رفتن به مطلب

3.5 الی 4 تومان برای کار با 3ds MAX

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

cpu: corei7 2600K=640

ram: 4x4Gb 1600 Corsair = 4x 63000 = 252

CPU Cooler : Deepcool Gamer Storm=105

main: MSI Z77A-G45=435

SSD : Patriot Wihdfire 120 GB Sata III = 400

hdd: 2XSeagate Barracuda 2TB SATA3(Raid 0)=210x2=420

ODD : Plextor 890 = 50

power: GREEN GP885B=203

case: X5 FUSION=140

vga: firePro V7900=1140

total: 3785000

اگه دسترسی داری به خارج الان سی پی یو 3770K هم اومده که قیمتش در حد همین 2600K هست. اما 20% هم قویتر و کم مصرف تر هست. در ضمن کارایی اون در بیشتر موارد مساوی و حتی بیشتر از 3930K هست . برای 3Dmax هم کاملا مناسبه. کلا این محصول اینتل خودزنی حساب میشه.

بنچمارک مقایسه بین 3770k و 3930K

به نتایج 3Dmax دقت کنین.

لینک به دیدگاه

• ارسال 99
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

قبل از اینکه بحث رو ادامه بدیم، بابت این بنچمارک های فوق العاده از شما تشکر میکنم. واقعا جامع و عالی هست. @};-

همانظور که گفتم این بنچمارک ها خیلی خوب هستن. شما فرمودید که کارتهای AMD کودا ندارن. پس بدرد رندر نمیخورن. درسته؟ بعدش گفتین که تو مایا خوب جواب میدن اما تو مکس اینطور نیست.

خب بر اساس این تصویر میبینیم که مجموع نتایج برای کارت V7900 در مکس مقدار کمی بیشتر از FX2000 بدست آمده. هر چند قیمت این 2 محصول در این لینک کاملا با بازار ایران متفاوت هست. v7900 قیمتش 750 دلار و FX2000 با کمال تعجب 450 دلار هست. اما در ایران قیمت اولی 1140000 و دومی 1350000 هست. :D

111004_Rev_Multi_App_Benchmark.jpg

اگه بخوایم بر اساس قیمت های ذکر شده در لینک نظر بدیم. باید V7900 رو با FX4000 مقایسه کنیم. هر چند قیمتش کمی بیشتر هم هست. اما اینجا هم نتیجه برای مکس ضعیفتر از V7900 بدست اومده. قابل توجه اینکه FX4000 در ایران 2 میلیون تومان قیمت داره. :lol: واقعا عجب بازاری داریم ما. ;)

پس ما مجبور هستیم بر اساس شرایط موجود تصمیم بگیریم. که میبینیم همه چی به نفع V7900 تموم شده.

در مورد مایا که شرایط ناجور یک طرفه هست.

اما من یه چیزی رو متوجه نشدم. شما اول گفتید :(در مورد max اصلا سمت firepro ( و بطور کل کارتهای amd) نروید.)

آخرش هم گفتید :((تاکییدم روی کارت firepro v7900 هست که واقعا کارت فوق العاده ایه).) :-?

فعلا این بحث رو ادامه بدیم. بعد در مورد Cuda صحبت میکنیم.

انصافا الان تاپیک باحالی شده @};-

اول اون اشتباه تایپی شما ر اصلاح کنم که fx2000 نه! فقط 2000! ( quadro 2000 با quadro fx2000 فرق داره)

نکته دیگه اینه که v7900 و quadro 2000 کارتهای هم رنج نیستند! v7900 را با quadro 4000 می سنجند.( لطفا مشخصات آنها را مطالعه و مقایسه کنید)

اینکه در این یک تست همچین نتیجه داده می تواند تابع مسائل دیگه ای هم بوده باشه

در کل، به بنچمارکهای قبل از این هم باید توجه کرد.در 4 تست قبل نتایج به نفع v7900 نیست.

اون قسمتی که گفتم v7900 کارت فوق العاده ای هست نیاز به یکم توضیح داشت که خارج بحثه.فعلا بگذریم :)

در مورد رندر و amd هم نظرم همچنان پا برجاست :)

لینک به دیدگاه

من قبول دارم که کارتهای ورک استیشن خیلی بهترن برای این کار . ولی تو کشور ما این کارتهای قیمت های خیلی بالایی دارن . خیلی بالاتر از قیمت اصلیشون . در نتیجه با بودجه ای که محدوده باید کارت ضعیفتری رو انتخاب کرد که باعث میشه راندمان بیاد پایین . در نتیجه نظر من اینه که کارت ورک استیشن بمونه برای موقعی که دست کاربر کمی باز میشه و میتونه باز هم هزینه کنه . در این صورت فقط کافیه که کارت گرافیک رو عوض کنه و کمتر ضرر میکنه . ولی اگر بخواد پلتفرم سیستم رو عوض کنه علاوه بر CPU باید مادربورد ، رم ( البته ممکنه نیاز بشه ) و پاور رو هم عوض کنه که این باعث ضرر خیلی بیشتری میشه .

تو این کشور همه قیمت ها نجومی هست.برای کارهای خاص یکم بدتره.بودجه دوستمان هم کاملا کافی و مناسب هست.کارتی که پیشهناد دادم ( quadro 4000 ) واقعا کارت قدرتمندی هست ( در رده high end قرار داره : http://www.nvidia.com/object/workstation-solutions.html) + شما به درآمدی که از این کار حاصل می شود و شرایط کار هم توجه کنید.ظرف 2 ماه کل این هزینه جبران میشه.

بدی این کارهای تخصصی هزینه اولیه بالاست و مزیتش اینه که سالها با کمترین تغییر می تونیید نهایت کارایی را داشته باشید( بر خلاف سیستم بازی)

در کل نظر من هم اینه که صرف هزینه برای این کارتها به صرفه تر خواهد بود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اول اون اشتباه تایپی شما ر اصلاح کنم که fx2000 نه! فقط 2000! ( quadro 2000 با quadro fx2000 فرق داره)

نکته دیگه اینه که v7900 و quadro 2000 کارتهای هم رنج نیستند! v7900 را با quadro 4000 می سنجند.( لطفا مشخصات آنها را مطالعه و مقایسه کنید)

اینکه در این یک تست همچین نتیجه داده می تواند تابع مسائل دیگه ای هم بوده باشه

در کل، به بنچمارکهای قبل از این هم باید توجه کرد.در 4 تست قبل نتایج به نفع v7900 نیست.

اون قسمتی که گفتم v7900 کارت فوق العاده ای هست نیاز به یکم توضیح داشت که خارج بحثه.فعلا بگذریم :)

در مورد رندر و amd هم نظرم همچنان پا برجاست :)

بله درسته. quadro 2000 .

درسته هم رنج نیستند من هم در پست قبلی گفتم. اما رنج در بازار ما ظاهرا برعکس مشخص شده. نظر شما این هست که Quadro 4000 که 2 میلیون قیمت داره توجیه قیمت داره نسبت به V7900 با 1140 تومن؟

در کل من بر اساس این تستی که خودتون گذاشتین دیگه مطمئن شدم که Quadro 4000 رقیب مناسبی برای V7900 نیست. در 3Dmax بله. اما در کل اصلا.

من هنوز توجیه نشدم که نظر شما درباره این مسئله چرا به این صورت هست!. شما می فرمایید AMD بدرد رندر نمیخوره. دوست من این حرف شما موقعی معنی پیدا میکنه که نتایج یک طرفه بنفع Quadro باشه. حال اینکه فاصله بسیار نزدیک هست. درسته که quadro 4000 در تست های مکس کمی قویتر ظاهر شده. اما 30 دلار هم گرونتره. اما مسدله اصلی اینه که قیمتش تو ایران چنده؟

در کل بخاظر اینکه بودجه کاملا اجازه خرید کارت های quadro- firepro رو میده. حتما باید تهیه بشه.

حالا دیگه خودتون هر چی صلاح میدونین.

لینک به دیدگاه

بله درسته. quadro 2000 .

درسته هم رنج نیستند من هم در پست قبلی گفتم. اما رنج در بازار ما ظاهرا برعکس مشخص شده. نظر شما این هست که Quadro 4000 که 2 میلیون قیمت داره توجیه قیمت داره نسبت به V7900 با 1140 تومن؟

در کل من بر اساس این تستی که خودتون گذاشتین دیگه مطمئن شدم که Quadro 4000 رقیب مناسبی برای V7900 نیست. در 3Dmax بله. اما در کل اصلا.

من هنوز توجیه نشدم که نظر شما درباره این مسئله چرا به این صورت هست!. شما می فرمایید AMD بدرد رندر نمیخوره. دوست من این حرف شما موقعی معنی پیدا میکنه که نتایج یک طرفه بنفع Quadro باشه. حال اینکه فاصله بسیار نزدیک هست. درسته که quadro 4000 در تست های مکس کمی قویتر ظاهر شده. اما 30 دلار هم گرونتره. اما مسدله اصلی اینه که قیمتش تو ایران چنده؟

در کل بخاظر اینکه بودجه کاملا اجازه خرید کارت های quadro- firepro رو میده. حتما باید تهیه بشه.

حالا دیگه خودتون هر چی صلاح میدونین.

من بطور خاص در مورد max و برای دوستمون که سیستم می خوان عرض کردم.بله در مکس quadro 4000 کاملا توجیه اقتصادی داره.چون کاراییه بالاتر و امکانات بیشتری میده ( رندر منظورمه)

اینکه گفتم amd بدرد رندر نمی خوره نظر شخصیم نبود.کارتهای amd قابلیت رندر ندارند!! شما فقط با کارتهای nvidia و به لطف cuda و تکنولوژی iray می توانید با کارت گرافیک رندر بگیرید.پس کسی که با max کار می کنه به هیچ وجه کارت amd استفاده نمی کنه.انگار داری پول واسه یه چیز ناقص میدی. رندر با کارت گرافیک بسیار بسیار بصرفه تر از cpu هست. تو ایران چون این مسایل کمتر عمومی میشه هنوز اکثرا ذهنیت رندر با cpu را دارند.اگر در مورش بخوانید بسیار جالب هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جدا از ادامه بحث لذت میبرم. به نکته خوبی اشاره کردین. درباره iray یکم بیشتر توضیح میدین؟ ممنون میشم کاربردش رو بگین.

111004_Rev_BM_Iray.jpg

طبق این عکس تفاوت کارایی 2 عدد سی پی یو 6 هسته ای opteron که فک میکنم هر کدومش باید 30-40% از 2600K ضعیفتر باشن، نصف کارایی quadro 4000 رو در این تست دارن. یعنی در این تست میشه کار رو بر دوش سی پی یو انداخت. البته بنظر میاد اگه iray کاربرد تعیین کننده داشته باشه، صحبت های شما توجیه پیدا میکنه.

یکم توضیح بدید تا قضیه روشن بشه.

لطفا ID yahoo رو هم برام پ.خ کن.

ممنونم

لینک به دیدگاه

دوست من اون سی پی یو ها opteron نیستند بلکه xeon x5680 هستند که هر کدوم نزدیک 1600$ قیمت دارند و از 2600k فکر کنم قوی ترند! :p اونم 2تاش با هم ! :wacko:

تو رندر همچین cpu هایی هم به پای کارت گرافیک نمی رسند.جدای از زمان رندر دقت رندر گرافیک هم از cpu بالا تره و خطای کمتری هم داره.برای همینه که در کارهای حرفه ای که از دقت بالایی برخوردارند از گرافیک و کارتهای tesla استفاده می کنند.

در مورد iray اگه تو نت بخونید فکر می کنم پربار تر باشه تا من توضیح بدم.کلا iray با cuda فقط کار می کنه ،بسیار قویه، بسیار دقیقه. همچنین iray2 هم هست که اجازه میدهد از گرافیکهای 2 هسته ای استفاده کنید.iray روی 3ds max 2012 ارایه شد.ولی الان نرم افزارهایی دیگر رندر مثل bunkspeed هم از iray بهره می برند.

ویرایش شده توسط behnam68
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من اون سی پی یو ها opteron نیستند بلکه xeon x5680 هستند که هر کدوم نزدیک 1600$ قیمت دارند و از 2600k فکر کنم قوی ترند! :p اونم 2تاش با هم ! :wacko:

تو رندر همچین cpu هایی هم به پای کارت گرافیک نمی رسند.جدای از زمان رندر دقت رندر گرافیک هم از cpu بالا تره و خطای کمتری هم داره.برای همینه که در کارهای حرفه ای که از دقت بالایی برخوردارند از گرافیک و کارتهای tesla استفاده می کنند.

در مورد iray اگه تو نت بخونید فکر می کنم پربار تر باشه تا من توضیح بدم.کلا iray با cuda فقط کار می کنه ،بسیار قویه، بسیار دقیقه. همچنین iray2 هم هست که اجازه میدهد از گرافیکهای 2 هسته ای استفاده کنید.iray روی 3ds max 2012 ارایه شد.ولی الان نرم افزارهایی دیگر رندر مثل bunkspeed هم از iray بهره می برند.

بله درسته. من اشتباه کردم. درست میفرمایید، هر عدد سی پی یو مذکور قدرتی تقریبا برابر با 2600K دارن. چون 2 تا با هم کار میکنن میشه 2 برابر قویتر.

در مورد iray کمی تحقیق کردم. بهتر بود 2-3 خط در این مورد توضیح میدادید. فرمودین که iray فقط با کودا کار میکنه. مهم اینه که Iray چقدر واقعا مهمه و اینکه مثلا الان استارتر از این قابلیت تا حالا استفاده کرده و بهش نیاز داره یا نه. اگه هم نیاز داره در چه حد؟(سوال من از استارتر این هست : شما با mentalRay کار میکنید؟ با Vray چطور؟ )

براساس مطالبی که من خوندم متوجه شدم که iray یک موتور رندر گیری داخل mentalRay هست . همانطور که میدونید یکی از قابلیت های اصلی منتال ری همین رندر لحظه ای و سریع هست. ظاهرا انودیا سهام شرکت منتال رو بکلی خریده و بهمین خاطر هست که iray فعلا واسه کودا کار میکنه. چوری که من فهمیدم در این موتور پردازنده و کودا بطور موازی کار میکنن و این باعث میشه که زمان بسیار کاهش پیدا میکنه. اما میتونم بگم که در این تست فرقی بین کیفیت تصویر رندر شده توسط کودا و تصویر رندر شده توسط سی پی یو وجود نداره.اما ظاهرا این موتوررندر جدید ، تصاویر واقعی تری در این سطح میده.

مثلا تو همون تصویر که گذاشتم میشه حساب کرد که با رندر یک سی پی یو زمانی در حدود 4 برابر quadro 4000 نیاز خواهیم داشت. جای دیگه هم فرمودین که رندر گرافیک کم خطاتر هست. نظر من هم این هست که کارت بگیریم. اما بحث سره این هست که کدوم کارت؟

یک نکته روهم از یک بزرگواری یادآوری میکنم: هیچ وقت تمام صحبت هایی که میشنوید رو باور نکنید. مخصوصا صحبت های شرکت های سود محوری همچون Nvidia , اینتل و AMD...

تبلیغات یک طرفه و اقواگرایانه ای که انجام میدن باعث میشه بعضی حقایق روشن نشه.

یک مثال ساده از در این مورد هست که اکثر کاربران محترم ازش اطلاع دارن و اون قابلیت فیزیکس هست که انودیا انحصارا زده واسه خودش. مهم اینه که این قابلیت انحصاری در چه حدی مهمه؟ فعلا ثابت شده که حرفهای انودیا تبیلغات الکی بوده و کارتهای خودش هم در موارد بسیاری از اجرای مناسب اون کارها عاجز بودن.

نکته دیگه هم اینه که، هرگز در رقابت تنگاتنگی که شرکتها دارن ، هیچکدوم فضا رو برای ارائه محصولی انحصاری به همدیگه نمیدن و اگه هر کدوم چیز جدید و مفیدی عرضه کنه طرف مقابل هم همین کار با محصول خودش میکنه و تعادل رو برقرار میکنه. اینکه تا کنون شرکت AMD تا حالا درایوری مخصوصی برای استفاده در این قابلیت تا حالا داده یا نه رو نمیدونم. اما شرکت اتودسک کلا لیسانس محصولات خودش رو به AMD هم داده و دست این شرکت برای این کار باز هست. مخصوصا سری حرفه ای Firepro که به احتمال قریب به یقین برای این مسئله هم چاره ای خواهد داشت.

یک راه دیگه هم به ذهن من میرسه: نمیدونم امکانش هست یا نه! به این ترتیب که یک کارت GTX470 که قیمت مناسبی هم داره واسه Iray بگیریم، یک کارت V7900 هم برای کارهای دیگه. اگه مانیتوری با 2 ورودی و مادربردی سازگار داشته باشیم میشه برای کارهای مختلف بین کارتها و مانتیور سوییچ کنیم.

اساتید با تجربه سخت افزار نظرتون چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان نظرتون رو درباره استفاده از 2 کارت اعلام کنید.

اگه مشکلی نباشه، این میشه آخرین تغییرات که فکر کنم مناسب هم باشه :

cpu: corei7 2600K=627

یا خرید 3770K از خارج به قیمت 350 دلار

ram: 4x4Gb 1600 Corsair = 4x 59000 = 236

CPU Cooler : Noctua NH-D14 CPU COOLER Used =99 این کولر خیلی عالی هست از لیون هم میتونین تهیه کنید. البته این کولر دست 2 هست. که قیمت نوش 155 تومن هست.

main: MSI Z77A-GD55 1155 MB=485

hdd: Seagate Barracuda 2TB SATA3=210

power: GREEN GP885B=200

case: X5 FUSION=135

vga 1: firePro V7900=1140

vga 2= MSI 470GTX Twin Frozr II 1Gb GDDR5=350 to 450 قیمت ندارم اگه کسی قیمت داره اعلام کنه.

total: 3932000+100

لینک به دیدگاه

دوست عزیزی که اینقدر ادعا می کنید و می فرمایید اگر به سنگ هم گفته بودی قانع شده بود !

اولا مگر این که این دلایلت رو به سنگ بگی قانع بشه، کلا به سنگ هرچی بگی حرفی نمی زنه !!

شما که ادعات میشه خیلی می دونی، شما این رو نمی دونی تو 3DS Max برای رندر CPU و RAM مهمه که کارت گرافیک 1 میلیونی پیشنهاد کردی و CPU که نصف قیمت اون میشه !!!؟؟

ویرایش شده توسط djc
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیزی که اینقدر ادعا می کنید و می فرمایید اگر به سنگ هم گفته بودی قانع شده بود !

اولا مگر این که این دلایلت رو به سنگ بگی قانع بشه، کلا به سنگ هرچی بگی حرفی نمی زنه !!

شما که ادعات میشه خیلی می دونی، شما این رو نمی دونی تو 3DS Max برای رندر CPU و RAM مهمه که کارت گرافیک 1 میلیونی پیشنهاد کردی و CPU که نصف قیمت اون میشه !!!؟؟

دلیل منفی که به دوستمون دادید رو نمیدونم.!؟

اگر یکبار دیگه این حرکات رو تکرار کنید گزارش میدیم که اخراجتون کنند.

دوست من شما حتی به خودتون زحمت خوندن پست ها رو نمیدید.کارتی که این دوستمون پیشنهاد دادن بیشترین بازده ای تو رندر 3DMax رو داره.بنچ مارک هم که گذاشتند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر شما

الان واقعا بحث شما روی سنگ هستش عزیز؟

من این رو به کنایه گفتم به شما!

بنده هیچوقت هیچ ادعایی در دانایی نداشتم و نخواهم داشت دانش حد و مرزی نداره و ادعایی هم نخواهد داشت!

گرافیکی هم بخاطر ندارم پیشنهاد کرده باشم!

البته من معذرت میخوام کمی تند با شما بر خورد کردم البته دلیل داشت اونم اینه که شما به

کاربر نمونه ی سال 1390 انجمن ، به یکی از بهترین دوستان من ، به یکی از فروتن ترین اعضای انجمن توهین کردید

خوب من دیگه چه باید بگم به شما مجید عزیز رو روز اولی که ثبت نام کردند بنده یادم هستش چیزی که به بنده گفتن واقعا من از شخص دیگه ای

نشنیده بودم که لطف ایشون رو میرسوند!یعنی شما نباید یه پست رو بخونید و غرور شما رو کامل تسخیر کرده که حتی یه پست دوستان رو نمیخونید

فقط میگید قبول دارم؟این درسته؟

من به شما گفتم از جای دیگه ای شما عصبانی هستید عزیز و گفتم حاضرم با شما صحبت کنم این هم نخونید!

بنده دیگه چیزی برای گفتن برام نمیمونه دوستان هم همینطور مگر اینکه شما اقدام به توهین جدیدی کنید!

ولی شما که مشخصه کوتاه نمیاین بنده کوتاه میام!

ببخشید وقت شما رو هم گرفتم از برخورد تند خودم با شما هم عذرخواهی میکنم!

آرزوی موفقیت!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دانیال جان خیلی لطف دارید. @};- باعث افتخار بنده هست که دوستانی مثل شما دارم. @};-

در این مورد هم مشکلی نیست. مهم اون دوستی بود که نیاز به کمک و راهنمایی داشت. ما هم سعیمون رو کردیم تا گوشه ای از واقعیات در این مورد رو روشن کنیم. ممکنه جایی رو اشتباه کرده باشیم. تصمیم نهایی با خواننده(خریدار سیستم) خواهد بود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید مجید جان مثبت های بنده تموم شده @};-

من هم به بودن در اینچنین انجمنی که این اندازه دوستان گلی مانند شما اینجا داریم افتخار میکنم

بحث های شما عالی بود واقعا خیلی تخصصی شده بود واقعا عالی بود!

حوصله ی تمام کاربران اینجا به غیر از بنده که فاجعست حوصله ی شما واقعا فوقوالعادست!

به قول دوستان که میگن این ها چطوری پولی دریافت نمیکنن با این اطلاعات و حوصله :-j @};-

آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان! @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

عجب!!

یعنی اگر طرف 600 تومن از اون کارت گرافیک کم کنه روی CPU بگذاره بنچ مارک ضعیف تری می گیره !!

والا ما تو این 10 - 11 سال که با مکس کار کردیم ندیده بودیم کارت گرافیک اون تأثیری که شما میگید بگذاره !

لطف کنید پس برای این که ما هم از شما یاد بگیریم یه بنچ مارک از اون گرافیک و مقایسه با گرافیک 600 تومنی و CPU 1200 متحیر بشیم !!!!

ممنون که دوستانتون رو راهنمایی میکنید!

شما کلا با 3DS Max کار کردید؟!

ویرایش شده توسط djc
لینک به دیدگاه

میگم اگه خواستید بگید چند تا از بچه ها رو بفرستیم بیشتر تحویلتون بگیرن ! :lol:

اگه مثبت هم خواستید بگید من دارم :blink:

ضمنا به کسی ارتباطی نداره منفی بدم یا مثبت، نظر خودمه!

این تهدید کردنه که گزارش داره ;)

ویرایش شده توسط djc
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

دوستان نظرتون رو درباره استفاده از 2 کارت اعلام کنید.

اگه مشکلی نباشه، این میشه آخرین تغییرات که فکر کنم مناسب هم باشه :

cpu: corei7 2600K=627

یا خرید 3770K از خارج به قیمت 350 دلار

ram: 4x4Gb 1600 Corsair = 4x 59000 = 236

CPU Cooler : Noctua NH-D14 CPU COOLER Used =99 این کولر خیلی عالی هست از لیون هم میتونین تهیه کنید. البته این کولر دست 2 هست. که قیمت نوش 155 تومن هست.

main: MSI Z77A-GD55 1155 MB=485

hdd: Seagate Barracuda 2TB SATA3=210

power: GREEN GP885B=200

case: X5 FUSION=135

vga 1: firePro V7900=1140

vga 2= MSI 470GTX Twin Frozr II 1Gb GDDR5=350 to 450 قیمت ندارم اگه کسی قیمت داره اعلام کنه.

total: 3932000+100

درود بر شما

این پست مجید عزیز در رابطه با خرید قطعات!

دوست عزیز الان به نظر شما چون قیمت CPU پایینتر هستش دارید نسبیت قیمتی میکنید؟

این سی پی یو چون از گرافیک قیمتش پایینتر هست دلیل نمیشه ضعیف باشه کلا

درسته سی پی یو تاثیر بسیاری داره ولی برای کسانی که کار سنگینی ندارند و بیشتربه کار میاد چون

Preview سریعتری رو نیازمند هستند!ممکنه اشتباهی بشه یا موارد مشابه!

شما دوباره پست های صفحات قبل رو مطالعه نکردید؟ :D

حرف ایشون تحدید به جایی هستش میتونم تشریحش کنم برای شما

تا وقتی بحث طوری باشه که با مدارک دقیق حساب نشه و یاری به بحث نکنه بله برای چی باید در بحث شرکت کنه

شما هم که سوزنتون روی این تاپیک گیر کرده ;)

شما الان سریع رفتی سراغ مسئله بعدی قدرت CPU شما هنوز تایید مدارک قبلی رو نکردی!

خیال شما هم راحت لااقل بنده انقدر وقت دارم تا در خدمتتون باشم B) :lol:

ویرایش شده توسط Danial Daneshmand
لینک به دیدگاه

عجب!!

یعنی اگر طرف 600 تومن از اون کارت گرافیک کم کنه روی CPU بگذاره بنچ مارک ضعیف تری می گیره !!

والا ما تو این 10 - 11 سال که با مکس کار کردیم ندیده بودیم کارت گرافیک اون تأثیری که شما میگید بگذاره !

لطف کنید پس برای این که ما هم از شما یاد بگیریم یه بنچ مارک از اون گرافیک و مقایسه با گرافیک 600 تومنی و CPU 1200 متحیر بشیم !!!!

ممنون که دوستانتون رو راهنمایی میکنید!

شما کلا با 3DS Max کار کردید؟!

دوست عزیز شما 10 - 11 سال با max کار می کنید ولی انگار اطلاعاتتون هم مال 10 -11 سال پیش هست. 600 تومان که هیچ! اگه این دوستمون 3000$ هم بده واسه cpu باز هم پرفرمنسش کمتره ( در راستای مطالب قبلی عرض می کنم....)

شما اگه تو این 10 - 11 سال سطح کاریتون پیشرفت می کرد می فهمیدید که تنها چیزی که تو مکس کم میاره یکی رم هست و یکی هم کارت گرافیک.

میشه بگید موقع مدلسازی گرافیکتون و رم بیشتر بکارتون میاد یا cpu? میشه بگید viewport از چی کار می کشه؟ و ....

این از مدلینگ. تو رندر هم که احتمالا اصلا نمی دونستید با کارت می شه رندر گرفت چون مربوط به 10 سال پیش نمی شه. اگر پست های قبلی را بخوانید این قسمت هم به اطلاعاتتون اضافه می شه.تفاوت قدرت رندر cpu و گرافیک هم عنوان شده....

چون شما تو این 10 سال با کارت حرفه ای کار نکردید یا کارتون اماتور هست یا اطلاعاتتون بروز نیست دلیل نمی شه منطق و دلیل و مدرک را رد کنید.مگر اینکه مشکل دیگه ای باشه.

در مورد بنچمارک هم واسه کارت گرافیک و cpu بنده مطلب گذاشتم.در ضمن این بنچمارکها را دوستان در منزل تهیه نمی کنند که هر مدل قطعه ای که شما دوست داشتید ( گرافیک 600 تومنی و 100 تومنی و cpu فلان مدل و .....) را با هم مقایسه کنند و به شما ارایه کنند. فکر می کنم تو این تاپیک مطلب واسه کسی که جویای اطلاعات بوده به اندازه کافی که قانع بشه هست.کسی که منکر منطق هست را نمی شود قانع کرد.

اگر خواستی می تونی پولت را جمع کنی بری اون cpu قشنگه که می گید را بخرید منم رو سیستمم یه quadro 4000 دارم بیا تا با هم تست کنیم که قانع بشی :lol:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میگم اگه خواستید بگید چند تا از بچه ها رو بفرستیم بیشتر تحویلتون بگیرن ! :lol:

اگه مثبت هم خواستید بگید من دارم :blink:

ضمنا به کسی ارتباطی نداره منفی بدم یا مثبت، نظر خودمه!

این تهدید کردنه که گزارش داره ;)

دوست عزیز خودت رو اذیت نکن. حق با شماست.

اگه همه مثل شما بچه های اینجا رو تحویل بگیرن که بفرست بیان ما تشنه تحویل گرفته شدن هستیم.

مثبت و منفی هم هر چقدر دوست داری بده. بازم خوشحال میشیم.

نظرت قابل احترامه.

گزارش هم قابل احترامه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز خودت رو اذیت نکن. حق با شماست.

اگه همه مثل شما بچه های اینجا رو تحویل بگیرن که بفرست بیان ما تشنه تحویل گرفته شدن هستیم.

مثبت و منفی هم هر چقدر دوست داری بده. بازم خوشحال میشیم.

نظرت قابل احترامه.

گزارش هم قابل احترامه.

کشته اخلاقتم! ;)

لینک به دیدگاه

این اولین و آخرین اخطار منه . بعد از این تو این تاپیک و هر تاپیک دیگه ای بی احترامی و توهین دیده بشه با فرد خاطی به شدت برخورد میشه . بحث در مورد مسائل فنی و مربوط به کامپیوتر هیچ مشکلی نداره . هر کسی میتونه نظر خودش رو بده . هر کسی فکر کرد که اون نظر غلطه میتونه نفی کنه ، میتونید مثبت یا منفی بدید ، ولی اگر بی مورد باشه برخورد میشه . اگر بحثها همراه با توهین باشه برخورد میشه . این تاپیک برای گرفتن مشاوره برای خرید قطعاته . نه برای بحث و دعوای بیخود . لطفا حدود رو رعایت کنید . متشکرم .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما 10 - 11 سال با max کار می کنید ولی انگار اطلاعاتتون هم مال 10 -11 سال پیش هست. 600 تومان که هیچ! اگه این دوستمون 3000$ هم بده واسه cpu باز هم پرفرمنسش کمتره ( در راستای مطالب قبلی عرض می کنم....)

شما اگه تو این 10 - 11 سال سطح کاریتون پیشرفت می کرد می فهمیدید که تنها چیزی که تو مکس کم میاره یکی رم هست و یکی هم کارت گرافیک.

میشه بگید موقع مدلسازی گرافیکتون و رم بیشتر بکارتون میاد یا cpu? میشه بگید viewport از چی کار می کشه؟ و ....

این از مدلینگ. تو رندر هم که احتمالا اصلا نمی دونستید با کارت می شه رندر گرفت چون مربوط به 10 سال پیش نمی شه. اگر پست های قبلی را بخوانید این قسمت هم به اطلاعاتتون اضافه می شه.تفاوت قدرت رندر cpu و گرافیک هم عنوان شده....

چون شما تو این 10 سال با کارت حرفه ای کار نکردید یا کارتون اماتور هست یا اطلاعاتتون بروز نیست دلیل نمی شه منطق و دلیل و مدرک را رد کنید.مگر اینکه مشکل دیگه ای باشه.

در مورد بنچمارک هم واسه کارت گرافیک و cpu بنده مطلب گذاشتم.در ضمن این بنچمارکها را دوستان در منزل تهیه نمی کنند که هر مدل قطعه ای که شما دوست داشتید ( گرافیک 600 تومنی و 100 تومنی و cpu فلان مدل و .....) را با هم مقایسه کنند و به شما ارایه کنند. فکر می کنم تو این تاپیک مطلب واسه کسی که جویای اطلاعات بوده به اندازه کافی که قانع بشه هست.کسی که منکر منطق هست را نمی شود قانع کرد.

اگر خواستی می تونی پولت را جمع کنی بری اون cpu قشنگه که می گید را بخرید منم رو سیستمم یه quadro 4000 دارم بیا تا با هم تست کنیم که قانع بشی :lol:

اول این که شما منو نیمشناسید حرف بی خود نزنید ! این مشخصه درک و فهم بالای شماست !!!!!

در ثانی باز هم منو نمیشناسید و کاملا از روی منطق پس صحبت کردید !!!

سوما معلومه توی عمرتون یا با 3DS Max کار نکردید و یا اگر خیلی زحمت کشیده باشید باهاش قوری ساختید! اگر توی مکس هر کدومتون ادعاتون میشه بنده با کمال میل در خدمت برای رقابت و بحث هست :lol: :lol: :lol:

اولا کارت گرافیک در 3DS Max 2013 هم در رندر بیش از 14% تأثیر نداره این از حرف علمی و بررسی شده شما !!

بحث کلی این تاپیک روی نسبت قیمت به قطعات بود که شما اول گفتید به جای این که اون همه پول باس بالا بدیم رم بیشتر می خریم و نتیجه بهتر می گیریم پس چرا الان دارید جاده خاکی می زنید !

کسی توی عمرش یک بار یک پروژه خیلی کوچیک هم کار کرده باشه با مکس هرگز نمیاد این حرف رو بزنه که اون گرافیک توی مدلینگ کمک میکنه!

بنده یک سیستم 4 میلییونی خدا رو شکر دارم که گویا تو مخیله دوستان با سواد مدعی ما هم نمی رسه چجوری کار میکنه !!

عزیزم، زیبا، شما با رم 16 گیگ و یک کارت گرافیک 5870 می تونید تا 20 میلیون POLYGON رو به راحتی توی صحنه کار کنید که اگر شما با این cpu که فرمودید و اون گرافیک بخواید رندر بگیرید (نمیدونم V-Ray میدونی چیه یا نه!!!) فرض میگیرم 10 دقیقه طول خواهد کشید که من حاضرم بنچ مارک هم بذارم که اگر جای قیمت CPU و گرافیکش رو عوض کنید زمان حدود یک سوم شده و هیچ مشکلی هم در کار با صحنه نخواهید داشت !!!

شما اگر ادعاتون میشه که سخت افزار بلدید و من هم به خودم مخدر تزریق کنم و این حرف رو باور کنم، 100% مشخصه که با نرم افزار گرافیکی کار نکردید!

فتوشاپ هم کار کرده باشید تو عمرتون بالای A3 نزدید با DPI 300

با هم اگر ادعایی در موضوع نرم افزار گرافیک دارید، حاضرم در یک تاپیک جدا با کل گروهتون یکجا رقابت کنم، هر چند یک مرد جنگی ... ;)

ویرایش شده توسط djc
لینک به دیدگاه

واسه این که دوستان کمی بیشتر توی فاز قرار بگیرند! گرافیک در رندر فقط روی Texture و Threat های ذره ای دستیاری میکنه و بس! ;)

ویرایش شده توسط djc
لینک به دیدگاه

کاربر عزیز djc . شما مثل اینکه پست قبلی من رو نخوندید . گفتم از کلمات توهین آمیز و کنایه زدن استفاده نکنید . ولی باز هم لحن صحبتتون درست نبود .یرای شما یک اخطار ثبت شد تو سیستم . سعی کنید بعد از این از الفاظ مناسبتری استفاده کنید . دلایل خودتون رو با احترام بیان کنید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...