رفتن به مطلب

ssd من داره میمیره، چرا ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

یک ssd corsair روی لپتاپ هست با حدود 6TB رایت و سالامتی 100% و روی دسکتاپ Adata SU650 با حدود 6.5TB رایت و سلامتی 78%.

هر دو 120 گیگ هستن و رایت نزدیک ولی چرا adata این بلا سرش اومده ؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، micpet گفته است :

Adata SU650

گارانتی چه شرکتی بوده؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، masooyan گفته است :

گارانتی چه شرکتی بوده؟

یادم نیست، آواژنگ فکر کنم. یادمه معتبر بود. جعبه یک جای سختیه...

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، micpet گفته است :

یادم نیست، آواژنگ فکر کنم. یادمه معتبر بود. جعبه یک جای سختیه...

اگه آونگ بوده که مشکلی نیست و در صورتی که با کاهش کارایی روبرو شدین بهتره به گارانتی تحویل بدین ان شا ا... تعویض میکنه براتون

---------------------------------------

این سری adata آمار خرابی بیشتری داره

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، masooyan گفته است :

اگه آونگ بوده که مشکلی نیست و در صورتی که با کاهش کارایی روبرو شدین بهتره به گارانتی تحویل بدین ان شا ا... تعویض میکنه براتون

---------------------------------------

این سری adata آمار خرابی بیشتری داره

آره آونگ، تا آخر 99 گارانتی داره. فقط اگر سریع عوض کنن خوبه یک جوری نباشه دو هفته طولش بدن.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، micpet گفته است :

آره آونگ، تا آخر 99 گارانتی داره. فقط اگر سریع عوض کنن خوبه یک جوری نباشه دو هفته طولش بدن.

بنده هم همین سری رو دارم واقعا ضعیف و نا امید کننده است ولی از نظر گارانتی اگر حضوری مراجعه کنید دفتر تهران درجا همون جا براتون عوضش می کنن

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Rorschach گفته است :

بنده هم همین سری رو دارم واقعا ضعیف و نا امید کننده است ولی از نظر گارانتی اگر حضوری مراجعه کنید دفتر تهران درجا همون جا براتون عوضش می کنن

من مشهدم، اگر بخوام برای یک لپتاپ دیگه که ssd نداره یک 120 یا 240 گیگ بخرم چی بخرم که خوب باشه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، micpet گفته است :

من مشهدم، اگر بخوام برای یک لپتاپ دیگه که ssd نداره یک 120 یا 240 گیگ بخرم چی بخرم که خوب باشه ؟

فقط سامسونگ. QVO سامسونگ رو به پرچم دارای شرکت های دیگه (تو فرمت 2.5 اینچ) ترجیه میدم.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، micpet گفته است :

درود

یک ssd corsair روی لپتاپ هست با حدود 6TB رایت و سالامتی 100% و روی دسکتاپ Adata SU650 با حدود 6.5TB رایت و سلامتی 78%.

منم همین مدل و داشتم و به رحمت خدا رفت ولی گارانتی راحت تعویضش کرد تنها هزینشم پست کردنش به تهران بود

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، micpet گفته است :

دوستان اشاره کردن بهترین انتخاب سامسونگ هستش، اگر بودجه محدود نیست یه 860 evo با حجم 500 گیگ تهیه کنید.

ویرایش شده توسط masooyan
لینک به دیدگاه

گارانتی آونگ واقعا خوب باهام رفتار کرد که واقعا تعجب کردم . 2 تا ssd 120 باهم مرخص شدن که حضوری بردمش گارانتی تست کرد جلوی خودم انداخت تو سطل آشغال و 2 تا آک بهم تحویل داد . حتی بدون کوچکترین حرفی . دمشون گرم خدایی . هنوزم فکر میکنم خوابم 😁😄

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

گارانتی آونگ واقعا خوب باهام رفتار کرد که واقعا تعجب کردم . 2 تا ssd 120 باهم مرخص شدن که حضوری بردمش گارانتی تست کرد جلوی خودم انداخت تو سطل آشغال و 2 تا آک بهم تحویل داد . حتی بدون کوچکترین حرفی . دمشون گرم خدایی . هنوزم فکر میکنم خوابم 😁😄

چی باحال

در 9 ساعت قبل، masooyan گفته است :

دوستان اشاره کردن بهترین انتخاب سامسونگ هستش، اگر بودجه محدود نیست یه 860 evo با حجم 500 گیگ تهیه کنید.

500 گیگ !!! قلبم گرفت ☠️

500 گیگ هر وقت اومد زیر 1 تومن اونوقت میشه مذاکره کرد 😎

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، micpet گفته است :

درود

اتفاقی نیفتاده. جفتشون سالم هستند. فرقشون اینه اس اس دی کورسیر یه دفعه دیگه روشن نمیشه. این یکی Adata نشون میده حدودا کی دیگه روشن نمیشه.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

اتفاقی نیفتاده. جفتشون سالم هستند. فرقشون اینه اس اس دی کورسیر یه دفعه دیگه روشن نمیشه. این یکی Adata نشون میده حدودا کی دیگه روشن نمیشه.

جدی ؟ من با hd sentinel نگا میکنم، به خاطر عدم سازگاری hd sentinel با کورسیر سلامتی رو 100 نشون میشه یا مشکل از ssd هست ؟

باز خوبه همیشه بکاپ میگیرم.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

این یه دفعه روشن نشدن یعنی کی اتفاق میفته؟

اینقدر اس اس دی ترسناکه؟!!

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، micpet گفته است :

جدی ؟ من با hd sentinel نگا میکنم، به خاطر عدم سازگاری hd sentinel با کورسیر سلامتی رو 100 نشون میشه یا مشکل از ssd هست ؟

باز خوبه همیشه بکاپ میگیرم.

نه بحث سازگاری نیست، مشکلی هم نه از اس اس دیه و نه از HD Sentinel.

بلکه بحث پیشرفت فن آوریه، اون زمان که اس اس دی کورسیر Force بود هنوز فیرمور ها مثل اس اس دی های امروزی عملکرد بهینه نداشتند و به هر شکل نسل های اولیه اس اس دی به شمار می رفتند. الان اس اس دی ها بسیار پیشرفته تر از قبل هستند و همه اطلاعاتشون رو هست. طول عمر بیشتری دارند.

در 15 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

این یه دفعه روشن نشدن یعنی کی اتفاق میفته؟

اینقدر اس اس دی ترسناکه؟!!

نه بحث ترس نیست، ذات قطعه تمام دیجیتال همینه. هارد یک قطعه مکانیکیه که یک بخش کوچک مدار دیجیتال داره اما بخش اعظم میکانیکیه و تا زمانی که فیزکش سالم باشه، مشکلی نداره.

تفاوت اساسی هارد و اس اس دی در همینه، من قبلا هم در همین فروم گفتم، خرابی اس اس دی مثل سقوط هواپیماست، یک لحظه اتفاق میفته و تمام دیگه روشن نمیشه و بالا نمیاد. ولی خرابی هارد دیسک مثل غرق شدن کشتی هست، شما میبینی که داری غرق میشی میدونی که داری غرق میشی، و طول می کشه تا پایان داستان فرصت داری دعا بخونی، از دیگران کمک بخوای، خلاصه فرصت برای بعضی کارها هست.

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

اخه بحث قطعات ذخیره متفاوته با سایر قطعات پردازشی چون ما توش دیتا داریم و طبیعتا ممکنه بخشیش ضروری باشه

چطور میشه یه تخمین از عمر اس اس دی بزنیم تا بشه به موقع اطلاعات مهم رو ازش خارج کرد؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

نه بحث سازگاری نیست، مشکلی هم نه از اس اس دیه و نه از HD Sentinel.

بلکه بحث پیشرفت فن آوریه، اون زمان که اس اس دی کورسیر Force بود هنوز فیرمور ها مثل اس اس دی های امروزی عملکرد بهینه نداشتند و به هر شکل نسل های اولیه اس اس دی به شمار می رفتند. الان اس اس دی ها بسیار پیشرفته تر از قبل هستند و همه اطلاعاتشون رو هست. طول عمر بیشتری دارند.

interesting...

مرسی برای توضیحات 🙏

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

نه بحث ترس نیست، ذات قطعه تمام دیجیتال همینه. هارد یک قطعه مکانیکیه که یک بخش کوچک مدار دیجیتال داره اما بخش اعظم میکانیکیه و تا زمانی که فیزکش سالم باشه، مشکلی نداره.

تفاوت اساسی هارد و اس اس دی در همینه، من قبلا هم در همین فروم گفتم، خرابی اس اس دی مثل سقوط هواپیماست، یک لحظه اتفاق میفته و تمام دیگه روشن نمیشه و بالا نمیاد. ولی خرابی هارد دیسک مثل غرق شدن کشتی هست، شما میبینی که داری غرق میشی میدونی که داری غرق میشی، و طول می کشه تا پایان داستان فرصت داری دعا بخونی، از دیگران کمک بخوای، خلاصه فرصت برای بعضی کارها هست.

البته در مورد کشتی می‌شه هم سوار قایق نجات شد 😁

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

حتی  تصور اینکه ssd 1 ترایی که داریم رو سیستم ممکنه همچین داستانی واسش پیش بیاد دردناکه ، با این قیمتا دیگه همون قطعه رو خریدن باید 2-3 برابر پولی که واسه خریدش دادیو بدی :)))

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

درود ارمین عزیز 

برای Samsung 970 pro ممکنه یک دفعه سقوط بکنه ؟؟ با برنامه Samsung magician اگه مشکلی براش پیش بیاد قبلش متوجه میشیم  ؟

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، alikocholo2013 گفته است :

درود ارمین عزیز 

برای Samsung 970 pro ممکنه یک دفعه سقوط بکنه ؟؟ با برنامه Samsung magician اگه مشکلی براش پیش بیاد قبلش متوجه میشیم  ؟

تا جایی که من میدونم ssd در حال مرگ موجب blue screen میشه البته اگر روش ویندوز نصب باشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، alikocholo2013 گفته است :

درود ارمین عزیز 

20 سال دیگه شاید. :)

اگر SMART ERROR بده بله Samsung Magition نشون میده.

در 3 ساعت قبل، fatide گفته است :

حتی  تصور اینکه ssd 1 ترایی که داریم رو سیستم ممکنه همچین داستانی واسش پیش بیاد دردناکه ، با این قیمتا دیگه همون قطعه رو خریدن باید 2-3 برابر پولی که واسه خریدش دادیو بدی :)))

با این قیمت ها هر قطعه ای خراب بشه دیگه جایگزین نمیشه کرد.

در 1 ساعت قبل، micpet گفته است :

تا جایی که من میدونم ssd در حال مرگ موجب blue screen میشه البته اگر روش ویندوز نصب باشه

حالت های مختلفی ممکنه اتفاق بیفته.

مثلا اس اس دی M.2 اگر خراب بشه، سیستم دیگه بوت نمیکنه، مادربرد تو همون مرحله اول بوت فریز میشه. تکون نمیخوره. انگار مثلا مادربرد یا پردازنده خراب شده اما در حقیقت SSD M.2 خراب شده و با خارج کردنش از مدار سیستم راه میفته.

در 3 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

البته در مورد کشتی می‌شه هم سوار قایق نجات شد 😁

شاید برای همه ی مسافر ها جا نباشه.

در 8 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

اخه بحث قطعات ذخیره متفاوته با سایر قطعات پردازشی چون ما توش دیتا داریم و طبیعتا ممکنه بخشیش ضروری باشه

چطور میشه یه تخمین از عمر اس اس دی بزنیم تا بشه به موقع اطلاعات مهم رو ازش خارج کرد؟

تخمین عمر اس اس دی رو میتونید از روی TBW بزنید. مثلا اگر اس اس دی شما TBW برابر 150 ترابایت داره و شما سالیانه 5 ترابایت روش رایت کنی، میشه تخمین زد 30 سال برات کار می کنه به شرط آنکه خرابی دیگری پیدا نکنه.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

آونگ تنها گارانتی ای هست که اذیت نمی کنه.بنده یک هارد اکسترنال 1 ترابایت داشتم زدم به tv باعث سوختنش شد.بردمش آونگ طرف اومد تستش کرد بعد گفت باهاش چی کار کردی؟گفتم به tv وصلش کردم دیگه کار نکرد.اونم اومد نسخه ی جدید اون هارد رو بهم دادش که کلی از باگ های فیزیکی و سخت افزاریش و نرم افزاریش رفع شده بود.

شما یک بک آپ از ssd خودت بگیر و بده آونگ.بعد بک آپ رو توی ssd جدید بریز.

لینک به دیدگاه

مشهد ، چهارراه خیام ، بین دستغیب 35 و 37 ، مجتمع تجاری رضا ، طبقه اول ، واحد15  (تعویض فوری)

آونگ مشهد تعویض فوری داره جالبه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...