رفتن به مطلب

3.5 الی 4 تومان برای کار با 3ds MAX

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت شما دوستان عزیز این مبلغ رو فقط برای کیس میخوام مانیتور و کیبورد و موس شاملش نباشه .

برای مدلینگ و رندر گیری میخوام این سیستمو

با تشکر فراوان

ویرایش شده توسط yahya.azizi
لینک به دیدگاه

• ارسال 99
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام. به این صفحه مراجعه کنید اطلاعات زیادی دستگیرتون میشه.

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=11710

لینک به دیدگاه

خبری نشد من داخل اون صفحه رفتم هر کسی یه چیزی گفته اگر میشه درست راهنمایی کنید با این چیزی که من خواستم بدون مانیتور کیبورد و موس .

گفتند دو روزه همه جواب میدن الان که سه دوز گذشته خبری نشده

ویرایش شده توسط yahya.azizi
لینک به دیدگاه

من فکر کردم تو اون صفحه جواب خودتون رو پیدا میکنید . به نتیجه نهایی و سیستمی که گرفتن توجه کنید .

اگر فکر میکنید براتون روشن نیست اون صفحه ، من تا قبل از ظهر براتون یک سیستم پیشنهاد میکنم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز همون جور که دوستان اشاره کردند بهترین سیستمی که فعلا میصرفه همون هست و چون مانیتور نیاز ندارید میتونید روی گرافیک سرمایه گذاری بیشتری انجام بدهید و از سری کارتهای مخصوص رندر استفاده کنید یا از همین سری 500 انتخاب کنید که برای بازی هم عالی هست...مثل 580 ...!

و رم رو 4*4 بردارید از همون مدل یا g.skill هر کدوم بود خوبه!

در مورد سی پی یو هم اگه ذکر بفرمایید تا چه حد کار انجام می دید بیشتر راهنمایی میشه کرد... چون برای هر کس یه چیزی اهمیت دارهیکی قیمت بکارایی، یکی زمان، یکی هم به اندازه کاربردش خرید میکنه نه بیشتر!

حالا اگه در دسته سوم هستید بفرمایید کار کردتون با سیستم تا چه اندازه هست مثلا تا چه مقدار کاری رو از سیستم انتظار دارید تا بیشتر و دقیقتر بتونیم راهنماییتون کنیم!

لینک به دیدگاه

با اجازه دوستان :

Intel 3960X = 2200000

4x4Gb 1600 Corsair = 4x 63000 = 252000

VGA 520 GT = 95000

MB X79 Intel OR MSI X79A-GD65

PSU 1000W Gold Green = 340000

Case X9 Green = 230000

HDD 2x 1TB = 2x 230000

CPU Cooler tower 120 Extreme 85000

----------------------------------------------

جمع این ها بدون قیمت مادربرد یک چیزی حدود 3660000 می شه که با قیمت مین نزدیک 4 میلیون تموم می شه .

توجه کنید برای کار رندر پردازنده 6 کور با 12 ترید و 16 گیگ رم مهم ترین فاکتورها هستند.

ببخشید دیگه من کارم پیشنهاد سیستم نیست و توی کار دوستان دخالت کردم. فقط می خواستم کمکی کرده باشم.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با اجازه دوستان :

Intel 3960X = 2200000

4x4Gb 1600 Corsair = 4x 63000 = 252000

VGA 520 GT = 95000

MB X79 Intel OR MSI X79A-GD65

PSU 1000W Gold Green = 340000

Case X9 Green = 230000

HDD 2x 1TB = 2x 230000

CPU Cooler tower 120 Extreme 85000

----------------------------------------------

جمع این ها بدون قیمت مادربرد یک چیزی حدود 3660000 می شه که با قیمت مین نزدیک 4 میلیون تموم می شه .

توجه کنید برای کار رندر پردازنده 6 کور با 12 ترید و 16 گیگ رم مهم ترین فاکتورها هستند.

ببخشید دیگه من کارم پیشنهاد سیستم نیست و توی کار دوستان دخالت کردم. فقط می خواستم کمکی کرده باشم.

خیلی هم عالی.... :lol:

فقط پوریا جان 3930k هم 99 درصد کارایی 3960x رو داره و 6 هسته و 12 ترد هم هست. فقط به جای 15 مگ کش 12 مگ داره. که فکر نمی کنم تاثیر چندانی داشته باشه. و چون 1 میلیون ارزونتره به نظرم خیلی خیلی بهتر از 3960x باشه. و اون 1 میلیون رو میشه مثلا رو کارت quadro گذاشت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Main : Asrock X79 Extreme 7 .......................600T

1300 ......................CPU :3930K 12m 6core

CPU Cooler :Tuniq Tower 120 EXtreme ........................85T

370 ................. ......(Ram :16 GB G.Skill RipjawsZ 2133 C9 (4*4GB

HDD :1TB CAVIAR GREEN Sata III For Archive.... ...................220T

SSD : Patriot Wihdfire 120 GB Sata III .....................400T

640..........................VGA : MSI GTX570 TOwn Frozr II

PSU : Green 1000B-Gold...... .................350T

case :Green X9........................235T

O.D.D :Liton 24 X ........................35 T

235 تومان بیشتر شد که میتونید یه مین بورد ارزونتر مثل Asrock Extreme 4 بگیرید و یا گرافیک رو GainWard 560 TI 2GB Phantom بگیرید حدود 420 تومان که حدود همون 4میلیون تومان هزینه میشه.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

بهمن جان و معین جان کاملاً درست می فرمایند. @};-

لینک به دیدگاه

من تا برسم از بیرون دوستان همه زحمت کشیدن . با تشکر از همگی . من هم سیستم آقا معین رو تایید میکنم . البته برد رو MSI که پوریا گفت برداری به نظر من بهتره . قیمتش فرقی نمیکنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با وجود تمام این مطالب من پیشنهاد میکنم سی پی یو 2600K برداری. یه مطالبی هم هست که احتمالا بعضی دوستان درباره universal MVP تو تالار همسایه اونو خوندن.

البته هنوز نمیدونم این قابلیت رو بردهای Z68 هم جواب میده یا نه. ولی z77 و.. بطور قابل توجهی افزایش کارایی داربم.

کلا 2011مثلا 1366 پلتفرم گرونی هست. من اصلا پیشنهاد نمیکنم اون رو. سندی و آیوی رو دریابید که حال و آینده بازار دست اینهاست.

کارت کوادرو قیمت ندارم اگه بتونی بگیری تفاوت زیادی وجود داره. 560ti واسه چی میگیرید؟؟؟ فرق کوادرو و فابرپرو و کارتهای معمولی :...

quadro_spec4.png

quadro_spec3.png

v8800_3dsmax.png

rht2nde3hxympmd9um.png

ropok39f4lgqpvdvhdqr.png

d0sfc10221mprj1yd7em.gif

7wkdn630xksofvu5537.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله universal MVP در برد های Z77 تعبیه میشه و هنوز بطور کامل با تمام پلتفورمها بازده مناسب رو نداشته و بعید میدونم نسل جدیدش روی Z68 ها تعبیه بشه.

در مورد کارتهای کوادرو فایر پرو بدلیل کمیاب بودن و قیمت وحشتناکشه که توصیه نکردیم ولی ایشون میتونن با خریدن 2600K و پلتفورم 1155 حدود 800 هزار تومان هزینه کمتر در خرید پردازنده و مادربورد داشته باشند و کوادرو 2000 بخرند با قیمتی حدود 1200.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله همینطوره.ظاهرا خیلی گرونه. حالا که اینطوره 2500K رو بگیرن :D و اور کنن. حدود 230 تومن صرفه جویی میشه. SSD هم یدونه 60 گیگ حدود 250 تومن کافیه.

این کارت هم فکر کنم خوب باشه:

ATI FirePro V7900=1140

من فکر میکنم میشه با همین بودجه سیستم بهتری بست.متاسفانه الان باید برم بیرون. برگشتم ایشالله در خدمت خواهم بود.

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

عجیبه

حتی اگر یه فر بیاد بودجه ی 10 ملیون تومانی هم اعلام کنه

بازم دوستان یه سیستم پیشنهاد میکنن که طبق معمول 200 تا 300 تومن گرون تره

وایییییییی

من که میگم شما یه بیست و شش دو صفر کا بگیر

چون مجبوری واسه درصد کمی تفاوت ، دو ملیون تومن پول بدی در حالی که میتونی این پول رو بزاری تو جیبت سه ماه دیگه آی وی بریج بگیری که هم ارزون هست هم کاراییش عالیه

پس فعلا یه 2600 کا بگیر با یه مادر بورد عالی و 16 گیگ رم و اس اس دی و یه گرافیک توپ بعد صبر کن آی وی که اومد سی پی یو رو عوض کن

لینک به دیدگاه

با تشکر از دوستان عزیز ولی چند تا موضوع ...

در مورد 3 ماه دیگه میتونیم صبر کنیم 6 ماه دیگه ارزون تر بخریم. اگه سال دیگه بخریم که خیلی عالیه، 5 سال دیگه شاید اصلا مفتی دادن به ما ...

موضوع بعد اینکه دوستان گرامی همون طوری که می دونید در رندر CPU و RAM مهم ترین قطعات هستند، شما که می فرمایید یک CPU با قیمت مثلا 2 میلیون تومان، منطقی با اون یک RAM باس 1600 ست کنیم ؟!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از دوستان عزیز ولی چند تا موضوع ...

در مورد 3 ماه دیگه میتونیم صبر کنیم 6 ماه دیگه ارزون تر بخریم. اگه سال دیگه بخریم که خیلی عالیه، 5 سال دیگه شاید اصلا مفتی دادن به ما ...

موضوع بعد اینکه دوستان گرامی همون طوری که می دونید در رندر CPU و RAM مهم ترین قطعات هستند، شما که می فرمایید یک CPU با قیمت مثلا 2 میلیون تومان، منطقی با اون یک RAM باس 1600 ست کنیم ؟!!

اگه الان میخوای بخری بشینیم حساب کنیم وگرنه هر وقت خواستی بگیری بیا تا همون موقع راهنمایی بشی.

در مورد باس رم. بله 1600 کافیست. مهم حجم هست.

خرید سی پی یو 2 میلیونی برای این کار کاره درستی نیست. کلا واسه اینجور کارها باید برید سراغ سیستم های WorkStation که با پردازنده های چندین هسته ای و چند سوکته کار میکنن و کارت های مخصوص رندر مثل کوادرو فایر پرو.

لینک به دیدگاه

اگه الان میخوای بخری بشینیم حساب کنیم وگرنه هر وقت خواستی بگیری بیا تا همون موقع راهنمایی بشی.

در مورد باس رم. بله 1600 کافیست. مهم حجم هست.

خرید سی پی یو 2 میلیونی برای این کار کاره درستی نیست. کلا واسه اینجور کارها باید برید سراغ سیستم های WorkStation که با پردازنده های چندین هسته ای و چند سوکته کار میکنن و کارت های مخصوص رندر مثل کوادرو فایر پرو.

بله من الان میخوام بخرم اونو در جواب یه دوست عزیز نوشته بودم .

اگر اینطوری باشه که حجم مهم باشه پس من 128GB RAM میخرم با BUS 400 اینطوری میترکونم دیگه !!!؟

لینک به دیدگاه

کی این حرف خنده دار رو زده که BUS مهم نیست حجم مهم هست ؟؟؟

اصلا رم به خاطر چیه ؟

وجود سرعت بالا !

BUS بالاتر چه تأثیری داره، سرعت انتقال بیشتر = سرعت بیشتر

تورو خدا این حرف های من درآوردی رو نزنید، من سر کلاس هام همیشه از این شایعه فکنی های بی دانش شکایت دارم !

لینک به دیدگاه

بله من الان میخوام بخرم اونو در جواب یه دوست عزیز نوشته بودم .

اگر اینطوری باشه که حجم مهم باشه پس من 128GB RAM میخرم با BUS 400 اینطوری میترکونم دیگه !!!؟

گفتن 1600 خوبه. این چه ربطی به باس 400 داره؟باس 400 برا 7-8 سال پیشه. منظور این بود که بهتره 16گیگ رم باس 1600 داشته باشید تا 8گیگ 2133 تقریباً با همون پول.

توی سندی چون سی پی یوها مموری کنترل قوی ای دارند تفاوت باس 1600 با 2133 خیلی مشخص نیست.(من نگفتم اصلاً مشخص نیست که امتیاز منفی بدید)

لینک به دیدگاه

دقیقا همینطوره که آقا مجید گفت . توی سندی بریج ، پردازنده های از رم با فرکانس 1333 پشتیبانی میکنن . برای فرکانس های بالاتر باید از ویژگی XMP روی مادربورد استفاده کنید . یعنی یه جورایی ارتباط بین پردازنده و رم در حد 1333 میمونه و مادربورد بقیه کار رو به عهده میگیره . این هم باعث میشه که اون مقدار افزایش کارایی که باید باشه تو فرکانس بالاتر ، به وجود نیاد . در عوض وقتی حجم رم افزایش پیدا میکنه ، این حجم به طور مستقیم با پردازنده در ارتباط قرار میگیره و باعث افزایش کارایی میشه . به خاطر معماری سندی بریج ، رم با فرکانس مشابه در مقایسه با سری های دیگه پردازنده خیلی بهتر عمل میکنه . البته این حرف به معنی این نیست که فرکانس بالاتر استفاده نکنید . اگر محدودیتی برای خرید رم با فرکانس بالاتر ندارید ، حتما تهیه کنید . اما بهتره که حجم رم هم زیاد باشه . همونطور که آقا مجید گفت 16 گیگ رم 1600 بهتر از 8 گیگ 2133 هست . ولی 16 گیگ 2133 خیلی بهتر از 16 گیگ 1600 هست .

شما چون روی مادربورد ها محدودیت تعداد ماژول دارید و4 ماژول بیشتر نمیتونید نصب کنید ، کمی کار مشکله . مادربوردهای خوب 1155 معمولا تا 32 گیگ رم ساپورت میکنن . یعنی باید 4 ماژول 8 گیگ بذارید . اما تو بازار ما ماژول 8 گیگ گیر نمیاد . اگر هم بیاد خیلی سخت . پس باید 4 ماژول 4 گیگ بذارید که میشه 16 گیگ .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کی این حرف خنده دار رو زده که BUS مهم نیست حجم مهم هست ؟؟؟

اصلا رم به خاطر چیه ؟

وجود سرعت بالا !

BUS بالاتر چه تأثیری داره، سرعت انتقال بیشتر = سرعت بیشتر

تورو خدا این حرف های من درآوردی رو نزنید، من سر کلاس هام همیشه از این شایعه فکنی های بی دانش شکایت دارم !

درود

عزیز گفته شما اشتباه هست!

توی معماری Sandy Bridge مجید عزیز درست فرمودند حجم رم بیشتر اهمیت داره!

بنده اهل کوچیک کردن هیچ فردی نیستم ولی فقط یه توضیح ساده میدم یکی در مورد کلی اینگونه صحبت ها یکی دیگه کلی

1-توی این معماری غالب هست که حجم رم بر باس رم اهمیت بیشتری رو داراست!میتونید در سایت تامز هارد ور هم سرچ

کنید به همین نتیجه میرسید متاسفانه اینتل هم دیر اعلام به این قضیه کرد و باعث شد چندی از دوستان از جمله خود بنده

برم سراغ باس بیشتر!

2-کلا اگه شما هم دیدید که جایی گفته ای اشتباه هست چه فقط از نظر شما چه کلی/

سعی کنید آرام اعلام کنید شاید اگه کمی راحت تر و گفته ای ساده تر داشتید منفی نمیگرفتین!

موفق باشید!

لینک به دیدگاه

sandra%20memory%20bandwidth%20scaling.png

everest-1.png

قابل توجه دوستانی که میگن 1333 :

004_sandra_memory_bandwith.png

دوست عزیز همونطور که گفتم تو حجم های مساوی ، فرکانس بالاتر تاثیر داره . زمان تاخیر پایینتر هم تاثیر داره . تو این مقایسه هایی که شما گذاشتید ، رم های با حجم مساوی مقایسه شدن . در حالیکه فرکانس و زمان تاخیر متفاوتی داشتن . معلومه که باید فرکانس بالاتر بهتر باشه اینجا . ولی اگر حجم رم با فرکانس پایینتر بیشتر باشه ، عملکرد بهتری داره .

لینک به دیدگاه

حقیقت خوب تلخه !

منفی نتیجه روبرو شدن همیشگی مردمان با حقیقته !

ویرایش شده توسط djc
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...