رفتن به مطلب

مشکل بازیابی از hibernate و sleep در ویندوز7 با مین p8p67 le و 4gb ram

Sina123
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

یک سیستم با مشخصات زیر داریم :

p8p67 le

W.D 1TB Green 64MB

core i3 2100

2*2GB DDR3 Kingmax Ram

power green 480-eu

ویندوز 7 32bit نصب شده. ظاهرا همه چیز درسته و hibernate میشه و sleep میشه ولی بار بعد که میخواد بالا بیاد تا صفحه login‌ ویندوز میاد و ماوس و کیبورد قفل میکنه هیچ کاری نمیشه کرد و بعد یه مدتی هم صفحه blue screen ظاهر میشه مجبور به restart دستی سیستم میشم!

خود مین یک ابزار memory test داره تو منوی بوت میاد از اونجا تست کردم مشکلی نداشت.

یه فایل هست مخصوص hibernate تو درایو ویندوز ذخیره میشه تو ویندوز xp رو یه سیستم دیگه دیدم دقیقا اندازه ram بود ولی رو این سیستم با win7 دیدم این فایل 2.5GB بیشتر نبود!

قبلا وقتی hibernate می‌شد با کلیک ماوس یا کیبرد و یا حتی نوسان برق مثل روشن شدن یک لامپ سیستم hibernate شده هم روشن میشد که خوب غیر فعالشون کردم.

قبلا دو سه روز بعد اسمبل که صفر کیلومتر بود هم دو باری موقع کار کردن عادی با فایلها blue screen داده بود که اون حالت دیگه پیش نیامده فقط همین مشکل بازگشت از hibernate هست!!

اینم یک عکس از آخرین تست که سیستم hibernate شده بود و برگشته قفل کرده و بعد 30 ثانیه bluescreen اومده :

post-9497-0-64276600-1334426982_thumb.jpg

خیلی به این قابلیت hibernate نیاز داریم برای ادامه دادن سریع کارها.

ممنون میشم راهنمایی کنید :)

ویرایش شده توسط php
لینک به دیدگاه

سلام

اون فایل sys مربوط به صدا بود آخرین نسخه درایورش 55 مگ دانلود و نصب کردم حالا اسم درایور رفته ولی هنوز blue screen‌میاد.

وقتی میخواد از حالت sleep یا hibernate بالا بیاد restore بشه اول چند ثانیه هنگ میکنه بعد blu screen‌میده!!

از هارد وسترن گرین یا رمهای کینگ مکس نمیتونه باشه؟ نکنه مین اشکال داره !!؟ای

نم دو تا blue screen دیگه بعد نصب درایور صدا که یکی از حالت sleep و یکی از hibernate اومده!

post-9497-0-73379600-1334551521_thumb.jpg

post-9497-0-20001500-1334551533_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

عزیز شما ویندوز رو عوض کردی ؟ ویندوز رو عوض کن و آخرین درایور ها رو نصب کن . بعد از نصب هر درایور چک کن که باز هم مشکل داری یا نه . اگر هم بتونی از یک دیسک دیگه ویندوز استفاده کنی خیلی بهتره .

لینک به دیدگاه

عزیز شما ویندوز رو عوض کردی ؟ ویندوز رو عوض کن و آخرین درایور ها رو نصب کن . بعد از نصب هر درایور چک کن که باز هم مشکل داری یا نه . اگر هم بتونی از یک دیسک دیگه ویندوز استفاده کنی خیلی بهتره .

نه والا ویندوز 7 ultimate 32bit هست و این سیستم تازه اسمبل شده چیز زیادی هم روش نصب نشده همه درایورها و چیزهای توی سی دی های قطعات نصب شده و درایور صدا رو هم که به فایلش گیر داده بود آپدیت کردم باز درست نشده!!

اول یه ویندوز xp استیودنت نصب شده و بعد هم یه seven روی درایو جدا.

با اکرونیس پارتیشن بندی شده

نکنه از هارد سری گرین وسترن باشه ؟

یا از رمهای کینگ مکس ؟

main p8p67 le سه تا گزینه برای کارکرد داره

یکی power saving

یکی normal

یکی faster

اسماشو درست یادم نیست ولی اون آخریه مربوط میشه به حداکثر کارایی وقتی از بایوس فعالش میکنم سیستم قاطی میکنه و ویندوز موقع بوت اگه بالا بیاد blue screen‌میده و سریع خودش restart میشه و بعضی وقتا هم خود ویندوز پیام recovery boot میده و اونطوری میخواد بیاد بالا!

ویرایش شده توسط php
لینک به دیدگاه

معمولا استفاده از نرم افزارهای کرک شده مشکلاتی داره . این مشکلات برای ویندوز هم ممکنه پیش بیاد . بهترین کار اینه که یک ویندوز جدید نصب کنی . از چیزی که تو ارور نوشته ، میشه فهمید که مشکل نرم افزاریه . احتمال مشکل تو سخت افزار خیلی کمه . شما ویندوز رو عوض کن ببین چی میشه . من هم یک بار مشکل داشتم . روی بیرون اومدن از حالت Sleep بود . ویندوز رو عوض کردم و درست شد .

لینک به دیدگاه

به غیر از نظر دوستان ، چون 4 گیگ رم داری و سیستمت نسبتا جدیده از ویندوز 64 بیت استفاده کن با آخرین آپدیت هاش .

لینک به دیدگاه

بله ظاهرا باید از نو ویندوز نصب کنم یکی یکی درایور و برنامه نصب کنم بعد چک کنم خرابی از کدومه !!! حالا از این ارورا هیچی نمیشه فهمید!؟ لوگهای سیستم رو هم چک کردم چیز مشخصی نبود!

مشکل اینه از 64 بیت به دلیل محدودیت برنامه هامون نمیتونیم استفاده کنیم فعلا.

البته 4 گیگ رمو همشو فعال کردم ولی قبل اون هم با 3.5 گیگ همین مشکل بود!!

برای بالا اومدن از hibernate این ارور رو میده :

kernel_data_inpage_error

برای بالا اومدن از safemod این ارور رو میده :

the program can't start because %hs is missing from your computer

موقع Sleep همه سیستم خاموش میشه فقط Power LED‌چشمک میزنه.

لینک به دیدگاه

این ارور نرم افزاریه . اولین کار هم عوض کردن ویندوزه . بهترین راه اینه که یکی یکی درایور ها رو چک کنی . بهتر از اینه که همینطور دست رو دست بذاری . این ارور اگر همینطور ادامه پیدا کنه ممکنه به سخت افزار آسیب برسه .

چشمک LED طبیعیه . برای من هم همینطوره .

لینک به دیدگاه

سلام، یک سری به لینک پایین بزنید، یک کاربری همین مشکل رو در فروم مایکروسافت مطرح کرده

لینک

-----------------------

البته پیشنهاد می کنم یکبار درایور مربوط به صدا رو پاک کنید(اگر فایل مورد اشاره تو صفحه ی آبی مال درایور صداتونه) و سیستمتون رو ریسیت کنید، بعد سیستم تون رو hibernate کنید ببنید بازم صفحه آبی میاد یا نه بعد برید لینک بالا یا.... موفق باشید

لینک به دیدگاه

این مشکلش به احتمال زیاد به خاطر ظرفیت بالای هارد دیسکه که زود آماده کار نمیشه!

Full Title
	  KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR

0x0000007A

occurance meter
Windows
	  2000, XP, Vista, 2008, 7[/left]

Windows could not read a file from the disk that is supposed to be there. It may indicate the hard disk has bad sectors, hardware (disk, controller, memory) issues, a virus infection or a bug in a device driver.

This is a fatal Windows error, typically called a Stop message, Bug Check, or more commonly the Blue Screen of Death (BSoD). The system is in a forced reboot state. Any unsaved work is likely lost[/left]

You receive various Stop error messages in Windows 7 or in Windows Server 2008 R2 when you try to resume a computer that has a large SATA hard disk
Consider the following scenario:
You have a computer that is running Windows 7 or Windows Server 2008 R2.
The computer has a large Serial Advanced Technology Attachment (SATA) hard disk. For example, the size of the SATA hard disk is 1 terabyte.
You put your computer to sleep state or into hibernation.
You try to resume the computer from sleep or from hibernation.
In this scenario, you receive one of the following Stop error messages:
STOP 0x0000007A
STOP 0x00000077
STOP 0x000000F4

When you resume a computer from sleep or from hibernation, the SATA hard disk drivers require the SATA hard disks to be ready within 10 seconds. However, a large SATA hard disk may take longer than 10 seconds to be ready. In this situation, the resume operation times out.

تازه وسترن دیجیتال تو سایتش برای ویندوز 32 بیت سری سبز به عنوان بوتیبل مناسب نیست باید فلان کارو بکنی (alignment) و من نمیدونم این به این مشکل ربط داره یا نه! یه تاپیکی هم بود دوستان نوشتن اگه با برنامه هایی که سکتور 4 کیلو بایتی میشناسن پارتیشن بندی کنید مشکلی پیش نمیاد منم با اکرونیس پارتیشن بندی کردم بعد اومدم دیدم با سرعت خوندن نوشتن مشکلی نداره یه تست گرفتم میانگین 90 بود و حداکثر 180 سرعتش هیچی دیگه align نکردم. اومدم تو اون تاپیک پرسیدم الان مشکلی پیش نیاد کسی جواب نداد! نمیدونم این مشکل با این هارد وسترن یک ترا بایت گرین 64 مگ بافر رابطه داره یا نه این مختص همه هاردهای ظرفیت بالاست!!!

از اول میخواستم 500 بگیرما گفتم 15 تومان بیشتره یک ترا میگیرم خوب!!!

ویرایش شده توسط php
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ارور مربوط به خیلی چیز ها میتونه باشه منجمله خرابکاری ویروسی کانفلیک درایوری ارور هارد و غیره یه راه تخصصی این هست که فایل دامپ رو برسی کنید که زمان بر هست و نیاز به تجربه و ابزار نرم افزاری داره راه ساده تر این هست که اروری رو که صفحه آبی نشون میده رو گوگل کنید و راه حل ها رو برسی کنید.

مثلا مایکروسافت تو یک مورد که اشاره کردین نوشته ایراد میتونه مربوط به هارد های ساتا با ظرفیت بالا جدید باشه و تاخیری که برای آماده به کار شدن دارن .

یا اینجا نوشته که خرابکاری ویروس میتونه این مشکل رو بوجود بیاره و راه حل رو هم توضیح داده.

یا اینجا یکسری موارد مشابه رو مطرح کرده و پاسخ داده.

===

در مورد نوشته مایکروسافت : من هارد ظرفیت بالا دارم و به عنوان بوت ازش استفاده میکنم و مشکلی ندارم از سری Barracuda هست و 4K فرمت شده

ویرایش شده توسط UnforgiveN
لینک به دیدگاه

از هارد نمیتونه باشه ؟ Western 1T Green 64M به Sata6 وصلش کردم. جامپراش رو هم دست نزدم.

اینو کارخونش نوشته نمیتونه بوتیبل باشه!

http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=120

LargeCapacityDrives_chart_ver2.jpg

این Seagate شما هم اینو گفته ؟

الان میخوام یک هارد دیگه برای سیستم دیگه بگیرم . این Seagate Barracuda 7200.12 هست تو بازار چند؟ میگن سرعتش بین سری blue و green وسترن هست. (تلفظ درست Barracuda به فارسی چی میشه ؟)

این Barracuda هم که یه مشکل دیگه داره! {اینجا ببینید}

من یه hotfix از لینک زیر دانلود کردم مربوط به همین مشکله که مایکروسافت گفته ولی نصب نمیشه میگه :

The update is not applicable to your computer!

مشکل به این DMA Mode ربط پیدا نمیکنه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون مسئله که در مورد هارد های وسترن اشاره کردی مربوط به ظرفیت های 2 ترا و بالاتر هست و برای بوت باید نسخه 64 بیتی نصب کنند و در مورد Align و یوتیلیتی های دیگه هم سایت وسترن توضیح داده و یوتیلیتی داره.

سیگیت گرین 2 ترا که گرفتم با ویندوز 7 32 بیتی هم بوت میشه و تا به امروز مشکلی نداشتم 5900 دور هست و سرعتش بین گرین و خاویار وسترن هست اون مشکلی که در مورد سیگیت مطرح شده برای سری های قدیمی هست که در حال حاظر فکر نمیکنم تو بازار باشه و برای 1 ترا وپایینتر روی بعضی مدل ها بود.

با توجه به اشاره مایکروسافت من اصلا فکر نمیکنم ایراد شما از زمان تاخیر بالا اومدن هارد باشه.

==

2 ترا باراکودا سری گرین رو رو من تو ارزونی خریدم 104 میخواستم 2-3 تا بخرم دیدم هارد خوبی هست و خوش قیمت 8 تا خریدم که از 8 تاش الان استفاده میکنم.

قیمت روز رو از آقای حسینی بپرس.

ویرایش شده توسط UnforgiveN
لینک به دیدگاه

من گذاشتم چک کنه واسه آپدیت 63 تا آپدیت مهم داره و 37 تا اختیاری! حالا کدومش رو نباید انتخاب کنم که ویندوز غیر قانونی نشه چون قبلا شنیدم یکی از این آپدیتا مربوط به چک کردن اصل بودن ویندوزه!

post-9497-0-34460700-1334752154_thumb.png

BIOS رو نباید آپدیت کنم ؟ (این رو میترسم دست بزنم خراب بشه)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا اونجایی که میدونم genuine آپدیت شماره KB971033 هست.

درایور های مادر بورد رو هم آپدیت کن.

اگر آپدیت مهم برای بایوس نداری به روز نکنی بهتر هست.

لینک به دیدگاه

چه جالب خودش هم به صورت پیش فرض تیک نخورده !!!

ممنون از شما

حالا این آپدیتهایی که میشه رو میتونم جایی ذخیره کنم اگه ویندوز عوض کردم بعدا دیگه به اینترنت وصل نشه به صورت لوکال نصبشون کنم دوباره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا جایی که یادم هست تو یکی از پستهای قبلیم چند ماه پیش برای D-O (Stream Sniffing) ( دانلود کل یا قسمتی از آپدیتها) یه سایت معرفی کردم. الان تو ذهنم نیست سرچ کن یا گوگل کن.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

مشکل ساده تر از اون چیزی بود که فکر میکردم. اگه وقت داشتم همون موقع پورتا رو جا به جا میکردم حل میشد فقط نمیدونم چرا این مشکل روی پورتهای Sata6GB اتفاق میافته روی 3GB درسته حتی با هارد GREEN

لینک به دیدگاه

• 4 سال بعد...

found a website from which i get rid out of this type of error issue, now you can also check this
once for getting rid of it completely from here: Error 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...