رفتن به مطلب

خرید سیستم گیمینگ 1080p با بودجه ی 50 تومن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 100
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 3 ساعت قبل، Paxton گفته است :

این پردازنده برای این کارت گرافیک زیاد نیست ؟

چه کولری مناسبه برای این پردازنده ؟

حداقل یه AIO 240mm لازمه.

10700K که زیاد هست براش ولی خب ارتقا کارت گرافیک خیلی آسون تر از پردازنده ـست.

از هزینه های بیخود مثل فن هاب و فن اضافی هم بگذر.

حتّی کیبورد هم زیاد توی گیمینگ تاثیر نداره بنظر من. فقط موس باید کیفیت خوبی داشته باشه.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Erryhami گفته است :

حداقل یه AIO 240mm لازمه.

10700K که زیاد هست براش ولی خب ارتقا کارت گرافیک خیلی آسون تر از پردازنده ـست.

از هزینه های بیخود مثل فن هاب و فن اضافی هم بگذر.

حتّی کیبورد هم زیاد توی گیمینگ تاثیر نداره بنظر من. فقط موس باید کیفیت خوبی داشته باشه.

راستش با توجه به اینکه 10700K نیازمند کولر خفنی مثل AIO 240mm هست ، بنظرم مجموع هزینه خیلی زیاد میشه .

درحالی که توی مقایسه ش با 3700X (با کارت RTX 2080) میانگین اختلاف فریم ریت ، حدود 15fps هستش .

و البته طبق بنچمارک ها کولر استوک 3700X واسش کافیه و نیاز به خرید کولر مجزا نیست. ( البته کولینگ کیس هم مهمه )

درمورد فن اضافی ، این کیسی که انتخاب کردم 3 تا فن 12 سانتی RGB در پنل جلوش نصب شده .

3 تا جای فن 12 سانتی رو سقف داره و یدونه پشت. برای کولینگ مناسب فکر میکنم لازمه که فن اضافی حتما تهیه بشه.

حالا میشه مدل ساده باشه ( بدون RGB ) که قیمتش کمتر دربیاد .

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Paxton گفته است :

پست اول آپدیت شد

قطعات انتخابی (فعلا) به صورت زیر هستند . ( بجز کیبورد ، تمام قیمت ها از روی سایت لیون کامپیوتر هستند )

CPU : AMD Ryzen 3700X  => 8.600.000

MB : ASUS ROG Strix X570-F  => 11.600.000

RAM : Crucial Ballstick 16GB 8GBx2 3200MHz   => 2.900.000

VGA : ASUS ROG STRIX RX 5700XT O8G  => 17.800.000  (البته انتخاب اصلیم MSI هستش . چون تو لیون موجود نبود، صرفا برای نمونه ASUS رو نوشتم )

HDD : WD Blue 2TB  =>  1.450.000

SSD : Adata SX8200 Pro 256GB  => 1.580.000

Power : GREEN GP750B-OCPT  => 3.250.000

Case : Cooler Master MasterBox MB511 ARGB  =>  4.400.000

Keyboard : Cougar 500K  =>  1.200.000( قیمت دیجی کالا )

Mouse : ?????

Case Fan : 4 * GREEN GF120-RGB  =>  1.400.000

Fan Hub : Deepcool FH-10   =>  400.000

جمع قیمت کل : 54.580.000 . که فکر میکنم با خرید حضوری از بازار بشه با 50 تومن (شایدم کمتر) همه ی قطعات رو تهیه کرد .

خوشحال میشم نظر دوستان رو درمورد سیستم بدونم☺️

واقعا آدم قیمت ها رو که می بینه میخواد سرش رو بزنه به دیوار .

سیستم OK هستش و کمبودی نداره .

5700XT یه کارت 225 واتی هستش و با یه پاور 550 واتی ران میشه . البته بنده برای گیمینگ پاور 600 وات و بالاتر رو بیشتر می پسندم . مخصوصا که گفته میشه هم ناوی بزرگ هم 3090 پرمصرف خواهند بود ( 2080Ti هم 250 وات مصرف داره که در نسخه های غیر رفرنس به راحتی به 300 وات هم میرسه ) .

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، jj-191 گفته است :

50 میلیون! دلیل اینکه به پلی استیشن ۵ فکر نمیکنید چیه؟

اتفاقا خودم وقتی این فامیلمون ازم سیستم خواست همینو بهش گفتم .

خب دلایلی آوردن که بعضا درسته بعضا هم نیست .

علت اصلیشون این بود که میخوان بازی ها رو با فریم ریت بالا و بصورت کرکی بازی کنن و اصرار دارن که بازی های آنلاین تجربه ی بهتری روی PC دارن.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Paxton گفته است :

اتفاقا خودم وقتی این فامیلمون ازم سیستم خواست همینو بهش گفتم .

خب دلایلی آوردن که بعضا درسته بعضا هم نیست .

علت اصلیشون این بود که میخوان بازی ها رو با فریم ریت بالا و بصورت کرکی بازی کنن و اصرار دارن که بازی های آنلاین تجربه ی بهتری روی PC دارن.

هر کس دلایل خودش رو داره ولی اگر فقط برای گیم هست به شخصه  من حتما پیشنهاد میکردم سمت کنسول برن از اونجایی که خیلی از دردسر های پی سی رو نداره که میشه یه لیست خیلی بلند درست کرد ولی با این حال بازی کردن با پی سی واقعا لذت بخش تر هست تا روی کنسول(البته اونم بستگی به سبک بازی داره).

به هر حال باید برای مولتی پلیر بازی رو خرید و خیلی از بازی های AAA مدتی هست کرک نمی شن یا خیلی زمان میبره پس یه جورایی علت اصلیشون غلطه 

در رابطه با قطعاتی که انتخاب شده کارت 5700 نسبت به کارت های هم رده ش Price–performance بهتری داره (هر چند بهتره برای نسل جدید صبر کرد و دید بیگ نیوی چیکار میکنه یا تا اون موقع افرایش بودجه داد و رفت سمت کارت های 3000 انویدیا )

هارد رو یک ترا بگیرید به جاش SSD رو 500 بگیرید(بعدا می تونن در کنار هارد 1 ترا یک هارد دو ترا هم بگیرن)

ویرایش شده توسط gebhard
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Paxton گفته است :

پست اول آپدیت شد

قطعات انتخابی (فعلا) به صورت زیر هستند . ( بجز کیبورد ، تمام قیمت ها از روی سایت لیون کامپیوتر هستند )

CPU : AMD Ryzen 3700X  => 8.600.000

VGA : ASUS ROG STRIX RX 5700XT O8G  => 17.800.000  (البته انتخاب اصلیم MSI هستش . چون تو لیون موجود نبود، صرفا برای نمونه ASUS رو نوشتم )

Keyboard : Cougar 500K  =>  1.200.000( قیمت دیجی کالا )

Mouse : ?????

Case Fan : 4 * GREEN GF120-RGB  =>  1.400.000

Fan Hub : Deepcool FH-10   =>  400.000

جمع قیمت کل : 54.580.000 . که فکر میکنم با خرید حضوری از بازار بشه با 50 تومن (شایدم کمتر) همه ی قطعات رو تهیه کرد .

خوشحال میشم نظر دوستان رو درمورد سیستم بدونم☺️

داداش یک چند نکته رو بگم خدمتت من خودم 2 ماهه میخوام با کمی کمتر تا 40 تومن سیستم ببندم توی این مدت هم هر روز دارم تحقیق میکنم منم دقیقا قصدم مثل شما هست... مانیتورم 60 هرتزه و میخوام در نسل های بعدی هم مانیتور هم اگر خدا بخواد قطعات ارتقا بدم... امیدوارم اساتید هم با نظرات بنده موافق باشن.

برای CPU: اگر شما میگی که مقصود ارتقا هست در آینده و فعلا مانیتور 60 هرتز هست و کاربری سیستم هم گیمینگ هست اگر حتی 3300x هم توی این مملکت گل و بلبل پیدا میشد من به جای حتی 3600 بهت پیشنهاد میدادم... حالا چرا ؟ چون عملا کارت گرافیکی که میخوای ببندی اونقدر قوی هست که 60 فریم توی هر بازی که بخوای حتی روی cpu 4 هسته ای با 8 ترد بتونه به راحتی خروجی بده... البته تا وقتی که شما بخوای مانیتور ارتقا بدی که خوب با حساب اینکه مانیتور 120 یا 144 با مثلا قیمت 300 دلار تو ایران باید اندازه 600 دلار پول بدی پس در آینده یقینا اول قطعات رو ارتقا میدین بعد سراغ مانیتور میرین... بازم میپرسی چرا ؟ چون اگر شما الان گرافیک و cpu ارزون در حدی که تمام بازی ها 60 فریم جواب بده ( 100 البته منظورم روی اولترا هست ) بخری فردای روز که مثلا ampere یا big navi و ryzen 4xxx اومد به بازار و خواستی ارتقا بدی میتونی راحت قطعات قبلی رو آبشون کنی و قطعات جدید بخری ولی اگر شما الان بیای کلی پول صرف قطعاتی بکنی که قراره تا آخر 2020 نسل جدیدشون با کارایی و بازدهی چشمگیری به بازار بیان و اولین ارتقای سیستمت مانیتورت باشه اینطوری شما نه تنها کلی از بودجت رو اومدی صرف مانیتور جدید 144 هرتز کردی بلکه قطعاتی که الان داری میخری وقتی نسل جدید میاد شک نکن که قیمتشون افت میکنه و نه تنها مجبور میشی برای ارتقا با کلی ضرر بعد 1 سال بفروشیشون بلکه حالا کلی باید پول بزاری که بتونی قطعات داخلی رو ارتقا بدی چونکه بخش اعظمی از پس انداز رو خرج مانیتور کردی در صورتی که میتونستی اول قطعات رو ارتقا بدی و نمونش رو برات مثال بزنم متاسفانه در مملکت عزیز ما قدیم اینطور بود وقتی هر جنسی تازه میومد به بازار خدا تومن قیمت داشت و بعدش وقتی وارداتش بالا میرفت قیمت میومد پایین اما الان کرونا که هست هیچ تحریم هم که هستیم دیگه خوراک وارد کننده هاست که هرچی دلشون میخواد بهونه بیارن برای کمبود واردات و جنس در صورتی که ما هم میدونیم و گوشامون دراز نیست که همیشه یک سوراخی هست وگرنه اون آقا زاده های وارد کننده که اسم نمیبرم فکر سود خودشون هستن و تا ببینن بیزنسی براشون سود نداره سریع میکشن بیرون میزنن به یه کار دیگه ولی بازم با همه این اوصاف امروزه به وضوح میبینین که قیمت گذاری اجناسی که وزنشون کمه و اونور آب به عنوان اجناس اقتصادی هستن به طوریه که ما باید توی این مملکت به نسبت میزان کارایی و توانشون پول بدیم و هرچی تقاضا برای اون جنس بالا تر باشه حالا هرچی که میخواد باشه... هر روز قیمتشو گرون تر میکنن که عملا دیگه خریدش فرقی با جنس گرون تر نداشته باشه... اجناسی هم که وزنشون بیشتره که دیگه هیچ به بهونه وزن قیمت قلب اهدایی روش میزارن.........

مثالش رو از همین قطعات کامپیوتر که میبینین میزنم...مثلا سایت (جی با نو) تا همین هفته پیش مادربرد 700 دلاری godlike رو داشت 13500 میفروخت که توی آمازون هم به 700 دلار پیدا نمیکنید یا x570 ace که 350 دلاره و تو آمازون قیمتای نجومی میخوره ولی اینجا 10800 بود ... در عوض مادربرد 180 دلاری یا 200 دلاری ASUS رو که باید نهایتش با دلار 30 تومن  هم حساب کنی بشه 6 تومن، 10 تومن قیمت گذاشته بودن که دیگه نیاز به توضیح نداره... که البته به گفته خودشون "قیمت گذاری وارد کننده هست و ما دخیل نیستیم" و یا اینکه "بودجه برای واردات و ارز نیمایی اختصاص داده نمیشه" ولی برای مادربرد 700 دلاری و قطعات بالای 20 میلیون قشنننننننگ اختصاص داده میشه :))

پس انتخاب میمونه با خودت که اولویتت ارتقای قطعات باشه یا مانیتور؟ به نظر من اگر اول مانیتور رو بگیری درسته زود تر به فریم ریت بالا تر میرسی ولی حتی شاید تا zen 4 هم نتونی چیزیو ارتقا بدی مگر پولشو داشته باشی :دی (اگر بیشتر میداشتی پس چرا سیستم 50 تومنی ببندی؟) بگذریم!

برای مادربرد: چونکه شرکت ها پس از اینکه سهام AMD بشدت رشد کرده و این همه تقاضا برای zen 2 رو دیدن شک نکن مادربرد های نسل بعد از لحاظ کیفیتی خیلی بهتر از حتی X570 میشن چون رو میارن به AMD چون به قول خودمون فعلا با این وضعی که اینتل داره نون توی AMD ه :دی

از این طرف اکثرا ما ایرانی ها دنبال جنس عمرانه هستیم ولی به قیمت علوفه... برای همین شما اگر میخوای در آینده ارتقا بدی من اگر بودم 3600 میخریدم با یک B450 خوب مثل سری tuf چون asus توی VRM یه درجه از شرکتا دیگه توی محصولات اقتصادی بهتره برای cpu 3600 هم بیشتر از B450 یا x470 نیازی نیست حتی اگر آورکلاک کنی.... حالا چرا ؟ چونکه:

1- B550 تو راهه که این یعنی خرید X570 زیاد توجیه اقتصادی نداره اونم برای حتی 3700x... B550 هم ممکنه تا همین هفته یا هفته دیگه موجود بشه دیگه اونشو خدا میدونه و آقایون وارد کننده که کی حال کنن با سود بیشتر بفروشن...

2- PCI-E gen 4 که توی B550 و X570 هست فعلا فقط یک آپشن پر زرق و برق و بخشی از مارکتینگه مگر اینکه پول داشته باشی که به یک NVME Gen 4 بدی که بعید میدونم جز در مصارف صنعتی به کارت بیاد یا حداقل فرقی احساس کنی و از لحاظ اقتصادی هم توجیهی نداره... توی کارت گرافیکم که فعلا یک 2080 TI هم به زور پهنای باند gen 3 رو پر میکنه پس تا یکی دو سال دیگه فعلا روش فکر نکن...

3- b450 و x470 پس از قر زدن های کاربرا قرار شد نسل zen 3 یا همون سری 4xxx رو هم پشتیبانی کنن و بعید میدونم cpu های zen 3 بازدهی شون بجای بیشتر شدن کمتر شده باشه و جریان بیشتری بکشن که vrm سری b450 هم توانشو نداشته باشه ( البته قبلا هم گفتم b450 خوب نه چیزی مثل b450m-k .... :/🤢

پس من باشم x470 یا b450 خوب میگیرم قیمتاشونم تقریبا مناسبه...

4- اگر صبر هم بکنی که B550 بیاد مطمئن باش نا امید میشی چون قیمت های x570 رو به 7 تا 12 تومن رسوندن تا وقتی که b550 اوردن بتونن بین 6 تا 11 تومن بفروشن چونکه قیمت دلاری b550 نسبت به b450 توی بعضی مدلا خیلی بالا رفته و خیلیاشون به X570 نزدیک شدن و توجیه اقتصادی حتی تو خارج ندارن حالا ایرانو که دیگه حرفشو نزن...

مثلا الان b550-f wifi یکی از برد های کامل و فول امکانات برای گیمر هاست توی ایرانم شک نکن میارن چونکه همین الانشم جز Asus چیزی پیدا نمیکنی... ^_^

قیمتش 210 دلاره از ایگرد بخری در میاد 7700 فکر میکنی تو ایران بیاد ارزون تر باشه ؟ :دی

پس با این حساب من باشم میام B450 tuf میخرم با r5 3600 ..... > از قطعاتم لذت میبرم... > صبر میکنم zen 3 بیاد ... > فقط cpu ارتقا میدم > اگر دیدم مادربرد سری x6 یا b6 اومد که واقعا خوب بود مادربردم رو ارتقا میدم... تازه همونم شاید تا نسل بعدی ارتقا ندم... میدونی چرا ؟ چونکه قطعات مخصوصا مادربرد تا وقتی که حداقل دوتا تحلیل و نقد و بررسی ازش بیرون نیومده خریدنش مثل پریدن توی چاه با چشم بستست... مثالش مادربرد های MSI x570 که مدل های زیر Unify و Ace همگی مشکل VRM دارن و با cpu های قوی تر overheat میکنن ...(برید نقد و بررسی ها رو بخونید کانال یوتیوب hardware unboxed برای مثال)

علتی هم که cpu رو به zen 3 ارتقا میدم فقط و فقط اینه که میخوام مانیتور 144 بخرم و خوب همه اساتید هم میدونن توی رزولوشن پایین cpu نقش مهمی توی فریم ریت ایفا میکنه ولی اگر هدفم مانیتور 4k بود مطمئن باش از zen 3 هم میگذشتم تا نسل بعد چون توی رزولوشن بالا تر اختلاف cpu 10900k با 3300x هم در حد یکی دو درصده....

برای رم: فقط سعی کن هرچی میخوای بخری قبلش تحقیق کنی که کسایی که تاحالا این مدلو خریدن چی گیرشون اومده... ازین بابت همه اساتید حرف منو تایید میکنن که samsung b-die توی اورکلاکینگ بهترینه و اگر گیرت بیاد مهم نیست که رم 3000 یا 3200 خریدی ... میتونی راحت تا 3733 هم آورکلاک کنی که ماکزیمم اینفینیتی فبریک برای Zen 2 هستِش.. بیشتر بحث سر timing هست هرچی بتونی رم سرعت بالا تر با تایمینگ پایین تر پیدا کنی بیشتر یقین پیدا میکنی که b-die خریدی... مثلا کسی که رم 4400  cl 19 میخره میدونه که جز سری های جدید hynix یا micron کمتر رمی هست که بتونه مثل چیپ های سامسونگ آورکلاک کنه اونم با این تایمینگ ولی دقت بکن که گول نخوری رم هایی که چیپ سامسونگ دارن اکثرا تایمینگ هاشون نزدیک به همه مثلا رم

3600 با تایمینگ

16-16-16-32

احتمال اینکه b-die باشه خیلی بیشتر از رمی هست که

3600 ه ولی تایمینگش

16-18-18-38 ه

rgb بودن یا نبودنش هم بسته به سلیقه خودته به نظر من رمی مثل 

patriot viper steel series 4133 cl 18 

که متاسفانه توی ایران نیست و باید از ایگرد بخری که 16 گیگش کفایت میکنه و حدود 3 الی 4 تومن در میاد 

سگش به اون رم 6 میلیونی trident z royal 3000 که فروشگاه های کشور عزیزمون در آستین مردم میکنن شرف داره ولی اگر نمیتونی ریسک خرید از آمازون پذیرا باشی یا زمان کافی نداری به نظرم

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/corsair/corsair-vengeance-rgb-pro-16gb-8gbx2-3200mhz-cl16-memory-222534.html

گزینه خوبیه چون حداقل میدونی توی خارج هم خیلی طرفدار داره و آزمونشو پس داده... ( یه سر به best sellers برای رم توی آمازون بزن) از لحاظ کیفیتی corsair حتی b-die نباشه بازم خوبه...

برای گرافیک: چون تا اسم گیمینگ میاد اولین چیزی که به ذهن میاد کارت گرافیکه سعی بر اینه بیشتر بودجه به کارت گرافیک اختصاص داده بشه چون اگر قراره 1080p حتی 144 هرتز بازی کنی مطمئن باش فعلا تا دو سال حداقل نیازی به ارتقا پیدا نمیکنی وقتی قراره rx 5700xt بخری چون کسی نمیره rtx 2080ti برای 1080p بخره روی سیستم میانرده بندازه.... اصلا منطقی نیست چه برسه به ampere یا navi چون مطمئن باش نسل بعدی حتی گرافیک های 300 تا 500 دلاری هم میتونی راحت 4k بازی کنی گرچه به اعتقاد بنده از 1080 به 1440 تغییر چشم گیره ولی از 2k به 4k .... زیاد معنایی نداره مگر اینکه بخوای سیستمی ببندی که بیشتر به رخ بکشی تا اینکه باهاش بازی کنی مثل فرق زندگی توی یک خونه 100 متری نسبت به 200 متریه ولی از 200 به 400 باید توی خونه 400 متری مجلس عروسی بگیری که یک استفاده ای از متراژش کرده باشی :دی

پس به نظر من اگر 5700Xt یا بتونی 2070s بخری تا 2 نسل دیگه هم نیازی به ارتقا حداقل حس نمیکنی مگر اینکه مانیتور 144 هرتزی هم برات کم باشه که دیگه من از شما عذر خواهی میکنم... ~_~

برای حافظه: یک نکته تخصصی میگم حتما دقت کن هاردی که میخری PMR باشه... علت گرونتر بودن سری مثلا black وسترن با آبیش همینه... یک سرچ در مورد تفاوت SMR و PMR بزن تو گوگل میفهمی علتشو... Smr ارزون تره و معمولا خیلی سخت میشه فهمید هاردی که میخری چیه مگر اینکه مدلشو قبل خرید توی دیتابیس هارد دیسک ها سرچ کنی قشنگ برات میاره که SMR هست یا PMR کلا سعی کن حتی الامکان از SMR دوری کنی

هاردی که میخری 128 یا حداقل 64 مگ کش داشته باشه...

سعی کن بجای یک هارد 2 ترا.... دوتا هارد 1 ترا ببندی و raid 0 کنی سرعت دو برابر میشه که برای لود بازی ها عالیه و چون سیستم برای بازی میبندی و به حساب این میگذاریم که قرار نیست اطلاعات چندان مهمی توش بریزی پس زیاد نگران معایب raid 0 هم نمیخواد باشی ( لازم دونستی اینم سرچ بزن P; :دی )

برای SSD: انتخاب من هم adata sx8200 pro هست که همرده رقیبش سامسونگ میشه توی نقد و بررسی های انجام شده توی ایرانم قیمتش عالیه البته 512 شو بگیر پشیمون نمیشی بهت قول میدم...

برای پاور: خواهش میکنم سمت green یا برندای چینی نرو... Cooler master فعلا تو ایران گزینه برتریه چونکه حداقل اگر تو دنیا به پای seasonic نرسه ولی بازم کیفیتش عالیه به نظر من اونم توی ایرانی که رقیباش گرین و رید مکس و مستر تک یا سیلور استون هستن توی این رنج قیمتی...

اگر mwe خریدی v2 بخر که جدید تره 

اگر masterwatt خریدی (چه ماژولار یا نیم ماژولار ) سعی کن بیشتر از 750 وات نخری چون واقعا در آینده هم نیازی نداری چون تقریبا گذشت دوران SLI و Crossfire برای گیمینگ الان دیگه توی سیستم های رندرینگ و گیمینگ خیلی گرون پیداشون میکنی ... قطعات هم که هر روز دارن بهینه تر میشن ( ولتاژ کمتر - حرارت کمتر و ... ) پس واقعا بیشتر از 750 پول تو چاه ریختنه ولی کمتر از 550 هم نخر چون به مرور زمان efficiency پاور پایین میاد و همینطور هم قطعات ...

برای کیس: ممنون که خودت دور مونتاژ گر های ایران و تولیدات ملی رو خط کشیدی به چینی ها هم نگاه نکردی پس کارت درسته ولی بیشتر از همون 4 الی نهایت 5 تومن خرج کردن روی کیس منطقی نیست چون همونو میتونی گرافیک بهتری بخری که واقعا تاثیری داشته باشه... ولی من چون بودجه کمتری دارم ( حدود 40 تومن ) مجبورم به همون تولیدات داخلی فکر کنم متاسفانه مثل master tech apachi یا green z6 :(

برای کیبورد: لطف کن دور 500k خط بکش ... خودم اون زمان های دور که یادش بخیر باشه 700k خریدم به 700 هزار تومن و 700m خریدم به 400 تومن و واقعا پشیمون نیستم چون یکی از بهترین هاست فقط اینکه کیبورد rgb نیست یکم تو ذوق میزنه و اینکه یک موس 500m هم خریدم برای سیستم دفترم که یکسره قطعی میداد و گیر میکرد که دیوانم کرده بود ولی بعد ها مشخص شد مادربرد سیستم مشکل داشته (fx8350 و m5a97 le r2 با پاور 300 وات) (من نبسته بودم سیستمو فحشم ندین 😂) دیگه خودتون تا تهش برین 😆 ولی با 700m هیچ مشکلی نداشتم و واقعا موس عمرانه ای هست.

کیبورد هم یه چند باری قاط زده ولی درست شده پسر خوبیه فقط اینکه میخوای بخری توجه داشته باش که آخرین آپدیت فریمورش مال 2016 و 2017 هست...

البته با حساب اینکه بتونی پیدا کنی و اینکه بخوای جنس قدیمی خرید کنی

به نظر من سمت کوگار قدیمی نرو نرم افزارشون خیلی فاتحست اشکالات ریز زیادی هم داره....

تا جایی هم که یادمه 500K مکانیکی نیست کلا دورشو خط بکش اصلا مکانیکی یه دنیای دیگست...

600k سویچ mx blue بود توی ایران (انحصار گرین)

700k هم mx red بود برای همین خریدمش وگرنه تفاوتشون بیشتر توی کلیدای ماکروی اضافشه و چیزای جزئی ...

که خوب همه هم میدونن برای گیمینگ توی سویچ های MX بهترین Red هست و blue برای تایپیست هاست

پس من جای شما باشم دنبال یک کیبورد RGB میگردم که مکانیکی و سویچ Red باشه که البته بعضی شرکتا سویچ های نو آورانه خودشونو دارن کلا هم دور نیمه مکانیکی ها رو خط میکشم چون اونقدرا هم که میگن خوب نیستن مگر ار برند های تاپ مثل logitech یا corsair یا steel series باشه که خوب اینجا ایرانه..........................

برای موس: اول از همه به دستات نگاه کن یه موسی انتخاب کن که دستت راحت روش بشینه وزنشم مهمه پس ترجیها موسی بخر که بتونی به وزنش اضاف یا کم کنی یه چیزی مثل موسای لاجیتک یا همون cougar 700m تازه انتهای موسو میتونی بالا یا پایین هم ببری که خودش یک مزیت عالیه از لحاظ Dpi زیاد حساس نباش ولی موسی بگیر ترجیها کلید ماکرو قابل تنظیم یا sniper button داشته باشه (که dpi رو میاره پایین که سرعت موس کند بشه برای بازی های fps)

Dpi بالای 8000 بیشتر وارد همون دسته زرق و برق بیشتر میشه اگر خیلی برات مهمه باید تحلیل تخصصی بخونی اونم درباره سنسور موس نه قابلیت هاش یا dpi بیشترش ... موس های خوب بدنه خوب و سنسور خوبی دارن بقیش همش آپشن اضافیه... البته نظر اساتید محترمه من دیدگاه خودمو گفتم

درباره case fan و fan hub: به نظر من اینا آپشن های اضافین و دلیلی نمیبینم که بخری چون کیس خوب فن از پیش نصب شده از 3 تا بیشتر روش هست یا حتی هاب جدا هم داره یا حداقل تبدیل یک به 2 میتونی بگیری چون مادربرد های الان روشون به اندازه نیاز فن هدر پیدا میکنی مگر اینکه ارزون ترین چیزو بخری که خوب دیگه اونوقت کیس 4 میلیونی برا چیته ؟ 😂 

امیدوارم تا حدی راهنمایی کرده باشم سرتونم درد نیورده باشم چون مال خودم درد گرفت😂 حالا اساتید میان و منو آبکش میکنن ... فقط یکم یواش تر. ممنون 🙏

ضمنا کوچیک شما... Raging

• لایک 1
  • ممنونم 3
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Raging گفته است :

برای CPU:

راستش این فامیل من که میخواد سیستم رو بخره قصد نداره تا آخر نسل نهم کنسول ها ( یعنی PS5 و XBOX Series X ) ارتقا بده.

میخواد تا آخر نسل راحت بازی کنه .

بخاطر همین 3700X انتخاب کردم که وسط نسل کم نیاره.

و مانیتور 144 هرتز رو هم فقط برای بازی های آنلاین ( عاشق فورتنایته 🙄 )  قراره بخره .

نظر شما چیه ؟

برای مادربرد

من نظرم هنوز روی اینه که X570-F تهیه بشه .

به همون علت عدم ارتقا تا آخر نسل کنسول ها .

برای رم:

برای رم من خودم گیج شده بودم .

تماس گرفتم با کارشناس لیون کامپیوتر ( آقای کامیاب ) در این مورد بحث کردیم .

ایشون قسم میخوردن که برای این پردازنده ( 3700X ) و این مادربرد (X570-F) رم Crucial Ballstick عالی عمل میکنه !

برای گرافیک

مدل انتخابیم الان MSI RX 5700 XT Evoke هست که تو اگزو قیمت خورده 16.800.000 .

خودم مدل Gaming X همین کارت رو دارم. در یک کلام عالیه .

به تامین کنندش زنگ زدم ، متاسفانه Gaming X تا 4 5 ماه دیگه وارد نمیشه و الان تو بازار نیست .

اما تفاوت چندانی با Evoke نداره.

برای حافظه

یعنی بنظر شما WD Black 1TB ارزش خرید داره ؟

برای پاور

سایت اگزو MWE Gold 750W Full Modular رو میده 3.450.000 .

و MWE Bronze 750 V2 رو میده 2.250.000 که ماژولار نیست .

علت اینکه گرین انتخاب کردم گارانتی 10 سالش بود .

نظر شما چیه ؟

برای کیبورد

برای موس و کیبورد فعلا انتخابم Cooler Master Devastator 3 Plus هستش که اگزو میده 1.350.000 .

بعید میدونم بودجه برسه که مکانیکی بخره .

پست اول آپدیت شد

قطعات انتخابی (فعلا) به صورت زیر هستند .

( بجز کارت گرافیک و موس و کیبورد ، تمام قیمت ها از روی سایت لیون کامپیوتر هستند )

CPU : AMD Ryzen 3700X  => 8.550.000

VGA : MSI RX 5700 XT Evoke  => 16.800.000 ( اگزو )

Mouse & Keyboard : Cooler Master Devastator 3 Plus => 1.350.000 ( اگزو )

Case Fan : 3 * GREEN GF120-RGB  =>  1.050.000

Fan Hub : Deepcool FH-04   =>  140.000

جمع قیمت کل : 53.070.000

ویرایش شده توسط Paxton
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

راستش این فامیل من که میخواد سیستم رو بخره قصد نداره تا آخر نسل نهم کنسول ها ( یعنی PS5 و XBOX Series X ) ارتقا بده.

میخواد تا آخر نسل راحت بازی کنه .

بخاطر همین 3700X انتخاب کردم که وسط نسل کم نیاره.

و مانیتور 144 هرتز رو هم فقط برای بازی های آنلاین ( عاشق فورتنایته 🙄 )  قراره بخره .

نظر شما چیه ؟

سلام

ارتقاء پردازنده به راحتی آب خوردنه و نصب ویندوز هم نمیخواد . نسل 4000 رایزن با چیزهایی که فعلا ازش شنیدیم ارزش ارتقاء خوبی داره .

من نظرم هنوز روی اینه که X570-F تهیه بشه .

به همون علت عدم ارتقا تا آخر نسل کنسول ها .

مادربرد مورد نظرتون خیلی خوبه . البته شما میتونید صرف جویی کنید بدون این که فریمتون تحت تاثیر قرار بگیره در آینده هم نهایتا یه مادربرد سری 600 میخری .

اما من هنوزم نظرم روی همین مدل مادربرد هستش ( چیپست 500 ) چون ما در لبه پرش به سوکت AM4+ و رم های DDR5 هستیم . هیچ بعید نیست که چیپست X570 عملا قدرتمند ترین چیپست سوکت AM4 باشه و چیپست های سری 600 کلا مال سوکت جدیدتر باشن . الان B550 در بازار جهانی موجود هستش که ارزش خرید خوبی داره .

برای رم من خودم گیج شده بودم .

تماس گرفتم با کارشناس لیون کامپیوتر ( آقای کامیاب ) در این مورد بحث کردیم .

ایشون قسم میخوردن که برای این پردازنده ( 3700X ) و این مادربرد (X570-F) رم Crucial Ballstick عالی عمل میکنه !

مدل انتخابیم الان MSI RX 5700 XT Evoke هست که تو اگزو قیمت خورده 16.800.000 .

خودم مدل Gaming X همین کارت رو دارم. در یک کلام عالیه .

به تامین کنندش زنگ زدم ، متاسفانه Gaming X تا 4 5 ماه دیگه وارد نمیشه و الان تو بازار نیست .

اما تفاوت چندانی با Evoke نداره.

بجز سری آرمور بقیه کارتهای MSI خوبن . همون آرمور هم به نسبت قیمتش مناسبه .

یعنی بنظر شما WD Black 1TB ارزش خرید داره ؟

اگر بازی ها رو مدام پاک می کنه و بازی هایی رو که تموم کرده نگه نمی داره مشکلی نداره . البته وقتی SSD داشته باشی نیاز به هارد پر سرعت کمتر میشه . همون بلو 2 ترا بهتره .

سایت اگزو MWE Gold 750W Full Modular رو میده 3.450.000 .

و MWE Bronze 750 V2 رو میده 2.250.000 که ماژولار نیست .

علت اینکه گرین انتخاب کردم گارانتی 10 سالش بود .

نظر شما چیه ؟

کلا خدمات پس از فروش گرین خوبه اما در قیمت برابر یا نزدیک به هم بین گرین و پاور های معتبر بازار جهانی انتخاب گرین نخواهد بود .

برای موس و کیبورد فعلا انتخابم Cooler Master Devastator 3 Plus هستش که اگزو میده 1.350.000 .

بعید میدونم بودجه برسه که مکانیکی بخره .

اگر توی CPU و حتی مادربرد صرفه جویی کنه حتما میتونه .

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

کلا خدمات پس از فروش گرین خوبه اما در قیمت برابر یا نزدیک به هم بین گرین و پاور های معتبر بازار جهانی انتخاب گرین نخواهد بود

بین این مدل های 750 واتی که نوشتم پیشنهاد شما کدومه ؟

در 32 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

اگر توی CPU و حتی مادربرد صرفه جویی کنه حتما میتونه .

حرفتون درسته .

اما بحث اینه که اولویت با CPU و مادربرده یا کیبورد ؟!

این کولر مستری که انتخاب کردم چجوره ؟

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

نظری ندارم .

در 27 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

حرفتون درسته .

خیلی واضحه که برای فریم گرفتن CPU خیلی مهمه .

اما شما فعلا نیازی به 3700 ندارید و در آینده هم به راحتی یه 8 هسته ای سری 4000 میگیری و استفاده می کنی .

• لایک 1
لینک به دیدگاه

حرفتون درسته .

داداش مشکل اینجاست که برای کاربری گیمینگ شما قدرت single core پردازندت مهم تره تا اینکه بجای 12 هسته 16 تا داشته باشه تازه خیلی از گیم ها هم تازه به زور 8 هسته رو درگیر میکنن چه برسه به 12 اونکه شما میبینی کنسول 16 هسته داره بیشتر برای اینه تا حداقل 5 سال بعدش قرار نیست جدیدترش بیاد برای همون قطعات بالا تر بکار میبرن...

شما 3600 توی اینترنت بگردی **** تومن هست

و 3700x کمترینش **** تومن هست به نظر من 1700 بخاطر 4 هسته cpu و یکم سرعت بیشتر زیاد چنگی به دل نمیزنه مخصوصا اینکه کاربری گیمینگه... اینم در نظر بگیریم که اکثرا 3600 با باندل b450 میدن و 3700x با x570 یعنی بخوای b450 با 3700x ببندی هم نمیتونی و مجبوری خیلی بیشتر پول به مادربرد بدی... اگر تعداد هسته بیشتر حتی تا یکی دو سال دیگه اونقدرا مهم بود 3600 و 3300x پر فروش ترین های amd نمیشدن... من قول میدم شما تا 2 سال دیگه هم که بخوای ارتقا بدی کمبودی ازطرف cpu توی بازی حس نکنی... مثال هم زدم که توی رزولوشن های بالا تر این فاصله بین cpu حتی 3950x و 3600x خیلی کم میشه فقط دیگه سرعت تک هسته ای مهمه و قدرت گرافیک و البته میزان latency و سرعت رم سیستم.... که شما هم نمیخوای اینتل ببندی پس زیاد روی این تفاوت ها فکر نکن شما رم خوب که ببندی فاصله 3600 با رم مثلا 3733 با CL15 خیلی با cpu های اینتل کم تر میشه...

مطمئن باش مادربرد های x600 یا b600 که بیان خیلی بهتر از سری 500 هستن پس به شخصه من باشم دلیلی نمیبینم که پولیو که باهاش میتونی قطعات بهتر بگیری بیای صرف مادربرد و cpu یک درجه قوی تر بکنی که تاثیر ناچیزی روی گیمینگ داره (نسبت به گرافیک و تجهیزات و مانیتور)

پاور هم به نظر من گرین نخری خیلی بهتره الان masterwatt 750 نیمه ماژولار 2850 ه به نظر من این گزینه بهتریه...(زیاد رو ماژولار بودنش حساس نباش) گارانتی هم تو ایران بیشتر یه اسمه حتی اگر گرین باشه میگن 10 سال گارانتی چون میدونن طرف تا 10 سال دیگه حتما ارتقا داده اون سیستمو وگرنه از لحاظ کیفیتی بازم به جنس خارجی نمیرسه چون تولید یا مونتاژ داخلیه) بازم هرجور صلاح میدونی

ببین به نظر من منطقی ترین کار اینه قطعاتی که عمر زیادی دارن و نیازی نیست نسل به نسل ارتقا بدی رو ازشون نزن ( نه اینکه بیای بیشترین هزینه رو براشون بکنی ولی یه چیزی بگیر که بدونی برات 5 سالی کار میکنه )

قطعاتی مثل پاور - هارد - ssd - مانیتور - موس - کیبورد - کیس - ( حتی اگر قرار نبود فعلا ddr5 بیاد رم رو هم میگفتم چون راحت از سیستمی به سیستم دیگه انتقالش میدادی ) 

این جور قطعات رو با یکم هزینه بیشتر چیزی بگیر که بدونی عمرانه برات کار میکنه و هر بار که بهشون نگاه میکنی کمبودی درشون نبینی...

ولی قطعاتی مثل cpu - گرافیک - مادربرد درسته 3 قطعه اصلی هستن که کارایی و سرعت رو تغییر میدن ولی همیشه یه حد وسطی هست ازون حد که رد میشی بیشتر داری پول میدی در ازای سرعت با درصد خیلی کمتر که در استفاده روز مره حتی شاید حسشونم نکنی چونکه کاربری گیمینگ هست... اگر قرار بود کارای گرافیکی - برنامه نویسی - طراحی - رندرینگ و ... قرار بود انجام بشه اونجا شاید نظرم روی 3700x مثبت تر میبود ولی به نظر من همون حدود 3 الی 4 تومنی که میتونی روی مادربرد و cpu صرفه جویی کنی میتونی باهاش یک کارت گرافیک بهتر بخری یا پس انداز کنی برای مانیتور بهتر یا حتی قطعات جانبی بهتری بگیری باز هم به نظر من یا سایر دوستان اکتفا نکن خودت تحقیق کن نقد و بررسی هارو نگاه کن خودت متوجه میشی تفاوت 3600 اگر آورکلاکش کنی توی گیمینگ با چیزی مثل 3900x هم ناچیزه چه برسه به 3700x ;)

ویرایش شده توسط Raging
قیمت ها حذف گردید
  • لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

به جای 5700xt که یک ماه پیش 7 تومن بود

یه 1080ti بخرین ویا حتی اگه نمیخواین خیلی خرج کنید وگا 64 بخرید قیمتش 8 تومنه با گارانتی بالای 2 سال

کاملا 60 فریم جوابگو هستش

کلا تو بحث گیمینگ از هر نظر اینتل سر تره و منم باشم اینتل میگیرم  بنچمارک یوتیوب اگه سند قرار دادین که بحث تمومه 

بیشتر به نظرم بودجه سیو کنن برای نسل جدید بهتر خواهد بود

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، hosin گفته است :

به جای 5700xt که یک ماه پیش 7 تومن بود

یه 1080ti بخرین ویا حتی اگه نمیخواین خیلی خرج کنید وگا 64 بخرید قیمتش 8 تومنه با گارانتی بالای 2 سال

کاملا 60 فریم جوابگو هستش

کلا تو بحث گیمینگ از هر نظر اینتل سر تره و منم باشم اینتل میگیرم  بنچمارک یوتیوب اگه سند قرار دادین که بحث تمومه 

بیشتر به نظرم بودجه سیو کنن برای نسل جدید بهتر خواهد بود

وگا 64 نو موجود هست ؟!

بنچمارک های یوتیوب قابل استناد نیستن ؟

لینک به دیدگاه

@Raging

داداش توی عمرم پستی به این طولانی ندیده بودم. دستت درد نکنه.لایک کم بود پست زدم. 

ویرایش شده توسط jj-191
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

دوستان بین MSI RX 5700XT Evoke و Sapphire Pulse RX 5700XT کدوم بهتره ؟

اگزو جفتشون رو داره .

اولی 16.800.000 با سه سال گارانتی گرین و دومی 13.500.000 با دو سال گارانتی سایبر .

ویرایش شده توسط Paxton
لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

اگزو جفتشون رو داره .

اولی 16.800.000 با سه سال گارانتی گرین و دومی 13.500.000 با دو سال گارانتی سایبر .

سلام

کمپانی سفایر شریک درجه 1 ای ام دی هستش . اما کارت مورد نظر شما عملا ارزونترین و ضعیفترین کارت این کمپانی برای 5700XT هستش .

در عوض Evoke یکی از زیباترین کارتها هستش و از همون اول هم نظر خیلی ها رو جلب کرد :

من باشم در این مواقع قید زیبایی و حتی چند درصد اور بیشتر و میزنم و کارت ارزونتر رو میخرم . مخصوصا که مثل گذشته فقط صحبت 200 - 300 تومن قیمت بیشتر نیست و 3 تومن تفاوت قیمت دارن .

اگر دما و ... براتون مهمه Evoke انتخاب بهتریه . طبق بنچمارک ها Evoke در حالت معمول در فول لود دمایی در حدود 66 درجه داره درحالی که دمای Pulse به 72 درجه میرسه . کارت Evoke حتی در حالت سایلنت هم دمای کمتر از 70 رو تحت فول لود ثبت کرده .

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Paxton گفته است :

اگزو جفتشون رو داره .

درود سایبر شرکت منصف تری هست نسبت به گرین و دلیل ارزونی بی کیفیتی کارت سافایر نیست بلکه گرون فروشی شرکت گرین هست هر 2 کارت قیمتشون 400 دلار هست در امازون حتی gaming x که مدل پرچمدار هست چک کردم الان 410 دلار هست منتها شرکت سیاره سبز بعد از اینکه ساپورتش رو از اینجا برداشت به دلیل اعتراض مکرر کاربران به دلیل همین گرونیای بی دلیل در همه رده های محصولاتش از پاور و کیس گرفته تا گرافیک الان راه رو باز دیده و به هیچ کسم پاسخگو نیست هر قیمتی که دلش می خواد می فروشه و گناه رو میندازه گردن فروشنده

#نه_به_گرونفروش

sap.PNG

ویرایش شده توسط matrix.trixx
  • لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

اگزو جفتشون رو داره .

در خرید sapphire شک نکن فوق العاده اس بنده خودم دارم عالیه پول الکی نده به این وارد کننده های دزد که با دلار ۴۰-۵۰ تومن پاچه ملت میکنن

لینک به دیدگاه

3600

پردازنده 3600 مشکل دما نداره ؟!
تو همین فروم یکی دو تا تاپیک دیده بودم که از دمای این پردازنده شکایت داشتن .

ویرایش شده توسط Paxton
لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Paxton گفته است :

پردازنده 3600 مشکل دما نداره ؟!
تو همین فروم یکی دو تا تاپیک دیده بودم که از دمای این پردازنده شکایت داشتن .

برای گیمینگ دما هیچوقت حتی نزدیک دمای تست و بنچمارک و استرس تست 100% ای نمیرسه اگر فن 3600 با 3600x مقایسه کنی توی بنچمارک ها نهایت 10 درجه اختلاف دارن که توی بازی به 4 ال 5 درجه میرسه چون گیم به صورت مداوم روی cpu فشار نمیاره که حتی نزدیک اون دماهای بالای تست و بنچمارک برسید...3700x هم که طبیعتا بهتره ولی مصرفش چون بالا تره بازم همون میزان دما رو خروجی میده حتی با فن بهتری که داره...

اما از دیروز گویا قیمت قطعات کمی افت کرده که بخاطر قوانین فروم اجازه ندارم صریحا اشاره ای بکنم ولی یه سرچ بزنید متوجه میشید ارزش خرید 3700x گویا بهتر شده و دیگه 3600 گزینه جالبی نیست چون 3700x فن بهتر و همچنین زیبا تری داره بخاطر RGB خنک کنندگیش بهتر هست 4 هسته اضافم گیرتون میاد با سرعتی کمی بالا تر از 3600 پس به نظر من یه جستجو قیمتی بزنین من خودم هم از دیروز نظرم برگشته روی 3700X چونکه قیمتش خیلی به اون چیزی که باید به دلار باشه نزدیک شده برای همین منم منتظر هستم تا بخرم ولی ایستادم تا B550 رو لطف کنن قبل اینکه تبدیل به فسیل بشیم موجود کنن تا بخرم ... با این قیمتا X570 نمیارزه در کمترین حالت 15 الی 18 تومن ( بسته به اینکه از کجا میخرید.... ) از بودجون خرج خرید x570 با 3700x میشه که اصلا به نظر من جالب نیست که مادربرد های 200 دلاریو دارن با این قیمت ها در آستین من و شما میکنن پس صبر میکنم تا b550 موجود بشه چون cpu همیشه هست مادربرد خوبه که زود تموم میشه. به نظر من که یه چند روز منتظر بمونید باید از هفته دیگه موجود بشه مثل Z490

ویرایش شده توسط Raging
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه ی دوستان عزیز

اول جا داره تشکر کنم از تمام کسانی که در این تاپیک شرکت کردند ، واقعا راهنمایی های خوبی نصیبم شد .

این فامیل من بخاطر وضع کرونا تصمیم گرفت سیستم رو اینترنتی بخریم و متاسفانه به دلایلی بودجش مقداری کم شد ( در حد 2 تومن ) ؛

به همین علت مجبور شدم بعضی قطعات سیستم رو تغییر بدم . ( سعی کردم قطعات اصلی تغییر نکنن )

در نهایت سیستم زیر رو امروز براشون سفارش دادم :

پردازنده : Ryzen 7 3700X به قیمت 8.550.000 از لیون کامپیوتر

مادربرد : ASUS ROG Strix X570-F به قیمت 11.300.000 از لیون کامپیوتر

کارت گرافیک : Sapphire Pulse RX 5700 XT به قیمت 13.500.000 از اگزو

رم : Crucial Ballstick 16GB 8GBx2 3200MHz به قیمت 2.900.000 از لیون کامپیوتر

هارد : WD Blue 2TB به قیمت 1.430.000 از لیون کامپیوتر

اس اس دی : Adata SX 8200 Pro 256gb به قیمت 1.580.000 از لیون کامپیوتر

پاور : Cooler Master MasterWatt 750W به قیمت 2.750.000 از مقداد آی تی

کیس : Cooler Master MasterBox MB511 ARGB به قیمت 4.400.000 از لیون کامپیوتر

موس و کیبورد : MASTER TECH MK9400 به قیمت 750.000 از اگزو

فن کیس : Deep Cool RF 120 – 3 in 1 RGB به قیمت 985.000 از مقداد آی تی

قیمت کل سیستم : 48.145.000

ویرایش شده توسط Paxton
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

پاور : Cooler Master MasterWatt 750W به قیمت 2.750.000 از مقداد آی تی

فن کیس : Deep Cool RF 120 – 3 in 1 RGB به قیمت 985.000 از مقداد آی تی

مبارکشون باشه 

انشالله که صحیح و سالم برسن به دستتون .

فقط من جای شما بودم ، این دو قطعه رو با وسواس خیلی بیشتری بررسی میکردم که خدای نکرده غیر اکبند یا دستکاری شده نباشن .

این چند وقته مقداد آی تی کم حواشی نداشته .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، m.reza گفته است :

مبارکشون باشه 

انشالله که صحیح و سالم برسن به دستتون .

فقط من جای شما بودم ، این دو قطعه رو با وسواس خیلی بیشتری بررسی میکردم که خدای نکرده غیر اکبند یا دستکاری شده نباشن .

این چند وقته مقداد آی تی کم حواشی نداشته .

خیلی ممنونم از شما
راستش متاسفانه جای دیگه موجود پیدا نکردم

الان مقداد همین پردازنده ی 3700X رو با قیمت پایینتری داشت ، ولی خب بخاطر همین حواشی از لیون سفارش دادم

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...