رفتن به مطلب

شناخته نشدن SSD M.2 توسط مین برد

RISING
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام به دوستان عزیز ، به  تازگی  یک عدد SSD M.2  کورس ایر MP510 رو خریداری کردم  و بعد از نصب متاسفانه داخل بایوس هم شناخته نشد  ، بایوس رو هم به آخرین ورژن آپدیت کردم احساس کردم هارد خراب هست اما روی یک سیستم DDR 4  به راحتی شناخته شد ..مین برد هم Maximus VII Hero  هست ، می خواستم بدونم آیا این مین برد این مدل اس اس دی رو ساپورت میکنه ؟ و اگر دوستان راهکاری رو می دونن ذکر کنن تا انجام بدم .

لینک به دیدگاه

داخل بایوس CSM compability رو روشن کنید امتحان کنید

لینک به دیدگاه

روی اسلات  PCIEX4_3 چیزی نصب شده؟ اونی که از همه پایینتر هست

نسخه ای که مادربورد پشتیبانی میکنه gen2 x2 هست و اون m.2 که دارید gen3 x4  ولی نباید مشکلی باشه چون فقط توی سرعت تاثیر داره. میتونی به asus میل بزنی ببینی این مدل m.2 با مادربوردت سازگاره.

توی بایوس قسمت advanced/onbloard device configuration گزینه   PCIEX4_3 روی m.2 هست؟

LMwORz5.jpg

ویرایش شده توسط hassanshaikhi
لینک به دیدگاه

در در 1 شهریور 1399 در 02:15، hassanshaikhi گفته است :

روی اسلات  PCIEX4_3 چیزی نصب شده؟ اونی که از همه پایینتر هست

نسخه ای که مادربورد پشتیبانی میکنه gen2 x2 هست و اون m.2 که دارید gen3 x4  ولی نباید مشکلی باشه چون فقط توی سرعت تاثیر داره. میتونی به asus میل بزنی ببینی این مدل m.2 با مادربوردت سازگاره.

توی بایوس قسمت advanced/onbloard device configuration گزینه   PCIEX4_3 روی m.2 هست؟

LMwORz5.jpg

باسلام به دوست عزیز ، یک دنیا تشکر ، با روش شما درست شد روی حالت اتومات بود که روی M2  گذاشتم وبعد از 2 ریستارت حتی توی ویندوز 7 هم شناخته شد .واقعا ممنون ،جناب من این هارد رو از ایتالیا خریده بودم و برای ثبت به مرکز اصلی سایت آمازون در آمریکا هم رفت و به علت پاره ای از مشکلات بعد از 7 ماه به دستم رسید .واقعا ناراحت بودم از ساپورت نکردنش . و نکته ای که فرمودید مادربرد gen2 x2 رو ساپورت میکنه و این هارد  gen3 x4 دقیقا چه نکته ای هست ؟ و از لحاظ سرعت تقریبا با مدل  مادربردی که کامل ساپورت کنه چه مقداری تفاوت داره ؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، RISING گفته است :

باسلام به دوست عزیز ، یک دنیا تشکر ، با روش شما درست شد روی حالت اتومات بود که روی M2  گذاشتم وبعد از 2 ریستارت حتی توی ویندوز 7 هم شناخته شد .واقعا ممنون ،جناب من این هارد رو از ایتالیا خریده بودم و برای ثبت به مرکز اصلی سایت آمازون در آمریکا هم رفت و به علت پاره ای از مشکلات بعد از 7 ماه به دستم رسید .واقعا ناراحت بودم از ساپورت نکردنش . و نکته ای که فرمودید مادربرد gen2 x2 رو ساپورت میکنه و این هارد  gen3 x4 دقیقا چه نکته ای هست ؟ و از لحاظ سرعت تقریبا با مدل  مادربردی که کامل ساپورت کنه چه مقداری تفاوت داره ؟

سلام.خواهش می کنم.

سرعت هر lane برای pci express 2 حدود 500 مگابایت بر ثانیه هست که x2 یعنی دو lane که میشه حدود 1 گیگ بر ثانیه.

سرعت هر lane برای pci express 3 حدود 984 مگابایت بر ثانیه هست که برای x4 یعنی چهار lane که میشه حدودا نزدیگ به 4 گیگ بر ثانیه.

حالا توی سایت کورسیر مثلا برای مدل 480 گیگی سرعت ترتیبی خواندن اطلاعات حدود .3.4 گیگ بر ثانیه زده  نوشتن 2 گیگ بر ثانیه  ولی مادربرد شما از لحاظ تئوری حداکثر میتونه از 1 گیگ بر ثانیه استفاده کنه و نمیتونید از همه کاراییش استفاده کنید.

نکته دیگه اگه توی یک مادربورد با gen3 x4 سرعت 3.4 گیگ رو به شما بده توی مادربورد gen2 x2 سرعت 1 گیگ رو بهتون نمیده توی عمل کمتر رو میده شاید 800 مگابایت بر ثانیه برای خوندن  رو بده و برای نوشتن هم شاید 600 مگابایت رو بهتون بده.

حتی اگه یک مادربورد gen3 x2 داشته باشید که حداکثر پهنای باند اون 2 گیگ بر ثانیه میشه باز کمتر از 2 گیگ رو بهتون میده مثلا ممکنه برای خوندن سرعت 1.6 گیگ رو بده و برای نوشتن سرعت 1 گیگ.

در کل الان نسبت به یک مادربورد gen3 x4 افت سرعت نزدیک به 3 برابری رو دارید.ولی بازم نسبت به هارد ssd سرعت بهتری دارید.

لینک به دیدگاه

مبارک باشه. سرچ کردم به نظر چیز خیلی خفنی می‌یاد 😁

اگر علاقه داشتید، بنچ‌مارکش هم از hdd sentinel بگیرید ببینیم عملکردش چجوریه

لینک به دیدگاه

در در 2 شهریور 1399 در 21:25، Masoudk96 گفته است :

مبارک باشه. سرچ کردم به نظر چیز خیلی خفنی می‌یاد 😁

اگر علاقه داشتید، بنچ‌مارکش هم از hdd sentinel بگیرید ببینیم عملکردش چجوریه

چشم حتما انجام میدم ونتیجه رو اینجا واستون میذارم .

لینک به دیدگاه

در در 2 شهریور 1399 در 20:32، hassanshaikhi گفته است :

سلام.خواهش می کنم.

سرعت هر lane برای pci express 2 حدود 500 مگابایت بر ثانیه هست که x2 یعنی دو lane که میشه حدود 1 گیگ بر ثانیه.

سرعت هر lane برای pci express 3 حدود 984 مگابایت بر ثانیه هست که برای x4 یعنی چهار lane که میشه حدودا نزدیگ به 4 گیگ بر ثانیه.

حالا توی سایت کورسیر مثلا برای مدل 480 گیگی سرعت ترتیبی خواندن اطلاعات حدود .3.4 گیگ بر ثانیه زده  نوشتن 2 گیگ بر ثانیه  ولی مادربرد شما از لحاظ تئوری حداکثر میتونه از 1 گیگ بر ثانیه استفاده کنه و نمیتونید از همه کاراییش استفاده کنید.

نکته دیگه اگه توی یک مادربورد با gen3 x4 سرعت 3.4 گیگ رو به شما بده توی مادربورد gen2 x2 سرعت 1 گیگ رو بهتون نمیده توی عمل کمتر رو میده شاید 800 مگابایت بر ثانیه برای خوندن  رو بده و برای نوشتن هم شاید 600 مگابایت رو بهتون بده.

حتی اگه یک مادربورد gen3 x2 داشته باشید که حداکثر پهنای باند اون 2 گیگ بر ثانیه میشه باز کمتر از 2 گیگ رو بهتون میده مثلا ممکنه برای خوندن سرعت 1.6 گیگ رو بده و برای نوشتن سرعت 1 گیگ.

در کل الان نسبت به یک مادربورد gen3 x4 افت سرعت نزدیک به 3 برابری رو دارید.ولی بازم نسبت به هارد ssd سرعت بهتری دارید.

ممنون از پاسخ کاملتون ،جناب یک مشکلی که من با این هارد دارم این هست که نمی تونم دقیق ویندوز ها رو داشته باشم و مسیر وارد شدن به هر کدوم راحت نیست . به غیر از این هارد 2 عدد هارد وسترن و یک عدد کورس ایر اس اس دی هم در سیستم  موجود

هست  . روی اس اس دی ویندوز 7 نصب و روی M2  ویندوز 10 اما صفحه ورود به هر کدام همیشه نمیاد و دچار مشکل هستم . قبل از خرید M2  ویندوز 10 رو روی اس اس دی کورس ایر داشتم و ویندوز 7 رو روی یکی از هارد های وسترن  و مشکلی برای ورود نداشتم

.حالا عکس میدم خدمتتون از  صفحه ورود و صفحه ای که گاهی  میاد و نمی ذاره وارد صفحه ورود به ویندوز ها بشم .می خواستم بدونم این مشل به خاطر M2  هست به همراه اس اس دی که این مشکل به وجود میاد ؟ حجم ذخیره M2 240 گیگابایت هست. به

نظرتون ویندوز 7 رو هم روی اون به همراه ویندوز 10  روی هارد M2 نصب کنم ؟دراین صورت مشکل ورود به ویندوز ها  بدون مشکل میشه؟

pn3_img_20200824_222115_thumb.jpg

chic_img_20200824_235009_thumb.jpg

ویرایش شده توسط RISING
لینک به دیدگاه

اون عکس اولی موقع بوت شدن میاد یا وقتی  یکی از ویندوز های 10 یا 7 رو انتخاب کردید و اینتر زدید میاد؟

ویندوز رو روی حالت UEFI نصب کردید؟

لینک به دیدگاه

در در 4 شهریور 1399 در 01:16، hassanshaikhi گفته است :

اون عکس اولی موقع بوت شدن میاد یا وقتی  یکی از ویندوز های 10 یا 7 رو انتخاب کردید و اینتر زدید میاد؟

ویندوز رو روی حالت UEFI نصب کردید؟

نه کلا بعد از  بالا اومدن ویندوز  میاد ، و با کلید F9   روی ویندوز 7 میاد . خیر روی UEFI نصب نشده .

ویرایش شده توسط RISING
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...