رفتن به مطلب

Recommended Posts

(این بررسی صرفا برای مقایسه اسمارت فون های اندرویدی هست و کاری با آیفون نداریم!)

یادمه خیلی سال پیش بود 

زمان گلکسی نوت 4 و اکسپریا زد 4 که قدرتمند ترین گوشی های بازار بودن از هر جهت 

سخت افزار و دوربین و خلاصه هر طوری حساب کنین کاملا بی رقیب بودن و حتی کوچک ترین اثری از چینی ها توی دنیای موبایل نبود چه برسه به اینکه حرفی برای گفتن داشته باشن

ولی چند سالی هست این بازی تغییر کرده

از زمان هوآوی P9 بود که یهو هوآوی تبدیل به زنگ خطری برای برند های بزرگ تر اندروید شد و هوآوی به راحتی میتونست با پرچمدار های غیر چینیش رقابت کنه هر چند لزوما برنده مطلق نبود !!

از اون زمان گذشت تا به زمان هوآوی P30 PRO که هوآوی دیگه نه تنها میتونست با برند هایی مثل سامسونگ رقابت کنه بلکه تو زمینه هایی مثل دوربین برنده مطلق  و بی چون چرای بازار شد

در ادامه شیائومی با ارایه می 9 از نظر قدرت سخت افزاری و کیفیت فوق العاده بالاش تو تمام زمینه ها تونست امکانات قدرت پرچمدار های سامسونگ با قیمت بسیار بسیار کمتری ارایه داد

و امسال داریم میبینیم که شیائومی  و هوآوی به طور مطلق از اصلی ترین رقیبشون سامسونگ قوی تر هستن که البته در ادامه به خاطر تحریم های امریکا علیه هوآوی ، این شرکت رو از مقایسه خارج میکنیم و به طور دقیق تر صحت جمله برتری مطلق شیائومی به نسبت سامسونگ رو بررسی میکنیم.

و اما قبل از شروع اینکار یه نکته ای رو اشاره کنم خیلی واضحه که در حال حاضر به هیچ کدوم از گوشی های مورد مقایسه یعنی می 10 پرو و گلکسی اس 20 الترا دسترسی ندارم و مقایسه بر  اساس مقالات و بنچمارک های معتبر انجام میدم و طبیعتا این بنچمارک ها تا حد زیادی میتونه حقیقت ماجرا رو منعکس کنه هر چند ممکنه در واقعیت ممکنه کمی در بعضی موارد مقداری تو واقعیت اختلاف وجود داشته باشه

خوب مقایسه رو اول با یه جدول خیلی جالب شروع میکنم یعنی لیست ده  اسمارت فون برتر اندرویدی از نظر قدرت سخت افزاری

image.thumb.png.a4712d7972df9b6d5ce0b00d7a9bba92.png

همونطور که داخل جدول مشاهده میکنین هیچ اثری از برند های غیر چینی نیست و لیست به طور کامل توسط برند های چینی تصاحب شده که بین برند های چینی رتبه 1 و 2 و 6 متعلق به اوپو و 3 و 4 هم متعلق به شیائومی هست  هر چند اختلاف ها بسیار جزیی هست.

و اما بریم سر مقایسه اصلی یعنی مقایسه یکی از قویترین های چینی یعنی شیائومی می 10 پرو با گلکسی اس 20 الترا از نظر مشخصات فنی 

سخت افزار و پردازنده :

از نظر قدرت پردازشی متکی میشیم به بنچمارک های آنتوتو که برآیند نسبتا خوبی از از توانایی پردازشی و توانایی گوشی در کار های روزمره و پردازشی و گیم ها نشون میده

image.thumb.png.8ce41b745f643914f05d719a0d79afe6.png

همونطور که طبق امتیازات میبینیم در تمام زمینه ها یعنی سی پی یو و گرافیک و مموری و UX برتری به طور مطلق با شیائومی هست و برتری حدود 20 درصدی به نفع شیائومی وجود داره.

و به طور مشخصی برنده بخش توان پردازشی شیائومی هست.

صفحه نمایش :

در رابطه با صفحه نمایش فک نمیکنم حرفی برای گفتن وجود داشته باشه سامسونگ همیشه بهترین تولید کننده صفحه نمایش های امولد بوده و بهترین نمایشگر ها همیشه برای سامسونگ بوده و بدیهتا برتری این بخش  سامسونگ هست با رنگ ها های فوق العاده جذاب و رزولوشن بسیار بالای صفحه نمایش.

دوربین :

اسمارت فون ها چند سالی هست به لطف لنز های چند گانه و هوش مصنوعی و زوم اپتیکال عکاسی روی دنیای موبایل به سطح حرفه ای کشوندن و میشه گفت تقریبا نیاز هر کسی که  شغلش عکاسی نیست رو به طور کامل رفع میکنه

برای مقایسه دوربین ها به وبسایت تخصصی و معتبر دگزومارک مراجعه میکنیم جایی هوآوی مدتیه رتبه اول رو بدون هیچ بحثی تصاحب کرده ولی حیف که تحریم های آمریکا مانع استفاده ما از این گوشی شده حالا بگذریم بریم سر مقایسه اصلیمون

image.thumb.png.de10fa01fb21dcd54e3eb80d9ee83dee.png

طبق لیستی که مشاهده میکنین شیائومی تونسته با کسب امتیاز 124 و رتبه چهارم دوربین های گوشی موبایل برتری خوبی به نسبت سامسونگ با امتیاز 122 و رتبه هفتم به دست بیاره و برنده بخش دوربین طبیعتا شیائومی هست.

و بازهم نکته جالب اینه که از این لیست ده تایی 4 گوشی متعلق به هوآوی و 3 گوشی متعلق به شیاومی هست و تنها یک گوشی غیر چینی در لیست وجود داره که اینم خودش زنگ خطری برای سایر برند ها هست.

باتری :

قطعا یه گوشی هر چقدر هم توانا باشه تا وقتی باتری قدرتمندی نداشته باشه فایده نداره چون گوشی در گام اول باید بتونه در کاربری های سنگین روشن بمونه تا شما بتونین از تواناهای سخت افزاری و دوربین دستگاه استفاده کنین.

برای مقایسه این موضوع سراغ یکی از فیلم های یوتوب میریم و این دو گوشی رو از دو جهت سرعت شارژ شدن و سرعت تخلیه شارژ مقایسه میکنیم.

image.thumb.png.c11c0fd380eaca5094b9acacbbd284e8.png

تو این بخش شیائومی با باتری 4500 میلی آمپر برای رقابت برای باتری  5000 هزار میلی آمپری گلکسی اومده و ببینیم این 500 میلی آمپر چه کمکی به سامسونگ میکنه

در بخش شارژدهی در استفاده عادی شیایوم تونسته 8 ساعت و 25 دقیقه روشن بمونه که به نسبت 7 ساعت و 16 دقیقه سامسونگ بیشتر از یک ساعت بیشتره و این برتری قابل توجهی برای شیائومی هست

image.thumb.png.75a8c7c524c061699b23c1ddaa9559c0.png

باتری گوشی زیاد شارژ نگه داره که ملاک نیست مگه پاوربانکه

باتری گوشی باید بتونه سریع هم شارژ بشه و مدت زیادی گوشی رو بلا استفاده کنار پریز نندازه

تو این بخش شیائومی با شارژر قدرتمند 50 وات میخواد با سامسونگ 45 وات رقابت کنه و همونطور که انتظار میره تونسته با 47 دقیقه شارژ  گوشی رو از 0 به 100 برسونه که این عدد برای سامسونگ یک و ساعت و یک دقیقه هست که اینجا هم با برتری شیائومی مواجه هستیم

نکته جالب اینه که شارژر داخل جعبه گلکسی اس 20 الترا 45 وات نیست و در واقع این گوشی توانایی پشتیبانی از شارژ 45 وات رو داره و اگر بنا به مقایسه شارژر های داخل جعبه دو گوشی باشه سامسونگ به طرز فجیعی تو این بخش عقب میفته در صورتی که شیائومی داخل جعبه شارژ 55 وات قرار داده یعنی حتی فراتر حد پشتیباتی گوشی و مناسب شارژ بعضی نوت بوک ها

طبق مقایسه بخش باتری شیائومی زود تر شارژ میشه و دیر تر شارژش خالی میشه

دیگه فک نکنم نیازی به مشخص کردن برنده این بخش باشه🙃

جمع بندی :

خوب البته بخش هایی مثل طراحی ظاهری ، رابط کاربری و موارد جزیی دیگه مثل توانایی اسپیکر و ... باقی موند و چون خیلی نمیشه این موارد رو با اعداد و ارقام مقایسه کرد تا حدی موضوع میشه گفت سلیقه ای هست وارد مقایسه این بخش ها نشدیم

در مقایسه های انجام شده

توان پردازشی روزمره  شیائومی > سامسونگ

صفحه نمایش           شیائومی < سامسونگ

دوربین                    شیائومی > سامسونگ

باتری                      شیائومی > سامسونگ

که فک میکنم به خوب نشون میده چخبره و شیائومی با قیمت به مراتب کمتر پتانسیل های بسیار قویتری رو در اختیار شما میزاره.

و به عنوان پایان این مقاله باید اشاره کنم در دنیایی که چینی ها دایما در حال نوآوری هستن از دوربین های چند گانه که به طور جدی با هوآوی شروع شد بگیریم تا دوربین گیمبال و شارژر های فوق سریع گرفته تا پردازشگر مجزا AI و شارژر معکوس همه و  همه نوآوری های شرکت های چینی بود که کم کم دارن تبدیل به استاندارد های روز دنیای موبایل میشن

و این در حالیه که شما باید آخرین گوشی سامسونگ یعنی گلکسی نوت 20 با قیمت سرسام آور 1000 دلاری با بدنه پلاستیکی بخرین در حالی که گوشی های 300 دلاری چینی بدنه شیشه ای و فلزی فوق العاده با کیفیتی بهتون میدن 

اینکه چرا پرچمدار سامسونگ باید با بدنه پلاستیکی عرضه بشه برای من جای سواله

امیدوارم این مقاله بهتون کمک کرده باشه و تونسته باشه دیدی بهتری از دنیای امروز موبایل بهتون داده باشه.

خوشحال میشم نظراتتون رو درباره نوع نگارش مطلب و همچنین صحت محتوای بیان شده تو مقاله بدونم.

image.png

image.png

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

سلام ممنون بابت مطلب خوبتون .

به نظر من شیائومی پیشرفت خیلی خوبی کرده و قیمتش نسبت به کاراییش خوبه نسبت به رقبا البته .

لینک به دیدگاه

گلکسی اس 20 الترا با چیپست اگزنیوس 990 در قدرت پردازشی و مصرف باتری حدودا 20 درصد ضعیفتر از نسخه اسنپدراگون 865 همین گوشی هست 

در گوشی نوت 20 الترا با چیپست اسنپدراگون 865 پلاس تفاوت بیشتر هم شده نسبت به همین گوشی با چیپست اگزنیوس 990

کلا پردازنده های اگزنیوس از نظر قدرت و مصرف باتری عقب موندن در برابر اسنپدراگون

لینک به دیدگاه

بقیه مدلا رو نمیدونم ولی گوشیای one plus خیلی ازشون تعریف میکنن تو XDA

حتی بیشتر از شیاومی

لینک به دیدگاه

من نزدیک به 6 ساله هواوی دارم.و گوشی هایی ک داشتم عبارتند از g510-g610-honor 6 - honor 8 lite - honor 7x  ولی هواوی واقعا قیمتاشو برده بالا.و دیگه ارزش خرید رو نداره ! به نظرم وقتشه که کنار گذاشته بشه و کم کم شیائومی جاشو بگیره،واقعا شیائومی رو این 2 سال ک پیگیری میکنم خیلی خوب داره عمل میکنه

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

بقیه مدلا رو نمیدونم ولی گوشیای one plus خیلی ازشون تعریف میکنن تو XDA

حتی بیشتر از شیاومی

وان پلاس ، ریلمی و ویوو برند های فوق العاده قدرتمند و نوآوری هستن

اینکه تو مقاله بهشون اشاره نکردم بیشتر به خاطر عدم وارداتشون به ایران بود

لرزش گیر ویوو X50 PRO+  چنان قدرتمنده که حتی اگر در حال دویدن با سرعت بالا هم فیلمبرداری کنین کوچک ترین لرزشی تو فیلم دیده نمیشه

ضمن اینکه ویوو و شیایومی برنامه اشون برای پرچمدار های بعدی احتمالا شارژر 120 وات هست

یعنی شارژ 0 تا 100 گوشی در حدود 20 دقیقه که دست آورد فوق العاده بزرگی محسوب میشه اگر به طور درست اجرا بشه

لینک به دیدگاه

گوشی بدنه شیشه یی خیلی سخت هست تعمیر کردنش جدا کردنش از شاسی موبایل برای تعمیر خرابی یا تعویض باتری وقتی گوشی ضد آب هم باشه خیلی سخته. وقتی هم از دستت بیوفته میشکنه.

سامسونگ هم یه بار شیشه میزنه یه بار پلاستیک.

من به شخصه تمام پلاستیک رو بیشتر دوست دارم.

لینک به دیدگاه

من تو این یکی دو ساله چندتا گوشی شیائومی خریدم و هواوی و سامسونگ. زیاد گوشی عوض میکنم ولی درکل گوشیای شیائومی نظرمو بیشتر جلب میکننو بیشتر درگیرم میکنن که نگهشون دارم.من با بالا رده کاری ندارم چون بودجش نیس ولی تو میان رده بین a50 - note8 pro - note 9s - mi9t - p30 lite گوشیای شیائومی چند سرو گردن بالاتر بودن در حالی که تو یه رنج قیمتی و حتی کمتر بودن. اینو اضافه کنم همه این گوشیارو که عرض کردم تجربه کار باهاشون داشتم.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوست عزیز

به دعوت شما اومدم و مقاله رو خوندم

بسیار مقاله خوبی بود و واقع گرایانه با استفاده از بنچمارک ها

بنده به عنوان فردی که به شدت اهل گوشی هستم و بعد از خودرو که فیوریت اولم هست و بیشترین تست ها رو انجام دادم و ماشین باز مادرزادی هستم و انقدر خودرو خریدم و فروختم که واقعا تعداد دقیقش رو باید در بیارم

در مورد گوشی هم همچین حالتی رو دارم

نمیدونم بگم از ابتدای سال گذشته اگر بگم 40 گوشی به بالا خریدم و عوض کردم

مورد اول اینکه من گوشی دست دوم به هیچ عنوان بر نمیدارم (تنها یک مورد S10 بود که شک داشتم در تهیه اش و برای همین از یکی از عزیزان یک گوشی در حد تهیه کردم و بلافاصله هم واگذارش کردم انقدر که این گوشی بد بود)

البته که الان فعلا هیچ علاقه ای به رفتن به سمت پرچمداران ندارم با این قیمت ها چون توهین به شعورم میدونم

در این تست هایی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که سامسونگ پشت برندش تجربه هست و فقط پول برند بودنش رو نمیگیره

هر چند که با رویه فعلی که در پیش گرفته مثل جنس پلی کربنات نوت 20 یا حذف کردن شارژرهای 45 واتی از نوت و اس و این شیوه قیمت گذاری جدید آینده خوبی رو لااقل برای پرچم دارهاش قائل نیستم

که البته شنیدم قرار هست هدفون ها و شارژر ها رو هم جمع کنه که البته این رفتارها از شیائومی کاملا قابل حدس هست ولی از سامسونگ هرگز

از نظر من اگر دو برند اصلی چینی رو که در ایران هووآوی و شیائومی در نظر بگیریم / هووآوی سازنده هست و شیائومی مونتاژ کار

هووآوی صاحب تکنولوژی هست که البته به زعم تحریم ها قاعدتا باید در میان مدت پیشرفتشون کم بشه چطور که مدت ها با چیپست 710 تمامی کاربران رو به خونربزی انداخت 

اینطرف داستان شیائومی خب مجموعه خوبی از قطعات رو مونتاژ میکنه و با سود کم در اختیار میگذاره که البته ضعف داستان نه به گوشی ها چون همه میدونیم سازنده نیست بلکه به محیط کاربری بر میگرده

محیط کاربری بعضا شلوغ و با تبلیغات خسته کننده(البته که راه داره برای غیر فعال کردن ولی خب همه که قرار نیست ریوک کرن رو بلد باشن)

خیلی طولانی نکنم برند های چینی در چند سال گذشته به شدت پیشرفت داشتن و همین پیشرفت زیادشون باعث ترسیدن سامسونگ هم شده و مجبور به ارائه گوشی های بهتر با پکیج آپدیت های بیشتر شده

باید قبول کنیم تا قبل از این سامسونگ فرمانروایی میکرد گوشی های پایین رده با قیمت بالا بدون آپدیت رو به راحتی میفروخت ولی حالا قضیه فرق کرده مثلا ما کی میدیدم که سامسونگ به گوشی پایین رده اش میجور آپدیت بده

اینها همه از برکات وجود شیائومی هست / در مورد هووآوی همچنان نظرم این هست که مثل قدیم سامسونگ در آپدیت ها عمل میکنه و گوشی پایین رده و میان رده بگیری با همون اندروید باید سر کنی

هووآوی به خودی خود با این تحریم ها در حال نابد شدن هست ولی به نظرم اگر شیائومی محیط کاربری استیبل تری رو فراهم کنه و شارزر وایرلس رو هم به لیست میان رده های بالاش اضافه کنه یقینا سامسونگ دچار مشکلات جدی خواهد شد

ولی همچنان بر این موضوع نظر دارم که تا یک بازه ای برای شیائومی باید هزینه بشه و از یک بازه ای به بعد باید با احتیاط بیشتری رفت سمت شیائومی و حری رو هم در نظر گرفت

پ.ن:با روند فعلی تحریم های هووآوی و نداشتن سرویس های گوگل و اصرار بسیار بالای شرکت به استفاده از تایپ قدیمی سوکت شارژ به هیچ عنوان رفتن به سمت این برند رو نوصیه نمیکنم / مخصوصا این قیمت گذاری های جالبش در ایران

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

سلام خدمت دوست عزیز

به دعوت شما اومدم و مقاله رو خوندم

بسیار مقاله خوبی بود و واقع گرایانه با استفاده از بنچمارک ها

بنده به عنوان فردی که به شدت اهل گوشی هستم و بعد از خودرو که فیوریت اولم هست و بیشترین تست ها رو انجام دادم و ماشین باز مادرزادی هستم و انقدر خودرو خریدم و فروختم که واقعا تعداد دقیقش رو باید در بیارم

در مورد گوشی هم همچین حالتی رو دارم

نمیدونم بگم از ابتدای سال گذشته اگر بگم 40 گوشی به بالا خریدم و عوض کردم

مورد اول اینکه من گوشی دست دوم به هیچ عنوان بر نمیدارم (تنها یک مورد S10 بود که شک داشتم در تهیه اش و برای همین از یکی از عزیزان یک گوشی در حد تهیه کردم و بلافاصله هم واگذارش کردم انقدر که این گوشی بد بود)

البته که الان فعلا هیچ علاقه ای به رفتن به سمت پرچمداران ندارم با این قیمت ها چون توهین به شعورم میدونم

در این تست هایی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که سامسونگ پشت برندش تجربه هست و فقط پول برند بودنش رو نمیگیره

هر چند که با رویه فعلی که در پیش گرفته مثل جنس پلی کربنات نوت 20 یا حذف کردن شارژرهای 45 واتی از نوت و اس و این شیوه قیمت گذاری جدید آینده خوبی رو لااقل برای پرچم دارهاش قائل نیستم

که البته شنیدم قرار هست هدفون ها و شارژر ها رو هم جمع کنه که البته این رفتارها از شیائومی کاملا قابل حدس هست ولی از سامسونگ هرگز

از نظر من اگر دو برند اصلی چینی رو که در ایران هووآوی و شیائومی در نظر بگیریم / هووآوی سازنده هست و شیائومی مونتاژ کار

هووآوی صاحب تکنولوژی هست که البته به زعم تحریم ها قاعدتا باید در میان مدت پیشرفتشون کم بشه چطور که مدت ها با چیپست 710 تمامی کاربران رو به خونربزی انداخت 

اینطرف داستان شیائومی خب مجموعه خوبی از قطعات رو مونتاژ میکنه و با سود کم در اختیار میگذاره که البته ضعف داستان نه به گوشی ها چون همه میدونیم سازنده نیست بلکه به محیط کاربری بر میگرده

محیط کاربری بعضا شلوغ و با تبلیغات خسته کننده(البته که راه داره برای غیر فعال کردن ولی خب همه که قرار نیست ریوک کرن رو بلد باشن)

خیلی طولانی نکنم برند های چینی در چند سال گذشته به شدت پیشرفت داشتن و همین پیشرفت زیادشون باعث ترسیدن سامسونگ هم شده و مجبور به ارائه گوشی های بهتر با پکیج آپدیت های بیشتر شده

باید قبول کنیم تا قبل از این سامسونگ فرمانروایی میکرد گوشی های پایین رده با قیمت بالا بدون آپدیت رو به راحتی میفروخت ولی حالا قضیه فرق کرده مثلا ما کی میدیدم که سامسونگ به گوشی پایین رده اش میجور آپدیت بده

اینها همه از برکات وجود شیائومی هست / در مورد هووآوی همچنان نظرم این هست که مثل قدیم سامسونگ در آپدیت ها عمل میکنه و گوشی پایین رده و میان رده بگیری با همون اندروید باید سر کنی

هووآوی به خودی خود با این تحریم ها در حال نابد شدن هست ولی به نظرم اگر شیائومی محیط کاربری استیبل تری رو فراهم کنه و شارزر وایرلس رو هم به لیست میان رده های بالاش اضافه کنه یقینا سامسونگ دچار مشکلات جدی خواهد شد

ولی همچنان بر این موضوع نظر دارم که تا یک بازه ای برای شیائومی باید هزینه بشه و از یک بازه ای به بعد باید با احتیاط بیشتری رفت سمت شیائومی و حری رو هم در نظر گرفت

پ.ن:با روند فعلی تحریم های هووآوی و نداشتن سرویس های گوگل و اصرار بسیار بالای شرکت به استفاده از تایپ قدیمی سوکت شارژ به هیچ عنوان رفتن به سمت این برند رو نوصیه نمیکنم / مخصوصا این قیمت گذاری های جالبش در ایران

سلام

البته جاش اینجا نیست شرمنده از استارتر ، بنده میخواستم برای پدر مادر دو تا هوواوی Y9 Prime بگیرم نظرات خیلی روش مثبت بود و اینکه تا اونجا که من متوجه شدم تحریم های گوگل روی این مدل تاثیر گذار نیست ؟ دلیل شما فقط بخاطر شارژر و قیمت هست ؟ و اینکه گوشی زیاد داشتید پیشنهادی بدید برای مورد بنده استفادشون از گوشی تقریبا تکمیل هست از همه چیز استفاده میکنن ولی خوب پرچمدار به دلایل مالی نمیگیرن با هزینه خودم میخواستم چیز مناسبی تهیه کنم

لینک به دیدگاه

یک زمانی یادمه چینی ها موبایلهای آشغال تلویزیون دار تولید میکردن و کلا همه به اجناس چینی به دید تحقیر و نگاه میکردن اما الان داستان کاملا فرق کرده و همه متوجه هستن که جنس چینی خوب داریم و بد داریم و دیگه اون دید سابق وجود نداره.

اکثر محصولات داخلی هم چینی هست حالا بعضی شرکتهای داخل وجدان دارن یا بهتر کار میکنن جنس با کیفیت میارن و برخی هم جلو پاشون رو فقط نگاه میکنن و جنس آشغال میارن.

یک نکته ویژه در شرکتهای چینی اینه که به خاطر نیروی کار ارزان و دلایل دیگه میتونن واحد R&D ارزانتری داشته باشن. یعنی مثلا اگر یک شرکت اروپایی یا آمریکایی مثلا بخش R&D اون 1 میلیارد سالانه بودجه داشته باشه ، شرکت چینی با مثلا یک دهم اون مبلغ میتونه دقیقا مشابه همون بخش شرکت خارجی رو داشته باشه ضمن اینکه اکثر محصولات خارجی هم تو چین تولید میشه پس اینجا هم حتی نیازی به مهندسی معکوس هم ممکنه نداشته باشن یا راحتتر بتونن فرمول ساخت شرکتهای دیگه رو پیدا کنن! از این جهت نه فقط تو تولید محصول خیلی راحت میتونن رو قیمت مانور بلکه دیگه این سالهای اخیر خیلی راحت میتونن رو تحقیق و توسعه محصولاتشون هم مانور خوبی بدن.

در مورد کپی کردن هم هیچ شرکت چینی اصولا خودش رو رهبر بازار نمیدونن که نگران کپی کردن یا نکردن باشه مثلا اگر اپل یک چیزی رو کپی کنه به اعتبارش ممکنه ضربه بخوره چون خودش رو رهبر بازار میدونه اما شرکتهای چینی از این مشکل در امان هست و هیچ کس انتظار خاصی نداره که به خاطر کپی کردن یا نکردن شوکه بشه و خیلی تو بوق و کرنا بشه.

بنابر این فرمول شرکتهای چینی اینه ، ارزانتر فرمول محصول رو پیدا کن اگر خواستی کپی کن و درنهایت ارزانتر هم تولید کن!

ویرایش شده توسط ali shareei
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Sam-j گفته است :

سلام

البته جاش اینجا نیست شرمنده از استارتر ، بنده میخواستم برای پدر مادر دو تا هوواوی Y9 Prime بگیرم نظرات خیلی روش مثبت بود و اینکه تا اونجا که من متوجه شدم تحریم های گوگل روی این مدل تاثیر گذار نیست ؟ دلیل شما فقط بخاطر شارژر و قیمت هست ؟ و اینکه گوشی زیاد داشتید پیشنهادی بدید برای مورد بنده استفادشون از گوشی تقریبا تکمیل هست از همه چیز استفاده میکنن ولی خوب پرچمدار به دلایل مالی نمیگیرن با هزینه خودم میخواستم چیز مناسبی تهیه کنم

سلام

من y9 2019 و y9s رو داشتم ولی y9 prime رو نداشتم

سری y9 یکی از بهترین و خوش دست ترین گوشی هایی بود که داشتم البته من دستم بزرگ هست شاید برای دستان کوچک هندل کردنش سخت باشه و شخص زیاد خوشش نیاد

y9 prime به روز شده y9 2019 هست با یکسری تفاوت ها که دوربین ها و سوکت شارژ و سی پی یو بهینه تر هست و نسل بلوتوث بالاتر به علاوه دوربین پاپ آپ

که زیاد فن این مورد آخری نیستم به خاطر سیکل های محدودی که این قابلیت داره

البته که در y9s که داشتم حتی شرکت قابلیت فیس رو از کار انداخته بود این دوربین بی جهت باز نشه و قابلیت دیگه ای که روش داشت قابلیت حالت افتادن بود که اگر دوربین سلفی باز بود و گوشی در حالت سقوط بلافاصله اتوماتیک بسته میشد که ضربه نخوره

که هووآوی خیلی روش مانور میداد که نمیدونم این قابلیت ها رو y9 prime هم داره یا نه

این مدل ها شامل تحریم ها نبودن و میتونستید راحت کار کنید

اما در مورد اینکه کدام گوشی با این بودجه هووآوی رو میگم الان دیگه پیشنهاد نمیکنم به خاطر قیمت /پشتیبانی ضعیف و اینکه این مورد دوربینش پاپ آپ هست

جایگزین ها اگر بتونید و بلد باشید که اد های شیائومی رو براشون دیسیبل کنید که کار سختی هم نیست آنچنان note 9 /note 8T رو پیشنهاد میدم که به نظرم نوت9 ارزنده تر هست

در سامسونگ که والا با این قیمت های فعلی چیزی رو نمیتونم پیشنهاد بدم مگر با افزایش بودجه A31 رو که اون هم فینگر اپتیکالش کمی زخمی کننده هست ولی فیس دیتکشن خوبی داره(a21s بد نیست ولی این tft بودنش به شدت نا امید کنندس)

در نوکیا هم میتونم 6.2 رو پیشنهاد بدم اگر بتونید با اندروید خام کنار بیاید

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

سلام

من y9 2019 و y9s رو داشتم ولی y9 prime رو نداشتم

سری y9 یکی از بهترین و خوش دست ترین گوشی هایی بود که داشتم البته من دستم بزرگ هست شاید برای دستان کوچک هندل کردنش سخت باشه و شخص زیاد خوشش نیاد

y9 prime به روز شده y9 2019 هست با یکسری تفاوت ها که دوربین ها و سوکت شارژ و سی پی یو بهینه تر هست و نسل بلوتوث بالاتر به علاوه دوربین پاپ آپ

که زیاد فن این مورد آخری نیستم به خاطر سیکل های محدودی که این قابلیت داره

البته که در y9s که داشتم حتی شرکت قابلیت فیس رو از کار انداخته بود این دوربین بی جهت باز نشه و قابلیت دیگه ای که روش داشت قابلیت حالت افتادن بود که اگر دوربین سلفی باز بود و گوشی در حالت سقوط بلافاصله اتوماتیک بسته میشد که ضربه نخوره

که هووآوی خیلی روش مانور میداد که نمیدونم این قابلیت ها رو y9 prime هم داره یا نه

این مدل ها شامل تحریم ها نبودن و میتونستید راحت کار کنید

اما در مورد اینکه کدام گوشی با این بودجه هووآوی رو میگم الان دیگه پیشنهاد نمیکنم به خاطر قیمت /پشتیبانی ضعیف و اینکه این مورد دوربینش پاپ آپ هست

جایگزین ها اگر بتونید و بلد باشید که اد های شیائومی رو براشون دیسیبل کنید که کار سختی هم نیست آنچنان note 9 /note 8T رو پیشنهاد میدم که به نظرم نوت9 ارزنده تر هست

در سامسونگ که والا با این قیمت های فعلی چیزی رو نمیتونم پیشنهاد بدم مگر با افزایش بودجه A31 رو که اون هم فینگر اپتیکالش کمی زخمی کننده هست ولی فیس دیتکشن خوبی داره(a21s بد نیست ولی این tft بودنش به شدت نا امید کنندس)

در نوکیا هم میتونم 6.2 رو پیشنهاد بدم اگر بتونید با اندروید خام کنار بیاید

سلام ممنون بابت توضیحات

بیشتر فکرمو هووای مشغول کرده بود چون هنوزم نسبت به سامسونگ ها(الان خودم a71 دارم سنسور فینگرش واقعا ضعیفه دلم برای مرحوم xz یذره شده ) خیلی میارزه از نظر قیمیتی و نظر منفی نسبت به عملکرد های گوشی خیلی کم هست از اون طرف شیائومی قیمیت خیلی وسوسه کننده داره ولی خودم به عنوان دارنده 3 تا از دیوایس های غیر موبایل شیائومی میتونم بگم مثل اینکه توی همه محصولاتش مشکل وای فای داره اینو بازم خیلی از کامنت ها رو در مورد قطع شدن وای فای تو همه مدل های شیائومی میبینم  بنظر باگ خیلی داره بیشتر بنظر هدفشون تولید انبوده بوده تا محصولات خوش کارکرد

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sam-j گفته است :

سلام ممنون بابت توضیحات

بیشتر فکرمو هووای مشغول کرده بود چون هنوزم نسبت به سامسونگ ها(الان خودم a71 دارم سنسور فینگرش واقعا ضعیفه دلم برای مرحوم xz یذره شده ) خیلی میارزه از نظر قیمیتی و نظر منفی نسبت به عملکرد های گوشی خیلی کم هست از اون طرف شیائومی قیمیت خیلی وسوسه کننده داره ولی خودم به عنوان دارنده 3 تا از دیوایس های غیر موبایل شیائومی میتونم بگم مثل اینکه توی همه محصولاتش مشکل وای فای داره اینو بازم خیلی از کامنت ها رو در مورد قطع شدن وای فای تو همه مدل های شیائومی میبینم  بنظر باگ خیلی داره بیشتر بنظر هدفشون تولید انبوده بوده تا محصولات خوش کارکرد

خب بالا هم گفتم

سامسونگ و هووآوی سازنده هستند و شیائومی مونتاژ کار

باگ که زیاد داره شیائومی

مثلا من یکی از مدل هاش رو داشتم همیشه مشکل جی پی اس داشت و تقریبا 3 دقیقه طول میکشید تا موقعیت رو تشخیص بده

یا آپدیت هاش با اینکه میزنه استیبل ولی همچنان شیائومی باز ها خودشون میگن چند ماه صبر کنید بعد آپدیت کنید

ولی این قیمت وسوسه انگیز دقیقا عامل فروششون هست

من در هووآوی هایی که داشتم باگ خاصی ندیدم چون اصلا آپدیت زیادی نمیداد هووآوی به جز p30 pro

سامسونگ هم واقعا وقتی رو آورد به سنسور زیر صفحه نمایش یک کمی نا امید کننده بود البته اگر دقت کنید این مشکل کاملا نرم افزاری هست چون سنسور خیلی سریع تشخیص میده و باز کردن صفحه هست که دیلی داره

pالا سامسونگ رو بگذاریم کنار / بین هووآوی های دارای گوگل و شیائومی به نظرم گوشی های هووآوی شسته رفته تر هست

به نظرم اگر گرفتن آپدیت اندروید 11 زیاد براتون مهم نیست و اینکه به باگ های شیائومی هم واقف هستید گزینه خوبی انتخاب کردید

پ.ن: البته صحبت هایی مبنی بر سایه ابر تحریم رو شیائومی هم شنیده میشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

سامسونگ و هووآوی سازنده هستند و شیائومی مونتاژ کار

پ.ن: البته صحبت هایی مبنی بر سایه ابر تحریم رو شیائومی هم شنیده میشه

مونتاژ کاری لزوما بد نیست کما که دیدیم چیپست های اگزینوس سامسونگ چه طور این برند رو عقب انداختن و بی شک اگر تو همه گوشی هاش چیپست اسنپ دراگون استفاده میکرد جایگاه بهتری تو بازار داشت.

درباره تحریم ها هم چنین چیزی بعیده زیاده روی در تحریم عملا باعث بی فایده شدن تحریم ها میشه

همین الان هم کوالکام داره مذاکره میکنه با دولت و سعی میکنه مجوز فروش به هوآوی بگیره.

ولی به هر صورت فرضا هم اگر این اتفاق رخ بده فارغ از همه طبعاتش روی گوشی های قبل از تاریخ تحریم عرضه شدن هیچ تاثیری نخواهد داشت.

در 2 ساعت قبل، Sam-j گفته است :

اول از همه بابت سنسور اثر انگشت که گفتین آب پاکی رو بریزم رو دستتون من به طور مستقیم انواع گوشی های هوآوی رو با بسیاری از برند های دیگه من جمله سامسونگ ، اپل ، شیائومی مقایسه کردم

بی هیچ تردیدی میگم رو دست سنسور اثرانگشت های هوآوی وجود نداره سرعتشون مثال زدنیه

و اما در ادامه درباره شیائومی باید بگم بسیاری از لوازم خانگی خودم هم شیائومی هست و بعد از خرید هر دستگاه جدید از این برند بیشتر بهش ایمان میارم

ولی درباره مشکل وای فای که گفتین بله این موضوع وجود داره به شخصه هم تجربه اش کردم هم تو گوشی می 9 و هم نوت 9 اس روز های اول این مشکل به طور آزار دهنده ای وجود داشت

ولی بعدا برای می 9 با عرضه آپدیت MIUI 12 و برای نوت 9 اس با عرضه آپدیت امنیتی جولای مشکل رفع شد و درحال حاضر کاملا اوکی هست

به طور کلی من از رابط کاربری شیائومی حس بهتری میگیرم و فک میکنم این موضوع به خاطر تقلیدش از اپل هست و احتمالا کاملا واقف باشین که حس خوبی که رابط کاربری اپل بهتون میده هیچ جای دیگه نمیده

ولی خوب گاها باگ هایی تو همین رابط کاربری مقداری تجربه بد به وجود میاره ولی تعداد و شدتشون خیلی آزار دهنده نیست و به راحتی میشه باهاشون کنار اومد

به طور کلی خیلی واضحه که هوآوی به واسط عمر بیشتر و فروش بیشتر برندش طبیعتا برند با تجربه تر و پخته تری هست به نسبت شیائومی و در نهایت خودتون باید تصمیم بگیرین که با توجه به شرایط حاضر کدوم برند رو برای خرید انتخاب میکنین.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

چنین چیزی بعیده زیاده روی در تحریم عملا باعث بی فایده شدنش تحریم ها میشه

همین الان هم کوالکام داره مذاکره میکنه با دولت و سعی میکنه مجوز فروش به هوآوی بگیره.

ولی به هر صورت فرضا هم اگر این اتفاق رخ بده فارغ از همه طبعاتش روی گوشی های قبل از تاریخ تحریم عرضه شدن هیچ تاثیری نخواهد داشت.

خب مجوزهایی که موردی اوفک صادر کنه زیاد مهم نیست

ما خودمون با بوئینگ قرارداد بستیم و مجوز اوفک هم گرفتیم ولی قشنگ اومدن زدن زیرش

در مورد بحث تحریم ها شیائومی در browser سوابق رو به سرورهای خودش منتقل میکرده و همونجا بایگانی میکرده و از اونجا که شما برای گوشیتون می اکانت میسازید و اطلاعات شما ذخیره میشه و این یک باگ بزرگ هست

درسته که شیائومی اومد و تکذیب کرد و بعدم گفت اگر فلان کار رو انجام ندن بمان نمیشه

ولی در حال حاضر فعالیت های این شرکت زیر ذره بین هست

ولی فعلا میخوان ببینن که تحریم ها روی غول تکنولوژی چین چه تاثیری میگذاره که نیان الکی این رو هم تحریم کنن اگر جواب براشون رضایت بخش بود شما مطمئن باش سراغش میرن

و خب در آخر هم نظرم رو کامل بگم

همچنان نمیتونم شیائومی رو جزء سازندگان و صاحب تکنولوژی بدونم

ولی سامسونگ و هووآوی رو میدونم 

پ.ن : نمیدونم چرا در ایران هیچ فردی در مورد oppo /vivo صحبت نمیکنه و شناختی روش نیست

برند های oneplus و realme  بعدتر معرفی شدند ولی به شخصه گوشی های oneplus رو خیلی دوست دارم

قسمت جالبش اینجاست که چهار برند oppo / vivo / oneplus / realme همه تحت مالکیت یک شرکت هستند و به ترتیب وارد بازار شدند و میتونم آینده خوبی رو در ادامه براشون پیشبینی کنم خصوصا oneplus و realme 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، VIP3R گفته است :

پ.ن : نمیدونم چرا در ایران هیچ فردی در مورد oppo /vivo صحبت نمیکنه و شناختی روش نیست

برند های oneplus و realme  بعدتر معرفی شدند ولی به شخصه گوشی های oneplus رو خیلی دوست دارم

قسمت جالبش اینجاست که چهار برند oppo / vivo / oneplus / realme همه تحت مالکیت یک شرکت هستند و به ترتیب وارد بازار شدند و میتونم آینده خوبی رو در ادامه براشون پیشبینی کنم خصوصا oneplus و realme 

مهم ترین دلیلش عدم واردات در تعداد بالا هست

وگرنه تو سایر کشور های این برند ها دارن با سرعت سرسام آوری رشد میکنن

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

مهم ترین دلیلش عدم واردات در تعداد بالا هست

وگرنه تو سایر کشور های این برند ها دارن با سرعت سرسام آوری رشد میکنن

انشالله یک شرکتی پیدا بشه و در تعداد بالا وارد کنه

در مورد oneplus و realme داره این اتفاق میوفته

ولی مسئله اینجاست که وارد کننده های ما خیلی خیلی خیلی زیاد روی گوشی های شیائومی میخورن برای همین زیاد علاقه ندارن از شیائومی مخصوصا با جوی که الان برای شیائومی هست تو کشور فاصله بگیرن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

انشالله یک شرکتی پیدا بشه و در تعداد بالا وارد کنه

در مورد oneplus و realme داره این اتفاق میوفته

ولی مسئله اینجاست که وارد کننده های ما خیلی خیلی خیلی زیاد روی گوشی های شیائومی میخورن برای همین زیاد علاقه ندارن از شیائومی مخصوصا با جوی که الان برای شیائومی هست تو کشور فاصله بگیرن

وان پلاس مدلاشو دیدم خیلی عالی بود ن.همه چی تمام.ولی وقتی واد نشه چه فایده.محدود وارد میشه قیمت وحشتناک.ریجستری هم زده تو قیمتا.قیمت دلاری و مالیات و گمرک حساب کنی میشه  قیمت گوشی میشه (450دلار)میشه حدود 10 میلیون و بعد اینجا 17 تومن میفروشن.چه رسمشه این.

وان پلاس هم بیاد قطعا دچار این اتفقاق میفته  و ارزش  خریدش کم میشه.

یه سوالی ازتون داشتم دوست عزیز.

تا 8 تومن  بودجه داشتم میخواستم NOVA5Tبگیرم منتهی این باتری  تو ذوق میزنه.تجربهشو داشتی؟باتریش چطوره خوبه؟گوشی رد می نوت 9 پرو باتریش حدود 5000 هست ولی یه عده گفتن که نوا باتریش(3750)عملکردش بهتره.این به کیفیت باتری برمیگککرده؟(هر چند چیپست و رابط کاریری و .. هم تاثیر داره)نظر شما چیه؟

شدیدا دنبال گوشی  وان پلاس نورد هستم.قیمتش خوبه و مشخصاتش هم  نسبت به قیمت  خوبه و ظاهرشو خیلی دوست دارم.ولی فک کنم  با قیمت متعادلی وارد بشه

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Yasin.s گفته است :

تا 8 تومن  بودجه داشتم میخواستم NOVA5Tبگیرم منتهی این باتری  تو ذوق میزنه.تجربهشو داشتی؟باتریش چطوره خوبه؟گوشی رد می نوت 9 پرو باتریش حدود 5000 هست ولی یه عده گفتن که نوا باتریش(3750)عملکردش بهتره.این به کیفیت باتری برمیگککرده؟(هر چند چیپست و رابط کاریری و .. هم تاثیر داره)نظر شما چیه؟

نه برادر باتریش اصلا قابل مقایسه با نوت 9 نیست

دیرتر شارژ میشه ( به نسبت حجم اگر حساب کنین) و زود تر خالی میشه اگر هدف باتری هست اصلا شک نکن که شیائومی برتری مطلق داره.

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، Yasin.s گفته است :

وان پلاس مدلاشو دیدم خیلی عالی بود ن.همه چی تمام.ولی وقتی واد نشه چه فایده.محدود وارد میشه قیمت وحشتناک.ریجستری هم زده تو قیمتا.قیمت دلاری و مالیات و گمرک حساب کنی میشه  قیمت گوشی میشه (450دلار)میشه حدود 10 میلیون و بعد اینجا 17 تومن میفروشن.چه رسمشه این.

وان پلاس هم بیاد قطعا دچار این اتفقاق میفته  و ارزش  خریدش کم میشه.

یه سوالی ازتون داشتم دوست عزیز.

شدیدا دنبال گوشی  وان پلاس نورد هستم.قیمتش خوبه و مشخصاتش هم  نسبت به قیمت  خوبه و ظاهرشو خیلی دوست دارم.ولی فک کنم  با قیمت متعادلی وارد بشه

من نوا رو روز اول که اومد جشنواره زد خریدم خب به قیمت خیلی معقول

الان کمی نا معقول هست

نوا یکی از بهترین گوشی ها بود در رده قیمتی خودش و اصولا" به این گوشی ها flagship killer میگن به خاطر اینکه روح پرچمدار در بدنه میان رده دمیده شده

از لحاظ باطری در حد A51 سامسونگ بود درسته 250 میلی آمپر کمتر بود ولی به خاطر تراشه با معماری 7 نانو مصرف باطری بهینه ای داشت

ولی در شارژ به خاطر داشتن سوپر شارژر 22.5 واتی تغریبا میتونست 50 درصد رو تو نیم ساعت شارژ کنه(ادعای شرکت 24 دقیقه بوده) و فول شارژ رو هم توی 1 ساعت 20 دقیقه انجام میداد که البته من از حود 15 درصد گذاشتم شارژ

شیائومی رو درسته اعداد 5000 اعلام میکنه ولی حس میکنم سوخت باطریش بالاست کار که میکنید خوب حساب میکنه باهاتون

در زمینه سرعت شارژ کردن از نوت 9 بهتر هست ولی از نوت 9 پرو که ادعای شارژر 30 واتی داره رو نمیدونم کسایی که دارن باید بپرسید در چه مدتی فول شارژ میشه

دوربینش خوب بود و راضی کننده / جای حسگرش خوب بود و من رو میبرد به زمانی که سونی داشتم / کاش کیفیت صفحه امولد بود

جک هدفون نداشت که خب من کلا از هدفون بلوتوثی استفده میکنم ولی برای بعضی گویا نبود این جک مسئله مرگ و زندگی هست

لینک به دیدگاه

جا به جایی رکورد کیفیت دوربین در دنیای اسمارت فون ها

با نسخه جدید سری MI 10 یعنی Xiaomi Mi 10 Ultra

xiaomimi10ultra.thumb.jpg.a246ac607fc89097494282e0acb1e4fa.jpg

با بررسی جدید ترین گوشی توسط وب سایت دگزو مارک شیائومی موفق شد با 6 امتیاز پیشرفت به نسبت MI 10 Pro و با اختلاف 2 امتیازی از هیولای سابق دوربین دنیای گوشی هارو یعنی هوآوی پی 40 پرو رو شکست بده و صدر نشین این جدول بشه.

شیائومی تو این گوشی با جایگزین کردن دوربین 108 مگاپیکسلی اصلی با سنسور 48 کواد بایر  و استفاده از یه دوربین 48 مگاپیکسل پرسکوپ تله فوتو  با توانایی زوم هیبرید 120 برابر و یه سنسور 12 مگاپیکسل تله فوتو با توانایی زوم اپتیکال 2 برابر و در نهایت استفاده از یه سنسنور الترا واید 20 مگاپیکسلی چنین موفقیتی کسب کنه و علاوه بر کسب رتبه 1 جدول دگزو مارک در رقابت هر چه بیشتر شرکت ها بر ساخت یه تلسکوپ جیبی یه گام خوب برداره و زوم 120 برابر رو داخل جیبتون بزاره.

البته قابل ذکره آخرین فلک شیپ سامسونگ یعنی سری گلکسی نوت 20 هنوز توسط این وبسایت بررسی نشده ولی با توجه به اینکه تفاوت خاصی از لحاظ سخت افزاری بین نوت 20 و اس 20 وجود نداره احتمالا توانایی رقابت با می 10 الترا رو نخواهد داشت.

image.thumb.png.f3f33b8a1c5b74e1870f719bd18af57d.png

لینک به دیدگاه

یک نکته بگم دوستان برگاشون بریزه شرکت شیاومی اولین گوشیش mi 1 رو با قیمت 1999 یوان عرضه کرد داخل مراسمی که امروز برگزار شد به مناسبت 10 سالگی شرکت باز هم یک گوشی 1999 یوانی معرفی کرد همون قیمت قدیمی با امکاناتی فوق العاده از صفحه نمایش 120 هرتز گرفته تا دوربین 64 مگاپیکسل و چیپست قدرتمند داخل عکس بنچمارک مورد دوم هست!!! و کیفیت ساخت فوق العاده عکس هر دو مدل رو می گذارم اینجام ما شرکت های بزرگی مثل مادیران و glx داریم در حوزه it😂

Xiaomi_M1.jpg

gsmarena_001.jpg

csm_cpu_perf_3f235b54a0.png

لینک به دیدگاه

شیائومی می 10  الترا قهرمان دنیای 120 ها رسما رونمایی شد

image.thumb.png.ae6552a15710cdfd6742004f79e18dd0.png

آخرین فلگشیپ شیائومی رقیبی فوق العاده قدرتمند برای تمام رقباش هست

استفاده از نمایشگر 120 هرتزی به همراه زوم 120x و شارژر فضایی 120 وات این گوشی رو به یکی قدرتمند ترین های بازار تبدیل کردن

در وصف باتری این گوشی باید بگم که طبق ادعای شرکت سازنده و البته محاسبات فنی شارژ شدنش از 0 تا 100 فقط و فقط 20 دقیقه طول میکشه که این یعنی حدود 4 برابر سریع تر از بهترین پرچمدار های بازار که عملا این نوآوری و استفاده از باتری گرافینی برای اولین بار در دنیا باعث شده مشکل قدیمی باتری اسمارت فون ها رفع بشه و شما با بتونید با چند دقیقه شارژ کل روز از گوشیتون استفاده کنین.ضمنا این گوشی توانایی شارژ بی سیم 50 وات هم داره که به تنهایی از شارژر با سیم بسیاری از پرچمدار های دیگه سریع تره

این دستگاه در سه رنگ مشکی، نقره ای و شفاف به بازار عرضه میشه و قیمت پایه این دستگاه 650 یورو هست.

لینک به دیدگاه

سلام.

سامسونگ که تاچش ضعیف میشه و با چیپست اگزینوس سریع هنگی میشه و خراب شه باید مستقیم بره تو سطل آشغال.قیمتش هم که خیلی فضاییه.شیائومی و هوآوی هم که اندرویدشون خیلی  دست دستکاری شدس.خرابی هاشون هم بعد یه سال مشخص میشه.(رفیقم شیائومی ردمی 8 داره میگه بعد آپدیت خیلی هنگی شده)الان بهترین و به صرفه ترین نوکیا هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...