رفتن به مطلب

روشن نشدن pc

Rezaxx22
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

بنده برای تمیز کردن کامپیتر تمام قطعات را جدا کردم و بعد از تمیز کردن دوباره اونارو سر جاشون قرار دادم 

مشکل اینجا بود که هرچی دمکمه پاورو میزدم روشن نمیشد 

متوجه شدم که سیمای پاور و ال ای دی هاشو درست جا نزدم بعد درست جا زدن سیما وقتی سیستمو روشن میکن یک هیچ تصویری نمیده دوم اینکه بعد از حدود سی ثانیه ری استارت میشه 

ممنون میشم کمکم کنید بتونم مشکلو حل کنم

لینک به دیدگاه

عکس بفرست از برد‌ببینیم چطوری وصل کردی سیمارو

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، farzadkrd گفته است :

عکس بفرست از برد‌ببینیم چطوری وصل کردی 

من مطعنم مشکل از اتصال سیما نیست چون تو گوگل سرچ کردم درست وصلشون کردم 

من ترسم از اینه که به خاطر اشتباه وصل کردن سیما تو بار اول مادر برد خراب شده باشه

هم رمو تست کردم هم cpu هم  گرافیک 

یا مادربرد خراب شده یا پاور ایراد پیدا کرده این نظر منه 

قبل از اینکه با شما صحبت کنم یه بار از اول همه سیستمو اوردم پایین دوباره نصبشون کردم بازم همونطوریه 

در 41 دقیقه قبل، farzadkrd گفته است :

عکس بفرست از برد‌ببینیم چطوری وصل کردی سیمارو

فکر کنم منظورمو اشتباه متجوه شدید سیمای پاور کاملا درست نصب شده فقط سیمای کیسو اشتباه وصل کرده بودم 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Rezaxx22 گفته است :

من ترسم از اینه که به خاطر اشتباه وصل کردن سیما تو بار اول مادر برد خراب شده باشه

قبل از اینکه با شما صحبت کنم یه بار از اول همه سیستمو اوردم پایین دوباره نصبشون کردم بازم همونطوریه 

فکر کنم منظورمو اشتباه متجوه شدید سیمای پاور کاملا درست نصب شده فقط سیمای کیسو اشتباه وصل کرده بودم 

عکس بفرست از برد‌ببینیم چطوری وصل کردی سیمارو!

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Rezaxx22 گفته است :

😂😂

بعضی وقتا یک اشتباه کوچولو ک ب چشم نمیاد مشکل ساز میشه

اذیت نکن دیگه عکس بده ببینیم چه کردی با بدبخت😁

لینک به دیدگاه

در در 8 شهریور 1399 در 17:37، farzadkrd گفته است :

😂😂

۲۰۲۰۰۸۲۹_۰۵۱۳۴۲.jpg

در در 8 شهریور 1399 در 17:37، farzadkrd گفته است :

😂😂

ولی باز من میگم حس میکنم مادربردم به خراب شده این حسو دارم 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

عکس از کل مادربرد

داداش من سیستممو خودم اسمبل کردن پس به نظر خودم مشکل از سیماش نیست اون دفعه هم که اشتباه وصل کروم یادم رفته بود بعدشم الان دادمش تعمیر گاه ببینم چی میگه 

لینک به دیدگاه

دوستان من یه چیزی متوجه شدم سیم پاورو اشتباهان به coms وصل کردم و دکمه استارت رو زدم یعنی الان باید فاتحه مادر بردو بخونم 😢

ویرایش شده توسط Rezaxx22
لینک به دیدگاه

باسلام.با اجازه کاربران.

اگر ایسی بایوس سوخته باشه.بشدت داغ میکنه! (به این راحتی ها نمیسوزه!)

ولی معمولا تجربه خودم نشون داده،بعد از وصل کردن قطعات.. وقتی مادربرد روشن نشد(در صورتی که همه چیز درست بوده باشه!) مشکل از اشکالات نامشخص رم هاست! کا با چندبار جابجا کردن رم ها درست میشه..

بایوس رو ریستارت کنید .( clear cmos) باتری هم تا 5 دقیقه بیرون بیارید.. بعد رم ها رو در اسلات دیگه بذارید و ازمایش کنید..! در صورتی که بازم مشکل برطرف نشد! یکی یکی ازمایش کنید .. ! (به صورت دوال چنل وصل نشه،رم ها رو جداگانه وصل و ازمایش کنید.)

معمولا رم ها و مادربرد،بعضی وقت چنین حالتی پیدا میکنند.! که نمی تونن باهم هماهنگ بشن! (یا رم بد جا رفته! یا خود اسلات مشکل پیدا کرده! یا تنظیمات بهم ریخته و ...)

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، sinaset گفته است :

باسلام.با اجازه کاربران.

اگر ایسی بایوس سوخته باشه.بشدت داغ میکنه! (به این راحتی ها نمیسوزه!)

ولی معمولا تجربه خودم نشون داده،بعد از وصل کردن قطعات.. وقتی مادربرد روشن نشد(در صورتی که همه چیز درست بوده باشه!) مشکل از اشکالات نامشخص رم هاست! کا با چندبار جابجا کردن رم ها درست میشه..

بایوس رو ریستارت کنید .( clear cmos) باتری هم تا 5 دقیقه بیرون بیارید.. بعد رم ها رو در اسلات دیگه بذارید و ازمایش کنید..! در صورتی که بازم مشکل برطرف نشد! یکی یکی ازمایش کنید .. ! (به صورت دوال چنل وصل نشه،رم ها رو جداگانه وصل و ازمایش کنید.)

معمولا رم ها و مادربرد،بعضی وقت چنین حالتی پیدا میکنند.! که نمی تونن باهم هماهنگ بشن! (یا رم بد جا رفته! یا خود اسلات مشکل پیدا کرده! یا تنظیمات بهم ریخته و ...)

باتریو ۵ دقیقه جدا کردم دوباره گذاشتم رم ها هم در اوردم کلا دونه دونه امتحان کردم و حتی بدون رمم امتحان کردم تو همشون pc حدود ۱۵ ثانیه روشن میشه بعدش دوباره ری استارت میشه هیچ تصویری هم نمیده 

احساسم میگه احتمالا بایوس مادربرد پریده 

ویرایش شده توسط Rezaxx22
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

کولر cpu هم چک کنید

کولر cpu هم روشن میشه 

لینک به دیدگاه

واقعا نمیدونم دردش چیه فکر میکنم مشکلی هم هست که کم پیش میاد زیاد اطلاعی در مردش نیست که باید چکار کرد 

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Rezaxx22 گفته است :

واقعا نمیدونم دردش چیه فکر میکنم مشکلی هم هست که کم پیش میاد زیاد اطلاعی در مردش نیست که باید چکار کرد 

سلام.

جدای بحث سیم های پاور و دیگر سیم ها ، آیا اطمینان دارید که همه چی رو درست اسمبل کردید؟ برای مثال دقیقا رم رو در اسلات قبلی اش گذاشتید یا یک اسلات جدید؟

یا جهت cpu؟یا با اشتباه گذاشتن cpu باعث خرابی سوکت cpu شدید؟ از همه اش عکس بفرستید و اگر عکس نفرستید خودتان ضرر می کنید 😂😅

کولر cpu رو هم چقدر سفت بستید؟

لینک به دیدگاه

کولر مادربرد سفت بستم مادربردم هم دوتا اسلایت رم داره که رم وارد میشن عکس هم‌ الان میفرستم

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Rezaxx22 گفته است :

کولر مادربرد سفت بستم مادربردم هم دوتا اسلایت رم داره که رم وارد میشن عکس هم‌ الان میفرستم

چند تا از پین های سوکت پردازنده کج شده اگر میتونید با موچین صافش کنید و اگر احتمال میدین میشکنین ببرید خدمات کامپیوتری

1998033961__.jpg.eaceeec99b4d9f75b1e3a51574ac5508.jpg

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، hosin گفته است :

چند تا از پین های سوکت پردازنده کج شده اگر میتونید با موچین صافش کنید و اگر احتمال میدین میشکنین ببرید خدمات کامپیوتری

1998033961__.jpg.eaceeec99b4d9f75b1e3a51574ac5508.jpg

یعتی مشکل حل میشه چون من بدون cpu هم مادربردو تست کردم بازم بعد از چند ثانیه خاموش میشد 

لینک به دیدگاه

به نظرتون ببرمش خدمات کامپیوتری یا خودم میتونم براش کاری کنم یا اصلا درست میشه یا نه 

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Rezaxx22 گفته است :

باتریو ۵ دقیقه جدا کردم دوباره گذاشتم رم ها هم در اوردم کلا دونه دونه امتحان کردم و حتی بدون رمم امتحان کردم تو همشون pc حدود ۱۵ ثانیه روشن میشه بعدش دوباره ری استارت میشه هیچ تصویری هم نمیده 

احساسم میگه احتمالا بایوس مادربرد پریده 

باسلام.

اگر بایوس خراب شده بود.. اصلا هیچ تصور بخصوص نشون داده نمیشد و سیستم اجرا نمی شد! .. 

همانجور که یکی از کاربران اشاره کردن،بنظر میاید دو پایه سوکت cpu کج شده باشه.! اون رو صاف و درست کنید مثل باقی.. تا پایه سوکت بتونه بدرستی با پایه خود cpu ارتباط برقرار کنه. بنظر میاید اشکال باید از اون دپایاه کج باشه..!

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، sinaset گفته است :

باسلام.

اگر بایوس خراب شده بود.. اصلا هیچ تصور بخصوص نشون داده نمیشد و سیستم اجرا نمی شد! .. 

همانجور که یکی از کاربران اشاره کردن،بنظر میاید دو پایه سوکت cpu کج شده باشه.! اون رو صاف و درست کنید مثل باقی.. تا پایه سوکت بتونه بدرستی با پایه خود cpu ارتباط برقرار کنه. بنظر میاید اشکال باید از اون دپایاه کج باشه..!

الان هم هیچ تصویری نمایش نمیده 

یک سوال دیگه کیسو کامل بدم یا فقط مادربردو بدم بیرون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...