رفتن به مطلب

واردات میز کامپیوتر گیمینگ آری یا خیر؟

Nsm1000
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیزم

هدف از زدن این تاپیک اینه که نظر دوستان رو اول بدونم و بعدش یه تاپیک کلی در مورد واردات میزهای کامپیوتر
گیمینگ از برند سوئدی ایکیا بزنم. البته میزهای ایکیا رو نمیشه اسمه گیمینگ روشون گذاشت ولی کلا در کشورهای
دیگه خیلی پرطرفدار هستن. عکس محصولات رو که از پیج اینستاگرامی setupsforgaming جمع کردم رو ببینید، همه
از میزهای سری الکس ایکیا هستند در طرح، رنگ و ترکیب های مختلف.
ویژگی های میزهای کامپیوتر ایکیا:
طراحی ساده و در عین حال قابل انعطاف
امکان ترکیب مدل های مختلف با هم
امکان ایجاد امکانات دلخواه بر اساس فضا و نیاز شما
قابلیت اسمبل و نصب آسان
قابلیت دمونتاژ کردن آسان مناسب برای جابه جایی

اظهار نظر کاملا آزاد هست، دوستان اگر تجربه ای در مورد استفاده از محصولات ایکیا دارن همینجا بگن.

setupsforgaming_91026983_1376613112546587_3326498844500304033_n.jpg

setupsforgaming_91790765_214782003175762_4788042500638306605_n.jpg

setupsforgaming_95024869_1380041745717544_6070005981449996994_n.jpg

setupsforgaming_95479098_539723463639465_7488665292879046421_n.jpg

setupsforgaming_106386394_690562664823853_5062475851898466846_n.jpg

setupsforgaming_96126296_254198442393350_2698373465894112776_n.jpg

setupsforgaming_95438108_232685991399723_8736542746336816931_n.jpg

setupsforgaming_73292386_1429977270506886_1399950468189125231_n.jpg

setupsforgaming_78881019_117460379747956_5682626711747267347_n.jpg

setupsforgaming_87633493_1123346304666206_9188512084064981780_n.jpg

setupsforgaming_89810514_225436645306301_7950522767181897188_n.jpg

setupsforgaming_90094464_304454100528324_6383570950074682706_n.jpg

لینک به دیدگاه

خیلی عالیه. 

چون من اولین نظر رو دادم 50% تخفیف میخوام اگر وارد کردی البته 😎

حالا جدی: قیمتش چقدر میاد ؟ خیلی گرون باید باشه وگرنه من خودم یک عمره در آرزوی یک میز computer خوب هستم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنظرم یکی MDF کار باشه خودش اینارو بزنه خیلی به صرفه تر در بیاد تا وارد کردنش. آره به تمیزی و شیکی این شاید نشه ولی واردات اینجور چیزا همش شره.

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، micpet گفته است :

خیلی عالیه. 

چون من اولین نظر رو دادم 50% تخفیف میخوام اگر وارد کردی البته 😎

حالا جدی: قیمتش چقدر میاد ؟ خیلی گرون باید باشه وگرنه من خودم یک عمره در آرزوی یک میز computer خوب هستم.

سلام داداش
از نظر قیمتی که مسلما خیلی بالاتر در میاد، اینجا بحث علاقه و... حکم فرماست.

در 12 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

بنظرم یکی MDF کار باشه خودش اینارو بزنه خیلی به صرفه تر در بیاد تا وارد کردنش. آره به تمیزی و شیکی این شاید نشه ولی واردات اینجور چیزا همش شره.

سلام آقا ایمان
یه سوال چرا یکی حاضر میشه 10-12 میلیون بده صندلی دی ایکس ریسر در صورتی که نمونه داخلی صندلی های ارگونومیک رو هم داریم
به قیمتی حدود 1 سوم، صندلی های نیلپر نمیدونم تجربه استفاده دارین یا خیر، محصولات بسیار باکیفیتین و شاید شما بیای مکانیزمشونو
با برند دی ایکس ریسر مقایسه کنی شاید بهتر باشن و یا حتی رویشون و ...
در مورد محصولات ایکیا من مشتری دارم که حاضر برای یک بشقاب این برند 350-400 تومن بده، چرا؟ چون علاقه داره و قبلا از محصولاتش
استفاده کرده، مثلا طرف هست میتونه قطعاتشو بذاره تو کیس مستر تک چرا میره فلان تومن بیشتر میده یه برندی مثه ایسوس یا کولرمستر
میگیره؟

پ.ن: حدود یکی دوسالی میشه که واردات محصولات ایکیا رو انجام میدم.

ویرایش شده توسط Nsm1000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، Nsm1000 گفته است :

سلام آقا ایمان
یه سوال چرا یکی حاضر میشه 10-12 میلیون بده صندلی دی ایکس ریسر در صورتی که نمونه داخلی صندلی های ارگونومیک رو هم داریم
به قیمتی حدود 1 سوم، صندلی های نیلپر نمیدونم تجربه استفاده دارین یا خیر، محصولات بسیار باکیفیتین و شاید شما بیای مکانیزمشونو
با برند دی ایکس ریسر مقایسه کنی شاید بهتر باشن و یا حتی رویشون و ...
در مورد محصولات ایکیا من مشتری دارم که حاضر برای یک بشقاب این برند 350-400 تومن بده، چرا؟ چون علاقه داره و قبلا از محصولاتش
استفاده کرده، مثلا طرف هست میتونه قطعاتشو بذاره تو کیس مستر تک چرا میره فلان تومن بیشتر میده یه برندی مثه ایسوس یا کولرمستر
میگیره؟

چه مثال خوب و به موقعی زدی. صندلی رو بنده خودم چون باهاش کشتی میگیرم ریسک نمیکنم ایرانی بگیرم چرا؟ چون ایرانی بده؟ نه، چون خارجیش هم زیر دست من دووم نیاورد و دیدید توی استریم هام به چه روزی افتاده بود.

در مورد میز برعکسه یعنی کافیه یکم MDF باکیفیت باشه و کلو کثیفش کردی نزاری بمونه و تمیزش کنی سریع. اصولی هم ساخته شده باشه قشنگ چندین سال مهمونته. اینجا یک سوم قیمت میصرفه. البته همیشه دوستان مایه داری هستن که آره پارچ آب آیکیا میخره 800 هزار تومان پس پول میزش و دی ایکس ریسر هم داره. اون هیچی.

بعد یه مساله اعتماده. منم اگه روزی دی ایکس ریسر صندلی گیمینگ ارگونومیک (نه این ریسینگ آشغالیاش که من دارم) بیاره سعی میکنم یه پولی جور کنم و بخرمش با اینکه تجربه قبلیم قوی نبوده چون می دونم بهترش نیست. آیکیا هم همینه. یعنی شما برندو جا بندازی خیلی هم خوب فروش میره ولی با شرایط فعلی خاک خوریش بیشتر از سابقه. همین چهارتا استریمر هم که نبودن مطمئنن انقدر دی ایکس ریسر جا نمی افتاد. بعد قدرت واقعی آیکیا انعطاف پذیریشه. یعنی اگه شما سبد محصولت تکمیل نباشه، نمیتونی بازاری برای خودت دستو پا کنی. فکر کنید واقعا واردات پردازنده ممنوع میشد ولی سایر قطعات همه مدله بود. چه اتفاقی می افتاد؟ کل بازار PC جمع میشد میرفت پی کارش و همه رو می آوردن به لپتاپ مثلا. پس شما باید یه سوله داشته باشی که همه مدله آیکیا بریزی توش و فکر Sold out رو از سرت بیرون کنی. یه تخته Table top با یه کشو الکس و گل مصنوعی بیاره کسی و فکر کنه فردا تیتر میزنن "سلطان آیکیا دستگیر شد" نه، فکر نمیکنم بگیره کارش.

لینک به دیدگاه

از نظر بنده خیر.

صندلی فرق می کنه بسیار تخصصی تره من خودم صندلیم سری king dxracer هست ولی میزم رو سفارشی برام ساختن و نه تنها بسیار خوش قیمت درومد، طرحش هم از خودم بود و کاملا پاسخگوی نیازم. به نظرم به جز یکسری موارد خاص که از یراق آلات خاص درش استفاده شده که در عکس های این تاپیک ندیدم هر موردی رو میشه در ایران ساخت البته باید آدم اینکاره پیدا کنید.

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

چه مثال خوب و به موقعی زدی. صندلی رو بنده خودم چون باهاش کشتی میگیرم ریسک نمیکنم ایرانی بگیرم چرا؟ چون ایرانی بده؟ نه، چون خارجیش هم زیر دست من دووم نیاورد و دیدید توی استریم هام به چه روزی افتاده بود.

در مورد میز برعکسه یعنی کافیه یکم MDF باکیفیت باشه و کلو کثیفش کردی نزاری بمونه و تمیزش کنی سریع. اصولی هم ساخته شده باشه قشنگ چندین سال مهمونته. اینجا یک سوم قیمت میصرفه. البته همیشه دوستان مایه داری هستن که آره پارچ آب آیکیا میخره 800 هزار تومان پس پول میزش و دی ایکس ریسر هم داره. اون هیچی.

بعد یه مساله اعتماده. منم اگه روزی دی ایکس ریسر صندلی گیمینگ ارگونومیک (نه این ریسینگ آشغالیاش که من دارم) بیاره سعی میکنم یه پولی جور کنم و بخرمش با اینکه تجربه قبلیم قوی نبوده چون می دونم بهترش نیست. آیکیا هم همینه. یعنی شما برندو جا بندازی خیلی هم خوب فروش میره ولی با شرایط فعلی خاک خوریش بیشتر از سابقه. همین چهارتا استریمر هم که نبودن مطمئنن انقدر دی ایکس ریسر جا نمی افتاد. بعد قدرت واقعی آیکیا انعطاف پذیریشه. یعنی اگه شما سبد محصولت تکمیل نباشه، نمیتونی بازاری برای خودت دستو پا کنی. فکر کنید واقعا واردات پردازنده ممنوع میشد ولی سایر قطعات همه مدله بود. چه اتفاقی می افتاد؟ کل بازار PC جمع میشد میرفت پی کارش و همه رو می آوردن به لپتاپ مثلا. پس شما باید یه سوله داشته باشی که همه مدله آیکیا بریزی توش و فکر Sold out رو از سرت بیرون کنی. یه تخته Table top با یه کشو الکس و گل مصنوعی بیاره کسی و فکر کنه فردا تیتر میزنن "سلطان آیکیا دستگیر شد" نه، فکر نمیکنم بگیره کارش.

کلا با این مورد موافق نیستم حداقل در زمینه ای که قطعا تجربه بیشتری نسبت به شما دارم، کی گفته صندلی ایرانی از نمونه خارجیش کیفیتش پایینتر هستش؟
من برند ایرانی نشونت میدم در همین مبلمان که قطعا میتونه خیلی راحت با برندهای درجه یک دنیا رقابت کنه! چرا در مورد میز برعکس هسش؟
میزهای ایکیا یکی از مزیتهاش این هست که شما میتونی بر اساس نیازت و فضات محصولی رو خریداری کنی و فردا روز باز نیاز به امکانات و فضای بیشتری
داشتی اون امکانات رو رو همون میز قبلیت پیاده سازی و سوار کنی. که عمرا در یک میزی که یک ام دی اف کار برات بسازه این مورد باشه و قطعا اگر بخوای
امکانات دیگه ای بهش اضافه کنی دردسرهای خاص خودش رو داره و معمولا هم به تمیزی اونی که میخوای نمیشه. و دنبال گرفتن کار نیستم و اگر بودم
همون لحظه تاپیک فروش میزدم تا سوال از دوستان. 
پ.ن: خیلی از مشتریهای من خانم هستن و عموما قبلا تجربه استفاده از محصولات ایکیا رو دارن. مثلا یکیشون بود که میگفت من به این دلیل
ظروف ایکیا رو میخرم که توشون از سرب و فلزات سنگین استفاده نمیشه. یا یکی دیگه میگفت من فقط میز خود ایکیا میخوام، نمونه کپی
همون کار رو یه شرکت شناخته شده ایرانی هم زده با نصف قیمت اما اون رو نمیخواست.

در 16 ساعت قبل، Buddy گفته است :

از نظر بنده خیر.

صندلی فرق می کنه بسیار تخصصی تره من خودم صندلیم سری king dxracer هست ولی میزم رو سفارشی برام ساختن و نه تنها بسیار خوش قیمت درومد، طرحش هم از خودم بود و کاملا پاسخگوی نیازم. به نظرم به جز یکسری موارد خاص که از یراق آلات خاص درش استفاده شده که در عکس های این تاپیک ندیدم هر موردی رو میشه در ایران ساخت البته باید آدم اینکاره پیدا کنید.

ببینید این مورد یک موضوع کاملا سلیقه ای هست. نظر شما محترمه.
بعضی از دوستان احتمالا تجربه ای در استفاده از صندلیهای باکیفیت ایرانی ندارن.
بسیاری از اونها قابل رقابت هستن با برندهای خیلی خوب و شناخته شده.
چه از نظر طراحی ارگونومیک و چه از نظر دوام و عملکرد و...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

کلا با این مورد موافق نیستم حداقل در زمینه ای که قطعا تجربه بیشتری نسبت به شما دارم، کی گفته صندلی ایرانی از نمونه خارجیش کیفیتش پایینتر هستش؟
من برند ایرانی نشونت میدم در همین مبلمان که قطعا میتونه خیلی راحت با برندهای درجه یک دنیا رقابت کنه! چرا در مورد میز برعکس هسش؟
میزهای ایکیا یکی از مزیتهاش این هست که شما میتونی بر اساس نیازت و فضات محصولی رو خریداری کنی و فردا روز باز نیاز به امکانات و فضای بیشتری
داشتی اون امکانات رو رو همون میز قبلیت پیاده سازی و سوار کنی. که عمرا در یک میزی که یک ام دی اف کار برات بسازه این مورد باشه و قطعا اگر بخوای
امکانات دیگه ای بهش اضافه کنی دردسرهای خاص خودش رو داره و معمولا هم به تمیزی اونی که میخوای نمیشه. و دنبال گرفتن کار نیستم و اگر بودم
همون لحظه تاپیک فروش میزدم تا سوال از دوستان. 
پ.ن: خیلی از مشتریهای من خانم هستن و عموما قبلا تجربه استفاده از محصولات ایکیا رو دارن. مثلا یکیشون بود که میگفت من به این دلیل
ظروف ایکیا رو میخرم که توشون از سرب و فلزات سنگین استفاده نمیشه. یا یکی دیگه میگفت من فقط میز خود ایکیا میخوام، نمونه کپی
همون کار رو یه شرکت شناخته شده ایرانی هم زده با نصف قیمت اما اون رو نمیخواست.

البته من نگفتم جنس ایرانی بده. نمونه بد داره نمونه، خوب هم داره. نکته ای که در مورد میزی که اینجا سفارش میدی هست اینه که میتونی صفر تا صدشو کاستومایز کنی. یعنی اگه نخوای کیست از روی زمین بلند شه و تو هوا معلق بمونه مثل بشقاب پرنده، سایر آپشنای متداول (که نمونشو آیکیا داره) پیاده سازیش کاری نداره فقط فهموندنش به سازنده ممکنه سختیه کار باشه.

بعد آیکیا هم کار شاغی نکرده. تاحالا کمدشو سفارش ندادین که بعد از اسمبل تبدیل به ماشین ضرف شویی بشه. چهارتا تخته با پوسته های مختلف که هنر نشد. ترجیه میدم میز موتورایز داشته باشم و صداشو تحمل کنم اما تنظیم ارتفاع داشته باشه تا اینکه یه میز آیکیا بگیرم به طول 2 متر و ببینم همون MDF های داخل کشور خودمونه که بعد از دوماه از وسط شکم میده. عکساش هستا. از خودم در نمیارم. خارجی هایی که سیستم های چند مانیتوره دارن و با میز های بلند وسطشو مثلا یه میله به عنوان ساپرت نزارن. پس MDF ام دی افه. میخواد آیکیا بسازه میخواد ترک بسازه میخواد ایران بسازه. همشون مشکلات مشترک دارن تا حدی. حالا یکی کمتر یکی بیشتر. ولی بی مشکل نیستن.

درمورد سرب نظری نمیدونم چون ظروف آیکیا استفاده نکردم ولی کسی که یا یکم سرب تو بشقاب شب خوابش نمیره، عمرا تو ایران به 40 سالگی نمیرسه. تازه اگه راست باشه. سرب بزنی تو کاسه کوزه که چی بشه؟ یا نزنی که چی بشه؟

شما اگه خودت یا دسترسی داری به کسی که میز میسازه چرا تاپیک نمیزنید و ایده های دوستان رو جمع نمیکنید براشون؟ من خودم کلی ایده میز دارم ولی سازندشو ندارم (چون کلا صنف MDF بد قولن و آبم باهاشون تو یه جوب نیمره)

یکی از دوستان تو تاپیک عکس سیستم ها میزی گذاشتن که بنظر من خیلی تمیز اومد و گفتن که داخل هم ساخته شده. البته هر کاری از نزدیک مشخص میشه کجا ها ظریف کاری نشده ولی اورآل بنظرم خیلی خوب بود.

یه چندتا میم هم مزارم دوستان لبخند بیاد رو چهره های ماهشون!

ikea-instructions.jpg

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

البته من نگفتم جنس ایرانی بده. نمونه بد داره نمونه، خوب هم داره. نکته ای که در مورد میزی که اینجا سفارش میدی هست اینه که میتونی صفر تا صدشو کاستومایز کنی. یعنی اگه نخوای کیست از روی زمین بلند شه و تو هوا معلق بمونه مثل بشقاب پرنده، سایر آپشنای متداول (که نمونشو آیکیا داره) پیاده سازیش کاری نداره فقط فهموندنش به سازنده ممکنه سختیه کار باشه.

بعد آیکیا هم کار شاغی نکرده. تاحالا کمدشو سفارش ندادین که بعد از اسمبل تبدیل به ماشین ضرف شویی بشه. چهارتا تخته با پوسته های مختلف که هنر نشد. ترجیه میدم میز موتورایز داشته باشم و صداشو تحمل کنم اما تنظیم ارتفاع داشته باشه تا اینکه یه میز آیکیا بگیرم به طول 2 متر و ببینم همون MDF های داخل کشور خودمونه که بعد از دوماه از وسط شکم میده. عکساش هستا. از خودم در نمیارم. خارجی هایی که سیستم های چند مانیتوره دارن و با میز های بلند وسطشو مثلا یه میله به عنوان ساپرت نزارن. پس MDF ام دی افه. میخواد آیکیا بسازه میخواد ترک بسازه میخواد ایران بسازه. همشون مشکلات مشترک دارن تا حدی. حالا یکی کمتر یکی بیشتر. ولی بی مشکل نیستن.

درمورد سرب نظری نمیدونم چون ظروف آیکیا استفاده نکردم ولی کسی که یا یکم سرب تو بشقاب شب خوابش نمیره، عمرا تو ایران به 40 سالگی نمیرسه. تازه اگه راست باشه. سرب بزنی تو کاسه کوزه که چی بشه؟ یا نزنی که چی بشه؟

شما اگه خودت یا دسترسی داری به کسی که میز میسازه چرا تاپیک نمیزنید و ایده های دوستان رو جمع نمیکنید براشون؟ من خودم کلی ایده میز دارم ولی سازندشو ندارم (چون کلا صنف MDF بد قولن و آبم باهاشون تو یه جوب نیمره)

یکی از دوستان تو تاپیک عکس سیستم ها میزی گذاشتن که بنظر من خیلی تمیز اومد و گفتن که داخل هم ساخته شده. البته هر کاری از نزدیک مشخص میشه کجا ها ظریف کاری نشده ولی اورآل بنظرم خیلی خوب بود.

یه چندتا میم هم مزارم دوستان لبخند بیاد رو چهره های ماهشون!

من نمیگم ایکیا گاد! ایکیا یک برند سوئدیه که با قیمت اقتصادی محصولاتش شناخته میشه!
بهترین برندهای دنیا هم مشکلاتی دارن، اما میگم بحث سلیقس، سلیقه!
یکی دوستداره یکی هم نداره، یکی میده ام دی اف کار واسش میزنه یکی نه دوستداره همون مدل آماده باشه!
یه ویدیو دیدم تو یوتیوب در مورد یکی از میزهای ایکیا یارو مثلا میخواست میزان مقاومت صفحه میز رو بسنجه
میزی که خود ایکیا تو توضیحاتش نوشته حداکثر وزن رو صفحه میز باید 50 کیلو باشه طرف میره رو میز وایمیسه
راه میره چیزیش نمیشه بعد دو جفت پا میپره روش خرد میشه بعدم میخنده میگه کیفیتش اینه!
شما که نمیخوای رو صقحه میزت بپری، فوقش یه کیس و مانیتور و موس و کیبورد لپ تاپ و اینا میذاری!

پ.ن: در مورد نظرت درباره سرب، ببین کلا این موارد برمیگرده به خود آدمیزاد، و چیزیه که تو نمیتونی کسی رو مجبور کنی نظرشو تغییر بده
کما اینکه خیلی از شرکت های بزرگ و ... هم با همین شیوه ها دارن مشتریهاشونو بیشتر و بیشتر میکنن. طرف اومده بود خونه کمد دیواری
بزنه ازش پرسیدم چرا ام دی اف ایرانی استفاده نمیکنی؟ گفتش ام دی اف ایرانی خاک ارش حساسیت زا هستش، گیرمم باشه مگه قرار اون خاک
ارش بمونه؟ این موارد جزء بدیهیات هست و شما میتونی تو تمام برندها و شرکت ها و  و سایل ببینی.

ویرایش شده توسط Nsm1000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

من نمیگم ایکیا گاد! ایکیا یک برند سوئدیه که با قیمت اقتصادی محصولاتش شناخته میشه!
بهترین برندهای دنیا هم مشکلاتی دارن، اما میگم بحث سلیقس، سلیقه!
یکی دوستداره یکی هم نداره، یکی میده ام دی اف کار واسش میزنه یکی نه دوستداره همون مدل آماده باشه!
یه ویدیو دیدم تو یوتیوب در مورد یکی از میزهای ایکیا یارو مثلا میخواست میزان مقاومت صفحه میز رو بسنجه
میزی که خود ایکیا تو توضیحاتش نوشته حداکثر وزن رو صفحه میز باید 50 کیلو باشه طرف میره رو میز وایمیسه
راه میره چیزیش نمیشه بعد دو جفت پا میپره روش خرد میشه بعدم میخنده میگه کیفیتش اینه!
شما که نمیخوای رو صقحه میزت بپری، فوقش یه کیس و مانیتور و موس و کیبورد لپ تاپ و اینا میذاری!

پ.ن: در مورد نظرت درباره سرب، ببین کلا این موارد برمیگرده به خود آدمیزاد، و چیزیه که تو نمیتونی کسی رو مجبور کنی نظرشو تغییر بده
کما اینکه خیلی از شرکت های بزرگ و ... هم با همین شیوه ها دارن مشتریهاشونو بیشتر و بیشتر میکنن. طرف اومده بود خونه کمد دیواری
بزنه ازش پرسیدم چرا ام دی اف ایرانی استفاده نمیکنی؟ گفتش ام دی اف ایرانی خاک ارش حساسیت زا هستش، گیرمم باشه مگه قرار اون خاک
ارش بمونه؟ این موارد جزء بدیهیات هست و شما میتونی تو تمام برندها و شرکت ها و  و سایل ببینی.

متوجه منظورتون که شدم. صرفا نظرم رو در مورد اینکه سرمایه گذاری کنه شخصی بره روی این برند فعالیت کنه داخل ایران گفتم. وگرنه برندش که خوبه.

فقط صحبت من این هستش که تو شرایط اقتصادی فعلی و قدرت پایین مردم چندان چنگی به دل نمیزنه این برند. مثلا بین فقط یکی از این دوتا یعنی: میز خارجی و صندلی خارجی (اگر یه نفر خیلی خارجی پرست باشه) باز خرید صندلی خارجی بنظر شخص من الویت بالاتر داره. حداقل یه لوگو داره طرف فخرشو بفروشه خدایی نکرده. مثلا هم داریم فرضو بر این میزاریم که کیفیت صندلی داخل و میز داخل خیلی نزدیک باشه به نمونه خارجی.

اینم که هرکس اختیار پولشو داره که یه مبحث حل شدس و اصلا بهشون ورود نشد تو این تاپیک.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

منم اگه روزی دی ایکس ریسر صندلی گیمینگ ارگونومیک (نه این ریسینگ آشغالیاش که من دارم) بیاره سعی میکنم یه پولی جور کنم و بخرمش با اینکه تجربه قبلیم قوی نبوده چون می دونم بهترش نیست.

با عرض معذرت از استارتر تاپیک

ایمان جان میشه این بخش رو یه ذره باز و تشریح کنی دقیقا منظورت چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

با عرض معذرت از استارتر تاپیک

ایمان جان میشه این بخش رو یه ذره باز و تشریح کنی دقیقا منظورت چیه؟

حتما.

ببنید صندلی های به اطلاح گیمینگ که به شکل صندلی ماشین مسابقه هستن به شکل بسیار زننده ای با ارگونومی در تظادن.

حتما سرچ کنید صندلی کوگار Argo و تفاوتش رو با صندلی های ریسینگی که dxracer داره مقایسه کنید (باز خود کوگار Argo هم از برند های پدر مادر دار کپی زده ولی اون یه مبحث دیگس). به خاطر مش(توری) بودن کف و پشتی صندلی نتنها عرق نمیکنه و پوس پوس نمیشه (مال من شد چرم مصنوعی/کربن مانند DXracerـم ولی شاید مش هم پاره/سوراخ بشه) بلکه بدن شماره خیلی عمود تر و ارگونمیک تر تو خودش فرو میبره.

دلیلی که من روی DXracer فعلیم (مدل فورمولا RGB هستش) راحت ترم، نرمی فوم هاشه + حالت دهی دسته هاش. نه شکل فیزیکیش وگرنه هم بالشت پشتیش و هم بالشت گردنیشو با مدل های متفرقه عوض کردم چون واقعا شکل اسکلت رو نافرم میکردن. مهندسی این سبک (صندلی ماشین) از پایه برای استفاده کامپیوتر غلطه وگرنه برای تو پیست رفتن با ماشین های تیون شده خیلی هم مناسبه.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

😄

این حرفا دقیقا در تضاده با ویدیو انباکس صندلی دی ایکس ریسر هست که حدود 4 سال پیش ساخته بودی که حالا یا نشون دهنده اینه که دی ایکس ریسر به مرور زمان افت کیفیت داره یا اینکه سطح توقع ادم به تدریج افزایش به  پیدا میکنه

در کل حالا با همه این تفاسیر نظرت درباره سری آیرون دی ایکس ریسر چیه؟ چیزی که از حرفا برداشت کردم این بود که یه همچین چیزی میخوای

image.thumb.png.c2a0c8ba7f4f094a1e9e01c4a350262b.png

لینک به دیدگاه

سلام

میز یا صندلی؟

صندلی آره 

ولی میز نه،میز چیز خاصی نداره ،مهم کیفیت جنسه،و سلیقه ی نجار یا هر کسی که تو این کاره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 39 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

😄

این حرفا دقیقا در تضاده با ویدیو انباکس صندلی دی ایکس ریسر هست که حدود 4 سال پیش ساخته بودی که حالا یا نشون دهنده اینه که دی ایکس ریسر به مرور زمان افت کیفیت داره یا اینکه سطح توقع ادم به تدریج افزایش به  پیدا میکنه

در کل حالا با همه این تفاسیر نظرت درباره سری آیرون دی ایکس ریسر چیه؟ چیزی که از حرفا برداشت کردم این بود که یه همچین چیزی میخوای

اتفاقا من در نظر داشتم بعد از دوسال که صندلیه کمی داغون شده بود یه ویدئو بسازم و تجربه خودمو دربارش بگم. روز اول خب تازگی داشت و نکات منفیش هنوز کشف نشده بود! اگر الانم صندلیه صحیح سالم میموند خیلی مثل الان جبه نمیگرفتم براش که خب نشد.

میگم کلا این سبک صندلی ماشین مسابقه توی یوتیوب هم نگاه کنید خیلی  مورد نقد قرار گرفته. بیشتر منظورم یک همچین چیزی هست از صندلی گینینگ/ارگونومی:

https://cougargaming.com/products/chairs/argo/

لینک به دیدگاه

سلام در مورد میز واقعا نکته خاصی ندیدم شما یک MDF کار خوب پیدا کنی و یک طرح خوب هم بهش بدی چنان میزی بهت تحویل میده که لذت ببری حالا اگر خود شما یک مقدار مهندسی شده بیای طراحی کنی میتونه طوری طراحیش کنه که قابل باز و بسته شدن باشه و واقعا نکته خاصی نداره که بخواید همچین کالا سنگینی رو از خارج بیارید.

اما داستان صندلی من هر چند صندلی های خوبی هیچوقت نداشتم اما شاید 10-15 تایی صندلی سفارش دادن و روزها وقتم رو توی بازارهای میز و صندلی برای پیدا کردن صندلی خوب تلف کردم و چندین و چند بار هم صندلی مختلف از برندهای متفرقه خریدم و این روزها هم صندلی نیلپر SM812V رو بگیرم که معرف حضور همه هست و اکثر ادارات و دفاتر این مدل رو دارند.

در همین چند سال هم انواع پشت کمری و زیرنشیمن طبی و غیره رو خریداری کردم که راحتتر باشم و یک نکته خاص رو متوجه شدم که به شکل عجیبی محصولاتی که در ایران هست یا وارد میشه یا تولید میشه از نظر ارگونومی و مهندسی طراحی افتضاح هستند واقعا بعضی محصولات رو درک نمیکنم که چرا اینقدر احمقانه طراحی شدند مثلا پشت کمری میگیری 200 هزار تومن اما اینقدر مسخره ساختن انگار خودمون بریم ابر بخریم و اندازه بزنیم و بهش فرم بدیم و روش کاور بکشیم بهتر و طبی تر میشه!

به نظر من تو حوزه کسب و کار و اینها هر کس بتونه در زمینه طراحی و مهندسی صندلی و کلا مسائل طبی و ارگونومی اداری و گیمینگ کار کنه و نیازی هم نیست چیز خاصی وارد بشه در همین ایران میشه صفر تا صدش رو تولید کرد به نظر من که آینده موفقی خواهد داشت فقط کافیه واقعا به چیزی که طراحی میکنه صد در صد توجه داشته باشه.

همین میز همینطور هست یک طراحی خوب مثلا با چهار تا پایه و یک موتور که با دکمه بشه ارتفاعش رو تنظیم کرد به نظر من فوق العاده هست من بعضی اوقات میخوام ایستاده با سیستم کار کنم همچین میزی رو حاضرم بخرم یا موارد طبی که در بالا مثال زدم.

هر چند مشکل ما در ایران اینه که هیچکس نمیخواد تولید کنه همه میخوان وارد کنن (کلی عرض میکنم و منظورم استراتر گرامی نیست) یا از چین یا از فلان جا اونایی هم که تولید میکند آشغال تولید میکنند بدون اینکه مسائل مهندسی و ارگونومی و این چیزها رو مدنظر قرار بدن اونقدر بد طراحی میکنن که واقعا حیف مواد خامی که استفاده میکنند.

در کل نظرم در مورد میزهایی که تو تصاویر بالا دیدم منفی هست و همین ها رو خیلی بهترش رو هم حتی میشه تو همین ایران تهیه کرد.

ویرایش شده توسط ali shareei
لینک به دیدگاه

شما اگر امکان واردات دارین صندلی بیارین تا از دست تخت جمشید راحت شیم با این قیمتاش

میز رو همونطور که دوستان گفتن ساختش کاری نداره و حتی میشه نمونه بهترین های دنیا رو با همون کیفیت ساخت ولی صندلی خیر

این تخت جمشید هم چند ماه تو انبار نگه داشت صندلیارو بعد که دلار شد ۲۶ موجود کرد الانم یک ریال کم نمیکنه

لینک به دیدگاه

به نظر بنده میز نه ولی روی صندلی سرمایه گذاری کنید خیلی بهتره

لینک به دیدگاه

واقعا جای تاسف دارد که در چنین شرایط ارزی و بحران هایی که گریبان گیر ایران و ایرانی ست یک عده به فکر واردات و یا استفاده از چنین کالاهایی باشند که نمونه های بسیار با کیفیت داخلی اش از برند هایی چون ساج ایران فت و فراوان است

این همه ارز بیهوده از کشور خارج شود که چه

دولت و حکومت باید بسیار سختگیرانه تر ممنوعیت واردات کالاهایی که تولید مشابه با کیفیت، داخلی دارند را پیگیر باشد و حتی مجازات های سنگینی برای تخطی از این محدودیت ها وضع کند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جهت اسپم نشدن پست نعیم جان به نظرم روی واردات صندلی تمرکز بهتره چون میز یکبار میگیریم و تمام اما صندلی استهلاک داره

لینک به دیدگاه

در در 25 مرداد 1399 در 09:44، Nsm1000 گفته است :

سلام دوستان عزیزم

هدف از زدن این تاپیک اینه که نظر دوستان رو اول بدونم و بعدش یه تاپیک کلی در مورد واردات میزهای کامپیوتر
گیمینگ از برند سوئدی ایکیا بزنم. البته میزهای ایکیا رو نمیشه اسمه گیمینگ روشون گذاشت ولی کلا در کشورهای
دیگه خیلی پرطرفدار هستن. عکس محصولات رو که از پیج اینستاگرامی setupsforgaming جمع کردم رو ببینید، همه
از میزهای سری الکس ایکیا هستند در طرح، رنگ و ترکیب های مختلف.
ویژگی های میزهای کامپیوتر ایکیا:
طراحی ساده و در عین حال قابل انعطاف
امکان ترکیب مدل های مختلف با هم
امکان ایجاد امکانات دلخواه بر اساس فضا و نیاز شما

به جای وارد کردن میز بهتر نیست یکیو پیدا کنین که این مدل کارارو انجام بده تو امین ایران خودمون و با همین کیفیت درست کنه؟ همونو با اسم خارجیش میتونین بعد بفروشید اصلا ، پولشم حداقل تو جیب یه هموطن میره به جای یه سری سایت خارجی 

لینک به دیدگاه

دوستان من میخوام میز کامپیوتر سفارش بدم امروز یه‌ سوالدداشتم

ارتفاع استاندارد میز کامپیوتر تا جایی که موس قرار میگیره چقدره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 55 دقیقه قبل، alirezapishraft گفته است :

دوستان من میخوام میز کامپیوتر سفارش بدم امروز یه‌ سوالدداشتم

ارتفاع استاندارد میز کامپیوتر تا جایی که موس قرار میگیره چقدره؟

شما ببین دسته های صندلیت تا چه ارتفاعیه همون ارتفاع میز بزن.

basic-home-office-working-from-home-ergonomics-faq-101-FEATURE.jpg

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

شما ببین دسته های صندلیت تا چه ارتفاعیه همون ارتفاع میز بزن.

basic-home-office-working-from-home-ergonomics-faq-101-FEATURE.jpg

مشکلم اینه که صندلی نگرفتم هنوز ولی اینو میخوام بگیرم

http://store.nilper.ir/index.php?route=product/product&product_id=279

ویرایش شده توسط alirezapishraft
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 19 دقیقه قبل، alirezapishraft گفته است :

مشکلم اینه که صندلی نگرفتم هنوز ولی اینو میخوام بگیرم

http://store.nilper.ir/index.php?route=product/product&product_id=279

پس عجله نکنید. بزارید صندلی برسه تا به یک شکل و طرح صحیح برسید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...