رفتن به مطلب

پاور 380 وات "10 سال پیش" به این مادربرد میخوره؟

MiladZQ
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

-----------------

با درود خدمت عزیزان لیون کامپیوتری! xD

آقا یکی از عزیزان که سی پی یوش Core i7 3770 و مادربردش Gigabyte Z68P هست سیستمش رو ارتقا داده و خلاصه که این قطعات رو به من پیشنهاد داده ، پاور بنده 380W green هست و تقریبا برای 10 سال پیش هست ، اما به هیچ عنوان ازش استفاده نشده و به نظر از توانش هم کم نشده (سیستم خاموش بوده کلا 😂

آیا این پاور از لحاظ سوکت های پاور به این مادربرد میخوره؟ یا اگه نمیخوره میتونم براش تبدیل بخرم؟ اصلا چنین تبدیلی وجود داره!؟ اگر از این تبدیل استفاده کنم ، به مادربرد ممکنه آسیبی وارد بشه؟

اگر چنین تبدیلی توی بازار موجود نیست و یا اگر هست ممکنه به مادربرد آسیبی بزنه ، با کمترین هزینه میتونم چه پاوری رو تهیه کنم؟

ویرایش شده توسط Only gamer
لینک به دیدگاه

استفاده نشده باشه هم باز عمرشو کرده.فکر یه پاور کارکرده جدید باش. اگه میتونی اکبند بخری که چه بهتر. کلا دنبال تبدیل نباش.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

استفاده نشده باشه هم باز عمرشو کرده.فکر یه پاور کارکرده جدید باش. اگه میتونی اکبند بخری که چه بهتر. کلا دنبال تبدیل نباش.

مگه میشه قطعه الکترونیکی که استفاده نشده عمرشو کرده باشه؟

چطوری آخه؟

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

چطوری آخه؟

فکر کنم به کیفیت قطعات ربط داشته باشه؟🤔

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Only gamer گفته است :

-----------------

با درود خدمت عزیزان لیون کامپیوتری! xD

آقا یکی از عزیزان که سی پی یوش Core i7 3770 و مادربردش Gigabyte Z68P هست سیستمش رو ارتقا داده و خلاصه که این قطعات رو به من پیشنهاد داده ، پاور بنده 380W green هست و تقریبا برای 10 سال پیش هست ، اما به هیچ عنوان ازش استفاده نشده و به نظر از توانش هم کم نشده (سیستم خاموش بوده کلا 😂

آیا این پاور از لحاظ سوکت های پاور به این مادربرد میخوره؟ یا اگه نمیخوره میتونم براش تبدیل بخرم؟ اصلا چنین تبدیلی وجود داره!؟ اگر از این تبدیل استفاده کنم ، به مادربرد ممکنه آسیبی وارد بشه؟

اگر چنین تبدیلی توی بازار موجود نیست و یا اگر هست ممکنه به مادربرد آسیبی بزنه ، با کمترین هزینه میتونم چه پاوری رو تهیه کنم؟

قدیما 20 پین atx که روی 24 پینی های جدید هم مشکلی به وجود نمیارن فقط برای جریان رسانی بیشتر هستش پس مشکلی نیست اگه بار نکشید زیاد

لینک به دیدگاه

اگر سیستم توی برق بوده و حتی کامپیوتر خاموش بوده باشه باز پاور مدار استنبایش کار کرده و بعد از 10 سال قطعا به باد رفته

ببین وقتی پاور روی به برق میزنی و دکمه پشت رو از 0 به 1 تغیر میده شروع میکنه به سوت کشیدن مثل نویز سفید

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

درسته؛ اما متأسفانه مشکل محدودیت بودجه هم دارم! :(

در 3 ساعت قبل، Sam-j گفته است :

قدیما 20 پین atx که روی 24 پینی های جدید هم مشکلی به وجود نمیارن فقط برای جریان رسانی بیشتر هستش پس مشکلی نیست اگه بار نکشید زیاد

جداً؟! لازمه که چک کنم که ۲۰ پین هست یا خیر؟ 

در 2 ساعت قبل، ATER گفته است :

اگر سیستم توی برق بوده و حتی کامپیوتر خاموش بوده باشه باز پاور مدار استنبایش کار کرده و بعد از 10 سال قطعا به باد رفته

ببین وقتی پاور روی به برق میزنی و دکمه پشت رو از 0 به 1 تغیر میده شروع میکنه به سوت کشیدن مثل نویز سفید

واقعیتش فقط ۲ سالش رو که خودم اطلاع دارم حتی به برق هم نخورده بود! 😂

ولی خودمم یه‌ جورایی میترسم با این سیستم از  این پاور استفاده کنم و به قطعات آسیبی وارد بشه... نمیدونم ⁦☹️

_____

و اینکه واقعا ممنونم از تمامی دوستانی که تا اینجا بنده رو یاری کردند و در تاپیک شرکت کردند‌. ⁦🙏🏻

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Only gamer گفته است :

جداً؟! لازمه که چک کنم که ۲۰ پین هست یا خیر؟ 

یا 20 پینه یا 24 دیگه که به هرحال فرقی نداره ولی نباید به سیستمو ببری زیر لود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز

برند پاور هم مهمه...اگه از این چینی ها باشه یا اونایی که یه زمان با برند های مختلف، داخل کشور تولید میشد، قطعا توان واقعیش کمتر از 380 هست...

اما اگه از برند معتبر تری مثل گرین( برند های دیگه رو نام نمیبرم چون 10 سال پیش گرین رایج تر بود🤐) با خیال راحت سوار بنما و استفاده کن...

البته 380 وات برای این کانفیگ بدون گرافیک پاسخگو هست...اگر گرافیک دارید، بهتره به فکر پاور باشید...

در ضمن 90% مینبرد های 10 سال پیش ورودی 24 پین دارن... بعید میدونم این پاور 24 پین نباشه(مگر اینکه موقع جمع کردن همون سیستم 10 سال پیش هم زیاد حساسیت به خرج نداده شده باشه و پاور با کیفیت پایین و خارج از عرف روی سیستم سوار شده باشه)

برای ورودی سیپیو هم اگر 8 پین بود که هیچ، اما 4 پین هم باشه، وصل کنی مشکلی پیش نمیاره(به شخصه امتحان کردم، پاور 600 سیستم خودم بخاطر داغی بیش از حد اتصالی کرده بود، یه مدت سیستمم رو با یه پاور 330 گرین راه انداختم...هیچ تفاوتی با قبل نداشت..)

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

چطوری آخه؟

والا وسیله برقیه دیگه بالاخره سیم و خازن یه تاریخ مصرف مشخصی دارن چه استفاده بشن چه نشن بعد یه مدت کاراییشون از دست میره. شایدم من اشتباه میکنم...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

والا وسیله برقیه دیگه بالاخره سیم و خازن یه تاریخ مصرف مشخصی دارن چه استفاده بشن چه نشن بعد یه مدت کاراییشون از دست میره. شایدم من اشتباه میکنم...

بله امکانش هست...البته نه زیاد بخاطر تاریخ مصرف قطعات...بیشتر بخاطر رسوب گرفتن و سولفات گرفتن اتصال قطعات، پدیده ای به اسم قلع سردی اتفاق میفته که کیفیت اتصالات رو کاهش میده و باعث میشه که قطعات به خوبی با برد ارتباط نداشته باشن و اون کاری رو که باید، انجام ندن...نمونش هم ناکارد آمدی گوشی های قدیمی هست... هر چند بار که فلش بشه و رام جدید و قدیمی و کارخونه ای هم روش زده بشه، باز هم مثل روز اولش نمیشه... دلیلش هم اینه که پایه های سیپیو روی مادربرد گوشی قلع سردی گرفتن و پهنای باند و کیفیت اتصالشون با برد کم شده و دیگه مثل اول کار نمیکنن...

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم از پاسخ تمامی دوستان ^_^

در 12 ساعت قبل، Sam-j گفته است :

یا 20 پینه یا 24 دیگه که به هرحال فرقی نداره ولی نباید به سیستمو ببری زیر لود

حتما ، خیلی ممنون 

البته من فعلا قصد انداختن کارت گرافیک رو هم روی این سیستم ندارم و میخوام از گرافیک سی پی یو استفاده کنم!

در 3 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود دوست عزیز

برند پاور هم مهمه...اگه از این چینی ها باشه یا اونایی که یه زمان با برند های مختلف، داخل کشور تولید میشد، قطعا توان واقعیش کمتر از 380 هست...

اما اگه از برند معتبر تری مثل گرین( برند های دیگه رو نام نمیبرم چون 10 سال پیش گرین رایج تر بود🤐) با خیال راحت سوار بنما و استفاده کن...

البته 380 وات برای این کانفیگ بدون گرافیک پاسخگو هست...اگر گرافیک دارید، بهتره به فکر پاور باشید...

در ضمن 90% مینبرد های 10 سال پیش ورودی 24 پین دارن... بعید میدونم این پاور 24 پین نباشه(مگر اینکه موقع جمع کردن همون سیستم 10 سال پیش هم زیاد حساسیت به خرج نداده شده باشه و پاور با کیفیت پایین و خارج از عرف روی سیستم سوار شده باشه)

برای ورودی سیپیو هم اگر 8 پین بود که هیچ، اما 4 پین هم باشه، وصل کنی مشکلی پیش نمیاره(به شخصه امتحان کردم، پاور 600 سیستم خودم بخاطر داغی بیش از حد اتصالی کرده بود، یه مدت سیستمم رو با یه پاور 330 گرین راه انداختم...هیچ تفاوتی با قبل نداشت..)

درود

برند پاور بنده گرین هست ، واقعا این سیستم هم زمان خودش غولی بوده ، فکر کنم برای پاور هم 24 پین گرفته باشه دیگه... xD

خیر فعلا قصد استفاده از کارت گرافیک رو ندارم اصلا ، زمانی که هم که پولی بیاد دستم و بخوام گرافیک بخرم پاور رو هم عوض میکنم 9_9

ممنونم بابت توضیحات کاملتون.

.

.

.

پس نظر اکثریت دوستان این بود که میتونم از این پاور هم استفاده کنم. "اما بدون گرافیک" که خودم هم فعلا قصد تهیه ی کارت گرافیک رو ندارم و با آنبرد سر میکنم تا حالا ببینم بعد چی میشه :D

فقط یک سوال دیگه - میتونم کیس رو باز کنم و ببینم که پاور 24 پین هست یا 20 پین (در واقع سوالم این هست که با نگاه غیر تخصصی هم مشخصه که 20 پین هست یا 24؟) که خیال خودم هم راحتتر بشه؟ یا خودم سعی کنم که کلا به سیستم فشار کمتری بیارم و زیر لود نبرمش؟

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Only gamer گفته است :

فقط یک سوال دیگه - میتونم کیس رو باز کنم و ببینم که پاور 24 پین هست یا 20 پین (در واقع سوالم این هست که با نگاه غیر تخصصی هم مشخصه که 20 پین هست یا 24؟) که خیال خودم هم راحتتر بشه؟ یا خودم سعی کنم که کلا به سیستم فشار کمتری بیارم و زیر لود نبرمش؟

آره کار راحتیه. در کیس رو باز کنید و اون سوکت بزرگ سمت راست مادربرد رو چک کنید چندتا پین داره. در ضمن باز هم فکر نکنم زیر لود بردن سی پی یو مشکلی ایجاد کنه چون تغذیه سی پی یو ربطی به اون 20 یا 24 پین نداره و از سیم جداگانه ای تغذیه میشه. اگر کارت گرافیک ندارید با خیال راحت ببرید زیر لود چون کارت از اون 20 یا 24 پین هم استفاده میکنه و چون شما ندارید اصلاً بهش فشار نمیاد.

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، miladhaerian گفته است :

آره کار راحتیه. در کیس رو باز کنید و اون سوکت بزرگ سمت راست مادربرد رو چک کنید چندتا پین داره. در ضمن باز هم فکر نکنم زیر لود بردن سی پی یو مشکلی ایجاد کنه چون تغذیه سی پی یو ربطی به اون 20 یا 24 پین نداره و از سیم جداگانه ای تغذیه میشه. اگر کارت گرافیک ندارید با خیال راحت ببرید زیر لود چون کارت از اون 20 یا 24 پین هم استفاده میکنه و چون شما ندارید اصلاً بهش فشار نمیاد.

خیلی ممنونم ^_^

البته اگه نیازی نیست که اینکارو انجام نمیدم دیگه... بیخیال xD

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...