رفتن به مطلب

تجربه های شما از مشکلات و خطاهای سیستم و راه حلی که پیدا کردید

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۱۴۰۱/۶/۱ در 04:50، coled گفته است:

سلام خدمت دوستان یه مشکلی سیستمم داره وقتی از دیشب روشنش کردم صفحه دستاپ و اینا میاد بالا ولی چهار گوشه صفحه نوشته save mode صفحه هم سیاه هست و  وسط صفحه  نوشته microsoft version build 19041 والپیییر نداره بخش اپدیت ویندوز قابل نمایش نیست هیچ اپلیکیشنی یا بازی اجرا نمیشه فقط میتونم به انترنت متصل باشم و مرورگر استفاده کنم ,ویندوزم 10 پرو از نوین پندار بوده  و اخرین اپدیت رو هم زده بودم قبلا لطفا اساتید راهنمایی کنن ..

یا رفتی تو سیف مود یا اینکه ویندوز کرکش پریده اون گوشه تصویر ننوشته active windows ؟ پس احتمالا رفتی تو سف مود از سیف مود درش بیار

لینک به دیدگاه

• ارسال 366
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

1 ساعت قبل، mahan buzzer گفته است:

یا رفتی تو سیف مود یا اینکه ویندوز کرکش پریده اون گوشه تصویر ننوشته active windows ؟ پس احتمالا رفتی تو سف مود از سیف مود درش بیار

اون کاربر اون پست رو مرداد ماه گذاشته و 5 ماهه که دیگه آنلاین نشده.

به تاریخ پیامهایی که Reply میکنید توجه کنید.

لینک به دیدگاه

هم اکنون، ARMIN گفته است:

اون کاربر اون پست رو مرداد ماه گذاشته و 5 ماهه که دیگه آنلاین نشده.

به تاریخ پیامهایی که Reply میکنید توجه کنید.

چشم آرمین جان

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی

وقتی کلید پشت پاور رو خاموش میکنم و بعد می خوام سیستم رو روشن کنم سیستم داخل ویندوز نمیره به اجبار باید وارد تنضیمات مادربورد بشم وقتی وارد شدم فرکانس رم که قبلا رو 4000 تنظیم کردم رو 2333 میره اونجا به تنظیمات هم کاری ندارم و فقط دکمه Ese کیبورد میزن و اوکی میدم سیستم ریست میشه و بعد وارد ویندوز میشه و فرکانس رم هم خود به خود 4000 میشه دوباره ....کلید پشت پاور رو خاموش نمیکنم راحت وارد ویندوز میشه هر دفعه و هیچ مشکلی ندارم از اساتید کسی میدونه مشکل از کجاس

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، saeid karimi گفته است:

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی

وقتی کلید پشت پاور رو خاموش میکنم و بعد می خوام سیستم رو روشن کنم سیستم داخل ویندوز نمیره به اجبار باید وارد تنضیمات مادربورد بشم وقتی وارد شدم فرکانس رم که قبلا رو 4000 تنظیم کردم رو 2333 میره اونجا به تنظیمات هم کاری ندارم و فقط دکمه Ese کیبورد میزن و اوکی میدم سیستم ریست میشه و بعد وارد ویندوز میشه و فرکانس رم هم خود به خود 4000 میشه دوباره ....کلید پشت پاور رو خاموش نمیکنم راحت وارد ویندوز میشه هر دفعه و هیچ مشکلی ندارم از اساتید کسی میدونه مشکل از کجاس

سلام 

وقتی سوییچ پاور رو میزنید ،از باتریه CMOS مصرف میشه ، اون باتری هم برقه bios رو تامین میکنه که bios هم تنظیمات مختلفی رو درون خودش نگه داشته که یکیش هم همین چیزیه که شما گفتید 

شاید اونقد این دکمه پاور رو زدید ،که باتری آخراشه یا تموم شده ،یه باتری جدید براش بگیرید ،و دیگه سوییچ پشت کامپیوتر رو نزنید ،واقعا نیازی نیست سوییچ رو بزنید ،اگه نگران مصرف برق هستید باید بگم چیزی حدود ۱وات یا بیشتر مصرف داره ،یعنی در حد دوتا لامپ محافظای برقی که توی خونه دارید

پس بزارید سوییچ روشن باشه 

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با سلام

الان یک هفته است ویندوز 10 رو ارتقا دادم به 11.
یک مشکلی که دارم هر 5 یا 6 ساعت در حد یک ثانیه تصویر کشیده میشه. مثل خش سی دی که تصویر بریده بریده میشد. نمی دونم چرا این مشکل هست تو ویندوز 10 اصلا همچین داستانی نبود.
کسی میدونه چیکار باید بکنم کل یوتیوب رو هم شخم زدم نتونستم دلیلی برای این مشکل پیدا کنم.

ویندوز هم اورجینال هست و کرکی نیست. و برای نصبش از طریق نرم افزار نصب ویندوز تو خود سایت مایکروسافت اقدام کردم.

ویرایش شده توسط 19Mojtaba89
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، 19Mojtaba89 گفته است:

با سلام

یک مشکلی که دارم هر 5 یا 6 ساعت در حد یک ثانیه تصویر کشیده میشه. مثل خش سی دی که تصویر بریده بریده میشد. نمی دونم چرا این مشکل هست تو ویندوز 10 اصلا همچین داستانی نبود.
کسی میدونه چیکار باید بکنم کل یوتیوب رو هم شخم زدم نتونستم دلیلی برای این مشکل پیدا کنم.

ویندوز هم اورجینال هست و کرکی نیست. و برای نصبش از طریق نرم افزار نصب ویندوز تو خود سایت مایکروسافت اقدام کردم.

درود

با اینکه زمان نسبتا طولانی ای از عرضه ویندوز 11 میگذره ، بنظر من هنوز استیبل برای ارتقا نیست ، بخصوص با سخت افزارهای قدیمی به خوبی عمل نمیکنه.

مدل کارت گرافیک شما چیه؟ احتمال داره از طرف گرافیک باشه که چاره ای نداره و باید صبر کرد تا مایکروسافت و انویدیا با اپدیت دادن مشکل رو برطرف کنند.

همچنین شنیدم بهتره برای رفتن به سمت ویندوز 11 ، ویندوز قبلی کامل پاک بشه و بعد ویندوز 11 نصب بشه ، اپگرید کردن ویندوز اخیرا مشکل ساز بوده.

ویرایش شده توسط M-AMIN
لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، 19Mojtaba89 گفته است:

با سلام

مدل پردازنده شما چیه؟

لینک به دیدگاه

23 ساعت قبل، M-AMIN گفته است:

درود

با اینکه زمان نسبتا طولانی ای از عرضه ویندوز 11 میگذره ، بنظر من هنوز استیبل برای ارتقا نیست ، بخصوص با سخت افزارهای قدیمی به خوبی عمل نمیکنه.

مدل کارت گرافیک شما چیه؟ احتمال داره از طرف گرافیک باشه که چاره ای نداره و باید صبر کرد تا مایکروسافت و انویدیا با اپدیت دادن مشکل رو برطرف کنند.

همچنین شنیدم بهتره برای رفتن به سمت ویندوز 11 ، ویندوز قبلی کامل پاک بشه و بعد ویندوز 11 نصب بشه ، اپگرید کردن ویندوز اخیرا مشکل ساز بوده.

سلام

کارت گرافیکم Rtx 3070 هست پردازنده هم Ryzen 7 3700X  نباید مشکلی باشه  از نظر سخت افزار.

امکانش هست ویندوز 10 رو دوباره نصب کنم بدون اینکه مجبور باشم همه فایل های درایو C رو پاک کنم ؟

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، 19Mojtaba89 گفته است:

اکانش هست ویندوز 10 رو دوباره نصب کنم بدون اینکه مجبور باشم همه فایل های درایو C رو پاک کنم ؟

بعید میدونم بشه از ویندوز 11 اپگرید کرد ب 10 امتحان نکردم اما توصیه هم نمیشه اولد ویندوز رو نگه داری
اگر حوصله داری لاگین کن ویندوز 11 تمامی فایل هایی ک مده نظرت هستو کپی کن داخل درایور های دیگت بعدش برای نصب ویندوز 10 کلا درایوی ک میخای ویندوز رو نصب کنی فرمتش کن دیلیتش کن از دوباره ی پارتیشن بساز و از دوباره نصبش کن اینطوری کلا هر مشکلی هم داشته باشه ویندوز قبلی ب اگر از ویندوز باشه ب طور کلی از بین میره

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، 19Mojtaba89 گفته است:

سلام

کارت گرافیکم Rtx 3070 هست پردازنده هم Ryzen 7 3700X  نباید مشکلی باشه  از نظر سخت افزار.

امکانش هست ویندوز 10 رو دوباره نصب کنم بدون اینکه مجبور باشم همه فایل های درایو C رو پاک کنم ؟

درود مجدد

با توجه به اینکه از نظر سخت افزاری مشکلی ندارید ، به احتمال زیاد مشکل شما به دلیل اپگرید کردن ویندوز (به جای پاک کردن و نصب ویندوز جدید) هست. اخیرا شنیدم کسانی که از طریق برنامه پیشنهادی خود ویندوز ، اپگرید کردن با مشکل مواجه شدن / بهتر بود ویندوز قبلی رو کامل پاک میکردید و بعد ویندوز 11 رو نصب میکردید اما به هر حال فکر نمیکنم دیگه بشه دانگرید کنید به ویندوز 10 / دو تا کار میتونید انجام بدید :

- از فایل های مهم درایور C بکاپ بگیرید و ویندوز 11 فعلی رو کاملا پاک کنید و مجددا نصبش کنید

- یا اینکه باز از درایو C بکاپ بگیرید و بعد از پاک سازی ویندوز فعلی ، ویندوز 10 رو نصب کنید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 
امروز که ویندوز اپدیت کردم و خاستم بازی کنم بازیم ریسیت شد و از اول شروع شد وقتی هم میخام وارد بازی بشم این تصویر میاد
دلیلش چی میتونه باشه

image.png

لینک به دیدگاه

با عرض سلام

یک عدد اس اس دی اینترنال لکسار مدل NM620 M.2 2280 ظرفیت 1 ترابایت خریداری کردم ...950 خورده ایی نشون میده از این حجم 40 خورده ایی خود به خود پر میشه و با ویندوز هم فرمت نمیشه با برنامه که فرمت میکنم باید fat32 فرمت کنم که اون 40 گیگی برگرده و گرنه با ntfs بر نمی گرده بعد که با fat32 فرمت کردم حجمش شد همون 950 گیگ بعد از اون با ویندوز به  ntfs فرمت کردم تیک سریع فرمت هم برداشتم حجمش 950 بود بعد از یک یا دو روز امروز نگاه کردم دوباره دیدم اون 40 گیگ دوباره اشغال شده ایا مشکل داره بفرستمش گارانتی؟

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام دوستان 

برای رفع ارور the procedure entry point راهکار کاربردی دارید راهنماییم کنید؟ 

روشایی که تو گوگل سرچ کردم امتحان کردم برنامه رو پاک کردم دوباره نصب کردم سیستم رو هم restore کردم ولی بازم ارور میده ممنون میشم راهنمایی کنید. 

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

دوستان به یک مشکل عجیب بر خوردممم لطفا کمک کنید من یدونه کیس دارم که گرافیک 3050 داره که با تبدیل vga - hdmi به مانیتور وصل کردم - تا اینجا مشکلی نیست - مشکل از جایی شروع شد که من یدونه سوییچ دو پورت vga  خریدم و یدونه مینی کیس و این کیس ۳۰۵۰ رو خواستم به مانیتور وصل کنم - مینی کیس تصویر داد ولی کیس اصلیم نداد - سوییچ رو جدا کردم الان بازم کیس اصلیم تصویر نمی‌ده چیکار کنم به نظرتون برا کارت گرافیکم مشکل پیش اومده؟؟؟

لینک به دیدگاه

36 دقیقه قبل، majid_72 گفته است:

دوستان به یک مشکل عجیب بر خوردممم لطفا کمک کنید من یدونه کیس دارم که گرافیک 3050 داره که با تبدیل vga - hdmi به مانیتور وصل کردم - تا اینجا مشکلی نیست - مشکل از جایی شروع شد که من یدونه سوییچ دو پورت vga  خریدم و یدونه مینی کیس و این کیس ۳۰۵۰ رو خواستم به مانیتور وصل کنم - مینی کیس تصویر داد ولی کیس اصلیم نداد - سوییچ رو جدا کردم الان بازم کیس اصلیم تصویر نمی‌ده چیکار کنم به نظرتون برا کارت گرافیکم مشکل پیش اومده؟؟؟

سلام

دوست عزیز پورت hdmi و dp پورتهای حرفه ای تر از آنالوگ هستند و باید حتما قبل از بوت مانیتور به کیس متصل باشه چون جهت شناسایی تصویر و صدا و همچنین سخت افزارهای اضافی مانیتور اعم از hdr و غیره این کار ضرورت دارد. مثل اینه که هارد رو وقتی ویندوز بالا اومده به مادربرد متصل کنی. این طور نیست که کیس رو روشن کنی بیاد بالا بعد بهش مانیتور رو وصل کنی یا حتی سوییچ کنی مثل پورت vga. برا کارتتون هم به احتمال زیاد مشکلی پیش نیومده. باطری مادربرد رو در بیارید و گرافیک رو هم از برد جدا کنید. برق رو هم از پاور بکشید. پنج دقیقه بعد دوباره جابزنید و روشن کنید اونم بدون تبدیل و مستقیم. 

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام

لپتاپ asus x541uv دو تا پورت usb داره، مشکلی پیش اومده وقتی فلش وصل میکنم به پورت‌ها اصلا هیچی نمیشناسه ولی یکی از پورت‌ها موس سیمی رو میشناسه(بعضی اوقات فلش رو هم میشناسه برای چند ثانیه) و کار میکنه ولی پورت دیگه برق میده(ال ای دی موس روشن میشه) ولی کار‌نمیکنه. مشکل از چی میتونه باشه؟

ویرایش شده توسط alireza rabbani
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...