رفتن به مطلب

مشکل بالا و پایین شدن بیت ریت

DM.JAGUAR
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

من یک عدد مودم هوآوی فورجی پلاس دارم که طبق تست های گرفته شده میتونه تا سرعت 30 مگ رو به من برای آپلود و حدودا 50 رو برای دانلود بده.

ولی مشکلی که دارم اینه که موقعی که میخوام باهاش استریم بدون بازی و یا استریم و بازی رو همزمان انجام بدم بیت ریت به طرز وحشتناکی بالا و پایین میشه یعنی از بیت ریت 8000 هزار که من براش تعریف کردم به زیر 1000 میرسه و دوباره میره بالا تا نزدیک های 8000 و این داستان همینطور ادامه داره و استریم لگ میشه.

عکس اول تست در حالت مولتی و عکس دوم تست در حالت سینگل. در ضمن سیمکارت داخل مودم همراه اول فورجی پلاس هست.

Capture1.PNG

Capture.PNG

لینک به دیدگاه

با او بی اس استریم می‌کنید؟ وقتی بیت ریت میاد رو هزار و لگ میشه گوشه پاین سمت راست او بی اس قرمز میشه؟ یه عکس از تنظیمات او بی اس اونجایی که بیت ریت گذاشتید، بذارید.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

با او بی اس استریم می‌کنید؟ وقتی بیت ریت میاد رو هزار و لگ میشه گوشه پاین سمت راست او بی اس قرمز میشه؟ یه عکس از تنظیمات او بی اس اونجایی که بیت ریت گذاشتید، بذارید.

سلام بله با او بی اس استریم میکنم وقتی که بیت ریت زیر 1500 میاد نارنجی و وقتی زیر 1000 میاد قرمز میشه. 

بفرمایید اینم عکس.

Capture.PNG

لینک به دیدگاه

تجربه استفاده از quicksync رو ندارم. شما یه بار nvidia 264 امتحان کن اگر مشکل پابرجا بود اینترنتتون مشکل داره. شما میتونید با آپلود چند دقیقه ای اینترنت رو امتحان کنید ببینید بعد از یکی دو دقیقه سرعت آپلود کم میشه یا نه.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

تجربه استفاده از quicksync رو ندارم. شما یه بار nvidia 264 امتحان کن اگر مشکل پابرجا بود اینترنتتون مشکل داره. شما میتونید با آپلود چند دقیقه ای اینترنت رو امتحان کنید ببینید بعد از یکی دو دقیقه سرعت آپلود کم میشه یا نه.

سلام من هم این مشکل رو دارم

از بیت ریت 2000 یک دفعه میره 100 مشکلش چیه

سوال دیگه هم دارم وقتی با گرافیک استریم میکنم یهو تصویر سیاه میشه بعد درست میشه

و بیت ریت 0 میشه و استریم قطع می کنه واسه چی هست این مشکل ولی با cpu این مشکل نیست

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، erfanvk گفته است :

سلام من هم این مشکل رو دارم

از بیت ریت 2000 یک دفعه میره 100 مشکلش چیه

سوال دیگه هم دارم وقتی با گرافیک استریم میکنم یهو تصویر سیاه میشه بعد درست میشه

و بیت ریت 0 میشه و استریم قطع می کنه واسه چی هست این مشکل ولی با cpu این مشکل نیست

کارت گرافیکتون چیه؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

کارت گرافیکتون چیه؟

rx470

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

سلام. مشکل من بالا و پایین شدن اپلود هست که در اول تاپیک نوشتم مشکل سخت افزار وجود نداره. میخوام بدونم که دلیل بالا و پایین شدن بیت ریت اون هم به مقدار بسیار زیاد چی هستش.

این هم 2 تا عکس دیگر از مشکل.

Capture.PNG

Capture5.PNG

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

مشصخات سیستم رو نگفتید ولی اگه کارت انویدیا دارید NVENC (انکودر) به شدت روون میکنه استریم رو و بیت ریت استیبل میشه Quicksync اینتل هم همینطور

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، erfanvk گفته است :

را حلی واسه مشکل زیر نداری

این مشکل به احتمال قوی ریست شدن درایور کارت گرافیک هست که زیاد هم اتفاق مییفته موقع اعمال تنظیمات نادرست یا کار بسیار سنگین

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sam-j گفته است :

این مشکل به احتمال قوی ریست شدن درایور کارت گرافیک هست که زیاد هم اتفاق مییفته موقع اعمال تنظیمات نادرست یا کار بسیار سنگین

بایوس کارت واسه کم مصرف شدن با مدل جدید خود ایسوس که به صورت رسمی انتشار یافته عوض شده ممکنه از اون باشه؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، erfanvk گفته است :

بایوس کارت واسه کم مصرف شدن با مدل جدید خود ایسوس که به صورت رسمی انتشار یافته عوض شده ممکنه از اون باشه؟

چون کارتتون ای ام دی هست اطلاعی ندارم ولی کیفیت انکود رو تا جایی که میشه بیارید پایین ببینید بازم  این اتفاق میافته ؟ و اینکه درایور هم اپدیت کنید

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Sam-j گفته است :

مشصخات سیستم رو نگفتید ولی اگه کارت انویدیا دارید NVENC (انکودر) به شدت روون میکنه استریم رو و بیت ریت استیبل میشه Quicksync اینتل هم همینطور

Cpu I5 7400

Ram 8 gig

گرافیک فعلا ندارم. با  Quicksync هم تست کردم ولی باز هم مشکل بالا و پایین رفتن وحشتناک بیت ریت رو دارم.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است :

Cpu I5 7400

Ram 8 gig

گرافیک فعلا ندارم. با  Quicksync هم تست کردم ولی باز هم مشکل بالا و پایین رفتن وحشتناک بیت ریت رو دارم.

پس خروجی تصویر هم روی سی پی یو هست ؟ احتمالا مشکل همینه چون Quicksync و خروجی هر دو از iGPU میخورن ، تنظیمات انکود رو ببرید سر x264 سی پی یو

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sam-j گفته است :

پس خروجی تصویر هم روی سی پی یو هست ؟ احتمالا مشکل همینه چون Quicksync و خروجی هر دو از iGPU میخورن ، تنظیمات انکود رو ببرید سر x264 سی پی یو

با این حالت هم تست کردم عزیز مشکل من سخت افزاری نیست مشکل اینه که بیت ریت به طور ناگهانی از 8000 میاد روی 1000 و یا کمتر و دوباره میره نزدیک 8000. میخوام بدونم مشکل چیه و این بالا پایین شدن بیت ریت رو درست کنم. چون سرعت آپلود هم توی کمترین حالت هم 27 مگ هستش. 

لینک به دیدگاه

سلام 

دوست عزیز پسر خاله بنده هم استریمر هست و همین مشکل رو داره بعید می دونم سخت افزاری باشه احتمالا اینترنت ها مشکل دارن تا الان راه حلی پیدا نکرده بنده خدا ویوهاش تو توییچ از 300 تا امده شده 50 60 تا خیلی اعصابش بهم ریخته اگر متوجه مشکل شدین لطف کنین اطلاع بدین ممنون از شما 

ویرایش شده توسط Divine
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Divine گفته است :

سلام 

دوست عزیز پسر خاله بنده هم استریمر هست و همین مشکل رو داره بعید می دونم سخت افزاری باشه احتمالا اینترنت ها مشکل دارن تا الان راه حلی پیدا نکرده بنده خدا ویوهاش تو توییچ از 300 تا امده شده 50 60 تا خیلی اعصابش بهم ریخته اگر متوجه مشکل شدین لطف کنین اطلاع بدین ممنون از شما 

سلام.

اگر دلیل مشکل رو پیدا کردم حتما اینجا اعلام میکنم.

لینک به دیدگاه

من هنوز نتونستم با همراه اول در یک آپلود سنتر بیشتر از چند صد مگ آپلود کنم وسطاش قطع میشه یا سرعت میشه کیلوبیت! به نظرم از اینترنت هست.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است :

با این حالت هم تست کردم عزیز مشکل من سخت افزاری نیست مشکل اینه که بیت ریت به طور ناگهانی از 8000 میاد روی 1000 و یا کمتر و دوباره میره نزدیک 8000. میخوام بدونم مشکل چیه و این بالا پایین شدن بیت ریت رو درست کنم. چون سرعت آپلود هم توی کمترین حالت هم 27 مگ هستش. 

قضیه تست سرعت فرق میکنه.  وقتی شما تست سرعت میگیرید واسه چند ثانیه آپلود میکنه. اما توی استریم و آپلود فایل دائما در حال آپلود هست.  آپلود هم قضیش با دانلود فرق میکنه اصلا پایدار نیست. مخصوصا توی اینترنت های بیسیم موبایل و تی دی ال تی ای. با یه اپراتور دیگه تست کنید.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است :

خوب delay  و buffer رو افزایش دادید ؟ توی حالت ریکورد بدون استریم چی بازم بیت ریت بهم میریزه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کجا استریم میکنید؟ تویچ یا آپارات؟

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، miladhaerian گفته است :

قضیه تست سرعت فرق میکنه.  وقتی شما تست سرعت میگیرید واسه چند ثانیه آپلود میکنه. اما توی استریم و آپلود فایل دائما در حال آپلود هست.  آپلود هم قضیش با دانلود فرق میکنه اصلا پایدار نیست. مخصوصا توی اینترنت های بیسیم موبایل و تی دی ال تی ای. با یه اپراتور دیگه تست کنید.

سلام.

چشم با یک اپراتور دیگه تست میکنم و نتیجه رو همین جا اعلام میکنم.

در 6 ساعت قبل، Sam-j گفته است :

خوب delay  و buffer رو افزایش دادید ؟ توی حالت ریکورد بدون استریم چی بازم بیت ریت بهم میریزه ؟

سلام.

بله بافر روی 20 هست ولی دیلی رو 0 قرار داره. برای اینکه بتونم دقیق مشکل رو پیدا بکنم. بله توی حالت بدون ریکورد هم بیت ریت به هم میریزه.

در 5 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

کجا استریم میکنید؟ تویچ یا آپارات؟

سلام.

توی توییچ.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است :

بله توی حالت بدون ریکورد هم بیت ریت به هم میریزه.

خب این دیگه ربطی به اینترنت نداره. انکودری که شما استفاده میکنید قدرت  انکود کردن این بیت ریت رو نداره و کم میاره. کارت گرافیک هم که ندارید. چی استریم میکنید بدون کارت گرافیک؟ سی پی یو به تنهایی انقدر قدرت نداره که هم انکود انجام بده هم تصویر بده.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، miladhaerian گفته است :

خب این دیگه ربطی به اینترنت نداره. انکودری که شما استفاده میکنید قدرت  انکود کردن این بیت ریت رو نداره و کم میاره. کارت گرافیک هم که ندارید. چی استریم میکنید بدون کارت گرافیک؟ سی پی یو به تنهایی انقدر قدرت نداره که هم انکود انجام بده هم تصویر بده.

سلام.

1-من از x264 ستفاده میکنم که انکودر بسیار قدرتمندی هستش.

2- ریکورد کردن ربطی به بیت ریت نداره چون قرار هست صفحه نمایش و تمام فعالیت های توش ریکورد بشه و برای ریکورد هم نیازی به اینترنت نیست.

3-بحث سر قدرت رندر گیری نیست بحث سر این است که بیت ریت آپلود خرابه و این دلیل نمیشه که سی پی یو قدرت نداره چون اصلا به سی پی یو ربطی نداره.

4-برای تست میتونید بدون اینرتنت ریکورد رو با سی پی یو انجام بدین و میفهمین که پردازش به طور درستی انجام میشه.

5- طبق حرف شما یعنی این سی پو یو هست که قدرت نداره و برای همین بیت ریت رو میاره پایین که خیلی خنده داره.

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام.

1-من از x264 ستفاده میکنم که انکودر بسیار قدرمندی هستش.

2- ریکورد کردن ربطی به بیت ریت نداره چون قرار هست صفحه نمایش و تمام فعالیت های توش ریکورد بشه و برای ریکورد هم نیازی به اینترنت نیست.

3-بحث سر قدرت رندر گیری نیست بحث سر این است که بیت ریت آپلود خرابه و این دلیل نمیشه که سی پی یو قدرت نداره چون اصلا به سی پی یو ربطی نداره.

4-برای تست میتونید بدون اینرتنت ریکورد رو با سی پی یو انجام بدین و میفهمین که پردازش به طور درستی انجام میشه.

5- طبق حرف شما یعنی این سی پو یو قدرت نداره و برای همین بیت ریت رو میاره پایین که خیلی خنده داره.

معذرت میخوام من فکر کردم نوشتید که توی  ریکورد هم بیت ریت به هم میریزه.

چند نکته
.1- درسته x264 قدرتمنده ولی حدی داره. بستگی به تعداد هسته های سی پی یو و فرکانسش داره.
2- بیت ریت صرفا مربوط به اینترنت نیست، برای ریکورد هم این بیت ریته که کیفیت و حجم ویدیو رو تعیین میکنه.
3- توی ریکورد هم اگر رزولوشن و بیت ریت رو بیش از اندازه قدرت انکودر بالا ببرید لگ میزنه و بیت ریت میاد پایین. خود او بی اس م مینویسه که بیت ریتت زیاده.
اگر شما توی ریکورد کردن مشکلی ندارید . مشکل اینترنته.
همونطور که گفتم با یه اپراتور دیگه تست کنید نتیجه رو اعلام کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...