رفتن به مطلب

استفاده از تلوزیون به جای مانیتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام عزیزان با توجه به قیمت های بسیار بالای مانیتور ها آیا پیشنهاد میدید که از تلوزیون به جای مانیتور استفاده کرد؟ من برای کار میخوام و تعداد زیادی تب دارم. مدل ۴۳ اینچ 4k شیائومی مد نظرم هست.

کسی تجربه استفاده داره و یا داره استفاده میکنه؟

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

سلام عزیزان با توجه به قیمت های بسیار بالای مانیتور ها آیا پیشنهاد میدید که از تلوزیون به جای مانیتور استفاده کرد؟ من برای کار میخوام و تعداد زیادی تب دارم. مدل ۴۳ اینچ 4k شیائومی مد نظرم هست.

کسی تجربه استفاده داره و یا داره استفاده میکنه؟

سلام داداش دلت خوشه تلوزیون هم قیمت هاش افتضاحه ! الان فقط مارک های مضخرف تو بازاره و سامسونگ و ال جی که 4 برابر شدن قیمت شون در صورت موجودی

اگه فورکی سامسونگ سری منحنی کریستال Active Crystal Colour گیربیاری دیگه سراغ مانیتور نمیری چون استفاده کردم واقعا عالین واسه گیم و فیلم ولی متاسفانه ناموچوده و در صورت وجود هم قیمت شون ارزش خرید نداره .

در ضمن سایت هایی هم که موجودی وقیمت مناسب زدن همش دروغه فقط بعد از تماس با پشتیبانی شون قیمت واقعی رو بهتون میگن که خیلی بالاتر از قیمت سایته که زدن .

ویرایش شده توسط Logan2020
لینک به دیدگاه

با سلام و عرض ادب. من خودم بیش از 10 ساله از تلویزیون بجای مانیتور استفاده میکنم و خیلی راضیم. فقط باید توجه داشته باشی تلویزیون input lag بالا اگه داشته باشه اذین میشی در بازی انلاین. همچنین در بازی ها باید vertical sync روشن باشه تا صفحه شکسته نشه. در کل تلیویزیون اگر با کیفیت باشه واقعا بهتر از یه مانیتور کوچیکه

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Logan2020 گفته است :

سلام داداش دلت خوشه تلوزیون هم قیمت هاش افتضاحه ! الان فقط مارک های مضخرف تو بازاره و سامسونگ و ال جی که 4 برابر شدن قیمت شون در صورت موجودی

اگه فورکی سامسونگ سری منحنی کریستال Active Crystal Colour گیربیاری دیگه سراغ مانیتور نمیری چون استفاده کردم واقعا عالین واسه گیم و فیلم ولی متاسفانه ناموچوده و در صورت وجود هم قیمت شون ارزش خرید نداره .

در ضمن سایت هایی هم که موجودی وقیمت مناسب زدن همش دروغه فقط بعد از تماس با پشتیبانی شون قیمت واقعی رو بهتون میگن که خیلی بالاتر از قیمت سایته که زدن .

مرسی

در 2 ساعت قبل، pedi9004 گفته است :

با سلام و عرض ادب. من خودم بیش از 10 ساله از تلویزیون بجای مانیتور استفاده میکنم و خیلی راضیم. فقط باید توجه داشته باشی تلویزیون input lag بالا اگه داشته باشه اذین میشی در بازی انلاین. همچنین در بازی ها باید vertical sync روشن باشه تا صفحه شکسته نشه. در کل تلیویزیون اگر با کیفیت باشه واقعا بهتر از یه مانیتور کوچیکه

هدف اصلا بازی نیست

کار با آفیس، مرورگر و... هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای کار آفیس به هیچ وجه تلوزیون کرو یا منحنی نگیرید. چون خط ها و مخصوصا طراحی ها نا صحیح نشون داده میشن. شاید با آزمون خطی و ماسل مموری درست بشه ولی منابع زیادی هدر میده. بعلاوه چند سالیه دیگه شرکتا منسوخ کردن سری های Curve شون رو.

درمورد اینپوت لگ که دوستمون گفتن درسته نسبت به مانیتور زیاده ولی تلوزیون های 2018 به اینور خیلی وضعشون بهتر شده و مود های PC و Game هم داخل تنظیمات مانیتور خیلی تو کاهش لگ موثرن. یعنی اگه رقابتی و جدی گیمر آنلاین نباشید خیلی هم خوبن.

چک کن حتما HDMI2.0 به بالا باشه و ترجیها HDR البته تو مود SDR کار کن ولی حتی TV های HDR 400 که عملا HDR Khiari ختاب میشن یه سری ویژگی هایی دارن که ممکنه به کارتون بیاد.

من پیشنهادم یا ارزون ارزونه مخصوصا اگه میخواید فقط چارت یا نمودار بورس رسد کنید مثل جی پلاس، یا پدر مادر دار مثل TU7000 سامسونگ که فکر کنم الا 16 میل باشه.

خودم قصدمه CX ال جی 48 اینچ تهیه کنم ولی خب فکر کنم دوروبر 25-30 چوق تموم بشه و متسفانه موجود هم نیست. مشکلی هم با Burn in ندارم و OLED واقعا یه دنیای دیگس.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

برای کار آفیس به هیچ وجه تلوزیون کرو یا منحنی نگیرید. چون خط ها و مخصوصا طراحی ها نا صحیح نشون داده میشن. شاید با آزمون خطی و ماسل مموری درست بشه ولی منابع زیادی هدر میده. بعلاوه چند سالیه دیگه شرکتا منسوخ کردن سری های Curve شون رو.

درمورد اینپوت لگ که دوستمون گفتن درسته نسبت به مانیتور زیاده ولی تلوزیون های 2018 به اینور خیلی وضعشون بهتر شده و مود های PC و Game هم داخل تنظیمات مانیتور خیلی تو کاهش لگ موثرن. یعنی اگه رقابتی و جدی گیمر آنلاین نباشید خیلی هم خوبن.

چک کن حتما HDMI2.0 به بالا باشه و ترجیها HDR البته تو مود SDR کار کن ولی حتی TV های HDR 400 که عملا HDR Khiari ختاب میشن یه سری ویژگی هایی دارن که ممکنه به کارتون بیاد.

من پیشنهادم یا ارزون ارزونه مخصوصا اگه میخواید فقط چارت یا نمودار بورس رسد کنید مثل جی پلاس، یا پدر مادر دار مثل TU7000 سامسونگ که فکر کنم الا 16 میل باشه.

خودم قصدمه CX ال جی 48 اینچ تهیه کنم ولی خب فکر کنم دوروبر 25-30 چوق تموم بشه و متسفانه موجود هم نیست. مشکلی هم با Burn in ندارم و OLED واقعا یه دنیای دیگس.

این ایسوس بنده خدا یه تلویزیون مانیتور 43 اینچ داره

پنل Va

با hdr 1000

144hz 

4k

خیلی ازش خوشم اومد

ولی دو تا مشکل بزرگ داره ظاهرا

یک کارکردن خصوصا کارهایی مثل ادوبی و افیس باهاش به نسبت مانیتور عادی سخت تر انجام میشه

دو نوشته ها رو اصلا نمیتونه به اندازه مانیتور شارپ نشون بده

ضمن اینکه حس میکنم 43 اینچ برای فاصله 70 سانتی من با صفحه خیلی خیلی بزرگه

نظرت شما چیه؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

ممنون از توضیحات خوبت ایمان جان

برای بورس و اینا نیست، کار اداری هستش کار با آفیس فتوشاپ و اینا این تب ها رو کنار هم میخوام باز بذارم.

این مدل مد نظرمه:

https://www.salambaba.org/SBP-4102/xiaomi

لینک به دیدگاه

سلام 

تلوزیون برای کارهایی که فرمودید که نیاز به زوم مستقیم روی صفحه داره اصلا مناسب نیست از نظر بنده و به چشم آسیب میرسونه . ولی برای فیلم و گیم میشه تاحدی روش حساب باز کرد . چند سال پیش تجربشو داشتم که خدمتتون عرض میکنم وگرنه نظری نمیدادم 

مخصوصا شارپ بودن نوشته ها تفاوت زیادی با مانیتور داره . به نظرم اگر میخواید زیاد هزینه نکنید یه مانیتور استوک دل یا اچ پی تهیه کنید که واقعا ارزشمند هستن . بنده الان از hp z24i استفاده میکنم که واقعا هم راضی هستم . روشنایی و شفافیت رنگ بسیار خوبی داره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

این ایسوس بنده خدا یه تلویزیون مانیتور 43 اینچ داره

پنل Va

با hdr 1000

144hz 

4k

خیلی ازش خوشم اومد

ولی دو تا مشکل بزرگ داره ظاهرا

یک کارکردن خصوصا کارهایی مثل ادوبی و افیس باهاش به نسبت مانیتور عادی سخت تر انجام میشه

دو نوشته ها رو اصلا نمیتونه به اندازه مانیتور شارپ نشون بده

ضمن اینکه حس میکنم 43 اینچ برای فاصله 70 سانتی من با صفحه خیلی خیلی بزرگه

نظرت شما چیه؟

مشکل مانیتور ROG Swift PG43UQ بنظر من بکلایت و DSC این مانیتور هست که نسبت به نمونه 27 اینچش ضعیف تر عمل کرده بیشتر این مشکلات به چشم میاد.

در 7 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

ممنون از توضیحات خوبت ایمان جان

برای بورس و اینا نیست، کار اداری هستش کار با آفیس فتوشاپ و اینا این تب ها رو کنار هم میخوام باز بذارم.

این مدل مد نظرمه:

https://www.salambaba.org/SBP-4102/xiaomi

یه نکته ای که یادم رفت و بابک عزیز بهش اشاره کردن بحث شارپ بودنه تکت ها هست. تو این قسمت تلوزیون ها کمی فدایی دارن. به خاطر کروما ساب سمپلینگ هستش که معمولا تلوزیون ها 4:2:2 هستن ولی مانیتور ها 4:4:4 هستن در بدترین حالت. البته با قسمت که تو ویندوز به نام Clear text شناخته میشه تا حدودی بهتر میشه این قضیه.

از طرفی سایز 43 به بالا برای 4K به کاربر DPI خوبی میده که باز خودش جبران کنندس. از اینجا به بعد برمیگرده به درجه چشم یوزر + فاصله تا نمایشگر. نعیم عزیز اگه بتونه یه تلوزیون رو با سناریویی که کاربریشون هست تست کنه خیلی خوب میشه. مخصوصا تلوزیون معمولی ها که چندان تو این مساله قوی نیستن.

لینک به دیدگاه

سلام

من از سال 2009 فقط تلویزیون استفاده کردم

از سایز 22 شروع کردم الان هم 55 هستم

فاصلم از تیوی 60 سانت هستش

3 سال الجی اولد استفاده کردم تا اینکه خراب شد

الان هم سامسونگ tu7000 گرفتم و خیلی راضیم

البته اگرولم میرسید سری q ورمیداشتم ولی خوب نرسید پولم

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، Santa Cruise گفته است :

سلام

من از سال 2009 فقط تلویزیون استفاده کردم

از سایز 22 شروع کردم الان هم 55 هستم

فاصلم از تیوی 60 سانت هستش

3 سال الجی اولد استفاده کردم تا اینکه خراب شد

الان هم سامسونگ tu7000 گرفتم و خیلی راضیم

البته اگرولم میرسید سری q ورمیداشتم ولی خوب نرسید پولم

کاربری آفیس و اینها چطوره؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

کاربری آفیس و اینها چطوره؟

از چه نظر منظورتون هست ؟

دقیق بفرمایین تا براتون بررسی بکنم

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

ورد, تایپ کردن

گشتن تو اینترنت

فتوشاپ

من مشکل خاصی نداشتم تا الان

عکسهای پایین هم از محیط 3 برنامه است که پرسیدین

photo_2020-09-05_11-58-12.jpg

photo_2020-09-05_11-58-20.jpg

photo_2020-09-05_11-58-27.jpg

ویرایش شده توسط Santa Cruise
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

ورد, تایپ کردن

گشتن تو اینترنت

فتوشاپ

من خودم کار اصلیم با وورد و افیس هستش. هیچ مشکلی نداره. فقط تلویزیون منحنی تهیه نکنید.

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

سلام .  با اجازه صاحب تاپیک... من میخوام تلویزیون 4k منحنی بخرم ولی مدلای زیادی تو بازار نیست میخوام 65 اینچشو برای فیلم و برنامه بخرم تو منحنی  ها با پرسجو که کردم مدل tu8300 رو گفتن که بهترین منحنی بازاره و از بانه میارن... میخواستم ببینم مدلای داخلی که مونتاژ میشن نسبت به اینی که گفتم چطور مثل 65mu10000 و 65 mu9500 که هر دو تقریبا دو برابر مدل tu8300 قیمت دارن ولی tu 8300 اصله و دو مدلی که گفتم و گرون ترن مونتاژ... میخوام ببینم کدوم بهتره؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

در در 15 شهریور 1399 در 00:55، Nsm1000 گفته است :

ورد, تایپ کردن

گشتن تو اینترنت

فتوشاپ

بودجه چقدر هست دوست عزیز.

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، zen گفته است :

بودجه چقدر هست دوست عزیز.

سلام داداش

والا من از نزدیک دیدم منصرف شدم.

دنبال خرید مانیتور اولترا واید بین ۲۹ تا ۳۴ اینچم

لینک به دیدگاه

من یه مانیتور 29 اینچی LGدارم مثل تلویزیون 16 میلی ثانیه است که رو کاغد اینه در واقعیت بیشتر فقط بهت بگم برای گیم آنلاین می خواد دور تلویزیون و مانیتور های 16 میلی ثانیه رو خط بکش !!!

اما برای فتوشاپ ، پاورپوینت و نرم افزار های سه بعدی عالیه

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

من یه مانیتور 29 اینچی LGدارم مثل تلویزیون 16 میلی ثانیه است که رو کاغد اینه در واقعیت بیشتر فقط بهت بگم برای گیم آنلاین می خواد دور تلویزیون و مانیتور های 16 میلی ثانیه رو خط بکش !!!

اما برای فتوشاپ ، پاورپوینت و نرم افزار های سه بعدی عالیه

مدلی که انتخاب کردم ۵ میلی ثانیه هستش

پنل ips با زاویه دید و رنگبندی مناسب

۳۴ اینچ کمی بزرگه شیائومی مد نظرم بود منتهی پنلش va هستش و منحنیه 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

مدلی که انتخاب کردم ۵ میلی ثانیه هستش

پنل ips با زاویه دید و رنگبندی مناسب

۳۴ اینچ کمی بزرگه شیائومی مد نظرم بود منتهی پنلش va هستش و منحنیه 

هیچم بزرگ نیست عالیه اگه میتونی همینو بخر من پول داشتم میگرفتم اصلا مشکلت با بزرگ بودن چیه؟بزرگتر باشه که بهتره بیشتر حال میده😁

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...