رفتن به مطلب

بستن سیستم کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی 

عذرخواهی میکنم بنده هم کارهای مهندسی مثل کار با نرم افزار کتیا و سالید انجام میدم و هم علاقه به گیمنیگ دارم . تصیمیم گرفتم سیستم برای خودم بجای گرفتن لب تاپ کنم بنده دنبال سیستمی هستم که با cpu core i5 9400f هم خونی داشته باشه بین مادربرد علاقه بیشتر به سری rog strix دارم اما نمیدونم فقط تا سقف 6 میلیون بوجه برای خرید مادربرد دارم از طرفی در مبحث کارت گرافیگ بین gtx 1050 ti به بعد و rx580 به بعد موندم با توجه به اینکه نمیخوام بیشتر از 6 تومان خرج کارت گرافیگ کنم از طرفی سیستم مناسب برای گیمینگ هم میخوام که به عنوان مثال بازی سایبرپانک رو چند وقت دیگه بشه با یک وضوح و پرفورمنس خوب بازی کرد ممنون میشم راهنمایی کنید

ویرایش شده توسط Ironsirous
لینک به دیدگاه

سلام

لطفا کل بودجتون برای خرید سیستم رو بفرمایید.

اگر در حال حاضر قطعاتی رو از قبل دارید مثل موس و کیبورد  و قاب کیس وسایز مانیتور و رزولوشن مد نظر جهت گیم رو قید کنید.

تا بشه خیلی راحت راهنمایی کرد.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، nemisis6 گفته است :

سلام

لطفا کل بودجتون برای خرید سیستم رو بفرمایید.

اگر در حال حاضر قطعاتی رو از قبل دارید مثل موس و کیبورد  و قاب کیس وسایز مانیتور و رزولوشن مد نظر جهت گیم رو قید کنید.

تا بشه خیلی راحت راهنمایی کرد.

سلام کل بوجه ام 20 تومن هست تا الان کیس موس و کیبورد , 2 عدد رم 8, منبع 530 مانیتور هم دارم قدیمی اگر پول اضافه اوردم میخوام بخرم فقط بین انتخاب یک مادربرد خوب و کارت گرافیک موندم ممنون میشم راهنمایی کنید رزولوشن در حد 4k نمی خوام ولی در حدی که بشه مثلا بازی سایبرپانک رو با وضوح خوبی بازی کرد

ویرایش شده توسط Ironsirous
لینک به دیدگاه

MAIN :ASUS Z490 P 

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/asus/lga1200/asus-z490-p-lga1200-atx-mainboard-224066.html

CPU : INTEL 10400

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/processor/intel/lga1200/intel-core-i5-10400-comet-lake-tray-processor-224271.html

CPU COOLER : GREEN GLC240-EVO GLACIER 240 EVO AiO Liquid Cooler

RAM:G.SKILL Ripjaws V 16GB 3200MHz

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/gskill/g-skill-ripjaws-v-16gb-3200mhz-cl16-memory-223262.html

VGA : ON BOARD

میتونی صبر کنی تا نسل جدید RTX 3000 بیاد.

PSU :GREEN 580A - EUD

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/green/green-gp580a-eud-80plus-bronze-psu37.html

CASE : GREEN X3+ VIPER

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-case/green/green-x3-viper-case.html

تا بیست تومن سیستم خوبی هستش.

اگر هم خواستین کارت گرافیک بگیرید برای بازی سایبر پانک  باید حداقل 1050Ti  به بالا باشه .

ویرایش شده توسط nemisis6
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، nemisis6 گفته است :

دوست عزیز من کاری ندارم که چرا شما یک واتر 360 میلی متری برای یک پردازنده نسبتا کم مصرف با ضریب بسته پیشنهاد دادین ولی این واتر کولر توی این کیس جا نمیشه خودم این کیس رو دارم و تا جایی که می دونم واتر 240 میلی متری نهایت چیزی هست که میشه استفاده کرد 

مورد بعد شما 20 میلیون رو خرج همه جا کردید و اصل کار گرافیک رو فراموش کردی ارزون ترین کارت نسل اینده که وارد بشه دیگه زیر 15 میلیون که نیست پس بهتر هست رعایت حال اونی که قرار هست پول خرج کنه رو هم بکنیم موید باشید

لینک به دیدگاه

در در 8 شهریور 1399 در 02:59، Ironsirous گفته است :

سلام کل بوجه ام 20 تومن هست تا الان کیس موس و کیبورد , 2 عدد رم 8, منبع 530 مانیتور هم دارم قدیمی اگر پول اضافه اوردم میخوام بخرم فقط بین انتخاب یک مادربرد خوب و کارت گرافیک موندم ممنون میشم راهنمایی کنید رزولوشن در حد 4k نمی خوام ولی در حدی که بشه مثلا بازی سایبرپانک رو با وضوح خوبی بازی کرد

درود شما قطعاتی که داری رو بگو ببینیم چی هستن و اصلا میشه ازشون برای سیستم جدید استفاده کنید مثلا رمتون ddr4 هست که اشاره کردید بهشون یک توضیح بدین بهتر میشه راهنمایی کرد

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

درود شما قطعاتی که داری رو بگو ببینیم چی هستن و اصلا میشه ازشون برای سیستم جدید استفاده کنید مثلا رمتون ddr4 هست که اشاره کردید بهشون یک توضیح بدین بهتر میشه راهنمایی کرد

سپاس بنده حقیقت یک کیس گرین Hiwa 

Middle Middle tower گرفتم. یک کارت گرافیگ tuf gtx1650super 4gb هم گرفتم دیگه دوتا رم geil 8g ddr4 هم گرفتم , یک DVD writer Asus , یک منبع تغذیه گرین 530 , یک هارد 1T هم دارم که روی لب تاپم هست اگه بشه میخوام با تبدیل یا چیزی ازش استفاده کنم . درمورد cpu میخوام core i5 9400f بگیرم ولی مادربرد یکم سردرگم شدم که Asus prime z390-p بگیرم یا نه بازم ممنون از راهنمایی شما🙏

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ironsirous گفته است :

سپاس بنده حقیقت یک کیس گرین Hiwa 

Middle Middle tower گرفتم. یک کارت گرافیگ tuf gtx1650super 4gb هم گرفتم دیگه دوتا رم geil 8g ddr4 هم گرفتم , یک DVD writer Asus , یک منبع تغذیه گرین 530 , یک هارد 1T هم دارم که روی لب تاپم هست اگه بشه میخوام با تبدیل یا چیزی ازش استفاده کنم . درمورد cpu میخوام core i5 9400f بگیرم ولی مادربرد یکم سردرگم شدم که Asus prime z390-p بگیرم یا نه بازم ممنون از راهنمایی شما🙏

خوب شما تقریبا سیستم رو بستی و فقط 2 تا قطعه مونده شما بودجت برای باندل چه قدر هست جسارتا؟ پردازنده 9400F پردازنده خوبیه قیمتشم مناسبه حواستون باشه از جایی بخرید که قیمت مناسب باشه مادربورد z390 به نظرم زیادشه و بهتر هست یک مادریورد میانرده b365 بخرید اگر بودجتون نزدیک 10 میلیون هست پیشنهادم رایزن 3600 و مادربورد b550 هست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

خوب شما تقریبا سیستم رو بستی و فقط 2 تا قطعه مونده شما بودجت برای باندل چه قدر هست جسارتا؟ پردازنده 9400F پردازنده خوبیه قیمتشم مناسبه حواستون باشه از جایی بخرید که قیمت مناسب باشه مادربورد z390 به نظرم زیادشه و بهتر هست یک مادریورد میانرده b365 بخرید اگر بودجتون نزدیک 10 میلیون هست پیشنهادم رایزن 3600 و مادربورد b550 هست

مشکل اینجاست چون لب تاپم چیپست amd داشت و سوخت زیاد اعتماد ندارم بهش و با این سیستم که میخوام ببندم نمیدونم پاور 530 جواب میده یا باید 650 یا 750 بگیرم؟

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، Ironsirous گفته است :

مشکل اینجاست چون لب تاپم چیپست amd داشت و سوخت زیاد اعتماد ندارم بهش و با این سیستم که میخوام ببندم نمیدونم پاور 530 جواب میده یا باید 650 یا 750 بگیرم؟

فکر نمیکردم هنوز این عقیده که ای ام دی میسوزه وجود داشته باشه

به هر حال شا پردازنده خریدین و حتی یه مین H310 هم میتونه هندل کنه ولی میتونید b360 یا b365 خریداری کنید

SSD تهیه کنید حتما 500 گیگ باشه چه بهتر

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، hosin گفته است :

فکر نمیکردم هنوز این عقیده که ای ام دی میسوزه وجود داشته باشه

به هر حال شا پردازنده خریدین و حتی یه مین H310 هم میتونه هندل کنه ولی میتونید b360 یا b365 خریداری کنید

SSD تهیه کنید حتما 500 گیگ باشه چه بهتر

نمیگم میسوزه کلا ادم اتفاقی بدی براش میفته حس خوبی نداره دوباره از همون شرکت چیزی بخره اتفاقا سری های جدید cpu amd واقعا عالی اند و به قیمت دلار ارزان ولی به قیمت پول ما متأسفانه خیلی گرون درمیان نمیدونم چرا . بازم ممنون از راهنمایی 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...