رفتن به مطلب

خرید واتر کولر های کولر مستر درسته یا نه ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان 

من چند وقتیه قصد خرید واتر کولر دارم و توی این فروم یا بقیه جاها میشنوم که بعد مدتی نشتی پیدا میکنن و هوا میکشه 

میخاستم بدونم بجز کولر مستر چه برندی پیشنهاد میکنین سایز 120 برای خریدن ؟ 

ایا همه واتر های کولر مستر به این مشکل میخورن ؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 74
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوست عزیز همه واتر کولر ها در اصل یکی هستن با تفاوت ظاهر برندینگ و برند پمپشون و نوع فنشون که تفاوت فن ها هم جریان هوا و نویزشون هست. این حرف هم درباره نشتی توی شرکت های شناخته شده کلا چرت هست و همیشه این امکان وجود داره در صورت استفاده نادرست و یا کشتی گرفتن با کولر 😁 ، کولر هایی که لوله های اسلیو شده دارند حتما تهیه کنید. برند های معتبر پمپشون توسط دو شرکت asetek و Coolit تولید میشه البته برند های زیادی هستن ولی بهترینشون این دوتا هست. برند کولرمستر هم کمی ازین شرکت ها نداره و پمپش رو خودش تولید میکنه. بعضی برند ها داخل ایران هم که نام نمیبرم کلا پمپشون برند نداره 😂. پس کلا سمت برند های کورسیر ، کولر مستر ، سیلور استون برید برای واتر کولر. در کل نشتی واتر کولر هم میتونه از اشکال توی تولید باشه و یک در هزار باشه. 

ویرایش شده توسط Behrouz Molaei
  • لایک 4
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

سلام دوست عزیز همه واتر کولر ها در اصل یکی هستن با تفاوت ظاهر برندینگ و برند پمپشون و نوع فنشون که تفاوت فن ها هم جریان هوا و نویزشون هست. این حرف هم درباره نشتی توی شرکت های شناخته شده کلا چرت هست و همیشه این امکان وجود داره در صورت استفاده نادرست و یا کشتی گرفتن با کولر 😁 ، کولر هایی که لوله های اسلیو شده دارند حتما تهیه کنید. برند های معتبر پمپشون توسط دو شرکت asetek و Coolit تولید میشه البته برند های زیادی هستن ولی بهترینشون این دوتا هست. برند کولرمستر هم کمی ازین شرکت ها نداره و پمپش رو خودش تولید میکنه. بعضی برند ها داخل ایران هم که نام نمیبرم کلا پمپشون برند نداره 😂. پس کلا سمت برند های کورسیر ، کولر مستر ، سیلور استون برید برای واتر کولر. در کل نشتی واتر کولر هم میتونه از اشکال توی تولید باشه و یک در هزار باشه. 

تشکر از توضیحاتتون 

پس نگرانی درباره این موضوع نداشته باشم ؟ 

در 20 دقیقه قبل، hosin گفته است :

خیر گرین تهیه کنید گارانتی 10 ساله داره😂

ارزش نداره

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Pooria3000 گفته است :

تشکر از توضیحاتتون 

پس نگرانی درباره این موضوع نداشته باشم ؟ 

ارزش نداره

نه با خیال راحت کولر مستر تهیه کنید

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Pooria3000 گفته است :

سلام خدمت دوستان 

من چند وقتیه قصد خرید واتر کولر دارم و توی این فروم یا بقیه جاها میشنوم که بعد مدتی نشتی پیدا میکنن و هوا میکشه 

خلاصه‌اش اینه که هر چقدر پول بدید آش می‌خورید

لینک به دیدگاه

سلام.

من خودم واترکولر کولرمستر دارم و تو هفته پیش نشتی داد بردم گارانتی.

واتر کولرهایی که تو بازار ایران فراوان هست و قیمتهاشون مناسبه یکی گرین ، یکی کولرمستر.

کولرمستر توی همین فروم دو تا نشتی داشته یکیش خودم یکیش هم یکی دیگ از دوستان که 240 داشت.( هر دو مورد هم خسارتی جز خود واتر کولر نداشته )

پیشنهاد اول من اینه در صورت امکان ایرکولر ببندید. ایر کولرهای کولرمستر خیلی خوبن.مانند MA620M  یا Hyper 212 LED Turbo . ( البته از لیون نگیرید ، بگردید قیمت مناسب تر حتی تو سایتهای اینترنتی پیدا می کنید)

اما اگه مثل من زیبایی کیس هم براتون مهمه واتر ببندید.

اینکه بگیم واترهای یک برند همش نشتی میده اصلا درست نیست ، چه ایسوز ، چه کولرمستر ، چه گرین و ...

توصیه من اینه هر واتر کولری گرفتید ، هر 6 ماه یا 8 ماه پمپ باز کنید چک کنید نشتی نداده باشه و خمیر سیلیکون را هم عوض کنید.

شاید هزینه چند ده هزار یا سیصد هزار تومنی خمیر داشته باشه ولی از سوختن مادربرد و گرافیک جلوگیری میکنید. مثل واتر من که تازه نشتیش شروع شده بود و رو هیچی نریخته بود.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

نه با خیال راحت کولر مستر تهیه کنید

در 2 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

سلام.

من خودم واترکولر کولرمستر دارم و تو هفته پیش نشتی داد بردم گارانتی.

واتر کولرهایی که تو بازار ایران فراوان هست و قیمتهاشون مناسبه یکی گرین ، یکی کولرمستر.

کولرمستر توی همین فروم دو تا نشتی داشته یکیش خودم یکیش هم یکی دیگ از دوستان که 240 داشت.( هر دو مورد هم خسارتی جز خود واتر کولر نداشته )

پیشنهاد اول من اینه در صورت امکان ایرکولر ببندید. ایر کولرهای کولرمستر خیلی خوبن.مانند MA620M  یا Hyper 212 LED Turbo . ( البته از لیون نگیرید ، بگردید قیمت مناسب تر حتی تو سایتهای اینترنتی پیدا می کنید)

اما اگه مثل من زیبایی کیس هم براتون مهمه واتر ببندید.

اینکه بگیم واترهای یک برند همش نشتی میده اصلا درست نیست ، چه ایسوز ، چه کولرمستر ، چه گرین و ...

توصیه من اینه هر واتر کولری گرفتید ، هر 6 ماه یا 8 ماه پمپ باز کنید چک کنید نشتی نداده باشه و خمیر سیلیکون را هم عوض کنید.

شاید هزینه چند ده هزار یا سیصد هزار تومنی خمیر داشته باشه ولی از سوختن مادربرد و گرافیک جلوگیری میکنید. مثل واتر من که تازه نشتیش شروع شده بود و رو هیچی نریخته بود.

درود 

بله تاپیکتونو دیدم و این بیشتر دو به شک ام کرد و قبلا هم چند تا از دوستانم همین اتفاق براشون افتاد 

ایرکولر خیلی بزرگه و کلی از فضای کیسو میگیره 

اهااا یعنی هر چند وقت باید بهش یک رسیدگی بشه 

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Pooria3000 گفته است :

درود 

بله تاپیکتونو دیدم و این بیشتر دو به شک ام کرد و قبلا هم چند تا از دوستانم همین اتفاق براشون افتاد 

ایرکولر خیلی بزرگه و کلی از فضای کیسو میگیره 

اهااا یعنی هر چند وقت باید بهش یک رسیدگی بشه 

- دقیقا مشکل من با ایر کولر هم همینه وگرنه ایرکولر بی خطرترین خنک کننده پردازنس.

- خمیر سیلیکون که بعد مدتی باید تعویض بشه. ولی رسیدگی به خود واتر کولر بایدی نیست. چند وقت یک بار چک بشه بهتره. ( البته این نظر من هستش با تجربه ای که خودم از واتر کولر داشتم.)

خیلی از دوستان ، 4 5 سال واتر براشون کار کرده مشکلی نداشتن و یکی هم مثل من بعد 7 ماه 🙄

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

H90 کورسیر دارم 7 سال بیشتره داره روی 4770K کار میکنه. کلا سه بار باز نشده از روی CPU

شانسیه گرامی، واتر کولر. همه برند ها هم تو لوپ بسته سرو ته یه کرباسن. دیگه واتر کولر با رادیاتور 25mm اونم آلمینیومی چیه که بخوای روش حساس باشی.

• لایک 2
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

کولر مستر فقط کیس بقیه محصولاتش رو بریز دور

خب کولر چی بگیرم که مثل کولرمستر قیمتش خوب باشه ؟

در 13 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

- دقیقا مشکل من با ایر کولر هم همینه وگرنه ایرکولر بی خطرترین خنک کننده پردازنس.

- خمیر سیلیکون که بعد مدتی باید تعویض بشه. ولی رسیدگی به خود واتر کولر بایدی نیست. چند وقت یک بار چک بشه بهتره. ( البته این نظر من هستش با تجربه ای که خودم از واتر کولر داشتم.)

خیلی از دوستان ، 4 5 سال واتر براشون کار کرده مشکلی نداشتن و یکی هم مثل من بعد 7 ماه 🙄

اره متوجه شدم دقیقا 

ممنون از اینکه تجربه اتونو در اختیارم گذاشتین

در 12 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

H90 کورسیر دارم 7 سال بیشتره داره روی 4770K کار میکنه. کلا سه بار باز نشده از روی CPU

شانسیه گرامی، واتر کولر. همه برند ها هم تو لوپ بسته سرو ته یه کرباسن. دیگه واتر کولر با رادیاتور 25mm اونم آلمینیومی چیه که بخوای روش حساس باشی.

خب مشکل اینکه هم گرونن هم اگه یک درصد نشتی کنه همه قطعاتو به فنا میده 

لینک به دیدگاه

در در 21 شهریور 1399 در 16:14، Pooria3000 گفته است :

سلام خدمت دوستان 

دوست عزیز من خودم واترکولر ایسوس اوایل امسال خریدم و متاسفانه به مشکل خورده 😑 میخوام در اولین فرصت تعویض اش کنم و برند های معتبری که در زمینه خنک کنندگی سابقه دارند تهیه کنم گول اسم ایسوس رو خوردم ولی کاش کورسیر یا کولر مستر گرفته بودم که تو دنیا حسابشون رو پس دادن تو زمینه خنک کنندگی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 ساعت قبل، Pooria3000 گفته است :

خب مشکل اینکه هم گرونن هم اگه یک درصد نشتی کنه همه قطعاتو به فنا میده 

دقیقا هم نکته همینه اگر همون یک درصد رو هم شک دارید ایر کولر بگیرید. 5 تا 10 درجه قطعه گرم تر (که اینطوری هم نیست و خیلی به هم نزدیکن، ایر و واتر تو کلاس برابر) خیلی میچربه تا به قول خودتون ریسک به فنا دادن سیستم.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، LionKing گفته است :

دوست عزیز من خودم واترکولر ایسوس اوایل امسال خریدم و متاسفانه به مشکل خورده 😑 میخوام در اولین فرصت تعویض اش کنم و برند های معتبری که در زمینه خنک کنندگی سابقه دارند تهیه کنم گول اسم ایسوس رو خوردم ولی کاش کورسیر یا کولر مستر گرفته بودم که تو دنیا حسابشون رو پس دادن تو زمینه خنک کنندگی

چقدر جالب.

ممنون که داخل فروم عضو شدید اینو بهمون بگید

ممکنه محصولتونو به همراه مشکلش عکسشو بدید؟ 

می‌خوام دفعه بعد حواسمو جمع کنم

ویرایش شده توسط Masoudk96
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، LionKing گفته است :

لطفا میشه توضیح بدین مشکل تون چیه 🤔

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

چقدر جالب.

ممنون که داخل فروم عضو شدید اینو بهمون بگید

ممکنه محصولتونو به همراه مشکلش عکسشو بدید؟ 

می‌خوام دفعه بعد حواسمو جمع کنم

دوست عزیز بنده بخاطر مشکل واترکولرم داشتم سرچ میزدم تو نت که با فروم لیون تازه آشنا شدم و خواستم ببینم کسی اینجا میتونه کمکم کنه یا نه. 

کسی تازه عضو بشه اینجا اینطوری باهش برخورد میکنن؟ 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، LionKing گفته است :

دوست عزیز بنده بخاطر مشکل واترکولرم داشتم سرچ میزدم تو نت که با فروم لیون تازه آشنا شدم و خواستم ببینم کسی اینجا میتونه کمکم کنه یا نه. 

کسی تازه عضو بشه اینجا اینطوری باهش برخورد میکنن؟ 

نه والا می‌خواستم مطمئن شم تا دیگه نخرم از ایسوس

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

نه والا می‌خواستم مطمئن شم تا دیگه نخرم از ایسوس

مشکل پمپ دارم صدای عجیب میده و خنک کنندگی اش کم شده نمیدونم چیکار کنم چون گارانتی هم نداره😔

لینک به دیدگاه

در در 21 شهریور 1399 در 16:14، Pooria3000 گفته است :

سلام خدمت دوستان 

با سلام به کاربر عزیز.

فکر میکنم چند روز پیش بود که یکی از کاربران فروم قضیه نشتی رو مطرح نموندند و ما در اون تاپیک به طور مفصل در این مورد خدمتشون توضیح دادیم.اما ذکر چند نکته لازم هست.

- اصلا چنین قضیه ای ثابت نشده که خنک کننده های مایع بعد از یک مدت دچار نشتی میشن. هزاران و میلیون ها نفر در دنیا از این نوع راهکار خنک کنندگی در سیستمشون استفاده میکنند و اگر چنین میبود هیچ برندی سمت تولید این چنین محصولات با ریسکی نمیرفت. چون قطعا برند های معتبر به دنبال اعتبار هستند و نه خراب کردن اسم برندشون. پس سود تو اولویت های آخر قررا میگیره و اول کیفیت و رضایت مشتری مد نظر هست. 

- نه فقط واتر های کولرمستر که در دنیا بسیار خوشنام هست،کلا شما هر محصول الکترونیکی دیگه ای که تهیه کنید به خاطر ماهیت کالا احتمال خرابی وجود داره. اما در دنیا یک استاندارد هست معروف به نرخ بازگشت به کارخانه همون نرخ خرابی. در محصولات رده پایین این نرخ حدود 3 درصد هست و در رده متوسط به بالا حدود 2 درصد.کولرمستر حدود 14 سال هست که در بازار ابران حضور داره( و حتی شایدم بیشتر) این یعنی از ابتدای پیدایش خیلی از فروم ها مثل لیون کولرمستر هم در ایران وجود داشته و شما خیلی راحت میتونید یک سرچ در همین فروم و در فروم ها دیگه داشته باشید تا بازخورد کاربران رو ببینید. 

- در مورد برند خودمون قطعا از نظر نرخ خرابی ، در وضعیت بسیار خوبی قرار داره. واقعیتش اینه که ما فروش بسیار خوبی در جهان و در ایران داریم. یکی از فروشگاه های خوب هم همین لیون کامپیوتر هست. فکر میکنم همین دوستان مرجع خیلی خوبی باشند که بپرسید چه میزان واترکولینگ کولرمستر فروختند و چه میزان فیدبک منفی گرفتند. چون این دوستان برند های مختلفی رو به فروش میرسونند و دنبال یک برند خاص نیستند که بخوایم بگیم طرفداری میکنند. 

- در سایز 120 حدود 4 مدل مختلف در سه سطح رده ابتدای ،رده متوسط و حرفه ای رو عرضه میکنیم که میتونیم این ادعا رو داشته باشیم هیچ برندی چنین تنوعی در بازار ایران نداره. قطعا شما میتوانید با توجه به نیاز و بودجه خودتون مدل های مختلفی رو انتخاب کنید. 

- کولرمستر در ایران با گارانتی رسمی به فروش میرسه. این یعنی که در صورت بروز هر مشکلی خود کولرمستر بر فرآیند خدمات نظارت مستقیم داره تا بهترین کیفیت خدمات نصیب مشتری بشود. 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 22 شهریور 1399 در 01:14، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

کولر مستر فقط کیس بقیه محصولاتش رو بریز دور

خوب دوست عزیز میشه با دلیل و مدرک این حرفتون رو ثابت کنید؟

لینک به دیدگاه

سلام

من از سال 92 هست که انرمکس دارم با رادیات  240 میلی متری

سالی 1بار اتصالات رو چک میکنم که خوشبختانه تا حالا مشکلی نداشته

ماه پیش هم پمپش رو بعداز 7 سال باز کردم تمیز کردم و ابش رو خالی کردم و دوباره پر کردم

جالبه که سرعت پمپ 100تا بیشتر شد!😆 الان پمپ با سرعت 2800 دور کار میکنه

بزنم به تخته مشکلی پیش نیومده تا حالا و خوب هم خنک میکنه

نمی دونم انرمکس توی بازار باشه یا نه ولی من ازش راضی هستم

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، kamyar sharifi گفته است :

سلام

من از سال 92 هست که انرمکس دارم با رادیات  240 میلی متری

سالی 1بار اتصالات رو چک میکنم که خوشبختانه تا حالا مشکلی نداشته

ماه پیش هم پمپش رو بعداز 7 سال باز کردم تمیز کردم و ابش رو خالی کردم و دوباره پر کردم

جالبه که سرعت پمپ 100تا بیشتر شد!😆 الان پمپ با سرعت 2800 دور کار میکنه

بزنم به تخته مشکلی پیش نیومده تا حالا و خوب هم خنک میکنه

نمی دونم انرمکس توی بازار باشه یا نه ولی من ازش راضی هستم

سلام،

البته قطعا اینکارتون بسیار با ریسک هست و مخصوصا که الان دور پمپ رفته بالا احتمال زیاد هوا داخل رادیاتور رفته. حتما حتما باید پروسه هواگیری انجام بشه و اگر این موضوع انجام نشه و یا به درست صورت نگیره قطعا به مشکل خواهید خورد.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

دقیقا هم نکته همینه اگر همون یک درصد رو هم شک دارید ایر کولر بگیرید. 5 تا 10 درجه قطعه گرم تر (که اینطوری هم نیست و خیلی به هم نزدیکن، ایر و واتر تو کلاس برابر) خیلی میچربه تا به قول خودتون ریسک به فنا دادن سیستم.

ایرکولر خیلی بزرگه حتی مجبورم رم هارو به سختی جا بندازم و گیر میکنن بهم دیگه

در 9 ساعت قبل، LionKing گفته است :

اتفاقا داشتم به ایسوس فکر میکردم با این حال پس دنبالش نمیرم 

لینک به دیدگاه

ببنید دوستان یکم از فضا و فرصت ایجاد شده برای موارد مهم تر استفاده کنید

شما تا با چندین تا برند کولر و کیس کار نکرده باشی مدل های مختلف، سری های مختلف، رده های مختلف  .. رو لمس نکرده باشه تست نکرده باشی نمیتونی نتیجه گیری کنی فلان برند خوب هست یا بده

فلان مدل خوبه یا بده

من خودم با 12 سال تجربه توی بازار کامپیوتر، بخش فنی و اسمبل عیب یابی و... که شامل هزارن مدل قطعه میشه،  تقریبا هر برندی که اومده توی بازار ایران از زیر دستم رده شده همه مدل ها، همه برند ها نمیتونم با قطعیت بگم فلان برند خوب نیست  فلان برند خوبه

این که بیای بگی برند فلان خوب نیست بیشتر غیر حرفه ای بودن و غیر فنی بودن خودتون رو نشون میده

میتونید بگید طبق تجربه شخصی خودم که با یه مدل خاص از این برند داشتم تجربه ی مثبتی داشتم یا منفی ای داشتم تازه اونم شامل کل اون برند و حتی اون مدل خاص نمیشه شاید برای شما اون یک درصد RMA بوده و... (گارانتی پاسخگو و کاردست همینجا بکار میاد)

مثلا طبق تجربه شخصی من برند اینرمکس بخاطر خدمات پس از فروش غیر حرفه ای و و بشدت داغونش اصلا ارزش خرید نداره حالا اگه بگم برند اینرمکس آشغاله خب معلومه دارم چرت میگم و.. کلی آدم میتونن باهام مخالفت کنن

• لایک 6
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...