رفتن به مطلب

تجربه های شما از مشکلات و خطاهای سیستم و راه حلی که پیدا کردید

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در 29 دقیقه قبل، mehrdadb3 گفته است :

دوستان کسی میدونه این علامت چیه؟ تو ویندور پایین صفحه میاد هیچ جوری بسته نمیشه . خیلی مزاحمه

a1.jpg.2f4e63f2cbfc7b41974982974990d620.jpg

علامت قطع بودن اینترنت هست 

لینک به دیدگاه

• ارسال 366
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 10 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

علامت قطع بودن اینترنت هست 

خوب چجوری از بین میره هیچ چی نداره یه ok وسطش میاد ولی هر چی کلیک میکنی نمیره همینجوری مونده رو صفحه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mehrdadb3 گفته است :

خوب چجوری از بین میره هیچ چی نداره یه ok وسطش میاد ولی هر چی کلیک میکنی نمیره همینجوری مونده رو صفحه

برادر من چی میگی تو

یه علامت داریم شبیه مانیتوره و یه کابل پیشش هست اون زمانیه که یه کابل اترنت به سیستم وصله و به اینترنت هم دسترسی داری

یه علامت داریم شبیه وایفای هست وقتی که بیسیم با دانگل یه یه کارت شبکه وایرلس وصلی و اینترنت هم داری

یه علامت مثل این بالا هست هر موقع چه با کابل و چه بدون کابل به یجا وص شی که حجم نداشته باشه یا ساده تر نتونی باهاش به هیچ جا وصل شی اون علامت میاد یه حالت دیگه هم هست که کلا به هیچی وصلی نیستی

یه علامت وایفای هست کنارش ضربدره وقتی که قابلیت وصل شدن بیسیم رو داری ولی هیچ چیزی دور برت نیست که شناسایی بشه

گاهی اوقات با سیم وصلی نت هم داری ولی علامتی که میاد نشون دهنده نداشتن نت هست این احتمال زیاد باگ هست بهش اهمیت نده

گاهی اوقات نت داری وصل میشی میزنه no internet یا باید مودم رو ریست کنی یا دوباره وصل شی یه forget password بزنی دوباره وصل شی یا اینکه از طریق کابل وصل شی بری توی تنظیمات مودم با این ایپی

و بعد رمز رو عوض کنی

192.168.1.1

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 ساعت قبل، mehrdadb3 گفته است :

نمیره، بلکه از حالتی به حالت دیگه تغییر شکل میده 

لینک به دیدگاه

لگ شدن سیستم در هنگام ماین

کرش کردن سیستم و خطاهای زیر

application has been blocked from accessing graphic hardware

و یه خطای دیگه اسمش یادم رفت ولی ترجمش میشد درایور ریدیان کرش کرد بهعلت خطای غیر منتظره

موقع ماین موس یا کند حرکت میکرد یا گر میخواستم ویدیو پخش کنم هنگ میکرد موقع گوش کردن صدا یهو یه صدای گوش خراش میداد و قطع میشد

وقتی میخواستم اندولت کنم اصلا سیو نمیشد هیچی سریع تبی که باز کردم بسته میشد در بخش perfomance تب اول بجای نشون دادن میزان ویرم و مزان اشغال شده مینوشت infinity

راه حل:

خذف درایور با ddu و نصب دوباره

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

مشکل=شناسایی نشدن پرینتر بعد از اپ

گرید به ویندوز ده حتی با وجود نصب درایور

را حل:

اول از همه باید در طول مراحل پرینتر رو جدا کنید و وصل نباشه

بعد برید توی devices and printers  و اگر به طور دقیق ننوشته پرینتر مدل x و فقط نوشته پرینترروش راست کلیک کنید و ریموو کنید

در بخش بالا printer server برید و بعد در تب driver درایور مربطو به پرینتر رو اگر دیدید حذف کنید اگر هم نبود ولش کنید

بعد در program and features تولباکس و درایور پرینتر رو حذف کنید و سیستم رو ریستارت کنید

حالا قبل از وصل کردن پرینتر به سیستم

درایور رو دوباره نصب کنید و پرینتر رو به سیستم وصل کنید

اگر پورت های مادربرد کار نمیکردن از یه کارت یو اس بی استفاده کنید

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام.

من یه cpu g3250 نسل چهار داشتم که برای کارای ساده خریده بودم بعد قصد خرید i3 4160 کردم و خرید ولی وقتی سی پی یو دستم رسید و انداختم رو مین برد مشکل تک هسته و دو رشته شدن سی پی یو رو داشتم و حتی در گیم هم کارایی اصلا نداشت. بعد از کلی دستکاری و پرس و جو گفتن ویندوز رو عوض کن البته قبلش بایوس رو کلی دستکاری کرده بودم ولی جواب نگرفتم حالا بعد از تعویض ویندوز مشکل حل شد و سی پی یو 2 هسته و چهار رشته شد وکارایی اصلی خودش به دست اومدو

ویندوزم اولش 10 اینترپرایز بود و به ویندوز 10 پرو عوض کردم.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

درود

بعضی موقع به اشتباه یک تسک رو در task manager  میبندید و مانیتور بلک اسکرین میده و تنها کاری که میشه کرد اینه که با ctrl+alt+delete تسک منیجر رو باز کرد من قبلا سیستم رو خاموش روشن میکردم ولی راه اصلی اینه که اون بالا file رو انتخاب کنید و بعد run new task و بعد تایپ کنید explorer.exe و ok رو بزنید تا درست بشه

12.thumb.png.b404d21b4cc6118a082f9f71338a23ae.png11.thumb.png.bacb167e43e40a086e5871d7b889ebd1.png

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...

سلام دوستان یک سیستم دارم که بعد دو سال رفتم سراغش روشنش کنم اما وقتی روشن کردم فن پردازنده روشن شد و تصویر نمیاد حتی بایوس هم بالا نمیاد چیکارش کنم؟ نه بوق میزنه نه تصویر میاد فقط فن روشن میشه
با هارد و و پاور دیگه امتحان کردم بی فایده بود

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام تجربه بنده کارت گرافیک که 2 عدد 8 پین برق می خواد حتما از 2 عدد کابل مجزا برق بگیرید و گرنه سیستم ریستارت میشه هنگام کار کردن....

الان یه مشکل دارم... اینه 4 ماهی میشه سیستم رو جم کردم هیچ مشکلی نداشت تا دیروز یکدفعه هنگام وب گردی ریست شد ریست هم طوری بود که اجاز نمیداد سیستم بالا بیاد پشت هم ریست می کرد خلاصه گفتم ممکنه گرافیک سنگین باشه و تکون خورده باشه خلاصه گرافیک رو فیکس کردم سیستم بالا اومد چند ساعتی گیم هم زدم ریست نشد تا اینکه امروز همون اتفاق ریستارت شدن مکرر تکرار شد گرافیک را باز کردم کنار گذاشتم از مادربرد تصویر گرفتم بازم سیستم ریستارت شد گفتم 2 احتمال وجود داره یا ویندوز ویروسی شده یا پاور خرابه واسه همین هارد m2 ویندوز رو از مادربرد جدا کردم گفتم تست 8 ساعته بگیرم از پایداری سیستم در محیط مادربرد...حالا اگر تو این 8 ساعت سیستم ریست نشد سوالم اینه اگر احتمال ویروسی شدن ویندوزم باشه و مشکل از همین باشه چون تجربه ندارم دارم میپرسم ایا با توضیحاتی که دادم یعنی ریست اول از داخل ویندوز شروع میشه و ریستهای پی در پی خارج از ویندوز به طوری که اجازه بالا اومدن به ویندوز رو نمیده تا سیستم برقش کامل قطع بشه بعد ویندوز بالا میاد ایا بعد از ریست اول ویروس میتونه خارج از ویندوز هم باعث ریستارت پی در پی بشه ؟

لینک به دیدگاه

۱۳ دقیقه قبل، saeid karimi گفته است:

سلام تجربه بنده کارت گرافیک که 2 عدد 8 پین برق می خواد حتما از 2 عدد کابل مجزا برق بگیرید و گرنه سیستم ریستارت میشه هنگام کار کردن....

الان یه مشکل دارم... اینه 4 ماهی میشه سیستم رو جم کردم هیچ مشکلی نداشت تا دیروز یکدفعه هنگام وب گردی ریست شد ریست هم طوری بود که اجاز نمیداد سیستم بالا بیاد پشت هم ریست می کرد خلاصه گفتم ممکنه گرافیک سنگین باشه و تکون خورده باشه خلاصه گرافیک رو فیکس کردم سیستم بالا اومد چند ساعتی گیم هم زدم ریست نشد تا اینکه امروز همون اتفاق ریستارت شدن مکرر تکرار شد گرافیک را باز کردم کنار گذاشتم از مادربرد تصویر گرفتم بازم سیستم ریستارت شد گفتم 2 احتمال وجود داره یا ویندوز ویروسی شده یا پاور خرابه واسه همین هارد m2 ویندوز رو از مادربرد جدا کردم گفتم تست 8 ساعته بگیرم از پایداری سیستم در محیط مادربرد...حالا اگر تو این 8 ساعت سیستم ریست نشد سوالم اینه اگر احتمال ویروسی شدن ویندوزم باشه و مشکل از همین باشه چون تجربه ندارم دارم میپرسم ایا با توضیحاتی که دادم یعنی ریست اول از داخل ویندوز شروع میشه و ریستهای پی در پی خارج از ویندوز به طوری که اجازه بالا اومدن به ویندوز رو نمیده تا سیستم برقش کامل قطع بشه بعد ویندوز بالا میاد ایا بعد از ریست اول ویروس میتونه خارج از ویندوز هم باعث ریستارت پی در پی بشه ؟

درود.

مدل پاور و مشخصات کامل سیستم چیه ؟!

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، invoker گفته است:

درود.

مدل پاور و مشخصات کامل سیستم چیه ؟!

مادربرد ایسوس مدل ASUS TUF Z370-PLUS GAMING LGA 1151
واتر کولر 240 گرین مدل GLC240-EVO
رم GSkill Ripjaws با باس 3200 - CL16 دو عدد 16 گیگ مجموع 32 گیگ
اس اس دی اینترنال ایکس پی جی مدل SPECTRIX S40G M.2 2280 ظرفیت 256 گیگابایت
منبع تغذیه ماژولار گرین مدل GP650-OCPT

پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل Core i7-8700K

ویرایش شده توسط saeid karimi
لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، saeid karimi گفته است:

خیلی خلاصه بنا به تجربه

پاور رو تعویض کن . مشکلت از ریشه برطرف میشه. ( تضمینی * )

( یه چی با پدر و مادر بگیر * )

راستی کارت گرافیک و نگفتی :| مگه اون ادم نیس :)

ویرایش شده توسط invoker
لینک به دیدگاه

هم اکنون، invoker گفته است:

خیلی خلاصه بنا به تجربه

پاور رو تعویض کن . مشکلت از ریشه برطرف میشه. ( تضمینی * )

( یه چی با پدر و مادر بگیر * )

من با این پاور مشکلی نداشتم تا به حال احتمال میدم همون ویروسی شده باشه چون از وقتی بازی مورتال کمبات رو نصب کردم و انلاین پلی دادم این اتفاق افتاد الان یک ساعت زیر تسته پاور مشکل داشته باشه باید تو محیط مادربرد هم ریست بشه اگر تا 8 ساعت ریست نشه احتمال ویروس شدن قوت میگیره حالا از دوستان کسی تجربه این قضیه رو نداره؟

لینک به دیدگاه

۱ دقیقه قبل، saeid karimi گفته است:

من با این پاور مشکلی نداشتم تا به حال احتمال میدم همون ویروسی شده باشه چون از وقتی بازی مورتال کمبات رو نصب کردم و انلاین پلی دادم این اتفاق افتاد الان یک ساعت زیر تسته پاور مشکل داشته باشه باید تو محیط مادربرد هم ریست بشه اگر تا 8 ساعت ریست نشه احتمال ویروس شدن قوت میگیره حالا از دوستان کسی تجربه این قضیه رو نداره؟

ویندوزت مگه 10 نیس ؟ آپدیت ویندوز و یندوز دفندر فعاله ؟

----------------------------------------------------------------------------------------------

من مشابه همین مشکل رو تا به الان تو چندین سیستم دیدم و با تعویض پاور مشکل برطرف شده ... واسه همینه که میگم ( بنا به تجربه )

اگه فکر میکنی ویروسه کاری نداره یه آنتی ویروس شاخ نصب کن سیستم و بزار اسکن شه مشخص میشه .

راستی بایوس مادربرد هم باید حتما" اپدیت باشه !

لینک به دیدگاه

34 دقیقه قبل، invoker گفته است:

ویندوزت مگه 10 نیس ؟ آپدیت ویندوز و یندوز دفندر فعاله ؟

----------------------------------------------------------------------------------------------

من مشابه همین مشکل رو تا به الان تو چندین سیستم دیدم و با تعویض پاور مشکل برطرف شده ... واسه همینه که میگم ( بنا به تجربه )

اگه فکر میکنی ویروسه کاری نداره یه آنتی ویروس شاخ نصب کن سیستم و بزار اسکن شه مشخص میشه .

راستی بایوس مادربرد هم باید حتما" اپدیت باشه !

اخه  به 2 دلیل میگم احتمالا ویروس یا اصلا یک برنامه هست که باعث مشکل شده این اخر سریها تو ویندوز میرفتم 2 دقیقه نمیشد سیستم ریست می شد بعد ریست مکرر تا برق سیستم کامل قطع نمی کردم ادامه داشت همین که سیسسم خاموش کامل میشد مشکل مکرر ریست رو حل می کرد خوب این یک دلیل میشه که احتمالا ویروس باعث ریستارت سیستم میشده اگر پاور مشکل داشته باشه که با قطع برق نباید مشکل ریست مکرر حل بشه دلیل دوم هم همینطور که گفتم تو محیط مادربرد تا بحال پایدار بوده ریستی انجام نشده حالا تا شب تو تست میزارم اگر ریست نشد m2 رو فرمت کامل میکنم ویندوز جدید نصب میکنم بعد موضوع اصلا ضعیف شدن پاور هم نمیتونه باشه چون کارت گرافیک رو هم که برداشتم بازم داخل ویندوز ریست شد در عرض 2 دقیقه حالا اگر فقط تو گیم ریست میشد بازم احتمالش بیشتر بود از پاور باشه میگفتیم برق کم میاره .... انشالله همین ویروس باشه اگرم از پاور باشه پاورم گارانتی داره...

لینک به دیدگاه

۳ دقیقه قبل، saeid karimi گفته است:

اخه  به 2 دلیل میگم احتمالا ویروس هست این اخر سریها تو ویندوز میرفتم 2 دقیقه نمیشد سیستم ریست می شد بعد ریست مکرر تا برق سیستم کامل قطع نمی کردم ادامه داشت همین که سیسسم خاموش کامل میشد مشکل مکرر ریست رو حل می کرد خوب این یک دلیل میشه احتمال ویروس باعث ریستارت سیستم میشده اگر پاور مشکل داشته باشه که با قطع برق نباید مشکل ریست مکرر حل بشه دلیل دوم هم همینطور که گفتم تو محیط مادربرد تا بحال پایدار بوده ریستی انجام نشده حالا تا شب تو تست میزارم اگر ریست نشد m2 رو فرمت کامل میکنم ویندوز جدید نصب میکنم بعد موضوع اصلا ضعیف شدن پاور هم نمیتونه باشه چون کارت گرافیک رو هم که برداشتم بازم داخل ویندوز ریست شد در عرض 2 دقیقه حالا اگر فقط تو گیم ریست میشد بازم احتمالش بیشتر بود از پاور باشه میگفتیم برق کم میاره .... انشالله همین ویروس باشه اگرم از پاور باشه پاورم گارانتی داره...

برادار مشابه همین مشکلات شما . با همین برند پاور من تو چندین سیستم مشکل داشتم !

مثال سیستم 1 - وقتی میخواستم سیستم رو روشن بکنم یا روشن نمیشد یا روشن میشد ولی صحفه سیاه بودش !

مثال سیستم 2 - وقتی میخواستم سیستم رو روشن بکنم در حین بوت بلو اسکرین میکرد !!

مثال سیستم 3 - وقتی میخواستم سیستم رو روشن بکنم در حین بوت ریستارت میشد !!!

منم مثال شما: اوایل فکر میکردم مشکل از چیزه دیگه اس نمیدونم ویروسی شدن مشکل رم مشکل ... !

چون گاه سیستم تازه امسبل شده اینطور بودش ! اینو دیگه کجای دلم بزارم ؟ :|

الان مجدد بازم تاکید میکنم. مشکل شما از پاوره !

( بازم تست بفرماییدمن فقط تجربه و نظر خودم رو عرض کردم ان شاالله هرچه زودتر مشکل برطرف بشه )

موفق باشین

لینک به دیدگاه

42 دقیقه قبل، invoker گفته است:

برادار مشابه همین مشکلات شما . با همین برند پاور من تو چندین سیستم مشکل داشتم !

مثال سیستم 1 - وقتی میخواستم سیستم رو روشن بکنم یا روشن نمیشد یا روشن میشد ولی صحفه سیاه بودش !

مثال سیستم 2 - وقتی میخواستم سیستم رو روشن بکنم در حین بوت بلو اسکرین میکرد !!

مثال سیستم 3 - وقتی میخواستم سیستم رو روشن بکنم در حین بوت ریستارت میشد !!!

منم مثال شما: اوایل فکر میکردم مشکل از چیزه دیگه اس نمیدونم ویروسی شدن مشکل رم مشکل ... !

چون گاه سیستم تازه امسبل شده اینطور بودش ! اینو دیگه کجای دلم بزارم ؟ :|

الان مجدد بازم تاکید میکنم. مشکل شما از پاوره !

( بازم تست بفرماییدمن فقط تجربه و نظر خودم رو عرض کردم ان شاالله هرچه زودتر مشکل برطرف بشه )

موفق باشین

حالا اگر خواستم پاور بگیرم شما چه پاوری رو پیشنهاد میدین؟ من خودم رو پاور ایسوس هستم و به نظر شما ایسوس 650 واتی بگیرم یا 750 واتی؟

گرافیک هم msi 3060 ti 8gb هست

لینک به دیدگاه

۳۱ دقیقه قبل، saeid karimi گفته است:

حالا اگر خواستم پاور بگیرم شما چه پاوری رو پیشنهاد میدین؟ من خودم رو پاور ایسوس هستم و به نظر شما ایسوس 650 واتی بگیرم یا 750 واتی؟

گرافیک هم msi 3060 ti 8gb هست

بی شک 750 ( اینده نگری به شدت ارزشمنده )

تو 750 وات این مدل هارو پیشنهاد میدم

پاور 750 وات اف اس پی HYDRO PTM PRO 750W Full Modular

پاور 750 وات ایسوس ROG STRIX 750G Gold Full Modular

پاور 750 وات کورسیر RM750 Gold Full Modular 140mm

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

باسلام به دوستان لبتاب لنوو۵۴۰ تینکپد مدتها پیش وقتی کلیدپاوررازدم چراغ قرمز کنارمارک روشن شدولی سیستم روشن نشددوستی درفرم راهنمائی فرمودکه تمامی ولتاژها راقطع وبعدوصل نمایم دستورش رااجراکردم سیستم روشن شدو۲سالی مشکلی نداشتم دوسه باری هم که این مشکل رخ دادباهمین شیوه رفع کردم ۲ماهی است این مشکل زیادرخ میدهدوبایکبارقطع ووصل هم حل نشده وگاهی بیش از۱۰بارتکرارمیکنم بیم آن میرود وقتی بااین ترفنددیگرروشن نشود ازدوستان عزیزخواهشمندم اگرتجربه یاترفندی دراین باره دارندیاایراداصلی را میدانندحقیرراراهنمائی فرمایندباتشکر.

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، foadsoft گفته است:

سلام وقت بخیر من سیستمم یک مشکلی داره کجا میتونم مطرح کنم ؟ 

سلام فروم قسمت نرم افزار و سخت افزار داره ،بسته به مشکلی که دارید برید اون قسمت تاپیک بزنید

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سیستم قبلیم یه jetwy 775 ddr2 بود. داشتم باهاش کار می کردم دیدم تصویر سیاه شد هر کار کردم درست نشد، انداختمش کنار و یه سیستم دیگه خریدم. بعد از سه سال اون سیستم هم چون خیلی قدیمی بود به رحمت خدا رفت. بعد من دوباره برگشتم به sys قبلی و چک کردم فهمیدم ram خراب بوده و تعویض کردم و برطرف شد البته از اون موقع به بعد usb ها مورد دار شدن و الانم که یه سیستم 1150 فعلا کارمو را میندازه و ازش راضیم

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۵ در 13:10، saeid karimi گفته است:

داداش شما از سلامت پاورت باید مطمئن بشی چون این مدل طبق تحقیقات من خیلی مورد داره

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام خدمت دوستان یه مشکلی سیستمم داره وقتی از دیشب روشنش کردم صفحه دستاپ و اینا میاد بالا ولی چهار گوشه صفحه نوشته save mode صفحه هم سیاه هست و  وسط صفحه  نوشته microsoft version build 19041 والپیییر نداره بخش اپدیت ویندوز قابل نمایش نیست هیچ اپلیکیشنی یا بازی اجرا نمیشه فقط میتونم به انترنت متصل باشم و مرورگر استفاده کنم ,ویندوزم 10 پرو از نوین پندار بوده  و اخرین اپدیت رو هم زده بودم قبلا لطفا اساتید راهنمایی کنن ..

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...