رفتن به مطلب

تجربه های شما از مشکلات و خطاهای سیستم و راه حلی که پیدا کردید

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 20 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام فرجام جان

فرشته ی نجات منی ?

لینک به دیدگاه

• ارسال 366
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
در در 1397/10/09, 18:09:02، DPSYS گفته است :

درود و تشکر فرجام عزیز

حالتون چطوره ؟ امیدواریم که هرچه زودتر سلامت کامل پیدا کنید و به انجمن برگردید چون جای شما در انجمن واقعا خالیه!

امیدوارم همیشه سلامت و سر حال باشید.?

سلام عزیز دل 

قربانت ای بد نیستم با دارو و رژیم غذایی فعلا دارم سر میکنم تا ببینیم چی میشه ، حدود دو هفتست که اجازه ندارم برای خوابیدن بیش از یکی دو ساعت دراز بکشم و باید به شکل نشسته بخوابم مگرنه سیستم گوارشیم نمیتونه درست کار کنه (برای همینه که میگن افرادی که طولانی میخوابن سیستم گوارشیشون تنبل میشه، خوابیدنش مسئله نیست بلکه درازکشیدن طولانی مدت بعد از وعده های غذایی هست که مسئله هست)

ممنونم از احوال پرسیت

به همچنین شما

در در 1397/10/10, 02:06:27، ASTS گفته است :

سلام فرجام جان

فرشته ی نجات منی ?

سلام خوبی؟

این مشکل رو داشتی شما هم؟:D شاید راه حل موقتی باشه امابا توجه به اوضاع اخیرم حداقل  مشکل مغز درد از روم برداشته شده با این روش!?

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام خوبی؟

این مشکل رو داشتی شما هم؟:D شاید راه حل موقتی باشه امابا توجه به اوضاع اخیرم حداقل  مشکل مغز درد از روم برداشته شده با این روش!?

قربونت تو خوبی؟

اره به شدت هم دردناک بود ? دیگه همش کلیک راست میکردم بجای چپ از ترس اینکه چیزی نابود نشه، بعد فکر کنم با من هم بدجوری مشکل داشت چون دقیقا تو لحظات حساس بازیش میگرفت ?

اره الان تازه به ارامش رسیدم ? (البته چه ارامشی که دوتا از فن های سیستم به صدا افتادند ☹️)

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

دوستان جریان چیه وقتی رم رو میذارم روی اسلات A سیستمم تصویر نمیده ولی میذارمش رو اسلات B راحت بالا میاد ؟

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

برنامه ها و قابلیت های جذابی که شرکت ها سر قطعات گران قیمتشون قرار میدن به این شکل کار میکنه :/

123.thumb.jpg.dab5766a4865524344434ea23f016415.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

20190320_134522-compressed.thumb.jpg.1588c76de803d0798412fe43d8defa72.jpg20190320_134523-compressed.thumb.jpg.58383f04af592375dd5052d2a15958f0.jpgسلام من مدتیه یک مشکلی پیداکردم که دیگه هر کاری میکنم رفع نمیشه 

قبلا چند بار پاک میکردم .net و یا میرفتم در سیف مد نصب میکردم درست میشد 

من رم تیم گروپdelta rgb دارم  اخیرا یکی از رم ها فرمان ار جی بی نمیگره بعد اپدیت کردم ویندوز رو به 1809 دیدم بکل برنامه رو بخواد باز کنه استاپ ورکینگ میده و یا اصن تو محیط خود ویندوز نصب نمیشه (فقط در سیف مد اونم ارور(2)!! cant open AslO .sysداخل فروم ها دیم اکثرا مشکل مشابه منو در اپدیت های جدید ویندوز 10 دارن البته چون برنامه تیم گروپ(Blitz) از بیس با برنامهAura برای ایسوس یکی هست دیدم دقیقا این مشکل رو اونام در ایسوس دارن البته من مادر بردم گیگابایت هست  و قبلا میشد از rbg fusion مود های رم رو تعویض کرد 

الان یا فرمان نمییره مود های rgb و یافقط یکیش 

اسلت های رم هم جابه جا کردم ولی بازم همونی که فرمان نمیگیره روی اسلت جدید هم مشکل داشت 

رم ها در سیستم شناخته شدن و با عنوان dual و حجم16384 مگ شناخته شدن و بنظرم بعیده رم سوخته یا نیم سوز شده باشه یا حداقل بخش فرمانگیری rgb سوخته و...

سوالم اینجاست کسی یوده در ایسوس مورد مشابه  در مادر بردش داشته باشه ؟

البته بگم برای رفع مشکل  ارورAslO.sys  گفتن باید انلاک کنم فایل زیپ رو ولی چنین گزینه ای نیست من میرم 

Screenshot_20190320-162557_Gallery-compressed.thumb.jpg.58c9bf1d102c11c1d73fb7b0b7cf8261.jpgScreenshot_20190320-162601_Gallery-compressed.thumb.jpg.f7bb2ec1a38b2b103b13c7e3e7d63f9e.jpg

Screenshot_20190320-162553_Gallery-compressed.thumb.jpg.96ac189e70ecc7b4a7ef93aed455570d.jpg

ویرایش شده توسط mohammadhossein
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام به دوستان عزیز میخواستم این تجربه رو با شما در میون بزارم..

داستان از این قرار هست که من سی پی یو 7700 دارم با مادربرد H170 Pro Gaming و آخرین آپدیت بایوس منتهی دمای سی پی یو تحت تست Aida64 و Prime95 به بالای 75 میرسید هرچند این دما خیلی بالا نیست ولی برای سی پی یو 7700 معمولی که اور نمیشه و توربو نهایت تا 4 گیگاهرتز بیشتر نداره نباید اینقدر باشه.. کولر هم نوتوس 100 داشتم که بعد با کولرمستر MasterAir Pro 4 تعویض کردم و بعد متوجه شدم دما فقط 3 الی 4 درجه اونم تحت لود کامل بهتر شد و در حالت بیکاری کاملا دما با کولر قبلی مشابه و برابر 33 هست یعنی عملا تفاوت دمایی خاصی بین یه کولر با دو هیت پایپ و کولر 4 هیت پاپ و هیت سینک بزرگتر دیده نمیشد

در قدم بعدی ذهنم به سمت ولتاژ سی پی یو رفت و دیدم تحت لود کامل ولتاژ Vcore نه VID به 1.250 میرسه که البته برای فرکانس 4 گیگاهرتز هم ولتاژ بالایی نیست و اکثرا 7700 های معمولی با همین ولتاژ دمای بالای 60 نمیگیرن نمیدونم شاید از شانس ما کلا خبری از همون خمیربی کیفیت  زیر IHS نیست :/ به هرحال تصمیم گرفتم با سه ابزار مختلف XTU و Throttlestop و بایوس اقدام به آندرولت سی پی یو کنم و بعد از استرس تستهای مختلف در نهایت تونستم به مقدار 160mv ولتاژ سی پی یو رو تحت لود کم کنم بدون اینکه هیچ گونه تاثیری در ناپایدار شدن سیستم بوجود بیاد سی پی یو تقریبا روی کاهش 180mv بلواسکرین میداد و روی کاهش 195mv فریز میکرد... تاثیری که این کاهش ولتاژ رو سی پی یو گذاشت واقعا باورکردنی بود و ولتاژ Vcore در لود کامل به 1.100 رسید دما نهایت و در بدترین حالت prime95 دیگه بالاتر از 62 نمیرسه و در گیمهای سی پی یو محور مثل Battlefield V هم بین 40 تا 55 هست بیش از 15 درجه اختلاف دما فقط بخاطر اعمال ولتاژ غیرضروری بوجود میومد.. البته این مقدار چیزی نیست که من به شما بگم چقدر کاهش بدید باید خودتون شروع به کم کردن کنید تا جایی که سیستم کرش کنه و بعد کم کم ولتاژ ببرید بالا حتی دو پردازنده یکسان  هم از این لحاظ عین هم نیستن و این به شانس شما برمیگرده که چیپ سی پی یو شما چقدر با کیفیت و آستانه تا کجا باشه باشه شاید بنده هم خوش شانس بودم که تا این حد کاهش ولتاژ تونستم بدم و سیستم مثل روز اولش پایدار هست

شما هم اگر مشکل دما با سی پی یو خودتون دارید حتما و با خیال راحت این راه حل رو انجام بدید حتی همه افراد میتونند بدون نگرانی از هیچگونه آسیب به سی پی یو اقدام به کاهش ولتاژ اون کنند فقط نکته اینجا هست که کاهش ولتاژ بیش از حد فقط باعث کرش کردن سیستم یا بلواسکرین میشه و هیچگونه خطر دیگه ای در پی نداره و برنامه XTU هم بهترین برنامه ست حتی اگه ولتاژ خیلی پایین بدید خودبخود تنظیمات رو دیفالت میکنه روی بوت بعدی از بایوس بهتره چون اگر در بایوس شما ولتاژ رو خیلی کم کنید و سیستم کرش کنه باید حتما باتری مادربرد در بیارید و بایوس کلیر کنید... کاهش ولتاژ از طریق Offset حتی باعث افزایش طول عمر سی پی یو هم میشه و صرفا فقط برای کسانی که اور میکنند هم نیست و بهترین راه حل واسه کاهش دمای سی پی یو بعد از انتخاب یه کولر مناسب هست.. خطرو ریسک  کلا در قطعات سیستم متوجه افزایش ولتاژ هست پس دقت کنید موقع کاهش علامت offset منفی باشه نه مثبت و البته سی پی یو های اور شده معمولا هم تا 1.400 ولتاژ میگیرن بنابراین تا اون مقدار حاشیه امنیت وجود داره و جای نگرانی نیست

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

با اجازه اقا حامد گل که امروز کلی زحمت دادم بهشون . 

دوستان یک موردی امروز واسه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال بنده پیش اومد که هر چی دنبال کردم به نتیجه خاصی برای حل مشکلش نرسیدم ... اقا حامد عزیز زحمت کشیدن یک برنامه رکاوری رو برای بنده ارسال کردن که با بد بختی هر چی تمام تونستم کرک کنم اون رو و باز هم نتیجه نگرفتیم پایان کار . دیگه فکر سپردن اون دسته شرکت های معروف در این زمینه بودم به یک راح حل رسیدم واسش !

مشکل اصلی من این بود که هاردم شناخته میشد توی ویندوزولی فرمتش به RAW تغییر کرد و باز نمیشد و مرتب ارور میداد که باید فرمت شه !

خیلی ساده عرض کنم . 

نرم افزار موجود در پیوست رو دانلود و کرک کنید. رمز فایل هم توی پوشه هستش !

بعد برید باز کنید برنامه رو و خیلی ساده توی محیطش هارد اکسترنالتون رو انتخاب کنید و بذارید سرچ کنه فایل هارو !

حینه اینکه داره سرچ میکنه فولدرهایی که مد نظرتونه رو ذخیره کنید توی سیستمتون. این نکته رو توجه داشته باشید که حینه سرچ کردن برنامه فایل هارو با فرمت اصلیش یعنی NTFS میشناسه و به محض اینکه توقف جستجو رو بزنید دوباره خود ویندوز فایل هارو میخونه و برمیگرده سر فرمت RAW و باز غیر قابل دسترس میشن فایل ها . پس حتما حینه اینکه داره جستجو میکنه این کار رو انجام بدید.

من خودم یک نرم افزار دیگه رو خریداری کردم . ولی خب اینم همون کارو انجام میده .موفق باشید

ReclaiMe.File.Recovery.Ultimate.2.0.2174.rar

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام دوستان

یک موردی رو بگم در مورد آپدیت های جدید ویندوز 10 که شاید خیلی هاتون تجربش کرده باشید..

بحث شیرین کند شدن سیستم..

اقا ما یه مدت بود میدیم بوت که اصلا به صورت غیر طبیعی زمان میبره..

وقتی هم که ویندوز بالا میاد باید 3 دقیقه صبر کنی تا دستگتاپ از حالت فریز در بیاد

یعنی سیستم شده بود مثل پاتریک تو باب اسفنجی

ما یه مدت اینطوری  سر کردیم  هی به خودم میگفتم حتما هارد مشکل پیدا کرده

فرض کن سیستم رو روشن میکردی تا میخواست ویندوز ران بشه سیستم میرفت رو پاورسیوینگ مود .. اصن یه وضعی ..بعد باید 2 یا 3 بار ریست میکردی تا بیاد بالا..

لگ و کندی فراوان تو بازی ها.. مخصوصا فالوات 76 که جدید نصب کرده بودم... به صورت مسخره آمیزی بازی لگ داشت.. هی میگفتم اخه لامصب این محیط چیزی نداره.. چرا لگ میزنی آخه..فاااک

تا آخر 3 روز پیش زدم و همه آپدیت های 2019 ویندوز 10 رو آنیستال کردم...

باورتووووووووون نمیشه سیستم چقدر محشر شده

بوت شده کمتر از 2 دقیقه 

اون مشکل فریز شدن یا پاورسیوینگ مود همه حل شده.....از همه باحالاتر..لگ خیلی از بازی ها مخصوصا فال اوت برطرف شده..

حتما اگه شما کندی بدی توی سیستم دیدید، این مورد رو بررسی کنید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، amir.Forums گفته است :

Error.jpg.3367ce9230fe91811a6e03a9b8946b87.jpg

version windows.jpg

درود دوستان یا بهتره بگم استادان گرامی

راستش باکلی ذوق و شوق با کمبود حجم بهرروی ویندوز جدید رو دانلود کردیم و نصب کردیم که با این ارور حسابی توی ذوقمون خورد. آیا راه حلی داره که نخوایم بهمون ویندوز قبلیمون برنگردیم؟البته غیر از راه حلهای آوردن ستاپ اصلی روی دسکتاپ یا تغییرات رجیستری و یا سیستم گانفیگوریشن...
چون بغیراز راه حل آوردن ستاپ اصلی روی دسکتاپ هیچکدوم ازون راهکارها جواب نداد .

اینم عکسی از اون ارور معذرت میخوام بلانسبتتون لجن که تقریبا در 95 درصد ستاپ و نصب کردنها باهاش مواجه میشیم.
.اینکه جمع میبندم چون بادوتا از رفیقام همزمان ویندوز رو نصب کردیم

اینکه خدمتتون میگم بغیر از اون راه حلها
چون قبل ازاینکه مزاحم شماها بشم خودم انواع اقسام تحقیقها و سرچهارو انجام دادم و هرکاری ازدست خودم برمیومد کردم.ولی نشد که نشد و بهمین خاطر مزاحم شماشدم که فکر کردم شاید یه فوت کوزه گری داشته باشه که شماها بهم یادبدین.
بهرحال پیشاپیش سپاس از وقتی که میزارید واسه رفع مشکلاتی واسه کسایی امثال من

اینم ورژن ویندوزی که نصب کردم هست .
که هردو شات اسکرین گرفتم و آپلود کردم به این منظور که شاید از روی تصویر بهتر بفهمید مشکل ازکجاست؟

معذرت میخوام چجوری باید توضیح بدم
هر نرم افزار
هربازی
هر درایوری که میخوام نصب کنم در ویندوز جدید این ارور که عکسش رو گذاشتم میده.
همونجاهم توضیح دادم مشکلم فقط نصب درایور گرافیک نبوده که در قسمت گرافیک بخوام پست بزارم.
حالا شما راهنماییم کنید که کجا باید راهنمایی بخوام؟؟؟

رفع مشکل در هنگام نصب نرم افزارها و پیغام خطای Error launching installer !!!
http://basani.4kia.ir/info2/76592/رفع-مشکل-در-هنگام-نصب-نرم-افزارها-و-پیغام-خطای-Error/

در پستهای قبل هم توضیح دادم که این روشهارو امتحان کردم و به نتیجه نرسیدم و بازهم توضیح دادم که اگه راه حلی غیرازاینها دارین که بقول معروف فوت کوزه گری باشه بهم بگید ممنون میشم.
پ.ن خیلی خیلی مهم :
جسارتا باید خدمتتون عرض کنم که دقیقا همین نوشته هارو در فرومهای دیگه هم کپی کردم تا ببینم کجا زودتر به پاسخم میرسم .

لینک به دیدگاه

درود بر دوستان

این تاپیک برای مشکلاتی هست که داشته اید و راه حلش را یافته اید. به گمانم درست نیست جای طرح پرسش باشد. برای چنین موردهایی تاپیکهای گوناگونی در انجمن هست و در صورت نیاز می توان تاپیک جدید ساخت. مدیران اگر صلاح می دانند پستهای اضافی را به تاپیک دیگری منتقل کنند.

@ARMIN

@Hamed

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان گرام

یه مشکلی خودم داشتم و راه حلش رو پیدا کردم میخواستم مطرح کنم.

دوستانی که مادربرد های سری tuf ایسوس رو دارن که قست audio اونها از dts پشتیبانی میکنه(dts :صدا رو تقویت میکنه و 3 حالت مختلف برای استفاده در بازی های مختلف داره که یکی از حالت هاش جون میده برای pubg lovera برای برجسته کردن صدای پا....و این نرم افزار در درایو صدا مادربردهای tuf ایسوس بطور اختصاصی وجود داره)

مشکلی که من با این نرم افزار داشتم این بود وقتی درایو های جدید صدای ایسوس که حجمشون تقریبا 70 80 مگ بود رو نصب میکردم و میخواستم از dts استفاده کنم یا کلن فریز میشد یا کلن کار نمیکرد و یا بعد از یه مدتی از کار می افتاد که متوجه شدم اگر آپدیت بشه از کار میوفته.

راه حل:مراجعه به سایت ایسوس قسمت مخصوص مادربردتون ...ساپورت و درایور ها 

درایو صدایی رو دانلود کنید که حجمش 650 700 مگ باشه و بعد از نصب dts رو یکبار اجرا کنید و بعد اون رو در فایروال آنتی ویروستون یا خود ویندوز بلاک کنید تا نتونه به اینترنت وصل بشه و حالا بدون هیچ مشکلی ازش استفاده کنید و لذت ببرید.

برای فعال کردن قابلیت dts روی اسپیکراتون برید قسمت setting نرم افزار audio realtek و صدا را از hd بزارید گزینه ی کنار اون و این قابلیت روی اسپیکراتون هم فعال میشه.

واقعا تفاوت dts on و off زیاده تست کنید تا بفهمید.

مشکل بعدی که راه حلش رو پیدا کردم

مشکل دوستان با نرم افزار aura ایسوس در ورژن 1903 ویندوز 10 هست

1.جدیدترین آپدیت aura رو از سایت ایسوس بگیرید

2.بعد از نصب اگر notresponding یا ارور های دیگه ای داشت کافیه یه درایو قدیمی از aura ایسوس رو بگیرید و داخل فولدر اون برید و فقط aura service رو نصب کنید نه خود برنامرو فقط aura سرویس و تست کنید میبینیت که aura درست شده .

3.aura بعد از هر آپدیتی که برای کارت گرافیکتون انجام میدید بهم میریزه(nvidia driver ) همین مراحل رو انجام بدید مشکلش حل میشه.البته قبلش کامل uninstale کنید و بعد مراحل بالا رو انجام بدید.

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

یکی از دوستانم سیستمش روشن نمیشد رسما یه روز کامل دنبال درست کردن سیستمش بود.

بوق گرافیک میزد سیستمش، گرافیک رو اورد تست کردم سالم بودش رفتش خونه گرافیک رو وصل کرد

بهش گفتم بجای hdmi با کابل dvi به مانیتور وصل کن و در کمال ناباوری سیستم بدون مشکل روشن شد!

بوق گرافیک داشت میزد برای خرابی کابل ( شاید هم سوکت). امیدوام بقیه مثل این دوست من عذاب نکشن سر این قضیه!

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

تاپیک جالبیه!

برانکه دوکلامم از این حقیر به یادگار بمونه!

آقا، نرم‌افزار AI Suite ایسوس رو پاک کنید یا کلا از اولش نصب نکنید‌. نصف مشکلات سیستم حل می‌شه

من شخصا کیبوردم فریز می‌شد با بالا اومدن سیستم و باید کیبورد رو قطع و وصل می‌کردم تا کار کنه

AI Suite رو زدم بوت نشه موقع بالا اومدن سیستم. مشکل حل شد!

حالا کاری نداریم که وظیفه اصلیش یعنی اورکلاک رو هم درست انجام نمی‌ده و نتیجه اورکلاک اتوماتیکش گاها کرش داره

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام

بنده یادمه یک سیستم فسیل داشتم و روش بازی استراتژیک میکردم. همانطور که میدانید این بازی ها خیلی طولانی و سخت هستند. یهو سیستم خاموش میشد و تمام بازی نابود میشد.

بنده اومدم هر 2 دقیقه بازی رو save کردم. بازم سیستم خاموش میشد.

اما یک دلیل خیلی مسخره داشت. محافظ برق!

محافظ برق همش برق رو قطع میکرد!

شما اگر میتوانید با یک محافظ جدید تست کنید. ، و به هیچ وجه سیستم رو مستقیم به برق وصل نکنید.

من حتی یادمه به یکی از محافظ ها ، پنکه وصل میکردی خاموش میشد. دیگه چه برسه کامپیوتر که این همه برق میکشه!

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
در در 5 تیر 1399 در 23:58، MasoudK96 گفته است :

آقا، نرم‌افزار AI Suite ایسوس رو پاک کنید یا کلا از اولش نصب نکنید‌. نصف مشکلات سیستم حل می‌شه

AI Suite رو زدم بوت نشه موقع بالا اومدن سیستم. مشکل حل شد!

دقیقا

برنامه های ایسوس خیلی هاشون عیب ها و باگ های عجیب غریب بوجود میارن

من asus GPU Tweak II رو نصب کردم

هر دفعه یه بامبولی در میاورد ، مثلا حالت سایلنت فن رو خاموش میکردم ، یکی درمیون عمل نمیکرد

و اینکه باید حتما با ویندوز استارت میشد وگرنه تنظیمات رو خراب میکرد

آخرش زدم با I Obit کامل حذفش کردم مثلا و MSI Afterburner رو نصب کردم که فوق العادست

اما در کمال تعجب هرچی سرعت فن رو تغییر میدادم ، ثابت بود

تا اینکه با سرچ فهمیدم بقایای Asus داره فن رو کنترل میکنه هنوز !! و با حذف تک تک پوشه هاش بالاخره شرش کم شد

.

پیشنهاد میکنم اگر مجبور نیستید هیچکدوم از برنامه های  ASUS رو نصب نکنید:cl:

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام بنده یک سیستم جدید گرفتم ۹۴۰۰ اف و تاف پرو گیمینگ

بیدلیل پردازنده میشه ۱۰۰٪ چند دفعه اینشکلی شده 

بدون اجرای برنامه رفته تا ۱۰۰٪ و بهسرعت هم داغ میکنه کلا با کولر خوذش نمیشه باهاش کار کنی 

گاماکس ۲۰۰ یا ۳۰۰ میتونن دماشو پایدار کنن؟؟؟؟

تو عکس کدوم مرجع رو برای دماش در نظر بگیرم؟؟موندم خودم سه چهر تا سنسوره 

یه سنسور نوشته cpu که از همه کمتره دماش ولی سه تا دیگه میمنون یکی پکیجه یکی 

سنسور هوش مصنوعی یکی هم هسته هاشن کدوم رفرنسه یا مرجع یا اصلی .

این مشکل با ۲۴۰۰ جی هم بود اون دیود سنسور داشت که تا ۷۰ میرسید اینا تا ۸۰ میرسن 

خمیر عوض شده کولر استوک محکم سرجاشه 

Untitled.png

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

سلام بنده یک سیستم جدید گرفتم ۹۴۰۰ اف و تاف پرو گیمینگ

بیدلیل پردازنده میشه ۱۰۰٪ چند دفعه اینشکلی شده 

بدون اجرای برنامه رفته تا ۱۰۰٪ و بهسرعت هم داغ میکنه کلا با کولر خوذش نمیشه باهاش کار کنی 

گاماکس ۲۰۰ یا ۳۰۰ میتونن دماشو پایدار کنن؟؟؟؟

تو عکس کدوم مرجع رو برای دماش در نظر بگیرم؟؟موندم خودم سه چهر تا سنسوره 

یه سنسور نوشته cpu که از همه کمتره دماش ولی سه تا دیگه میمنون یکی پکیجه یکی 

سنسور هوش مصنوعی یکی هم هسته هاشن کدوم رفرنسه یا مرجع یا اصلی .

این مشکل با ۲۴۰۰ جی هم بود اون دیود سنسور داشت که تا ۷۰ میرسید اینا تا ۸۰ میرسن 

خمیر عوض شده کولر استوک محکم سرجاشه 

Untitled.png

گوگل کروم بازه ؟

یوتیوب ؟ 

لینک به دیدگاه

اگه در نصب ریپک مثل فیلت گرول امثالشون وسط ارور isdone میده ،یا به طور تصادفی سیستم فریز میشه که مجبور باشید با دکمه کیس ریست کنید،با برنامه memtest رم رو تست کنید ببینید رم سالمه یا نه

اگه رم سیستمتون در برنامه memtest ارور میده ،اما نمیخاید رم رو عوض کنید،پول ندارید بخرید ،یا نمیخاید بچاپونید به یکی دیگه و یکی دیگه سالم بخرید:

آدرس هایی که اونجا پایین صفحه مینویسه رو یادداشت کنید،مثال:IMG_20201220_000706.thumb.jpg.e3ef148b798e87220140e3400b148a39.jpg

برید تو ویندوز و با حالت admin برنامه cmd رو باز کنید

آدرس های بالا باید شش رقم اولشون نوشته بشه به این صورت :

21AE8C

218E8C

بنویسید:(بین هر کدوم از نوشته ها یک space)

bcdedit /set {badmemory} badmemorylist 0x21AE8C 0x218E8C

یا اگه جواب نداد اون گیومه (یا هر چی اسمشه) و بد مموری داخلشو ننویسید

بعد بنویسید:

bcdedit /set badmemoryaccess no

دیگه ویندوز از اون قسمت خراب رم استفاده نمیکنه

براید اینکه بدونید آیا ادرس ها ثبت شدن :

{bcdedit /enum {badmemory

بعد هر آپدیت بزرگ برای ویندوز،این تنظیمات میپره

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، بامداد گفته است :

گوگل کروم بازه ؟

یوتیوب ؟ 

به گفته تیم فنی لیون از ویندوزه ویندوزو عوض کردیم ببینیم چی میشه 

فعلا که خبری نبودش .نه همه چی بستست ولی بازم میره رو ۱۰۰٪ 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، arash_aria گفته است :

به گفته تیم فنی لیون از ویندوزه ویندوزو عوض کردیم ببینیم چی میشه 

فعلا که خبری نبودش .نه همه چی بستست ولی بازم میره رو ۱۰۰٪ 

سی پی یوت احیانا i5 نیست ؟

i5 خیلی موقع ها میره رو صد درصد و کروم هم آمپر میچسبونه . 

این یکی از تجربه های من از دوتا i5 و دوتا i7 که تا به کنون داشتم .. 

یعنی مارکتینگ Intel هست مخصوصا اگر k نباشه و ضریب بسته 

و شما خیلی کاری نمیتونی بکنی در این مورد . 

تعویض ویندوز و غیره هم هیچ کمکی نمیکنه باسه یه i5 بدون k .

مگه اینکه i7 یا 9 با ضریب باز بگیری 

یا اصلا از اینتل دل بکنی بری AMD . که بهترین کاره 

ویرایش :

cpu شما نه تنها k نیست که اورکلاک بشه و آمپر نچسبونه 

بلکه f هست ، یعنی i5 اقتصادی تر ...

اگر موقع 100 درصد شدن cpu usage ، داغ میکنه ..

کولر بادی غول تهیه کنید و تاکید میشه که بادی باشه و نه مایع چون مایع خنک میکنه ولی در دراز مدت 

i5 شما کولر بادی غول احتیاج داره 

ویرایش شده توسط بامداد
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، بامداد گفته است :

سی پی یوت احیانا i5 نیست ؟

i5 خیلی موقع ها میره رو صد درصد و کروم هم آمپر میچسبونه . 

این یکی از تجربه های من از دوتا i5 و دوتا i7 که تا به کنون داشتم .. 

یعنی مارکتینگ Intel هست مخصوصا اگر k نباشه و ضریب بسته 

و شما خیلی کاری نمیتونی بکنی در این مورد . 

تعویض ویندوز و غیره هم هیچ کمکی نمیکنه باسه یه i5 بدون k .

مگه اینکه i7 یا 9 با ضریب باز بگیری 

یا اصلا از اینتل دل بکنی بری AMD . که بهترین کاره 

ویرایش :

cpu شما نه تنها k نیست که اورکلاک بشه و آمپر نچسبونه 

بلکه f هست ، یعنی i5 اقتصادی تر ...

اگر موقع 100 درصد شدن cpu usage ، داغ میکنه ..

کولر بادی غول تهیه کنید و تاکید میشه که بادی باشه و نه مایع چون مایع خنک میکنه ولی در دراز مدت 

i5 شما کولر بادی غول احتیاج داره 

بعبارتی لیون کامئیوتر به بنده دروغ گفتند دیگه؟؟؟

من این موضوع رو بهشون قبل از خرید گفتم گفتن هرگز هرگز هرگزه یک مورد هم نبوده که بیدلیل بره رو 100%

پس این آشغال رو بهمون انداختن وگرنه میتونستم 3500 ایکس بخرم همین 6 هسته 6 نخ بود 

دستشون درد نکنه با این آشغالی که انداختن بهمون

زنگم زدم تیم لیون میگن نداشتن این مشکل ویندوزیه یا هارد و غیره 

میفروشم بره نخاستیم اینتل دیگه مرده . یه 3600 میگیرم بهتره 

واقعا وقتی 3600 بیدردسر هست خریت خریدن اینتل ئر دردسر 

اینتل فقط 4590 عالی بود بی دردسر از نسل 6 به بعد گند زدش 

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

بعبارتی لیون کامئیوتر به بنده دروغ گفتند دیگه؟؟؟

من این موضوع رو بهشون قبل از خرید گفتم گفتن هرگز هرگز هرگزه یک مورد هم نبوده که بیدلیل بره رو 100%

پس این آشغال رو بهمون انداختن وگرنه میتونستم 3500 ایکس بخرم همین 6 هسته 6 نخ بود 

دستشون درد نکنه با این آشغالی که انداختن بهمون

زنگم زدم تیم لیون میگن نداشتن این مشکل ویندوزیه یا هارد و غیره 

میفروشم بره نخاستیم اینتل دیگه مرده . یه 3600 میگیرم بهتره 

واقعا وقتی 3600 بیدردسر هست خریت خریدن اینتل ئر دردسر 

اینتل فقط 4590 عالی بود بی دردسر از نسل 6 به بعد گند زدش 

این اثبات حرف بنده ، میتونید خودتون تو گوگل بزنید :

12439400f.thumb.jpg.9f871a88af3494bb20af109ef3565f01.jpg

9400f ، به اسم فقط گرافیک آنبورد نداره . 

ولی در عمل نسخه ارزان تر i5 نسل نهم است. 

لیون اینو به اسم " تری " به شما داد ، یا تو باکس مهر و موم شده ؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، بامداد گفته است :

این اثبات حرف بنده ، میتونید خودتون تو گوگل بزنید :

12439400f.thumb.jpg.9f871a88af3494bb20af109ef3565f01.jpg

9400f ، به اسم فقط گرافیک آنبورد نداره . 

ولی در عمل نسخه ارزان تر i5 نسل نهم است. 

لیون اینو به اسم " تری " به شما داد ، یا تو باکس مهر و موم شده ؟

نه باکس مهر و موم شده حتی تا 2023 گارانتی خود اینتلم چک شده داره البته خارج ایران

خوب اینکه دلیل ارزون بودنش چیه نسبت به 8400؟؟10400 اف هم داریم ارزونتره 

به هر حال به نظر من جالب نیست بیدلیل تا 100% بره ئردازنده حالا یا ویندوز

مشکلداره یا چیزه دیگه من نمیدونم هرچه زدیم نشد  

مشکل من این که بیدلیل فول لود میشه همه چیز بستس ولی یهویی میشه 100%

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

دوستان کسی میدونه این علامت چیه؟ تو ویندور پایین صفحه میاد هیچ جوری بسته نمیشه . خیلی مزاحمه

a1.jpg.2f4e63f2cbfc7b41974982974990d620.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...