رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد ارتقای سیستم فوق زغالی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت عزیزان

طی روز های اخیر بنده طی یک عمل نابخردانه لب تاپم و از این رو به اون یکی رو کردم

درنتیجه باتوجه به وضعیت مطلوب اقتصادی تصمیم گرفتم بعد از سال ها از یار قارم استفاده کنم(غار؟)

الان دو مورد برام پیش اومده :

۱-اصلا ارزش ارتقا داره؟

۲-تو متن میگم

مادربرد این سیستم قدرتمند(!) ازراک n68 هستش،ینی از سی پی یو های am3 پشتیبانی میکنه،آیا از همه سی پی یو های  am3 پشتیبانی میکنه؟و اینکه بنده در حال حاضر مانیتور در دسترس ندارم و مطمعن نیستم این بزرگوار در قید حیات هستند و یا خیر ولی خب زمان روشن شدن سیستم دستمو که می‌زارم رو سی پی یو داغ می‌کنه

ایا ارزش داره این سیستم رو ارتقا داد؟از سی پی یو های رده بالای این سوکت تا چه حد میشه انتظار داشت؟و هر راهنمایی دیگه ای که از دستتون برمیاد خدایی کوتاهی نکنید

لینک به دیدگاه

ارزش نداره خیلی قدیمیه

بجاش ذغال لیمو بریز جون بگیره

لینک به دیدگاه

حالا فرضا شما اومدی هزینه کردی این سیستم رو دوباره احیا کردی

بدبخت توانی در اختیارتون نمیزاره که

برای دیدن یه فیلم هم احتمالا به دردسر بیفتین کارای سنگین تر بماند

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

حالا فرضا شما اومدی هزینه کردی این سیستم رو دوباره احیا کردی

بدبخت توانی در اختیارتون نمیزاره که

برای دیدن یه فیلم هم احتمالا به دردسر بیفتین کارای سنگین تر بماند

تا هشت گیگ رم ساپورت می‌کنه ها،والا من چند سال باهاش بازی نازی و ..کردم مشکلی نداشت،اونقدرام زغالی نیستا

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، sajad564 گفته است :

تا هشت گیگ رم ساپورت می‌کنه ها،والا من چند سال باهاش بازی نازی و ..کردم مشکلی نداشت،اونقدرام زغالی نیستا

سلام.انقدر هم قدیمی نیست.من خودم تازه رفتم سراغ سوکت 775.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، sajad564 گفته است :

خداوند یاری دهندگان را دوست دارد

اپ

مدل دقیق مادربردتو نگفتی.حالا تمایل به عوض کردن هم داری حرفی نیست.اما من جای تو بودم یدونه cpu 6 هسته ای مینداختم با رم 8 و یه گرافیم قوی.

لینک به دیدگاه

سلالم دوست عزیز شما دقیقا می خوای چیکار باهاش بکنی

اگر صرفا دنبال یک کامپیوتر ساده هستی بله ارزش داره هزینش کنی برای دیدن فیلم وب گردی یا بازی های قدیمی

اما اگر دنبال این هستی بازی های بعد 2015 رو اجرا کنی به نظرم خودت رو خسته نکن و فکر سیستم جدیدتر باش حداقل i5 نسل 3 رو پیشنهاد میدم

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

سلالم دوست عزیز شما دقیقا می خوای چیکار باهاش بکنی

اگر صرفا دنبال یک کامپیوتر ساده هستی بله ارزش داره هزینش کنی برای دیدن فیلم وب گردی یا بازی های قدیمی

اما اگر دنبال این هستی بازی های بعد 2015 رو اجرا کنی به نظرم خودت رو خسته نکن و فکر سیستم جدیدتر باش حداقل i5 نسل 3 رو پیشنهاد میدم

سلام وقت بخیر..

نه بابا ۲۰۱۵ به بعد کجا بود

من برای تکمیل پروژه های برنامه نویسیم و در کنارش یه لیگ او لجندز ساده که همون زمان هم روش اجرا میشد می‌خوام ازش استفاده کنم اونم در حد یک ماه،بعدش سیستم میخرم

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، sajad564 گفته است :

سلام وقت بخیر..

نه بابا ۲۰۱۵ به بعد کجا بود

من برای تکمیل پروژه های برنامه نویسیم و در کنارش یه لیگ او لجندز ساده که همون زمان هم روش اجرا میشد می‌خوام ازش استفاده کنم اونم در حد یک ماه،بعدش سیستم میخرم

خوب شما فکر خرید پردازنده athlon x4 620 باش رم هم 8 گیگ ddr2 باس 800 کفایت می کنه گرافیکم یک مدل قدیمی مثل 4850 برات کفایت می کنه فقط این قطعات سخت گیر میاد قیمتم توافقی هست

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

خوب شما فکر خرید پردازنده athlon x4 620 باش رم هم 8 گیگ ddr2 باس 800 کفایت می کنه گرافیکم یک مدل قدیمی مثل 4850 برات کفایت می کنه فقط این قطعات سخت گیر میاد قیمتم توافقی هست

رم ddr3 میخوره باس ۱۳۳۳,۱۶۰۰

سی پی یو هاش هم تو بازار پره

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، sajad564 گفته است :

رم ddr3 میخوره باس ۱۳۳۳,۱۶۰۰

سی پی یو هاش هم تو بازار پره

خوب پس بهتر شد خودم یک phenom 840 پارسال برای داداشم خریدم 230 این حدودا اگر پیدا کنی پردازنده فوق العاده ای هست برای قیمتش رمم 8 کافی هست برات ولی گرافیک رو می تونی یک 6870 یا یک چیزی بگیری که ارزون باشه و دایرکت x11 هم باشه موقت تا بعدا ارتقا بدی

لینک به دیدگاه

در در 1 مرداد 1399 در 15:10، amir.t.1261 گفته است :

مدل دقیق مادربردتو نگفتی.حالا تمایل به عوض کردن هم داری حرفی نیست.اما من جای تو بودم یدونه cpu 6 هسته ای مینداختم با رم 8 و یه گرافیم قوی.

سلام ببخشید پیامتونو ندیدم

مادربرد که asrock n68 ucc هستش ولی فکر نکنم

اصلا اون سی پی یو ها ارزش اینکه کنار یه گرافیک قوی قرار بگیرن رو داشته باشن چون صد در صد باتلنک میشه

لینک به دیدگاه

سلام

تحت یه پردازنده 6 هسته ای مثل 1090T و یه کارت در حد و حدود RX 470 میتونی خیلی راحت فورت نایت و RE2 و کلی بازی دیگه رو اجرا کنی .

برای کارهای معمولی که یه 4 هسته ای هم کافیه .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

تحت یه پردازنده 6 هسته ای مثل 1090T و یه کارت در حد و حدود RX 470 میتونی خیلی راحت فورت نایت و RE2 و کلی بازی دیگه رو اجرا کنی .

برای کارهای معمولی که یه 4 هسته ای هم کافیه .

سلام،

الان تو یوتیوب دیدم،این پردازنده در کمال تعجب تو اکثر بازی ها بالای ۶۰ فریم میده

لینک به دیدگاه

سلام داداش من خودم همین سوکت رو دارم phenom 945 خیلی سیپیو قوی‌ایه با رم 8 غولی میشه برا خودش بعلاوه یه گرافیک درحد gtx550ti, gtx650, radeon6850 حتی بازیهای 2020 رو هم راحت روی 120 فریم میاره مثل فیفا و پِس و...

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، princeone گفته است :

سلام داداش من خودم همین سوکت رو دارم phenom 945 خیلی سیپیو قوی‌ایه با رم 8 غولی میشه برا خودش بعلاوه یه گرافیک درحد gtx550ti, gtx650, radeon6850 حتی بازیهای 2020 رو هم راحت روی 120 فریم میاره مثل فیفا و پِس و...

سلام

ولی gtx550ti?صدور بیست فریم؟؟؟؟من gtx1060 داشتم به زور تو بعضی باز ی های روز ۱۰۰ فریم میداد

لینک به دیدگاه

سلام

منم یک سیستم سوپر زغالی دارم که Core 2 Dou به زور روش جواب میداد میخواستم بندازمش دور اما با این گرونی وحشتناک به فکر افتادم عملیاتیش کنم و کمی خرج کنم بزارم یک گوشه شاید یک روزی به درد خورد.
اما کلا با هزینه های زیاد برای این سیستم های قدیمی مخالفم ارزشش رو نداره بهترین پردازنده هاشون هم از ارزونترین پردازنده های امروزی خیلی ضعیف تر هست.

اما خوب هزینه های کم ممکنه ارزشش رو داشته باشه و حداقل یک سیستم کار راه انداز بسازه.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، sajad564 گفته است :

سلام

ولی gtx550ti?صدور بیست فریم؟؟؟؟من gtx1060 داشتم به زور تو بعضی باز ی های روز ۱۰۰ فریم میداد

تا اونجایی که متوجه شدم کارتون زیاد سنگین هم نیست.همینو ارتقا بدید خوبه.اما اگه میخوای بخری سریعتر اونو بخر اینو ولش کن.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، sajad564 گفته است :

سلام

دوست عزیز،

بودجه ی شما جهت ارتقا چقدر هست؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Snake fan گفته است :

دوست عزیز،

بودجه ی شما جهت ارتقا چقدر هست؟

برای این سیستم محدودیت خاصی نداره

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، sajad564 گفته است :

برای این سیستم محدودیت خاصی نداره

خوب اگر محدودیت ندارید چرا یک سیستم جدید نمی خرید؟ (ببخشید اگر دخالت میکنم)

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Snake fan گفته است :

خوب اگر محدودیت ندارید چرا یک سیستم جدید نمی خرید؟ (ببخشید اگر دخالت میکنم)

میگم محدودیتی ندارد چون می‌دونم حداکثر چقدر می‌تونه خرج داشته باشه،ولی یه سیستم جدید به معنای یه مادربرد جدید ،یه کیس جدید یه پاور جدید یه فن جدید،و قوربونش برم سی پی یو و مادربرد های الان کمرشکنن

ویرایش شده توسط sajad564
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، sajad564 گفته است :

میگم محدودیتی ندارد چون می‌دونم حداکثر چقدر می‌تونه خرج داشته باشه،ولی یه سیستم جدید به معنای یه مادربرد جدید ،یه کیس جدید یه پاور جدید یه فن جدید،و قوربونش برم سی پی یو و مادربرد های الان کمرشکنن

خوب،

اگر مادربرد شما  asrock n68 ucc هست پس شما می توانید رم ddr3 1600/1333/1066/800 روش نصب کنید. طبق توضیحات سایت asrock میشه به صورت Dual Channel روش 8 گیگ نصب کرد.

از اونجایی که سیستم قدیمی هست ، ما الویتمون را روی کارایی بهتر میزاریم.

پس میشه

8gb ram ddr3 1600

این حداقل سیستم برای بازی مورد نظر شماست.

league-of-legends-system-requirements-graph.jpg.fe619218bb21bf575fa5c31496b17d11.jpg

خوب از نظر رم که ok هست.

اگر هارد (هارد قدیمی نباشه وگرنه کارایی میاد پایین.) که هیچی. ولی اگر ندارید بر اساس نیازتون یک عدد وسترن دیجیتال 500 گیگ یا 1 ترابایت بخرید. تا حداکثر بازده را داشته باشید.

متاسفانه cpu هایی که با مادربرد مچ میشن حداکثر 3.2 GHz هستن. که از حداقل کمتره. ولی مهم نیست چون عوضش توی رم و گرافیک میشه جبران کرد.

برای گرافیک هم که انتخاب با شماست.اگر cpu مورد نظر شما گرافیک دارد و شما قصد هزینه ی اضافی را ندارید که هیچی ، ولی اگر می خواهید بازده بهتری بگیرید ، یک عدد gt 210 1gb بخرید.(من با این گرافیک توی csgo حدود 20 فریم می گیرم. البته با یکسری کد جهت بهینه سازی بازی و روی گرافیک low low) و جهت کارایی خیلی بهتر ، gtx 710 2gb بخرید.

شما هنوز نگفتید که چه قطعاتی را دارید؟ مثلا cpu ، رم ، پاور ، هارد ، گرافیک ، کیس؟؟؟

جهت دیدن مشخصات مادربرد 

ویرایش شده توسط HosseinRF
لینک به دیدگاه

در در 2 مرداد 1399 در 18:39، sajad564 گفته است :

سلام

توی فیفا خیالت راحت باشه همین گرافیک 120 به بالا میاره چون فوتبال باتری سنگینی نیستش

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...