رفتن به مطلب

تجربه های شما از مشکلات و خطاهای سیستم و راه حلی که پیدا کردید

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

تجربه مشابه نه اما برام جالب بود سیستم رو روشن کردم دیدم کیسم داره میلرزه

در کیسو باز کردم دیدم فنه پره هاش شکسته وقتی از کیس در اوردم و رو زمین تست کردم

فن راه میرفت =))  برام خیلی جالبه که با شکستن یه پره این همه لرزش داشت 

آخر سر هم درست نشد یکی از بهترین فن های بازار رو گرفته بودم متاسفانه خاطره بدی شد

برای فن های صدا افتاده از روغن چرخ خیاطی استفاده میکنم چیز جالبیه :D

پره‌ها مثل بنی‌آدم اعضای یک پیکر اند.

روغنکاری رو به عنوان آخرین راه حل در نظر می‌گیرم و برای این‌کار از روغن چرخ بهتر نمی‌شناسم.

لینک به دیدگاه

• ارسال 366
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در مورد پره های فن

در بعضی موارد که یکی از پره ها میشکنه میشه پره رو به رویی رو هم شکوند تا تعادل برقرار بشه !!!

البته به شرطی که تعداد پره ها زوج باشه !!!

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام خدمت دوستان.

درمورد مشکلی که برای دوستمون Minyatorپیش اومده و کمی بالاتر سوال کرده راه حل جالبی دارم.یعنی عیب رو فهمیدم.چون این مشکل برام پیش اومده بود.

مین amdحالت مادگی داره.پایه های پردازنده به خوبی درگیر نمیشه واتصال نمیکنه تو سوراخش.البته ممکنه برای یکی از سوراخها این مشکل بوجود اومده باشه.

البته امکان کثیفی سوکت مین هم هست ولی فک کنم از کثیفی نیست.

باید زیر پردازنده قبل از جا زدن روی لبه های کناریش یه تیکه کاغذ یا چیزی بذاری که تا ته تو نره.

پایه های پردازنده رو هم مقدار خیلی کمی با موچین کج کن.

درست میشه

لینک به دیدگاه

درود

از جدیدترین مشکلات من!

چند وقتی هست که به صدای فن حساس شدم.

پس دست به جیب شدم و یه فن cpu deepcool که نمیدونم مدلش چی بود رو به قیمت 140 تومن خریدم (air ) اما مقدار نویز تولیدی همانند فن قبلیم ( green buffalo) بود. مرجوعش کردم و یه واترکول green 120 گرفتم.

وضعیت تو حالت بیکاری و کارهای سبک خیلی بهتر شد، جوری که احساس نمیکنی سیستم روشنه! اما وقتی میرم تو بازی ( یا خدا) صداش از اون قبلیا هم بیشتره.

بدنبال راه چاره گوگل سرچ کردم و intel turbo boost رو خاموش کردم بلکه cpu کمتر داغ بشه ( یه ذره بهتر شد)

دوم سرعت فن رو از تو بایوس تنظیم کردم یه ذره دیگه هم بهتر شد.

الان سوال اینه ایا این واترکول انقدر صدایی که تولید میکنه، عادیه؟

مراحلی که برای کاهش دما و سرعت فن انجام دادم درست بوده؟؟

مدل cpu 4790 بدون k

اینم بگم چنان این صدا رفته رو مخ که امروز داشتم تاریخ معرفی kabylake رو میخوندم [emoji5]

ممنون از دوستانی که وقت میذارن

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

درود

از جدیدترین مشکلات من!

چند وقتی هست که به صدای فن حساس شدم.

پس دست به جیب شدم و یه فن cpu deepcool که نمیدونم مدلش چی بود رو به قیمت 140 تومن خریدم (air ) اما مقدار نویز تولیدی همانند فن قبلیم ( green buffalo) بود. مرجوعش کردم و یه واترکول green 120 گرفتم.

وضعیت تو حالت بیکاری و کارهای سبک خیلی بهتر شد، جوری که احساس نمیکنی سیستم روشنه! اما وقتی میرم تو بازی ( یا خدا) صداش از اون قبلیا هم بیشتره.

بدنبال راه چاره گوگل سرچ کردم و intel turbo boost رو خاموش کردم بلکه cpu کمتر داغ بشه ( یه ذره بهتر شد)

دوم سرعت فن رو از تو بایوس تنظیم کردم یه ذره دیگه هم بهتر شد.

الان سوال اینه ایا این واترکول انقدر صدایی که تولید میکنه، عادیه؟

مراحلی که برای کاهش دما و سرعت فن انجام دادم درست بوده؟؟

مدل cpu 4790 بدون k

اینم بگم چنان این صدا رفته رو مخ که امروز داشتم تاریخ معرفی kabylake رو میخوندم [emoji5]

ممنون از دوستانی که وقت میذارن

Sent from my D5503

اپ

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز . امیدوارم که خوب و سلامت باشید .

دیشب بعد از مشکلی که برای سیستمم پیش اومد و تونستم حلش کنم ، به فکر ایجاد این تاپیک افتادم . اگر این تاپیک وجود داشت ، شاید اینهمه دردسر نمیکشیدم . شاید این مشکل قبلا برای کسی پیش اومده بوده و من با خوندن راه حلش میتونستم سریع مشکلم رو حل کنم . از همه شما دوستان عزیز تقاضا دارم در صورتی که تجربه ای در این زمینه ها دارید ، اینجا به طور کامل شرح بدید . حتی کوچکترین جزئیات هم میتونه مهم باشه . شاید این تاپیک بتونه مشکلات خیلی ها رو حل کنه . از همکاری همه شما ممنونم .

خب میرسیم به تجربه خودم . دیشب داشتم با سیستم کار میکردم که تصمیم گرفتم برم کار دیگه ای انجام بدم . به همین دلیل سیستم رو گذاشتم روی حالت Sleep . وقتی برگشتم سیستم از حالت Sleep در آوردم و شروع به کار کردم . همین موقع یک ارور اومد که گجت های ویندوز اجرا نمیشن و نیاز به ریست شدن دارن . بعد از ریست گجت ها ، باز هم باز نشدن . این رو بگم که سیستم رو ریست نکردم و قبلا هم این ارور برام پیش اومده بود . بعد از 10-15 دقیقه دوباره باید پا میشدم از پشت سیستم . پس دوباره سیستم رو گذاشتم رو حالت Sleep. وقتی برگشتم و خواستم سیستم رو از حالت Sleep در بیارم ، سیستم راه افتاد . ولی چراغ پاور کیس و هارد روشن نشد . هیچ تصویری روی مانیتور نیومد و جوری بود که انگار هیچ سیگنالی نداشت . بعد از 15-20 ثانیه سیستم خودش خاموش شد . ولی 2-3 ثانیه بعد دوباره روشن شد برای خودش. باز هم همون حالت بود . منتها دیگه خاموش نشد . چند بار کلید برق پاور رو قطع و وصل کردم دیدم جواب نداد . سیستم رو باز کردم . تمام اتصالات سیمها رو چک کردم . کندم و دوباره جا زدم . قطعات رو از روی مادربورد جدا کردم . همه قطعات رو . حتی پردازنده رو کندم و دوباره جا زدم . دیدم همون حالت میشه باز . مادربورد رو از کیس جدا کردم و آوردم بیرون . در حالیکه فقط پردازنده روش بود روشنش کردم . فکر کردم الان بوق ارور رم رو میزنه . ولی هیچ اتفاقی نیوفتاد . مطمئن شدم که مشکل از مادربورده .گفتم به احتمال زیاد یک مادربورد جدید باید بگیرم . یهو به ذهنم رسید که باطری بایوس رو در بیارم و بایوس رو ریست کنم . هرچند فکر میکردم کار بیخودیه . باطری رو در آوردم و با اتصال دو قطب مثبت و منفی جای باطری ، بایوس رو ریست کردم . روشن کردم سیستم رو و دیدم صدای گوشنواز ارور رم و گرافیک و هارد و خلاصه همه چیز میاد . سیستم رو خاموش کردم . همه قطعات رو بستم روی کیس و روشنش کردم . سیستم بالا اومد . بایوس رو تنظیم کردم و دوباره ریست کردم . موقع بالا اومدن ویندوز خواست از حالت Sleep ریسیوم کنه . ولی دوباره صفحه سیاه شد . این بار ریست کردم و با F5 وارد بوت آپشن شدم و گزینه پاک کردن اطلاعات ریسیوم رو زدم . سیستم ویندوز رو استارت کرد و اومد بالا . قطعات رو دوباره شناسایی کرد و تا الان داره کار میکنه.

امیدوارم کسی براش مشکلی پیش نیاد . ولی اگر مشکلی داشتید و تونستید حلش کنید ، همینجا با بقیه دوستان به اشتراک بذارید . موفق باشید .

کار خوبی کردید ممنون

لینک به دیدگاه

سلام. مشکل در فریم بازی دارم. 

ویندوزم 64Bit   7  و ویندوز سون به مشخصات سیستم نمره میده. (Rating) بعد از نصب ویندوز غیر فعال بود و بازی مافیا 2 رو نصب کردم (فقط بخاطر تست نصب کردم) مرحل اول رو تموم کردم و بین 60 تا 70 فریم می داد ولی بعد از فعال کردن این گزینه windows experience index دوباره که بازی رو نصب کردم  بعد از گذشت 30 ثانیه میشه17 فریم . 

البته توی سایت های خارجی که سرچ کردم و یکی همین مشکل من رو داشت و مشکل رو از physx  دونست چون کارت گرافیک من ATI هستش و ساپورت نمیکنه. ولی قبلش همینطور که نوشتم 60 تا 70 فریم می داد. می خواستم ببینم کسی می دونه مشکل از چیه؟؟؟؟

مشخصات سیستم :

CPU : AMD phenom ii x6 1090t

MAIN : Asus M5A9 rev 1.0

RAM : 2*4GB  Corsair xms3 1333

VGA : ATI HD 6870 256 Bit 1GB

HDD : seagate 7200 rpm

لینک به دیدگاه

منم توی بازی cs go مشکل شکستگی لبه ها و تصویر رو داشتم باز رو با حالت ویندوز 7 اجرا کردم درست شد

(نسخه بازیش قدیمی بود)

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

درود

یه لپتاپ hpدارم که ویندوز ارجینال 7 روش نصب بود و الان به آخرین بیلد ویندوز 10 آپدیت هست

میخوام هاردشو با  ssd جا بجا کنم.

سوالم اینه که با شماره محصول لیبل ماکروسافت که زیر دستگاه هست میشه مستقیم ویندوز 10 فعال کنم؟؟ یا اون شماره فقط برای ویندوز 7 که رو دستگاه بوده هست؟؟

میخوام حتی المقدور از ایمیج گرفتن از ویندوز هارد و ریختنش رو ssd  خودداری کنم.

سوال بعدیم اینه

لپتاپم sata 3 نداره. ارزش داره ssd با اتصال sata2 استفاده کنم؟؟ رابط sata2 خیلی گلوگاه نمیشه؟؟

ویرایش شده توسط MHMAX
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام دوستان

همونطور که میدونید هارد های سیگیت  بارکودا(نسل قبل) بعضی موقه ها یه تقه میزنه

اگه شما هم این مشکل رو دارید اون رو به پورت SATA 2 وصل کنید به احتمال زیاد مشکلش حل میشه

تاثیر آنچنانی تو سرعتش نداره

لینک به دیدگاه

در در 1395/07/19, 00:49:37، MHMAX گفته است :

درود

یه لپتاپ hpدارم که ویندوز ارجینال 7 روش نصب بود و الان به آخرین بیلد ویندوز 10 آپدیت هست

میخوام هاردشو با  ssd جا بجا کنم.

سوالم اینه که با شماره محصول لیبل ماکروسافت که زیر دستگاه هست میشه مستقیم ویندوز 10 فعال کنم؟؟ یا اون شماره فقط برای ویندوز 7 که رو دستگاه بوده هست؟؟

میخوام حتی المقدور از ایمیج گرفتن از ویندوز هارد و ریختنش رو ssd  خودداری کنم.

سوال بعدیم اینه

لپتاپم usb 3 نداره. ارزش داره ssd با اتصال usb2 استفاده کنم؟؟ رابط usb2 خیلی گلوگاه نمیشه؟؟

سلام بر شما

SSD بخاطر سرعتشه که مردم میرن سراغش

جای هارد اصلی میشینه و مادربورد باید SATA 3 ساپورت کنه(نباید روی هارد usb ویندوز نصب کرد چون همیشه باید آویزون لپتاپ باشه)

درغیر اینصورت پیشنهاد میکنم از هارد اصلی لپتاپ استفاده کنید.(اگر قصد هزینه کردن برای حافظه اکسترنال دارید هارد بخرید خیلی از SSD بهتر و به صرفه تره

راجب به ویندوز هم مطمعن نیستم شاید شماره سریال ویندوز روی سخت افزار حساس باشه و با تعویض هارد دیگه فعال نشه

پیشنهاد من:

مدل دقیق لپتاپ رو تو گوگل سرچ کنید و اگه Sata 3 ساپورت میکنه یه 512 SSD بخرید

برای ویندوز هم اول 7 رو با شماره سریال نصب کنید اگه فعال نشد از هارد فعلی بکاپ بگیرید باز هم اگه مشکلی داشت راحت ویندوز 10 کرکی نصب کن

من تابستون 94 ویندوز 10 نصب کردم هنوز تکون نخورده و مدام آپدیت میشه

زیاد روی کرکی و اصل بودن ویندوز حساس نباشید

لینک به دیدگاه

در در 1395/05/25, 14:52:30، سعید بهمنیان گفته است :

درود

برای فنهایی که به صدا افتاده‌‌اند من روی برچسبی که میان فن چسبیده یک با چند تقه‌ی ملایم می‌زنم، مشکل حل می‌شه. ممنون می‌شم اگر دوستان تجربه‌‌های مشابه رو بگن.

سلام

من هم روغنکاری کردم و هم گریسکاری

یه مدت کار میکرد و دوباره باصدای بیشتر از کار میفتاد

بخصوص زمستون که هوا سرده  کیس صدای تراختور میداد

فکر کنم فن گریس مخصوصی داره که تقریبا شبیه چسپ آکواریوم هست(شفافه) شاید مشکلتون رو حل کنه

ولی پیشنهاد میکنم از روغن و گریس معمولی استفاده نکنید

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

درود دوستان. 

مشکل من با گرافیکه که توی بازی gta v درصد فعالیتش بین 40 تا 55 درصد بیشتر نمیشه و بازی تیک میزنه. البته گاهی اوقات بین 90 تا 99 میشه که خیلی خوب فریم میده با اینکه گرافیک قدیمیه و تنظیمات روی very high هست. چجوری روی 99% تنظیم میشه. راهی هست یا نرم افزاری؟؟؟؟ 

HD 6870 

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام دوستان

از سیستم یه صداس نویز میاد کی خیلی میرخ رو مخم البته چون حساسم بیشتر دقت میکنم رو مخمه

نمیدونم از گرافیک میاد یا مادربرد طرفای گرافیک

مشکلی هست که بایئ نگران باشم؟

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه
در در 1395/11/11, 01:07:13، sinatak گفته است :

سلام دوستان

از سیستم یه صداس نویز میاد کی خیلی میرخ رو مخم البته چون حساسم بیشتر دقت میکنم رو مخمه

سلام

من هم همین مشکل رو تو لود دارم.از طرفای cpu همچین صدایی میاد.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

دوستان و اساتید گرامی کدوم حالت رو پیشنهاد میکنن؟؟؟

در حالت اول سیستم فن کارت گرافیک روی automatic هست و سرعت فن از 2500 بالاتر نمیره دما هم به 80 میرسه.

در حالت دوم سرعت فن رو تنظیم کردم و تا 3200 بالا میره اما دما از 72 بیشتر نمیشه.

حالا با توجه به گرمای این روز ها و روز های آینده کدوم حالت رو پیشنهاد میدین؟

در حالت اول ترسم از اینه که دمای زیاد به کارت آسیب برسونه و در حالت دوم ترسم از اینه که فن ها به دلیل دور بالا آسیب ببینن.

1.jpg

2.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به همه

درب شیشه ای کیس (جنس : پلکسی) چیکار کنیم لکه نشه یا خط نیوفته ، شخصا دهنم سرویس شده سر این جریان :(

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

شما میتونید با خود درایور ای ام دی قسمت Wattman دمای target و max رو تنظیم کنید. دمای تارگت رو بزارید رو 70 و ماکس روی 90. در قسمت فن هم میتونید سرعت فن رو روی دمای تارگت بیشتر تنظیم کنید.

2.JPG

لینک به دیدگاه

دوستان Windows 10 Creature Update یک باگ خیلی مسخره داره که گفتم اینجا بگم کسی به دردش دچار نشه! 

زمانی که ویندوز رو از روی سی دی یا ایمیج نصب میکنید. اگر بلافاصله بعد از نصب به قسمت Local برید و ساعت رو به روی تهران تنظیم کنید و بعد ویندوز رو فعال کنید منوی استارت قفل میشه

و نمیشه بهش چیزی اضافه یا ازش حذف کرد! این باگ مسخره معمولا خود به خود بعد از چند روز خودش رفع میشه اما اگر نشد راه حلش اینه که

بعد از نصب از داخل قسمت Settings موقعیت مکانی رو تنظیم نکنید بلکه به Control panel برید و از اونجا Time zone رو تغییر بدید.

ویرایش شده توسط Black Boy
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1396/02/25, 17:51:27، rahmanshahi گفته است :

سلام به همه

درب شیشه ای کیس (جنس : پلکسی) چیکار کنیم لکه نشه یا خط نیوفته ، شخصا دهنم سرویس شده سر این جریان :(

بهترین راه حل استفاده از دستمال عینک ( یعنی دستمال نرم و حوله ای مانند ) و اسپری عینک یا این مدل اسپری برای پاک کردن شیشه های پلاستیکی

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/20, 11:55:31، rahmanshahi گفته است :

در حالت اول سیستم فن کارت گرافیک روی automatic هست و سرعت فن از 2500 بالاتر نمیره دما هم به 80 میرسه.

در حالت دوم سرعت فن رو تنظیم کردم و تا 3200 بالا میره اما دما از 72 بیشتر نمیشه.

در حالت اول ترسم از اینه که دمای زیاد به کارت آسیب برسونه و در حالت دوم ترسم از اینه که فن ها به دلیل دور بالا آسیب ببینن.

1.jpg

2.jpg

من خودم مورد دوم رو پیشنهاد میدم چون فن قابل تعویض هست و اصلا برای خنک کردنه اما اگه کارت گرافیک آسیب ببینه کاریش نمیشه کرد

لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...
در در 1396/02/20, 11:55:31، rahmanshahi گفته است :

1.jpg

2.jpg

سعی کنید تهویه داخل کیس رو بهتر کنید 

ودور فن رو بالاتر از 88درصد توانش نبرید

چون باعث خراب شدن بلبرینگهای فن میشه

لینک به دیدگاه

در در 1395/10/13, 09:08:55، mahone344 گفته است :

درود دوستان. 

مشکل من با گرافیکه که توی بازی gta v درصد فعالیتش بین 40 تا 55 درصد بیشتر نمیشه و بازی تیک میزنه. البته گاهی اوقات بین 90 تا 99 میشه که خیلی خوب فریم میده با اینکه گرافیک قدیمیه و تنظیمات روی very high هست. چجوری روی 99% تنظیم میشه. راهی هست یا نرم افزاری؟؟؟؟ 

HD 6870 

سی پی یو شما گلوگاهه احتمالا

ینی ضعیفه

لینک به دیدگاه

در در 1395/11/11, 01:07:13، sinatak گفته است :

سلام دوستان

فک کنم کویل واینه 

کارتتون چیه؟

اگه اون باشه ایرادی پیدا نمیکنه ولی رو مخه دیگه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...