رفتن به مطلب

مشاوره: خرید دوربین کارکرده تا 6 میلیون؟

amirpcp30
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان
ممنون میشم یکی دو دوربین خوب در این رنج معرفی کنید (ی چیزی باشه که ارزشش رو داشته باشه 4 میلیونی هم بود چه بهتر)
از نظر سایز و وزن و زوم برام اصلا مهم نیست پس کامپکت بود یا سوپر زوم یا... هیچ تفاوتی برام نداره
چیزی که برای من مهمه جزئیات و کیفیت عکس هست، بیشتر برای عکس از طبیعت می خوام به همین دلیل جزئیات مهمه چون فاصله زیاده
عکاس حرفه ای هم نیستم و اگه امکانات خاصی داشته باشه شاید هیچوقت ازش استفاده نکنم
با سپاس

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام مجدد
دوستان نظرتون در مورد d5200 کنون چی هست؟(کارکرده)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بودجتون رو یکم بیشتر کنید و d5300 بگیرید. ارزشش رو داره. هرچند 18-55 هاش سری قدیمه ولی مهم نیست کار خاصی نمیشه کرد تو این بودجه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

بودجتون رو یکم بیشتر کنید و d5300 بگیرید. ارزشش رو داره. هرچند 18-55 هاش سری قدیمه ولی مهم نیست کار خاصی نمیشه کرد تو این بودجه.

ممنون این مدل رو چک کردم کارکرده هاش حدود 9 تومن هست ولی من 5200 رو حدود 5-6 تومن دیدم

مشخصات دوربین رو زیاد نمی دونم ولی امتیاز dxomark در ی حدن (البته نمی دونم چقد میشه بهش اعتماد کرد)

کلا برای کسی که از عکاسی چیز خاصی نمی دونه ایا خرید چنین دوربین هایی ارزش داره و کیفیتی بهتر از کامپت و سوپر زوم های این رده ارائه میدن؟

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 دقیقه قبل، amirpcp30 گفته است :

ممنون این مدل رو چک کردم کارکرده هاش حدود 9 تومن هست ولی من 5200 رو حدود 5-6 تومن دیدم

مشخصات دوربین رو زیاد نمی دونم ولی امتیاز dxomark در ی حدن (البته نمی دونم چقد میشه بهش اعتماد کرد)

کلا برای کسی که از عکاسی چیز خاصی نمی دونه ایا خرید چنین دوربین هایی ارزش داره و کیفیتی بهتر از کامپت و سوپر زوم های این رده ارائه میدن؟

بازم ممنون

بنظر من برای شرایط شما دوربین های پایین تر تهیه کنید ولی لنز رو بالا ببرید. یعنی لنز 18-140 با یه بادی d3400 . اتوفوکوس و هندلینگ رو از دست میدید ولی برای یادگیری بهتر از لنزای محدود مثل 18-55 هست.

اول هم کادربندی و وفق دادن خودتون با سناریو رو تمرین کنید. بعد ببنید چه چیزی کیفیت و جزئیاتی که شما میخواید رو تامین میکنه. از دوربین های کراپ زیر 20 میلیون (قیمت آکبند) چندان طلب کیفیت نکنید چون تو شرایط نوری متغییر و حالت هایی که شما نمیتونید توش دخل تصرف کنید، همشون نویز زیادی رو روی عکس پیاده میکنن.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

بنظر من برای شرایط شما دوربین های پایین تر تهیه کنید ولی لنز رو بالا ببرید. یعنی لنز 18-140 با یه بادی d3400 . اتوفوکوس و هندلینگ رو از دست میدید ولی برای یادگیری بهتر از لنزای محدود مثل 18-55 هست.

اول هم کادربندی و وفق دادن خودتون با سناریو رو تمرین کنید. بعد ببنید چه چیزی کیفیت و جزئیاتی که شما میخواید رو تامین میکنه. از دوربین های کراپ زیر 20 میلیون (قیمت آکبند) چندان طلب کیفیت نکنید چون تو شرایط نوری متغییر و حالت هایی که شما نمیتونید توش دخل تصرف کنید، همشون نویز زیادی رو روی عکس پیاده میکنن.

ممنون

ی نکته وجود داره من عکاس حرفه ای نیستم ی دوربین می خوام بگیرم جای گوشی ازش استفاده کنم تا کیفیت بهتری رو بهم بده برای عکسای خانوادگی و تفریحی برای عکس از منظره

به همین علت هم تفاوت دوربین ها و لنز ها رو زیاد نمی دونم در همین حد که فقط در مورد ی سری موارد مثل حسگر ها خوندم ولی متوجه نشدم هنوز، برای کسی مثل من، ایا خرید dslr نسبت به سوپر زوم ها یا کامپکت کیفیت بهتری میده با توجه به حسگر بهتری که دارن یا نه، چون مثل شما زیاد دیدم میگن در این رنج قیمت نویز دارن و کیفیت خیلی خوب نیست

دوربین 5200 رو با لنز 18-55 VR II کمتر از 5.500 دیدم نمی دونم ارزش خرید داره برای من یا خیر و میشه گزینه های بهتری خرید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببینید بهترین دوربین دورینیه که همیشه دنبالتون باشه. اگر معقوله لنز رو حذف کنیم مطمئنن یه گوشی میان رده روبه بالا، کیفیت عکس نزدیک و حتی بهتر از DSLR پایین رده به شما میده. لنز هست که شمارو از اسمارت فون متمایز میکنه، نه بدنه دوربین خالی.

تو این رنج قیمت نگران انتخابتون نباشید. همون طور که گفتم هرچی تهیه کنید تقریبا نتیجه برابر بهتون میده. بیشتر سعی کنید با همون استایل عکاسی بیشتر آشنا بشید تا مقایسه دو دوربین یا لنز با هم. خودتون کم کم یاد میگیرید که چیو باید فدای چی کرد و برای کدوم آپشن ها باید هزینه کرد.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، amirpcp30 گفته است :

ممنون

ی نکته وجود داره من عکاس حرفه ای نیستم ی دوربین می خوام بگیرم جای گوشی ازش استفاده کنم تا کیفیت بهتری رو بهم بده برای عکسای خانوادگی و تفریحی برای عکس از منظره

به همین علت هم تفاوت دوربین ها و لنز ها رو زیاد نمی دونم در همین حد که فقط در مورد ی سری موارد مثل حسگر ها خوندم ولی متوجه نشدم هنوز، برای کسی مثل من، ایا خرید dslr نسبت به سوپر زوم ها یا کامپکت کیفیت بهتری میده با توجه به حسگر بهتری که دارن یا نه، چون مثل شما زیاد دیدم میگن در این رنج قیمت نویز دارن و کیفیت خیلی خوب نیست

دوربین 5200 رو با لنز 18-55 VR II کمتر از 5.500 دیدم نمی دونم ارزش خرید داره برای من یا خیر و میشه گزینه های بهتری خرید

با توجه به مبتدی بودن قطعا خرید یه گوشی با دوربین قوی ( امتیاز بالای 120 دگزو مارک مثلا می نوت 10) به یه dslr ارزون قیمت اونم دست دوم که سنسورش بلاخره کار کرده افت کیفیت داره ارجحیت داره

دقت کنین یه دوربین dslr عکس raw براتون میگیره این شمایین که باید عکس رو به بهترین شکل تبدیل کنید

ضمن اینکه صرفا یک لنز دارین و طبیعتا قدرت مانور خیلی زیادی ندارین

در صورتی که تو یه گوشی علاوه بر داشتن چند لنز ماکرو و الترا و واید و تله فوتو و غیره 

هر عکسی شما بگیرین گوشی خودش با پردازش هوش مصنوعی و یه ادیت ریز اولیه تو عکس تصویر بسیار زیبایی میتونه براتون ثبت کنه

در کل اگر حس میکنین حرفه ای نیستین یه موبایل خوب توصیه میشه به جای یه دوربین ضعیف

اینم در نظر بگیرین که حمل و نگهداری گوشی بسیار راحت تره حتی تو زمینه هایی مثل فیلمبرداری یا کیفیت صدا میتونه به طور محسوسی بهتر از dslr ظاهر بشه

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در در 27 مرداد 1399 در 20:36، Devileytion گفته است :

ببینید بهترین دوربین دورینیه که همیشه دنبالتون باشه. اگر معقوله لنز رو حذف کنیم مطمئنن یه گوشی میان رده روبه بالا، کیفیت عکس نزدیک و حتی بهتر از DSLR پایین رده به شما میده. لنز هست که شمارو از اسمارت فون متمایز میکنه، نه بدنه دوربین خالی.

تو این رنج قیمت نگران انتخابتون نباشید. همون طور که گفتم هرچی تهیه کنید تقریبا نتیجه برابر بهتون میده. بیشتر سعی کنید با همون استایل عکاسی بیشتر آشنا بشید تا مقایسه دو دوربین یا لنز با هم. خودتون کم کم یاد میگیرید که چیو باید فدای چی کرد و برای کدوم آپشن ها باید هزینه کرد.

در در 27 مرداد 1399 در 21:19، Alirezatha گفته است :

با توجه به مبتدی بودن قطعا خرید یه گوشی با دوربین قوی ( امتیاز بالای 120 دگزو مارک مثلا می نوت 10) به یه dslr ارزون قیمت اونم دست دوم که سنسورش بلاخره کار کرده افت کیفیت داره ارجحیت داره

بازم ممنون دوستان

دو تا نکته وجود داره، گوشی هایی که میفرمایید قیمتشون بالای ده تومنه و مورد دوم من برام مهم نیست دوربین سایز و وزنش چقده چون ی مدت فقط میخوام بگیرم برای چندتا سفر بعدش هم احتمالا بفروشمش

d5200 رو نمونه عکسهاش رو دیدم خوب بود فقط تفکیک برگهای درختانی که در فضای دور عکس بودن به نظرم ضعف زیادی داشت، این دوربین نسبت به سایر دوربین های این رده ی مزیت داره که 39 نقطه ی فوکوس داره که دیدم بعضیا میگن در کیفیت عکس تاثیر زیادی داره بازم منتظر نظر شما هستم در این مورد که به چه صورته

در مشخصات این دوربین زده نسبت عکس 3:2 ، اینجا ی سوال دارم ، آیا نمیشه با این دوربین عکس 16:9 گرفت یا فقط باعث میشه چون سنسور 3:2 هست ی مقدار کراپ کنه تصویر رو تا 16:9 بده؟ یا اینکه لنز واید برای اینکار نیازه؟

ی سوال دیگه هم داشتم، فروشنده میگه 2000 عکس فقط باهاش گرفته واینطور که من میدونم مقدار کمی هست و مناسبه برای خرید ، حالا میخواستم ببینم میشه تعداد شات دوربین رو دستکاری کرد که اشتباه بزنه تعداد شات رو؟

ممنون میشم اگه نکته ای برای خرید دوربین کارکرده هم دارید بفرمایید

با سپاس

لینک به دیدگاه

ممنون میشم اگه امکانش هست راهنمایی بفرمایید چون می خوام دوربین رو کارکرده بگیرم و نمیدونم چه مواردی رو باید تست کنم

با سپاس

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در در 27 مرداد 1399 در 15:59، Devileytion گفته است :

سلام مجدد

طبق توصیه شما همین d5300 رو خریدم و راضی هستم از کیفیتش، لنزش هم 18-55 از سری جدید هست (AFP)

این مورد رو کارکرده خریدم که فقط 11000 شات خورده بود

هود، فیلتر پولاریزه و کیف هم همراهش بود

حالا ی نکته که باهاش درگیرم نمیتونم فیلتر پولاریزه رو باز کنم، در همون سمتی که هود باز میشه این رو هم میچرخونم ولی اصلا از جاش تکون نمی خوره

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

1.thumb.jpg.6595c4f4fbd1b80fdc28a5b77846aae6.jpg

IMG_20200914_111458.thumb.jpg.42e7990392b5c3965beff05cd15d4cfe.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...