رفتن به مطلب

3.5 الی 4 تومان برای کار با 3ds MAX

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

عزیز شما چرا فکر میکنی ما دیوار کوتاه تر از شما پیدا نمیکنیم!

الان شما گفتتون اگه اشتباه باشه ما وظیفه داریم به پست شما منفی بدیم یکی میاد اطلاعاتی نداره پست شمارو میخونه!

اطلاعات منتقل میشه!

حامد عزیز توضیح دادن دلیل اشتباه شمارو از چارت هایی استفاده میکنید که ربطی به بحث ما نداره!

بحث شما General هست!که شامل این معماری نمیشه!

----------

من فکر کنم شما از موضوعی عصبانی هستید خواهشنا اینجا ادامه ندین اگه مایل باشید میتونم باهاتون صحبت کنم!

ویرایش شده توسط Danial Daneshmand
لینک به دیدگاه

• ارسال 99
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

من الان صحبت های دوستان رو خوندم. میشه گفت صحبت های من یا دیگران خنده دار بوده یا شایعه فکنی انجام شده. ولی هر کسی که میخواد یه راهنمایی بکنه بهتره همون اول با مدارک بیاد و در نهایت صبر بحث کنه. من به شما منفی ندادم. اما جدا از بحث ،نوع صحبت شما با اینکه میفرمایید استاد(مدرس) هستید، شایسته یک استاد نبود.

نکته ای که مهمه اینکه باس رم چه تاثیری در نتیجه نهایی تست ها یا در واقع هدف خریدار از سیستم داره. یعنی باید با خرید رم با باس 2133 با قیمت فضایی، نتیجه هم به همون نسبت بالا بره. وگرنه بدرد این کار نمیخوره. حالا به درد کی میخوره این رم ها؟ خودتون میدونین. بدرد تست ها و بنچمارک هاو اورکلاکرها.

weo2abtwkxbzb6mp2brk.png

5qlbkxc4516pjm7cv.png

lsz3r9n0xncgkbihezoe.png

**************کاربرد*************

ay3hw45z0bk9jcf3yaux.png

wi3rzm7tkeit0w8k8qa.png

ln3znuq22jxzdj6jchwi.png

همانطور که میبینید اون همه تفاوت در پهنای باند و زمان تاخیر و... نتیجه های عجیبی برجا نگذاشته.

متاسفانه تستی از 3D مکس پیدا نکردم اگه کسی داره نتیجه واضح خواهد بود.

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

با تشکر از دوستان عزیز ولی چند تا موضوع ...

در مورد 3 ماه دیگه میتونیم صبر کنیم 6 ماه دیگه ارزون تر بخریم. اگه سال دیگه بخریم که خیلی عالیه، 5 سال دیگه شاید اصلا مفتی دادن به ما ...

موضوع بعد اینکه دوستان گرامی همون طوری که می دونید در رندر CPU و RAM مهم ترین قطعات هستند، شما که می فرمایید یک CPU با قیمت مثلا 2 میلیون تومان، منطقی با اون یک RAM باس 1600 ست کنیم ؟!!

خسروان صلاح مملکت خویش دانند

من نگفتم بزار پنج سال دیگه بخر

گفتم اگر از این مدل سی پی یو بزارید ، با توجه به تفاوت کمشون با اومدن آی وی بریج که دو سه ماه دیگه هست ، منسوخ میشن و خودتون ضرر می کنید

در حالی که اگر 2600 کا بزارید ، با اومدن آی وی بریج میتونید از همون مادربوردتون استفاده کنید بدون اینکه ضرر بکنید و حتی سی پی یوتون رو بفروشید

ولی اگر از اون مدل بگیرید ، دو ماه دیگه منسوخ میشه و رو دستتون باد میکنه و کسی نمیخرتش چون سری آی وی بریج با یک چهارم قیمت همون کارایی رو میدن

به هر حال هر جور خودتون میخواهید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

2011 قرار نیست به این زودیها منسوخ بشه. قرار هست سری IVY Bridge -E هم روش کار کنه. دقیقا مثل همین سندی و آیوی بریج.

لینک به دیدگاه

:huh:

خوب بازم مشکل قیمت فضایی و مشتری های کم هست

ولی خوب حد اقل مادربوردش بی استفاده نمیمونه :lol:

لینک به دیدگاه

پاسخ دوستان رو قبول دارم ...

من در جواب شخصی که مستقیما برگشت و عین این جمله رو نوشت مشکل دارم :

<< باس رم مهم نیست، حجمش مهمه !!! >>

وگرنه در قیاس پولی که خرج میشه و چیزی که گیرت میاد نیازی به این آمارها نیست.

ضمنا اگر تو بازار فلان قطعه کم گیر میاد و یا فلان مارک با فلان قطعه خوب مچ نمیشه دلیل بر نامناسب بودن قطعه نیست.

حالا بماند که اگر اجازه بدید اون دانشمندای خارجی بی سوادی که توی الکترونیک و کامپیوتر مدرک الکی گرفتند، یه چیزایی میدونستند که باس بالاتر ساختند !

ویرایش شده توسط djc
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

عزیز ایشون هم درست نوشتند بنده عرض کردم خدمتتون توی این معماری کارکرد اینطوری باس بالاتر واقعا مهم نیست! ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حرف کدوم دوستان رو قبول دارید؟

من کجا گفتم:

<< باس رم مهم نیست، حجمش مهمه !!! >>

؟؟؟

من گفتم باس 1600 کافیست. مهم حجم هست . اگه درست نخوندید ، دوباره ببینید.

شما بنچمارک های سایت رسمی و بین المللی رو دیدید. اما ناقص ! بهتره قبل از اینکه درباره چیزی نظر بدید کاملا اطلاعاتون بروز کنید و اگه جایی رو اشتباه کردید بپذیرید. همه اشتباه میکنن. اول از همه هم من!

نکته دیگه:

شما اطلاع ندارید که مشکل فقط از سازندگان قطعات نیست. بلکه نوع برنامه نویسی و استفاده ازپهنای باند رم و... هم هست.

یک مثال ساده میزنم:

وقتی اینتل و AMD میاد پردازنده چند هسته ای میسازه. باید این تعداد هسته کارایی خیلی بالایی داشته باشه. اما میبینیم که در تعداد زیادی از نرم افزارها و بازیها توانایی استفاده از این تعداد هسته وجود نداره.

لینک به دیدگاه

اولا شما اون طور نگفتید !

ثانیا خوشبختانه یک برنامه نام ببریم که از 2 ترابایت رم هم پشتیبانی میکنه مکسه !

ثالثا بین مثال های من کدوم ناقضه ؟!

رابعا شما امروز رو میبینی که بازار سیستم و نرم افزار 32 بیتی داره ؟! فردا که طرف 4 میلیون خرج کیسش کرده برنامه نسخه جدید بیاد چکار کنه ؟ بیاد از شما پول بگیره ارتقاء بده ؟!

ویرایش شده توسط djc
لینک به دیدگاه

یک مادر بورد خوب، یک سیستم عامل بسیار عالی 64 بیتی مثل ویندوز 7 و یک ابرنرم افزار 3DS Max با این مسائل مشکل داره ؟؟؟؟

نمیتونه استفاده کنه ؟!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:blink: :wacko: :blink:

من شرمندم. :D :lol:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزيز براي بار هزارم عرض ميکنم تمنا ميکنم خواهش ميکنم مسئله رو کلي نگيريد

باور کنيد کلمه اي به نام معماري هم وجود داره!

من فکر نکنم شما حتي پست هاي دوستان رو هم خونده باشيد با توضيحاتي که دوستان دادند تا الان سنگ هم قانع شده بود که زمين گرد هست!

والا ديگه من نميدونم به شما با چه زبوني بيان کنم!وقتي شما حاضر نيستيد توضيحات قانع کننده دوستان گرامي رو مطالعه کنيد حتي ديگه اسمش بحث نيست واقعا!

شما حرفي که فقط توي دو صفحه قبل اونم چند روز پيش زده شده بدون هيچ ويرايشي رو داريد نقض ميکنيد!

یعنی دیگه کاری کردید که دیگه مجید عزیز باید بیاد بگه شرمندم من دیگه چیزی ندارم بگم به شما!

فقط وقتمون رو اینجا تلف کردیم!

موفق باشید!

ویرایش شده توسط Danial Daneshmand
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز.

در جواب دوستم yahya.azizi می خواستم بنده هم سیستمی پیشنهاد بدم.خودم همین سیستم را دارم

cpu:2600k

ram:16gb corsair vengeance 1600

ssd:adata s511 60gb

vga:quadro 4000

M.B:asus p8z68-v

cooler:noctua nhc-14

case green x3

power: cooler master silent pro 600

توضیحات: در مورد cpu بیشتر از این را اصلا پیشنهاد نمی کنم.رم را هم کمتر از این اصلا تهیه نکنید.باس 1600 برای رم کافیه و پول برای باس بالاتر ندهید.چون کارتان با max هست پیشنهاد من خرید کارتهای quadro هست.در مورد max اصلا سمت firepro ( و بطور کل کارتهای amd) نروید.

( یک اشاره : رندر گیری در max جزو آخرین کارهاست. 99% زمان پروژه به مدلسازی مربوطه بنابراین اهمیت اینکه تو این مدت به مشکل بر نخورید خیلی بیشتر از اون قسمت آخره. نکته دیگر اینکه کسی که کار حرفه ای با max انجام میده دیگه نیازی به رندر با cpu نداره و با کارت گرافیک و به لطف iray رندر با کیفیت و دقت بیشتری میگیره.)

در مورد اینکه از کارتهای gtx استفاده کنید یا quadro: کارتهای quadro در viewport عملکرد بهتری دارند.در رند gtx ها چون از cuda ی بیشتری برخوردارند بهتر عمل می کنند ولی چون برای اینکار طراحی نشدند حین رندر دمایشان بسیار بسیار بالا میرود که می تواند به کارت آسیب بزند پس باید یه واتر کولر مناسب تهیه کنید که در نهایت قیمت تمام شده اختلاف زیادی با کارتهای quadro نخواهد داشت. quadro 4000 تا 90 درجه بدون مشکل کار میکند.من با یه air cooler ارزان این دما را بین 40-60 نگه داشتم.

نکته پایانی اینکه زیاد روی مدل رم و مادربورد وسواس نداشته باشید.این سیستم به راحتی جوابگوی نیازهای شما خواهد بود.

امیدوارم کمکی کرده باشم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون میشم در مورد کارتهای فایرپرو بیشتر توضیح بدید.

فقط یک نکته دیگه هم هست: اینکه کار با 3DS Max یا بصورت انیمیشن هست و یا بصورت تک فریم.

حالت اول بسیار سنگین هست. مثلا ممکنه یه رندر مثلا 15-10 ساعت طول بکشه. اینجا کارایی کارتهای کوادرو- فایر پرو کاملا مشخص میشه. و این نیاز کاملا جدی خواهد بود. کلا واسه انیمیشن به ابرکامپیوتر نیاز هست. مثلا یه جا خوندم واسه هر فریم انیمیشن عصر یخبندان چند ساعت با یکی از ابرکامپیوترهای آمریکا طول میکشید تا رندر بشه. البته در اون سطح جزئیات، کاربران معمولی هیچ وقت پروژه انجام نمیدن.

اما در حالت تک فریم که استفاده بیشتر معمارها هم هست، سنگینی کار معمولا به این حد نمیرسه و کارایی پردازنده جوابگو خواهد بود. در این مورد پردازنده قدرتمند و رم حجیم به همراه یک کارت گرافیک بسیار ساده اما با ظرفیت 1-2 گیگا بایت جوابگوست.

لینک به دیدگاه

با حرفهای شما موافقم.در واقع تمام این بحثها و اینکه چه سیستمی مناسب کار دوستمون هست مربوط میشه به جواب این سوال که " نوع کار و سطح کار ایشون چیه؟ "

در مورد کارهای معماری و مخصوصا در ایران کمتر به کیفیت و high detail بودن و ... توجه می شه که در این موارد شاید پردازنده قدرتمند هم لازم نباشد.ولی در مورد مدلسازی آزاد و کارههایی با جزییات بالا به نظرم موضوع کاملا متفاوت هست.یک کار را میتوان با 500,000 polygon انجام داد در صورتیکه همون کار را میشه با 20,000,000 هم انجام داد.اگه دوستمون بگن که در چه زمینه ای و در چه سطحی کار می کنند بهتر می شود کمک کرد.

یه مسئله دیگه در بحث معماری یا طراحی داخلی ( در مورد کار) انجام و ارایه سریع تغییرات مد نظر مشتری هست.شما برای هر تغییر کوچک ( تغییر نور و متریال و...) نمی توانید یک رندر کامل با cpu بگیرید در صورتیکه با iray و بصورت real time به سرعت می توانید این کار را انجام دهید.

در مورد کارتهای firepro:

کالا کارتهای amd چون cuda ندارند پس نمی شود از آنها در رندر استفاده کرد.در مورد کارایی هم مسئله تعیین کننده نرم افزار مورد استفاده هست.در max کارتهای quadro کارایی بسیار بهتری از کارتهای firepro دارند.این مسئله در maya برعکس هست.کلا max با کارتهای nvidia و cuda بهینه سازی شده.

لینک به دیدگاه

آقا بهنام آیا واسه کار طراحی داخلی‌ واقعا ۱۶ گیگ رم مورد استفادس یا همون ۸ گیگ جواب میده و یه چیز دیگه اینکه چون هزینهٔ quadro زیاده اگه یه gtx بگیرم رم ۱گیگ کافی‌ یا حتا شده مدل پائینتربگیرم ولی‌ حتما ۲گیگ باشه؟

لینک به دیدگاه

کارهای 3d خوراکشان رم هست مخصوصا تو رندر.اینکه چقدر رم لازم دارید بستگی به حجم کارتان دارد.پیشنهاد میکنم جوری رم بردارید که بعدا بتونید رم اضافه کنید ( منظورم اینه که اسلات خالی داشته باشید)

مثلا اگه مادربوردتان 4تا اسلات رم داره -quad channel- دو تا 4 گیگ بذارید که اگه بعدها لازم بود بتونید دوتا دیگه اضافه کنید.در کل در طول کار باید دستتون اومده باشه که کارهاتون چقدر رم می بره.خورم واسه یه صحنه ساده راحت 3-4 گیگ را پر می کنم.اگه بخواهید متریال و تکسچر درستو حسابی و hdrl یا مواردی مثل چمن و... استفاده کنید رمتون راحت پر میشه.من رندر گرفتم که 14 گیگ رمم را پر کرد.

حجم بیشتر کارت گرافیک یعنی توان کار با مدال های سنگین تر.ولی سری های قبل gtx را پیشنهاد نمی کنم.یه gtx4xx با حجم 2 اگه گیر بیارید خوبه.(460-470 کارتهایی هستند که زیاد استفاده می شوند).بستگی به بودجتون داره دیگه.مثلا اگه پول یه gtx580 دارید برید 2تا کارت پایینتر بگیرید و sli کنید که پرفرمنس بالاتری بگیرید و ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد فایرپرو با شما موافق نیستم. کودا یک اسم هست. استریم هم همینطور. کاربرد فایرپرو رو کلا زیر سوال میبرید؟

منظورتون از GTX580 همین کارت GTX580 خودمون هست که واسه گیم استفاده میشه؟؟

لینک به دیدگاه

در مورد فایرپرو با شما موافق نیستم. کودا یک اسم هست. استریم هم همینطور. کاربرد فایرپرو رو کلا زیر سوال میبرید؟

میشه بیشتر توضیح بدید دوست من؟ منظورتون از اینکه یک اسم است چیه؟ با کجای حرفام موافق نبودید؟

بله منظورم همون 580 خودمونه :) ( یا 580 خودشون :p )

من کاربرد fire pro را زیر سوال نبردم. نمی شود هم برد :) .انتخاب این کارتها ( در حیطه حرفه ای) بسیار بستگی به محیط کاریه کاربر دارد و نرم افزار به نرم افزار متفاوته. همانطور که گفتم بطور مثال در مایا داستان با مکس متفاوته. اونی که مالا کار میکنه firepro به کارش بیشتر میاد تا quadro در حالیکه در مکس برعکسه( داستان در solidworks و pro-e فرق داره و ...)

این 2تا مقاله را مطالعه بفرمایید:

http://hothardware.com/Reviews/AMD-FirePro-V7900-and-V5900-Professional-Graphics-/?page=1

http://www.cgchannel.com/2011/10/review-professional-gpus-nvidia-vs-amd-2011

(تاکییدم روی کارت firepro v7900 هست که واقعا کارت فوق العاده ایه).

متوجه منظورم شدید؟نظر شما چیه دوست عزیز؟

لینک به دیدگاه

با عرض خسته نباشید خدمت دوستان عزیزم

خیلی خیلی ممنونم از زحماتتون که اینقدر وقت گذاشتین برای تبادل اطلاعات و بالا بردن صطح آگاهی دیگران

خدمت شما عرض کنم که من این سیستمو واسه کار با حجم بالا میخوام چون من با چندین شرکت در حال همکاری هستم به سیستمی نیاز دارم که هم خیالم از لحاظ کرش نکردن وسط کار راحت باشه و اینکه برای رندر گیری از چندین نما در تایمی نسبتا کوتاه نیاز دارم و مدلهایی که من کار میکنم هم شخصیت سازی هست برای کمپانی های بازی سازی هم اینکه طراحی دکوراسیون هم نماهای داخلی هم نماهای خارجی که بعضی پروژه ها به صورت مجتمع و در فریم های بزرگ میخوام رندر بگیرم میدونم که هر چه سرمایه گذاری برای سیستم داشته باشم بازم کمه ولی در همین حدود قیمت در حال حاضر میخوام هزینه کنم /

باز هم ممنونم از همگی شما

اگر یه جمع بندی داشته باشند حالا مدیران سایت یا عزیزان که به یه سیستم کلی با قطعات مشخص شده برسیم ممنون میشم

که اینشالله تا چند روز آینده بخرم این سیستمو که شدیدا احتیاج دارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قبل از اینکه بحث رو ادامه بدیم، بابت این بنچمارک های فوق العاده از شما تشکر میکنم. واقعا جامع و عالی هست. @};-

همانظور که گفتم این بنچمارک ها خیلی خوب هستن. شما فرمودید که کارتهای AMD کودا ندارن. پس بدرد رندر نمیخورن. درسته؟ بعدش گفتین که تو مایا خوب جواب میدن اما تو مکس اینطور نیست.

خب بر اساس این تصویر میبینیم که مجموع نتایج برای کارت V7900 در مکس مقدار کمی بیشتر از FX2000 بدست آمده. هر چند قیمت این 2 محصول در این لینک کاملا با بازار ایران متفاوت هست. v7900 قیمتش 750 دلار و FX2000 با کمال تعجب 450 دلار هست. اما در ایران قیمت اولی 1140000 و دومی 1350000 هست. :D

111004_Rev_Multi_App_Benchmark.jpg

اگه بخوایم بر اساس قیمت های ذکر شده در لینک نظر بدیم. باید V7900 رو با FX4000 مقایسه کنیم. هر چند قیمتش کمی بیشتر هم هست. اما اینجا هم نتیجه برای مکس ضعیفتر از V7900 بدست اومده. قابل توجه اینکه FX4000 در ایران 2 میلیون تومان قیمت داره. :lol: واقعا عجب بازاری داریم ما. ;)

پس ما مجبور هستیم بر اساس شرایط موجود تصمیم بگیریم. که میبینیم همه چی به نفع V7900 تموم شده.

در مورد مایا که شرایط ناجور یک طرفه هست.

اما من یه چیزی رو متوجه نشدم. شما اول گفتید:(در مورد max اصلا سمت firepro ( و بطور کل کارتهای amd) نروید.)

آخرش هم گفتید:((تاکییدم روی کارت firepro v7900 هست که واقعا کارت فوق العاده ایه).) :-?

فعلا این بحث رو ادامه بدیم. بعد در مورد Cuda صحبت میکنیم.

انصافا الان تاپیک باحالی شده @};-

لینک به دیدگاه

با عرض خسته نباشید خدمت دوستان عزیزم

خیلی خیلی ممنونم از زحماتتون که اینقدر وقت گذاشتین برای تبادل اطلاعات و بالا بردن صطح آگاهی دیگران

خدمت شما عرض کنم که من این سیستمو واسه کار با حجم بالا میخوام چون من با چندین شرکت در حال همکاری هستم به سیستمی نیاز دارم که هم خیالم از لحاظ کرش نکردن وسط کار راحت باشه و اینکه برای رندر گیری از چندین نما در تایمی نسبتا کوتاه نیاز دارم و مدلهایی که من کار میکنم هم شخصیت سازی هست برای کمپانی های بازی سازی هم اینکه طراحی دکوراسیون هم نماهای داخلی هم نماهای خارجی که بعضی پروژه ها به صورت مجتمع و در فریم های بزرگ میخوام رندر بگیرم میدونم که هر چه سرمایه گذاری برای سیستم داشته باشم بازم کمه ولی در همین حدود قیمت در حال حاضر میخوام هزینه کنم /

باز هم ممنونم از همگی شما

اگر یه جمع بندی داشته باشند حالا مدیران سایت یا عزیزان که به یه سیستم کلی با قطعات مشخص شده برسیم ممنون میشم

که اینشالله تا چند روز آینده بخرم این سیستمو که شدیدا احتیاج دارم

دوست عزیز من باز به شما پیشنهاد میکنم ترکیبی از 2 سیستم صفحه اول رو با توجه به بودجه خودتون تهیه کنید . چون نمیتونید با این بودجه همه چیز رو کامل بگیرید ، پیشنهاد میکنم که فقط کارت گرافیک رو از سری گیم بردارید که در صورت نیاز بدون اینکه لازم باشه قطعات دیگه تغییر کنه ، سیستم رو کاملتر کنید . با این حساب پیشنهاد کلی این میشه :

CPU : 3930K 12m 6core = 1300

CPU Cooler : Tuniq Tower 120 EXtreme = 85

MB : X79 Intel OR MSI X79A-GD65 = 600

Ram : 4x4Gb 1600 Corsair = 4x 63000 = 252000

PSU : 1000W Gold Green = 340000

Case : X9 Green = 230000

HDD :1TB CAVIAR GREEN Sata III For Archive = 220

SSD : Patriot Wihdfire 120 GB Sata III = 400

VGA : MSI GTX570 TOwn Frozr II = 670

ODD : Plextor 890 = 50

جمع کل : 4147

قیمتها ممکنه کمی تغییر کرده باشن . قیمت دقیق رو از فروشگاه لیون میتونید بگیرید .

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

راستش انتخاب و تصمیم گیری نهایی فقط به خود شما بستگی دارد.

از طرف من ، هنوز سیستم پیشنهادی خودم را توصیه میکنم.خودم quadro 4000 را در 3dsmax 2012 تست کردم ,تا 30,000,000 polygon را راحت جواب می داد ، که کاملا جوابگوی حجم کار شما هست.

برای رندر هم بازم رندر با کارت گرافیک را پیشهناهد می دهم.اکثر کسایی هم که تو کار رندر هستند از کارت گرافیک استفاده می کنند.چون دقت بالاتر و سرعتی چندین برابر cpu را داراست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اجازه بدید تا بحث به جایی برسه. واسه من هم خیلی مهم هست. چون من هم در آینده نزدیک قصد خرید سیستم مشابهی دارم.

اگه بحث از نظر همه تموم شده من هم یک سیستم پیشنهاد بدم.

لینک به دیدگاه

من قبول دارم که کارتهای ورک استیشن خیلی بهترن برای این کار . ولی تو کشور ما این کارتهای قیمت های خیلی بالایی دارن . خیلی بالاتر از قیمت اصلیشون . در نتیجه با بودجه ای که محدوده باید کارت ضعیفتری رو انتخاب کرد که باعث میشه راندمان بیاد پایین . در نتیجه نظر من اینه که کارت ورک استیشن بمونه برای موقعی که دست کاربر کمی باز میشه و میتونه باز هم هزینه کنه . در این صورت فقط کافیه که کارت گرافیک رو عوض کنه و کمتر ضرر میکنه . ولی اگر بخواد پلتفرم سیستم رو عوض کنه علاوه بر CPU باید مادربورد ، رم ( البته ممکنه نیاز بشه ) و پاور رو هم عوض کنه که این باعث ضرر خیلی بیشتری میشه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...