رفتن به مطلب

اخبار، بحث و بررسی کارت گرافیک‌های سری NVIDIA RTX 3000

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

amd کی این نسل رو رونمایی میکنه ؟

خبری ازش نیست؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 314
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

amd کی این نسل رو رونمایی میکنه ؟

خبری ازش نیست؟

طبق گفته های لیزا سو گرافیک های amd قبل از کنسول ها تکلیفشون مشخص میشه پس باید گفت ماه بعد میلادی یا نوامبر چون ps5 احتمال زیاد 13 نوامبر میاد بازار

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

اولا که عنوان تاپیک باید از انقلاب احتمالی تبدیل به انقلاب بزرگ بشه چون دیگه احتمالی نیست و رخ داده

( در وصف قدرت 3080 همینقدر بگم تو رزولوشن 4k تو کالاف دیوتی مدرن وارفار 1% low بیشتر از میانگین فریم ریت 2080ti هست) اگر نفهمیدین چی شد عکس زیر رو ببینین تا بفهمین انقلاب یعنی چی

image.thumb.png.a344fa44262529d5f9dceb26fb51e3a9.png

ولی سوالی که از اساتید دارم چقدر احتمال داره یه کارتی مثل 3080سوپر یا 3080ti با قیمت نزدیک به 3080 ولی قدرت نزدیک به 3090 معرفی بشه؟ مشابه چیزی که تو 2080 سوپر دیدیم

چون من الان 1080ti دارم

3090 بخوام بگیرم حس میکنم زیادی دارن میکنن تو پاچم و حقیقتا گرونه قیمتی حدود 60 تومن شاید در بیاد

3080 میخوام بگیرم زورم میاد منی که کارت نسل 10 ام یازده گیگ حافظه داره بیام دو نسل ارتقا بدم و یک گیگ vram کمتری بگیرم و حس میکنم ده گیگ به زودی کم بیاره و خریدن 3080 آینده نگرانه نیست برای فردی مثل من که هر دو یا سه نسل در میون ارتقا میده

نظرتون چیه در کل؟!

با توجه به این که بازی ها برای کنسول بهینه می شن

xbox series x کنسولی که مثلا هدفش 4k از 16 گیگ رم

10 گیگ gpu

3.5 گیگ cpu

2.5 گیگ سیستم عامل

xbox series s که هنوز رسمی معرفی نشده اما عملا تایید شده از 10 گیگ رم

7.5  گیگ cpu و gpu

احتمالا تا 3 سال اینده 10 گیگ کافیه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

اولا که عنوان تاپیک باید از انقلاب احتمالی تبدیل به انقلاب بزرگ بشه چون دیگه احتمالی نیست و رخ داده

( در وصف قدرت 3080 همینقدر بگم تو رزولوشن 4k تو کالاف دیوتی مدرن وارفار 1% low بیشتر از میانگین فریم ریت 2080ti هست) اگر نفهمیدین چی شد عکس زیر رو ببینین تا بفهمین انقلاب یعنی چی

سلام

عکسی که گذاشتید از یه چنل فیک هست عزیز و هیچکدوم از ویدئوهای مربوط به rtx 3000ش واقعیت نداره .

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

سلام

عکسی که گذاشتید از یه چنل فیک هست عزیز و هیچکدوم از ویدئوهای مربوط به rtx 3000ش واقعیت نداره .

درست میگین

هنوز کارت در اختیارشون قرار نگرفته

لینک به دیدگاه

سوال و جواب هایی مهم از سری 30 انویدیا (رسمی) 

علمی و جالب برای مطلالعه

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/rtx-30-series-community-qa

لینک به دیدگاه

در در 28 مرداد 1399 در 09:52، yasin1380 گفته است :

چه این زور بزنه چه اون زور نزنه تفاوتی برای عمده مردم کشور ما نمیکنه .(البته برای بعضی ازدوستان که دیگه 100 تومن پولی نیست .از نحوه معاملات میشه متوجه شد😁)

Like

لینک به دیدگاه

طنز :  واکنش دارندگان کارت 2080Ti در هنگام رونمایی از کارت 3070

لینک به دیدگاه

ولی وضعیت اونقدرام خوب نیست انگار

الان سری ۲۰۰۰ که ارزون نشده هیچ، آکبندش گرون هم شده تو آمازون!

سری ۳۰۰۰ هم که انویدیا گفته فعلا تولیدش محدوده و اونم احتمالا گرون بشه

احتمالا می‌خواد تا زمان اومدن amd تا جایی که جا داره بچلونه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

ولی وضعیت اونقدرام خوب نیست انگار

الان سری ۲۰۰۰ که ارزون نشده هیچ، آکبندش گرون هم شده تو آمازون!

سری ۳۰۰۰ هم که انویدیا گفته فعلا تولیدش محدوده و اونم احتمالا گرون بشه

احتمالا می‌خواد تا زمان اومدن amd تا جایی که جا داره بچلونه

عزیزم آمازون همونیه که 1080ti رو الان داره میده 1400 دلار

دیگه چه انتظاری ازش داری

تو ایبی 2080ti های ایسوس به 600 دلارم رسیدن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

عزیزم آمازون همونیه که 1080ti رو الان داره میده 1400 دلار

دیگه چه انتظاری ازش داری

تو ایبی 2080ti های ایسوس به 600 دلارم رسیدن

همه سایتارو چک کردم آخه

تا جایی که دیدم اونا دست دوم هستن

قیمت نوشون همچنان بالاست! که نماینده قیمت واقعی شرکته

فقط یکی دو مدل EVGA قیمت پایینی دارن که اونم خدا می‌دونه واقعا آکبنده یا نه

Screenshot_20200907-100521_Samsung Internet.jpg

ویرایش شده توسط Masoudk96
لینک به دیدگاه

خوب دوستان بنچمارک های جدیدی رو شده از یک منبع چینی که کارت 3080 حدود 30 درصد از 2080TI و حدود 50 درصد از 2080 سوپر قوی تر هست

NVIDIA-GeForce-RTX-3080-Graphics-Card_Benchmarks-Game-Performance-Tests_3DMark_1.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام  

یعنی الان ملت   2080 و....   رو  میفروشن   که  چند وقت  دیگه   سری  3000  باقیمت مناسبتر و   قدرت  خیلی بیشتر   بخرن  درایران اونم ؟!  

فقط  چیزی  که به ذهنم میاد و میتونم بگم

زهی  خیال  باطل  

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ferdosi گفته است :

سلام  

یعنی الان ملت   2080 و....   رو  میفروشن   که  چند وقت  دیگه   سری  3000  باقیمت مناسبتر و   قدرت  خیلی بیشتر   بخرن  درایران اونم ؟!  

زهی  خیال  باطل  

نه اقای فردوسی ..اونی که همچین فکری میکنه معلومه یا سنش کمه یا عقلش هنوز اندازه سنش نیست..

بیشتر اونهایی که دارن میفروشن برای اینه که کمتر ضرر کرده باشن (بنظر بنده)

الان در جریان خبر ها باشین انگار بعضی از ماینر ها دستشون به نمونه های کاستوم سری 3000 رسیده و .....(3 برابر هش بیشتر داده نسبت سری قبلی)

خب نتیجش رو خودتون بهتر میدونید (قیمت های سری 2000 همچنان میاد پایین)_(این چیزی هست که من برداشت کردم از قضیه)

لینک به دیدگاه

اینقدر سری 2000 دست دو تو بازار زیاد شده 😂😂😂 

چکرد انویدیا با این جماعت دلال 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ferdosi گفته است :

سلام  

زهی  خیال  باطل  

من خودم سری ۲۰۰۰. درسته ضرر ممکنه بکنم اما اینجوریم نیست که ه الان بفروشم و همین پولو نگه دارم سری ۳۰۰۰ باهاش بگیرم به نظرم

البته، به احتمال زیاد کنسولای جدید و کارتای amd که بیان دیگه قیمتای فعلی اصلاح شه

ولی کو تا اون موقع!

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

image.thumb.png.4435f2fbc0061b9f695f7559fcb2d3f8.png

این انویدیا قضیه گرین شده! قیمت کارخونش مشخصه ولی تو بازار خدا تومن (حداقل تا امزوز به این شکل بوده)

من خودم اولین نفریم که اگه rog 3080 با این قیمت بیاد هر طور شده می‌حرم

اما اون روزو نزدیک نمی‌بینم

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

این انویدیا قضیه گرین شده! قیمت کارخونش مشخصه ولی تو بازار خدا تومن (حداقل تا امزوز به این شکل بوده)

من خودم اولین نفریم که اگه rog 3080 با این قیمت بیاد هر طور شده می‌حرم

اما اون روزو نزدیک نمی‌بینم

اون قیمت های nvidia فقط برای کارت‌های خودش اعتبار داره ربطی به بقیه شرکت‌ها نداره

لینک به دیدگاه

سلام

ماینرها سری 2000 دارن . با عرضه سری 3000 سری 2000 رو کنار میزارن و 3000 رو جانشین می کنن . احتمالا قیمت کارت دسته 2 از سری 2000 به شدت کاهش پیدا کنه .

من نمی دونم دقیقا قیمت ها به چه شکلی میشه اما اگر کارت سری 2000 دارید و قصد مهاجرت به سری 3000 یا سری 6000 ای ام دی دارید شاید بهتره برای فروش کارتتون عجله کنید . همین الان قیمت دسته 2 کارتهای سری 2000 پایینه . قیمت آک کارتهای سری 2000 هم با توجه به کاهش تولید و توقف تولید تعدادی از چیپست ها بالا هستش و به زودی کلا ناموجود میشه .

در 4 ساعت قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

اون قیمت های nvidia فقط برای کارت‌های خودش اعتبار داره ربطی به بقیه شرکت‌ها نداره

هم درسته هم نادرست !

قیمت کارتهای غیر رفرنس با رفرنس متفاوته و این خیلی طبیعی هستش اما قیمت ها کاملا هم رها شده نیست . در نهایت انویدیا و ای ام دی در قیمت گذاری کارتها نقش اساسی رو ایفا می کنن .

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

هم درسته هم نادرست !

قیمت کارتهای غیر رفرنس با رفرنس متفاوته و این خیلی طبیعی هستش اما قیمت ها کاملا هم رها شده نیست . در نهایت انویدیا و ای ام دی در قیمت گذاری کارتها نقش اساسی رو ایفا می کنن .

اخه تو نسل های قبل گاها کارت های کاستوم شرکت های مختلف  زیر fe قیمت میخوردن ولی امسال ضعیف ترین کارت های کاستوم هم از fe گرون ترن

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

اخه تو نسل های قبل گاها کارت های کاستوم شرکت های مختلف  زیر fe قیمت میخوردن ولی امسال ضعیف ترین کارت های کاستوم هم از fe گرون ترن

درستش اینه که گرونتر باشن !

...................................

ماینرها برای کارتها نقشه دارن . مقدار تولید هم چندان بالا نیست . تفاوت این نسل با نسل قبل هم زیاده و ارزش خرید خوبی داره . طبیعیه که در این شرایط قیمت ها بالا بره .

لینک به دیدگاه

پر مصرف ترین کارت های گرافیک استیم

ارزش خرید پایین سری 20😐

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

خوب دوستان انتظارات به پایان رسید و سایت های بررسی کننده تونستن تست ۳۰۸۰ رو قرار بدن افزایش پرفورمنس ۳۰۸۰ در رزلوشن ۱۴۴۰p حدود ۲۳ درصد و در رزلوشن ۴k حدود ۳۱ درصد بیشتر از 2080ti هست اما بریم سراغ ۲۰۸۰ در رزلوشن ۱۴۴۰p کارت ۳۰۸۰ حدود ۵۱ درصد از ۲۰۸۰ قوی تر هست و در رزلوشن ۴k حدود ۶۶ درصد

relative-performance_2560-1440.png

relative-performance_3840-2160.png

نکات جالب در بررسی کارت ۳۰۸۰ زیاد هست سعی می کنم دونه دونه بهشون بپردازم خوب بریم سراغ RT و ببینیم افزایش پرفورمنس چه قدر بوده فقط یک نکته کارت ۳۰۸۰ تعداد RT برابری با 2080ti داره پس اول با اون مقایسه میشه و بعد با 2080 مقایسه میشه که ۴۸ درصد RT کمتری داره از اون ۲ کارت و هم قیمت کارت ۳۰۸۰ بود در زمان عرضه

۲ بازی رو در رزلوشن 2k بررسی می کنم چون حداقل باید فریم قابل بازی باشه و در بازی control کارت ۳۰۸۰ با رزلوشن ۴k و RT روشن زیر ۳۰ فریم میده!!!

metro-exodus-rtx-2560-1440.thumb.png.e809d9bbf256cf887fe6cdcfa9562dd8.png

خوب کارت 3080 حدود ۴۰ درصد قوی تر از کارت ۲۰۸۰ti هست با تعداد 68 Rt برابر ظاهرا دوبرابر کردن fp32ها و تقویت حافظه L1 اثراتش رو اینجا هم گذاشته بگذریم کارت ۳۰۸۰ حدود ۸۳ درصد از کارت ۲۰۸۰ قوی تر هست

control-rtx-2560-1440.thumb.png.e0c047114360ebf2f98129937475811a.png

کارت ۳۰۸۰ حدود ۴۲ درصد قوی تر از کارت ۲۰۸۰ti هست و حدود ۸۸ درصد هم از کارت ۲۰۸۰ قوی تر هست

خوب بیایم چندتا چیز این کارت رو باهم بهش نگاه بندازیم مورد اول دما

temperatures.png.5646d8f91b1a3c0316c1cd58749548bb.png

دما ۸۰ درجست زیر لود و اورکلاکم که علنا تعطیله و جلوتر بهش می رسیم توقع داشتم حداقل زیر ۷۵ باشه با کولر بزرگ و ۲ فن ولی نود ۸ نانومتری سامسونگ پر مصرف و داغه

عکس دوم جالبه و رابطه دما و تراتل کردن رو در کارت ۳۰۸۰ نشون میده این مورد از سری پاسکال هستش ولی قبلا به این واضحی توضیح نمیدادن چی به چیه و دمای تراتل از ۷۱  شروع میشه به این صورت هر ۵ درجه دما ۱۵ مگاهرتز فرکانس پله ای پایین میاد و دمای بالای ۸۳ تراتل شدیدتری افتاق میفته و فرکانس بیشتری کم میشه که در تست در حالت عادی به دمای ۸۳ نرسیدن

gpu-clock-boost-vs-temperature.thumb.jpg.1d99ea5e708d5b535087e75efb8420ed.jpg

مورد اخری که می خوام این پست دربارش حرف بزنم اورکلاک کارت هست که ناامید کنندست و فقط هسته کارت رو تونستن ۱۶ مگاهرتز متوسطش رو زیاد کنن از ۱۹۳۱ به ۱۹۴۶ اورکلاک شده ولی در عوض رم به فرکانس ۲۱۱۲۰ مگاهرتز اورکلاک شده حدود ۱۱ درصد که در کل ۴ درصد افزایش پرفورمنس داشتیم و ناامید کنندست برای اورکلاک

overclocked-performance.png.b3212a850caa144650acad8ef3354998.png

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...