رفتن به مطلب

تجربیات شخصی شما: کیس‌های کامپیوتر (تمامی برندها)

Recommended Posts

سلام

بارها و بارها تاپیک‌های جداگانه‌ای برای نظرسنجی درباره قطعات مختلف ایجاد شده.

فکر کردم شاید خوب باشه داخل یک تاپیک، کاربرا از هر قطعه و برندی که دارن تحلیل و تجربشون رو به اشتراک بذارن.

اینجوری همزمان هم برندای خوب چه خارجی و چه داخلی تبلیغ می‌شن، هم هشدار برای نخریدن برندای بد داده می‌شه‌.

فقط توجه داشته باشید، هدف تاپیک (تجربه شخصی) هست، نه گزارش و نقل قول از مراجع دیگه

✓ درج تجربیات شما از این محصولات فقط و فقط به همراه تصویر باید باشه

✓ تاپیک نباید به صورت چت در بیاد

✓ تاپیک برای تجربیات استفاده هست و نه تجربیات خرید.

✓ از مقایسه قیمتی برندها در تاپیک پرهیز شود، همچنین قیمت محصولات رو درج نکنید.

✓ در صورت امکان درج تجربیات استفاده شما از این محصولات به همراه تصویر باشه.

✓ تاپیک چت‌روم نیست و بحث های غیر مرتبط با موضوع تاپیک حذف خواهند شد.

✓ تاپیک برای تجربیات استفاده هست و نه تجربیات خرید.

✓ از مقایسه قیمتی برندها در تاپیک پرهیز شود، همچنین قیمت محصولات رو درج نکنید.

✓ در صورت امکان درج تجربیات استفاده شما از این محصولات به همراه تصویر باشه.

✓ تاپیک چت‌روم نیست و بحث های غیر مرتبط با موضوع تاپیک حذف خواهند شد.

این تاپیک:

تجربیات شخصی شما: کیس‌های کامپیوتر (تمامی برندها)

بقیه قطعات:

پاور

خنک‌کننده‌ها

برو که بریم!

لینک به دیدگاه

اولیش رو خودم شروع می‌کنم

کیس گرین Z4:

981105654_Screenshot_20200724-203334_SamsungInternet.thumb.jpg.b60376351f5832335abdc9f7e1bb1f3e.jpg

چهار سالی هست این کیسو دارم. اون زمان که خریدم به نسبت قیمتش واقعا کارایی داشت. گردش هواش با فن خودش نمی‌شه گقت خوبه ولی یه سری فن جدید با قدرت بیشتر خودم روش گذاشتم و بهتر شد، هر چند هنوزم هوای گرم کیس اونطور که باید خارج نمی‌شه ولی قطعاتم مشکل دما ندارن

جنس بدنش به نسبت قیمت قدیم که خریدمش خوبه، ضامنای فیلتر هواش خوبن و نمی‌شکنن به راحتی. ولی خب ورق بدنه پشتیش با کوچکترین فشاری خم می‌شه و برا حا اندلختنش باید کمی کشتی گرفت از اون موقع

پلیمری که برای در کیس استفاده شده افتضاحه. سریعا خط و خش می‌افنه و همچنین زیادی تیره هست و داخل کیس خوب معلوم نیست. خودم رفتم براش شیشه بریدم گذاشتم جاش

اگر کولینگ اوپن لوپ استفاده نکنید فضاش برای همه کار کافیه. ولی هیچ جای اضافی برای چیزی بیشتر از جمله مخزن کولانت و ... نداره

جا زدن مادربورد روش یه کم داستان داره! جاپیچ‌ها درست نمی‌افتن روش. اینو با ۳ مادربورد امتحان کردم. نه فقط یکی

جای هارد و ssd اش خوبه‌. فقط ای کاش جای پاورش کمی طویل‌تر بود. سری ocpt خودشون وقتی کابلش متصل بشه کمی سخت و با یه کشتی جزئی جا می‌ره.

از لحاظ کابل‌کشی دردسر نداره و کاملا اوکیه

در نهایت با قیمتی که امروز داره (آخر تیر  ۹۸ و قیمت ۳۶۰۰) به نظرم خرید کولرمستر انتخاب بهتریه. اگر قیمتش بیاد پایین ولی ارزش داره

پ.ن: پنل جلوش داخل عکس معلومه چقدر نور رو رفلکت می‌کنه و اصلا دید مناسبی به داخل نداره

15956061264116295585206110202543.jpg

پ.ن ۲: خیلی خوبه اگه یکی بیاد بقیه کیسای گرین رو بگه تا بتونیم مقایسشون گنیم. از جمله z5 و z6 و جگوار و پارس و ...

ویرایش شده توسط Masoudk96
لینک به دیدگاه

مدل کیس : Green Oraman Case

شرکت سازنده : گرین

240549.thumb.jpg.d40fe53b72d3210d6974b3014085ee25.jpg

لیست قطعات استفاده شده: 

i3 4130

asus gt 210 1gb

asus h81 plus

4gb ram ddr3

1tb hdd wd

تهویه ی کیس به شدت مشکل داره. دمای cpu با کولر استوک اینتل به 100 میرسه. (همیشه دماش همینه. هیچ وقت از 90 پایین نیومده.)

دمای گرافیک حدودا 50 هست.(فن گرافیک به شدت صدا میداد که با یک فن 80 تعویض شد.ولی هیتسینک ها هستن.)

خود کیس فقط 1 فن در جایگاه کنار cpu داره. که عملا خنک نمیکنه.

جای پاور خیلی بده.دلیلش اینه که اگر طبق استاندارد پاور رو نصب کنیم ، سیم cpu به سوکت cpu نمیرسه. (شاید پاور من سیمش کوتاهه؟ نمی دونم؟)و باید از زیر گرافیک سیم رو بکشی بالا که خیلی کار سخت و نادرستی برای سیم کشیه و راه های دیگر عملا کار نمیکنه. (یک روش هم هست که سیم رو به صورت هرمی از بالای گرافیک رد کنیم که به دلیل کش اومدن زیاد سیم خطرناکه.)

جایگاه hdd خوبه و sdd هم داره.(من sdd نبستم.)

برای Optical disc drive هم تا 2 عدد می توانید نصب کنید و با 4 تا یا 8 تا پیچ می توانید ثابتش کنید.

وضعیت فن ها خیلی بده. و همش گرد و خاک میکشه. 

بدنه ی کیس هم که تعریفی نداره. شاید در نگاه دست بکشید بگید خوبه ولی همون حلبی ها هست که با یک آلیاژ مقاوم تر ساختنش که هم سبک تر باشه و هم مکحم تر. مثلا بالای کیس من رفته پایین.

که با زدن چکش و صافکاری از داخل کیس درست شد.

کیس به شدت برق داره. با اینکه پاور رو با کاغذ عایق کردم اما باز هم برق میده.

جلوی کیس هم میشه یک فن نصب کرد که به دلیل یک دست نبودن توری جلوی کیس ، توری پاره شد ، و فن به شدت از مادربرد دوره. که با اضافه کردن سیم درست شد😂

کیس فقط و فقط به درد فن های هیت سینک دار کوچک میخوره و نه به درد واتر کولینگ 120 میخوره نه بقیه ی فن های بزرگ.

این کیس را نخرید. جزو بدترین کیس های تاریخه.

در ویرایش بعدی عکس های خود کیس رو اضافه میکنم.

لینک به دیدگاه

سلام و درود

کیس Green X1 Basic

https://www.digikala.com/product/dkp-34205/کیس-کامپیوتر-مخصوص-بازی-گرین-مدل-x1-basic

اینم یکی از دوستان فروم هستن که سال 93 این کیس رو فروختن و تصاویر بیشتری دارن:

اینم تصاویر بنده از کیس و سیستمم در تایپیک معظم تصاویر سیستمها، یه کم سرسری گرفته شدن و بیشتر مانور روی نورپردازی کاستوم سیستم دارن تا کیس ... هرچند که مال پاییز سال 1396 هستن و هنوز اسمبل سیستم، همون اسمبل اولیه بسی نامرتب هست که نوروز امسال، کلا کوبیدم از نو اسمبل کردم و خییییییلی مرتب تر شد (سعی کردم که از تمام فضای x1 و نیز هر تریک کابل منیجمنتی که بلد بودم استفاده کنم) و فقط یکی دوتا کابل برق pci-e معلوم هستن از نمای شیشه کیس، که اونارو هم به خاطر ماژولاریتی ضعیف پاور نتونستم کاریشون بکنم ... ولی با تمام این اوصاف، شاید دیدنشون خالی از لطف نباشه:

من از سال 95 این کیس رو دارم و 4 سال و اندی هست که در خدمت همدیگه هستیم. جنس ساخت بدنه انصافا خوبه، آلومینیوم 2.0mm، رنگ مشکی مات باکیفیت و قرص و محکم

من نمیدونم که گرین، آیا سال 92 این کیس رو صفر تا صد بر همین پایه تولید (مونتاژ) کرده و یا اینکه شاسی اصلیش از مدل دیگه ای میاد ... ولی به هر حال من ازش به نسبت 150 هزار تومنی که سال 95 پرداخت کردم راضی هستم ... البته اشکال هم زیاد داره که میگم براتون.

اون موقع میتونستم از سری Z و X گرین مثل گلادیاتور، چلنجر یا رپتور هم بخرم ولی احتمالا زیر میزم جا نمیشد ... سیستمم هم سیستم میدرنج 2015 بود و اصلا نیازی به هیولایی مثل رپتور نداشتم

خب، میریم سراغ بررسی و نظر من در موردش:

به سال نرسیده، جفت پورت های 3.5 میلی متری جلو خراب شدن. باز کردم درست کردم، دوباره خراب شدن. دوباره شب عید امسال باز کردم درست کردم، دوباره خراب شدن |: سوییچ ریست، توی سال دوم خراب شد. سوییچ پاور، بعضی وقتا گیر میکرد توی سال دوم، ولی خودش دیگه درست شد. توی سال دوم استفاده، خار فیکس کننده پنل رایتر شکست و پنل رو کلا گذاشتم کنار الان. اگه وقت بزارم میتونم یه راهی برای فیکس کردنش پیدا کنم ... ولی کار خاصی باهاش ندارم

آخرین نسل کیس که میتونستید بخرید به صورت نو، و جای درایو فلاپی داره :))))) این آپشن Retro شاید الان دیگه نتونه کاربرد اصلی خودشو داشته باشه، ولی جون میده واسه فن کنترلر یا این طور آپشن های افترمارکتی جانبی مثل کلید های کنترل نورپردازی، یه دورانی تو فکرش بودم ولی به علت افزایش روز افزون مشغله ها، حتی نورپردازی که روش انجام دادم رو هم خیلی وقته از فرم عملیاتی خارج کردم که راجع بهش بیشتر توضیح میدم.

از نظر راحتی اسمبل، خیلی راه دست نیست چون نقلیه این کیس به نحوی و ببخشید، بلانسبت دوستان، دهن من هنگام اسمبل سرویس میشه ... فضای کابل منیجمنت، متاسفانه زیر صفر و بسیار کم ... اشک آدم درمیاد. مخصوصا اینکه پاور من، کولرمستر g650m هست و فقط کابل های برق ساتا ماژولار هستن و کابل های اصلی، خیر ... با هزار بدبختی، کابل ها رو از کنار سینی مادربورد عبور دادم و با بست کمربندی بستمشون که داخل کیس مرتب باشه و شلوغ نشه. یه کابل بالا پایین بخواد بشه، همه رو باید باز کنم و مجددا ببندم ... نمونش، توی بهار همین امسال که کابل هاردم مشکل پیدا کرده بود و بیچاره شدم تا بتونم تست هایی که مد نظرم بود رو انجام بدم.

همین نقلی بودن کیس، باعث میشه که از فضای فن های جلو خیلی سخت میشه استفاده کرد. اندازه این فضا، فیکس به اندازه عرض فن استاندارد 120 کامپیوتر هست ... و عبور دادن فن از این فضا، خودش هفت خوانیه برای خودش.

از لحاظ کولینگ، حداقل های کولینگ مناسب رو داره. قابلیت نصب دو عدد فن 120 در جلو، دو عدد در بالا، یک عدد پشت، یک عدد در پایین و کنار پاور، یک عدد روی درب سمت چپ کیس برای تغذیه کولینگ گرافیک (که دیگه این سبک طراحی خیلی وقته که منسوخ شده و فقط شار هوا در راستای طول کیس ایجاد میشه و جریان هوای عرضی نداریم). قابلیت نصب ایرکولر تا ... نمیدونم دقیقا چقدر داره :)))، CoolerMaster Hyper T4 بدون مشکل توش نصب شده و تقریبا یه بند انگشت هم جا داره. فکر کنم که بشه Macho Rev.A هم توش نصب کرد. سه تا لوله برای عبور تیوبینگ واترکولر پشتش تعبیه شده، که اگه کولر اوپن لوپ داشته باشید میتونید پمپ رو بیارید بیرون (پشت) و رادیاتور رو بفرستید روی سقف. برای کولر های All in One، میتونید یه رادیاتور 120 در عقب نصب کنید. ارتفاع پایین کیس اجازه نمیده که رادیاتور 240 ببرید زیر سقف از داخل کیس و با مادربوردتون برخورد خواهد کرد. فقط اگه کولر کاستوم لوپ داشته باشید میتونید تیوبینگ رو از سه حفره پشتی عبور بدید و رادیاتور رو کلا بفرستید بیرون، روی سقف و فن هاش رو در پایین، داخل کیس نصب کنید ... ترکیب retro و جالبی میشه، یه کولینگ کاستوم لوپ روی یکی از کوچکترین کیس های میدتاور گیمینگ ...

ترکیب کولینگی که بنده چیدم، دو عدد فن 120 دیپ کول شیشه ای در جلو، یک عدد از همین مدل فن در پشت، و فن 120 نارنجی خود گرین که همراه کیس بوده، بر روی درب کناری هست. به همراه cm hyper t4، دمای 6500 از 50 بالاتر نرفته. گرافیکم هم، 1060 ocv1 که خب کولینگ خیلی حداقلی داره و توی لود، دماش 70 ایناست. البته سابقا کمتر بود، مخصوصا سنوات اول. فکر کنم کم کم باید به فکر خمیر جدید باشم واسش بعد سه سال استفاده ...

در مورد پروژه نورپردازیم، بنده این سه عدد دیپکول شیشه ای رو تبدیل به RGB کردم با نوار های 5050 که به علت طراحی خاص پنل جلویی این کیس، زیبایی این فن ها بسیار نمایان و چشم نوازه. البته مدتهاست که روشنشون نکردم و آداپتورشون رو هم بردم به زخم دیگه ای زدم.

جمع بندی: توقعات حداقلی من رو براورده کرده حقیقتش. عرض میکنم حداقلی، چونکه من اصلا کاری نخواستم باهاش انجام بدم که بهم نه بگه. ولی خراب شدن جک های 3.5 جلو و در حال حاضر پورت usb 3 (البته فکر کنم که سوتی از من بوده چون بعد از آخرین سرویس اینطوری شده) و نیز سوییچ ریست و همچنین پنل رایتر، نشون از کم توجهی گرین به قطعات پلاستیکی کیس بوده. برخلاف بدنه اصلی که خیلی خوش ساخته ...

سوالی بود، در خدمتم.

پی نوشت: شرمنده بابت اینکه خودم تصویر جدید نمیزارم، هم سیستم زیر میزه و در دسترس نیست و کلی کابل بهش وصله که باز کردنشون داستانها داره، هم گوشی من دوربین خیلی خوبی نداره، هم اینکه سر خودم هم شلوغه ...

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

درود

پارسال بود که دوستم سیستمش رو برای یه سری تغییرات اورد پیشم

کیسش گرین استریکر بود

ظاهر کیس بدک نبود و میشد تحملش کرد و در رده ی میدتاورهای گرین کیس خوبیه

فقط دوتا نکته که خیلی بدم اومد این بود

اولی اون چهارتا پایه ای بود که زیر قاب کیس تعبیه شده که بشدت بیریخت و بی کیفیت بودن و براحتی میشکنن

دومی اون طلقی بود که کناره کیس تعبیه شده

شفافیتش بدک نبود ولی جنسش نسبت به قیمتی که پرداخت میشه براش واقعا ناامید کننده ست

در کل اینطور که حتی توی عکس ها میشه فهمید فقط دو مدل x8 و x9 گرین رو میشه به عنوان پرچمدارانه ابدی این برند در نظر گرفت

و کاش این شرکت سیاست سایپا و ایرانخودروییشو تغییر میداد🌷

ویرایش شده توسط CREATIVE
لینک به دیدگاه

کیسی که اسفند خریدم dukase v2 . تقریبا موقعی بود که گرین کیسایه زد5 و زد6 رو داد تو بازار و اون زمان قیمتاشون رسیده بود به 1.200 اینا . منم از دیجی خریدم اینو 650 . درکل از نظر قیافه قشنگه ، از نظر کیفیت نابود . پلاستیک فشرده هت جنس بیرونی کیس و جنس و رنگ بدنه جوریه دست بزنی جای انگشت میمونه ، پنجره بغلشم پلاستیک فشردس و اصلا شیشه نیست که واسه تمیز کردنش استانیه واسه خودش  . جای پیچ شدن مادربوردش اصلا استاندارد نبود و مجبور شدم 3 تا پیچ مادربوردو اصلا نبندم !!!  گردش هواش بد نیست ولی یه مشکل اساسی هست اونم جنس پین های بدنه جلوشه ، برای باز کردنش کلی باید زور بزنی اونم پینایه پلاستیکی که یه ذره اشتباه میتونه بشکنه . تو خوده کیس هاب فن نداره مثل کیسایه جدید و یا باید فن کمتر بزاری یا هاب بخری واسش . فنایه خودش 3 پین بود که اصلا استفادش نکردم و بجاش 3 تا فن گرین 120 گرفتم . عرض کیس خوب بود واسه تاور کولر و hyper 212 led راحت داخلش جا شد . درکل به قیمت زمان خودش بد نیست ولی با قیمت 1.800 الانش داخل دیجی نمیدونم انتخاب خوبیه یا نه دیگه :)))  جنس شانسی و قسمتایه فلزیشم بد نیست ، 2 تا سینی ssd داره زیر کارت گرافیک میوفته دقیق که من اونجا نزاشتم ssd رو نصب کردم روبه روی فنایه جلویی که یه بادی بهش بخوره :)))

4932919.jpg

لینک به دیدگاه

یادش بخیر

سال 95 با چه ذوق و شوقی این کیس رو خریدم . اون موقع بعد از کلی جست و جو و تحقیق به این برند رسیدم و واقعا هم خوب هست و نا امیدم نکرد

1.thumb.jpg.b7e12e5b4a72cf1dde79a241556b5f37.jpg15.thumb.jpg.d2efa32e48941cdc3ddeecb52359aeef.jpg

290 تومن وجه رایج مملکت رو خرجش کردم فک میکنم گارانتی عقیق رایانه بود از سری قدیم

بدنه مقاومی داره اصلا جای انگشت رو بدنه کیس نمیمونه به مقدار زیاد داخش جا هست فن های خوبی روش بود ولی من چون زیادی حساس هستم فن های جلوی کیس رو با دو عدد از سری TB silence  انرمکس عوض کردم

و فن پشت کیس هم کوگار از سری های قدیم بستم که هم کیس خنک تر شد و هم بیصدا تر

بالای کیس هم کولر 240 میلی متری بستم با 2 تا فن انرمکس که راحت جا شد حتی 280 هم بالای کیس جا میشه همچنین 360 میلی هم جلوی کیس جا میشه بشرطی که ضخامت رادیاتور از 45میلی متر بیشتر نباشه

پنل جلو کیفیت خوبی داره هم دکمه ها و وردودی های صدا و usb که کلا usb3 هست

خیلی خیلی پایه های خوبی داره و به هیچ عنوان نه لیز میخورن و نه لرزش دارن و کاملا محکم هستن و با ارتفاع خوبی نسبت به زمین نصب شدن

جلوی کیس فیلتر قابل جدا شدن داره و با دست درمیاد فیلتر بالا مگنتی هست و یدونه هم زیر پاور بصورت کشویی

سمت پشت مادربورد فضای مناسبی برای مدیریت کابل ها داره . با پاور گرین سری HP به همه جاهایی که مورد نیازم بود راحت کابل کشیدم

الان که فک نکنم دیگه توی بازار باشه ولی واقعا باید گفت یاد اون دوران بخیر

با دست باز میرفتیم خرید . . . .

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

کیس کامپیوتر دیپ کول مدل TESSERACT BF

571947.thumb.jpg.6c8c8df4d1e195a1cd7d20304db54185.jpg

بنده دو سال میشه کیس رو دارم و حالا که این تاپیک رو دیدم گفتم بیام یه توضیحی بدم در موردش 

خب از ظاهرش شروع کنم

با توجه به قیمتش ظاهرش خوبه و از عکساش بهتره اون نوار ابی هم جلوه زیبایی به کیس میده رنگ بنده نسبتا کیفیت مناسبی داره و در کل ظاهرش راضی تون میکنه

پنل جلویی جای سه تا dvd رایتر داره و یدونه فلاپی قسمت بالایی پنل کلید پاور و جک های هدفون و میکروفون و کلید پاور و کلید ریستارت قرار گرفته همراه دوتا یو اس بی یدونه 2.0 و یدونه 3.0 و دوتا چراغ 

image.jpeg.b719a050ae5faa5a22c89c6ecfde7ee3.jpeg

خب بریم سراغ فضای داخلی کیس 

image.jpeg.f572ef73b7a1d11c9f9ca1dd2841b549.jpegimage.jpeg.fb8368923b2c8cc9db99687c5c6bf7b5.jpeg

ورقه های کیس نسبتا با کیفیته 

همونطور که توی عکس میبینید جای dvd و فلاپی در بالا کیس قرار داره و زیر اون 3 سینی درایور 2.5 اینچی هست و پایینتر هم 4 عدد سینی 3.5 اینچی که همگی جلوی فن جلویی قرار دارن و خنک میشن 

جنس محل قرار گیری درایور ها از پلاستیک انعتاف پذیر هست و به صورت کشویی هستن و نیازی به استفاده از پیچ ندارن 

سینی مادربرد هم استاندارد و خوب هست و مادربرد های atx . mini atx . micro atx پشتیبانی میکنه 

زیر مادربرد محل قرار گیری پاور هست که تقریبا فضای زیادی داره و هر پاوی رو میشه نصب کرد 

ارتفاع نصب کولر بادی هم 179 هست و کارت گرافیک هایی تا طول 310 رو هم میشه داخلش جا داد 

تعداد اسلات های پشتی هم 7 عدد هست کنار سینی مادربرد و در دیگر قسمت های کیس هم حفره هایی برای مدیریت کابل وجود داره و در راحت میشه داخلش کابل کشی کرد

کیس کامپیوتر دیپ کول مدل TESSERACT BF main 1 15کیس کامپیوتر دیپ کول مدل TESSERACT BF main 1 17

خب بریم برای سیستم تهویه 

روی پنل جلویی محل نصب یک هارد 120 میلیلمتر هست 

قسمت بالایی کیس هم دوتا 120 میلیمتر 

قسمت پشتی نیز یه 120 میلیمتر که از قبل نصب شده و سوکت 3 پین و مولکس داره 

کنار کیس هم دوتا فن 80 یا 90 یا 120 میشه نصب کرد 

پنل جلویی و بالایی و محل نصب پاور همگی فیلتر گرد و غبار دارن 

و در کل تهویه کیس عالیه 

بسته بندی کیس هم یه کارتن هست که کیس با دوتا چوب پنبه داخلش محکم شده 

همراه کیس هم تمام پیچ ها و اسپیسر های مادرربرد هست که همگی کیفیت خوبی دارن 

جمع بندی 

در کل اگر دنبال کیس با قیمت مناسب و کیفیت خوب هستید این کیس گزینه خوبیه البته الان قیمتش به شدت بالا رفته ولی خب فعلا متاسفانه قیمت همه چیز اینجوری شده 

لینک به دیدگاه

کیس Z3 crystal ساخت گرین

z3.jpg.72e0c48fa4db55db7a0ecf2e9c1bddcf.thumb.jpg.7dcd75de870dd716690f5e70c49ecd03.jpg

خب اول از همه بگم این کیس دوماه پیش قمتش 400 الی 500 بود 

ولی الان موجود نیست و 1 نیم هفته پیش چک کردم 3430 تومن بود

اینو کنم که دوستان اگه این کیس رو با همین قمیت گیر اوردین بخرین و الان 4 میلیون هزنیه کردن کاملا به دور از ذهنه

رو فن هاش که اصلا حساب نکنین بییشتر جنبه ی تزینی داره همون تو شب مثلا قشنگی میده به اتاق 

شیشه هاش که مثل برند های معروف نیس ولی کار را بیندازه یعنی در حد خودش بدک نیس و در کل با این قمیت اصلا توصیه نمیشه .photo_2018-07-14_05-20-53.jpg.55f2f267adb47a4c210b712e34f9d5cd.thumb.jpg.0702840441b3fc2df54ac1a6454cbe57.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...