رفتن به مطلب

چند سوال برقی!

Recommended Posts

سلام و احترام خدمت دوستان گرامی

چند تا سوال داشتم

1. گرافیک من یه 8 پین و یه 6 پین می‌خوره. این در حالیه که سمت پاور خروجی برق 8 پینه و سری از کابل که به کارت متصل می‌شه به صورت 8+6+2 هست. سوالم اینه که اگر از دو تا GPU پاور استفاده کنم و از یک کابل برای 8 پین و از کابل دیگه برای 6 پین استفاده کنم، فشار روی پاور کمتر می‌شه؟

و آیا اصلا درسته اینکار؟

از لحاظ امکان‌پذیری، پاور 3 تا خروجی VGA داره و کابل هم به تعداد کافی هست.

2. نوار RGB های ارزون‌قیمت بازار که مخصوص کامپیوتر طراحی نشدن و قابلیت سینک شدن با کامپیوتر رو ندارن: آیا می‌شه به صورت دستی اتصال‌هاشونو طوری تغییر داد که به مادربورد وصل شن؟

3. آیا استفاده از شوفاژ به عنوان اتصال به زمین کامپیوتر خطرناکه؟ (:دی)

تشکر از دوستان گرامی

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

نوار RGB های ارزون‌قیمت بازار که مخصوص کامپیوتر طراحی نشدن و قابلیت سینک شدن با کامپیوتر رو ندارن: آیا می‌شه به صورت دستی اتصال‌هاشونو طوری تغییر داد که به مادربورد وصل شن؟

سلام

بله میشه ، RGB 5050 12V بخرید ، ۴ پین هستن به اصطلاح ، من ۳ ۴ متر یکی دو سال پیش خریدم ، شد ۳۰ تومن ! ( فروشنده می‌گفت بیشتر برای نورپردازی داخل ماشین خریداری میکنن این مدل رو ) 

بعد میتونید با کابل رابط یا لحیم کردن ، سوکت ۴ پین رو به نوار LED وصل کنید . 

کانکتور ۴ پین رو هم به مادربرد بزنید و تمام . 

البته فکر کنم تا یه متراژ خاصی رو سوکت مادربرد می‌تونه برقش رو تامین کنه ( اگر اشتباه نکنم حداکثر ۵ متر ) بیشتر از این مقدار شاید مشکل ایجاد کنه برای مادربرد .

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، m.reza گفته است :

سلام

بله میشه ، RGB 5050 12V بخرید ، ۴ پین هستن به اصطلاح ، من ۳ ۴ متر یکی دو سال پیش خریدم ، شد ۳۰ تومن ! ( فروشنده می‌گفت بیشتر برای نورپردازی داخل ماشین خریداری میکنن این مدل رو ) 

بعد میتونید با کابل رابط یا لحیم کردن ، سوکت ۴ پین رو به نوار LED وصل کنید . 

کانکتور ۴ پین رو هم به مادربرد بزنید و تمام . 

البته فکر کنم تا یه متراژ خاصی رو سوکت مادربرد می‌تونه برقش رو تامین کنه ( اگر اشتباه نکنم حداکثر ۵ متر ) بیشتر از این مقدار شاید مشکل ایجاد کنه برای مادربرد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اینکه میفرمایید "فشار روی پاور کم میشه؟" اصلا اینطور نیست، فرضا مصرف کارت شما 100 وات هست، چه با یک کابل، چه با 10 کابل متصل بشه، باز هم همون 100 وات رو مصرف میکنه و فشاری از روی پاور کم نمیکنه...(اتفاقا چون سیم یه مقداری مقاومت داره، اگر برای مصرف توانی که از 1 کابل میشه استفاده کرد، از 2 کابل استفاده بشه، بخاطر مقاومت کابل دوم یه کمی هم مصرف و اتلاف بالاتر میره...)و اینکه ابتدای کابل ها روی برد پاور به یک بخش از متالیزه برد پاور لحیم شدند و در اخر کار هیچ تفاوتی نداره، مگر اینکه مصرف کارت بالاتر باشه و با یک کابل امکان انتقال توان مورد نیاز کار مقدور نباشه که احتیاج به کابل دوم باشه...

منظورتون از خطر ناک، خطر برای کامپیوتره یا شوفاژ خونه؟😂

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

اینکه میفرمایید "فشار روی پاور کم میشه؟" اصلا اینطور نیست، فرضا مصرف کارت شما 100 وات هست، چه با یک کابل، چه با 10 کابل متصل بشه، باز هم همون 100 وات رو مصرف میکنه و فشاری از روی پاور کم نمیکنه...(اتفاقا چون سیم یه مقداری مقاومت داره، اگر برای مصرف توانی که از 1 کابل میشه استفاده کرد، از 2 کابل استفاده بشه، بخاطر مقاومت کابل دوم یه کمی هم مصرف و اتلاف بالاتر میره...)و اینکه ابتدای کابل ها روی برد پاور به یک بخش از متالیزه برد پاور لحیم شدند و در اخر کار هیچ تفاوتی نداره، مگر اینکه مصرف کارت بالاتر باشه و با یک کابل امکان انتقال توان مورد نیاز کار مقدور نباشه که احتیاج به کابل دوم باشه...

منظورتون از خطر ناک، خطر برای کامپیوتره یا شوفاژ خونه؟😂

منظور از خطرناک جفتش هست 😂 حقیقتش رشتم خیلی متفاوته از برق و پیش زمینه‌ای ندارم

کفتم چون اتصال به گاز و موتورخونه و این داستانا داره مشکلی ایجاد نکنه؟

در حقیقت الان کاری که کردم اینه که اتصال به زمین UPS رو وصل کردم به دسته شوفاژ

ویرایش شده توسط Masoudk96
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

منظور از خرناک جفتش هست 😂 حقیقتش رشتم خیلی متفاوته از برق و پیش زمینه‌ای ندارم

کفتم چون اتصال به گاز و موتورخونه و این داستانا داره مشکلی ایجاد نکنه؟

در حقیقت الان کاری که کردم اینه که اتصال به زمین UPS رو وصل کردم به دسته شوفاژ

اینکه ups رو به شوفاژ وصل کردید، ممکنه یکم خطر آفرین باشه، اما طبق تجربه ای که دارم، چون لوله های شوفاژ با سطح زمین و دیوار ساختمان، مساحت تماس زیادی داره، قبل از اینکه جریان بخواد به موتور خونه و لوله گاز برسه، به زمین و ساختمان انتقال پیدا میکنه و تخلیه میشه...

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

اینکه ups رو به شوفاژ وصل کردید، ممکنه یکم خطر آفرین باشه، اما طبق تجربه ای که دارم، چون لوله های شوفاژ با سطح زمین و دیوار ساختمان، مساحت تماس زیادی داره، قبل از اینکه جریان بخواد به موتور خونه و لوله گاز برسه، به زمین و ساختمان انتقال پیدا کنه و تخلیه میشه...

ممنون. پس با سوال آخر مزاحم شیم دیگه 😁

داخل حیاط خونه یه چاه با عمق حدود 60-70 سانتی متر هست الان. عرض هم حدود 80 سانت

اگر خودم داخلش رو خاک و نمک و این داستان‌ها بریزم و یک صفحه مسی بذارم و چند وقت یک بار داخلش آب بریزم و یه کابل هم ازش بکشم تا داخل طبقه اوکی هست برانکه خیالم از بابت شوفاژ هم راحت باشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

ممنون. پس با سوال آخر مزاحم شیم دیگه 😁

داخل حیاط خونه یه چاه با عمق حدود 60-70 سانتی متر هست الان. عرض هم حدود 80 سانت

اگر خودم داخلش رو خاک و نمک و این داستان‌ها بریزم و یک صفحه مسی بذارم و چند وقت یک بار داخلش آب بریزم و یه کابل هم ازش بکشم تا داخل طبقه اوکی هست برانکه خیالم از بابت شوفاژ هم راحت باشه؟

60-70عمق زیادی نیست، برای چاه ارت حداقل 5 متر عمق نیاز هست،( از این جهت که به خاک مرطوب و رسانا برسه، ممکنه در یه مکانی، عمق 1 متری خاک کاملا مرطوب باشه) داخل چاه یه لوله فلزی، از همین لوله آب های قدیمی بذارید و دورش رو خاک پر کنید و سعی کنید مرطوب نگهش دارید، چاه ارت نسبتا مناسبی برای تخلیه جریان کامپیوتر میتونه باشه...

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

2. نوار RGB های ارزون‌قیمت بازار که مخصوص کامپیوتر طراحی نشدن و قابلیت سینک شدن با کامپیوتر رو ندارن: آیا می‌شه به صورت دستی اتصال‌هاشونو طوری تغییر داد که به مادربورد وصل شن؟

فقط در این مورد میتونم یه سوالی بپرسم ...

میشه یه کم بیشتر توضیح بدید؟ :)))

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

فقط در این مورد میتونم یه سوالی بپرسم ...

میشه یه کم بیشتر توضیح بدید؟ :)))

هیچی. rgb که برای دیوار منزل یا ماشین هست هدر متفاوتی از اون ۴ پین مادربورد داره

می‌خواستم ببینم اگه با لحیم هدرش رو عوض کنه آدم همچنان کار می‌کنه یا نه 

نوارای بازار دارن هم قیمت یک کیلو گوشت می‌شن :))

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

هیچی. rgb که برای دیوار منزل یا ماشین هست هدر متفاوتی از اون ۴ پین مادربورد داره

خیالت از این بابت راحت

IMG_20200818_183844_491.thumb.jpg.c682c633b890268feacdb514c85027de.jpgIMG_20200818_183836_453.thumb.jpg.8da887cc5ba56a466b60ab904697db60.jpg

فقط به نظرم حالا که داری هزینه میکنی ، اگه دستت بازه از نظر مالی برو سمت ARGB .

افکت های خیلی قشنگتری باهاش میشه اجرا کرد .

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، m.reza گفته است :

خیالت از این بابت راحت

IMG_20200818_183844_491.thumb.jpg.c682c633b890268feacdb514c85027de.jpgIMG_20200818_183836_453.thumb.jpg.8da887cc5ba56a466b60ab904697db60.jpg

فقط به نظرم حالا که داری هزینه میکنی ، اگه دستت بازه از نظر مالی برو سمت ARGB .

افکت های خیلی قشنگتری باهاش میشه اجرا کرد .

دمت گرم. خود هدر رو از کجا تهیه کردی؟ مال led دیگه‌ای رو جدا کردی یا هست تو بازار؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Masoudk96 گفته است :

دمت گرم. خود هدر رو از کجا تهیه کردی؟ مال led دیگه‌ای رو جدا کردی یا هست تو بازار؟

قربانت

همون مغازه که نوار رو گرفتم ، هدر هم داشت ( دونه پونصد )

اون سوکت نری هم بهش میگفتن « ۴ پین نظامی » برای وصل کردن دوتا سوکت مادگی لازم میشه .( من هدر نری نتونستم پیدا کنم )

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

اره بابا، خیالتون راحت.

سیم و کانکتور فقط منتقل کننده های برق هستن

شما هرجوری که میتونی وصل کن، safe باشه مسئله ای نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...