رفتن به مطلب

انتقاد از شیوه قیمت‌گذاری‌ها

ادامه فروش در دیوار
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 دقیقه قبل، samannaseri گفته است :

چون متوجه حق مصرف کننده نیستی

از نظر من:
حق مصرف کننده واسه کسی که یه تاپیک زده میخواد یه قطعه دست دوم بفروشه معنی نداره. حق مصرف کننده واسه زمانیه که یه فروشگاه معتبر مثل لیون و دیجی و امثال اینها گرون فروشی میکنن.
اگر اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید.

لینک به دیدگاه

• ارسال 105
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 3 دقیقه قبل، Alinajafi_q گفته است :

من چی گفتم که اینقدر ناراحت شدی گفتم خودت هم بعد از توافق بالاتر فروختی چرا گرخیدی؟

دلال؟

دمت گرم

جالبه همتون امامزاده هستید و با وجدان بقیه بی وجدان

یاعلی

نبایدم بحث کنی چون حرفی برای گفتن نداری

همه کاری میکنید بعدش میگید انتقاد بود قبول هم نمیکنید که اشتباه کردید و قوانین رو نقض

یاعلی

شما سر جنس ۷۰۰ تومنی که داشتم ۲۰۰  می‌دادم باز تخفیف می‌خواستی. خیریه که نیست دیگه

لینک به دیدگاه

ای بابا هرچی هم که میشه همه میپرن به هم تو این فروم 😂 خوشبختانه من تاحالا قیمت گذاریم بد نبوده حتی زیر قیمت خریدمم دادم 🤔 حالا اینکه دوستان اینجا جنس رو میخرن از هم و فرداش باز اگهی میکنن گرونتر جای خود داره.

ویرایش شده توسط Behrouz Molaei
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

از نظر من:
حق مصرف کننده واسه کسی که یه تاپیک زده میخواد یه قطعه دست دوم بفروشه معنی نداره. حق مصرف کننده واسه زمانیه که یه فروشگاه معتبر مثل لیون و دیجی و امثال اینها گرون فروشی میکنن.

سلام

ایشون متوجه این مطلب نیست

قیمت باید چیزی باشه که ایشون میپسندن

در 1 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

شما سر جنس ۷۰۰ تومنی که داشتم ۲۰۰  می‌دادم باز تخفیف می‌خواستی. خیریه که نیست دیگه

مجبورت کردم برای تخفیف؟

چرا قبول کردی تخفیف بدی؟

هفت تیر رو سرت گذاشتم؟

کسی مجبورت کرده بود جنس 700 رو 200 بدی؟(البته اگر 700 بود اون زمان)

بیشتر از این خرابش نکن

یاعلی

لینک به دیدگاه

من باز هم سر حرفم هستم

به هیچ کسی ربطی نداره فروشنده جنسش رو میخواد چند بفروشه

اوناییکه ناراحتن اول یه لیوان آب سر بخورن بعد تاپیک رو اسکیپ کنن به همین راحتی

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Alinajafi_q گفته است :

سلام

مجبورت کردم برای تخفیف؟

چرا قبول کردی تخفیف بدی؟

هفت تیر رو سرت گذاشتم؟

بیشتر از این خرابش نکن

یاعلی

شما بیشتر خراب کردی با شروع بحثش البته 😂 اگه شما قصتو می‌گی منم گفنم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Alireza.m.90 گفته است :

سلام 

دوستان برای یک جنس دست دوم ملاک قیمتی هست؟

مثلا قانونی داریم، عرفی وجود داره؟

برای بعضی قطعات عرفی وجود داره، مثلا مادربرد نسل قبل، میتونه به قیمت ارزان ترین مادربرد نسل بعدش محاسبه بشه، مثلا شما Z390 Hero ایسوس داشته باشی، میتونی دست دومش رو به قیمت ارزانترین مادربرد Z490 ایسوس قرار بدی. یا برای کارت گرافیک یه پله پایین تر رو در نظر بگیری، مثلا برای قیمت RTX 2070 Super دست دوم میتونی معادل آکبنده RTX 2060 Super در نظر بگیری.

صد البته میزان گارانتی، داشتن یا نداشتن گارانتی، و خیلی موارد ممکنه تاثیر گذار باشه.

در مورد اس اس دی، مثلا 30 درصد زیر قیمت روزش و هرچی میزان رایت کمتر باشه میتونه به قیمت آکبند نزدیکتر باشه مثلا اس اس دی Samsung 970 Evo Plus که فقط 1 ترا روش رایت شده میتونه 20 یا 15 درصد زیر قیمت نوش باشه.

برای برخی قطعات تعیین قیمت دست دوم خیلی سخته، مثلا کیس، واقعا نمیشه قیمت دست دوم گذاشت چون ممکنه کلی خط و خش داشته باشه یا نداشته باشه، خیلی سخت میشه قیمت گذاشت. برای فن هم همینطور، استهلاک فن زیاده.

من الان خودم یه واتر کولر گرین 24 سانت Evo دارم گارانتیش تموم شده، واقعیت نمیدونم چند قیمت بگذارم. یا مثلا پد موس، یا موس و کیبرد، خیلی سخته قیمتگذاری و بیشتر توافقی هست.

اما در مورد تعیین قیمت، درستش اینه که از همین سایت لیون، و یا سایت های معروف مثل دیجی کالا و چند تا سایت معروف دیگه قیمت اقتباس بشه، اینکه یه سایت بی نام و نشانی در ابرقوز سفلا فلان قیمت رو زده پس گرون دارید میفروشید ملاک نیست. قیمت سایت هایی مثلا مالتینا و ایگرد و غیرو هم برای قطعات ملاک نیست مگر اینکه اون قطعه نمونه داخلی نداشته باشه، بله، اگر شما مثلا کیس NXZT دارید، که در ایران نیست، می توانید به نسبت قیمت مالتینا قیمت گذاری کنید، اما وقتی کالایی در بازار ایران موجود هست، دیگه مالتینا ملاک نیست، قیمت بازار ملاکه.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

ای بابا هرچی هم که میشه همه میپرن به هم تو این فروم 😂 خوشبختانه من تاحالا قیمت گذاریم بد نبوده حتی زیر قیمت خریدمم دادم 🤔 حالا اینکه دوستان اینجا جنس رو میخرن از هم و فرداش باز اگهی میکنن گرونتر جای خود داره.

آخه یه چیزی می‌گن به آدم زور می‌یاد!

موس‌پدی که کمترین قیمت اون زمانش ۷۰۰ بوده گذاشتم ۲۰۰، که آخرشم به مصرف‌کننده ۱۸۰ دادم

ایشون حالا اعتراض داره چرا ارزونتر ندادم بعدا بفروشه به یکی دیگه!

شما باشی عصبانی نمی‌شی؟

انصافا عصبانی نمی‌شی؟

چی بگم آخه؟

ویرایش شده توسط Masoudk96
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Alinajafi_q گفته است :

من چی گفتم که اینقدر ناراحت شدی گفتم خودت هم بعد از توافق بالاتر فروختی چرا گرخیدی؟

دلال؟

دمت گرم خیلی مردی

پی ام ها هست هنوز که زدی زیر توافق به خاطر چندر غاز

من اون موقع چیزی گفتم؟

نه گفتم اختیار با خودتونه قطعه برای شماست

ولی الان منتقد شدید!!!!

جالبه همتون امامزاده هستید و با وجدان بقیه بی وجدان

یاعلی

نبایدم بحث کنی چون حرفی برای گفتن نداری

همه کاری میکنید بعدش میگید انتقاد بود قبول هم نمیکنید که اشتباه کردید و قوانین رو نقض

یاعلی

یه حرف بیشتر بهتون نمیگم

بزرگترین دین انسانیته

اگه سکوت میکنم مقابل شما دلیل این نیست که حرفی ندارم برای گفتن چرا اتفاقا خیلی حرف هم دارم

ولی چون در جایگاهی نیستی که بخوام وارد بحث  بشم ترجیح میدم سکوت کنم

دوستان خودشون متوجه میشن

اینجا بحث اصلی درمورد اینه که قیمت ها ی فروش بعضی دوستان با بازار خیلی متفاوته

و بهتره تجدیدنظر کنن

اینکه میگم آدما وجدان داشته باشن و به شعور بقیه احترام بذارن منظور این نیست که بیشعور و وجدانن شما بد برداشت میکنی

این آخرین حرفم به شما بود

در 14 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

از نظر من:

اینم نظر شماست عزیز

منم نظر خودمو گفتم

در 12 دقیقه قبل، Alinajafi_q گفته است :

سلام

مجبورت کردم برای تخفیف؟

چرا قبول کردی تخفیف بدی؟

هفت تیر رو سرت گذاشتم؟

بیشتر از این خرابش نکن

یاعلی

......

لینک به دیدگاه

کسانی که دنبال جنس مفت هستن دوسه روز دیگه صبر کنن دلار دوباره شد ۲۷ حسابی حال انسان طماع گرفته میشه

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

من نمیدونم این بحث های بی نتیجه کی قراره از این فروم کنده بشه.☹️ آقا گرون گذاشته نخر خب، کسی مجبورتون نکرده. هی این به اون تهمت می‌زنه، اون به این می‌گه تو گرون فروشی.

به همین منوان نفر بعدی که میخواد چیزی بفروشه نفر قبلیو میبینه که گرون میده اونم گرونتر میده و نفر بعدی به همین منوال :) این دومینو اخرش یه روزی به خودمون برمیگرده و چیزیو که لازم داریم باید گرونتر بخریم چون اولش شروع کننده این داستان خودمونیم . اینکه ماله خودشه اختیار داره درست ولی یه سری از فروشنده های عزیزمون انگار واسه فروش نمیان تاپیک بزنن هدفشون اینه قیمتارو ببرن بالا تا اینکه بخواد خرد و فروشی انجام بدن .

لینک به دیدگاه

هر کس اختیار مال خودش رو داره هر چقدر دوست داره قیمت گذاری کنه ولی خوب الان سری ۲۰ تو اکثر جاها تا نصف کاهش قیمت داشته:

Asus-Zotac-Massively-Cut-RTX-2000-Series

بحث اینجاست واسه گرون فروشی هزار جا رفرنس میدن ولی وقتی قیمت افت میکنه زبان‌ها کوتاه میشه. الان قیمت جهانی دوبل میشد قیمتشون هم سوبل میشد.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

آخه یه چیزی می‌گن به آدم زور می‌یاد!

موس‌پدی که کمترین قیمت اون زمانش ۷۰۰ بوده گذاشتم ۲۰۰، که آخرشم به مصرف‌کننده ۱۸۰ دادم

ایشون حالا اعتراض داره چرا ارزونتر ندادم بعدا بفروشه به یکی دیگه!

شما باشی عصبانی نمی‌شی؟

انصافا عصبانی نمی‌شی؟

چی بگم آخه؟

پس بذار من هم قصه رو بگم حالا که میگی بعدش بگو درست میگم یا نه

شما یه پد موس گذاشته بودی برای فروش ٢٠٠ تومن

قیمت نوش رو هم کاری نداریم چون خودت قیمت فروش تعیین کرده بودی ٢٠٠ تومن من که تعیین نکرده بودم

بگذریم از اینکه اگر واقعا ٧٠٠ تومن بود و شما ٢٠٠ می فروختی سریع فروش میرفت اونم کمتر از یک سوم قیمت 

چند وقت فروش نرفت من اومدم گفتم من ١۵٠ میخرم میفروشی؟

اینکار که جرم نیست من پیشنهاد قیمت دادم میتونستی قبول نکنی چرا قبول کردی؟ 

شما گفتی باشه شماره کارت هم دادی درسته؟ 

اومدم واریز کنم گفتی یکی دیگه بالاتر خواست به اون فروختم

من اون موقع هیچ حرفی نزدم زدم؟

جنس خودت بود میتونی به هرکی بفروشی 

کل حرف من اینه که وقتی شما خودت میزنی زیر حرفت و توافقی که با دیگران داشتی نیا قیافه با وجدانا رو بگیر که ای فلانی و فلانی وجدان ندارن اینطور قیمت میذارن

من خیلی سربسته مثال زدم حقیقت رو هم گفتم ولی شما به من تهمت دلال بودن زدید

گفتم دمت گرم خیلی مردی!! 

اگر قوانین اجازه می داد عکس پی ام ها رو می‌فرستادم اینجا که برات یادآوری بشه ولی قوانین اجازه نمیده

بعدش اینکه بیایی قیافه حق به جانب بگیری معنیش این نیست که حق با توئه کاربرا عقل و شعور دارن می‌فهمن حق با کی هست

یاعلی

در 2 ساعت قبل، samannaseri گفته است :

یه حرف بیشتر بهتون نمیگم

بزرگترین دین انسانیته

اگه سکوت میکنم مقابل شما دلیل این نیست که حرفی ندارم برای گفتن چرا اتفاقا خیلی حرف هم دارم

ولی چون در جایگاهی نیستی که بخوام وارد بحث  بشم ترجیح میدم سکوت کنم

دوستان خودشون متوجه میشن

اینجا بحث اصلی درمورد اینه که قیمت ها ی فروش بعضی دوستان با بازار خیلی متفاوته

و بهتره تجدیدنظر کنن

اینکه میگم آدما وجدان داشته باشن و به شعور بقیه احترام بذارن منظور این نیست که بیشعور و وجدانن شما بد برداشت میکنی

این آخرین حرفم به شما بود

......

من موندم چرا تا کم میارید دم از وجدان و انسانیت می‌زنید؟ 

انسانیت چیز خوبیه ولی اول برای خودت خودم بعد برای دیگران

من کل حرفم با شما اینه چرا تاپیک دیگران رو گذاشتی و شخص مثال زدید

این بازی کردن با اعتبار و آبروی دیگران هست

این کار دقیقا خلاف همون انسانیتی هست که ازش دم می‌زنید

و  الا من کاری با شما ندارم شما آزادید نظرتون رو بگید من هم نظرم اینه هرکسی حق داره روی جنسش هر قیمتی دوست داره بذاره گرون هست من نمیخرم

ولی رفتار شما خارج از اصول اخلاقی بود

یاعلی

لینک به دیدگاه

متوجه این بحث بی معنی نمیشم

یکی مال خودشه دوست داره گرون بفروشه!

گرونه پس شما نخر یه موضوع بدیهیه اقتصادیه تا وقتی جنس فروش نره قیمت فروشنده هیچ اهمیتی نداره

کما که وقتی میرین تو دیوار برای کالایی قیمت بگیرین باید ببینین کدوم آگهی ها  بعد از چند ساعت غیب میشن

وگرنه اینکه بریم بگیم فلان کس فلان کالا رو گذاشته 50 تومن و یه هفته هست آگهیش مونده پس یعنی قیمتش احتمالا خوب نبوده که فروش نرفته

ضمنا ما سه نوع فروشنده داریم

فروشنده که نیاز فوری به پول داره میخواد جنسشو سریع بفروشه پس زیر قیمت میده

فروشنده ای که یه پولی اومده دستش میخواد ارتقا بده و عموما قیمت معقولی میزاره

فروشنده ای که نه میخواد ارتقا بده و نه نیاز به پولش داره صرفا میخواد بفروشه جنسشو که سود کنه که تقریبا همون دلال محسوب میشن این گروه سوم

ولی در هیچ کدوم از حالت ها بنظرم هیچ کس حق دخالت تو قیمت کسی نداره

اگر هم میخواین نظری بدین برین خصوصی خودم دو هفته پیش یه بنده خدایی بود میخواست یه کالاشو بفروشه رفتم خصوصی بهش گفتم با این قیمتی که گذاشتی حالا حالا مشتری برات پیدا نمیشه صرفا به خاطر راهنمایی 

سزای فروشنده گرون فروش نخریدن هست

تمام

خریدار اختیار پولشو داره و فروشنده اختیار جنسشو و هیچ کدوم هم به اجبار کسی قرار نیست هیچ معامله ای انجام بدن

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

متوجه این بحث بی معنی نمیشم

یکی مال خودشه دوست داره گرون بفروشه!

گرونه پس شما نخر یه موضوع بدیهیه اقتصادیه تا وقتی جنس فروش نره قیمت فروشنده هیچ اهمیتی نداره

کما که وقتی میرین تو دیوار برای کالایی قیمت بگیرین باید ببینین کدوم آگهی ها  بعد از چند ساعت غیب میشن

وگرنه اینکه بریم بگیم فلان کس فلان کالا رو گذاشته 50 تومن و یه هفته هست آگهیش مونده پس یعنی قیمتش احتمالا خوب نبوده که فروش نرفته

ضمنا ما سه نوع فروشنده داریم

فروشنده که نیاز فوری به پول داره میخواد جنسشو سریع بفروشه پس زیر قیمت میده

فروشنده ای که یه پولی اومده دستش میخواد ارتقا بده و عموما قیمت معقولی میزاره

فروشنده ای که نه میخواد ارتقا بده و نه نیاز به پولش داره صرفا میخواد بفروشه جنسشو که سود کنه که تقریبا همون دلال محسوب میشن این گروه سوم

ولی در هیچ کدوم از حالت ها بنظرم هیچ کس حق دخالت تو قیمت کسی نداره

اگر هم میخواین نظری بدین برین خصوصی خودم دو هفته پیش یه بنده خدایی بود میخواست یه کالاشو بفروشه رفتم خصوصی بهش گفتم با این قیمتی که گذاشتی حالا حالا مشتری برات پیدا نمیشه صرفا به خاطر راهنمایی 

سزای فروشنده گرون فروش نخریدن هست

تمام

خریدار اختیار پولشو داره و فروشنده اختیار جنسشو و هیچ کدوم هم به اجبار کسی قرار نیست هیچ معامله ای انجام بدن

رحمت و دورود خداوند بر شما

بعدم دوستانی که اماده ورود نسل ۳۰ هستن تا نسل ۲۰ ارزون بشه توی خواب خرگوشی هستن من خبر از بالا های بازار دارم که تا پاییز جنس بسیار گرونتر میشه و نسل ۳۰ با دلاری ۵۰ یا ۶۰ هزار قیمت گذاری میشه و چیزی ارزون نمیشه پس اگر کالایی احتیاج دارین و پولش هست بخرین اوضاع بسیار خرابه

لبتاب ها ۴۰ درصد گرون شده مادربورد و پردازنده هم کمیاب شده سری i7 نیست باکس اورجینال در بازار ایران

هارد و ssd دوباره گرون شد

ویرایش شده توسط علی خسروی
لینک به دیدگاه

جان و مال و زندگی ادمیزاد اگه تو هر کشوری (هر کشوری ) ارزش نداشته باشه باید خرابش کرد از نو ساختش راه دیگه ای نداره .

ویرایش شده توسط Logan2020
لینک به دیدگاه

چون وارداتو محدود کرده به یک گروه خاصی از نور چشمی هاشون. گمرگ بسیار بدی هم داریم. نرخ ارز که واویلا... دست به دست هم میده ...گل و بلبل .

دوستم کل سیستمشو زمان د/.لار 11000 تومن از مالتینا گرفت. الان قیمت مالتینا رو میبینه میگه اگر قیمت دلاریشم بخاد بده بهم برام گرونه یعنی قیمت خرید مالتینا.

طوری محدود کردن که ق.اچاقچی ها هم الان نرخاشون رو چندین برابر کردن و عملا دارن با گمرک رقابت میکنن.یکم فکر کنید میفهمید گمرک چی شده....

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 22 شهریور 1399 در 22:30، علی خسروی گفته است :

بعدم دوستانی که اماده ورود نسل ۳۰ هستن تا نسل ۲۰ ارزون بشه توی خواب خرگوشی هستن من خبر از بالا های بازار دارم که تا پاییز جنس بسیار گرونتر میشه و نسل ۳۰ با دلاری ۵۰ یا ۶۰ هزار قیمت گذاری میشه و چیزی ارزون نمیشه پس اگر کالایی احتیاج دارین و پولش هست بخرین اوضاع بسیار خرابه

لبتاب ها ۴۰ درصد گرون شده مادربورد و پردازنده هم کمیاب شده سری i7 نیست باکس اورجینال در بازار ایران

هارد و ssd دوباره گرون شد

.

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

آقا یا ما با اقتصاد آزاد موافقیم یا با اقتصاد دستوری

اگر قدیم همه میگفتن اقتصاد دستوری جواب نمیده خب این هم اقتصاد آزاد

از هر زاویه ای بهش نگاه کنید آزاد و رها هست

خب دارنده کالای دست دوم هم در هر گروه کالایی هم باید آزاد باشه و رها

روح آزاد قیمت گذاری افراد رو زیر سوال نبرید / من توی این بازار نیستم و درآمدی هم ازش ندارم

اصلا" خیلی وقته نگاش هم نمیکنم ولی حالا به این افرادی که دارید تیکه حواله میدید در نظر هم داشته باشید که به بازار واقف هستند و دارن قیمت میگذارن

اگر قیمت گذاری پرتی داشتن که تو بازار خودشون دوام نمیاوردن

بد نیست که تو مسائل قیمت گذاری همدیگر دخالت نکنیم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

آقا یا ما با اقتصاد آزاد موافقیم یا با اقتصاد دستوری

اگر قدیم همه میگفتن اقتصاد دستوری جواب نمیده خب این هم اقتصاد آزاد

از هر زاویه ای بهش نگاه کنید آزاد و رها هست

خب دارنده کالای دست دوم هم در هر گروه کالایی هم باید آزاد باشه و رها

روح آزاد قیمت گذاری افراد رو زیر سوال نبرید / من توی این بازار نیستم و درآمدی هم ازش ندارم

اصلا" خیلی وقته نگاش هم نمیکنم ولی حالا به این افرادی که دارید تیکه حواله میدید در نظر هم داشته باشید که به بازار واقف هستند و دارن قیمت میگذارن

اگر قیمت گذاری پرتی داشتن که تو بازار خودشون دوام نمیاوردن

بد نیست که تو مسائل قیمت گذاری همدیگر دخالت نکنیم

من از اقتصاد آزاد بیشتر این به ذهنم می‌رسه که یک نفر تولید خودش رو به قیمت دلخواهش بفروشه

منتها اگر اینجوری بهش نگاه کنیم، هر کی از خارج جنس بیاره و به قیمتی که می‌خواد بفروشه و دوباره بعدش داخل کشور این سیکل تکرار شه، بیشتر ناآزاد می‌شه. مخصوصا اگر خریدار انتخاب دیگه‌ای نداشته باشه

ویرایش شده توسط Masoudk96
لینک به دیدگاه

من بیش از این بحث نمی‌کنم چون بعضی از دوستان تعاریف رو می‌خوان به نفع خودشون تغییر بدن که اینجوری حرف زدن ممکن نیست

از مدیر محترم هم می‌خوام تاپبک رو قفل کنه. 

لینک به دیدگاه

دوستان منو راهنمایی کنید. من چیکار کنم مثلا مانیتور گیمینگمو (و سایر قطعاتی که دیگه ازشون استفاده نمیکنم و دارن خاک میخورن) به قیمت عادلانه و منصفانه بفروشم و مطمئن باشم دست مصرف کننده میرسه و فردا با 2 میلیون گرون تر تو دیوار آگهیشو نبینم؟

راه دیگه اینه که تا جایی که میتونم به قیمت بالاتر بفروشم تا طرف نتونه به قمیت بالاتر دوباره بفروشش که خب اگر خریدار واقعی و مصرف کننده باشه خب داره فشار میاد بهش. اینم چیزیه که من به هیچ وجه نمیخوام چون اگر از این سبک خرید و فروش حمایت کنم، سر خودمم همین بلا میاد که هیچ شخصی برای خودش دوست نداره.

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

دوستان منو راهنمایی کنید. من چیکار کنم مثلا مانیتور گیمینگمو (و سایر قطعاتی که دیگه ازشون استفاده نمیکنم و دارن خاک میخورن) به قیمت عادلانه و منصفانه بفروشم و مطمئن باشم دست مصرف کننده میرسه و فردا با 2 میلیون گرون تر تو دیوار آگهیشو نبینم؟

راه دیگه اینه که تا جایی که میتونم به قیمت بالاتر بفروشم تا طرف نتونه به قمیت بالاتر دوباره بفروشش که خب اگر خریدار واقعی و مصرف کننده باشه خب داره فشار میاد بهش. اینم چیزیه که من به هیچ وجه نمیخوام چون اگر از این سبک خرید و فروش حمایت کنم، سر خودمم همین بلا میاد که هیچ شخصی برای خودش دوست نداره.

دوست گل من

توی همین تاپیک گفتم با همون عرف فروش (1- 30 درصد قمیت کف بازار ، 2- سالم بودن تمیزی و گارانتی 3- داشتن یا نداشتن کارتن و متعلقات،4- وجدان و انصاف خودت) جنستون رو با حس خوب بفروشین

خریدار مصرف کننده ببینه میخره ولی دلال و سود جو تقاضای قیمت خیلی پایینتر بهت میده که مشخص میشن کیا هستن

منه مصرف کننده اگه ببینم همه این عوامل رو با 2 2تا 4 تای خودم و بازار اوکیه خریداری میکنم و راضی هم هستم

خیلی کار سختی نیست تشخیص بین دلال و مصرف کننده  اگه دیدین خیلی قیمت پرت میده برای خرید مطمئن باشین دلاله و دنبال فروش دوباره جنس شماست

امیدوارم کمکی کرده باشم

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

من بیش از این بحث نمی‌کنم چون بعضی از دوستان تعاریف رو می‌خوان به نفع خودشون تغییر بدن که اینجوری حرف زدن ممکن نیست

«فروشنده حق داره جنس خودشو هر قیمتی دوست داره بفروشه ،چون مال خودشه،اگه گرونه نخرید »

تفسیری که ازش درمیاد:«من یه دلالم، زرنگم و کلاه بردار،جنسمو میخام بچاپونم،اونی که از بازار خبر داره و یا مثل خودم زرنگه نمیخره،اما کاربر تازه ای که یکی فروم رو بش معرفی کرده نمیدونه ،و من جنسمو بش میچاپونم،و تقصیر خودشه میخاست نخره،و اصلن ربطی به بی شعوری و بیشرفی من و هردمبیلی بودن قانون فروم نداره.»

درکتون میکنم ،اما چه میشه کرد،تا درآمد از پلن کاربر ویژه هست،همینم هست

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

مسعود جان اتفاقا کار خوبی کردی این تاپیک رو زدی

همین که یه سری از دوستان رو بهتر شناختیم باعث خوشحالیه و مطمئن باش مصرف کننده های مث من و شما از این تاپیک استفاده میکنن

اونایی هم که میخوان به نفع خودشون تموم کنن مشخصه کیا هستن و درآمدشون از گرون فروشی و سودجویی هست و شک نکن تو زندگیشون شاید بنظر زرنگ بیان ولی واقعیت این نیست و جور دیگه ی ضربه میخورن

شک نکن از هر دستی بدی تو هین دنیا جوابشو میگیری

خوبی کنی خوبی میبینی بدی کنی یه روزی یجایی که حتی فکرشم نمیکنی جوابشو میگیری

در 5 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

«فروشنده حق داره جنس خودشو هر قیمتی دوست داره بفروشه ،چون مال خودشه،اگه گرونه نخرید »

تفسیری که ازش درمیاد:«من یه دلالم، زرنگم و کلاه بردار،جنسمو میخام بچاپونم،اونی که از بازار خبر داره و یا مثل خودم زرنگه نمیخره،اما کاربر تازه ای که یکی فروم رو بش معرفی کرده نمیدونه ،و من جنسمو بش میچاپونم،و تقصیر خودشه میخاست نخره،و اصلن ربطی به بی شعوری و بیشرفی من و هردمبیلی بودن قانون فروم نداره.»

درکتون میکنم ،اما چه میشه کرد،تا درآمد از پلن کاربر ویژه هست،همینم هست

دقیقا 👍

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...