رفتن به مطلب

پیشنهاد سیستم تا سقف 3.5-3

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

این سیستمو بیشتر برای کار 3d max میخوام تا 3 حداکثر 3.5 هم میتونم هزینه کنم لطفا قطعاتو پیشنهاد بدید

فقط میخوام مانیتور حتما بالای 23 باشه

مرسی

لینک به دیدگاه

• ارسال 87
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

درود

Main : Asrock X79 Extreme 4 .......................480T

1280 ......................CPU :3930K 12m 6core

CPU Cooler :Tuniq Tower 120 EXtreme ........................85T

170 ................. ......(Ram :8 GB G.Skill RipjawsZ 1600 C9 (2*4GB

HDD :2*500 GB Seagate Sata III at Raid 0.... ...................350T

400..........................VGA :560TI Gainward 2GB Phantom

PSU :Green 600A EU...... .................110T

case :Green X5........................135T

O.D.D :Liton 24 X ........................35 T

monitor :Asus ML 248H ......................490T

35...........................mosue & Key.B : A4tech 2810

جمعا 3570 میشه.

نکات :

1-میشه به جای دوتا هارد 500 در حالت رید صفر یک عدد SSD 511 60GB ADATA تهیه کرد.حدود 280 و کمی هزینه بیشتر یک هارد 500 برای آرشیو.

2-نیمی از قیمتها برای قبل از عید هست و احتمال افزایش و یا کاهش وجود دارد.

لینک به دیدگاه

درود

Main : Asrock X79 Extreme 4 .......................480T

1280 ......................CPU :3930K 12m 6core

CPU Cooler :Tuniq Tower 120 EXtreme ........................85T

170 ................. ......(Ram :8 GB G.Skill RipjawsZ 1600 C9 (2*4GB

HDD :2*500 GB Seagate Sata III at Raid 0.... ...................350T

400..........................VGA :560TI Gainward 2GB Phantom

PSU :Green 600A EU...... .................110T

case :Green X5........................135T

O.D.D :Liton 24 X ........................35 T

monitor :Asus ML 248H ......................490T

35...........................mosue & Key.B : A4tech 2810

جمعا 3570 میشه.

نکات :

1-میشه به جای دوتا هارد 500 در حالت رید صفر یک عدد SSD 511 60GB ADATA تهیه کرد.حدود 280 و کمی هزینه بیشتر یک هارد 500 برای آرشیو.

2-نیمی از قیمتها برای قبل از عید هست و احتمال افزایش و یا کاهش وجود دارد.

ممنونم دوست عزیز اول اینکه به نظرتون بهتر نیست که cpu پایین تر بزارم و چیزای دیگه مثل گرافیک رو قوی تر بگیرم همینطور مادربورد رو به asus یا gigabyte بیشتر اعتماد دارم و در نهایت به نظرتون 600 وات کم نیست؟

لینک به دیدگاه

به نظرم انقد پول برای سی پی یو اضافی هست سوکت 2011 به جز رم 4کاناله و یه مقداری قدرت بیشتر که با این تفاوت قیمت نمیارزه، چیزه دیگه ای نداره. مصرف بیشتری هم نسبت به 1155 داره. به نظرم 2600k اورکلاک بشه به راحتی جواب میده. مادربردم الان نمیدونم چی تو بازار پیدا میشه ولی Asrock برندی هست که با قیمت مناسب امکانات خوبی ارائه میده و تو این یکی دو سال مادربردای خوبی داده بیرون. برای 2600k مادربردای سری p67 یا z68 هر چیزی که برا اورکلاک مناسب باشه و تو بازار پیدا بشه بگیرید خیلی تفاوت نداره(تو وضعییت فعلی بازار). البته برای اورکلاک این پاور دیگه جوابگو نیست باید حداقل 685 گرین بگیرید.

مانیتورم asus 239h Ips بگیرید بهتره.

ssd برای این سیستم لازمه.اگه بتونید 2تا 60gb بگیرید و با هم رید کنید خیلی خوب میشه فقط توجه کنید که مادربردتون 2تا ساتا3 با چیپ اینتل برا رید داشته باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته یه موردی بود که حواسم نبود.برای رم سیستمتون سعی کنید 4 تا ماژول 2 گیگ از یک برند تهیه کنید تا بدرستی کواد چنل بشه و تاثیر مستقیمی تو رندر داره.مثلا میتونید دو تا بسته 4 گیگ که هرکدوم شامل دو ماژول رم هست بگیرید.XMS3 1600 c9 میتونه انتخاب مناسب و ارزونی باشه.

در مورد پردازنده باید بهتون بگم که بیشترین نقش رو تو رندر برنامه 3DMAX ایفا میکنه و اصل هزینتون باید برای پردازنده باشه.

نقش گرافیک انکار نکردنی هست ولی پردازنده با هسته های بیشتر توی 3dmax احتمالا بیشتر به کارتون میاد.

مین بوردهای در این رده همگی الان کیفیت خوبی دارند و شما با خریدن اسوس و گیگا هزینه بیشتر بابت خدمات پس از فروشی میکنید که بهتون خدمات نمیدن!

پاور 600 وات بخوبی این سیستم رو تغذیه میکنه و کمی هم میتونید پردازنده تون رو اور کلاک بکنید.البته اگر میخواهید به مازیمم فرکانس پردازنده برسید و 24/7 استفاده کنید یه پاور قویتر بردارید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=11438&st=0

اینجا رو هم مطالعه بفرمایید.

لینک به دیدگاه

به نظرم انقد پول برای سی پی یو اضافی هست سوکت 2011 به جز رم 4کاناله و یه مقداری قدرت بیشتر که با این تفاوت قیمت نمیارزه، چیزه دیگه ای نداره. مصرف بیشتری هم نسبت به 1155 داره. به نظرم 2600k اورکلاک بشه به راحتی جواب میده. مادربردم الان نمیدونم چی تو بازار پیدا میشه ولی Asrock برندی هست که با قیمت مناسب امکانات خوبی ارائه میده و تو این یکی دو سال مادربردای خوبی داده بیرون. برای 2600k مادربردای سری p67 یا z68 هر چیزی که برا اورکلاک مناسب باشه و تو بازار پیدا بشه بگیرید خیلی تفاوت نداره(تو وضعییت فعلی بازار). البته برای اورکلاک این پاور دیگه جوابگو نیست باید حداقل 685 گرین بگیرید.

مانیتورم asus 239h Ips بگیرید بهتره.

ssd برای این سیستم لازمه.اگه بتونید 2تا 60gb بگیرید و با هم رید کنید خیلی خوب میشه فقط توجه کنید که مادربردتون 2تا ساتا3 با چیپ اینتل برا رید داشته باشه.

منم بیشتر با نظر شما موافقم اینجوری میتونم کارت گرافیک بهتر و رم بهتر بگیرم

ممکنه یه توضیحی در مورد raid و نقش حافظه های ssd بدید؟

لینک به دیدگاه

البته یه موردی بود که حواسم نبود.برای رم سیستمتون سعی کنید 4 تا ماژول 2 گیگ از یک برند تهیه کنید تا بدرستی کواد چنل بشه و تاثیر مستقیمی تو رندر داره.مثلا میتونید دو تا بسته 4 گیگ که هرکدوم شامل دو ماژول رم هست بگیرید.XMS3 1600 c9 میتونه انتخاب مناسب و ارزونی باشه.

در مورد پردازنده باید بهتون بگم که بیشترین نقش رو تو رندر برنامه 3DMAX ایفا میکنه و اصل هزینتون باید برای پردازنده باشه.

نقش گرافیک انکار نکردنی هست ولی پردازنده با هسته های بیشتر توی 3dmax احتمالا بیشتر به کارتون میاد.

مین بوردهای در این رده همگی الان کیفیت خوبی دارند و شما با خریدن اسوس و گیگا هزینه بیشتر بابت خدمات پس از فروشی میکنید که بهتون خدمات نمیدن!

پاور 600 وات بخوبی این سیستم رو تغذیه میکنه و کمی هم میتونید پردازنده تون رو اور کلاک بکنید.البته اگر میخواهید به مازیمم فرکانس پردازنده برسید و 24/7 استفاده کنید یه پاور قویتر بردارید.

واسه رم که حتما همین کارو میکنم

و با پاور قویتر موافقم

شما با 2600k و اورکلاکش موافق نیستید؟ حتی با یه فن خیلی خوب بازم هزینه کلی کمتر میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا عزیزم من با 2600K هم موافق هستم ولی گفتم قویترین پلتفورم روز رو بگیری.خوب 2600K که بگیری میتونی با همون تونیک تاور که بهتون پیشنهاد دادم میتونید تا 5000 مگاهرتز اور کنید و کارایی خوبی هم داشته باشید.خوب با این تفاسیر رمتون رو باید دو کاناله بگیرید که همون G.skill که بهتون پیشنهاد دادم خوبه.برای پاور هم یه 685 بگیرید.حافظه های SSD سریعترین ابزار ذخیره سازی برای اطلاعات کامپیوتر هستند.سرعتشون بالا هست و در حالت رید صفر تو ماکزیمم سرعتشون هستند.این هاردها بیشتر برای نصب ویندوز و برنامه هایی که حجم سنگین اطلاعات رو بارگذاری میکنند مناسب هست و برای کار شما نیز بسیار کاربرد داره.

لینک به دیدگاه

چرا عزیزم من با 2600K هم موافق هستم ولی گفتم قویترین پلتفورم روز رو بگیری.خوب 2600K که بگیری میتونی با همون تونیک تاور که بهتون پیشنهاد دادم میتونید تا 5000 مگاهرتز اور کنید و کارایی خوبی هم داشته باشید.خوب با این تفاسیر رمتون رو باید دو کاناله بگیرید که همون G.skill که بهتون پیشنهاد دادم خوبه.برای پاور هم یه 685 بگیرید.حافظه های SSD سریعترین ابزار ذخیره سازی برای اطلاعات کامپیوتر هستند.سرعتشون بالا هست و در حالت رید صفر تو ماکزیمم سرعتشون هستند.این هاردها بیشتر برای نصب ویندوز و برنامه هایی که حجم سنگین اطلاعات رو بارگذاری میکنند مناسب هست و برای کار شما نیز بسیار کاربرد داره.

مرسی الان چندتا بنچمارک دیدم و مقاله خوندم حق با شماست تعداد هسته های سی پی یو مهمترین پارامتر برای رندرینگ

سی پی یو همون 3930 تایید شد

لینک به دیدگاه

این صفحه رو ببینید مقایسه 3930kو 2600k

http://www.anandtech.com/bench/Product/552?vs=287

تو 3dmax که اختلاف خیلی کمه بعضی جاها 2600k بهترم هست. شاید تو ورژنای جدیدتر با 6 هسته بهینه تر شه ولی قیمت 2برابرش ارزششو نداره. با اختلاف قیمت اینا میشه یه کارت گرافیک Work Station گرفت. (البته من نمیدونم تا چه حدی تآثیر دارند)

مصرف load هم ببینید.2600k تقریباً نصف 3930k مصرف داره.

لینک به دیدگاه

این صفحه رو ببینید مقایسه 3930kو 2600k

http://www.anandtech...duct/552?vs=287

تو 3dmax که اختلاف خیلی کمه بعضی جاها 2600k بهترم هست. شاید تو ورژنای جدیدتر با 6 هسته بهینه تر شه ولی قیمت 2برابرش ارزششو نداره. با اختلاف قیمت اینا میشه یه کارت گرافیک Work Station گرفت. (البته من نمیدونم تا چه حدی تآثیر دارند)

مصرف load هم ببینید.2600k تقریباً نصف 3930k مصرف داره.

اتفاقا من خودم این مقایسه رو دیده بودم ولی توی سایتای دیگه داستان یه ذره متفاوته مثل این

http://www.tomshardware.com/reviews/core-i7-3930k-3820-test-benchmark,3090-14.html

که دقیقا گفته 25% تو 3d max کارایی بهتر داره

لینک به دیدگاه

همون طور که گفتم تو سایتی که شما لینک گذاشتید آخرین ورژن 3ds max تست شده که با سی پی یوهای 6 هسته ای بهینه شده. اگر واقعاً انقد حرفه ای کار می کنید که 25 درصد کارایی بیشتر بهتر از قیمت 2برابر هست براتون 3930k بگیرید. ولی اگه بخواید 3930K رو اورکلاک کنید مصرفش تو لود فکر کنم بالای 350-300 وات بشه !!!

لینک به دیدگاه

سلام

بسته به کار 3D که شما انجام می دهید CPU های متفاوتی رو می شه پیشنهاد داد شما مشخص کنید مقدار performance لازمتون چقدر هست یعنی دقیقا چه کار تری-دی می خوایید انجام بدید.اگه درحد کارهای گرافیکی انیمیشن های روز دنیا باشه بله یه 3930 لازمه ولی اگه کار های داخلی رو در نظر بگیریم حتی یه 2500 هم برای کار شاید اکتفا کنه و یا اگه کار تری-دی شما مربوط به رشته معماری می شه با یه 2300 هم کارتون راه می افته. بهتر که عمده ی بودجتون رو روی کارت گرافیک بزارید .

ویرایش شده توسط Nikita
لینک به دیدگاه

همون طور که گفتم تو سایتی که شما لینک گذاشتید آخرین ورژن 3ds max تست شده که با سی پی یوهای 6 هسته ای بهینه شده. اگر واقعاً انقد حرفه ای کار می کنید که 25 درصد کارایی بیشتر بهتر از قیمت 2برابر هست براتون 3930k بگیرید. ولی اگه بخواید 3930K رو اورکلاک کنید مصرفش تو لود فکر کنم بالای 350-300 وات بشه !!!

بله شما گفته بودین من تا الان قیمتو جمع نزده بودم شاید همین 2600k رو گرفتم با asus gtx 560 ti direct cu

لینک به دیدگاه

سلام

بسته به کار 3D که شما انجام می دهید CPU های متفاوتی رو می شه پیشنهاد داد شما مشخص کنید مقدار performance لازمتون چقدر هست یعنی دقیقا چه کار تری-دی می خوایید انجام بدید.اگه درحد کارهای گرافیکی انیمیشن های روز دنیا باشه بله یه 3930 لازمه ولی اگه کار های داخلی رو در نظر بگیریم حتی یه 2500 هم برای کار شاید اکتفا کنه و یا اگه کار تری-دی شما مربوط به رشته معماری می شه با یه 2300 هم کارتون راه می افته. بهتر که عمده ی بودجتون رو روی کارت گرافیک بزارید .

نه در حد خیلی حرفه ای نیستم با توجه به بودجم فک کنم همون 2600k خوب باشه

لینک به دیدگاه

اگه گینواردی که معین جان پیشنهاد دادن 400 تومن بود شک نکن همونو بگیر این اسوس الان 550 تومن قیمتشه حداقل. قیمت دقیق ندارم.

لینک به دیدگاه

اگه گینواردی که معین جان پیشنهاد دادن 400 تومن بود شک نکن همونو بگیر این اسوس الان 550 تومن قیمتشه حداقل. قیمت دقیق ندارم.

خب ولی بهترم هست حالا که دارم هزینه میکنم لااقل چیز بهتر بگیرم شما پیشنهاد خوبی تو این قیمت داری بگو

لینک به دیدگاه

کارت 560tiبا قیمت 400 تومن اگه باشه خیلی خوبه. با 400تومن بهترین کارت همینه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من قیمت رو از اینجا برداشتم ولی به نظرم 560 معمولی هست که قیمت زده.

چند روز به عید یکی از دوستان 570GTX MSI Afterburner خریده بود 635 تومان که کارت خوبی هست و به نظر من از 6970 هم برتره.اگر هنوز موجود باشه با همون قیمت و با توجه به اینکه پردازنده رو 2600K برمیدارید که الان 600 تومانه گرافیک رو حداقل یه چیز قویتر بردارید.البته پاور هم 785 گرین پیشنهاد میشه که از همه نظر تاییدش میکنم.

لینک به دیدگاه

نه در حد خیلی حرفه ای نیستم با توجه به بودجم فک کنم همون 2600k خوب باشه

سلام به نظر من اگه بتونی یه 2500 بگیری بودجه باقی موندرو روی کارت گرافیک بزاری بهتره

لینک به دیدگاه

با سلام اینم پیشنهاد من

cpu:AMD FX-8120 AMD FX 8-Core Black Edition 600

main:MSI 990FXA-GD80 310

ram:Corsair 12GB 2000MHz 515

gpu:MSI HD6870 1GB twin frozer II OC Edition*2 cross fire 570

power:Power Green GP1200B-GOLD 380

case:GREEN X-9 PREDATOR 230

h.d.d:WD Caviar Black 1TB 64MB 300

monitor:LED SAMSUNG PX23720 375

o.d.d:HP DVDRW 1270i 24X SATA 32

جمع نهایی 3312

مطمین باشید از این سیستم قدرتمندتر پیدا نمیشه و با اورکلاک cpu هشت هسته ای و cross fire دو کارت گرافیک oc edition با مموری های 1gb ddr5 و بالاترین چیپ amd هیچ مشکلی نخواهید داشت .مانیتورled 23 اینچ سامسونگ و هارد 64 مگ بافر هم مکمل این سیستم بسیار قدرتمند هست .

در ضمن با توجه به کیفیت بالای main شما تمام قدرت پردازشی را در اختیار دارید .پاور 1200 گیرین بدون مشکل اورکلاک را پشتیبانی میکنه وکیس x9 green که از نظر طراحی و کولینگ منحصر بفرده

از عزیزان هر کس سیستمی بهتر از این مد نظر دارند ذکر کنید .یا علی

ویرایش شده توسط pwp
لینک به دیدگاه

پردازنده های سری FX یا همون بولدوزر تو تنها موردی که خیلی خوب هستن همون اورکلاکه . این پردازنده هم قیمت با پردازنده 2600K اینتله . اما خیلی از اون ضعیفتره . 2600K رو هم خوب میشه اور کرد . فعلا هیچ پردازنده ای به جز پردازنده های سوکت 2011 و پردازنده 2700K که تو بازار ما نیست ، از 2600K قویتر نیست . پس اشتباه نکنید . FX-8120 اصلا ارزش هزینه ای رو که بابتش میکنید نداره . اگر قیمتش حدود 300 تومان بود میشد روش فکر کرد . البته به عنوان یک پردازنده میان قیمت .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام اینم پیشنهاد من

جمع نهایی 3312

مطمین باشید از این سیستم قدرتمندتر پیدا نمیشه و با اورکلاک cpu هشت هسته ای و cross fire دو کارت گرافیک oc edition با مموری های 1gb ddr5 و بالاترین چیپ amd هیچ مشکلی نخواهید داشت .مانیتورled 23 اینچ سامسونگ و هارد 64 مگ بافر هم مکمل این سیستم بسیار قدرتمند هست .

در ضمن با توجه به کیفیت بالای main شما تمام قدرت پردازشی را در اختیار دارید .پاور 1200 گیرین بدون مشکل اورکلاک را پشتیبانی میکنه وکیس x9 green که از نظر طراحی و کولینگ منحصر بفرده

1-پردازنده های بلدوزر حتی از نسل قبلی خود Phenom II ها تو بعضی از موارد کندتر هستند و اصلا توصیه نمیشن.

2-رمهای با حجم 12 گیگ 3کانال هستند و برای پلتفورم قدیمی X58 طراحی شده بودند.

3-کارت 6780 با این مشخصات که شما نوشتید بالای 320 تومان هست.درضمن یادتون باشه که کراس فایر تو خیلی از موارد نمیتونه موفق باشه.

4-پاور 1200 برای ایشون خیلی زیاده و حتی یک 885 هم میتونه اون دوتا 6870 رو بخوبی و در بلند مدت تغذیه کنه.

5-برای سیستم در این قیمت و برای کار با 3Dmax حتما هارد SSd در کنار یک عدد HDD(برای آرشیو و ذخیره سازی اطلاعات) توصیه میشه.

هدف ایراد گرفتن نیست و بالا رفتن اطلاعات و راهنمایی درست دوستمون هست. @};-

موفق باشید

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

با سلام اینم پیشنهاد من

جمع نهایی 3312

ممنون از سیستم پیشنهادیت ولی منم با amd موافق نیستم تو تمام تستایی که خوندم کارایی intel بهتره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...