رفتن به مطلب

امکان ارتقای CPU برای Pentium D هست؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود و احترام.

دستگاه من این است:

MB: abit IB9 - LGA 775 - 1066/800 Mhz FSB

CPU: Pentium D 3.4 Ghz

RAM: 4 GB DDR2

VGA: nvidida Geforce GT 220

مشکل من سرعت کند دستگاه هست. امکان تعویض cpu با نمونه های دو یا چهار هسته ای هست؟ مثل سری 7000 یا 8000 شرکت اینتل؟

ویرایش شده توسط Reza6662
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Reza6662 گفته است :

درود و احترام.

دستگاه من این است:

MB: abit IB9 - LGA 775 - 1066/800 Mhz FSB

CPU: Pentium D 3.4 Mhz

RAM: 4 GB DDR2

VGA: nvidida Geforce GT 220

مشکل من سرعت کند دستگاه هست. امکان تعویض cpu با نمونه های دو یا چهار هسته ای هست؟ مثل سری 7000 یا 8000 شرکت اینتل؟

سلام

میتونید یه q8400(چهار‌هسته‌ای) یا q9400(چهار‌هسته‌ای) تهیه کنید، مدل های بالاتر ارزش خرید مناسبی ندارن.

لینک به دیدگاه

سلام.

خوشبختانه بردتون از پردازنده Core 2 Quad پشتیبانی میکنه

یدونه cpu از این خانواده تهیه کنید خیلی سرعت سیستمون بالا میره(درحد خودش)...

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hosin گفته است :

SSD تهیه کنید

سلامت هاردتونم چک بفرمایید

چطور چک کنم؟ هارد من ساتا 512 گیگابایت هست و چون پسرم که 7 سالشه و با این کامپیوتر در این دوران کرونا سرگرم بازیه، دچار کمبود فضا شدم و نمی دونم هارد یک ترا که دیروز در پاساژ کامپیوتر کنار خیابان دمشق به من 1.150 قیمت دادن به سیستم من می خوره یا نه. در ضمن هارد دست دوم هم 700 قیمت گرفتم. دوم اینکه در همان پاساژ طبقه زیر همکف که پاتوق دست دوم فروشهاست، به یک مغازه مراجعه کردم و خواستم CPU رو با نمونه دوهسته ای تعویض کنه. سی پی یو دو هسته ای دست دوم زیاد داشت ولی سیستم من فقط و فقط همان پردازنده خودش رو شناخت. تصور می کنم BIOS باید ارتقاء پیدا کنه. BIOS رو خودم ارتقاء بدم یا بدم جای خاصی اینکار رو بکنند؟ در ضمن Intel E4700 رو 28000 تومن قیمت گرفتم که قیمتش خیلی مناسبه. 2 مگابایت L2 Cache داره و 2.2 گیگاهرتز هست. از این شک دارم که اساسن سرعت سیستم با این پردازنده زیاد بهتر نشه. باس رم ها 800 هست و فکر کنم خرید سی پی یو 1066 مثل Q6600 یا سی پی یو 1333 مثل Q6800 اشتباه هست و اصلن دستگاه آنها رو نخواهد شناخت.

این لیست سی پی یو های مرتبط با مادربرد دستگاه من هستش:

http://abit.ws/cpu-support-list/mb/intel_p965_ib9.htm

از همگی دوستان بابت پاسخگویی سپاساگزارم.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Reza6662 گفته است :

چطور چک کنم؟ هارد من ساتا 512 گیگابایت هست و چون پسرم که 7 سالشه و با این کامپیوتر در این دوران کرونا سرگرم بازیه، دچار کمبود فضا شدم و نمی دونم هارد یک ترا که دیروز در پاساژ کامپیوتر کنار خیابان دمشق به من 1.150 قیمت دادن به سیستم من می خوره یا نه. در ضمن هارد دست دوم هم 700 قیمت گرفتم. دوم اینکه در همان پاساژ طبقه زیر همکف که پاتوق دست دوم فروشهاست، به یک مغازه مراجعه کردم و خواستم CPU رو با نمونه دوهسته ای تعویض کنه. سی پی یو دو هسته ای دست دوم زیاد داشت ولی سیستم من فقط و فقط همان پردازنده خودش رو شناخت. تصور می کنم BIOS باید ارتقاء پیدا کنه. BIOS رو خودم ارتقاء بدم یا بدم جای خاصی اینکار رو بکنند؟ در ضمن Intel E4700 رو 28000 تومن قیمت گرفتم که قیمتش خیلی مناسبه. 2 مگابایت L2 Cache داره و 2.2 گیگاهرتز هست. از این شک دارم که اساسن سرعت سیستم با این پردازنده زیاد بهتر نشه. باس رم ها 800 هست و فکر کنم خرید سی پی یو 1066 مثل Q6600 یا سی پی یو 1333 مثل Q6800 اشتباه هست و اصلن دستگاه آنها رو نخواهد شناخت.

این لیست سی پی یو های مرتبط با مادربرد دستگاه من هستش:

http://abit.ws/cpu-support-list/mb/intel_p965_ib9.htm

از همگی دوستان بابت پاسخگویی سپاساگزارم.

اگه نمیتونید بایوس اپدیت کنید ببرید همونجایی که قصد ارتقا دارین براتون انجام میدن

توصیه میکنم از سری Core 2 Duo  تهیه کنید مثل q8400 واقعا جوابگو کاراتون هستش

اس اس دی و هارد دیسک ساتا پشتیبانی میکنه کیستون

یه اس اس دی 120 گیگ تهیه کنید ویندوزتون رو ترجیحا 7 روی اون بریزین و نرم افزار های کاربردیتون به شدت سرعت زیاد میشه

https://soft98.ir/software/optimization/632-Hard-Disk-Sentinel-Pro.html 

این نرم افزار نصب و ازش یه اسکرین شات بگیرین بزارین

اینم لینک اس اس دی

https://royzkala.com/product/western-digital-pc-sds-model-pc-wds120g2g0a-capacity-120-gb/

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

اول اینکه جناب آقای حسین گرامی، از پاسخگویی شما بسیار سپاسگزارم. این هارد اس اس دی که لینک دادید و البته بیشتر این گونه هاردها از استاندارد SATA III بهره می برند ولی دستگاه من فکر می کنم ساتا 1 یا 2 هست. آیا امکان اتصالش هست؟

دوم اینکه من سی پی یو دو هسته ای E4600 پیدا کردم که نو هست و البته به همراه فن فابریک به قیمت 250 هزار تومن. ارزش خرید داره؟

https://esam.ir/item/17903756/نو-وآکبند-cpu-box-core-2-duo-e4600

سوم اینکه خواستم عرض کنم (البته شاید به موضوع ربطی نداشته باشه) اولین بار حافظه های SSD در رادار هواپیمای شکاری F-14 Tomcat استفاده شدند آنهم در 1972 میلادی!

بازهم از شما و دیگر دوستانی که در بحث شرکت کردند سپاسگزاری می کنم.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

نیازی به تهیه اکبند این Cpu نیست.

شما میتونید یک Cpu ٍ8400 به قیمت 80 تومن تهیه کنید.

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/processor/intel/lga775/intel-core2-duo-e8400-wolfdale-tray-processor-555537.html

اگر نیازی به آپدیت مادربرد هم باشه براتون انجام میدن.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

درود و احترام دوباره.

مشکل من مربوط میشه به نصب CPU جدید. همانطور که پیشتر نوشته بودم، پردازنده دستگاه من پنتیوم 651 تک هسته ای هست با سرعت 3.4 GHz چند وقت پیش خواستم از پردازنده های جدیدتر Core 2 Duo نصب کنم که مادربرد نشناخت. تصور می کنم مشکل از ورژن قدیمی BIOS باشه. به همین جهت به سایت سازنده مادربرد رجوع کردم که دیدم برای نصب سی پی یو دو هسته ای، باید بیوس ورژن 13 یا 14 را نصب کنم در حالی که ورژن کنونی Phoenix AWARD 6.0 هست. تا این جای کار مشکلی نبود. مشکل اساسی اینجاست که با وجود صفحه برای برای دریافت ورژن های جدید بایوس در سایت سازنده مادربرد، هیچکدام وجود خارجی ندارند و با کلیک بر روی آنها، فقط یک فایل به ظاهر ZIP به حجم چند بایت دریافت می شود.

اینهم صفحه ای که برای آپدیت بیاوس در سایت سازنده مادربرد وجود دارد.

http://abit.ws/page/en/download/download_bios_detail.php@pFILE_TYPE=Bios&pMAIN_TYPE=Motherboard&pTITLE_ON_SCREEN=IB9&pSOCKET_TYPE=LGA775

در سایت سازنده مادربرد گفته شده که پس از ارتقاء بایوس به ورژن 14 یا 15 ، سی پی یو های دوهسته ای مثل E7300 - E7200 یا Q6800 قابل نصب هستند.  (طبق ادعای سایت سازنده مادربرد، چهار هسته ای ها سوکت 775 قابل نصب نیستند) در حالت فعلی برای کار با فوتوشاپ واقعن در عذاب هستم. همینطور برای ویرایش فایل های حجیم با WORD یا تبدیل فایل های فیلم به دیگر فرمت ها. حقیقتن خرید سیستم جدید با قدرت پایین (مثل 9100ّ اینتل Core i3) تقریبن 6 میلیون تومن آب می خوره که اگر بتونم بایوس رو آپدیت کنم، میشه با مبلغ اندکی، سی پی یو بهتر نصب کرد.

مشخصات سیستم من:

MB: abit IB9 LGA 775 - 800/1066 MHz FSB

CPU: Pentium 651 - 3.4 GHz

RAM: 4 GB DDR2

VGA: nVidia GT 220 1 GB DDR3

HDD: 512 GB

ویرایش شده توسط Reza6662
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Reza6662 گفته است :

درود و احترام دوباره.

مشکل من مربوط میشه به نصب CPU جدید. همانطور که پیشتر نوشته بودم، پردازنده دستگاه من پنتیوم 651 تک هسته ای هست با سرعت 3.4 GHz چند وقت پیش خواستم از پردازنده های جدیدتر Core 2 Duo نصب کنم که مادربرد نشناخت. تصور می کنم مشکل از ورژن قدیمی BIOS باشه. به همین جهت به سایت سازنده مادربرد رجوع کردم که دیدم برای نصب سی پی یو دو هسته ای، باید بیوس ورژن 13 یا 14 را نصب کنم در حالی که ورژن کنونی Phoenix AWARD 6.0 هست. تا این جای کار مشکلی نبود. مشکل اساسی اینجاست که با وجود صفحه برای برای دریافت ورژن های جدید بایوس در سایت سازنده مادربرد، هیچکدام وجود خارجی ندارند و با کلیک بر روی آنها، فقط یک فایل به ظاهر ZIP به حجم چند بایت دریافت می شود.

اینهم صفحه ای که برای آپدیت بیاوس در سایت سازنده مادربرد وجود دارد.

http://abit.ws/page/en/download/download_bios_detail.php@pFILE_TYPE=Bios&pMAIN_TYPE=Motherboard&pTITLE_ON_SCREEN=IB9&pSOCKET_TYPE=LGA775

در سایت سازنده مادربرد گفته شده که پس از ارتقاء بایوس به ورژن 14 یا 15 ، سی پی یو های دوهسته ای مثل E7300 - E7200 یا Q6800 قابل نصب هستند.  (طبق ادعای سایت سازنده مادربرد، چهار هسته ای ها سوکت 775 قابل نصب نیستند) در حالت فعلی برای کار با فوتوشاپ واقعن در عذاب هستم. همینطور برای ویرایش فایل های حجیم با WORD یا تبدیل فایل های فیلم به دیگر فرمت ها. حقیقتن خرید سیستم جدید با قدرت پایین (مثل 9100ّ اینتل Core i3) تقریبن 6 میلیون تومن آب می خوره که اگر بتونم بایوس رو آپدیت کنم، میشه با مبلغ اندکی، سی پی یو بهتر نصب کرد.

مشخصات سیستم من:

MB: abit IB9 LGA 775 - 800/1066 MHz FSB

CPU: Pentium 651 - 3.4 GHz

RAM: 4 GB DDR2

VGA: nVidia GT 220 1 GB DDR3

HDD: 512 GB

اینم خدمت شما

m615b15.rar

لینک به دیدگاه

سپاس فراوان از علی آقای گل. دستگاه من فلاپی درایو داره ولی من  فکر نکنم حتا تویه موزه لوور پاریس هم دیسکت پیدا بشه. به جای فلاپی از چی استفاده کنم؟ امکان آپدیت از داخل ویندوز 7 هست؟

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Reza6662 گفته است :

سپاس فراوان از علی آقای گل. دستگاه من فلاپی درایو داره ولی من  فکر نکنم حتا تویه موزه لوور پاریس هم دیسکت پیدا بشه. به جای فلاپی از چی استفاده کنم؟ امکان آپدیت از داخل ویندوز 7 هست؟

خواهش میکنم.

باید راهی باشه. شاید از طریق یو اس بی بشه.

خود سازنده چه راهی پیشنهاد داده؟؟؟

الان که داخل پوشه نگاه کردم.یه مشت فایل بچ و چیزای دیگه است. فکر کنم از طریق خود ویندوز ابدیت میشه.

البته فکر کنم باید ویندوز سون یا ایکسپی نصب کنی بعد چک کنی

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...