رفتن به مطلب

کمبود جا برای کولینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

من حدود یه ماه هست سیستممو جمع کردم. متاسفانه اون زمان من فقط اطلاعاتم در مورد سی پی یو و کارت گرافیک بود و زیاد چیزای دیگ برام مهم نبود. موقع جمع بستن سیستم کیس قدیمیم رو بردم ک برای 10 و اندی سال پیشه ولی گفتش کارت گرافیکت توش جا نمیشه و بهم pars evo  رو پیشنهاد کرد. منم ک اطلاعاتی نداشتم و اینکه گفت 7 تا فن میخوره نطرم رو جلب کرد و خریداری کردم ک بهم گفته بود رادیات و واترکولر میتونی بذاری تو سیستمت.

منم الا ک پولم جمع شده برای این قضیه میبینم اصن جا هست الان؟ از مادر برد تا سقف کیس 3.4 سانتی متر فقط فاصله داره

اینم عکسا ک سعی کردم بتونم واضح بگیرم

حالا من نمیدونم میشه تو این فضا چیزی هم گذاشت بجز فن؟

سیستمم الان فقط 1 فن out take  داره ک رو خودش نصب شده بود واسه همینم کلا در کیس رو ورداشتم تا ب فکر این قضایای فن و کولینگ برسم

دمای استفاده از صبخ تا شبمم هم گذاشتم

برای این فضا چه کاری بهتره؟

20200805_155433.jpg

20200805_155327.jpg

20200805_155451.jpg

20200805_155722.jpg

Screenshot (14).png

Screenshot (13).png

ویرایش شده توسط dewer
غلط املایی
لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، dewer گفته است :

درود

باز دم تولید کننده گرم یه فن گذاشته بوده رو کیس وگرنه فکر کنم همونم نمیذاشتید !!! 😅

کار خاصی نمیخواد بکنی دوتا فن بنداز واسه جلو ( حالا یا 120 یا 140 ) دوتا هم بالا ، فنای درب هم کلا منسوخ شدن می تونی اون بالایی رو بندازی ولی پایینی که میفته روی گرافیک بهتره نباشه کمک خاصی به کولینگ گرافیک نمیکنه یا می تونی کلا درب رو برداری به جاش شیشه یا پلگسی بزنی داخل کیستم دیده بشه

واسه واتر کولینگم جلو یه 280 می خوره و مشکل خاصی از تو عکس دیده نمیشه سقف کیسم یدونه 240 می تونی بذاری البته به شرطی که فن رو روی بالای کیس ببندی تا مکش کنه وگرنه جا نمیشه قطر استاندارد فن ها 2.5 سانته اگر رادم همین در نظر بگیریم پس جا نمیشه و راهی جز بستن فن روی سقف نیست یا میشه یه راد 120 پشت کیس گذاشت جای تک فن فعلیتون

هر چند من دمای بالایی ندیدم که نیاز به هزینه سرسام آور واتر اونم با این خیمتای فرا تخیلی باشه ! و همچنین کیس بیچاره اصلا تهویه نداره ، دقت داشته باشید اگر باز گذاشتن درب خوب بود هیچ وقت واسه کیس درب نمیذاشتن ! (برای مهار گرد و خاک و ایجاد فشار مثبت و منفی درب الزامیه )

نوع فنیم که می خواید بگیرید دیگه تو این بازار تخیلی هرچی زورتون برسه ، دست دومم یه نگاهی بندازید بعضی وقتا چیزای خیلی خوبی گیر میاد

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، dewer گفته است :

سلام 

من حدود یه ماه هست سیستممو جمع کردم. متاسفانه اون زمان من فقط اطلاعاتم در مورد سی پی یو و کارت گرافیک بود و زیاد چیزای دیگ برام مهم نبود. موقع جمع بستن سیستم کیس قدیمیم رو بردم ک برای 10 و اندی سال پیشه ولی گفتش کارت گرافیکت توش جا نمیشه و بهم pars evo  رو پیشنهاد کرد. منم ک اطلاعاتی نداشتم و اینکه گفت 7 تا فن میخوره نطرم رو جلب کرد و خریداری کردم ک بهم گفته بود رادیات و واترکولر میتونی بذاری تو سیستمت.

منم الا ک پولم جمع شده برای این قضیه میبینم اصن جا هست الان؟ از مادر برد تا سقف کیس 3.4 سانتی متر فقط فاصله داره

اینم عکسا ک سعی کردم بتونم واضح بگیرم

حالا من نمیدونم میشه تو این فضا چیزی هم گذاشت بجز فن؟

سیستمم الان فقط 1 فن out take  داره ک رو خودش نصب شده بود واسه همینم کلا در کیس رو ورداشتم تا ب فکر این قضایای فن و کولینگ برسم

دمای استفاده از صبخ تا شبمم هم گذاشتم

برای این فضا چه کاری بهتره؟

نهایتا با برداشتن dvd writer و به احتمال خیلی کم بریدن یه قسمت از بدنه کیس (در صورتی که فن و رادیات با هم به اون پنل بالای هارد دریسک‌هات گیر کنن) می‌تونی رادیات 360 هم جلوی کیس بذاری. کیس z4 هم نسبتا شبیه همین هست و الان 240 دارم استفاده می‌کنم، 360 هم می‌شه گذاشت ولی نیاز نداشتم.

برای 240 هم که بعیده کلا هیچ دردسری داشته باشی

ادیت: الان دوباره کیست رو نگاه کردم. با توجه به اینکه فن یه محفظه جدا داره و اون قسمت داخلی کیس فقط رادیاتور قرار می‌گیره، 360 هم بدون دردسر جا می‌شه. البته به شرط باز کردن دی وی دی

بازش کن بذارش کنار

الان دیگه همه چی رو می‌شه دانلود کرد

ویرایش شده توسط Masoudk96
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، abidi گفته است :

درود

باز دم تولید کننده گرم یه فن گذاشته بوده رو کیس وگرنه فکر کنم همونم نمیذاشتید !!! 😅

کار خاصی نمیخواد بکنی دوتا فن بنداز واسه جلو ( حالا یا 120 یا 140 ) دوتا هم بالا ، فنای درب هم کلا منسوخ شدن می تونی اون بالایی رو بندازی ولی پایینی که میفته روی گرافیک بهتره نباشه کمک خاصی به کولینگ گرافیک نمیکنه یا می تونی کلا درب رو برداری به جاش شیشه یا پلگسی بزنی داخل کیستم دیده بشه

واسه واتر کولینگم جلو یه 280 می خوره و مشکل خاصی از تو عکس دیده نمیشه سقف کیسم یدونه 240 می تونی بذاری البته به شرطی که فن رو روی بالای کیس ببندی تا مکش کنه وگرنه جا نمیشه قطر استاندارد فن ها 2.5 سانته اگر رادم همین در نظر بگیریم پس جا نمیشه و راهی جز بستن فن روی سقف نیست یا میشه یه راد 120 پشت کیس گذاشت جای تک فن فعلیتون

هر چند من دمای بالایی ندیدم که نیاز به هزینه سرسام آور واتر اونم با این خیمتای فرا تخیلی باشه ! و همچنین کیس بیچاره اصلا تهویه نداره ، دقت داشته باشید اگر باز گذاشتن درب خوب بود هیچ وقت واسه کیس درب نمیذاشتن ! (برای مهار گرد و خاک و ایجاد فشار مثبت و منفی درب الزامیه )

نوع فنیم که می خواید بگیرید دیگه تو این بازار تخیلی هرچی زورتون برسه ، دست دومم یه نگاهی بندازید بعضی وقتا چیزای خیلی خوبی گیر میاد

موفق باشید.

ممنون

جا برای 240 و اینا از لحاظ اینکه به مادربرد میخوره کم نیست؟

اره میدونم باز گذاشتنش بده ولی کلا 1 فن out take که کارایی نداره وقتی کیس فن in take نداره

همینکه فن بگیرم درشو میذارم 

ولی بازم برای فضا فک کنم 3 4 سانت کافی نباشه

فن خالی 2.5 سانته چجوری رادیات بذارم :(

در 4 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

نهایتا با برداشتن dvd writer و به احتمال خیلی کم بریدن یه قسمت از بدنه کیس (در صورتی که فن و رادیات با هم به اون پنل بالای هارد دریسک‌هات گیر کنن) می‌تونی رادیات 360 هم جلوی کیس بذاری. کیس z4 هم نسبتا شبیه همین هست و الان 240 دارم استفاده می‌کنم، 360 هم می‌شه گذاشت ولی نیاز نداشتم.

برای 240 هم که بعیده کلا هیچ دردسری داشته باشی

ادیت: الان دوباره کیست رو نگاه کردم. با توجه به اینکه فن یه محفظه جدا داره و اون قسمت داخلی کیس فقط رادیاتور قرار می‌گیره، 360 هم بدون دردسر جا می‌شه. البته به شرط باز کردن دی وی دی

بازش کن بذارش کنار

الان دیگه همه چی رو می‌شه دانلود کرد

ببخشید من دفعه اولمه سییستم دارم

یعنی منظورتون اینه رادیات 240 خالی بذارم؟ فن نذارم؟

چون رادیات و فن اگ بذارم بیشتر از 3.2 سانت میشه و میخوره به مادربردم

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، dewer گفته است :

ممنون

جا برای 240 و اینا از لحاظ اینکه به مادربرد میخوره کم نیست؟

اره میدونم باز گذاشتنش بده ولی کلا 1 فن out take که کارایی نداره وقتی کیس فن in take نداره

همینکه فن بگیرم درشو میذارم 

ولی بازم برای فضا فک کنم 3 4 سانت کافی نباشه

فن خالی 2.5 سانته چجوری رادیات بذارم :(

ببین داداش قطر فنا معمولا 2.5 سانته رادیاتای کلوز لوپ هم معمولا 2.5 تا 3 هستن شما به راحتی رادیات بدون فن رو میبندی به سقف کیس بعد فیلتر بیرون سقف کیس رو بر میداری و فنا رو میبندی روی سقف کیس هیچ راه دیگه ای نداره مگر راد 120 بخری بذاری جای تک فن فعلیت و یا به جای اینهمه زحمت بردارید رادیاتور رو بذارید جلوی کیس فقط کمی دمای کارت بیشتر میشه چون دمای پردازنده به جای خروج میپیچه توی کیس .

لینک به دیدگاه

داداش بهتر بگی چقدر میخای در کل هزینه کنی تا بهتر بشه راهنماییت کرد..شاید اصلا نیازی به واتر نباشه...با یه کولر خوب و عادی دمای سیپیوت یکم کمتر کنی اوکیه..البته ssd بدجا انگار یکمی هاته

لینک به دیدگاه

شما که به واترکولینگ نیاز نداری ، 9400f سی پی یو داغی نیست .

دوتا فن بنداز جلو ، یکی هم عقب هست . کفایت میکنه

لینک به دیدگاه

سلام.

دوست من سی پی یو ت چیه؟ با ایرکولر هم کارت ممکنه راه بی افته.واترکولر بیشتر جنبه زیبایی داره و از نظر کارائی بعضی ایرکولرها ازشون بهتر عمل میکنن.قیمتشون هم که دیگه نگم بهتره! شما به فکر دوتا فن جلوی کیست باش.فکرکنم دوتا ۱۲۰کافی باشه.نصبشون هم اصلا مشکل نیست.دوتا فن ۱۲۰ به دی وی دی رایتر گیر نمیکنه.از این نظر که گیر بکنه به مادربورد و فضا کافی نباشه هم نگران نباش مشکلی نیست.شما تو سقف هم راحت میتونی نصب کنی.کیس شما رو مطمئن نیستم ولی فکر کنم دوتا ۱۲۰هم تو سقف میشه نصب کرد.با فن پشت کیس سر جمع پنج تا فن از نظر کولینگ اوکی میشه نگران نباش.حیف این قطعات تو این گرانی به خاطر عدم تهویه مناسب از عمرشون کم بشه.

البته اینم بگم دمای محیط هم بی تاثیر نیست.درب کیس هم خیلی باز و بسته بودنش تاثیری ندارد.در حد ۳-۴درجه ماکزیمم. این کیسها درسته کیسهای رده پایین گرین هستن ولی برای نصب فن مشکلی ایجاد نمیکنن.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، abidi گفته است :

ببین داداش قطر فنا معمولا 2.5 سانته رادیاتای کلوز لوپ هم معمولا 2.5 تا 3 هستن شما به راحتی رادیات بدون فن رو میبندی به سقف کیس بعد فیلتر بیرون سقف کیس رو بر میداری و فنا رو میبندی روی سقف کیس هیچ راه دیگه ای نداره مگر راد 120 بخری بذاری جای تک فن فعلیت و یا به جای اینهمه زحمت بردارید رادیاتور رو بذارید جلوی کیس فقط کمی دمای کارت بیشتر میشه چون دمای پردازنده به جای خروج میپیچه توی کیس .

اها من نمیدونستم میشه فن رو بالا بست

مشکلی پیش نمیاد پس بالای کیس بذارم؟

در 3 ساعت قبل، Ho3iN_ گفته است :

داداش بهتر بگی چقدر میخای در کل هزینه کنی تا بهتر بشه راهنماییت کرد..شاید اصلا نیازی به واتر نباشه...با یه کولر خوب و عادی دمای سیپیوت یکم کمتر کنی اوکیه..البته ssd بدجا انگار یکمی هاته

من یه رادیات 240 دیدم 1 تومن

همون 1.5

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، dewer گفته است :

من یه رادیات 240 دیدم 1 تومن

همون 1.5

شما که تازه کار هستین از فکر اپن لوپ باید در بیاین...رادیات تنها بدردتون نمیخوره...100تا ایتم دیگه هم باید برای اپن لوپ تهیه کنی

باید دنبال کلوز لوپ باشی که همچی اماده بلاشه فقط روی برد سوار کنی

اگر واتر کلوز لوپ خواستی یه دونه Gamerstorm CAPTIAN 120EX دارم 1200..واتر فوقالعاده...با بقیه بودجه هم دوتا فن جلو اضافه کنی....فن فابریک هم روی سقف دیگ عالی

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Peyman.S گفته است :

سلام.

دوست من سی پی یو ت چیه؟ با ایرکولر هم کارت ممکنه راه بی افته.واترکولر بیشتر جنبه زیبایی داره و از نظر کارائی بعضی ایرکولرها ازشون بهتر عمل میکنن.قیمتشون هم که دیگه نگم بهتره! شما به فکر دوتا فن جلوی کیست باش.فکرکنم دوتا ۱۲۰کافی باشه.نصبشون هم اصلا مشکل نیست.دوتا فن ۱۲۰ به دی وی دی رایتر گیر نمیکنه.از این نظر که گیر بکنه به مادربورد و فضا کافی نباشه هم نگران نباش مشکلی نیست.شما تو سقف هم راحت میتونی نصب کنی.کیس شما رو مطمئن نیستم ولی فکر کنم دوتا ۱۲۰هم تو سقف میشه نصب کرد.با فن پشت کیس سر جمع پنج تا فن از نظر کولینگ اوکی میشه نگران نباش.حیف این قطعات تو این گرانی به خاطر عدم تهویه مناسب از عمرشون کم بشه.

البته اینم بگم دمای محیط هم بی تاثیر نیست.درب کیس هم خیلی باز و بسته بودنش تاثیری ندارد.در حد ۳-۴درجه ماکزیمم. این کیسها درسته کیسهای رده پایین گرین هستن ولی برای نصب فن مشکلی ایجاد نمیکنن.

اره واترکولر برای 9400f لازم نیست فقط یه رادیات میخواستم بذارم ک نگران کمبود جا هستم تو 3 سانت چجوری رادیات و فن بذارم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، dewer گفته است :

اره واترکولر برای 9400f لازم نیست فقط یه رادیات میخواستم بذارم ک نگران کمبود جا هستم تو 3 سانت چجوری رادیات و فن بذارم

عزیز با رادیات کدوم قطعه رو میخوای خنک کنی ؟ 

ویرایش شده توسط m.reza
ویرایش
لینک به دیدگاه

سلام

برای پردازنده شما یه true spirit 120 هم کافیه (6500 با cm hypet t4 هم رده دارم خودم استفاده میکنم)

این همه داستان چرا، اصلا نیاز نیست اخه. فوق فوقش دوتا فن به جلو اضافه میکنید، داستان جمع میشه

واترکولر و ... 360 و 280 و 240 و بریدن کیس و اوپن لوپ و این صحبتها برای یه پردازنده ضریب بسته 65 واتی اصلا توجیه تحت هیچ شرایطی نداره

لینک به دیدگاه

دوستان عذر خواهم من تازه فهمیدم رادیات برای چیه

فکر میکردم هوای سرد تولید میکنه برای سیستم 

6 تا فن میگیرم 

2 تا 140 میلیمتری

4 تا هم 2100 rpm گرین ک فک کنم کافی باشه

ویرایش شده توسط dewer
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...