رفتن به مطلب

عدم هماهنگی LED strip با فن های آر جی بی

Peyman.S
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی دوستان.

امروز یک عدد ال ای دی استریپ ام اس آی خریداری و نصب کردم.ولی متاسفانه هرکاری میکنم با فن های آر جی بی دیپکول RF120 هماهنگ نمیشه.چندین ساعت باهاش کلنجار رفتم.مطمئنم تمام اتصالات رو هم درست وصل کردم. مادربوردم یک عدد هدر آر جی بی داره که با کمک اتصالات فن های دیپکول همه رو به هم متصل و نوار رو هم بهشون متصل کردم و به هدر زدم.سه فن مشکلی ندارن ولی نوار باهاشون هماهنگ نیست. وقتی تو برنامه aura sync  فن هارو سبز میزارم نوار بنفش میشه! وقتی فن هارو قرمز میزارم نوار سبز میشه!

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.یه جورایی ضد حاله عدم هماهنگی این نورها!

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Peyman.S گفته است :

سلام به همگی دوستان.

امروز یک عدد ال ای دی استریپ ام اس آی خریداری و نصب کردم.ولی متاسفانه هرکاری میکنم با فن های آر جی بی دیپکول RF120 هماهنگ نمیشه.چندین ساعت باهاش کلنجار رفتم.مطمئنم تمام اتصالات رو هم درست وصل کردم. مادربوردم یک عدد هدر آر جی بی داره که با کمک اتصالات فن های دیپکول همه رو به هم متصل و نوار رو هم بهشون متصل کردم و به هدر زدم.سه فن مشکلی ندارن ولی نوار باهاشون هماهنگ نیست. وقتی تو برنامه aura sync  فن هارو سبز میزارم نوار بنفش میشه! وقتی فن هارو قرمز میزارم نوار سبز میشه!

سلام عزیز 

سوکت ۴ پین استریپ رو برعکس گیر کردی ، ازونوری بزنش درست میشه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، m.reza گفته است :

سلام عزیز 

سوکت ۴ پین استریپ رو برعکس گیر کردی ، ازونوری بزنش درست میشه

سلام

دوست عزیز٬ فکر نمیکنید اینطوری 12 ولت به یکی از پایه های RGB اتصال میکنه؟ :)

در 3 ساعت قبل، Peyman.S گفته است :

سلام به همگی دوستان.

سلام
وقتتون بخیر
متاسفانه یکی از هدرهای سوکت شما تفاوت داره با فن‌هاتون به همین دلیل رنگهارو درست نشون نمیده
شما اول رو حالت تک رنگ امتحان کنید ببینید کدوم رنگ رو درست و کدوم رو نادرست نشون میده٬ به این صورت که اول قرمز بذارید اگه درست نشون داد که هیچی اگه نه یعنی اون پین جا به جا هست روی نوار ٬ برای آبی و سبز هم همینطور عمل کنید تا پینهای اشتباه شناسایی بشه
بعد شناسایی لازمه که اتصال رو جا به جا کنید تا درست بشه
اگه هویه دارید و بلدید باهاش کار کنید که هیچی٬ اگه نه بدین بیرون براتون درستش کنن

ویرایش شده توسط MIFans
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، MIFans گفته است :

سلام

دوست عزیز٬ فکر نمیکنید اینطوری 12 ولت به یکی از پایه های RGB اتصال میکنه؟ :)

قبل راهنمایی اندکی تامل کنید لطفا

سلام

متشکر از توجه تون ، بله این اتفاق رخ میده ولی فکر نمیکنم مشکلی ایجاد کنه .

بنده از مدل  350 دیپ کول برای نورپردازی پشت مانیتور استفاده میکنم و سوکتش به گونه ای هست که توی هوا معلق قرار داره و هر از گاهی بعد از نظافت و گردگیری سوکت ۴ پین جدا میشه .

دسترسی به محل قرارگیری سوکت کمی دشوار هست و قابل دیدن نیست 

بار ها سوکت رو اشتباه گیر کردم ، ولی مشکلی برام پیش نیومده .

باز هم اگر شما می‌فرمایید که ممکنه باعث ایجاد مشکل بشه ، پس @Peyman.S عزیز ، شما این روش رو نادیده بگیرید .

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، MIFans گفته است :

سلام
وقتتون بخیر
متاسفانه یکی از هدرهای سوکت شما تفاوت داره با فن‌هاتون به همین دلیل رنگهارو درست نشون نمیده
شما اول رو حالت تک رنگ امتحان کنید ببینید کدوم رنگ رو درست و کدوم رو نادرست نشون میده٬ به این صورت که اول قرمز بذارید اگه درست نشون داد که هیچی اگه نه یعنی اون پین جا به جا هست روی نوار ٬ برای آبی و سبز هم همینطور عمل کنید تا پینهای اشتباه شناسایی بشه
بعد شناسایی لازمه که اتصال رو جا به جا کنید تا درست بشه
اگه هویه دارید و بلدید باهاش کار کنید که هیچی٬ اگه نه بدین بیرون براتون درستش کنن

سلام.

قرمز رو سبز، سبز رو آبی و آبی رو قرمز نشون میده! الان کدوم پین باید کجا قرار بگیره؟ عجب شیر تو شیری شده! :))

15972613930253744173718876708362.jpg

1597261447615120759539861349178.jpg

1597261473415253977605898142721.jpg

لینک به دیدگاه

نرم‌افزار نورپردازی aura یه گزینه لرا کالیبره کردن نوار rgb داره. می‌پرسه الان چه رنگی نشون می‌ده و این مشکل رو رفع می‌کنه

ببین همچین آپشنی نداره نرم‌افزارت

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Peyman.S گفته است :

سلام.

قرمز رو سبز، سبز رو آبی و آبی رو قرمز نشون میده! الان کدوم پین باید کجا قرار بگیره؟ عجب شیر تو شیری شده! :))

ترکیب کابل فنهاتون احتمالا RGB هست ولی نوار GBR هست
مثل این باید سیمها جا به جا بشه

اگه تهران هستید بگید براتون یه تبدیل درست کنم بدم محل اتصال وصل کنید مشکلتون حل میشه

photo_2020-08-13_10-39-09.thumb.jpg.94ec71f80a8d83f843fcb14c21fd11d8.jpg

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

نرم‌افزار نورپردازی aura یه گزینه لرا کالیبره کردن نوار rgb داره. می‌پرسه الان چه رنگی نشون می‌ده و این مشکل رو رفع می‌کنه

ببین همچین آپشنی نداره نرم‌افزارت

مشکل اینجاست که اگر با استفاده از اون آپشن رنگ نوار رو سینک کنم فنهای دچار مشکل میشن.و اگه فن هارو درست کنم نوار دوباره به هم میریزه.

در 4 ساعت قبل، MIFans گفته است :

ترکیب کابل فنهاتون احتمالا RGB هست ولی نوار GBR هست
مثل این باید سیمها جا به جا بشه

اگه تهران هستید بگید براتون یه تبدیل درست کنم بدم محل اتصال وصل کنید مشکلتون حل میشه

photo_2020-08-13_10-39-09.thumb.jpg.94ec71f80a8d83f843fcb14c21fd11d8.jpg

الان این ترکیبی که فرمودین باید تو هر دوسر نوار باشه؟ منظورم اینه یک طرف نوار مادگی هستش و طرف دیگه نری. از چهار سیم یکیشون خاکستریه که فکر کنم دوازده ولت باشه.

متاسفانه تهران نیستم.

15973152861261443959080797406382.jpg

لینک به دیدگاه

این متاسفانه یکی از کلاسیک ترین مشکلات نوارهای led rgb 5050 هست، که منو به شخصه خیلی اذیت کرده

و اونم اینه که اتصالات سبز و آبی، برعکسه. شما باید خودتون دستی کالیبره کنید.

فقط نوار رو وصل کنید به هدر، و تک تک رنگها رو تست کنید. با رنگ های اصلی هم تست کنید، سبز و آبی و قرمز رو تست کنید ببینید چه رنگی میشه نوار

بسته به نوع قاطی کردنشون، باید خودتون مجددا سیم کشی کنید نوار رو. نیاز به تغییر دادن خود نوار هم نیست، یه جفت کانکتور چهار پین هم بگیرید کافیه.

شما تست رو انجام بدید ابتدا و نتیجه رو اطلاع بدید، تا ببینیم اصلا چی هست مشکل.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

این متاسفانه یکی از کلاسیک ترین مشکلات نوارهای led rgb 5050 هست، که منو به شخصه خیلی اذیت کرده

و اونم اینه که اتصالات سبز و آبی، برعکسه. شما باید خودتون دستی کالیبره کنید.

فقط نوار رو وصل کنید به هدر، و تک تک رنگها رو تست کنید. با رنگ های اصلی هم تست کنید، سبز و آبی و قرمز رو تست کنید ببینید چه رنگی میشه نوار

بسته به نوع قاطی کردنشون، باید خودتون مجددا سیم کشی کنید نوار رو. نیاز به تغییر دادن خود نوار هم نیست، یه جفت کانکتور چهار پین هم بگیرید کافیه.

شما تست رو انجام بدید ابتدا و نتیجه رو اطلاع بدید، تا ببینیم اصلا چی هست مشکل.

قبل از اون یک سوال دارم.تمام نوارها همین مشکل رو دارند یا فقط همین اینطوریه؟ من از دیجیکالا خریدم و فکر کنم هنوز بتونم مرجوع کنم.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Peyman.S گفته است :

الان این ترکیبی که فرمودین باید تو هر دوسر نوار باشه؟

همون سری که وصل میکنید باید اینطوری باشه

در 32 دقیقه قبل، Peyman.S گفته است :

قبل از اون یک سوال دارم.تمام نوارها همین مشکل رو دارند یا فقط همین اینطوریه؟

نه
بعضیا اینطوری هستن

لینک به دیدگاه

مرجوعی زدم.مال بد بیخ ریش صاحبش! 

ممنون از همگی دوستان.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Peyman.S گفته است :

قبل از اون یک سوال دارم.تمام نوارها همین مشکل رو دارند یا فقط همین اینطوریه؟ من از دیجیکالا خریدم و فکر کنم هنوز بتونم مرجوع کنم.

والا ... شانسیه.

من تا حالا چند سری برای چند کار مختلف نوار 5050 خریداری کردم (تو اوردر چند ده متر)

بعضیاش این طوری هستن، بعضیاش این طوری نیستن.

در 5 ساعت قبل، Peyman.S گفته است :

مرجوعی زدم.مال بد بیخ ریش صاحبش! 

ممنون از همگی دوستان.

😂😂😂😂

یه مدت صبر کنید یه ناموجود-موجود شه دوباره خرید بزنید، یا یه مدل دیگه و از یه فروشنده دیگه بخرید، خلاصه اینکه بالاخره یکیش سالم میفته :)))

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...