رفتن به مطلب

تجربه های شما از مشکلات و خطاهای سیستم و راه حلی که پیدا کردید

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 366
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

توفیقی توی امتیازتون نداره...اگه از توی بایوس و Device Manager غیر فعالش نکرده باشید باید نشونش بده.ولی CPU شما چی هست؟

core i3 4150

از تو بایوس نمیدونم ولی توی Device Manager نشون نمیده فقط گرافیک اصلی هست

لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت همه عزیزان.چند وقته پیش که اپدیت جدید برای کارت amd اومد.ابتدا با نرم افزار Display Driver Uninstaller پاکش کردم و درایور جدید رو نصب کردم.دوستانی که کارت گرافیک amd دارن اینو میدونن که وقتی درایور جدید رو نصب میکنن نسبت تصویر کمتر از مانیتور میشه و باید تنظیمش کرد.بعد از نصب درایور جدیدريال amd catalyst control center باز نمیشد بدون هیچ پیغام و اروری.تصویر هم در همون حالت مونده بود.هرچی درایور رو پاک و درایور قدیم و جدید رو پاک و نصب میکردم بازم کاتالیست باز نمیشد.

راه کار.بهترین روش پاک کردن درایور قدیمی استفاده از نرم افزار همراه کارت گرافیک هست.وقتی درایور همراه گرافیک رو اجرا می کنید دو گزینه install و unistall داره که با زدن تیک unistall درایور قبلی به بهترین بدون مشکل ترین حالت ممکن پاک میشه.حداقل این تجربه من بود و جواب هم گرفتم

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
درود دوستان عزیز.

بنده با استفاده از زبان #C برنامه ای نوشتم.

وقتی که اون برنامه رو به دوستانم میدم در کامپیوتر بعضی از اونها اجرا و بعضی دیگه اجرا نمیشه! ورژن های فریم ورک هم یکی هست.

ممنون میشم راهنمایی کنید.‬

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز نمیخواستم تاپیک جدا بزنم گفتم همینجا بگم

من ی مادربرد p8h61 usb3 دارم با گرافیک msi gtx 650 ti boost اینا با هم راه نمیوفتن فقط فن ها اونم خیلی اروم شروع به چرخش میکنن هر دو قطعه سالمن.پاور هم 530 وات گرین بدون قطعات اضافی بازم راه نمیوفته ولی مثلا گرافیکو میزارم روی برد msi h61 mp20 راحت جوابگوی هر کاری هست.من بایوس برد asus رو هم اپدیت کردم ولی فرقی نکرد.ممنون میشم کمکم کنید :( :crying:

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با سلام به تازگی موس و کیبیورد کامپیوتر من دچار اختلال شده که هردو از جنس usb هستن که گاهی اوقات موس من دچار قطعی میشه و من باید که بار یواسپی اونو دربیارم دوباره وصل کنم تا درست شود یا کیبیوردم وقطی یک دکه رو فشار میدم دچار قطعی و وصلی اون دکمه میشود لطفا کمکم کنید که اشکال از usb یا پاور یا چیز دیگه هست با تشکر

لینک به دیدگاه

درود دوستان عزیز.

بنده با استفاده از زبان #C برنامه ای نوشتم.

وقتی که اون برنامه رو به دوستانم میدم در کامپیوتر بعضی از اونها اجرا و بعضی دیگه اجرا نمیشه! ورژن های فریم ورک هم یکی هست.

ممنون میشم راهنمایی کنید.‬

دوستان تاپیک جدا بزنید زودتر جواب میگیرید

سلام دوستان عزیز نمیخواستم تاپیک جدا بزنم گفتم همینجا بگم

من ی مادربرد p8h61 usb3 دارم با گرافیک msi gtx 650 ti boost اینا با هم راه نمیوفتن فقط فن ها اونم خیلی اروم شروع به چرخش میکنن هر دو قطعه سالمن.پاور هم 530 وات گرین بدون قطعات اضافی بازم راه نمیوفته ولی مثلا گرافیکو میزارم روی برد msi h61 mp20 راحت جوابگوی هر کاری هست.من بایوس برد asus رو هم اپدیت کردم ولی فرقی نکرد.ممنون میشم کمکم کنید :( :crying:

با سلام به تازگی موس و کیبیورد کامپیوتر من دچار اختلال شده که هردو از جنس usb هستن که گاهی اوقات موس من دچار قطعی میشه و من باید که بار یواسپی اونو دربیارم دوباره وصل کنم تا درست شود یا کیبیوردم وقطی یک دکه رو فشار میدم دچار قطعی و وصلی اون دکمه میشود لطفا کمکم کنید که اشکال از usb یا پاور یا چیز دیگه هست با تشکر

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

درود 

یه مشکلی دارم که نمیتونم رم رو 2400 بزارم

مشکل اینجاس که از 1600 بالاتر میزارم چراغ memOK رو مادربرد روشن میشه و میمونه تا دکمشو بزنم و ریست کنه برگرده به تنظیمات قبلی 

ولتاز رو هم بالا بردم بازم اینطوری میشه اون چراغ memOK باس چیه 

با پروفایل XMP فعال و غیر فعال هم امتحان کردم نشد

اصلا پروفایلو فعال میکنم نمیره رو 2400 تو تصویرم معلومه

H87PRO

msza_dsc08340.jpg

gwa7_dsc08342.jpg

لینک به دیدگاه

درود

اینجا روشایی که مشکلتونو حل کردید باید بگید

نه این که سوال کنید

Sent from my LG-D802

لینک به دیدگاه

درود

اینجا روشایی که مشکلتونو حل کردید باید بگید

نه این که سوال کنید

Sent from my LG-D802

خو باشه

من چند روز پیش قبل اینکه رم 2400 بخرم بایوس رو آپگرید کرده بودم و تنظیماتی که واسه فرکانس رم بود فقط شده بود 1600 به پایین

ینی ضد حالی شده بود موقعی که رم 2400 رو بستم رو سیستم چون قبلش تا 3200 داشت

بعدش رفتم دنبال جستجو که چرا اینطوری شده فهمیدم اسوس تو بایوس سری H یه سری مادربردا قابلیت اوورکلاک رم گذاشته که نگو مادر برد من هم یکی از اونا بوده

بعد اینتل گریه کرده که چرا این کارو کردی من سری Z زدم گرون تومن فقط توش اوورکلاک جا دادم از این حرفا بعد اسوس گفته بابا گریه نکن تو آپدیتام رفعش میکنم

منم با دیدن این مطلب گفتم عجب یارویی خوردم آپدیت کردم

بعد رفتم دنبال Downgrade تو سایت اسوس اولین بایوس مادربردمو گرفتمو زدم دیدم گفت زپرشک اون وقت گفتم ای نامرد کاری کرده بود که دیگه برنگرده به بایوس اولش

دو سه روزی اذیت شدم از طریق UEFI رفتم نمیدونم سیدی راه انداز رفتم قبول نکرد که نکرد

آخرش رفتم دونه دونه آپدیت بایوسا رو که 17 تا بود گرفتمو امتحان کردم بالاخره یکیش برگردوند به حالت اول 

حالا که میخوام بزارم رو 2400 زرت چراغ memOK روشن میمونه

خو حالا میگی من چیکار کنم ؟

ویرایش شده توسط mahdi.kafi
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

یه راه حل ساده ترش اینه که تسمه رو در بیاری بری تو بازار یه تسمه همشماره ازش پیدا کنی یکم کوچیک تر باشه چه بهتر خودت جا بندازی.

مثل روز اولش میشه.

:D

سلام

ولی یمدت دیگه نه تعویض تسمه جواب میده نه سی دی خام گذاشتن توی درایو. راه حلی که بنده پیدا کردم اینه که باید یجوری از قدرت آهنربای قاب بالایی دی وی دی رم کاسته بشه. بنده برای اینکار از چسب نواری برق استفده میکنم. چسب رو به اندازه آهنربای کوچیک قاب بالایی برش میدم و میچسبونم روش. اینجوری بین آهنربا و فلزی که روی نگهدارنده سی دی هست یه مانعی ایجاد میشه و درب براحتی باز میشه. ولی باید دقت کرد چه تعداد چسب باید زده بشه تا قدرت آهنربا نرمال بشه. بعضی درایو ها با یه لایه مشکلشون حل میشه بعضیشونم 2 یا 3 لایه لازمه زده بشه. ولی مواظب باشین که چسب بیشتر مساویه با سر خوردن سی دی و خونده نشدن سی دی توسط درایو.

این کار یکم حوصله بره ولی راه حلی هستش که خودم پیدا کردم و تو 90 درصد درایوها جواب داده. موفق باشین @};-

ویرایش شده توسط pezhvak
لینک به دیدگاه

من شخصا یکبار این بلا سرم اومد :|

تقریبا 10 سال پیش بود که ویندوزم رو بردم دادن عوض کردن و وقتی که آوردم خونه کیس رو دیدم وضعیتش همینطوریه ! اما من از اول پارتشن بندی کردم و کل اطلاعات و زندگیم از دست رفت :||| فکر نکنم اون زمان این برنامه وجود داشته بوده ! :/

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخوام راه حل برای مشکلی که امروز برام پیش اومد رو براتون توضیح بدم که فک میکنم خیلی حیاتی و مهمه و شاید خیلی ها به همین مشکل خورده باشن

قضیه از این قرار بود که من 6تا پارتیشن داخل هاردم داشتم که امروز بعد از نصب ویندوز متوجه شدم فقط 1 درایو ویندوز تنها دارم و درایو دیگه ای نداشتم :eek:

برنامه پارتیشن  نصب کردم (MiniTool Partition Wizard Home Edition) و دیدم بقیه هارد بصورت یک پارچه unallocated و فرمت extnded در اومده بود و کامل فرمت شده بود

اگه این قضیه براتون پیش اومد هول نکنین و اون پارتیشن رو create نکنین ونا امید که بخواین همچی رو از اول شروع کنین که شاید دیگه پارتیشن هاتون بر نگرده

کافیه از داخل همین برنامه از قسمت سمت چپ partition recovery wizard رو انتخاب کنین بعد از انتخاب هارد full disk رو انتخاب و quick اسکن رو بزنین عرض 10 ثانیه تمام پارتیشنهای قبلیتونو نشون میده شما همرو تیک میزنین و اکی میزنین و از داخل برنامه روی apply کلیک میکنین

تبریک پارتیشن های شما برگشتن با تمام اطلاعات :D

من شخصا یکبار این بلا سرم اومد  :|

تقریبا 10 سال پیش بود که ویندوزم رو بردم دادن عوض کردن و وقتی که آوردم خونه کیس رو دیدم وضعیتش همینطوریه ! اما من از اول پارتشن بندی کردم و کل اطلاعات و زندگیم از دست رفت  :||| فکر نکنم اون زمان این برنامه وجود داشته بوده ! :/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 

یه مشکلی دارم که نمیتونم رم رو 2400 بزارم

مشکل اینجاس که از 1600 بالاتر میزارم چراغ memOK رو مادربرد روشن میشه و میمونه تا دکمشو بزنم و ریست کنه برگرده به تنظیمات قبلی 

ولتاز رو هم بالا بردم بازم اینطوری میشه اون چراغ memOK باس چیه 

با پروفایل XMP فعال و غیر فعال هم امتحان کردم نشد

اصلا پروفایلو فعال میکنم نمیره رو 2400 تو تصویرم معلومه

H87PRO

msza_dsc08340.jpg

gwa7_dsc08342.jpg

درود

دوست عزیز مادربرد شما دارای چیپست H87 هست و بالاترین فرکانس ساپورتش همون 1600 هست

وقتی چیپست مادربرد نتونه ساپورت کنه شما نمیتونی از فرکانس تعریف شده بر رویه رمهاتون استفاده کنید

مادربری با چیپست Z87 و یا Z97 تهیه کنید مشکلتون حل میشه

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام من امروز اومدم  metal gear rising رو نصب کنم که  این ارور رو داد:

windows can check online for solution to the problem.

لینک به دیدگاه

جدیدا توی بیشتر بازی هایی که کرک میشه باید Time Zone سیستم رو عوض کرد دوستان راه حلی دارید ؟

لینک به دیدگاه

جدیدا توی بیشتر بازی هایی که کرک میشه باید Time Zone سیستم رو عوض کرد دوستان راه حلی دارید ؟

بعید میدونم راه حلی باشه

اکثرا هم مربوط به گروه 3dm هست این مشکل(البته میشه گفت مشکل محسوب نمیشه)

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز ممعمولا یک لانچر همراه این گیم ها عرضه میشه که به صورت اتوماتیک خودش زمان و تغییر میده و به حالت اولیه برمیگردونه

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام اقا این سیستم رو نگا کنید

Vga = Gtx 970 asus strix

Cpu=Core i5 4690

Ram= 8gb

Power = 700W

Resouloution = 1360*768

Mb=Asus Maximus Vii Ranger

من با این سیستم تو بازی ها افت فریم دارم مثلا gta v تازه وقتی ادونس گرافیک رو کلا خاموش میکنم افت فریم داره حتی به 28 30 هم کیرسه وقتی که تو چمن ها میرم ولی نبایداینجوری باشه مشکل از کجاست؟ من تنها کاری که کردم اینه که مانیتورم hdmi نداره ولی نبدیل وصل کردم مشکلی داره؟ ممنون میشم اگه کمک کنید

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

این تاپیک برای شرح مشکلهایی هست که تونسته اید حل شون کنید.

لینک به دیدگاه

ممنون پست ویرایش میشه

لینک به دیدگاه

سلام اقا این سیستم رو نگا کنید

Vga = Gtx 970 asus strix

Cpu=Core i5 4690

Ram= 8gb

Power = 700W

Resouloution = 1360*768

Mb=Asus Maximus Vii Ranger

من با این سیستم تو بازی ها افت فریم دارم مثلا gta v تازه وقتی ادونس گرافیک رو کلا خاموش میکنم افت فریم داره حتی به 28 30 هم کیرسه وقتی که تو چمن ها میرم ولی نبایداینجوری باشه مشکل از کجاست؟ من تنها کاری که کردم اینه که مانیتورم hdmi نداره ولی نبدیل وصل کردم مشکلی داره؟ ممنون میشم اگه کمک کنید

به صحبت اقای بهمنیان توجه کنین دوست گرامی

ولی شما درایور رو اپدیت کنین

سیستم عامل 64 بیتی باید باشه

و کر.ک ریلودد رو استفاده کنین

و در اخر تنظیمات msaa و txaa رو off کنین

ببینین چی میشه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

نرم افزار Google.Chrome.47.0.2526.111 در ویندوز 7 دارای باگ نرم افزاریه. هر کی نصبش کرده سیستمش دچار dump شده احتمالا ازین نرم افزاره. بنده این ورژن رو از soft98 دانلود کرده بودم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز . امیدوارم که خوب و سلامت باشید .

دیشب بعد از مشکلی که برای سیستمم پیش اومد و تونستم حلش کنم ، به فکر ایجاد این تاپیک افتادم . اگر این تاپیک وجود داشت ، شاید اینهمه دردسر نمیکشیدم . شاید این مشکل قبلا برای کسی پیش اومده بوده و من با خوندن راه حلش میتونستم سریع مشکلم رو حل کنم . از همه شما دوستان عزیز تقاضا دارم در صورتی که تجربه ای در این زمینه ها دارید ، اینجا به طور کامل شرح بدید . حتی کوچکترین جزئیات هم میتونه مهم باشه . شاید این تاپیک بتونه مشکلات خیلی ها رو حل کنه . از همکاری همه شما ممنونم .

خب میرسیم به تجربه خودم . دیشب داشتم با سیستم کار میکردم که تصمیم گرفتم برم کار دیگه ای انجام بدم . به همین دلیل سیستم رو گذاشتم روی حالت Sleep . وقتی برگشتم سیستم از حالت Sleep در آوردم و شروع به کار کردم . همین موقع یک ارور اومد که گجت های ویندوز اجرا نمیشن و نیاز به ریست شدن دارن . بعد از ریست گجت ها ، باز هم باز نشدن . این رو بگم که سیستم رو ریست نکردم و قبلا هم این ارور برام پیش اومده بود . بعد از 10-15 دقیقه دوباره باید پا میشدم از پشت سیستم . پس دوباره سیستم رو گذاشتم رو حالت Sleep. وقتی برگشتم و خواستم سیستم رو از حالت Sleep در بیارم ، سیستم راه افتاد . ولی چراغ پاور کیس و هارد روشن نشد . هیچ تصویری روی مانیتور نیومد و جوری بود که انگار هیچ سیگنالی نداشت . بعد از 15-20 ثانیه سیستم خودش خاموش شد . ولی 2-3 ثانیه بعد دوباره روشن شد برای خودش. باز هم همون حالت بود . منتها دیگه خاموش نشد . چند بار کلید برق پاور رو قطع و وصل کردم دیدم جواب نداد . سیستم رو باز کردم . تمام اتصالات سیمها رو چک کردم . کندم و دوباره جا زدم . قطعات رو از روی مادربورد جدا کردم . همه قطعات رو . حتی پردازنده رو کندم و دوباره جا زدم . دیدم همون حالت میشه باز . مادربورد رو از کیس جدا کردم و آوردم بیرون . در حالیکه فقط پردازنده روش بود روشنش کردم . فکر کردم الان بوق ارور رم رو میزنه . ولی هیچ اتفاقی نیوفتاد . مطمئن شدم که مشکل از مادربورده .گفتم به احتمال زیاد یک مادربورد جدید باید بگیرم . یهو به ذهنم رسید که باطری بایوس رو در بیارم و بایوس رو ریست کنم . هرچند فکر میکردم کار بیخودیه . باطری رو در آوردم و با اتصال دو قطب مثبت و منفی جای باطری ، بایوس رو ریست کردم . روشن کردم سیستم رو و دیدم صدای گوشنواز ارور رم و گرافیک و هارد و خلاصه همه چیز میاد . سیستم رو خاموش کردم . همه قطعات رو بستم روی کیس و روشنش کردم . سیستم بالا اومد . بایوس رو تنظیم کردم و دوباره ریست کردم . موقع بالا اومدن ویندوز خواست از حالت Sleep ریسیوم کنه . ولی دوباره صفحه سیاه شد . این بار ریست کردم و با F5 وارد بوت آپشن شدم و گزینه پاک کردن اطلاعات ریسیوم رو زدم . سیستم ویندوز رو استارت کرد و اومد بالا . قطعات رو دوباره شناسایی کرد و تا الان داره کار میکنه.

امیدوارم کسی براش مشکلی پیش نیاد . ولی اگر مشکلی داشتید و تونستید حلش کنید ، همینجا با بقیه دوستان به اشتراک بذارید . موفق باشید .

دقیقا اینی که گفتی 4 سال پیش واسم اتفاق افتاد منم که بلد نبودم دادم بیرون اون موقع نزدیک 200 واسم آب خورد مثلا به قول خود یارو مادربورد نیمسوز شده بود  *dry#

2 سال پیشم باز پیش اومد ایندفعه دادم یکی دیگ مادر برد 4 اسلات ddr2 رو گرفت یدونه 2 اسلات داد گفت چون از طرف آقای X (فامیل خودم بود) اومدی پول این مادربوردو کمترحساب میکنم بجاش مادربرتو بر میدارم بدمش ذوب که نا قابل 100 ازم گرفت :mad:

خلاصه به نظر من هرکس کامپیوترش مشکل داره باید آزمون خطا بکنه و تو اینترنت تحقیق کنه راهش بهتره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...