رفتن به مطلب

Ryzen 5 3600xt یا intel core i5 10600

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر دوستان و عزیزان دل 

میخواستم نظرتون رو راجع به این دو مدل  cpu با توجه به این که هردو ۶ هسته و ۱۲ رشته دارند اما فرکانس intelبالاتر است در کل کدوم رو ترجیح میدید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید؟

لینک به دیدگاه

در حال حاضر توی سی پی یو amd خیلی بهتر از اینتل هست

به نظر میرسه توی پلتفرم جدید اگر سی پی یو سری K و مادربورد سری Z نداشته باشی نمیتونی از رم با فرکانس بالا تر از 2666 استفاده کنی (این رو تو کانال LTT داشت میگفت)

در کل amd سری 3000 بهتر هست فقط مشکل اینه قیمت هاش تو ایران عجیب غریب هست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hesam as گفته است :

میخواستم نظرتون رو راجع به این دو مدل  cpu با توجه به این که هردو ۶ هسته و ۱۲ رشته دارند اما فرکانس intelبالاتر است در کل کدوم رو ترجیح میدید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید؟

اینتل بسیار بهتر عمل کرده امسال ولی خدا کنه دست از ۱۴ نانومتری برداره پردازنده انتخابی شما بسیار عالی و قدرتمنده

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hesam as گفته است :

خرید amd دستتون برای ارتقا در اینده باز میزاره اگر مادربرد خوبی هم همراهش خریداری کنید { X470-B450-B550-X570 }

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، hosin گفته است :

خرید amd دستتون برای ارتقا در اینده باز میزاره اگر مادربرد خوبی هم همراهش خریداری کنید { X470-B450-B550-X570 }

X470-B450 نسل بعدی که چند ماه دیگه عرضه می شه  ( ZEN 3) پشتیبانی نمی کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، hesam as گفته است :

برای بازی میخواین اینتل بهتره اما در کنارش بخواین کارهای محاسباتی انجام بدین رایزن بهتره

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، hesam as گفته است :

در کل هر دو عالی ان اما رایزن به نظر بنده ارزش خرید بیشتری داره چون هم در اینده برای اپگرید دستت رو باز نگه می داره اما در مورد اینتل عرض کنم که توی نسل دوازدهم دوباره سوکت عوض می کنه برای همین میگم

در ضمن به کلاک سپیدشون نگاه نکن چون خود دیدم که رایزن با کلاک کمتر توانسته عملکرد بهتری بده در کل بگم همه چی تعداد هسته و کلاک سپید نیست خیلی چیز ها دخیلن  

اما برتری دیگه رایزن اینه که قابلیت اورکلاک داره که 10600 نداره 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، hesam as گفته است :

برای گیم: 10600

برای هر چیز دیگه: 3600XT (به شرط اینکه مادربرد B550 یا X570 باشه.)

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

برای گیم: 10600

برای هر چیز دیگه: 3600XT

باور کنید حتی برای گیم همچنان 3600xt پیشنهاد میشه چون تفاوت انچنانی ندارند 3 یا 4 فریم ارزشش رو نداره(((من طرفدار هیچ برندی نیستم طرفدار پرفورمنسم)))

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ghost of sparta گفته است :

X470-B450 نسل بعدی که چند ماه دیگه عرضه می شه  ( ZEN 3) پشتیبانی نمی کنن

طبق آخرین اطلاعات نسل Zen3 همین امسال عرضه می شن و مادربردهای سری 400 از اونها پشتیبانی می کنند .

...........................................

نسل 10000 اینتل از نظر قدرت خام در پایین رده ها و میان رده ها به لطف تعداد هسته برابر با نسل 3000 رایزن رقابت می کنه اما چه از نظر مصرف چه از نظر پرفورمنس خالص پرچمدارها اینتل هنوز کمی عقبه .

پردازنده 3600 از نظر پرفورمنس در برابر دلار بهترین CPU ای ام دی برای گیم هستش . نسخه جدید XT هم از این جهت یه CPU مناسب هستش . دستتون برای ارتقاء هم کاملا بازه .

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mohammad osmani گفته است :

باور کنید حتی برای گیم همچنان 3600xt پیشنهاد میشه چون تفاوت انچنانی ندارند 3 یا 4 فریم ارزشش رو نداره(((من طرفدار هیچ برندی نیستم طرفدار پرفورمنسم)))

کسی که برای گیمینگ بین 3600XT و 10600 میگه 3600XT بهتره، سواد کامپیوتر نداره، فن بوی AMD هست.

حالا دیگه تصمیم با خودته به حرف کی گوش کنی.

آنچه که شرط بلاغ بود من گفتم، تو خواه پند بگیر خواه نگیر.

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

طبق آخرین اطلاعات نسل Zen3 همین امسال عرضه می شن و مادربردهای سری 400 از اونها پشتیبانی می کنند .

این آخرین اطلاعات مال کیه؟ چون آخرین خبری که من دارم فقط B550 و X570 میتونن Zen3 رو پشتیبانی کنند. نه سری 400.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

کسی که برای گیمینگ بین 3600XT و 10600 میگه 3600XT بهتره، سواد کامپیوتر نداره، فن بوی AMD هست.

دوست عزیز من که نگفتم ای ام دی برای گیم بهتره در ضمن عرض کنم فن بوی ای ام دی نیستم باور کنید حتی اینتل رو بیشتر دوست دارم اما واقعا تفاوت انچنانی نداره 

در ضمن دیدم رایزن ارزون تر هم بود به خدا هیچ کس نمی تونه تفوت 5 فریم رو تشخیص بده و شاید دوستمون خواست ستریم هم کنه رایزن توی چند هسته ای محشره دیدم توی بنچ مارک ها که حتی با وجود تعداد هسته های یکسان اونم با کلاک کمتر بازم پرفورمنس اینتل رو میداد

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

سلام

برتری 10600 به 3600 در گیمینگ مطلق نیست پس نمیشه گفت هرکسی 3600 رو پیشنهاد بده اشتباه می کنه .

همین الان نسل 3000 انویدیا با PCIe4.0 عرضه شده . 10600 هم از این فناوری استفاده نمی کنه . مواردی مثل دما و مصرف و هزینه خرید فن و هزینه مادربرد و گارانتی و ... هم مطرح هستش . صد البته مهمترین چیز فریم + هزینه هستش .

در 9 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

این آخرین اطلاعات مال کیه؟ چون آخرین خبری که من دارم فقط B550 و X570 میتونن Zen3 رو پشتیبانی کنند. نه سری 400

AMD to Support Zen 3 and Ryzen 4000 CPUs on B450 and X470 Motherboards

تحت شرایطی از Zen3 پشتیبانی می کنند .

لینک به دیدگاه

در حال حاضر پردازنده 10600k بهترین پردازنده برای گیمینگ هست هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کارایی. فقط این وسط مشکل قیمت بالای مادربردهای Z490 هست. سری H310 و B360 و Z390 هم که به دیار باقی شتافتن.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، jetalpha گفته است :

در حال حاضر پردازنده 10600k بهترین پردازنده برای گیمینگ هست هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کارایی. فقط این وسط مشکل قیمت بالای مادربردهای Z490 هست. سری H310 و B360 و Z390 هم که به دیار باقی شتافتن.

این دو موردی که قرمز کردم با هم در تضاد هستند دوست گرامی .

شاید بهتر باشه هزینه فن رو هم اضافه کنید .

لینک به دیدگاه

آقا الان قیمتا رو میدیدم مادربرد Z490 موجود هست به قیمت 5700 که از برخی مادربردهای حتی Z370 هم ارزون تره. بنظرم اگر قصد اینتل رده بالا دارید، یه Z490 و 10600 رو میشه با قیمت حدود 13 تومن جمع کرد. در صورتی که با B460 ببندید حدود 11 تومن میشه. یه باندل رایزن 3600 با مادربرد B550 هم الان حدود 9 الی 9.5 درمیاد. دیگه تصمیم باخودتون.

در 37 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

این دو موردی که قرمز کردم با هم در تضاد هستند دوست گرامی .

شاید بهتر باشه هزینه فن رو هم اضافه کنید .

بله درسته از لحاظ قیمت مادربردهای اینتل واقعا نمیصرفن، خصوصا سری H و B که محدودیت خیلی بدی تو زمینه ساپورت رم های سرعت بالا دارن. ولی درمورد پست من شما باید توجه داشته باشی که 10600 کی الان باید با 3700X مقایسه بشه نه 3600 معمولی یا 3600X بخاطر همین از لحاظ قیمتی هم 3700X با 10600 رقابت نزدیک تری داره و کفه ترازو به سمت 10600 هست. 

ویرایش شده توسط jetalpha
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...