رفتن به مطلب

اخبار، بحث و بررسی کارت گرافیک‌های سری NVIDIA RTX 3000

اشتراک گذاری

Recommended Posts

آقا کارت هنوز لانچ نشده اینجا استخراج بنچ‌مارک خودش که هیچی، مقایسه با رقباش هم انجام شد

دِ ۲۰ روز دندان رو جگر بذارید برسه ببینیم در عمل چند چندن دیگه :دی

ویرایش شده توسط Masoudk96
لینک به دیدگاه

• ارسال 314
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

بالاخره عکسی از شرکت زوتاک بیرون اومد برای کارت 3090 که داشتن 3تا 8پین رو برای مدل های غیر رفرنس تایید می کنه حدسم قبلا زده بودم حداقل مصرف کارت 350 وات هست بدون اورکلاک

ZOTAC-GeForce-RTX-3090-Trinity-Graphics-Card.jpg

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

بالاخره عکسی از شرکت زوتاک بیرون اومد برای کارت 3090 که داشتن 3تا 8پین رو برای مدل های غیر رفرنس تایید می کنه حدسم قبلا زده بودم حداقل مصرف کارت 350 وات هست بدون اورکلاک

ZOTAC-GeForce-RTX-3090-Trinity-Graphics-Card.jpg

اتفاقا امروز داشتم تاپیک نسل 10 اینتل رو نگاه می‌کردم و مصارف بالاشون مورد بحث بود حسابی

در کنارش یدونه از اینام بندازی احتمالا باید نیروگاه سیکل ترکیبی وصل کنی به کامپیوتر کار کنه 😂

لینک به دیدگاه

مصرف انچنان بالایی ندارن که اینقد مورد تمسخر واقع میشن ، قدیم یه سریا sli میزاشتن کارت 1080ti رو که بخوای حساب کنی اصلا در حد و اندازه این پرفورمنس نبود و خیلی بیشتر از 400 وات برق مصرف میکرد رو هم . حالا وقتی بازده بالا بره و کیفیت بهتر بشه کی به مصرف برقش اصلا اهمیت میده؟  به نظر من کارایی مهمه و اینا فقط جزئیاته که چقد صرف بشه. هرچی بازدهی بالاتر به نسبت نیاز به برق بیشتر میشه برای پایدار کردن.

لینک به دیدگاه

خوب 3 روز مونده از رونمایی کارت های امپر و ایندفعه لیک جدیدی از کارت های 3090 و 3080 بیرون اومده از طرف شرکت گینوارد

GAINWARD-RTX-3090-Phoenix-Specs-1.thumb.jpg.5923ec0552de42df3b717804047602d8.jpg

اولین نکته این هست سری ampere روی نود 7 نانومتری ساخته شدن و شایعه 8 نانومتری بودنشون غلط از اب دراومد البته هنوز شایعه هست که از نود 7 نانومتری سامسونگ استفاده شده و خبری از tsmc نیست

نکته دوم اینکه همه کارت های انویدیا قابلیت استفاده sli رو از دست دادن و فقط کارت 3090 این قابلیت رو داره که کمی ناامید کنندست هر چند دوران sli و crossfire به سر اومده و برای گیم این قابلیت ارزشی نداره

لینک به دیدگاه

اینهم از تبلیغ 3080 از طرف شرکت Gainward :

3080.jpg

علی رغم اینکه 14 گیگ رم و حدود 1000 هسته کیودا از 3090 کمتر داره ولی فقط 30 وات مصرفش کمتره که این مسأله نشان دهنده پرمصرف بودن سری امپر هست

حالا باید منتظر موند و دید که سری امپر در مقایسه پرفورمنس با کارتهای نسل تورینگ و 5700XT و مقایسه بین خودشون چجور عمل می کنند ؟؟؟

ویرایش شده توسط saeedx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنظر اولین تصویر واقعی از کارت 3090 هستش که از ایسوس درز کرده
pIr1v9j0JX0D10Pt.thumb.jpg.2bf7449aebaa0b375551c22545b72efb.jpg

مقابل به مثل AMD  در برابر این کارت ها بسیار جالبه مخصوصا با ارائه این کارت جدید از خودش هیچ حرفی باقی نمیمونه 🤣O.oxD
بله درست می بینید RX 5300 هستن رقیب جدی کارت 3090 تقریبا همزمان ارائه میشن

AMD sneaked out the Radeon RX 5300 desktop discrete graphics card. At this point it's unclear if the card is an OEM exclusive, or if a retail channel launch is imminent. The RX 5300 desktop features an identical core-configuration to the RX 5300M mobile GPU that's been out since late-2019. The desktop RX 5300 surfaced on the Geekbench database in May 2020.

Based on the 7 nm "Navi 14" silicon, the RX 5300 is endowed with the same 1,408 stream processor count as the RX 5500 XT, but the memory amount and bus width has been cut down by 25%. It hence has 3 GB of GDDR6 memory across a 96-bit wide memory interface, which at 14 Gbps puts out 168 GB/s of memory bandwidth. The GPU ticks at 1448 MHz "game" clocks, and 1645 MHz boost. The typical board power of the RX 5300 is rated at 100 W, which means it requires at least a 6-pin PCIe power input and cannot make do with slot-only power. There's no word on pricing, since we have no info on channel-based availability.

DSWbntF1YVkvnccm.thumb.jpg.b27367304b6cfbe9c2e86272ccce8596.jpg

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

RX 5300 هستن رقیب جدی کارت 3090

😂😂😂😂😂

اقا روزم رو بدجور ساختی ...

در 9 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

خیلی گنده تر از اونیه که انتظار میرفت. فقط دلشون نیومده چهار اسلاته طراحی کنن چون فحش خورش خیلی ملس میشد، برج ساختن روی pcb! ارتفاع این کارت از هرچی تا حالا دیدیم بیشتره و احتمالا توی کیس های میدتاور جا نمیشه :)))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

😂😂😂😂😂

اقا روزم رو بدجور ساختی ...

خیلی گنده تر از اونیه که انتظار میرفت. فقط دلشون نیومده چهار اسلاته طراحی کنن چون فحش خورش خیلی ملس میشد، برج ساختن روی pcb! ارتفاع این کارت از هرچی تا حالا دیدیم بیشتره و احتمالا توی کیس های میدتاور جا نمیشه :)))

خداییش یکی از عجیب ترین کارتهایی هست که توی این چندین ساله می بینم
3 گیگ با 96 بیت O.oO.o

لینک به دیدگاه

دوستان شرمنده بابت اسپم ولی ما که اکثرا دستمون به این کارتا نمیرسه با این اوضاع قیمت بنظرتون بهترین گزینه برا سپری کردن نسل بعد چی میتونه باشه. من خودم به زور ۵۸۰ رو دو ششصد خریده بودم الان همین ۵۸۰ هفت تومن قیمتشه همینو هم نمیشه خرید چه برسه به نسلای جدید. من نیم نگاهی دارم به ۳۰۵۰ یا بعیده ۳۰۶۰ و با یه حرکت رونالدینیویی همین ۵۸۰ خودمو نگه میدارم! اینا کی به بازار جهانی عرضه میشن؟

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

مقابل به مثل AMD  در برابر این کارت ها بسیار جالبه مخصوصا با ارائه این کارت جدید از خودش هیچ حرفی باقی نمیمونه 🤣O.oxD
بله درست می بینید RX 5300 هستن رقیب جدی کارت 3090 تقریبا همزمان ارائه میشن

همین خوشمزه بازی ها رو طرفداران اینتل وقتی ای ام دی FX-6330 رو یک چهارم پایانی 2016 لانچ کرد ( در حالی که 6700K از نیمه سال 2015 در بازار بود و 7700K هم همون یک چهارم پایانی 2016 لانچ شد ) انجام میدادن  . فقط چند ماه بعدش رایزن در یک چهارم ابتدایی 2017 اومد و الان اینتل با اون عظمتش توی سوراخ موشه .

در 1 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

دوستان شرمنده بابت اسپم ولی ما که اکثرا دستمون به این کارتا نمیرسه با این اوضاع قیمت بنظرتون بهترین گزینه برا سپری کردن نسل بعد چی میتونه باشه. من خودم به زور ۵۸۰ رو دو ششصد خریده بودم الان همین ۵۸۰ هفت تومن قیمتشه همینو هم نمیشه خرید چه برسه به نسلای جدید. من نیم نگاهیدارم به ۳۰۵۰ یا بعیده ۳۰۶۰ و با یه حرکت رونالدینیوییهمین ۵۸۰ خودمو نگه میدارم! اینا کی به بازار جهانی عرضه میشن؟

گمونم باید 580 رو نگه دارید ! این نسل به نسبت نسل قبل احتمالا کمی گرونتره . البته به نسبت پرفورمنسش ارزش خرید داره ولی خوب بودجه میخواد . به نظرم نسل 2000 رو بهتر بشه خرید .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

گمونم باید 580 رو نگه دارید ! این نسل به نسبت نسل قبل احتمالا کمی گرونتره . البته به نسبت پرفورمنسش ارزش خرید داره ولی خوب بودجه میخواد . به نظرم نسل 2000 رو بهتر بشه خرید .

زیر 7-8 باشه ادم میخره بستگی داره تا کی جواب بده 580. این کارتای جدید کی میان 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

به نظرم نسل 2000 رو بهتر بشه خرید .

الان قیمت کارت گرافیکایه داخلیمون شده مل قیمت مانیتورا تو سال 98 :| از امازون تکی سفارش بدی حداقل 2-3 تومن ارزونتر در میاد با توجه به تکی بودن کالا و همه عوارض حمل و نقل گمرک ، کلا بازار ما هیچ چیش جهانی نیست بجز موقعی که گرون میکنن چیزیو . کیه بدش بیاد قیمتایه واقعی اجناس عرضه بشه ولی کو کجاس :| الان یه سری شرکتایه صاحب امتیاز که واردات قطعات و لوازم باید وارد کنن ارز نیمایی میگیرن ولی خبری از واردات نیست انگاری اینام مثل بقیه زدن تو بورس :)))

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، fatide گفته است :

الان قیمت کارت گرافیکایه داخلیمون شده مل قیمت مانیتورا تو سال 98 :| از امازون تکی سفارش بدی حداقل 2-3 تومن ارزونتر در میاد با توجه به تکی بودن کالا و همه عوارض حمل و نقل گمرک ، کلا بازار ما هیچ چیش جهانی نیست بجز موقعی که گرون میکنن چیزیو . کیه بدش بیاد قیمتایه واقعی اجناس عرضه بشه ولی کو کجاس :| الان یه سری شرکتایه صاحب امتیاز که واردات قطعات و لوازم باید وارد کنن ارز نیمایی میگیرن ولی خبری از واردات نیست انگاری اینام مثل بقیه زدن تو بورس :)))

اگر نسل 2000 یه کاهش قیمت چشمگیر داشته باشه که ( با توجه به رویه نسلهای گذشته ) خواهد داشت میشه با چند برابر 2-3 تومن اختلاف از آمازون کارت سفارش داد .

اگر یه نفر بیاد و سرمایه گذاری کنه و یه دفعه تعداد زیادی کارت وارد کنه هم میتونه در یه زمان بسیار کم یه سود خوب داشته باشه هم میتونه قیمت رو در بازار به شدت کاهش بده .

فعلا که همه چیز روی هواست .

لینک به دیدگاه

4 ساعت مونده به معرفی کارت های سری امپر عکس از پشت و روی برد کارت 3090 توسط سایت chiphell منتشر شد

NVIDIA-GeForce-RTX-3090-Graphics-Card-PCB_1-740x555.thumb.jpg.2bcf8cf9e88ff28a59505477c17dda24.jpg

عکس جلوی کارت هست که نشون میده 20 فاز مدار تغذیه برای این کارت استفاده شده که به نظر میاد 18 فاز برای هسته و 2 فاز برای رم ها در نظر گرفته شده

NVIDIA-GeForce-RTX-3090-Graphics-Card-PCB_2-740x555.thumb.jpg.b2d34a512d9f29051aa6e59649cfa1fc.jpg

عکس پشت کارت که نشون میده اون شایعه پردازنده کمکی برای ری تریسینگ حقیقت نداره و کارت گرافیک فقط یک چیپ داره

لینک به دیدگاه

پخش مستقیم مراسم معرفی نسل جدید کارتهای گرافیک امپر در کانال یوتیوب انویدیا

تا دقایقی دیگر .....

https://www.youtube.com/watch?v=ALEXVtnNEwA

علاقمندانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند حتما ببینن ...

لینک به دیدگاه

خوشبختانه کارتای 3070 با قیمت 500 دلاری و کارت 3080 با قیمت 700 دلاری قرار هست وارد بازار بشن و خبری از قیمتای عجیب و غریب نیست

759566584_GeForceUltimateCountdownandSpecialEvent_NVIDIA-GoogleChrome9_1_20209_31_08AM.thumb.png.d111eff95d2ef1916f38863d49d02c4c.png

لینک به دیدگاه

این عجب چیزی بود! گیمینگ 8K در 60 فریم بر ثانیه با RT!

در 4 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

سری تورینگ یک کلاه برداری بزرگ بود انویدیا این نسل به قیمت درست محصولاتش برگشت به دلیل وجود کنسول های نسل جدید و کارت های سری rdna2 که ماه اینده معرفی میشن 

قشنگ انویدیا بودجه توسعه RTX رو از جیب خلق الله چاپید 😂

عین کاری که اینتل با نسل 6 و 7 کرد -____-

در هم اکنون، matrix.trixx گفته است :

خوشبختانه کارتای 3070 با قیمت 500 دلاری و کارت 3080 با قیمت 700 دلاری قرار هست وارد بازار بشن و خبری از قیمتای عجیب و غریب نیست

هیچ حرفی از قیمت 3090 نزدن 😂

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

__-

هیچ حرفی از قیمت 3090 نزدن 😂

اخر استریم گفتن و معرفیش کردن طبق انتظاری که داشتم 1500 دلار قیمت گذاشتن که برای کارت 24 گیگ منطقی هست هر چند 3080 ستاره بی چون و چراست از لحاظ پرفورمنس و قیمت فعلا باید منتظر AMD موند و دید ببینیم اونا چی دارن که انویدیا این نسل افزایش قیمت نداده

دوستان اخرش شایعه نود 8 نانومتری سامسونگ که در اصل 10 نانومتری بهبود یافته هست حقیقت پیدا کرد و انویدیا سراغ نود گرون قیمت تر 7 نانومتری نرفت که به نظرم کار منطقیو کردن و قیمت رو ثابت نگه داشتن و افزایش مصرف رو به گرونی کارت ترجیح دادن

در کل راضیم ازت مستر هوانگ😉

لینک به دیدگاه

انویدیا اینبار ترکوند! از نظر قیمت و عملکرد و ...

مخصوصا تو قیمت، چون تراشه های جدید با نود 8 نانومتر سامسونگ تولید میشن و احتمالا هزینه تولید نسبتا بالایی در مقایسه با 12 نانومتر دارن.

قسمت هایی که آقای هوانگ عملکرد کارت های امپر رو تشریح می کرد خیلی جالب بود. درسته باید منتظر بنچمارکها موند، ولی فکر می کنم به توضیحاتی که تو استریم گفته شد شبیه باشه.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

دوستان اخرش شایعه نود 8 نانومتری سامسونگ که در اصل 10 نانومتری بهبود یافته هست حقیقت پیدا کرد و انویدیا سراغ نود گرون قیمت تر 7 نانومتری نرفت که به نظرم کار منطقیو کردن و قیمت رو ثابت نگه داشتن و افزایش مصرف رو به گرونی کارت ترجیح دادن

در کل راضیم ازت مستر هوانگ😉

برعکس نظر شما ، من مخالف این تصمیم انویدیا هستم ....

ای کاش میرفت سراغ نود 7 نانومتری TSMC ...

بنظرم ارزشش رو داشت که یه مقدار قیمت رو بالا ببرند ولی پرفورمنس و مصرف را با 7 نانومتر بهبود بدهند ( البته یه شایعه ای چند مدت قبل منتشر شده بود که شرکت TSMC بعلت پر بودن ظرفیت تولیدش ، قادر به تأمین تراشه مورد نیاز انویدیا نیست و لذا انویدیا ناچار به سفارش نود 8 نانومتری از سامسونگ شده )

احتمال این بسیار زیاد هست که طی ماههای آینده ، ورژن 7 نانومتری این کارتها هم معرفی بشه ( ممکنه تحت عنوان super معرفی بشه ) بخصوص گفته میشه که انویدیا طی ماههای آینده از ورژن بهبود یافته 3080 با حافظه VRam بیشتر ( مثلأ 12 یا 20 گیگابایت ) هم رونمایی میکنه که به احتمال قوی با نود 7 نانومتری عرضه خواهد شد

لینک به دیدگاه

VPgOgA7jGGR3SH6d.jpgRCr8acw8akPEQODU.jpgttNGhhqG2TcE74vw.jpgNI6bAXg3yCN4mkwJ.jpg

ویرایش شده توسط 🅰️🅼🅸🅽
لینک به دیدگاه

3070 با قیمت 500 دلار و بخوایم با دلار 35هزارتومن هم حساب کنیم باز زیر 20 تومن درمیاد اونوقت 2070 رو 23تومن قیمت گذاشتن دوستان :) 
من که چشمم اب نمیخوره که دستمون به کارتای این نسل برسه همینجوریش خیلیا تو نسل 10 گیر کردن و نمیتونن اپگرید به نسل 20 کنن عجب وضعی...

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، saeedx گفته است :

برعکس نظر شما ، من مخالف این تصمیم انویدیا هستم ....

ای کاش میرفت سراغ نود 7 نانومتری TSMC ...

بنظرم ارزشش رو داشت که یه مقدار قیمت رو بالا ببرند ولی پرفورمنس و مصرف را با 7 نانومتر بهبود بدهند ( البته یه شایعه ای چند مدت قبل منتشر شده بود که شرکت TSMC بعلت پر بودن ظرفیت تولیدش ، قادر به تأمین تراشه مورد نیاز انویدیا نیست و لذا انویدیا ناچار به سفارش نود 8 نانومتری از سامسونگ شده )

احتمال این بسیار زیاد هست که طی ماههای آینده ، ورژن 7 نانومتری این کارتها هم معرفی بشه ( ممکنه تحت عنوان super معرفی بشه ) بخصوص گفته میشه که انویدیا طی ماههای آینده از ورژن بهبود یافته 3080 با حافظه VRam بیشتر ( مثلأ 12 یا 20 گیگابایت ) هم رونمایی میکنه که به احتمال قوی با نود 7 نانومتری عرضه خواهد شد

کارت 380 با مصرف 320 وات انچنان پر مصرف نیست برای کارتی که حدود 9 هزار کودا کور داره حقیقتش فک نمی کردم انویدیا تعدا هسته ها رو از 64 به 128 برسونه در هر SM ولی ظاهرا نسل امپر کلا فرق داره با تورینگ و این خبر خوشحال کننده ای هست واسم من بیشترین خوشحالیم به دلیل افزایش تعداد کودا کور هست در SM الان AMD واقعا کارش سخت شد مثل زمان وگا و قطعا پرچمدارش قیمتش می خوره تو سرش حتی با اینکه 7 نانومتری هست

لینک به دیدگاه

فعلا باید منتظر بررسی سایت ها موند تا متوجه پیشرفت دقیق شد تنها چارتی که دادن بیرون برای عملکرد به نظر میاد کارت 2080TI رو با کارت 3080 یا 3090 مقایسه کردن در تعدادی بازی

GeForce Ultimate Countdown and Special Event _ NVIDIA - Google Chrome 9_1_2020 9_19_31 AM.png

این چارت رو الان دیدم و با این چارت قشنگ میشه نظر داد

NVIDIA-GeForce-RTX-30-Series-Performance.thumb.png.ae241a20d2536490bcff3bbe9e2a7dfd.png

2080ti حدود 25 درصد از 2070سوپر قوی تر هست طبق سایت tpu

این چارت نشون میده 3070 به طور متوسط حدود 40 درصد قوی تر هست از 2070 سوپر

پس قاعدتا 3070 باید حدودا 15 درصدی از 2080ti قوی تر باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...