رفتن به مطلب

درخواستِ راهنمایی "نیمه ‎فوری" درباره‎ ی ارتقای سیستم

MiladZQ
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمتِ دوستان و اساتید لیون کامپیوتر!

عزیزانی که از کمی قبل‎‎ تر در این فروم فعالیت داشتند اگر به یاد داشته باشند چندین ماه پیش بنده قصد خرید سیستم رایزن داشتم که به دلایلی منصرف شدم و خرید کنسول PS4 رو در اولویت قرار دادم که خداروشکر کنسول رو هم قبل از این افزایش قیمت‎های وحشتناک خریداری کردم 😄

👇 مشخصات سیستم فعلی من به شرح زیر هست

• پردازنده
    intel Core2 due E7500
  • مادربورد
    Gigabyte P41T-ES3G
  • رم
    DDR3 | 2GB=1*2GB
  • کارت گرافیک
    Gt 210
  • منبع تغذیه
    380W green
  • کیس
    Green MagnumPlus
  • مانیتور
    LG W2053S

و بنده با بودجه‎ ی بسیار محدود (2-2.5 میلیون تومان) قصد ارتقای این سیستم برای انجام کار های روزمره (فوتوشاپ - ایلاستریتور - برنامه ‎نویسی - وب‎گردی و...) رو دارم
    شایان ذکر است که این مادربرد بنده "با توجه به تحقیق های قبلی" به کل توانایی خواندن 4 گیگ رم در 2 اسلات را دارد و اینکه رم بنده 2 گیگ 1333 کلاک 7 اگر اشتباه نکنم می‎باشد.
    پیشاپیش از تمامی دوستانی که مرا در خرید سیستم یاری دهند و راهنمایی کنند، سپاسگزارم 9_9
ویرایش شده توسط Only gamer
لینک به دیدگاه

سلام. همونطور که خودتون گفتید: دوتا دو دوگیگ 1333 ddr3 بگیرید  بذارید. سی پی یو رو هم به آخرین چیزی که ممکنه یعنی q9650 ارتقا بدید. با هر چی موند یه کارت گرافیک دست دوم تهیه کنید. برای کارهای روزمره اس اس دی خیلی مهمه. سرعت عجیبی به کامپیوتر میبخشه. اس اس دی هم پیشنهاد میشه.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

سلام. همونطور که خودتون گفتید: دوتا دو دوگیگ 1333 ddr3 بگیرید  بذارید. سی پی یو رو هم به آخرین چیزی که ممکنه یعنی q9650 ارتقا بدید. با هر چی موند یه کارت گرافیک دست دوم تهیه کنید. برای کارهای روزمره اس اس دی خیلی مهمه. سرعت عجیبی به کامپیوتر میبخشه. اس اس دی هم پیشنهاد میشه.

خیلی ممنونم از شما؛ اما فکر نمیکنم اس ‌اس ‌دی روی سرعت سیستم های پایین ‌رده تأثیر آنچنانی داشته باشه، اینطور نیست؟ برای مثال اگر این اس اس دی روی یه سیستم بالارده نصب بشه کارایی بیشتری داره نه؟ اما خب بالاخره توی سیستم های ضعیف هم باید تأثیری داشته باشه دیگه 😅

و اینکه در رابطه با کارت گرافیک دست دوم... شما چه کارتی رو پیشنهاد میدید؟ 🤔

لینک به دیدگاه

UP- دوستان دیگه هم اگر پیشنهادی دارند برای ارتقای سیستم بگن ممنون میشم.  😉

لینک به دیدگاه

سلام

تحت این سوکت ارتقاء سخته .

میتونید با حدود 300 تومن یه 4 هسته ای مثل q9400 یا q8400 بگیرید و ببینید از نتیجه راضی هستید یا نه .

خرید q9550 و q9650 هم با توجه به قیمتشون که گاها تا 600 تومن هم میره توجیه نداره .

رم 4 گیگ برای اکثر کارها حداقله .

از طرفی پاور شما ضیعفه ( و احتمالا قدیمی ) پس دستتون برای ارتقاء گرافیک هم تا حدود زیادی بستس .

پس تحت این سوکت و مادربرد بهتره خیلی هزینه نکنید . با یک هزینه حداقلی یه ارتقاء جزئی ( رم 4 و CPU چهار هسته ای مثل 8200 ) انجام بدید .

اگر خوب بود که هیچ وگرنه کلا به یه سوکت دیگه مهاجرت کنید .

لینک به دیدگاه

در در 7 شهریور 1399 در 20:46، Only gamer گفته است :

خیلی ممنونم از شما؛ اما فکر نمیکنم اس ‌اس ‌دی روی سرعت سیستم های پایین ‌رده تأثیر آنچنانی داشته باشه، اینطور نیست؟ برای مثال اگر این اس اس دی روی یه سیستم بالارده نصب بشه کارایی بیشتری داره نه؟ اما خب بالاخره توی سیستم های ضعیف هم باید تأثیری داشته باشه دیگه 😅

و اینکه در رابطه با کارت گرافیک دست دوم... شما چه کارتی رو پیشنهاد میدید؟ 🤔

اتفاقا تاثیرش روی سیستم های پایین رده که رم و پردازنده ضعیفترن، خیلی بیشتر به چشم میاد! توی سیستم بالارده، طرف خدا گیگ رم و فلان مگاهرتز فرکانس انداخته، یه غول هفت، هشت، ده، پونزده، بیست هسته ای هم اون وسط داره ... ولی توی سیستم پائین رده، به خاطر ضعف پردازنده و رم، اون درصد زوری که درایو باید بزنه باالنسبه خیلی بیشتره

در رابطه با گرافیک دست دوم، باید ببینید تهش چقدر میمونه. ولی از اونجا که تهش چیز زیادی نمیمونه احتمالا، به فرمایش آقای کریمی توجه کنید خیلی بیشتر به نفعتون خواهد بود.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

تحت این سوکت ارتقاء سخته .

میتونید با حدود 300 تومن یه 4 هسته ای مثل q9400 یا q8400 بگیرید و ببینید از نتیجه راضی هستید یا نه .

خرید q9550 و q9650 هم با توجه به قیمتشون که گاها تا 600 تومن هم میره توجیه نداره .

رم 4 گیگ برای اکثر کارها حداقله .

از طرفی پاور شما ضیعفه ( و احتمالا قدیمی ) پس دستتون برای ارتقاء گرافیک هم تا حدود زیادی بستس .

پس تحت این سوکت و مادربرد بهتره خیلی هزینه نکنید . با یک هزینه حداقلی یه ارتقاء جزئی ( رم 4 و CPU چهار هسته ای مثل 8200 ) انجام بدید .

اگر خوب بود که هیچ وگرنه کلا به یه سوکت دیگه مهاجرت کنید .

بله متوجه ام... از یه سمت بودجه ی محدود از سمت دیگر هم قیمتهای فضایی قطعات سیستم که دست باز هم برای خرید قطعات به روزتر و تعویض سوکت ندارم !

در مورد پاورم لازم دونستم توضیحاتی رو ارایه کنم، درسته پاور بنده نسبتا قدیمی هست (حدود 10 سال) اما این سیستم به سال میشده که روشن نمیشده حتی یکبار :D در کل فکر نکنم پاور افت آنچنانی کرده باشه.

و اینکه خیلی ممنون که وقت گذاشتید، حتما توصیه های شمارو هم خوب میخونم و یجورایی سبک سنگین میکنم که در آخر انشاا... بتونم بهترین انتخاب رو داشته باشم.

در 3 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

اتفاقا تاثیرش روی سیستم های پایین رده که رم و پردازنده ضعیفترن، خیلی بیشتر به چشم میاد! توی سیستم بالارده، طرف خدا گیگ رم و فلان مگاهرتز فرکانس انداخته، یه غول هفت، هشت، ده، پونزده، بیست هسته ای هم اون وسط داره ... ولی توی سیستم پائین رده، به خاطر ضعف پردازنده و رم، اون درصد زوری که درایو باید بزنه باالنسبه خیلی بیشتره

در رابطه با گرافیک دست دوم، باید ببینید تهش چقدر میمونه. ولی از اونجا که تهش چیز زیادی نمیمونه احتمالا، به فرمایش آقای کریمی توجه کنید خیلی بیشتر به نفعتون خواهد بود.

البته بنده زیاد تحقیق در این رابطه نکرده بودم... یجور نقل قول از یکی از دوستان بود xD

دقیقا، فکر نکنم در آخر مبلغ قابل توجه ای برام برای ارتقای گرافیک هم باقی بمونه... 

-----------------------------------------------------------------

فقط دوستان یک سوال دیگه، برای خرید اینجور قطعات که قالبا آکبندشون کمیاب هست شما پیشنهاد میکنید -بگردم و قطعه ی نو بگیرم -قطعه ی دست دوم بگیرم که حالا چند تا سوال دیگه هم ایجاد میشه که 1 قطعه آکبند رو از کجا خریداری کنم 2 قطعه ی دست دوم رو آیا سایتی هست که قابل اطمینان باشه و بشه ازش خرید کرد یا اینکه مراجعه ی حضوری رو پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه

دوستان و اساتید محترم سلام مجدد

-عزیزان با تواجه به اینکه شاید رم جدیدی که تهیه میکنم با رم 2 گیگی که روی سیستم هست همخوانی نداشته باشه و اذیت کنه تصمیم گرفتم که کلا یدونه 4 گیگ بخرم و اون 2 گیگ قبلی رو رد کنم بره

https://www.digikala.com/product/dkp-878158#/tab-params رم 4 گیگی که توی دیجیکالا دیدم و برای خرید در نظر دارم.

https://www.digikala.com/product/dkp-1679201 و برای سی پی یو هم قصد دارم این مدل رو تهیه کنم که حالا بین Q9400 و Q8400 با توجه به اینکه قدرتشون زیاد با هم تفاوتی نداره گیر کردم... نظر شما روی خرید کدوم مدل از این سی پی یو ها هست؟

لینک به دیدگاه

سلام

پردازنده از اقا حامد خریداری کنید

اس اس دی حتما تهیه کنید

رم هم که گفتین فقط میتونید 4 گیگ اضافه کنید و این حداقل برای تمامی کار هاست

بیشتر از این هزینه توجیهی نداره برای این سوکت

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، hosin گفته است :

سلام

پردازنده از اقا حامد خریداری کنید

اس اس دی حتما تهیه کنید

رم هم که گفتین فقط میتونید 4 گیگ اضافه کنید و این حداقل برای تمامی کار هاست

بیشتر از این هزینه توجیهی نداره برای این سوکت

سلام، بنده هم برای خرید Q9400 توی تاپیکشون پیام دادم، ممنونم بابت معرفی xD

درسته اس اس دی برای سیستم واقعا نیازه و به سیستم یه جورایی جون میده، ولی هنوز واقعا نمیدونم... بهتره به جای SSD یدونه کارت 1030 آکبند تهیه کنم یا SSD 64 و با کمی افزایش بودجه در کنارش یه 1030 دست دوم هم تهیه کنم چون فکر نمیکنم پاورم زیاد افت کرده باشه و به اصطلاح فرسوده شده باشه و نیاز به تعویض داشته باشه .

فکر کردم نوشتید خریداری شد، اصلاح کردم :)
لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم از راهنمایی همه ی دوستان و حسین جان بابت معرفی تاپیک فروش سی پی یو ^_^

(رم 4 گیگ و سی پی یو Q9400 + هزینه ی ارسال شد 610 هزار تومان" برای بعد هم برنامه دارم اگر شد کلا سوکت رو تغییر بدم که یکم بیشتر میشه هزینم و فکر کنم گزینه ی بعدی مناسبتر باشه... شاید هم همین سوکت 775 رو نگه دارم و یدونه کارت 1030 بخرم باشه رو سیستم، نظرتون چیه؟ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...