رفتن به مطلب

3.5 الی 4 تومان برای کار با 3ds MAX

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

عزیزم دنیا دنیای بنچ مارکه!؟بنچ مارک یعنی از تجربه دیگران به نحو احسن استفاده کردن.تجربه شما هم ارزشمنده ولی ظاهرا بین بنچ مارکهای روز با حرفهای شما کمی تناقض وجود داره...

یه بحثی مشابه این بحث رو چند وقت پیش با یکی از دوستان داشتیم که میگفت چطور پردازنده بلدوزر با 8 هسته و 8 ترد 16 مگ کش از پردازنده 2500K با 4 هسته و 4 ترد و کمتر از نصف اون کش میتونه ضعیفتر باشه؟با چند تا بنچ مارکه ساده نتایج مشخصه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 99
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برادران محترم و عزیز و دوستان گلم الان واقعا شما از من انتظار دارین که حرف کدام یکی از دوستان رو گوش کنم واقعا هر کدام از پیغام ها رو میخونم هر کدوم یه چیزی گفتند و نمیشه به هیچ کدوم از حرفایی که زده میشه فکر نکرد.

خیلی خیلی نیاز دارم شدید به این سیستم

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

شما حتما یه کارت مخصوص کار تهیه کن.7900 هایر پرو یا 4000 کوادرو.گرافیکهای دکستاپ اون بازده رو به شما نمیده با یه پردازنده میان قیمت ترجیحا 2600K که میگن یکم قیمتش شل میکنه تو این هفته.چندتا از شرکتها تماس گرفتم و گفتن که تو بار جدیدشون هست.صحتشو فروشندگان تهرانی بهتر میتونن تایید کنند.

بقیه قطعات رو هم که سایر دوستان پیشنهاد دادن.

راستی حتما پاور رو از سری گلد بگیرید که 1000 گلد گرین بهترین انتخاب شماست.

موفق باشید

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

اول این که شما منو نیمشناسید حرف بی خود نزنید ! این مشخصه درک و فهم بالای شماست !!!!!

در ثانی باز هم منو نمیشناسید و کاملا از روی منطق پس صحبت کردید !!!

سوما معلومه توی عمرتون یا با 3DS Max کار نکردید و یا اگر خیلی زحمت کشیده باشید باهاش قوری ساختید! اگر توی مکس هر کدومتون ادعاتون میشه بنده با کمال میل در خدمت برای رقابت و بحث هست :lol: :lol: :lol:

اولا کارت گرافیک در 3DS Max 2013 هم در رندر بیش از 14% تأثیر نداره این از حرف علمی و بررسی شده شما !!

بحث کلی این تاپیک روی نسبت قیمت به قطعات بود که شما اول گفتید به جای این که اون همه پول باس بالا بدیم رم بیشتر می خریم و نتیجه بهتر می گیریم پس چرا الان دارید جاده خاکی می زنید !

کسی توی عمرش یک بار یک پروژه خیلی کوچیک هم کار کرده باشه با مکس هرگز نمیاد این حرف رو بزنه که اون گرافیک توی مدلینگ کمک میکنه!

بنده یک سیستم 4 میلییونی خدا رو شکر دارم که گویا تو مخیله دوستان با سواد مدعی ما هم نمی رسه چجوری کار میکنه !!

عزیزم، زیبا، شما با رم 16 گیگ و یک کارت گرافیک 5870 می تونید تا 20 میلیون POLYGON رو به راحتی توی صحنه کار کنید که اگر شما با این cpu که فرمودید و اون گرافیک بخواید رندر بگیرید (نمیدونم V-Ray میدونی چیه یا نه!!!) فرض میگیرم 10 دقیقه طول خواهد کشید که من حاضرم بنچ مارک هم بذارم که اگر جای قیمت CPU و گرافیکش رو عوض کنید زمان حدود یک سوم شده و هیچ مشکلی هم در کار با صحنه نخواهید داشت !!!

شما اگر ادعاتون میشه که سخت افزار بلدید و من هم به خودم مخدر تزریق کنم و این حرف رو باور کنم، 100% مشخصه که با نرم افزار گرافیکی کار نکردید!

فتوشاپ هم کار کرده باشید تو عمرتون بالای A3 نزدید با DPI 300

با هم اگر ادعایی در موضوع نرم افزار گرافیک دارید، حاضرم در یک تاپیک جدا با کل گروهتون یکجا رقابت کنم، هر چند یک مرد جنگی ... ;)

دوست عزیز این چیزایی که فرمودید را همه دیدن کار کردن کسایی هم که حرف برای گفتن دارن هم زیادن.من منظورم این نبود که شما ترش کنید ، وارد حاشیه نمی شوم خلاصه می کنم، بحث من و دوستان دیگر اینه که چرا شما برای ادعاهایتان دلیل و سند نمی آورید؟ اینکه تو حرف بگیم این قطعه بهتر از دیگری است کار آسانیه ولی آیا دلیلی هم برای ادعا وجود داره؟

این برخورد دوستان با شما بخاطر منطق یکطرفه شماست.بنده در اثبات حرفم بنچمارک و مقاله ارایه کردم.شما هم لطفا سندی ارایه دهید.ما که با هم مشکلی نداریم ، داریم اطلاعاتمان را به اشتراک می گذاریم.

در ضمن خواهشن پست ها را کامل مطالعه کنید ، بحث سر اینه که کدام قطعه کارایی بهتری دارد ( دوستمون از لحاظ مالی هر دو قطعه را می توانند تهیه کنند) همچنین اصلا حرف از v-ray نزدیم.اینجا بحث در مورد i-ray و رندر با کارت گرافیک هست.در مورد مقایسه این دو باز هم مطلب و بنچمارک ارایه شد.اگر نقدی بر آنها دارید و رد می کنید بفرمایید.شما هم یه سند بذارید که cpu از گرافیک تو رندر بهترعمل می کند ما هم در موردش بحث می کنیم.

همانطور که دوستمون هم اشاره کردند این بنچمارکها یک سند علمی و پذیرفته شده و حاصل تجربه دیگران است که میشه ارایه داد.شما هم مطالب و حرف هایتان را با سند اریه کنید تا این مسایل پیش نیاید.

لینک به دیدگاه

شما حتما یه کارت مخصوص کار تهیه کن.7900 هایر پرو یا FX4000 کوادرو.گرافیکهای دکستاپ اون بازده رو به شما نمیده با یه پردازنده میان قیمت ترجیحا 2600K که میگن یکم قیمتش شل میکنه تو این هفته.چندتا از شرکتها تماس گرفتم و گفتن که تو بار جدیدشون هست.صحتشو فروشندگان تهرانی بهتر میتونن تایید کنند.

بقیه قطعات رو هم که سایر دوستان پیشنهاد دادن.

راستی حتما پاور رو از سری گلد بگیرید که 1000 گلد گرین بهترین انتخاب شماست.

موفق باشید

بنده هم حرف دوستمون را تایید می کنم

fx ها سری قدیمی quadro هستند.quadro 4000 مد نظر هست نه fx

در کل حتما یه کارت firepro یا quadro بسته به مطالبی که گفته شد و نتیجه ای که گرفتید تهیه کنید + cpu 2600k + بورد هم از سری z77 بگیرید

موفق و سر بلند باشید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز قبل از اینکه هر سیستمی بخری یک سوال از خودت بکن که ایا میخوای حرفه ای فعالیت کنی یا در سطح مبتدی ؟ با جواب داد این سوال خودت میدونی چه کامنت های رو بخونی و کدوم رو توجه نکنی. اگر هدفت کار حرفه ای هست پس دنبال قطعه حرفه ای برو که دوستان همه کارتهای مخصوص رندرینگ و 3d max رو برات لیست کردن و به خودت شک راه نده !! انویدیا و AMD مریض نیستن که بیان الکی یک خط تولید کاملا جدا برای کارها ی رندرینگ و 3d max بزنن . این کارتها تاثیر غیر قابل مقایسه ای در اون فیلیدی که براش تولید شدن دارن !

اگر هم که دنبال کار حرف های نیستی پس دنبال گرافیک حرفه ای مخصوص این کار هم نمیخواد بری و یک گرافیک معمولی هم برات کافیه.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یحیی جان میشه بدونم، کدوم قسمت از صحبت های دوست خوبمون(djc) ، شما رو بفکر انداخته؟ سوال هایی که در روند تاپیک ازتون پرسیدم رو جواب ندادید! چرا؟ نوع کارتون هنوز برای من مشخص نیست. اما در هر حالتی که حساب کنید، پردازنده 2600K , 3930K تو 3ِDsmax کارایی مشابه و نزدیکی دارند. اما اگه 3770K گیر بیارید کاراییش از 3930K که 1.300.000 پولشه بالاتره. مدارک هم که قبلا خدمتون دادم. نکنه میخواید 3960X بگیرین؟

من پیشنهاد میکنم سیستم ی که پیشنهاد دادم رو فعلا بدون کارت FirePro و Quadro بردارید. بقیه قطعاتی هم که لیست شده رو با خیال راحت تهیه کنید. 1 هفته باهاش کار کنید اگه راضی نبودید اون کارتها رو تهیه کنید.

بهتون قول میدم فراتر از انتظار شما خواهد بود.

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

دوست عزیز قبل از اینکه هر سیستمی بخری یک سوال از خودت بکن که ایا میخوای حرفه ای فعالیت کنی یا در سطح مبتدی ؟ با جواب داد این سوال خودت میدونی چه کامنت های رو بخونی و کدوم رو توجه نکنی. اگر هدفت کار حرفه ای هست پس دنبال قطعه حرفه ای برو که دوستان همه کارتهای مخصوص رندرینگ و 3d max رو برات لیست کردن و به خودت شک راه نده !! انویدیا و AMD مریض نیستن که بیان الکی یک خط تولید کاملا جدا برای کارها ی رندرینگ و 3d max بزنن . این کارتها تاثیر غیر قابل مقایسه ای در اون فیلیدی که براش تولید شدن دارن !

اگر هم که دنبال کار حرف های نیستی پس دنبال گرافیک حرفه ای مخصوص این کار هم نمیخواد بری و یک گرافیک معمولی هم برات کافیه.

لب کلام همین بود....

تصمیم گیریش کار 1 دقیقه هست یه دو دوتا چهارتای سادست.

سخت نگیر اونقدرها هم پیچیده نیست آقا یهیا... :)

لینک به دیدگاه

با تشکر از دوستانی که نمیدوند کسی که می خواد 4 میلیون تومن پول کیس بده می خواد حرفه ای کار کنه یا مبتدی !!!

در ثانی کدوم آدم عاقلی میاد به جای V-Ray با IRay کار کنه که معلومه این حرف رو فقط زدید که اثبات کنید کارت گرافیک هم تأثیر مثبتی داره :lol: :lol:

به زودی یک پست کامل علمی، نه فقط با جستجوی 2 کلمه ای در گوگل!!!!! ارائه خواهم داد تا معلوم بشه کی بادلیل حرف میزنه و کی با جستجو تو گوگل!! :blink:

ویرایش شده توسط djc
لینک به دیدگاه

و چطوره دوستانی که کارت گرافیک قوی تری می سازن از روی عقل بوده، ولی باس بالاتر نه !! :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز ارائه کن چه اشکالی داره بحث میکنیم با دوستان در موردش ;)

درست هم که باشه کسی منکرش نیست :)

باس رو هم حل کردیم ولی به دلیلی که خودتون میدونید و بنده گفتم قانع نمیشی شما :D ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من فکر نمیکنم شما زمان زیادی واسه ارائه مدارک داشته باشین. تا حالا که همش شعر و غزل گفتین. پس کی...؟

متاسفانه گیرایی خوبی ندارین. احتمالا موقع تاپپ کردن خیلی بخودتون فشار میارین و عصبانی میشین. موقعی هم که کسی عصبانی بشه توانایی مغز برای فکر کردن چندین برابر کم میشه. و نتیجش میشه پست های گهربار شما. و عدم تمرکز در سر هم بندی جملات در یک پست و ویرایش چند باره پست ها.

من شدیدا منتظر ارائه مدارک شما هستم.

من تو پست قبل سوال نکردم : کاربرد یحیی خان حرفه هست یا مبتدی! بلکه پرسیدم با کدوم بخش 3Dmax کار میکنه. vray - mentalRay(iray) و...

شما نصف شب میای پای کامپیوتر حوصله خوندن پست ها رو که نداری. فقط هر جارو که دوست داری میبری میای اینجا تحریف میکنی.

با حرفهایی که الان زدید مشخص شد که جایگاه موتورهای رندر رو بدرستی نمیشناسید.vray کجا و iray کجا؟ از این خنده دارتر نمیشه.

خیلی دوست دارم میرفتید پیش آقای حسینی و اون دستمون آقا بهنام. یک انیمیشن رو رندر میگرفتین تا مشخص بشه سی پی یو شما قویتره یا کوادرو آقا بهنام.

لینک به دیدگاه

عجب !!

شما که خیلی متوجه هستید، بفرمایید I-Ray کجا و V-Ray کجا ای سنبل تمرکز و آگاهی!

بله آدم وقتی حرف مفت یه گله آدمی که گوگل رو ازشون بگیرن دیگه حرفی واسه گفتن نداره و اینقدر هم خودشون رو تحویل می گیرند بر می خوره، معلومه که جای افسوس و ناراحتی داره ...

لینک به دیدگاه

شما فقط بنچ مارک بلدید، اونم نه خودتون بلکه با جستجو و لینک دادن :lol: :lol: :lol: :lol:

کسی که می خواد V-Ray کار کنه بنچ مارک کارت گرافیک و هزینه کردن روی اون چه فایده ای داره ؟!! :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

کلا خیلی پرت تشریف دارید ! ;)

لینک به دیدگاه

یه چیزی از i-ray شنیدید و واسه این که تو بحث قبول نکنید بی راهه رفتید دارید بحث رو کاملا ناشیانه جمع و جور می کنید!

ضمنا اگر من فشار به مغزم میارم، شما فشار ... :lol: :lol: :lol:

لینک به دیدگاه

کاربر Dj_aghamajid و کاربرdjc .مثل اینکه تذکرات من برای شما هیچ ارزشی نداره . عرض کردم از کنایه زدن و توهین پرهیز کنید . به همدیگه احترام بذارید . ولی توجه نکردید . مخصوصا djc که یک باز تذکر مستقیم گرفتن . یک بار دیگه از طرف هر کدوم از کاربر ها این مسئله تکرار بشه ، دسترسی اون کاربر به انجمن به حالت تعلیق در میاد . فرقی هم نمیکنه کی باشه . این اخطار آخره :angry: [-(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Oh%20Go%20On.gifrolling%20on%20the%20floor.gif :clapping:

مواظب خودت باش. مواظب کامپیوترت هم باش.Shame%20On%20You.gif

دارم از شما ادب یاد میگیرم. مواظب افکارت باش.

شب بخیر.(حیف که دوران حضورت در لیون به پایانش نزدیک شده) داشتیم تمرین صبر میکردیم.talk%20to%20the%20land.gif

حامد جان هر جا من اشتباه کردم بهم بگو تا بدونم. طرف چندین بار بهم توهین کرد. من چی کار کردم؟ فقط احترام

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز شما مشخصه عصبانی هستید کاملا تتمام حرفاتون جدایی داره

جملاتتون کامل نیست کامل مطالعه نمیکنید که نشونه از خستگی هست همچنین یه شکلک رو طولانی استفاده میکنید باز هم بگم :D

یه روز صبح با انرژی سر حال و خخوشحال تشریف بیارید مطالعه میکنیم بحث میکنیم!

اینجا بحث هستش ولی نه برای افراد بی حوصله من هم حوصله ندارم کلا شرکت نمیکنم اطلاعاتش هم ندارم

بنچمارک مگه چه مشکلی داره عزیز وقتی ما بودجه نداریم همه جور سیستمی رو تست کنیم باید از چارت و بنچمارک استفاده کنیم

گوگل هم موتور جستجو هست چیز خاصی نیست من منابع رو گم میکنم از گوگل استفاده میکنم!

کاسه داغتر از آش دارم میشم بنده!

ببخشید حامد جان من هیچ توهینی ندارم ایشون هم یه کاربر محترم مثل ما توصیه ی کوچیک هست :) ;)

میجد جان منظور حامد جان فقط توهین نیست بلکه ادامه ندادن موضوع هم جزئش هست!

ویرایش شده توسط Danial Daneshmand
لینک به دیدگاه

من فکر نمیکنم شما زمان زیادی واسه ارائه مدارک داشته باشین. تا حالا که همش شعر و غزل گفتین. پس کی...؟

متاسفانه گیرایی خوبی ندارین. احتمالا موقع تاپپ کردن خیلی بخودتون فشار میارین و عصبانی میشین. موقعی هم که کسی عصبانی بشه توانایی مغز برای فکر کردن چندین برابر کم میشه. و نتیجش میشه پست های گهربار شما. و عدم تمرکز در سر هم بندی جملات در یک پست و ویرایش چند باره پست ها.

مجید جان این جاهایی که قرمز کردم کنایه و توهین نیست ؟ کنایه ها و توهین های کاربرdjc کاملا مشخصه و نیاز به توضیح نداره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینا رو من کی گفتم؟: الان. چند تا منفی تا حالا بمن داده. از خودش بپرسین. چند بار توهین کرده؟ تذکر خالی جوابگو هست از نظر شما؟

دانیال جان من اصلا کاری بهش نداشتم. من به یحیی خوان کمک میکردم. اما هی میومد یه چیزی میگفت. صبر هم حدی داره!

من الان خستم. فردا در موردش صحبت خواهیم کرد.

شب بخیر

لینک به دیدگاه

مجید جان صفحه قبل رو ببین . همون جا گفتی . با ایشون هم برخورد مناسبتری میشه . این فروم جای توهین و بی احترامی نیست . ایشون این تاپیک رو به هم زدن .

لینک به دیدگاه

اول اين که اگر واقعا منصفانه نگاه کنيد، من بجز اولين پستم که نه توهين بود بلکه تند بود، هر جا صحبتي کردم بحث دفاع از خودم بوده در پاسخ به بقيه!

و اين که شما هنوز نمي دونيد تو ادبيات صحيح فارسي بايد جدا بنويسد بعد از من ايراد مي گيريد؟ (مي گيريد درسته نه ميگيريد!)

بيشتر مطالعه آزاد داشته باشيد که سوء تفاهمات رفع بشه!

1- اول از همه الگوريتم محاسباتي رندرينگ در انواع بخش ها رو مطالعه کنيد متوجه بشيد اصلا رندرينگ چيه و چجوري محاسبه مي شه!

اگر سخت بودم از مترجم ها مي تونيد استفاده کنيد که اشاره شده کدوم بخش هاي سخت افزاري عهده دار محاسبات اون ها هستند:

http://www.cgg.unibe...ring-algorithms

2- اين رو هم ترجمه کنيد:

http://www.3dmd.net/...ssion-5688.html

3- اين جا هم اشاره شده که طرف نسبت هزينه اي که انجام بده چجوري باشه:

http://www.hardwarea...nt/topic/71764/

4- اين هم که مختصر مفيد:

http://forum.daz3d.c...324b07e840d947c

5- اگر تواناييشو داريد اين رو هم بخونيد:

http://www.google.co...EV1qtdzMszwliGA

6- اين ها هم براي بنچ مارک دوستان عزيز:

http://fireuser.com/...ender-times.png

http://www.nor-tech....k-Results-1.gif

http://en.community....12.fig3namd.jpg

http://desmond.image...png&res=landing

---------

اين ها هم ديگه ختم کلام :

http://www.legitrevi...1650/3dmark.jpg

http://www.legitrevi...1665/3dmark.jpg

:lol: ;)

مدارک و دليل کافيه ؟!! نه فقط رندرينگ بلکه کل محاسبات رو هم نشون ميده ! :D

ویرایش شده توسط djc
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عجب !!

شما که خیلی متوجه هستید، بفرمایید I-Ray کجا و V-Ray کجا ای سنبل تمرکز و آگاهی!

بله آدم وقتی حرف مفت یه گله آدمی که گوگل رو ازشون بگیرن دیگه حرفی واسه گفتن نداره و اینقدر هم خودشون رو تحویل می گیرند بر می خوره، معلومه که جای افسوس و ناراحتی داره ...

این دوستان منفیشون به ماهم سرایت کرده و از طرفی این ادبیات در حالی که همه رو داره جمع میبنده درست نیست.درسته شاید روی سخنش به شخص خاصی باشه ولی به هر خواننده و نویسنده مطلب در این تاپیک داره توهین میشه.حامد جان رسیدگی کن و تاپیکهای اینچنینی رو حذف کنی بهتره.

لینک به دیدگاه

درود

متاسفانه با وجود اخطار هایی که قبلا همکار انجمن آقا حامد به کاربر djc داده بودند ایشون همچنان به لحن بی ادبانه خود در نوشتارشون ادامه دادند و این موضوع نهایتا منجر به اخراج همیشگی ایشون از انجمن شد.

سایر دوستانی که در این تاپیک رعایت قوانین انجمن رو در ارسال پست هاشون ندارند مطمعن باشن که در صورت تکرار برخورد قاطعی باهاشون میشه.

امیدوارم از این به بعد با چالش های سالم و پست های محترمانه در ارتقای سطح کمی و کیفی اطلاعات کاربران انجمن حرکت موثری انجام بشه و شاهد این قبیل مشکلات در تاپیک ها نباشیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...