رفتن به مطلب
  • 0

گوشی؛ انتخاب سخت

SaeedReDLiNe
 اشتراک گذاری

Hard Choice :|  

41 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. در حد کار هاي روزمره ( زنگ/ پيامک/اهنگ/تلگرام) کدوم ؟ و چرا ؟

• آيفون 8 128 گيگ
      14
    • گلکسي A51 128 گيگ
      11
    • مي 9T 128 گيگ
      16

سوال

سلام به دوستان گرامي 

مرسي که نظر ميدين 

اگه نکته اي  هم هست اضافه کنيد 

لینک به دیدگاه

18 answers to this question

Recommended Posts

• 2

اگر گوشی اندرویدی داشتین و از کار باهاش لذت بردین، سمت گوشی های آیفون نرید.

اما اگر گوشی های قبلی که داشتین راضی کننده نبودند، و دردسر داشتن، سراغ آیفون برید. با گوشی آیفون هیچ کاری جز زنگ/پيامک/اهنگ/تلگرام و برنامه های مخصوص اپل نمیشه کرد. برای برنامه های ایران هم باید یه پلن سیبچه بخرید 180 تومن.

لینک به دیدگاه

• 2
در 6 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

دیگه فکر کنید اون هزینه خاص بودن گوشی هست که دارید میدین، به لطف xxx کاری یکی از بچه های منوتو که رفت به اپل گزارش اپ های ایران رو داد، مجبورید این هزینه رو بدین. 

در عوض آیفون ویروس نمیگیره، خراب نمیشه، هنگ نمیکنه، کسی آیفون رو هک نمیتونه بکنه، سالهای سال باهاش با خیال راحت میتونید کار کنید.

نمیشه گفت ایفون مشکلی نداره.. همه گوشی ها مشکلات خودشون رو دارن

رایج ترین مشکلاتش

فراموشی رمز و فعال بودن ایکلود اپل ایدی -- 500 الی 600 هزینش

قفل شدن  کامل گوشی روی ایکلود بین 1.5 تا 3 میلیون هزینش

خرابی پورت شارژ

خرابی میکروفون

داغ کردن پیش از حد گوشی

از کار افتادن تاج و مشکل ic تاچ .. بخاطر اینکه این ic نزدیگ به cpu هست احتمال خاموشی کامل دستگاه هست 

خراب شدن باطری به صورت مکرر

خراب شدن ic شارژ دستگاه

پرش انتن

مشکل بیس باند -- 700 الی 900 هزینش+ ریسک خاموشی 

خرابی سنسورها مخصوصا فینگر

خرابی ویبره ... قیژ قیژ کردن ویبره

هنگی در حافظه های کم

ووووو............

خلاصه هم خرابی داره هم هنگی ... فقط و فقط بسته به استفاده شخص هست .. چون دستگاه کارکرده هست اصلا معلوم نمیشه فرد قبلی چطور استفاده کرده!

--------------

مخصوصا تغییر شاسی که یکسری بی وجدان دارن انجام میدن تا گوشی رو تمیز جلوه بدن.. خیلی ها هم متوحه نمیشن 95 درصد افراد

لینک به دیدگاه

• 2
در 7 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

آیفون خرابی نداره عزیز

😳😳😐😐

ویرایش شده توسط reza_h
لینک به دیدگاه

• 1

برا اولین بار از این برند یه xiaomi redmi note 8 pro خریدم مشکلات پیش پا افتاده مسخره ای باهاش دارم و عمرا دیگه سمت این برند برم

مثلا دو طرف صفحه کلیدش لمسش ضعیف و بگیر نگیر داره تو همه گوشیای این مدلی هست مشکل نرم افزاری هم نیس(رفیقم هم خریده خودش نمیدونست گوشیش این مشکلو داره بهش نشون دادم)

با نت سیم کارت مشکل داره

بعضی وقتا تو برنامه ها فریز میشه و...

به نظرم هرچی میخری این برند مزخرف رو نخر عمرا بتونه به سامسونگ و هواوی و دیگر برندا برسه

صرفا این نظر منه اما از من به تو نصیحت رو حرف هیچکس حساب نکن خیلیا برا برندی که خودشون دارن تعصبی نظر میدن خودت برو گوشی که میخوای بخری رو امتحان کن بعد تصمیم بگیر هرچند کار کردن چند دقیقه‌ای با گوشی معایبش رو مشخص نمیکنه!

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

• 1

من Mi9t دارم از همه جیزش راضی هستم بحز 1 مورد

بعضی هاشون روش نمیشه گلس نصب کرد

موضوع عیجیبی هست زمانی که میخواستم بخرم 2 تا خریدم یکی خالم خرید یکی خودم برای اون روش راحت گلس نصب میشود برای من دور تا دورش نمیچسبید هر دو یه مدل یه رنگ یه حجم کلا سریال هاشون 6 رقم با هم فاصله داشت

بجز این مورد از همه چیزش تا این جا راضی بودم

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

• 0
در 1 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

بحث آیفون جداس

یعنی اگر تو اکوسیستم اپل هستین و باهاش راحتین قطعا یه گوشی اپل رو بهتون توصیه میکنم هر چند اذیت های زیادی داره ولی چون ظاهرا کار خاصی قرار نیست باهاش بکنین گزینه خیلی خوبیه

ولی بین اندروید ها قطعا هیچ برندی حرفی برای گفتن جلوی شیایومی نداره

واقعيتش کار خاصي هم نمي کنم  و همين گوشي الانم هم کافيه (sony z3) ولي خب ديگه الان اندازه نوج عمر کرده :|

تو اکو سيستمش نيستم   ولي چون دردسر هاي اندرويد رو نداره  و آپديت و ايناش هست اوکي تره 

بيشتر کارهامو با سيستم انجام ميدم از اون لحاظ فکر نکنم مشکلي باشه 
ولي
نمي دونم به هر دو طرف علاقه دارم ولي نمي دونم چه کنم 

لینک به دیدگاه

• 0
در 2 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

اگر گوشی اندرویدی داشتین و از کار باهاش لذت بردین، سمت گوشی های آیفون نرید.

اما اگر گوشی های قبلی که داشتین راضی کننده نبودند، و دردسر داشتن، سراغ آیفون برید. با گوشی آیفون هیچ کاری جز زنگ/پيامک/اهنگ/تلگرام و برنامه های مخصوص اپل نمیشه کرد. برای برنامه های ایران هم باید یه پلن سیبچه بخرید 180 تومن.

با اون 180 تومنه فکر نکنم کنار بيام  برنامه هاي ايراني تهش  برا کارت به کارت باشه که اونم فکر کنم نسخه تحت وبش هست اره ؟ ( آپ)

لینک به دیدگاه

• 0
در 5 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است :

سلام

ببین عزیز اول این رو بگم ایفون حکم طلا داره ! 100%

شما هر گوشی دیگه ای که بخری افتش نسبت به ایفون خیلی بیشتره 

در نتیجه اگر ایفون بخری در عمل یه جورای سرمایه ای خودتم حفظ کردی...

درسته ایفون محدودیت های خودش رو داره و عملا در ایران 90 درصد فقط بخاطر کلاس کاری از ایفون استفاده میکنن و حتی پایه ترین تنظیمات رو بلد نیستن! 

اگه شما میتونی با این محدودیت ها کنار بیایی که هر روز هم بیشتر میشه .. خوب بسم الله ایفون اگر نه که اندرویدی... واقعا نمي دونم 

این برنامه های ایرانی پولی ایفون هم بدردنمیخورن عملا چون یکبار همین سرویس سیچه برای چندماه غیر فعال شده بود و فقط پول بیخودی باید بدی براش

اگه اهل برنامه ایرانی نیستی ایفون گزینه خوبی هست و سخت جون تر هم هست نسبت به اندرویدی ... منم سر همين قضيه سخت جون تر بودنش يکم حساسم اخه لامصب اندرويدي کند ميشه بعد چند سال منم اينجوري نيستم هي فرت موبايل عوض کنم 

لوازم ایفون هم که ریخته همه جا

اما----- به شخصه با گوشی کارکرده مخالفم اگه میخوای 8 کارکرده بخری خیلی مواظب باش اگرم میخوای آک بخری خیلی بیشتر مواظب باش چون آک این گوشی بسیار کم و خیلی هاش هم که ریفر و تعمیری هستن آک که تقريبا 99.999 درصد نيستش  دنبال دسته دو بودم 

به نظرم Se2  بگیری خوبه همشکل ایفون 8 هست قیمتش همse 2 64g 13400  خيلي فراتر از بودجه هستش :(

ایفون 8 256 گیگ کارکرده هم 10500 گيگ64 هم کارمو راه ميندازه :)

خلاصه خیلی مواظب باش ملت گرگ بودن گرگ تر شدن :

ولي خب الان که مي بينيم 1800 ميلي امپر هست باتريش خيلي کمه خيلي :| اندازه اش هم از گوشي الانم کوچيک تره  خب اينم شيت ه 
بعد  ولي رابط کاربري خيلي  دوس داشتني داره  
 حالا ببينم بقيه چي ميگن

در 6 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

ببینید آیفون محدودیت های فوق العاده زیادی داره که منحصر به ایران هم نیست یعنی تو تمام دنیا این مشکل وجود داره ولی تو ایران این قضیه چند برابر به چشم میاد

ولی در عوض رابط کاربری آیفون کار کردن باهاش حس فوق العاده بهتون میده که حقیقتا لذت بخشه  اره خيلي قبول دارم اين حرفو  رفيقم ايفون 6s دار باور کن از موبايل من خيلي روون تره اعصابم بهم ميريزه مي بينم روونه :(

من خودم به خاطر محدودیت های اپل هیچ وقت سمت ایفون نرفتم و نخواهم رفت ولی در عین حال به خاطر علاقه ای که به برند اپل دارم احتمال بسیار زیاد تبلت و لپ تاپ آینده ام از اپل بگیرم

در کل اگر با محدودیت هاش مشکلی ندارین بی شک آیفون بگیرین

ولی اگر دنبال یه دوربین بهتر و  سخت افزار قویتر و راحتی و آزادی کار بیشتر هستین بی شک شیایوی انتخاب بهتریه 
درست ميگين 
در محدوده 6 تا 8500 چي پيشنهاد ميدين ؟

لینک به دیدگاه

• 0

خب قشنگ قانع شدم که طرف آيفون نرم :|

خب تو رنج  تا 8500 ديگه تهشه ته  ته   چي هست ؟ از هر برندي بود بگين 

لینک به دیدگاه

• -1
در 2 ساعت قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

خب قشنگ قانع شدم که طرف آيفون نرم :|

خب تو رنج  تا 8500 ديگه تهشه ته  ته   چي هست ؟ از هر برندي بود بگين 

می نوت 10 لایت 64

لینک به دیدگاه

• -2

بحث آیفون جداس

یعنی اگر تو اکوسیستم اپل هستین و باهاش راحتین قطعا یه گوشی اپل رو بهتون توصیه میکنم هر چند اذیت های زیادی داره ولی چون ظاهرا کار خاصی قرار نیست باهاش بکنین گزینه خیلی خوبیه

ولی بین اندروید ها قطعا هیچ برندی حرفی برای گفتن جلوی شیایومی نداره

لینک به دیدگاه

• -2
در 11 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

واقعيتش کار خاصي هم نمي کنم  و همين گوشي الانم هم کافيه (sony z3) ولي خب ديگه الان اندازه نوج عمر کرده :|

تو اکو سيستمش نيستم   ولي چون دردسر هاي اندرويد رو نداره  و آپديت و ايناش هست اوکي تره 

بيشتر کارهامو با سيستم انجام ميدم از اون لحاظ فکر نکنم مشکلي باشه 
ولي
نمي دونم به هر دو طرف علاقه دارم ولي نمي دونم چه کنم 

ببینید آیفون محدودیت های فوق العاده زیادی داره که منحصر به ایران هم نیست یعنی تو تمام دنیا این مشکل وجود داره ولی تو ایران این قضیه چند برابر به چشم میاد

ولی در عوض رابط کاربری آیفون کار کردن باهاش حس فوق العاده بهتون میده که حقیقتا لذت بخشه 

من خودم به خاطر محدودیت های اپل هیچ وقت سمت ایفون نرفتم و نخواهم رفت ولی در عین حال به خاطر علاقه ای که به برند اپل دارم احتمال بسیار زیاد تبلت و لپ تاپ آینده ام از اپل بگیرم

در کل اگر با محدودیت هاش مشکلی ندارین بی شک آیفون بگیرین

ولی اگر دنبال یه دوربین بهتر و  سخت افزار قویتر و راحتی و آزادی کار بیشتر هستین بی شک شیایوی انتخاب بهتریه

لینک به دیدگاه

• -2
در 5 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

برا اولین بار از این برند یه xiaomi redmi note 8 pro خریدم مشکلات پیش پا افتاده مسخره ای باهاش دارم و عمرا دیگه سمت این برند برم

مثلا دو طرف صفحه کلیدش لمسش ضعیف و بگیر نگیر داره تو همه گوشیای این مدلی هست مشکل نرم افزاری هم نیس(رفیقم هم خریده خودش نمیدونست گوشیش این مشکلو داره بهش نشون دادم)

با نت سیم کارت مشکل داره

بعضی وقتا تو برنامه ها فریز میشه و...

به نظرم هرچی میخری این برند مزخرف رو نخر عمرا بتونه به سامسونگ و هواوی و دیگر برندا برسه

صرفا این نظر منه اما از من به تو نصیحت رو حرف هیچکس حساب نکن خیلیا برا برندی که خودشون دارن تعصبی نظر میدن خودت برو گوشی که میخوای بخری رو امتحان کن بعد تصمیم بگیر هرچند کار کردن چند دقیقه‌ای با گوشی معایبش رو مشخص نمیکنه!

این حرف شما در مورد تعصب خود شما رو هم شامل میشه

چون که شما یبار شیاومی خریدید و راضی نبودید دلیل بر این نمیشه که بیاید بگید شیاومی مضخرفه و کسی نباید بخره

من همیشه میخاستم به کسی پیشنهاد شیاومی بدم میگم که سمت مدل های چیپست مدیا تک ش نرید مشکلات خودشو داره

اگه منم بخام میتونم بگم:

دوبار گوشی سونی داشتم یکی s500 قدیمی جاوا یکی xperia ray اونم موقه بلوغ اندروید بود،واقعیت بگم گوشی های سونی عین یاتاقان هستن،یه تاریخ انقضا دارن ،مثلا بعد یکسال استفاده رنگش میپره دکمه هاش میکنن ،لمسش ضعیف میشه ،سیستمش قاط میزنه ،یا یه مشکلات عجیب غریبه دیگه اونقد زیاد میشه تا مجبور بشی عوضش کنی،اینم یه نظر تعصبانه

یا مثلا اینکه گوشیای غیر لاکچری سامسونگ و هواوی از زمانی که یادم هست همش پلاستیکی بودنو هستن،برعکس که اکثرا گوشیای شیاومی الومینیوم هستن یا تو مدل های جدید شیشه

دوساله که یه گوشی سال ۲۰۱۶ (mi max)رو دست دو خریدم،هنوز مشکلی ازش ندیدم حتی خرابی سوکت،نه رنگش رفته نه دکمه هاش گیر دارن،نه حسگر اثر انگشتش قاط بزنه ،عین همه موقه که خریدم هست هیچ فرقی نکرده 

لینک به دیدگاه

• -3
در 9 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

پیشنهاد من تو رنج قیمتی که گفتین

برای آیفون که تکلیف مشخصه

برای اندروید هم پیشهاندم شیایومی ردمی نوت 9 پرو 128 گیگ هست که قیمت فعلیش 7 تومن هست

و اگر بخواین بیشتر هزینه کنین

من نوت 10 لایت 64 گیگ هم با قیمت 9 میلیون میتونه انتخاب بعدیتون باشه

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

• -4

پیشنهاد من nova5t است تنها تنها ایرادری من ازش میبینم باتریشه که  250 میلی امپر بیشتر بود خیلی خوب میشد.تو یوتویب دیدم  ایسنتا هر ساعتی 10 دردصد از باتری کم میکنه.یعنی روزی تقریبا 10 ساعت راحت میشه استفاده کر.

پردازندش هم که حرف نداره.

رم 8+حافظه 128+980 کایرین

خودم خیلی وقته میخوام در این رنج گوشی بخرم.بین  دو مورد به شدت موندم.هر دو هم به شدت خوب .

یکی همین نوا هست و دیگری redmi 9pro max یا pro هست.یه طرف شیائومی باتری قوی داره و و رم و چیپستش کمی پایینتره در عوض هواووی باقی موارد بالاتره.

در بین این موارد که شما گذاشتید من  قید ایفون رو میزنم که اصلا خوشم نمیاد(به دلیل مشکلاتش و  و اینکه  به نحوه کاربرد من نمیخونه) و با توجه به برسی هایی که دیدم  شیائومی بهتر از  مدل سامسونگ هست.

هر کدوم رو مختارید میتونید بخرید

ویرایش شده توسط Yasin.s
لینک به دیدگاه

• -5
در 29 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

با اون 180 تومنه فکر نکنم کنار بيام  برنامه هاي ايراني تهش  برا کارت به کارت باشه که اونم فکر کنم نسخه تحت وبش هست اره ؟ ( آپ)

دیگه فکر کنید اون هزینه خاص بودن گوشی هست که دارید میدین، به لطف xxx کاری یکی از بچه های منوتو که رفت به اپل گزارش اپ های ایران رو داد، مجبورید این هزینه رو بدین. 

در عوض آیفون ویروس نمیگیره، خراب نمیشه، هنگ نمیکنه، کسی آیفون رو هک نمیتونه بکنه، سالهای سال باهاش با خیال راحت میتونید کار کنید.

لینک به دیدگاه

• -6

سلام

ببین عزیز اول این رو بگم ایفون حکم طلا داره !

شما هر گوشی دیگه ای که بخری افتش نسبت به ایفون خیلی بیشتره 

در نتیجه اگر ایفون بخری در عمل یه جورای سرمایه ای خودتم حفظ کردی...

درسته ایفون محدودیت های خودش رو داره و عملا در ایران 90 درصد فقط بخاطر کلاس کاری از ایفون استفاده میکنن و حتی پایه ترین تنظیمات رو بلد نیستن!

اگه شما میتونی با این محدودیت ها کنار بیایی که هر روز هم بیشتر میشه .. خوب بسم الله ایفون اگر نه که اندرویدی...

این برنامه های ایرانی پولی ایفون هم بدردنمیخورن عملا چون یکبار همین سرویس سیچه برای چندماه غیر فعال شده بود و فقط پول بیخودی باید بدی براش

اگه اهل برنامه ایرانی نیستی ایفون گزینه خوبی هست و سخت جون تر هم هست نسبت به اندرویدی ...

لوازم ایفون هم که ریخته همه جا

اما----- به شخصه با گوشی کارکرده مخالفم اگه میخوای 8 کارکرده بخری خیلی مواظب باش اگرم میخوای آک بخری خیلی بیشتر مواظب باش چون آک این گوشی بسیار کم و خیلی هاش هم که ریفر و تعمیری هستن

به نظرم Se2  بگیری خوبه همشکل ایفون 8 هست قیمتش همse 2 64g 13400

ایفون 8 256 گیگ کارکرده هم 10500

خلاصه خیلی مواظب باش

+----

در ضمن با آپ هم به مشکل نیمخوری و نیاز به پول نیست

ویرایش شده توسط Mr.jalilpour
لینک به دیدگاه

• -9
در 7 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است :

نمیشه گفت ایفون مشکلی نداره.. همه گوشی ها مشکلات خودشون رو دارن

آیفون خرابی نداره عزیز، مگر اینکه خودت به جونش بیفتی خرابش کنی.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
Answer this question...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...