رفتن به مطلب

انتقاد از شیوه قیمت‌گذاری‌ها

ادامه فروش در دیوار
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام به همه دوستان عزیزم

چندتا نکته که به ذهنم میرسه عرض می کنم، من نه موافق گرون فروشی هستم و نه موافق ارزون فروشی

واقعا ملاک و معیاری هم برای قیمت کالای دست دوم وجود نداره، همه ما داریم تو شرایطی زندگی می کنیم که قیمت هرچیزی داره روزانه بالا میره چطور انتظار داریم از دیگران که به فکر حفظ داراییشون نباشن؟

شاکی هستیم که چرا ملت دلار و ماشین میخرن؟ خیلی دور نریم به 5 سال گذشته تا الان نگاه کنید

پراید 120 میلیونی؟! یعنی اگر کسی ماهی 10 میلیون درامد داشته باشه و 1 ریال خرج نکنه و اون پراید هم طی 1 سال گرون نشه باید درامد 1 سالش رو برای 4 تا تیکه پلیت! بده

تازه من گفتم 10 میلیون درامد! حساب کنید اکثریت جامعه درامدی کمتر از 3 میلیون دارن

انتظار داریم اون بنده خدایی که با هزاربدبختی مثلا 100 میلیون پس انداز کرده طی سالها به فکر حفظ ارزش پولش نباشه؟!

من ی کالایی رو که 180 دلار قیمتش هست رو گذاشتم 2 میلیون تومن بعد یکی از همین عزیزانی که صحبت از عادل بودن می کنه پیام داده این شکلی:

این جنسو کسی نمی خره این قیمت 500 خریدارم! 😆

حالا از تجربه شخصی خودم بگذریم...

کاملا به همه حق میدم، همه ما دلمون می خواد ارزون بخریم ولی فقط از چشم خودمون دنیارو نبینیم

وقتی هر روز صبح که بیدار میشیم فقیرتر از دیروز هستیم انتظار بخشش و بزرگی از عامه مردم منصفانه نیست.

کاری به بحث دلالی ندارم که ارزون میخره که گرون بفروشه توی دیوار

در نهایت خریدار هستن که تصمیم میگیره بخره یا نه، جای بحث و گلگی نداره که

• لایک 6
  • ممنونم 1
  • حالم خوب شد 2
  • چرا؟! 3
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

• ارسال 105
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

به نظر من مشکل ما از این شبه  اقتصاد  هست

که  مبنای آن ریال هست  

و ریالش بر مبنای دلاره!!

آخه اینم شد اقتصاد  که مبناش دلاره! وقتی  دلار  نیست

ریال باید پشتوانه اش طلا بشه وقتی  دلاری  نداریم ! 

بابا   الحمدا... از معادن طلا بی بهره که نیستم 

ذخایر طلامون  پس به چه کار این همه ذخایر معدنی اثبات شده  طلا داریم این همه معدن و استخراج طلا داریم ،

این مدل اقتصاد اگه به همین منوال بره جلو ،   پیشرفت اقتصادی که حاصل نمیشه  ،  هیچ  همش ریال سقوط میکنه تحت عنوان تورم ،

بابا این  تورم هم  ،  خودش یه مدل مالیاته

مگه  همیشه به این اقتصاد  انتقاد  نمیکردیم  که چرا  مبناش دلاره،

خب دلار نداریم ؟

...،  طلا که داریم  معادن طلا که داریم ، ذخایر معدنی  اثبات شده طلا که هست

چرا  استخراج طلا را بیشتر نمیکنیم  چرا اکتشاف را طلا توسعه نمیدیم

برام سواله حقیقت

با توجه به ثروت و ذخایر و معادن طلا  نمیتوان ریال را ارزشمند کرد

نمیتوان ریالی با پشتوانه طلا داشت که دارای ثبات و ارزشمندی باشد

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 56 دقیقه قبل، hosin گفته است :

مشکل اینه شما فکر می کنی که حقیقت فقط اون چیزیه که تو فکر شماست

اینکه اوضاع جامعه خرابه علتش خیلی واضحه، فقر! این جماعتی که دلار می خرن یا چیزایی دیگه اکثرا نه دنبال سودجویی هستن نه اصلا بلدن! و تعداد خیلی زیادیشون هم کلاه سرشون میره به خاطر ناآگاهی

نمی دونم شما چند سالتونه و چند سال کار کردید تو این مملکت و سختی پوله سالم در اوردن رو حس کردید، ولی من به تمام اون 80 میلیون حق میدم پولی که به زحمت در آوردن رو بخوان به هرشکلی حفظ کنن

اون کسی که گفته بود بخر گرونتر میشه اشتباه گفت؟ تو 5 سال گذشته چیزی ارزون شده؟ اونی که پارسال ماشین خرید الان می تونه بخره؟

انصاف دقیقا تعریفش چیه تو این شرایط؟ کسی که بچه خودش گرسنه باشه به گرسنگی بچه دیگران فکر می کنه؟

تلخه ولی واقعیته

(همون خط آخر پست خودتون در اینجا تصور کنید)

لینک به دیدگاه

سلام

دقیقا مشکل اینه همیشه فکر میکنن حق با خودشونه بقیه اشتباه میکنن

در صورتی که دقیقا برعکس هست

قبلا هم گفتم توهین میکنن بعد میگن ما رک هستیم

رک بودن با بی ادب بودن فرق داره!

اخلاق، ادب، وجدان و انسانیت خوبه ولی اول از خودمون شروع کنیم

کسی که به عقاید دیگران توهین میکنه نمیتونه دم از اخلاق، ادب، وجدان و انسانیت بزنه

البته ایشون تمام اون حرفهای که زدن و به ملت ایران نسبت دادن اول لایق خودشون هست و بهتره برای کاهش جمعیت به 20-30 میلیون اول از خودشون شروع کنن

یاعلی

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، farhadii گفته است :

بابا  ما که الحمدا... از معادن طلا بی بهره که نیستم 

کدوم "ما" مای اونا یا مای "ما"

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Alinajafi_q گفته است :

سلام

کسی که به عقاید دیگران توهین میکنه نمیتونه دم از اخلاق، ادب، وجدان و انسانیت بزنه

البته ایشون تمام اون حرفهای که زدن و به ملت ایران نسبت دادن اول لایق خودشون هست و بهتره برای کاهش جمعیت به 20-30 میلیون اول از خودشون شروع کنن

یاعلی

علی یارت :)))

اگر قرار باشه واقعا نسل شما از بین بره من خودمو اولین نفر برای اینده فدا میکنم

کلا شما و امثال شما تا یکی بهتون انتقاد کنه سریع از ریشه میسوزونید و میگید توهین به مقدساته در صورتی که من هیچ توهینی به مقدسات شما نکردم و فقط استفاده ابزاری شما و امثال شمارو از این مقدسات گفتم

در عمل تهی اما امضایی که با تریلی هم نمیشه کشیدش

علی برکت الله

در 53 دقیقه قبل، m!dn!ght گفته است :

مشکل اینه شما فکر می کنی که حقیقت فقط اون چیزیه که تو فکر شماست

اینکه اوضاع جامعه خرابه علتش خیلی واضحه، فقر! این جماعتی که دلار می خرن یا چیزایی دیگه اکثرا نه دنبال سودجویی هستن نه اصلا بلدن! و تعداد خیلی زیادیشون هم کلاه سرشون میره به خاطر ناآگاهی

نمی دونم شما چند سالتونه و چند سال کار کردید تو این مملکت و سختی پوله سالم در اوردن رو حس کردید، ولی من به تمام اون 80 میلیون حق میدم پولی که به زحمت در آوردن رو بخوان به هرشکلی حفظ کنن

اون کسی که گفته بود بخر گرونتر میشه اشتباه گفت؟ تو 5 سال گذشته چیزی ارزون شده؟ اونی که پارسال ماشین خرید الان می تونه بخره؟

انصاف دقیقا تعریفش چیه تو این شرایط؟ کسی که بچه خودش گرسنه باشه به گرسنگی بچه دیگران فکر می کنه؟

تلخه ولی واقعیته

(همون خط آخر پست خودتون در اینجا تصور کنید)

حرفاتون به نظر من درست نیست اما بهشون احترام میزارم چون هرکی یه نظری داره

متاسفانه این فروم جایی برای این بحث ها نیست و هر طوری بخوایم بحث کنیم به سیاست کشیده میشه { واقعا حال خودمم از این جمله به هم میخوره چون دیگه تکراریه }

اما همونایی که 5 سال مردم به خریدن توصیه میکردن باعث همین وضع هستند اینو مطمئن باشید اگر مشتری برای جنسی نباشه هیچ موقع اون جنس گرون نمیشه

نمونه و مثال توی کشور های پیشرفته زیاد هست

این چیزی که شما میگید کاملا بی ربطه و دقیقا همون بحث منافع شخصیه اگر جامعه ای واقعا از وضع به وجود اومده به تنگا رسیدن باید برای بهتر شدن وضعیت به هم کمک کنند نه اینکه چون بچه من گشنست گور بابای انصاف بزار تا جایی که جا داره تو پاچه مشتری کنم و یا هر کاری !

ببین یوزر عزیز اصلا ربطی نداره شما کار کنید یا نکنید 1 سال کار کرده باشید یا 40 سال  18 سالتون باشه یا 50 سال -

چیزی که مهمه اینه شما دقیقا دارید از منافع شخصی حمایت میکنید چیزی که پدر همین مردم در اورده و این حرفا که واسه پولمون زحمت کشیدیم و میخوایم با خرید ماشین و فروختنش {مثال } ارزششو حفظ کنیم به نظر من بزارید در کوزه ابشو بخورید

مردم میگن تقصیر دولت و حکومت که دلار گرونه اوضاع خوب نیست اما هیچ موقع همین مردم نمیگن چرا ما این کارارو میکنیم ؟ این همه احتکار این همه دزدی این همه دروغگویی اینا همش همون منافع شخصیه که شما دارین ازش حمایت میکنید { من نمیگم منافع شخصی بده اما چیزی که تو ایران داریم میبینیم بیشتر شیادیه تا منافع شخصی }

حامی دولت حکومت و هیچ چیزی نیستم فقط بحثم اینه همه چیز به قول شما از فقر نمیاد

اگر هم حرف شمارو معیار بگیریم  50 درصدش فقط فقره 50 درصد دیگش مقصر خوده مردمند

خوشبختانه این مریضی کرونا اومد و بازم به من ثابت شد حرفایی که زدم و حذف شد

ممنون از مدیریت که رسیدگی میکنن حق هم دارن 😍

#کرونا

#بورس#محرم#اعتقادات#کجا_برادر_بایست#ایرانخوردو#سایپا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 دقیقه قبل، hosin گفته است :

کلا شما و امثال شما تا یکی بهتون انتقاد کنه سریع از ریشه میسوزونید و میگید توهین به مقدساته در صورتی که من هیچ توهینی به مقدسات شما نکردم و فقط استفاده ابزاری شما و امثال شمارو از این مقدسات گفتم

علی برکت الله

متاسفانه این فروم جایی برای این بحث ها نیست و هر طوری بخوایم بحث کنیم به سیاست کشیده میشه { واقعا حال خودمم از این جمله به هم میخوره چون دیگه تکراریه }

اما همونایی که 5 سال مردم به خریدن توصیه میکردن باعث همین وضع هستند اینو مطمئن باشید اگر مشتری برای جنسی نباشه هیچ موقع اون جنس گرون نمیشه

این چیزی که شما میگید کاملا بی ربطه و دقیقا همون بحث منافع شخصیه اگر جامعه ای واقعا از وضع به وجود اومده به تنگا رسیدن باید برای بهتر شدن وضعیت به هم کمک کنند نه اینکه چون بچه من گشنست گور بابای انصاف بزار تا جایی که جا داره تو پاچه مشتری کنم و یا هر کاری !

ببین یوزر عزیز اصلا ربطی نداره شما کار کنید یا نکنید 1 سال کار کرده باشید یا 40 سال  18 سالتون باشه یا 50 سال -

چیزی که مهمه اینه شما دقیقا دارید از منافع شخصی حمایت میکنید چیزی که پدر همین مردم در اورده و این حرفا که واسه پولمون زحمت کشیدیم و میخوایم با خرید ماشین و فروختنش {مثال } ارزششو حفظ کنیم به نظر من بزارید در کوزه ابشو بخورید

مردم میگن تقصیر دولت و حکومت که دلار گرونه اوضاع خوب نیست اما هیچ موقع همین مردم نمیگن چرا ما این کارارو میکنیم ؟ این همه احتکار این همه دزدی این همه دروغگویی اینا همش همون منافع شخصیه که شما دارین ازش حمایت میکنید { من نمیگم منافع شخصی بده اما چیزی که تو ایران داریم میبینیم بیشتر شیادیه تا منافع شخصی }

#کرونا

من از حفظ منافع عامه مردم صحبت کردم نه اون چند هزار نفری که خورده حسابشون ۷ نسل منو میخرن

۸۰ میلیون دزد و محتکر داریم؟ 

شما بیشتر از اینکه واقعیت رو معیار قرار بدی احساس تنفرت رو معیار قرار دادی 

ملت بی رحم شدن چون دارن برای بقا میجنگن.

دیگه حرفی ندارم واقعا امیدوارم شما کمی واقع بین تر بشی.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، hosin گفته است :

علی برکت الله

#کرونا

دوست عزیز  شما کدوم کشور تشریف داری.

من داخل ایران زندگی میکنم.

گفتم بگم شاید خبر نداشته باشی. اینجا هیچی گرون نشده. فقط ارزش پولمون امده پایین . این هیچ ربطی به نخریدن نداره.شما بخری یا نخری ارزش پول امده پایین میفهمیی.

خیلی در حاشیه صحبت میکنید. و حرفهای قشنگ میزنی. بیشتر به در پای ممبر میخوره. نه اینجا. امروز میدونی ارزش پولمون چقدر افت کرده نسبت به دوهفته پیش؟؟؟!!! ارزش پولمون در مقابل دلار 26500تومان!!!

یه حواله 140 تومنی که قرار بود دوهفته جلوتر بزنم بخاطر پایین امدن ارزش پشکلی ملی. مجبور شدم صبر کنم شاید ارزش پشکل بره بلا دیدم نه داره میاد پایین تر. دیروز مجبور شدم 20 دیگه بزارم روش 160 تومن حواله ارزی بزنم.یعنی یعنی رو 140 میلیون  بیست میلیون ضرر!! . شما اگه چیزی داری که با قیمت دلار 3700- 14000 یا  16600 فروشنده هستی من همینجا از شما خریدارم. خونه ماشین کارت هرچی که باشه.

مشکل اینه که بعضیا مال مردم بیت المال میدونن . مال خودشون مال.

شما بنظرم یک مصرف کننده معمولی هستید که زور خرید نداره و زورش میگیره کسی هم خرید فروش کنه.

لینک به دیدگاه

این کشور یه شبکه نظارت بر قیمت نداره تو خارج هر فروشگاهی جنسی گرون تر از قیمت مصوب بفروشه جرم هست میگیرن پدر طرف در میارن

میگن امازون شما میتونید این جنس 10 درصد تخفیف بدید بقیه فروشگاها بسته به سلیقه خودشون میتونن تخفیف بدن یا ندن

تو کشور ما خر تو الاغی سایت باز میکنی قطعه 20 ملیون سایت دوم باز میکنی 15 ملیون سایت سوم 25 ملیون جالبشم اینه که چی ؟ ( ارسالش رایگان هست ) دیگه چی میخواهید ؟ ارسالش رایگانه به همین زیبای و خوشمزگی . جنسی که قیمتش 200 هزارتومن بوده کردن 2 ملیون تا 3 ملیون بعد نوشته

ارسالش رایگانه این میگن توهین به شعور خریدار . در کل کشوری که روی فروشگاهاش نظارت نیست . قسمت فروش دست دوم هم نظاری بر اون نیست اگه قیمت ها برابر بود در فروشگاها دیگه کسی لینک نمی داد این فروشگاه بالاتر میده این پایین تر و نظم در قسمت فروش لوازم دست دوم هم شکل

می گرفت. خلاصه که اینقدر جنس گرونه که موس هم نمیشه خرید یه عده هستن اوضاشون خوبه امیدوارم بهتر بشه اوضاشون زیاد فرق نداره براشون 

کارت گرافیک 5 ملیون بخرن یا 25 ملیون در هرصورت پولش دارن مثل ما لنگ 1 ملیون تا 2 ملیون نیست 

بگذریم موفق باشید

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، naderblue گفته است :

خلاصه که اینقدر جنس گرونه که موس هم نمیشه خرید یه عده هستن اوضاشون خوبه امیدوارم بهتر بشه اوضاشون زیاد فرق نداره براشون 

خدا حفظت کنه برادر  دقیقا

چند روزه که موس من سوخته وجدانی اینقد قیمت های عجیب غریب شنیدم یا عدم موجودی دیدم  دیروز داشتم فک میکردم که دیگه بهتره  فعلا بی خیال خرید یه موس مناسب بشم

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، farhadii گفته است :

خدا حفظت کنه برادر  دقیقا

چند روزه که موس من سوخته وجدانی اینقد قیمت های عجیب غریب شنیدم یا عدم موجودی دیدم  دیروز داشتم فک میکردم که دیگه بهتره  فعلا بی خیال خرید یه موس مناسب بشم

در 1 ساعت قبل، naderblue گفته است :

خلاصه که اینقدر جنس گرونه که موس هم نمیشه خرید یه عده هستن اوضاشون خوبه امیدوارم بهتر بشه اوضاشون زیاد فرق نداره براشون 

کارت گرافیک 5 ملیون بخرن یا 25 ملیون در هرصورت پولش دارن مثل ما لنگ 1 ملیون تا 2 ملیون نیست

سلام

آقا یا نخرین.

اگرم میخرین از خورده فروش های محل خودتون بخرین.

این جاهایی که فروششون بالاست قیمت هارو بالا میبرن.

یه مدت اگر مردم نخرن همچین قشنگ قیمت هارو میارن پایین.

مثلا نمونش همون کارتی که روی همین سایت از 80 تومن رسید به 60 و الآن 50 تومن و هنوزم خیلی جاداره بیاد پایینتر.

اگر ملت نخرن فروشنده نهایتا مجبوره به همون سود معقول راضی بشه.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Ali_14 گفته است :

سلام

آقا یا نخرین.

اگرم میخرین از خورده فروش های محل خودتون بخرین.

این جاهایی که فروششون بالاست قیمت هارو بالا میبرن.

یه مدت اگر مردم نخرن همچین قشنگ قیمت هارو میارن پایین.

مثلا نمونش همون کارتی که روی همین سایت از 80 تومن رسید به 60 و الآن 50 تومن و هنوزم خیلی جاداره بیاد پایینتر.

اگر ملت نخرن فروشنده نهایتا مجبوره به همون سود معقول راضی بشه.

گرافیک داستانش تو این یک هفته اینطوری شد اونم بخاطر سری 3000 

نخریدن تو کشوری جواب میده که شعور جامعه بالا باشه اینجا گرون میشه صف میبندن

اگه نخریدن رو یاد داشت ایرانی خیلی وقت پیش دم خیلی ها قیچی میشد خیلی ها!

چیزی نیاز دارید بخرید صبر کنم و میگن ارزون میشه توجه نکنید

مشکل رو همه میدونیم چیه و کیه! پس الکی بحث نگنیم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

گرافیک داستانش تو این یک هفته اینطوری شد اونم بخاطر سری 3000 

نخریدن تو کشوری جواب میده که شعور جامعه بالا باشه اینجا گرون میشه صف میبندن

اگه نخریدن رو یاد داشت ایرانی خیلی وقت پیش دم خیلی ها قیچی میشد خیلی ها!

چیزی نیاز دارید بخرید صبر کنم و میگن ارزون میشه توجه نکنید

مشکل رو همه میدونیم چیه و کیه! پس الکی بحث نگنیم

نه اتفاقا قیمت کارتا حدود چند هفته قبل از 3000 هی داشت میومد پایین.

اینا اینقدر اینا گرون کردن که ملت حتی نمیتونن مثل همیشه صف بکشن واسه خرید.

حالا باز ممکنه ترامپ یه حرفی بزنه اینا از خدا خواسته 200% دیگه هم بکشن رو اجناس اما همونطور که گفتم فکر میکنم قیمتا به جایی رسیده که اونایی که وضع مالیشون خوبه هم دیگه سمت همچین هزینه هایی نمیرن.

حالا هرکی میخواد یه پی سی 300 میلیونی بخره مشکلی نیست اما فکر نمیکنم دیگه صفی درکار باشه و دود این قیمتا به زودی به چشم خود فروشنده ها میره.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، farhadii گفته است :

برام سواله حقیقت

سوالتون قطعا جواب های خیلی زیاد و علل متعددی داره ولی دو نکته هست

در حال حاضر ما فقط نفت و طلا داریم یعنی صرفا داریم و میتونیم بگیم داریم همین قابل فروش به هیچ جا نیست

دوم اینکه  بانک مرکزی یه مدتیه به طور افسار گسیخته ای نقدینگی چاپ میکنه

در 3 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

گفتم بگم شاید خبر نداشته باشی. اینجا هیچی گرون نشده. فقط ارزش پولمون امده پایین . این هیچ ربطی به نخریدن نداره

این جملتون واقعا مهمه و کاملا درسته

چیزی که همه باید بدونن

لینک به دیدگاه

فکر کنم اگر این تاپیک بسته بشه چند نفری بن بشن.

خواهشا ادامه ندید هم به خودتون ضرر میرسه هم به دیگری.❤️

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

این جملتون واقعا مهمه و کاملا درسته

چیزی که همه باید بدونن

نه برادر درست نیست.

ریال اینقدر کم ارزش شد که 1 دلار برابر 23 تومن شد. چرا جنس داره با دلار 30-40 تومن فروخته میشه؟ این دیگه ربطی به ارزش ریال نداره که.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Ali_14 گفته است :

نه برادر درست نیست.

ریال اینقدر کم ارزش شد که 1 دلار برابر 23 تومن شد. چرا جنس داره با دلار 30-40 تومن فروخته میشه؟ این دیگه ربطی به ارزش ریال نداره که.

تا حدی گرون فروشی تو بازار وجود داره انکار نمیکنم

خصوصا تو بعضی کالاهای خاص که بیداد میکنه

به طوری که شما پاشی بلیت بخری بری امارات جنس رو بخری دوباره بلیت هواپیما بگیری برگردی ارزون تر برات در میاد

ولی برای همه کالا ها هم اینطور نیست

هزینه یک کالا از این موارد تشکیل میشه که خیلی ها محاسبش نمیکنن :

1. قیمت کالا

2 . هزینه حمل و بیمه

3. گمرک و مالیات

4. سود خواب پول واردکننده

5. کارمزد شرکت گارانتی کننده ( اگر گارانتی داشته باشه)

6. سود واردکننده

7. سود فروشنده

( مجموع از هزینه ها برای کالا های حجیم مثل مانیتور و کیس گاها از قیمت خود کالا هم بیشتر میشه)

که برای بعضی کالاها بعضی ازین موارد خصوصا مورد 6 و 7 به دلایلی به صورت غیر منطقی افزایش پیدا میکنه

البته در نظر بگیرین این مورد مختص ایران نیست که کالاها از قیمت جهانی گرون تر باشن 

مثال میزنم ایسوس یه مانیتور داره که تو آمریکا 2500 دلار قیمتشه

قیمت این مانیتور کانادا 3000 دلار

تو اروپا 3200 دلار

و تو استرالیا تا 4000 دلار هم میرسه و اینا به خاطر همون هزینه هایی هست که گفتم تازه در نظر بگیرین هیچ کدوم ازین کشور ها تحریم نیستن ایسوس خودش این محصولات رو به طور رسمی اون کشور ها وارد میکنه

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

به طوری که شما پاشی بلیت بخری بری امارات جنس رو بخری دوباره بلیت هواپیما بگیری برگردی ارزون تر برات در میاد

1. قیمت کالا

2 . هزینه حمل و بیمه

3. گمرک و مالیات

6. سود واردکننده

7. سود فروشنده

( مجموع از هزینه ها برای کالا های حجیم مثل مانیتور و کیس گاها از قیمت خود کالا هم بیشتر میشه)

که برای بعضی کالاها بعضی ازین موارد خصوصا مورد 6 و 7 به دلایلی به صورت غیر منطقی افزایش پیدا میکنه

البته در نظر بگیرین این مورد مختص ایران نیست که کالاها از قیمت جهانی گرون تر باشن 

تو اروپا 3200 دلار

و تو استرالیا تا 4000 دلار هم میرسه و اینا به خاطر همون هزینه هایی هست که گفتم تازه در نظر بگیرین هیچ کدوم ازین کشور ها تحریم نیستن ایسوس خودش این محصولات رو به طور رسمی اون کشور ها وارد میکنه

20:30 

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

1. قیمت کالا

2 . هزینه حمل و بیمه

3. گمرک و مالیات

6. سود واردکننده

7. سود فروشنده

تو اروپا 3200 دلار

این مواردی که ذکر کردین مربوط به الآن نیست که. این هزینه ها از خیلی سال پیش هم بوده اما این تفاوت قیمت های نجومی تقریبا از عید امسال رخ داد که آقایون توی یک شب قیمت هارو بالا کشیدن چون سال تحویل شده! دقیقا قبل از عید 2080Ti حدود 20 تومن بود یک شبه از خواب پاشدیم دیدیم قیمتا از برج میلاد رفته بالاتر.

هرسال عید همه چی گرون میشد امسال اما طور دیگه ای بالا بردن.

ویرایش شده توسط Ali_14
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Ali_14 گفته است :

این مواردی که ذکر کردین مربوط به الآن نیست که. این هزینه ها از خیلی سال پیش هم بوده اما این تفاوت قیمت های نجومی تقریبا از عید امسال رخ داد که آقایون توی یک شب قیمت هارو بالا کشیدن چون سال تحویل شده! دقیقا قبل از عید 2080Ti حدود 20 تومن بود یک شبه از خواب پاشدیم دیدیم قیمتا از برج میلاد رفته بالاتر.

هرسال عید همه چی گرون میشد امسال اما طور دیگه ای بالا بردن.

البته خوب محدودیت های کرونا رو هم در نظر بگیرین

در 13 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

20:30 

چشم هر چی شما بگی😉

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، hosin گفته است :

علی برکت الله

من اصلا دوست ندارم با امثال شما دهن به دهن بشم برای همین قبلش حتی پست شما رو ریپلای نکردم ولی حالا که گفتی بذار جوابتو بدم

تو اینکه نسل ما از بین بره زهی خیال باطل تو که سهله صد نسل بعد از تو هم اینو نمی بینه همونطور که صد نسل قبل از تو هم ندیدن پس بیخودی به دلت صابون نزن حالا چرا اخرش بهت میگم چرا

شما نهایت بی ادبی رو انجام میدی بعد میگی انتقاد ولی حرف های ما میشه از ریشه سوزاندن و...

پس بذار قضاوت رو بسپریم به دوستان اونا قضاوت کنن شما بی ادبی یا من

شمااین پست رو فرستادی

در در 22 شهریور 1399 در 17:59، hosin گفته است :

یه سری فروشنده ها هم کلا بازار کامپیوتر با حسینه و اماما درگیر کردن نمیدونم جنس میخری دعای جوشن کبیر برات میخونن عکس پروفایل امام موسی کاظم میزارن کلا خیلی جالبن :D

اکثرا هم از برادران انقلابی عزیزمان هستند و جالبه که یکی باید بهشون بگه برادر داری جنس تولید امریکا خرید فروش میکنی  میبری سر سفره زنو بچت یه موقع بد نباشه :D

من در مورد این پست شما که بعد از پست من به اون دوست عزیز که چرا تاپیک فروش دیگران رو فرستادی و ابروی کسی رو میبری فرستادی

این توهین به عقاید دیگران نیست؟داری مسخره میکنی یا نه؟به تو چه ربطی داره کی چه عکس پروفایلی گذاشته؟

ولی من جوابی به شما دادم؟ اصلا برای حرفت ارزشی قائل شدم؟ نه اصلا حرف تو و امثال تو برای من هیچ ارزشی نداره چون همیشه شما از روی عقده حرف میزنید

اینقدر عقده دارید که چشم دیدم یه شعر از مولا علی در امضا بنده رو هم ندارید چرا؟ مگه با من تا به حال معامله ای کردید؟ مگه کاری خلاف بر گفته های حضرت مولا داشتم؟

والا یکی تو این فروم نیست که با من معامله کرده باشه  بگه تو برخلاف اصول اخلاقی رفتار کردی و از اسم اهل بیت سوء استفاده کردی

نه فقط توی معامله ما سعی می‌کنیم تمام زندگیمون بوی مولا و اهل بیت اطهار رو بده

اگر ما مثل شما قرار باشه از هرچیز استفاده ابزاری کنیم بله درسته ولی ما مثل شما نیستیم شما از درون خودت خبر داری (از کوزه همان برون تراود که در اوست)

شما گفتی مردم ایران همه، دزد ،حرام خور پست و... هستن درسته؟(حیف پست شما رو حذف کردن)

شما نه به همه ی بچه های اینجا که به خانواده هاشون هم توهین کردی اونم بدترین توهین ها

این ادب هست؟

من چی گفتم؟ من اصلا شما رو ریپلای کردم؟ ولی حرف شمارو به خودتون زدم چرا ناراحت شدی؟ مگه حرفت مشکلی داشت؟مگه نگفتی انتقاده چیزی نیست؟ منم گفتم تمام اون حرفهای که زدن و به ملت ایران نسبت دادن اول لایق خودشون هست!!

در 9 ساعت قبل، Alinajafi_q گفته است :

سلام

یاعلی

چطور میشه جمعیت 80 میلیونی بشه 20-30 میلیونی؟ یعنی شما برای مردم ایران ارزوی چی داری؟جنگ؟مردم کم سختی کشیدن که باید جنگ بشه؟ اونم چه جنگی؟ 60% مردم از بین برن؟ خوب با این طرز فکر مزخرف خودتو از بین ببر بقیه راحت بشن

شما رو نمیدونم ولی ماهم تو این مملکت زندگی میکنیم و داریم سختی زندگی رو با پوست و گوشت حس میکنیم

ولی با عقده حرف نمیزنیم ابروی کسی رو نمیبریم کسی رو مسخره نمیکنیم و بعدش دم از ادب و و جدان و انسانیت نمیزنیم

تا الان سعی کردیم حرف و عملمون یکی باشه (خدا اخر عاقبت ما رو هم ختم به خیر کنه)

در مورد نسل ما هم که گفتم خیالت راحت همیشه نسل ما پابرجا هست

از زمان کوروش که پندار نیک گفتار نیک کردار نیک بود تا الان که ما به اهل بیت و اسلام و آخرت عقیده داریم و حداقل به چیزی عقیده داریم نه اینکه به هیچ چیزی عقیده نداشته باشیم!

تا وقتی کار خیر و خوبی بین مردم هست نسل ما هم هست

یاعلی

ویرایش شده توسط Alinajafi_q
لینک به دیدگاه

کسی که طعم زبان عسل نمی فهمد

توهرچه هم بخوانی غزل نمی فهمدن

حکایت نرود میخ آهنی درسنگ

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، farhadii گفته است :

که  مبنای آن ریال هست  

و ریالش بر مبنای دلاره!!

ذخایر طلامون  پس به چه کار این همه ذخایر معدنی اثبات شده  طلا داریم این همه معدن و استخراج طلا داریم ،

این مدل اقتصاد اگه به همین منوال بره جلو ،   پیشرفت اقتصادی که حاصل نمیشه  ،  هیچ  همش ریال سقوط میکنه تحت عنوان تورم ،

خب دلار نداریم ؟

برام سواله حقیقت

درست گفتید ارزش پول به پشتوانه ذخایر طلا هست اما جهان داره با دلار کار می کنه یعنی شما ریال ببری هر کشوری بخوای جنس بیاری هیچ کس قبولش نداری پس مجبوری چینج ش کنی پس اینجا اهمیت دلار مشخص می شه زمانی ریال با ارزش می شه که توریست باشه در بازار جهانی باشید و ارزش ریال و اقتصاد کلی ایران ثابت بمونه.

حداقل کاری که ایران می تونه بکنه اینکه خودش 1 سری از محصولاتش رو تولید بکنه که بازار جهانی هم داشته باشه که اینقدر وابسته با خارج نباشه شما نگاه کن الان چین هم گوشی عالی می زنه هم ماشین هم کلی چیز میز دیگه ssd زده 240 گیگ قیمت فقط 20 دلار با 5 سال گارانتی که توی تست ها هم بدک عمل نکرده هر چقدرم بد باشه ارزشش قطعا که از هارد مکانیکی بیشتره تا چند سال دیگه هم شک نکنید ssd قابل رقابت البته با قیمت بالاتر هم می زنه مشابه گوشی هاش

اقتصاد 1 درکه زوری نیست.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، hosin گفته است :

علی برکت الله

حالا شما از ایشون چی دیدی که به اون امضا و عکس پروفایلش گیر میدی؟😐 جنس خریدی خراب تحویل داده یا چی؟ من اصلاً نمیشناسمشون ولی شما بودید که با تیکه انداختن شروع کردید.
یه سؤال: منظورتون از نسل شما دقیقاً یعنی کیا؟

در 42 دقیقه قبل، slash_slash گفته است :

درست گفتید ارزش پول به پشتوانه ذخایر طلا هست اما جهان داره با دلار کار می کنه یعنی شما ریال ببری هر کشوری بخوای جنس بیاری هیچ کس قبولش نداری پس مجبوری چینج ش کنی پس اینجا اهمیت دلار مشخص می شه زمانی ریال با ارزش می شه که توریست باشه در بازار جهانی باشید و ارزش ریال و اقتصاد کلی ایران ثابت بمونه.

حداقل کاری که ایران می تونه بکنه اینکه خودش 1 سری از محصولاتش رو تولید بکنه که بازار جهانی هم داشته باشه که اینقدر وابسته با خارج نباشه شما نگاه کن الان چین هم گوشی عالی می زنه هم ماشین هم کلی چیز میز دیگه ssd زده 240 گیگ قیمت فقط 20 دلار با 5 سال گارانتی که توی تست ها هم بدک عمل نکرده هر چقدرم بد باشه ارزشش قطعا که از هارد مکانیکی بیشتره تا چند سال دیگه هم شک نکنید ssd قابل رقابت البته با قیمت بالاتر هم می زنه مشابه گوشی هاش

اقتصاد 1 درکه زوری نیست.

هر چی میکشیم از دلاره☹️ توی معاملات جهانی اتفاقی که داره بین ابرقدرت ها میفته اینه که کم کم دلار رو از مبادلات بین خودشون بذارن کنار. زمزمه‌هاش از زمانی شروع شد که همه فهمیدن امریکا داره با چاپ پول کارش رو پیش میبره و خبری از پشتوانه طلا نیست.😅 اتفاقی که میتونه برای ما از لحاظ تحریمی و مبادلات تجاری مثبت باشه اینه که حداقل با چین که بزرگترین شریک تجاری ما هست(به طوری که وابستگی داریم بهش چون بیش از 30 درصد معاملات تجاریمون با چینه) از دلار استفاده نکنیم و از پول‌های خودمون یعنی ریال و یوان استفاده کنیم.
در ضمن در رابطه با ارزش پول ملی که گفتید متأسفانه حداکثر 20 درصد تقصیر دلار و تحریم و امثالهم هست. ارزش پول ملی ما فقط به دلیل سیستم بانکی مضخرف سقوط کرد. بانک‌های ما بدون پشتوانه طلا نقدینگی رو زیاد کردن و این یعنی سقوط ارزش ریال. اتفاقی جدید هم که داره میفته اینه که  به بانکها اجازه دادن برن توی بورس و سهام بخرن. این یعنی  فاجعه. پیش بینی میشه بعد این اتفاق دوباره شاهد یه تورم باشیم. مثل اینکه این دولت میخواد توی همین چند ماه باقی مونده کار چند تا تپۀ باقی مونده رو هم بسازه.😐

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، farhadii گفته است :

که  مبنای آن ریال هست  

و ریالش بر مبنای دلاره!!

خب دلار نداریم ؟

برام سواله حقیقت

اینکه می فرمایید دلار نداریم، درسته، و اینکه میفرمایید طلا داریم اونهم درسته اما مشکل اونجاست که اونقدری طلا نداریم که جوابگوی مردم باشه.

یکی از اساتید اقتصاد خارجی این موضوع رو مطرح کردند که پشتوانه ریال طلا بشه و در توضیحی که ارائه کردند این بود که بانکها، شرکتها، موقع پرداخت نقدی، طلا به مشتری بدن.

طبق نظر ایشون، مثلا شما فرض کنید کارمند دولت هستید، و فرض کنیم حقوق شما 12 میلیون تومانه، دولت به جای پرداخت به تومان، حقوق شما را یک سکه تمام بهار تعیین کند و سر ماه این سکه را به شما بدهد.

اتفاقی که میفته اینه: یک مرتبه مقدار زیادی طلا به دست مردم میرسه، که بدردشون نمیخوره، (طلا رو که نمیشه باهاش خوراکی خرید، سینما رفت و غیرو). حالا اون همه مردم که طلا دارند، میان بازار، میخوان طلا رو به تومان تبدیل کنند، و این چرخه حالا برعکس میشه، ارزش تومان بالا میره، و دیگه این چرخه معیوب از بین رفتن ارزش تومان کم کم متوقف میشه، به شرطی که دولت اگر روز X را مبدا پرداخت به طلا کند، دیگر وزنش را کم و زیادش نکند. یعنی اگر تعیین شد مثلا کسی نیم سکه باید دریافت کند، کمتر از آن دریافت نکند، فارق از اینکه طلا چه قیمتی داشته باشد.

اینگونه مبنا / پشتوانه پول ملی به طلا منتقل می شود و از آنجا که قیمت طلا و دلار نسبت مستقیم دارند، با کاهش ارزش طلا یا با متوقف شدن افزایش قیمت طلا، قیمت دلار هم فروکش خواهد کرد و یا افزایش آن متوقف خواهد شد.

مو لای درز این برنامه نمیره، به غیر از اینکه:

1. کشور ما اینقدر طلا نداره که به همه ی کارمندا بیاد طلا بده و یا مثلا همه ی بانکها بیان طلا بدن به مردم به جای پول.

2. وقتی همه طلا داشته باشند و به دنبال فروشش باشند، ارزش طلا و دلار های بانک مرکزی هم فروکش می کنه (جیب آقایون هم کوچیک میشه و اینا اینو نمیخوان)

پس، این راهکار شدنی نیست، شدنی باشه هم - وقتی دولت و یکسری از مردم که درآمد ارزی دارند، به نفعشونه که هر روز دلار گرونتر و ریال ضعیفتر بشه، هرگز اجازه نخواهند داد این اقتصاد درست بشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...