رفتن به مطلب

کیفیت بازی کردن با رزولوشون 1080p در مانیتور 2k ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان. بنده میخاستم مانیتور جدید برای گیم بخرم و از طرفی هم کار ادیت عکس و طراحی گرافیکی انجام میدم و فیلم  و میبینم

مانیتوری که بنده در نظر دارم 2k با پنل IPS 144HZ هست و 27 اینج. اما برای گیم نمیتونم تو رزولوشن 2k فریم زیادی بگیرم و میخام 1080 بازی کنم و کارای دیگه رو تو رزولوشن اصلی مانیتور انجام بدم

میخاستم ببینم دوستانی که تجربه دارن کیفیت تصویر بازی تو مانیتور 2K وقتی تو تنظیمات بازی رزولوشن 1080 انتخاب میشه چطوره؟ تو فروم های خارجی خوندم تصویر تار میشه و کشیده تر میشه و کیفیتش پایین تر میشه نسبت به وقتی که تو مانیتور 1080P فول اچدی بازی میشه.

نظر دوستان چیه؟

مانیتور هم اینه https://www.amazon.com/LG-27GL850-B-Ultragear-Compatible-Monitor/dp/B07TD94TQF?th=1

لینک به دیدگاه

مطلبی که خوندین هم به لحاظ فنی و هم روانی درسته

اولا چون پیکسل ها کپی میشن کیفیت به مراتب از مانیتور فول اچ دی واقعی کمتره

دوماً وقتی با مانیتور 2k کار میکنین به لحاظ روانی اصلا نمیتونین کیفیت فول اچ دی رو قبول کنین

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

مطلبی که خوندین هم به لحاظ فنی و هم روانی درسته

اولا چون پیکسل ها کپی میشن کیفیت به مراتب از مانیتور فول اچ دی واقعی کمتره

دوماً وقتی با مانیتور 2k کار میکنین به لحاظ روانی اصلا نمیتونین کیفیت فول اچ دی رو قبول کنین

کارت گرافیکم Gtx 1080 هست و نمی تونه بازی های جدید رو تو فول اچدی و آخرین تنظیمات بالای 60 بیاره چه برسه به 2k. به نظرتون 2k بگیرم یا 1080 خودم هم موندم. از طرفی هم میگن 1080 تو صفحه نمایش های 27 اینجی تراکم پیکسلیش کمتره

لینک به دیدگاه

سلام کاملا درسته و واسه تمام مانیتور ها با رزولیشن ساپورتی خودشون این مساله صدق میکنه 

مثال بزنم 

مانیتور اول من 1600در 900 بود وقتی میزاشتم روی 1280 در 720 خیلی تار و بی کیفیت میشد

مانیتور الانم 1080 هست 

وقتی چندبار گذاشتم روی 900p صفحه تار و بی کیفیت میشد 

شما اگه حداقل یه گرافیک  rx580 8gb تهیه کنید راحت میتونید تو رزولیشن 2k فریم قابل قبولی بگیرید و راحت کارهای دیگه رو هم انجام بدید 

تا انشالله نسل جدید گرافیک های دو کمپانی بیاد اونوقت با خرید یه پایین ردشون کاملا از لحاظ فریم فول میشید  

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، oldgamer گفته است :

کارت گرافیکم Gtx 1080 هست و نمی تونه بازی های جدید رو تو فول اچدی و آخرین تنظیمات بالای 60 بیاره چه برسه به 2k. به نظرتون 2k بگیرم یا 1080 خودم هم موندم. از طرفی هم میگن 1080 تو صفحه نمایش های 27 اینجی تراکم پیکسلیش کمتره

من خودم 1080ti دارم و عمرا حاضر نیستم برگردم فول اچ دی

لذت کاربری و شفافیش فوق العاده بیشتره

رزولوشن مانیتور فعلیم 3440 در 1440 هست و حتی حاضر نیستم به 2560 در 1440 برگردم فول اچ دی که بماند

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، oldgamer گفته است :

سلام دوستان. بنده میخاستم مانیتور جدید برای گیم بخرم و از طرفی هم کار ادیت عکس و طراحی گرافیکی انجام میدم و فیلم  و میبینم

مانیتوری که بنده در نظر دارم 2k با پنل IPS 144HZ هست و 27 اینج. اما برای گیم نمیتونم تو رزولوشن 2k فریم زیادی بگیرم و میخام 1080 بازی کنم و کارای دیگه رو تو رزولوشن اصلی مانیتور انجام بدم

میخاستم ببینم دوستانی که تجربه دارن کیفیت تصویر بازی تو مانیتور 2K وقتی تو تنظیمات بازی رزولوشن 1080 انتخاب میشه چطوره؟ تو فروم های خارجی خوندم تصویر تار میشه و کشیده تر میشه و کیفیتش پایین تر میشه نسبت به وقتی که تو مانیتور 1080P فول اچدی بازی میشه.

نظر دوستان چیه؟

مانیتور هم اینه https://www.amazon.com/LG-27GL850-B-Ultragear-Compatible-Monitor/dp/B07TD94TQF?th=1

حتما باید 27 باشه؟

سعی کن 24 بگیر ولی 2k

هزینت کمتر میشه و شاید بتونی گرافیک رو هم با نسخه قوی تر تعویض کنی

لذتش از 1080 بیشتره

من قبل عید مانیتور 2k گرفتم گرافیکم خوب نبود اونم عوض کردم

تازه به این نتیجه رسیدم که باید زودتر اینکار رو میکردم

ویرایش شده توسط kamyar sharifi
لینک به دیدگاه

بستگی به خودتون داره

بعد از یه مدت { 2 هفته } بهش عادت میکنید

به نظرم بخرین همین 2کی

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، oldgamer گفته است :

اما برای گیم نمیتونم تو رزولوشن 2k فریم زیادی بگیرم و میخام 1080 بازی کنم و کارای دیگه رو تو رزولوشن اصلی مانیتور انجام بدم

میتونید بازیهارو بصورت window mode اجرا کنید و در رزولوشن 1080 که فریم بیشتری بگیرید ولی full screen افت کیفیت خواهید داشت و این عادیه

من خودم اینو ترجیح میدم به تار شدن تصویر

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، kamyar sharifi گفته است :

حتما باید 27 باشه؟

سعی کن 24 بگیر ولی 2k

هزینت کمتر میشه و شاید بتونی گرافیک رو هم با نسخه قوی تر تعویض کنی

لذتش از 1080 بیشتره

من قبل عید مانیتور 2k گرفتم گرافیکم خوب نبود اونم عوض کردم

تازه به این نتیجه رسیدم که باید زودتر اینکار رو میکردم

این مانیتوری که میخام بخرم نسخه 24 اینجی اصلا ندارهه. البته داره ولی tn هست و full hd . اصلا 24 اینجی 2k نداریم.

امکانتش: 2k Nano ips 1ms HDR10 Freesync Gsync 10bit 135%srgb 144hz up to 165hz

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، oldgamer گفته است :

نظر دوستان چیه؟

من هم دقیقأ شرایطم مشابه شماست

کارت گرافیک 1080 دارم ولی مانیتورم 27 اینچ با رزولوشن 2K هست

متأسفانه کاری نمیشه کرد ....

تنها کاری که فعلأ دارم انجام میدم اینکه که بازیها رو روی 2K انجام میدم ولی برای اینکه کارتم کم نیاره اولأ دور بازیهای با گرفیک خیلی بالا رو خط کشیدم ( مثلأ RDR 2 رو با اینکه خیلی مشتاق بازیش هستم ولی هنوز بازی نکردم ) و دومأ تنظیمات گرافیکی بازیها رو روی مدیوم تنظیم میکنم و مثلأ سایه و انتی الایزینگ بازیها رو خاموش میکنم سومأ با برنامه Nvidia Inspector میام و سقف فریم رو روی مثلأ 50 فریم قفل میکنم تا کارتم بتونه رزولوشن 2K رو راحت هندل کنه

فعلأ دارم دست به راه پا به راه این چند ماه رو میگذرونم تا نسل 3000 انویدیا بیاد و یه 3080 بگیرم 😅

تبصره : الان دارم بازی Desperados III رو بازی میکنم که واقعأ یه شاهکاره و متای 86 رو در متاکریتیک گرفته و گرافیکش هم برای کارت 1080 در رزولوشن 2K به راحتی جوابگو هست

ویرایش شده توسط saeedx
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، saeedx گفته است :

تنها کاری که فعلأ دارم انجام میدم اینکه که بازیها رو روی 2K انجام میدم ولی برای اینکه کارتم کم نیاره اولأ دور بازیهای با گرفیک خیلی بالا رو خط کشیدم ( مثلأ RDR 2 رو با اینکه خیلی مشتاق بازیش هستم ولی هنوز بازی نکردم ) و دومأ با برنامه Nvidia Inspector میام و سقف فریم رو روی مثلأ 50 فریم قفل میکنم تا کارتم بتونه رزولوشن 2K رو هندل کنه

فعلأ دارم دست به راه پا به راه این چند ماه رو میگذرونم تا نسل 3000 انویدیا بیاد و یه 3080 بگیرم 😅

تبصره : الان دارم بازی Desperados III رو بازی میکنم که واقعأ یه شاهکاره و متای 86 رو در متاکریتیک گرفته و گرافیکش هم برای کارت 1080 در رزولوشن 2K به راحتی جوابگو هست

یعنی نمی تونید رو روزولوشن 1080 بازی کنید؟ یا کیفیتش خیلی پایین میاد؟

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، oldgamer گفته است :

اصلا 24 اینجی 2k نداریم

از داشتن که داریم ولی به درد کاربری شما نمیخوره ، نمونش

شما چه بازی ای رو قصد دارید پلی بدید که ۱۰۸۰ نمیتونه روی fullhd فریم ۶۰ بده ؟

به این مورد که بجای ultra روی high بازی کنید ، فکر کردید ؟ فریم بهتری میتونید بگیرید قاعدتا

یه نکته هم بگم ، به هیچ‌وجه سمت ۲۷ اینچ 1080 نرو . به معنای واقعی تراکم پیکسلی فاجعه ای داره . من تجربه ش کردم ⁦>.<⁩

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، saeedx گفته است :

تنها کاری که فعلأ دارم انجام میدم اینکه که بازیها رو روی 2K انجام میدم ولی برای اینکه کارتم کم نیاره اولأ دور بازیهای با گرفیک خیلی بالا رو خط کشیدم ( مثلأ RDR 2 رو با اینکه خیلی مشتاق بازیش هستم ولی هنوز بازی نکردم ) و دومأ تنظیمات گرافیکی بازیها رو روی مدیوم تنظیم میکنم و مثلأ سایه و انتی الایزینگ بازیها رو خاموش میکنم سومأ با برنامه Nvidia Inspector میام و سقف فریم رو روی مثلأ 50 فریم قفل میکنم تا کارتم بتونه رزولوشن 2K رو راحت هندل کنه

چقدر زود پرچمدار و هیولاهای چند سال قبل به نفس نفس افتادن

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز ، کیفیت خیلی بدتر میشه تا وقتی مانیتور fullhd باشه. مگر اینکه روی رزولوشن 2k بازی کنید و بازی اپشن scaling داشته باشه و رزولوشن رو اینجکری بیارید پایین.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، m.reza گفته است :

یه نکته هم بگم ، به هیچ‌وجه سمت ۲۷ اینچ 1080 نرو . به معنای واقعی تراکم پیکسلی فاجعه ای داره . من تجربه ش کردم ⁦>.<⁩

پس چیکار کنیم؟ 1080 27 نخریم چون تراکم پیکسلی پایین، بخریم چون با قدرت کارت گرفیکم سازگاره و کیفیتش پایین نمیاد تو رزولوشن اصلی خودش

2k بخریم چون 27 اینج برای 2k مناسبه و تراکمش معقوله ، نخریم چون کارت گرافیکم نمی کشه و بخوام 1080 بکنمش کیفیتش پایین میاد.

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، oldgamer گفته است :

درود

دوستان گفتنی ها رو گفتن ولی در تکمیلش باید خدمتتون عرض کنم در نظر داشته باشید که بسیاری از تنظیمات بازی ها بسیار بی خودی هست و الکی به کارت بیچاره فشار میاره و افراد به قول خودشون حرفه ای هم فقط بلدن همه چیز رو بزارن تا آخر بعد بگن زرشک سیستمم کم میاره !!! توی بازی ها به جای گذاشتن همه ی تنظیمات روی الترا و کم آوردن سیستم میشه به راحتی کاستوم کرد و بدون کم کردن رزولوشن با همون رزولوشن مانیتور از بازی نهایت لذت رو برد بسیاری از تسکچر و دیتیلای بازی ها به نظر من بی خودی هستن حالا بهینه نبودن بازیای pc هم بهش اضافه کنید !  با کم کردن و حتی حذف اونا سیستم جون دوباره میگیره تو گیم البته در نظر داشته باشید دقت جزئیات و کیفیت نمایش در رزولوشن بالا اونقدری هست که گاهی اوقات بدون توجه به لذت گیم پلی و داستان بازی آدم دوست داره غرق زیبایی های بصری فقط بشه واقعا توصیفش سخته !

در 13 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

رزولوشن مانیتور فعلیم 3440 در 1440 هست و حتی حاضر نیستم به 2560 در 1440 برگردم فول اچ دی که بماند

جسارت نباشه داداش ولی جفت رزولوشنا یکی هستنا 🙃 فقط 3440 برای مانیتورای عریض میزنن و 2560 واسه معمولی تراش از نظر کیفیتی هیچ فرقی با هم ندارن الا پنل و دقت رنگ مگر در اینچ یکسان که من ندیدم مانیتور غیر عریض رو 3440 بزنن !

در 9 ساعت قبل، Yosef Faraji گفته است :

میتونید بازیهارو بصورت window mode اجرا کنید و در رزولوشن 1080 که فریم بیشتری بگیرید ولی full screen افت کیفیت خواهید داشت و این عادیه

من خودم اینو ترجیح میدم به تار شدن تصویر

داداش زدی تو خال خیلی ویژگی خوبیه توی مانیتور 4k بازی رو میزاری رو 1080 بعد هرچقدرم دوست داری صفحه رو کوچیک و بزرگ میکنی تا حدی که کیفیت راضی کننده باشه بعد لذتشو میبری واقعا بعضی وقتا خیلی بدرد میخوره 😁

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، abidi گفته است :

جسارت نباشه داداش ولی جفت رزولوشنا یکی هستنا 🙃 فقط 3440 برای مانیتورای عریض میزنن و 2560 واسه معمولی تراش از نظر کیفیتی هیچ فرقی با هم ندارن الا پنل و دقت رنگ مگر در اینچ یکسان که من ندیدم مانیتور غیر عریض رو 3440 بزنن !

بله حرفتون کاملا درسته شاید من منظورم رو بد رسوندم کیفیت تصویر با عرض مانیتور سنجیده میشه

ولی جمله من در راستای کیفیت نبود و مربوط به بحث افزایش فضای قابل استفاده مانیتور بود تو رزولوشن های بالاتر بود که تو این مورد مانیتور رو الترا واید کرد

و

در 3 ساعت قبل، abidi گفته است :

داداش زدی تو خال خیلی ویژگی خوبیه توی مانیتور 4k بازی رو میزاری رو 1080 بعد هرچقدرم دوست داری صفحه رو کوچیک و بزرگ میکنی تا حدی که کیفیت راضی کننده باشه بعد لذتشو میبری واقعا بعضی وقتا خیلی بدرد میخوره 😁

تو 4k بزاری رو 1080 که مانیتور اندازه یه تبلت کوچولو موچولو میشه مانیتور نیست که برادر😅

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، oldgamer گفته است :

پس چیکار کنیم؟ 1080 27 نخریم چون تراکم پیکسلی پایین، بخریم چون با قدرت کارت گرفیکم سازگاره و کیفیتش پایین نمیاد تو رزولوشن اصلی خودش

2k بخریم چون 27 اینج برای 2k مناسبه و تراکمش معقوله ، نخریم چون کارت گرافیکم نمی کشه و بخوام 1080 بکنمش کیفیتش پایین میاد.

اگر گیم رو بصورت حرفه ای و انلاین انجام میدید که میخواید ۱۴۴ یا ۱۶۵ فریم بازی کنید برید سراغ ۲۴ اینچ فول اچ‌دی ، هرچند GTX 1080 هم فکر نکنم روی الترا بتونه فریم در حد ۱۴۴ رو ساپورت کنه با تنظیمات الترا .

شما اگر مشکلی نداری با تنظیمات گرافیکی بازی ، همین مدل مدنظرت رو خریداری کن بجای ultra , روی مثلا medium بازی کن .

ولی بازم میگم سمت ۲۷ اینچ فول نرو ، توی ذوق میزنه تراکم پیکسلی پایینش . من داشتم ردش کردم رفت .

ایناش . قشنگ پیکسل ها با چشم پیدا بودن .

IMG_20200806_034406_684.thumb.jpg.f8047607f26ed95400e1b0dbcc5669f2.jpg

اون پایین سمت راست رو نگاه کن. سرعت اپلود و دانلود رو نوشته . حرف U مثلا ، عرض یدونه از پایه های U رو بخوای درنظر بگیری ، ۳ تا پیکسل بود .

صد البته توی بازی به چشم نمیاد ولی برای کارهای دیگه چرا .

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، oldgamer گفته است :

این مانیتوری که میخام بخرم نسخه 24 اینجی اصلا ندارهه. البته داره ولی tn هست و full hd . اصلا 24 اینجی 2k نداریم.

امکانتش: 2k Nano ips 1ms HDR10 Freesync Gsync 10bit 135%srgb 144hz up to 165hz

مانیتور 24 که 2k باشه هست ولی زمینش کمه

استوک گرفتم. حتی 27 فول hd هم بود ولی طرف انقد از 2k تعریف کرد که برداشتم

انصافن هم از فول hd که داشتم به مراتب تصویر بهتری داره

با گرافیک 1060 و 2k با تنظیمات تقریبا high نیمه ultra بازی هارو اجرا میکنم و تصویر خوبی میگیرم

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

تو 4k بزاری رو 1080 که مانیتور اندازه یه تبلت کوچولو موچولو میشه مانیتور نیست که برادر😅

درود

نکته خوبی اشاره کردی ، همه ی کسایی که مانیتورشون 4k هست اینو تجربه کردن که توی برخی بازیا ویا حتی نرم افزارا یه قسمتایی ویا کل برنامه به شدت کوچیک میشه که به خاطر ناسازگاریشون با رزولوشن بالا هست حالا اگه همین کفته شما رو با یک مانیتور 24 اینچ  4k در نظر بگیریم عملا اندازه تصویر میشه کف دست وخیلی ناجوره !!! 

اما تو مانیتورای بزرگتر مثلا 32 و 34 سایز بزرگتر میشه از طرفی این نکته رو هم دقت کنید که عملا بیشتر بازیا در حالت وین 

قفل و لاک نیستن یعنی میشه مثل یک پنجره ساده ویندوز کم و زیادشونم کرد در نتیجه میشه اگه پنجرشون کوچیک بود کمی سایزشون رو تغییر داد در حدی که کیفیتم راضی کننده باشه با اینکه راه حل خوبی نیست ولی بعضی وقتا آدم ترجیح میده به جای بازی در رزولوشن بالا و کم کردن گرافیک این کارو بکنه به هر حال اکثرا توانایی آپگرید هرساله سیستمو که ندارن الان سیستم های اند میبندی چهارصبا دیگه از رده خارجه ! 

در ایام بوق با سیستمه نفتی این کارو با مانیتور 720 19 اینچی انجام میدادیم تازه کلیم حال میکردیمو کیفمون کوک بود ! 😂

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، abidi گفته است :

در ایام بوق با سیستمه نفتی این کارو با مانیتور 720 19 اینچی انجام میدادیم تازه کلیم حال میکردیمو کیفمون کوک بود ! 😂

آخ آخ خیلی خوب گفتی اینو

خیلی سال پیشم نبود همین چهار سال پیش بود

یه سیستم داشتم gt620 با سی پی یو دو هسته ای

با یه مکافاتی روش v gta اوردم بالا رو مانیتور 19 اینچم بعد صفحه بازی رو کوچک میکردم رو رزولوشن 800 در 600 پلی میدادم با فریم 25 میگفتم واااای چقدر روون و نرم شده😅 

خلاصه داستانی داشتیم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

آخ آخ خیلی خوب گفتی اینو

خیلی سال پیشم نبود همین چهار سال پیش بود

یه سیستم داشتم gt620 با سی پی یو دو هسته ای

با یه مکافاتی روش v gta اوردم بالا رو مانیتور 19 اینچم بعد صفحه بازی رو کوچک میکردم رو رزولوشن 800 در 600 پلی میدادم با فریم 25 میگفتم واااای چقدر روون و نرم شده😅 

خلاصه داستانی داشتیم

سلام میخواستم یه سوال از تجربه کاربریتون با مانیتور الترا واید بپرسم،بنظرتون چقدر ارزش دار من بجای مانتیور 2560*1440 165 هرتز مانتیور 3440*1440 144 هرتز بخرم،اولویت کاریم هم به ترتیب گیم-مالتی مدیا فیلم و سریال-کاربری عمومی مثل وبگردی،افیس و در نهایت کاربری گرافیکی مثل فتوشاپ هستش،تو این 4 موردی که نوشتم تجربه الترا واید 21.9  تو رزولوشین 3440*1440 برای شما چطوری هستش؟به ترتیب اولویت منظورم هست.

ممنون.

ویرایش شده توسط meysam99mc
لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، meysam99mc گفته است :

سلام میخواستم یه سوال از تجربه کاربریتون با مانیتور الترا واید بپرسم،بنظرتون چقدر ارزش دار من بجای مانتیور 2560*1440 165 هرتز مانتیور 3440*1440 144 هرتز بخرم،اولویت کاریم هم به ترتیب گیم-مالتی مدیا فیلم و سریال-کاربری عمومی مثل وبگردی،افیس و در نهایت کاربری گرافیکی مثل فتوشاپ هستش،تو این 4 موردی که نوشتم تجربه الترا واید 21.9  تو رزولوشین 3440*1440 برای شما چطوری هستش؟به ترتیب اولویت منظورم هست.

ممنون.

کاملا ارزش داره اصلا شک نکنین

من خودم هم ۱۴۴ رو گذاشتم کنار و اومدم رو ۱۰۰ هرتز و به هیچ عنوان حاضر نیستم برگردم رو مانیتور عادی

داخل گیم

فیلم

کلاس های آنلاین

فتوشاپ

پریمیر

تو تک تک موارد براتون امتیازات خیلی جذابی مانیتور الترا واید فراهم میکنه

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

تو تک تک موارد براتون امتیازات خیلی جذابی مانیتور الترا واید فراهم میکنه

خیلی ممنون از پاسختون،چون معمولا این مانیتور ها داخل کشور یا نیست یا اینکه قیمت مناسبی ندارنن،اگه خرید کنم سعی میکنم از این سایت های وارد کننده مثل نوین فون یا ایگرد خرید کنم ،ایا پیشنهادی از مدل خاصی رو دارید که نهایت 700-800 دلار بشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...