رفتن به مطلب

خرید واتر کولر های کولر مستر درسته یا نه ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 دقیقه قبل، Pooria3000 گفته است :

ممنون از پاسخگوییتون 

بله متاسفانه گارانتی اواژنگ اصلا پاسخگو نیست و لطفشون شامل حال همه شده تا الان 

انرمکس خیلی کمه خیلی 

قطعا گارانتی آواژنگ پاسخگو هست و دلیل این امر هم پیگیری هفتگی ما با این گارانتی هست در مورد برند خودمون و گزارشاتی که دریافت میکنیم.بسیاری از موارد هم مستقیما پیگیری کردیم به خاطر حساسیت هاییی که داشتیم روی کیفیت خدمات.ما به شدت تاکید بر مدرک داریم که اگر صحبتی میشه با مدرک باشه. وگرنه بحث ادعا خیلی راحت هست و ما هم میتونیم به راحتی بدون مدرک ادعاهایی رو مطرح کنیم. اگر شما تجربه ای داشتید که خدمات بدی دریاف کردید من خواهش میکنم شماره پیگیری رو برای ما ارسال کنید تا این موضوع رو پیگیر یکنیم. اما اگر نظرات شما فقط بر اساس شنیده هاست قطعا معتبر نیست.

لینک به دیدگاه

• ارسال 74
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 15 دقیقه قبل، cooler master support گفته است :

سلام،

البته قطعا اینکارتون بسیار با ریسک هست و مخصوصا که الان دور پمپ رفته بالا احتمال زیاد هوا داخل رادیاتور رفته. حتما حتما باید پروسه هواگیری انجام بشه و اگر این موضوع انجام نشه و یا به درست صورت نگیره قطعا به مشکل خواهید خورد.

صدرصد درست میفرمایید

وقتی هوا داخلش بود صدای پمپ زیاد بود و مشخص بود که هوا داره

طبق راهکاری که انجام دادم تونستم وجود هوا رو به کمترین مقدار برسونم و صدای پمپ کم شد و بعداز اون دور پمپ هم بهتر شد

قبل از باز کردن پمپ , حداکثر دور به 2500 میرسید. کلی داخلش جرم بود که تمیز شد .

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان که راهنمایی و کمک کردن

ویرایش شده توسط Pooria3000
لینک به دیدگاه

در در 21 شهریور 1399 در 16:14، Pooria3000 گفته است :

سلام خدمت دوستان 

من چند وقتیه قصد خرید واتر کولر دارم و توی این فروم یا بقیه جاها میشنوم که بعد مدتی نشتی پیدا میکنن و هوا میکشه 

میخاستم بدونم بجز کولر مستر چه برندی پیشنهاد میکنین سایز 120 برای خریدن ؟ 

ایا همه واتر های کولر مستر به این مشکل میخورن ؟

سلام عزیز سی پی یوت چیه؟  اگه میخوای 120 تهیه کنی یه ایرکولر حرفه ای تهیه کنی بهتره بستگی به کیست داره

لینک به دیدگاه

ایر کولر های خوبی توی دنیا هست که با واترکولر های تاپ دارن رقابت میکنن ، ولی هیچکدوم در ایران موجود نیست نشده و شایدم هیچ وقت نشه! کلی ویدیو هست تو یوتیوب که مقایسه میکنن و تو عمل تفاوت خاصی بین یه واترکولر 360 و ایرکولرایه خوب نیست و تهش 4-5 درجه اختلاف دما دارن . اگه میتونید هزینه کنید و از امازون بگیرید نمونه های خوبی از ایرکولر های خوب هست واسه خرید که داخل ایران موجود نیست. البته اینم باید توجه کنی که این مدل ایرکولرا معمولا تویین تاورن و ارتفاع و عرض زیادی دارن و کیستون باید فضای کافیو داشته باشه واسشون یا اگه هیت سینک رمتون بلنده مشکل واسه بستن کولر پیدا نکنید

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، fatide گفته است :

ایر کولر های خوبی توی دنیا هست که با واترکولر های تاپ دارن رقابت میکنن ، ولی هیچکدوم در ایران موجود نیست نشده و شایدم هیچ وقت نشه! کلی ویدیو هست تو یوتیوب که مقایسه میکنن و تو عمل تفاوت خاصی بین یه واترکولر 360 و ایرکولرایه خوب نیست و تهش 4-5 درجه اختلاف دما دارن . اگه میتونید هزینه کنید و از امازون بگیرید نمونه های خوبی از ایرکولر های خوب هست واسه خرید که داخل ایران موجود نیست. البته اینم باید توجه کنی که این مدل ایرکولرا معمولا تویین تاورن و ارتفاع و عرض زیادی دارن و کیستون باید فضای کافیو داشته باشه واسشون یا اگه هیت سینک رمتون بلنده مشکل واسه بستن کولر پیدا نکنید

البته در خصوص تفاوت کمی با شما مخالفیم. اما هر کدام از این راه کارها معایب و مزایای خود را دارد. در خصوص مدل ها با کارایی بالا هم باید به این موضوع اشاره کنم که بسیاری از مدل های حرفه ای  و خوب در بازار ما موجود است. در خصوص برند خود ما هم تقریبا تمامی مدل ها موجود است. خرید از آمازون یا هر سورس دیگری قطعا شامل خدمات در ایران نمیشود و ریسک این موضوع با خود خریدار میباشد. در ضمن هزینه های خرید از شرکت های مثل آمازون فکر میکنم الان از قیمت های داخلی بالاتر هستش. 

ویرایش شده توسط cooler master support
لینک به دیدگاه

من اولین تجربه واتر کولر رو در حال حاضر 2 ماه هست که دارم.

cooler master masterliquid pro 240 rgb هستش.

از لحاظ زیبایی و پمپ pwm بسیار عالیه.

اما واقعا فن های بی کیفیتی داره طوری که فن هاش رو با فن های یکه از قبل روی کیس بود (deep cool rf120 rgb) تعویض کردم. فن ها نویز به شدت بالایی داشتند و اصلا قابل تحمل برای من نبودند.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

من اولین تجربه واتر کولر رو در حال حاضر 2 ماه هست که دارم.

cooler master masterliquid pro 240 rgb هستش.

از لحاظ زیبایی و پمپ pwm بسیار عالیه.

اما واقعا فن های بی کیفیتی داره طوری که فن هاش رو با فن های یکه از قبل روی کیس بود (deep cool rf120 rgb) تعویض کردم. فن ها نویز به شدت بالایی داشتند و اصلا قابل تحمل برای من نبودند.

بسیار خوشحالیم که از محصولات ما استفاده میکنید. اما یک مورد که در مورد خنک کننده های مایع بسیار مهم هست نحوه نصب صحیح اون هست. مخصوصا رادیاتور ها. بسیار مورد داشتیم که به علت عدم نصب صحیح فن ها دچار نویز میشدند و پس از اینکه نصب به درستی صورت گرفته نویز فن ها از بین رفته.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، cooler master support گفته است :

البته در خصوص تفاوت کمی با شما مخالفیم.

دیگه 3-4 درجه چیه که تفاوت زیاد حساب بشه؟ قبول ندارید تست شده تو یوتیوب کلی ویدیو هست که تست کردن تاپ کولرایه مایع و ایرکولر رو تقریبا تفاوتی ندارن . و همونطور که گفتم این ایرکولرایه خوب توی بازار ما تقرییبا وجود ندارن و چیزایی که هست تو بازار جنسایه معمولی و رده متوسط حساب میشن نسبت به مدلایی که حرفی واسه گفتن دارن.

2020.09.14-00.01.png

ویرایش شده توسط fatide
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، fatide گفته است :

دیگه 3-4 درجه چیه که تفاوت زیاد حساب بشه؟ قبول ندارید تست شده تو یوتیوب کلی ویدیو هست که تست کردن تاپ کولرایه مایع و ایرکولر رو تقریبا تفاوتی ندارن . و همونطور که گفتم این ایرکولرایه خوب توی بازار ما تقرییبا وجود ندارن و چیزایی که هست تو بازار جنسایه معمولی و رده متوسط حساب میشن نسبت به مدلایی که حرفی واسه گفتن دارن.

2020.09.14-00.01.png

منظور ما از تفاوت نه فقط در مورد دما بلکه در بخش های دیگری هم بود. به عنوان برندی که در هر دو بخش محصولات رده بالایی رو عرضه میکنه باید بگیم که هر کدام از این راه کار های خنک کنندگی معایب و مزایای خود را دارد.اما نظر شما را به یک مقاله کوتاه از شرکت اینتل جلب میکنم که اتفاقا در رابطه با همین موضوع میباشد:

https://www.intel.com/content/www/us/en/gaming/resources/cpu-cooler-liquid-cooling-vs-air-cooling.html

اما به طور اجمالی می توان اینطور گفت 

مزایای ایر کولر:

- هزینه کمتر

- کارایی مناسب

- مصرف برق کمتر 

- در برخی موارد زیبایی بیشتر نسبت به برخی خنک کننده های مایع

- سادگی در ساختار

-نرخ پایین تر خرابی

- هزینه نگهداری کمتر 

معایب ایرکولر:

- وزن زیاد تر مخصوصا در مدل های حرفه ای و تویین تاور که در طولانی مدت ممکن است به به مادربورد آسیب وارد کنند ( مخصوصا در مورد مادربورد ها رده متوسط به پایین)

- پیچیدگی در نصب نسبت به خنک کننده های مایع 

- توزیع گرما به داخل کیس و گرم شدن دیگر قطعات مانند رم و کارت گرافیک (خنک کننده های مایع مستقیما گرما را به خارج کیس منتقل میکنند)

- اشغال بیشتر فضای کیس مخصوص در کیس های کوچک تر 

- اشغال اسلات های رم مخصوصا در مدل های توین تاور و بزرگ 

همونطور هم که گفتم در بازار ما مدل های حرفه ای ایرکولر هم موجوده. حتی خود ما مدل هایی مانند wraith ripper و MA620 را در سبد محصولی خود در بازار ایران داریم.  

لینک به دیدگاه

در در 23 شهریور 1399 در 17:12، cooler master support گفته است :

بسیار خوشحالیم که از محصولات ما استفاده میکنید. اما یک مورد که در مورد خنک کننده های مایع بسیار مهم هست نحوه نصب صحیح اون هست. مخصوصا رادیاتور ها. بسیار مورد داشتیم که به علت عدم نصب صحیح فن ها دچار نویز میشدند و پس از اینکه نصب به درستی صورت گرفته نویز فن ها از بین رفته.

من هم این مشکل صدای فن های کولر مستر رو تجربه کردم (ML120). صدا و مشکل از یاتاقان هست که اسمش Rifle bearing . حتی در دور پایین هم صدا وجود داشت و صدا تا یک متری شنیده می شد. داخل یک کیس نوی کولرمستر که ورودیش سه تا از این فن ها داشت 2 تاشون صدا میدادن.

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، Battlefield3 گفته است :

من هم این مشکل صدای فن های کولر مستر رو تجربه کردم (ML120). صدا و مشکل از یاتاقان هست که اسمش Rifle bearing . حتی در دور پایین هم صدا وجود داشت و صدا تا یک متری شنیده می شد. داخل یک کیس نوی کولرمستر که ورودیش سه تا از این فن ها داشت 2 تاشون صدا میدادن.

کیس مشکل داشت یا خنک کننده شما؟!

ویرایش شده توسط cooler master support
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، cooler master support گفته است :

هیچ کدوم. کولر من از یک برند و مدل دیگری هست. اما صدا از خود فن های کیس بود. مدل فن ها هم این بود DF1202512RFMN

زیبا بودن اما این مشکل رو هم داشتن.

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، cooler master support گفته است :

در 16 دقیقه قبل، Battlefield3 گفته است :

هیچ کدوم. کولر من از یک برند و مدل دیگری هست. اما صدا از خود فن های کیس بود. مدل فن ها هم این بود DF1202512RFMN

زیبا بودن اما این مشکل رو هم داشتن.

الان کمی گیج شدیم. شما فرمودید این مشکل را روی مدل ML120 تجربه کردید. اما الان میگویید صدای فن کیس بوده؟

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، cooler master support گفته است :

الان کمی گیج شدیم. شما فرمودید این مشکل را روی مدل ML120 تجربه کردید. اما الان میگویید صدای فن کیس بوده؟

مدل رو اشتباه نوشتم ظاهرا، منظوررم MF120 یا شبیه به این. ولی پروداکت نامبر رو که نوشتم دقیق هست.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Battlefield3 گفته است :

مدل رو اشتباه نوشتم ظاهرا، منظوررم MF120 یا شبیه به این. ولی پروداکت نامبر رو که نوشتم دقیق هست.

ظاهرا فن ها از نوع MasterFan Air Balance RGB بوده. که بسیار خرابی پایینی داشت اون فن.دیگه از شانس شما بوده.

لینک به دیدگاه

در در 23 شهریور 1399 در 17:12، cooler master support گفته است :

جسارتا اگر درست نصب نشده چرا فن های برند دیگه بدون نویز هستند اما فن های کولر نویز دارن؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 27 شهریور 1399 در 22:12، xXxHO3EiNxXx گفته است :

جسارتا اگر درست نصب نشده چرا فن های برند دیگه بدون نویز هستند اما فن های کولر نویز دارن؟

عرض کردیم یکی از دلایل ایجاد نویز میتونه عدم نصب صحیح باشد! نه اینکه کلا ایجاد نویز به خاطر عدم نصب صحیح باشد. بله در مواردی هم خود فن دچار مشکل هست. البته باز هم در این مورد نگرانی وجود ندارد چون کل محصول شما دارای گارانتی تعویض هست.

لینک به دیدگاه

نخر عزیز برو اون پولی که میخوای برای واتر کولرمستر یا هر برندی خرج کنی یه کولر بادی نوکتا کروم بگیر خودتو راحت کن !

من کولر مستر MASTERLIQUID ML240L RGB داشتم موقعی که خریدم تقریبا یکسال از گارانتیش گذشته بود تقریبا 2 یا 3 ماه پیش پمپش گیرپاژ کرد و نشتی داد ریخت رو گرافیک آستریکس 1080Ti شانس آوردم که بک پلیت داشت و گرنه گرافیکم هم سوخته بود !!!

از شانس بدم تازه گارانتیش تموم شده بود به آواژنگ زنگ زدم گفتم من کولر رو تو این تاریخ خریدم و اگر از تاریخ خرید حساب شه باید واتر کولر من شامل گارانتی شه ولی زیر بار نرفتن بعد گفتم حداقل با هزینه خودم تعمیرش کنید گفتن تعمیر نداریم !!!

تو این گرونی حداقل 2500 ضرر خوردم !!! الان یه گوشه ای داره خاک میخوره

همین کولر من جز ضعیفترین واتر کولرهاست؛ صدای فن هاش به قدری فاجعه هست که فکر میکنی تراکتور تو کیست روشنه ولی با همین قیمت میتونی یکی از بهترین کولرها رو بخری اگر کیست فضای کافی داره نوکتا کروم !!!

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، DAVID SUN گفته است :

نخر عزیز برو اون پولی که میخوای برای واتر کولرمستر یا هر برندی خرج کنی یه کولر بادی نوکتا کروم بگیر خودتو راحت کن !

من کولر مستر MASTERLIQUID ML240L RGB داشتم موقعی که خریدم تقریبا یکسال از گارانتیش گذشته بود تقریبا 2 یا 3 ماه پیش پمپش گیرپاژ کرد و نشتی داد ریخت رو گرافیک آستریکس 1080Ti شانس آوردم که بک پلیت داشت و گرنه گرافیکم هم سوخته بود !!!

از شانس بدم تازه گارانتیش تموم شده بود به آواژنگ زنگ زدم گفتم من کولر رو تو این تاریخ خریدم و اگر از تاریخ خرید حساب شه باید واتر کولر من شامل گارانتی شه ولی زیر بار نرفتن بعد گفتم حداقل با هزینه خودم تعمیرش کنید گفتن تعمیر نداریم !!!

همین کولر من جز ضعیفترین واتر کولرهاست؛ صدای فن هاش به قدری فاجعه هست که فکر میکنی تراکتور تو کیست روشنه ولی با همین قیمت میتونی یکی از بهترین کولرها رو بخری اگر کیست فضای کافی داره نوکتا کروم !!!

شما اشتباه کردین باید مستقیم از اتحادیه شکایت می‌کردین گارانتی از زمان خرید مصرف‌کننده حساب میشه.

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، DAVID SUN گفته است :

سلام از اینکه این مشکل برای شما بوجود آمد عمیقأ متأسفیم.لطفا فردا بین ساعت ۹ تا ۱۱ به دفتر آواژنگ مراجعه کنید.کالای شما بدون درنگ تعویض خواهد شد.

در 15 ساعت قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

شما اشتباه کردین باید مستقیم از اتحادیه شکایت می‌کردین گارانتی از زمان خرید مصرف‌کننده حساب میشه.

البته تا وقتی ما هستیم نیاز به شکایت و تلف کردن وقت نیست. ما سعی میکنم تمامی این موارد رو حل کنیم و بهترین خدمات رو به کاربرانمون ارائه بدیم.

• ممنونم 4
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

من اول تیتر تاپیک رو خوندم که نوشته واتر کولرمستر خوبه یا نه شاخ درآوردم! گفتم مگه سوال داره؟ کولرمستر یکی از قدیمیترین برندها تو زمینه کولینگه و واترکولرهای خیلی خوبی داره. منتها مشکل نشتی رو ممکنه هر واترکولری بده...کولرمستر و گرین و بقیه نداره. ممکنه از شانس شما، از واترهایی که مشکل نشتی دارن گیرتون افتاده باشه و اون واترها کلا 1 درصد تیراژ تولید شده باشن. از واتر دیپ کول هم کاملا راضی هستم چه برسه کولرمستر که کیفیت بالاتری داره.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

درود رفقا

من یک واترکولر MASTERLIQUID ML240L RGB داشتم که 3 ماه پیش نشتی داد؛ تاریخ گارانتی روی جعبه واترکولر 2سال و 3 ماه بود ولی زمانیکه بنده واترکولر رو خریدم حدودا یکسالی از گارانتی واترکولر گذشته بود با گارانتی آواژنگ تماس گرفتم و شرح حال رو گفتم به بنده گفتند که مبنای گارانتی برای ما همون گارانتی روی جعبه هست بعد گفتم حداقل با هزینه خودم تعمیرش کنید که در پاسخ گفتن که نشتی تعمیر نداره علی ایحال چند روز پیش این تایپیک رو دیدم و در بالاتر این وضعیت خودم رو گفتم. دیروز دوست عزیز ما cooler master support  یه بنده پیام دادند که """ سلام از اینکه این مشکل برای شما بوجود آمد عمیقأ متأسفیم.لطفا فردا بین ساعت ۹ تا ۱۱ به دفتر آواژنگ مراجعه کنید.کالای شما بدون درنگ تعویض خواهد شد. """

حقیقتا تعجب کردم و گفتم مگه داریم مگه میشه ! که شد😍

دوست عزیزمون cooler master support  تمام هماهنگی های لازم رو انجام دادن و من امروز صبح به گارانتی آواژنگ مراجعه کردم و با یک برخورد محترمانه واترکولر بنده رو با یک واترکولر آکبند تعویض کردند😍

واقعا جا داره یه تشکر ویژه از دوست عزیزمون cooler master support داشته باشم که سریعا پیگیر کار بنده شدند و واترکولر خراب من با یک واتر کولر آکبند تعویض شد و اینکه خود کولرمستر بر فرآیند خدمات پس از فروش به مشتریان خودش نظارت داره تا  مشتریان بتونن از خدمات با کیفیتی برخوردار باشن جای تشکر و قدر دانی داره 🌹

• لایک 2
  • ممنونم 2
  • حالم خوب شد 5
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 18 دقیقه قبل، DAVID SUN گفته است :

درود رفقا

من یک واترکولر MASTERLIQUID ML240L RGB داشتم که 3 ماه پیش نشتی داد؛ تاریخ گارانتی روی جعبه واترکولر 2سال و 3 ماه بود ولی زمانیکه بنده واترکولر رو خریدم حدودا یکسالی از گارانتی واترکولر گذشته بود با گارانتی آواژنگ تماس گرفتم و شرح حال رو گفتم به بنده گفتند که مبنای گارانتی برای ما همون گارانتی روی جعبه هست بعد گفتم حداقل با هزینه خودم تعمیرش کنید که در پاسخ گفتن که نشتی تعمیر نداره علی ایحال چند روز پیش این تایپیک رو دیدم و در بالاتر این وضعیت خودم رو گفتم. دیروز دوست عزیز ما cooler master support  یه بنده پیام دادند که """ سلام از اینکه این مشکل برای شما بوجود آمد عمیقأ متأسفیم.لطفا فردا بین ساعت ۹ تا ۱۱ به دفتر آواژنگ مراجعه کنید.کالای شما بدون درنگ تعویض خواهد شد. """

حقیقتا تعجب کردم و گفتم مگه داریم مگه میشه ! که شد😍

دوست عزیزمون cooler master support  تمام هماهنگی های لازم رو انجام دادن و من امروز صبح به گارانتی آواژنگ مراجعه کردم و با یک برخورد محترمانه واترکولر بنده رو با یک واترکولر آکبند تعویض کردند😍

واقعا جا داره یه تشکر ویژه از دوست عزیزمون cooler master support داشته باشم که سریعا پیگیر کار بنده شدند و واترکولر خراب من با یک واتر کولر آکبند تعویض شد و اینکه خود کولرمستر بر فرآیند خدمات پس از فروش به مشتریان خودش نظارت داره تا  مشتریان بتونن از خدمات با کیفیتی برخوردار باشن جای تشکر و قدر دانی داره 🌹

دست پشتیبان کولر مستر درد نکنه 

مبارکتون باشه امیدوارم اینبار براتون سالهای سال کار کنه

• لایک 1
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

در در 22 شهریور 1399 در 01:14، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

کولر مستر فقط کیس بقیه محصولاتش رو بریز دور

کاملا درسته

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...