رفتن به مطلب

تفاوت pcie x4 و pcie x2 در اسلات M2

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام رفقا ، طبق عکس زیر مادربرد من دو محل برای هارد های M2 داره.

که شماره 2 رو الان بصورت رابط PCIe Gen3x4 استفاده میکنم .

سوالم اینه الان قصد خرید یک هارد M2دیگری برای شماره 1 رو دارم مدلی که مد نظرم هست SSD Drive Adata XPG SX6000 Lite  هستش و اینم  قابل اتصال به رابط کاربریPCIe Gen3x4 رو داره اما طبق توضیحات مادربردم که تو عکس مشخصه اسلات شماره 1 فقط از رابط کاربری PCIe Gen3x2 استفاده خواهد کرد ، حالا بنظر شما دوستان این هارد رو اگر بگیرم کار نمیکنه یا افت سرعت داره؟ تفاوت این دو رابط چی هست اصلا . و در ضمن فرم فاکتور هر دو هارد 2280 هست و هردو هم از NVMe 1.3 بهره می برد. با تشکر

IMG_20200822_081002.jpg

لینک به دیدگاه

هر lane واسه gen3 سرعت نزدیک به 1 گیگابایت بر ثانیه هست توی x4 میشه حدود 4 گیگ و توی x2 میشه حدود 2 گیگ حداکثر سرعت از لحاظ تئوری

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، hassanshaikhi گفته است :

هر lane واسه gen3 سرعت نزدیک به 1 گیگابایت بر ثانیه هست توی x4 میشه حدود 4 گیگ و توی x2 میشه حدود 2 گیگ حداکثر سرعت از لحاظ تئوری

خب هارد انتخابیه من ب اون سرعت نمیرسه  رایت و ریدش . پس مشکلی توی خوندن هارد بوسیله مادربرد و کارکردن باهاش پیش نمیاد ؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Blackwisdom گفته است :

خب هارد انتخابیه من ب اون سرعت نمیرسه  رایت و ریدش . پس مشکلی توی خوندن هارد بوسیله مادربرد و کارکردن باهاش پیش نمیاد ؟

نه هیچ مشکلی پیش نمیاد.

درسته هاردتون زده gen3 x4 ولی به این معنی نیست سرعتش 4 گیگ بر ثانیه هست توی عمل کمتر از ایناست.برای مدل شما  توی سایتش زده سرعت خواندن حداکثر 1800mb/s یعنی از لحاظ تئوری همون x2 هم نباید براش محدودیت داشته باشه ولی توی عمل ممکنه تاثیر داشته باشه.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hassanshaikhi گفته است :

نه هیچ مشکلی پیش نمیاد.

درسته هاردتون زده gen3 x4 ولی به این معنی نیست سرعتش 4 گیگ بر ثانیه هست توی عمل کمتر از ایناست.برای مدل شما  توی سایتش زده سرعت خواندن حداکثر 1800mb/s یعنی از لحاظ تئوری همون x2 هم نباید براش محدودیت داشته باشه ولی توی عمل ممکنه تاثیر داشته باشه.

خیلی ممنونم من فکر میکردم این x4 و x2 نوع فیزیکی سوکت رو مشخص می‌کنند ، تشکر از جواب کاملتون

لینک به دیدگاه

نه اون تعداد lane های pci express هست که توی هر نسل سرعت متفاوتی داره

خواهش می کنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...