت پنل جلوی کیس درست بستی ؟🤔 چون جهت جریان هم خیلی مهمه در اشتباه نبندی! معمولا بستن رادیاتور جلوی کیس نسبت به بالای کیس بهتره چون بالا که باشه دمای انتشاری از سمت کارت گرافیک رو فن های واترکولر از داخل رادیاتور عبور میدن و این طوری خنک کنندگی واتر کولر تحت تاثیر قرار میگیره / بخاطر همین معمولا اگر به اسمبل های سی پی یو های high end ای مثل 9900k داخل یوتوب دقت کنی اکثرا پنل جلویی کیس رو مد نظر قرار میدن برای رادیاتور. به تصویر زیر دقت کن 👇مقایسه دمای پردازنده در حالت های مختلف بستن رادیاتور هستش که 10 درجه روی دما تاثیر گذاشته!

3.png

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...