رفتن به مطلب

مشابه انویدیا گرافیک ati hd5670 d5 چیه با هدف نمایش بهتر جزئیات تصویر و رنگ دقیقتر و text؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

میخواستم از اساتید بپرسم که مشابه انویدیا گرافیک ati hd5670 d5 چیه و اصلا کدوم رو بگیرم بهتره ؟

کاربردش text/internet media+photoshop و بازی معمولی هم ممکنه گاهی انجام بشه

کیفیت رنگ و نمایش جزئیات ریز و متن باید خوب باشه.

مثلا الان من یک hd5670 دارم با یک مانیتور lg 2261vp و یک ویندوز 7 ultimate با سیگنال آنالوگ اعوجاج داره و sharpness خوب تنظیم نمیشه با dvi وصل کردم بهتر شد و توی نمایش تصاویر وبازی و فیلم خوبه ولی نمایش نوشته های ریز مثلا برای صفحات اینترنتی و نوشته های منوها اگه ریز باشن مثلا کمتر 14 پیکسل رو یا تار میکنه یا اگه sharpness زیاد کنیم خرابشون میکنه با خود ویندوز 7 که ابزار clear text داره خیلی خوب تنظیم نمیشه. مثلا نوشته ای رو که باید سیاه و واضع نشون بده تار میکنه یا اینکه رنگ سیاهش رو خالص نشون نمیده و یه کم بنفش قاطیش میکنه یا اطراف حروف سایه رنگی میزنه!

از لحاظ قیمت و میزان گرما و توان مصرفی چقدر فرق دارن ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

این مشکلاتی که گفتی مربوط به کارت گرافیک نیست . مربوط به مانیتور میشه . درایور مانیتور رو نصب کن و تنظیماتش رو انجام بده . اما اگر گرافیک انویدیا در حد 5670 میخوای باید GT440 بگیری . ولی 5670 به نظر من بهتره .

لینک به دیدگاه

باورت نمیشه 12 ساعت طول کشید تا کالیبرش کنم حداقل به بهترین تصویر برسم بازم همین مشکلات که گفتم تو نمایش حروف ریز یه کم مشکل داره.

درایور خود مانیتور + درایور کارت گرافیک + امکانات ویندوز واسه تصویر همه فعالند. تازه هم از گرافیک مقادیر رو تنظیم کردم هم از مانیتور کنتراست و گاما رو هم یه کم آوردم پایین. نوشته های مشکلی رو اگه خیلی ریز باشن یه ذره تار نشون میده و گوشه هاش رو هم بنفش میکنه!!!

شاید برای یه فرد عادی باشه!!

من یه LED دارم اولا فکر میکردم این LED کیفیت نداره تو نمایش متن حالا میفهمم خیلی هم خوبه !!!! تازه ازین backlight هاست.

من تعریف 2261 رو خیلی شنیده بودم همه دوست داشتن نگو اونا همش واسه گیم و فیلم و این چیزا بوده!!

لینک به دیدگاه

آقا این 5670 با gt440 چه فرقایی داره و از چه لحاظ بهتره!؟

من نظرسنجیهای برندهای گرافیک رو هم دیدم توی همین فروم ati 45 درصد بود و انویدیا 50 درصد! قبلا هم شنیده بودم ati‌ گرمای کمتری داره ولی اینجا برعکسش رو شنیدم تازه گفته شده تو یه رنج قیمت امکانات ati کمتره و یه جایی هم گفته بودن از بعد نرم افزاری ati بهتره! البته میدونم اینا نظرات کاربرا هست.

لینک به دیدگاه

راستی من هر چی گشتم تو برنامه همراه 5670 گزینه sharpness رو پیدا نکردم ولی یه انویدیا قدیمی دارم اون این گزینه رو داره!!!

لینک به دیدگاه

آقا این 5670 با gt440 چه فرقایی داره و از چه لحاظ بهتره!؟

من نظرسنجیهای برندهای گرافیک رو هم دیدم توی همین فروم ati 45 درصد بود و انویدیا 50 درصد! قبلا هم شنیده بودم ati‌ گرمای کمتری داره ولی اینجا برعکسش رو شنیدم تازه گفته شده تو یه رنج قیمت امکانات ati کمتره و یه جایی هم گفته بودن از بعد نرم افزاری ati بهتره! البته میدونم اینا نظرات کاربرا هست.

5670 از نظر قدرت نسبت به 440 برتری داره . قدرت پردازش گرافیکی و انتقال داده . ولی 440 تکنولوژی یک نسل جلوتر رو داره . از نظر ساخت جدید تره . ولی خوب ضعیفتره .

تو هر رنج قیمتی یکی بهتره . خیلی از اوقات هم سلیقه ایه . کسی از انویدیا خوشش میاد میگه AMD بدرد نمیخوره و برعکس . من برای خودم انویدیا میگیرم همیشه . چون خوشم میاد ار کارتهای انویدیا . شاید کمی گرونتر باشه ، شاید کمی از همرده خودش ضعیفتر باشه . ولی دوست دارم انویدیا بگیرم . ولی وقتی برای کسی دارم پیشنهاد میدم ، سعی میکنم بهتر رو انتخاب کنم . بقیه دیگه بر میگرده به سلیقه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من 2262TQ دارم و همچبن مشکلی نداشتم.میشه بگید از چه رزولوشنی استفاده و رفرش ریتتون چنده؟اگر فول اچ دی و 60 هست نباید اینجوری باشه تصویر و به شما حق میدم.

لینک به دیدگاه

1920*1080

60Hz

الان بعد کلی تنظیم یه حالتی کالیبره کردم بهتره حداقل برای مرور صفحات خوبه و تو محیط خود ویندوز و اینترنت اکسپلورر بعضی جاهاش با نوشته های ریز مشکل داره شایدم مشکل نباشه یا از مانیتور نباشه!! به هر حال این سیستمی که دارم هم این نمایش متنها که گفتم مشکل داشت هم با hibernate شدن! انگار خود ویندوز رو باید یه سری عوض کنم شاید بهتر بشه!

چنتا عکس اگه شد از صفحه نمایش میزارم.

لینک به دیدگاه

این یه تصویر از دو حالت مختلف

بعضی وقتها گوشه نوشته های ریز محو میشن یا رنگشون تغییر میکنه یا تار میشه!

حالت دوم به نظر واضع تر و بهتر نشون میده.

post-9497-0-53952900-1334741136_thumb.jpg

post-9497-0-75844100-1334742404_thumb.png

تو مرورگرها درست نشون میده مشکل زیادی با صفحات وب نداره.

ویرایش شده توسط php
لینک به دیدگاه

با درود؛

البته من نميدونم اين مطلب كمكى ميكنه يا نه؛

من براى شركتى LCD سامسونگ "20 گرفته بودم اونم مدتها همين مشكل رو داشت. تا اينكه يكبار به جاى اينكه از درايور داخل CD همراه مانيتور استفاده كنم، گزاشتم خود ويندوز 7 درايور مخصوصش رو از تو ويندوز آپديت بگيره و نصب كنه. مشكلش برطرف شد. كلاٌ خيلى از مشكلات با آپديت كردن ويندوز و درايور ها برطرف ميشن. ^_^

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز اما این lg و sam مدل مانیتورا رو عوض میکنند و چون داخل مونتاژ میکنند ظاهرا یه تغییراتی میکنه بعضی از مدلها رو نمیشه جایی غیر ایران پیدا کرد.

مثلا 2285 سام میشه 2250 اصلی اگه تغییر نکرده باشه.

درایور 2261 رو نمیدونم!

از ویندوز آپدیت منظورتون اینه که درایورش رو خود ویندوز بگرده از اینترنت دانلود کنه ؟ خوب با این ویندوزی که 2 تومن خریدم مشکل ساز نمیشه!؟

اگه فقط با درایور مانیتور حل میشه خوب میرم از سایت اصلیش میگیرم. آپدیت خود ویندوز نخواد؟

تو ویندوز xp هم یه گزینه هست به نام

smooth edges of screen fonts:

standard

clear type

من standard رو انتخاب میکنم البته با یه سیستم و مانیتور دیگه نوشته ها بد نیست اما clear type رو که انتخاب میکنم فونتها تار میشه!!

win7 فقط همین clear type رو داره و یه سری حالت متن که باید انتخاب کرد انگار اونا هیچ تاثیری ندارن نوشته های ریز همشون تار میشن!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از دکمه اتو ست که رو پنلت هست استفاده کردی؟

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

من هم از همین ویندوزهای کرک شده دارم و تمام آپدیت ها رو انجام دادم . هیچ مشکلی پیش نیومد . فقط باید کرک خوبی داشته باشه . بهتره که از این نرم افزارهای کرک باشه . نه شماره سریال و یا فایل .

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز اما این lg و sam مدل مانیتورا رو عوض میکنند و چون داخل مونتاژ میکنند ظاهرا یه تغییراتی میکنه بعضی از مدلها رو نمیشه جایی غیر ایران پیدا کرد.

مثلا 2285 سام میشه 2250 اصلی اگه تغییر نکرده باشه.

درایور 2261 رو نمیدونم!

از ویندوز آپدیت منظورتون اینه که درایورش رو خود ویندوز بگرده از اینترنت دانلود کنه ؟ خوب با این ویندوزی که 2 تومن خریدم مشکل ساز نمیشه!؟

اگه فقط با درایور مانیتور حل میشه خوب میرم از سایت اصلیش میگیرم. آپدیت خود ویندوز نخواد؟

تو ویندوز xp هم یه گزینه هست به نام

smooth edges of screen fonts:

standard

عزيز، حقيقتش فكر نكنم درايور رو تو ويندوز آپديت XP بده. ولى تو 7 معمول ميده. البته اگه مطمئن نيستى ميشه ويندوز 7 خودت رو آپديت كنى يا نه؛ تنظيم آپديت ويندوز 7 رو روى " let me choose which / when to install them" بزار بعدش بزار چك كنه، اگه پيدا كرد تو قسمت Optional Updates, فقط درايور اونو دصب كن به بقيه آپديت ها كار نداشته باش و بقيه رو نصب نكن.

من درايور تلويزيون سامسونگ خونه رو كه گذاشتم ويندوز 7 پيدا كنه؛ رفت درايورى رو براش پيدا كرد كه مال تلويزيون/مانيتور Acer بود؛ هرچى بود درايورش دقيقاً همونى بود كه ويندوز آپديت داد. به اسم سامسونگ معلوم نيست چى به خوردمون ميدن.

لینک به دیدگاه

از دکمه اتو ست که رو پنلت هست استفاده کردی؟

بله امتحان کردم.

لینک به دیدگاه

درایور مانیتور رو زدم اتوماتیک چک کنه گفت آپدیت هست!

تو آپدیتهای ویندوز درایور ati بود 15 مگ

حالا این آپدیتهایی که میشه رو چه طوری ذخیره کنم بار بعد ویندوز نصب کردم آپدیتاشم نصب کنم به صورت لوکال ؟

لینک به دیدگاه

درایور مانیتور رو زدم اتوماتیک چک کنه گفت آپدیت هست!

تو آپدیتهای ویندوز درایور ati بود 15 مگ

حالا این آپدیتهایی که میشه رو چه طوری ذخیره کنم بار بعد ویندوز نصب کردم آپدیتاشم نصب کنم به صورت لوکال ؟

دوست عزیز، با این حرفتون متوجه شدم ویندوزتون خیلی قدیمی هست؛ چون نمیدونم از چه کرکی استفاده میکنید پیشنهاد میکنم ویندوز 7 رو مجدداٌ به صورت تریال (30 روزه) نصب کنید. بعدش کلیه آپدیت ها رو با ویندوز آپدیت نصب کنید. بعدش با استفاده از این کرک ویندوز رو اکتیویت کنید. بعدش از داخل Device Manager چک کنید همه سخت افزار ها رو شناخته باشه، درصورت شناخته شدن همه سخت افزار ها آخرین ورژن درایور کارت گرافیک رو از اینجا دانلود کنید. و نصب کنید.

اگر سخت افزاری رو نشناخته با استفاده از CD درایورش اون رو هم نصب کنید.

برای گرفتن آپدیت ها به صورت آفلاین بهترین راه تهیه سیستم عامل با آخرین تغییرات هستش چون دانلود تک تک آپدیت ها زمانبر و سخته.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

دوست عزیز، با این حرفتون متوجه شدم ویندوزتون خیلی قدیمی هست؛ چون نمیدونم از چه کرکی استفاده میکنید پیشنهاد میکنم ویندوز 7 رو مجدداٌ به صورت تریال (30 روزه) نصب کنید. بعدش کلیه آپدیت ها رو با ویندوز آپدیت نصب کنید. بعدش با استفاده از این کرک ویندوز رو اکتیویت کنید. بعدش از داخل Device Manager چک کنید همه سخت افزار ها رو شناخته باشه، درصورت شناخته شدن همه سخت افزار ها آخرین ورژن درایور کارت گرافیک رو از اینجا دانلود کنید. و نصب کنید.

اگر سخت افزاری رو نشناخته با استفاده از CD درایورش اون رو هم نصب کنید.

برای گرفتن آپدیت ها به صورت آفلاین بهترین راه تهیه سیستم عامل با آخرین تغییرات هستش چون دانلود تک تک آپدیت ها زمانبر و سخته.

windows 7 ultimate sp1 build 7600

kernel 6.1.7601.17514

ورژن جدیدتر از این چیه ؟

خود ویندوز هم اکتیو شده و به سایت مایکروسافت وصل شد معتبر شناختش نوشته

windows is activated

زدم برای آپدیت 63 تا آپدیت پیدا کرد با wsus offline update 150M دانلود کرد بعد اومد نصب کنه میگه فایلها پیدا نشد!!!!

با اینکه خیلی زحمت کشیدم واسه جف و جور کردن برنامه هاش و تنظیماتش سر یه اشکال تو sleep و مشکل مانیتور یه ویندوز دیگه نصب میکنم یکی یکی این بار چک میکنم.

لینک به دیدگاه

ممنونم از همه دوستان

همه چیز رو از اول نصب میکنم با یه ویندوز دیگه مشکل تصویر زیاد جدی نیست بعدا اگه درایور جدید پیدا شد نصب میکنم نشد اشکالش در همون حد بود که گفتم با صفحات ایرنترنتی دیگه مشکلی نداره حالا تو خود محیط ویندوز نوشته های ریز رو یه کم تار میکنه مهم نیست شایدم از ویندوز باشه!

این مشکل بیرون اومدن از sleep و hibernate باید حل بشه...

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=11791

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...