رفتن به مطلب

ضایعات در دنیای سخت افزار و استحصال طلا

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان چند وقت پیش با یکی از دوستانم به یکی از کارگاههای استحصال طللا رفتیم که چند تا عکسش رو قرار میدم

بعد تو ضیحاتش رو میدم

post-94-0-07040700-1334599788_thumb.jpg

ویرایش شده توسط otello
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سی پی یو های از رده خارج

رم های ضایعاتی در حال سوزاندن

post-94-0-02976200-1334600050_thumb.jpg

post-94-0-75671500-1334600239_thumb.jpg

ویرایش شده توسط otello
لینک به دیدگاه

سلام

نمی دونستم طلا هم می سوزه که امروز فهمیدم :huh:

نخیر طلا نمیسوزه دوست عزیز بلکه تو این کورها از باقی پسماندها جدا میکنن بصورت ذوب شدهه از کوره بیرون میکشن چون تو این قطعات کامپیوتری درصدی طلا هست که بازیافتش سود سرشاری بهمراه داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اونی که داره میسوزه رم هست رم ها رو بخاطر داشتن پلاستیک میسوزونند تا پلاستیک هاش از بین برند

اینم رم ها بعد از سوختن

post-94-0-24941300-1334605211_thumb.jpg

ویرایش شده توسط otello
لینک به دیدگاه

ببخشید این پایه های سی پی یو هستش که طلاست؟

من سه چهار تا از این p3 ها دارم گفتم اگه درست باشه بِکنم شون برم آب شون کنم :D

لینک به دیدگاه

نخیر طلا نمیسوزه دوست عزیز بلکه تو این کورها از باقی پسماندها جدا میکنن بصورت ذوب شدهه از کوره بیرون میکشن چون تو این قطعات کامپیوتری درصدی طلا هست که بازیافتش سود سرشاری بهمراه داره

سلام

حرف منم کنایه ای بود چون به نظرم رسید طلا ها رو جدا نمی کنن و این برام عجیب بود!!

لینک به دیدگاه

نه عزیزان ، توی این قطعات کامپیوتری کلاً درصد خیلی کمی طلا ، اون هم توی PCB قطعه بکار گرفته می شه. از کل اون کوه مادربرد که معمولاً کیلویی خریداری می شه و در کوره ریخته می شه شاید شاید اندازه یک نیم سکه بهار آزادی طلا بیرون بکشن (البته این رو فقط از روی حدس و گمان خودم گفتم) و اصلاً به آلایندگی محیط زیست و انرژی که صرف می شه نمی ارزه ... (البته سود داشته که این آقا داره این کار رو می کنه) فکر می کنم بیشتر در صد طلا توی قطعات هم در مادربرد EVGA Classified هستش .

من فکر کنم قاطی اون رم های یک کروشوال بالستیکس دیدم =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعدش یه کوره کوچیک بود که داخلش سرب مذاب بود و سی پی یو ها رو داخل سرب مذاب میریختن

اینم کوره

post-94-0-58665700-1334638346_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

عکس های بسیار جالبی بودند. همونطور که آقا پوریا هم گفتند، مقدارطلای استفاده شده خیلی کمه ولی وقتی عملیات در حجم وسیع انجام بشه ، سودمند میشه. البته در کشور هایی هم که به محیط زیست اهمیت خوبی میدهند، محدودیت های زیادی برای دور انداختن قطعات کامپیوتری وجود داره و برای همین شرکت های تولید کننده یا شهرداری ها مجبور هستند که حتما این قطعات معیوب رو به نحوی که به محیط زیست آسیب نرسونه ، از بین ببرند. حالا این وسط برای کاهش هزینه ها و بازگشت مقداری از سرمایه ، طلا و قلع و مس این برد های الکترونیکی رو بازیافت می کنند تا بخشی از هزینه جبران بشه.

لینک به دیدگاه

اتفاقا بلعکس نظر پوریا جان بنده خبری خوندم که ترکیه با گرفتن قطعات رده خارج ایران و ذوب اونها هر ساله سود کلانی از به دست اوردن طلا و فلزات با ارزش به دست میاره ! شاید شیوه صنعتی را به کار میگیرند و آلودگی کمتری داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتفاقا بلعکس نظر پوریا جان بنده خبری خوندم که ترکیه با گرفتن قطعات رده خارج ایران و ذوب اونها هر ساله سود کلانی از به دست اوردن طلا و فلزات با ارزش به دست میاره ! شاید شیوه صنعتی را به کار میگیرند و آلودگی کمتری داره

بله یکی از مشتریهای ضایعات ما ترکیه هست

البته بازیافت به روش شیمیائی هم مقدوره ولی اصلا به صرفه و نیست و بسیار گرانه

لینک به دیدگاه

cpu سووووخته ram سووووخته main سووووخته خریدارییم .

با ماهی قرمزم تعویض میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جوجه رنگی هم داری؟؟؟ :p

لینک به دیدگاه

با گاز و نفت و زغال سنگ و زغال چوب یارانه ای چقدر باید ازینا سوزوند که یه نیم سکه بدست آورد. اصلا میارزه!؟ تازه کلی هم محیط زیست ناراحت میشه و کلی هم دود سمی تو گلوی خودمونو و همسایه ها بکنیم که چی بشه!!

در کل جالب بود منم قدیما تو تلویزیون یه مستند دیدم در همین رابطه اون خارجیه یه کامیون قطعه رو سوزوند آخرش یه چیز کمتر از نیم سکه طلا با ناخالصی زیاد به دست آورد!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته این جورا هم نیست

ما که اونجا بودیم 3تا کیسه برنج 10 کیلوئی محسن سی پی یو چیپ بود و مقداری رم

که کلا 210 گرم طلا داد

عزیزم الان سی پی یو های قدیمی رو از3 تومن میخرند تا 30 تومن

چیپ سوخته رو کیلوئی 25 تومن

و ضایعات و برد موبایل رو کیلویئ 40 تومن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همین طور که سی پی یو ها رو داخل کوره میریزند سی پی یو ها آب میشند طلا تو مرکز کوره جمع میشه و تفاله ها به کنار میرند بعد کوره رو کمی با جرثقیل دستی بلند میکنند و مواد زاید رو که اصلاحا بهش شیره میگند رو خارج میکن

post-94-0-17385300-1334652134_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...