رفتن به مطلب

مشکل کم بودن fps بخاطر cpu

Recommended Posts

سلام ، من سی پی یو i5 2500 خریدم و کارت گرافیک 1050ti 4gb oc edition دارم و طبق ویدیوهای یوتیوب من با همچین مشخصاتی تقریبا باید 120 fps حداقل بگیرم روی گرافیک پایین پایین در فورتنایت ، اما متاسفانه به من fps 60 بیشتر نمیده و حتی همون fps 60 هم ثابت نیست ولی بیشتر 40 یا 50 هست ، کسی میتونه راهکاری بده تا همچین مشکلی پیش نیاد؟ من کلی ویدیو دیدم در مورد افزایش fps و کلی برنامه ها رو غیرفعال کردم ولی زیاد تاثیری نداشته 

لینک به دیدگاه

سلام

با چه نرم افزاری فریم رو مانیتور می کنید ؟

این رو بگیرید :

و میزان لود CPU و GPU رو چک کنید .

لینک به دیدگاه

چه رزولوشنی بازی میکنید

رم سیستم چند گیگه

توی یوتیوب از سیب زمینی هم برق میگیرن اصلا و ابدا به ویدیو هاش اعتماد نکنید کلا یوتیوب بستری برای فان و اموزشه

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

با چه نرم افزاری فریم رو مانیتور می کنید ؟

این رو بگیرید :

و میزان لود CPU و GPU رو چک کنید .

چک کردم ، توی fps 30 ، سی پی یو 50 و گرافیک 40 درصد ، توی fps 60 سی پی یو 86 و گرافیک 41 ، توی fps 120 ، سی پی یو 100 و گرافیک 41

در 3 دقیقه قبل، hosin گفته است :

چه رزولوشنی بازی میکنید

رم سیستم چند گیگه

توی یوتیوب از سیب زمینی هم برق میگیرن اصلا و ابدا به ویدیو هاش اعتماد نکنید کلا یوتیوب بستری برای فان و اموزشه

رزولوشن 1600x900 و رم 8 گیگ ، الان رزولوشن رو کردم 1280x720 تاثیر بسزایی نداشت

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، omid1383 گفته است :

چک کردم ، توی fps 30 ، سی پی یو 50 و گرافیک 40 درصد ، توی fps 60 سی پی یو 86 و گرافیک 41 ، توی fps 120 ، سی پی یو 100 و گرافیک 41

سی پی یو شما در این رزولوشن گلوگاه شدیده یعنی ضعیفه باید رزولوشن 1080 -1920 بازی کنید

درصد هایی هم که دادین دقیقا یعنی گلوگاه شدید کلا از 40 درصد توانایی گرافیکتون استفاده میکنید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hosin گفته است :

سی پی یو شما در این رزولوشن گلوگاه شدیده یعنی ضعیفه باید رزولوشن 1080 -1920 بازی کنید

درصد هایی هم که دادین دقیقا یعنی گلوگاه شدید کلا از 40 درصد توانایی گرافیکتون استفاده میکنید

مشکل اینجاست که مانیتورم کلا 1600x900 هست و فقط پورت vga داره و از کارت گرافیکم چون پورت vga نداشت مجبور شدم تبدیل بخرم و dvi رو به vgaم وصل کنم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، omid1383 گفته است :

مشکل اینجاست که مانیتورم کلا 1600x900 هست و فقط پورت vga داره و از کارت گرافیکم چون پورت vga نداشت مجبور شدم تبدیل بخرم و dvi رو به vgaم وصل کنم

render resolution   بزارید روی 120 درصد اگه روی 100%

البته اول روی 110 درصد تست کنید اگر جواب نداد بعدش روی 120 درصد

گرافیک هم از رو حالت low  بزارید medium

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hosin گفته است :

چطوری باید بزارم 110 یا 120 درصد؟ گرافیک هم گذاشتم ولی فرقی نکرد

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، omid1383 گفته است :

چطوری باید بزارم 110 یا 120 درصد؟ گرافیک هم گذاشتم ولی فرقی نکرد

توی تنظیمات بازی

resolution 3D

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hosin گفته است :

توی تنظیمات بازی

resolution 3D

اهان. توی فورت بیشتر از 100 درصد نمیشه گذاشت

لینک به دیدگاه

اهان. توی فورت بیشتر از 100 درصد نمیشه گذاشت

این این روش سوپر رزولوشن روشن کنید

https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3587/~/how-to-enable-dynamic-super-resolution-in-games.

وقتی رفتین توی بازی رزولوشن بزارید روی 1080

البته این اموزش برای 4کی هست

شما همون تیک های 1.25 - 1.5 - 1.75 بزنید اوکیه

وقتی فعال کردین برین توی بازی قسمت رزولوشن 1080 هم براتون میاد

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، hosin گفته است :

این این روش سوپر رزولوشن روشن کنید

https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3587/~/how-to-enable-dynamic-super-resolution-in-games.

وقتی رفتین توی بازی رزولوشن بزارید روی 1080

البته این اموزش برای 4کی هست

شما همون تیک های 1.25 - 1.5 - 1.75 بزنید اوکیه

وقتی فعال کردین برین توی بازی قسمت رزولوشن 1080 هم براتون میاد

رو رزولوشن 1080 هم گذاشتم ؛ باز هم فرقی نکرد :( چه کنم؟

لینک به دیدگاه

رو رزولوشن 1080 هم گذاشتم ؛ باز هم فرقی نکرد :( چه کنم؟

تلوزیونتون فول اچ دیه ؟

کیس ببرید به تی وی وصل کنید تست کنید

با HDMI

اگر مشکل حل شد باید مانیتورتونو عوض کنید و یا یه پردازنده قوی تر تهیه کنید

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، omid1383 گفته است :

سلام ، من سی پی یو i5 2500 خریدم و کارت گرافیک 1050ti 4gb oc edition دارم و طبق ویدیوهای یوتیوب من با همچین مشخصاتی تقریبا باید 120 fps حداقل بگیرم روی گرافیک پایین پایین در فورتنایت ، اما متاسفانه به من fps 60 بیشتر نمیده و حتی همون fps 60 هم ثابت نیست ولی بیشتر 40 یا 50 هست ، کسی میتونه راهکاری بده تا همچین مشکلی پیش نیاد؟ من کلی ویدیو دیدم در مورد افزایش fps و کلی برنامه ها رو غیرفعال کردم ولی زیاد تاثیری نداشته 

سلام

مانیتور تون چند هرتزه ؟

با توجه به اینکه گفتید تنها پورت مانیتور vga  ، فکر میکنم مانیتور شما ۶۰ هرتز باشه . که خب طبیعیه حداکثر فریم بازی هم ۶۰ باشه .

اگه از سخت افزارتون هم خروجی ۱۲۰ بگیرید ، توی تصویر نهایی تفاوتی ایجاد نمیکنه .

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، m.reza گفته است :

سلام

مانیتور تون چند هرتزه ؟

با توجه به اینکه گفتید تنها پورت مانیتور vga  ، فکر میکنم مانیتور شما ۶۰ هرتز باشه . که خب طبیعیه حداکثر فریم بازی هم ۶۰ باشه .

اگه از سخت افزارتون هم خروجی ۱۲۰ بگیرید ، توی تصویر نهایی تفاوتی ایجاد نمیکنه .

سلام ، بله درسته ولی همون 60 هم ثابت نیست و خیلی بالا پایین میشه ، حتی رندر هاهم طول میکشن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hosin گفته است :

با اجازه استارتر ...

چطور شد؟ 2500 برای 1600*900 ضعیفه و شما توصیه کردید که بیارن روی 1920*1080؟

این برای من سوال شده چون خود بنده روی 1600*900 هستم با 6500 و یه کم نالان هستم از ضعف 6500 در بعضی مواضع، البته در مقابل 1060 و 12 گیگ رم

توی فورزا یه کم داستان دارم، همچنین توی gta v بعضی جاها با تمام وجود کم میاره (مخصوصا وقتی دیتیل ها خیلی زیاد میشن). توی KSP هم، اگه خیلی بیلد پرجزئیاتی لانچ کنم فریمم از 120 به زیر 20 دراپ میخوره

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، omid1383 گفته است :

سلام

پردازنده مرکزی ( CPU ) شما توان 120 فریم رو نداره .

برای این که دقیقا متوجه بشید چه اتفاقی افتاده به تاپیک موجود در امضاء بنده ( گلوگاه چیست ؟ ) مراجعه کنید .

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، hosin گفته است :

عزیز چیکار میکنی 

😕

سیپیو ایشون جواب 120 فریم نمیده به رندر اسکیل چیکار داری این مال گرافیکه

وقتی سیپیو ایشون 60 فریم بیشتر توانایی نداره شما هرچی تنظیمات بالا پایین کنی در نهایت همون 60 فریم میگیری حالا اگه شانس بیاری تنظیمات به گرافیک اونقدر فشار نیاره که زیر 60 فریم برسه مثلا 30 یا 40

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

با اجازه استارتر ...

این برای من سوال شده چون خود بنده روی 1600*900 هستم با 6500 و یه کم نالان هستم از ضعف 6500 در بعضی مواضع، البته در مقابل 1060 و 12 گیگ رم

توی فورزا یه کم داستان دارم، همچنین توی gta v بعضی جاها با تمام وجود کم میاره (مخصوصا وقتی دیتیل ها خیلی زیاد میشن). توی KSP هم، اگه خیلی بیلد پرجزئیاتی لانچ کنم فریمم از 120 به زیر 20 دراپ میخوره

افزایش اسکیل و رزولوشن به گرافیک فشار میارن گرافیک مجبور میشه پردازشش رو در تایم بیشتر انجام بده در بهترین حالت شما همون فریم رو با کیفیت بیشتر تحویل میگیرید تازه شانس بیارید که تنظیمات سنگین نشه و گرافیک از پسش بر نیاد :-))

راجب forza من تا نسخه 4 بازی کردم هیچ مشکلی نداشتم فقط مشکلم کم بودن رم بود که با تغییر جزئی درست شدش

تو gta v هم شما تنظیمات مربوط به distance و grass و جمعیت رو باید کم کنید که مرتبط به cpu هستن

کمتر به cpu فشار میارن و شما به راحتی میتونید بازی کنید

جزیات و بافت معمولا ربطی به cpu ندارن وظیفه سیپیو در این جاها object draw distance هست که پایه اینا رو تشکیل میده 

همش به موتور بازی سازی بستگی داره ولی معمولا اینطوریه

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

عزیز چیکار میکنی 

😕

سیپیو ایشون جواب 120 فریم نمیده به رندر اسکیل چیکار داری این مال گرافیکه

وقتی سیپیو ایشون 60 فریم بیشتر توانایی نداره شما هرچی تنظیمات بالا پایین کنی در نهایت همون 60 فریم میگیری حالا اگه شانس بیاری تنظیمات به گرافیک اونقدر فشار نیاره که زیر 60 فریم برسه مثلا 30 یا 40

: |

دوست عزیز   سیستم ایشون به خاطر اینکه سی پی یو گلوگاهه در رزولوشن زیر 1080  {900و 720} گلوگاه شدیده

طبق درصد هایی که خودشون گفتن توی بازی در این رزولوشن ها  بیشتر از 40 درصد گرافیک استفاده نمیشه و سی پی یو 100 درصد میشه و فریم هم به زیر 60 میاد این یعنی سی پی یو شدیدا گلوگاهه

خوب شما برای اینکه گلوگاه رفع کنی یکی از راها افزایش رزولوشنه که گرافیک بهش فشار وارد شه منم نگفتم رزولوشن 4کی کنید 1050ti  به راحتی بالا 80 فریم میده توی این بازی در رزولوشن 1080 ایشونم با مانیتور فول اچ دی مشکلش حل میشه

در 20 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

با اجازه استارتر ...

دوست عزیز هرچی رزولوشن پایین تر فشار روی سی پی یو بیشتر

شما مشکل با مانیتور فول اچ دی در این بازی ها رفع میشه

در هر صورت اگه تی وی 1080 یه تست بزنید اول

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، hosin گفته است :

و سی پی یو 100 درصد میشه و فریم هم به زیر 60 میاد این یعنی سی پی یو شدیدا گلوگاهه

خوب شما رزولوشن ببری بالا فریم میاد پایین که :-))) وقتی رو hd نتونسته 60 فریم پایدار بگیره رو fhd میتونه 80 یا 60 پایدار بگیره؟ اصلا رو این رزولوشن به فرض اینکه گرافیک بارش سبک باشه باز شما همون 60 فریم رو داری 

شما بیشتر از 60 نمیتونید ازین سیپیو دریافت کنید با هر رزولوشنی که باشه با هر گرافیک بالارده ای 

سیپیو ایشون اصلا کشش بیشتر از این فریم رو نداره دیگه 

راهکار شما تازه باعث افت فریم میشه و درنهایت میتونه 60 فریم با کیفیت بهتر تحویل بده ولی باز سیپیو چون 100درصده مشکل سرجاشه رو 4k با 2080ti هم ببری باز این سیپیو بهتون 60 فریم بیشتر نخواهد داد

باید رو 30 بازی کنن که یا باید فریم رو قفل کنن یا بزارن رو رزولوشن حداکثری مانیتورشون و تنظیمات رو نسبت به اون بچینن

خلاصه بهتر بود مطلب زیر رو  بخونید

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

خوب شما رزولوشن ببری بالا فریم میاد پایین که :-))) وقتی رو hd نتونسته 60 فریم پایدار بگیره رو fhd میتونه 80 یا 60 پایدار بگیره؟ اصلا رو این رزولوشن به فرض اینکه گرافیک بارش سبک باشه باز شما همون 60 فریم رو داری 

شما بیشتر از 60 نمیتونید ازین سیپیو دریافت کنید با هر رزولوشنی که باشه با هر گرافیک بالارده ای 

سیپیو ایشون اصلا کشش بیشتر از این فریم رو نداره دیگه 

راهکار شما تازه باعث افت فریم میشه و درنهایت میتونه 60 فریم با کیفیت بهتر تحویل بده ولی باز سیپیو چون 100درصده مشکل سرجاشه رو 4k با 2080ti هم ببری باز این سیپیو بهتون 60 فریم بیشتر نخواهد داد

باید رو 30 بازی کنن که یا باید فریم رو قفل کنن یا بزارن رو رزولوشن حداکثری مانیتورشون و تنظیمات رو نسبت به اون بچینن

خلاصه بهتر بود مطلب زیر رو  بخونید

چجوری روی اچ دی 40 درصد استفاده 60 فریم و وقتی روی 1080 100 درصد کمنر از 60 فریم؟ 

ایشون با یه مانیتور 1080 و یا تیوی تست کنن و نتیجه همینجا بزارن 

تا ببینیم فریم به چه صورت خواهد بو 

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، hosin گفته است :

چجوری روی اچ دی 40 درصد استفاده 60 فریم و وقتی روی 1080 100 درصد کمنر از 60 فریم؟ 

ایشون با یه مانیتور 1080 و یا تیوی تست کنن و نتیجه همینجا بزارن 

تا ببینیم فریم به چه صورت خواهد بو 

حتما تست میکنم اعلام میکنم

فقط چیزی که هست وقتی توی چند تا ویدیوی یوتیوب مثل ویدیوی زیر نگاه میکنم ، همشون حداقل 60 fps رو میگیرن

https://www.youtube.com/watch?v=aNx049MMd5I

که البته تمام مشخصات ویدیوی بالا به غیر از اینکه در ویدیو از دو رم 4 گیگ استفاده شده ولی من یه رم 8 گیگ دارم هست ، این مشکل اف پی اس دراپ که چه عرض کنم کلا لگ توی بازی بوجود اورده و حتی بیشتر اوقات باعث میشه که نتونم صدای محیط رو دریافت کنم یا با دیلی دریافت کنم!

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، omid1383 گفته است :

فقط چیزی که هست وقتی توی چند تا ویدیوی یوتیوب مثل ویدیوی زیر نگاه میکنم ، همشون حداقل 60 fps رو میگیرن

https://www.youtube.com/watch?v=aNx049MMd5I

که البته تمام مشخصات ویدیوی بالا به غیر از اینکه در ویدیو از دو رم 4 گیگ استفاده شده ولی من یه رم 8 گیگ دارم هست ، این مشکل اف پی اس دراپ که چه عرض کنم کلا لگ توی بازی بوجود اورده و حتی بیشتر اوقات باعث میشه که نتونم صدای محیط رو دریافت کنم یا با دیلی دریافت کنم!

رم دوتایی به رم تکی برتری داره .

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

رم دوتایی به رم تکی برتری داره .

بله ، ولی ایا توی Fps تاثیری داره؟ اگه داره که خودم هم میرم یه رم 8 دیگه میندازم روی سیستم تا اوکی بشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...