رفتن به مطلب

فریز شدن سیستم هنگام بازی در ویندوز 10

Navid_75
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان نمیدونم چرا هنگام بازی سیستمم فریز میشه و تصویر کلا ثابت و هیچ دکمه ای به غیر از دکمه ی پاور یا ریست کیس کار نمیکنه و محبور میشم ریست کنم متاسفانه فریز شدن زمان مشخصی نداره و هر وقت دلش بخواد فریز میشه کلی هم توی اینترنت راجبش سرچ کردم و همه ی روش هایی که پیشنهاد شده بود اعم از

- اپدیت درایور ها

- اپدیت بایوس مادربرد

- اسکن ویندوز با ویروس کش

- اپدیت ویندوز

- حذف temp file

- اجرای sfc /scannow در cmd

- حذف ویندوز و نصب دوباره!!

- تست رم با Windows Memory Diagnostic

- استفاده از کلید ترکیبی Windows key + Ctrl + Shift + B

- تعویض کارت گرافیک

- تعویض مادربرد

-تعویض پاور

- خاموش کردن حالت گیم مود game mode

- حالت high performance در قسمت power settinge

- همچنین اینم بگم کیس از تهویه مناسبی برخوردار هست و از این بابت خیالتون راحت باشه.

اینم مشخصات سیستم

مادربرد: asus z97 delux

پردازنده: core i 5

گرافیگ: gtx 1650 super asus

رم : ۱۶ گیگ کینگ‌ استون

پاور ۵۰۰ وات گرین

یک عدد حافظه ssd 240 گیگ وسترن دیجیتال

و یک عدد هارد ۵۰۰ hdd

ویندوز توی هارد ssd نصب هست

این سیستم یه تازگی جمع شده و نزدیک‌ به ۲۰‌میلیون برام هزینه داشت و همچنین یک سری قطعات شو از خود لیون کامپیوتر خریدم از جمله cpu که اینم بگم cpu به صورت tray دستم رسید

کسی که بتونه مشکل منو حل کنه بهش مژدگانی میدم

ویرایش شده توسط Navid_75
لینک به دیدگاه

سلام ، اول از همه سلامت هارد رو با hdtune pro چک کنید اگه هارد ایرادی نداشت سیستم رو اگه دوتا رم هست با یدونه تست کنید ، توی بایوس اگه xmp روشن هست خاموش کنید باز تست کنید ، در نهایت بدون گرافیک با گرافیک پردازنده لود‌ کنید یه برنامه‌گرافیکی و بازم تست کنید ببینید کدوم یکی مشکل رو حل میکنه.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Navid_75 گفته است :

سلام دوستان نمیدونم چرا هنگام بازی سیستمم فریز میشه و تصویر کلا ثابت و هیچ دکمه ای به غیر از دکمه ی پاور یا ریست کیس کار نمیکنه و محبور میشم ریست کنم متاسفانه فریز شدن زمان مشخصی نداره و هر وقت دلش بخواد فریز میشه کلی هم توی اینترنت راجبش سرچ کردم و همه ی روش هایی که پیشنهاد شده بود اعم از

- اپدیت درایور ها

- اپدیت بایوس مادربرد

- اپدیت ویندوز

- حذف temp file

- تعویض کارت گرافیک

- تعویض مادربرد

-تعویض پاور

- همچنین اینم بگم کیس از تهویه مناسبی برخوردار هست و از این بابت خیالتون راحت باشه.

اینم مشخصات سیستم

پاور ۵۰۰ وات گرین

و یک عدد هارد ۵۰۰ hdd

این سیستم یه تازگی جمع شده و نزدیک‌ به ۲۰‌میلیون برام هزینه داشت و همچنین یک سری قطعات شو از خود لیون کامپیوتر خریدم از جمله cpu که اینم بگم cpu به صورت tray دستم رسید

سلام دوست عزیز منم مشکل مشابه شما رو داشتم. 2 کار کردم درست شد. اول xmp رو خاموش کردم بعد درایو کارت گرافیکمو نسخه قدیمی تر دانلود کردم و نصب کردم و مشکل حل شد که به نظرم مشکل از xmp بوده. سیستم منم یه دفعه هنگ میکرد موس و کیبوردم از کار می افتاد مجبور بودم دکمه پاورو نگه دارم تا خاموش بشه. امتحان کن نتیجشو بگو. امیدوارم درست بشه.

ویرایش شده توسط AngelOfDeath
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، AngelOfDeath گفته است :

سلام دوست عزیز منم مشکل مشابه شما رو داشتم. 2 کار کردم درست شد. اول xmp رو خاموش کردم بعد درایو کارت گرافیکمو نسخه قدیمی تر دانلود کردم و نصب کردم و مشکل حل شد که به نظرم مشکل از xmp بوده. سیستم منم یه دفعه هنگ میکرد موس و کیبوردم از کار می افتاد مجبور بودم دکمه پاورو نگه دارم تا خاموش بشه.

حالت XMP خاموش هست......و همچنین نسخه های مختلف کارت گرافیک هم نصب کردم قبلا

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Navid_75 گفته است :

حالت XMP خاموش هست......و همچنین نسخه های مختلف کارت گرافیک هم نصب کردم قبلا

نمیدونم والا. منم سیستمو تازه از لیون گرفته بودم بعد یه روز استفاده یه دفعه هنگ میکرد. فرستادم براشون بازم اوردن برام هنگ میکرد. آخر XMP رو خاموش کردم درست شد. کلی راه حلم امتحان کردم تنظیمات POWER ، نصب دوباره ویندوز ، حتی SSD گرفتم بازم اوکی نشد آخر با XMP درست شد. CPU CORE I5 9600 K با RAM 16 3200 MHZ دارم ظاهرا سازگار نبود با xmp

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Navid_75 گفته است :

- اپدیت درایور ها

- اپدیت بایوس مادربرد

- اپدیت ویندوز

- حذف temp file

- تعویض کارت گرافیک

- تعویض مادربرد

-تعویض پاور

اینم مشخصات سیستم

پاور ۵۰۰ وات گرین

و یک عدد هارد ۵۰۰ hdd

سلام عزیز اولین کار دمای سی پی یو خمیر و فنش چک کنین  یبارم ویندوز رو روی هارد نصب کنین چک کنین ولی قبلش یبار با یک ماژول جدای رم تست کنین . یبارت سی پی یو رو ببرین زیر لود تست کنین  مشخص میشه مشکل از کجاست

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

سلام ، اول از همه سلامت هارد رو با hdtune pro چک کنید اگه هارد ایرادی نداشت سیستم رو اگه دوتا رم هست با یدونه تست کنید ، توی بایوس اگه xmp روشن هست خاموش کنید باز تست کنید ، در نهایت بدون گرافیک با گرافیک پردازنده لود‌ کنید یه برنامه‌گرافیکی و بازم تست کنید ببینید کدوم یکی مشکل رو حل میکنه.

هارد هارو با نرم افزاری که گفتید چک کردم و هیچ مشکلی نداشتن...حالت XMP هم خاموش هست...رم ها هم تست شدن..من سر این موضوع مادربرد قبلیم H81 بود فک کردم مادربردمه رفتم 7 میلیون پول مادربرد دادم اما بازم مشکل پابرجا بود.....دوباره شکم به کارت گرافیک شد کارت گرافیک قبلیم Gt1030 بود اونو عوض کردم GTX 1650s گرفتم بازم مشکل پابرجاست...دیگه خسته شدم این سیستم نزدیک 4 ماهه که فکرمو درگیر کرده درست شدنی هم نیست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، AngelOfDeath گفته است :

دوست عزیز مدل کامل پردازندتون چیه ؟

i5-4590 Haswell

در 1 ساعت قبل، saman5949 گفته است :

سلام عزیز اولین کار دمای سی پی یو خمیر و فنش چک کنین  یبارم ویندوز رو روی هارد نصب کنین چک کنین ولی قبلش یبار با یک ماژول جدای رم تست کنین . یبارت سی پی یو رو ببرین زیر لود تست کنین  مشخص میشه مشکل از کجاست

دمای پردازنده از 50 بالاتر نمیره....اگه نرم افزاری سراغ دارید که cpu رو تست کنه معرفی کنید

لینک به دیدگاه

چه ویندوزی دارین ؟ چه ورژنی ؟

دمای پردازنده چک کردین توی بازی ؟ ببینید تا چند میره ؟

سلامت هارد هاتون رو چک کنید

رم هاتونو دونه دونه توی تمام اسلات های پی سی تون چک کنید

در کل بهتر بود به جای خرید این مین و سی پی یو یه i5 9400f تهیه میکردین

لینک به دیدگاه

چنین مشکلی در سیستم یه بنده خدایی بود با تعویض پاور مشکلش حل شد. سیستم فریز می‌شدو موس و کیبورد از کار میوفتاد

لینک به دیدگاه

داداش سوکت پردازنده رو چک کردی پین هاش کم نشده باشه؟

لینک به دیدگاه

من این مشکل رو داشتم اما بعد 2 یا 3 ساعت تصویر قفل میکرد کیبرد موس هم خاموش میشدن مشکل از ناسازگاری رمها بود 2 تا 8 گیگ رو با 1 دونه 16 تعویض کردم مشکل رفع شد...ارور event 41 هم داشتم تو event viewer

با یدونه 8 گیگ تست کردم اوکی بود با هر رم چند ساعت تست کردم..شما هم تست کن

رمها تمام مشخصاتشون یکی بود جز مموریشون یکی میکرون بود یکی هینیکس....فروشنده نامحترم روزهای اول که مشکل رو بهش گفتم پافشاری میکرد رو پاور اما...

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Navid_75 گفته است :

دمای پردازنده از 50 بالاتر نمیره....اگه نرم افزاری سراغ دارید که cpu رو تست کنه معرفی کنید

برنامه prime 95 سی پی یو رو میبره زیر لود اگه همونجوری شد از سی پی یو هست بعید  میدونم شما یبار ویندوز رو روی هارد نصب کن رم هاتو دونه دونه تست کن

لینک به دیدگاه

با چیزایی که خودتون بیان کردید و تست کردید بنده فکر میکنم مشکل از پاور سیستم باشه . بهتره از یه پاور دیگه برای تست استفاده کنید تا از این بابت هم خیالتون راحت بشه . در ضمن وقتی سیستمی مشکلی پیدا میکنه برای تست نیازی نیست یکی یکی قطعات رو رد کنید و مدل دیگه خرید کنید . تا زمانی که مشکل رو پیدا کنید و بعد اقدام به تعقیر اون قطعه کنید 

از دوست و آشنا . فامیل . یه پاور بگیرید تست بگیرید تا از بابت پاور خیالتون راحت بشه . فردا نیاید بگید پاورمم فروختم یه پاور دیگه خریدم مشکل از اینم نبود 🤔

لینک به دیدگاه

اگه میتونی ویندوز 7 بریز و پردازندرو یکی دیگه تست کن. چون تو توضیحاتی که دادی بیشتر چیزارو عوض کردی و مشکل پا برجاس. ویندوز 7 بریز اگه بر طرف نشد پردازندرو عوض کن. اگر ویندوزت رو ssd هست ایندفعه روی هارد بریز

ویرایش شده توسط AngelOfDeath
لینک به دیدگاه

در در 1 مهر 1399 در 00:35، babak_11 گفته است :

با چیزایی که خودتون بیان کردید و تست کردید بنده فکر میکنم مشکل از پاور سیستم باشه . بهتره از یه پاور دیگه برای تست استفاده کنید تا از این بابت هم خیالتون راحت بشه . در ضمن وقتی سیستمی مشکلی پیدا میکنه برای تست نیازی نیست یکی یکی قطعات رو رد کنید و مدل دیگه خرید کنید . تا زمانی که مشکل رو پیدا کنید و بعد اقدام به تعقیر اون قطعه کنید 

از دوست و آشنا . فامیل . یه پاور بگیرید تست بگیرید تا از بابت پاور خیالتون راحت بشه . فردا نیاید بگید پاورمم فروختم یه پاور دیگه خریدم مشکل از اینم نبود 🤔

دوست عزیز پاور اکبند چرا باید مشکل داشته باشه اونم برند green ...اونوقت منم نمیتونم از کسی پاورشو قرض بگیرم چون کسیو ندارم به تعمیر کار مطمن و کار بلدم تو منطقه ما نیست همه شون در حد بوق سواد دارن

در در 1 مهر 1399 در 09:31، AngelOfDeath گفته است :

اگه میتونی ویندوز 7 بریز و پردازندرو یکی دیگه تست کن. چون تو توضیحاتی که دادی بیشتر چیزارو عوض کردی و مشکل پا برجاس. ویندوز 7 بریز اگه بر طرف نشد پردازندرو عوض کن. اگر ویندوزت رو ssd هست ایندفعه روی هارد بریز

داداش این چیزایی که گفتی فقط گفتنش اسونه اینکه من ویندوز ۷ بریزم دوباره بازی هارو دانلود کنم چون انلاینه حدود ۶۰ گیگ حجم اینترنت میخواد چون یه بار اینکارو کردم یکم دلسر شدم...چون سیستم توی بازی فقط فریز میشه حتما باید نصب بشه..یه چیزم بگم این فریز سیستم دلبخواهی هست راستش یه مدت حدود یه هفته فریز نشد فک کردم درست شده بعد سورپرایزم کرد اصلا نمیشه زمان فریز شدنشو پیش بینی کرد شاید روزی یه بار شاید یه روز درمیون شاید یک هفته!! فک کنید توی بازی Dota 2 که کامپیوتر های زغالی مثل اسب اجراش میکنه تو سیستم من فریز میشه 🤐! یعنی اون لحظه میخوام بزنم سیستم رو از حرصم خورد و خمیرش کنم

یه‌ چیز رو هم اضافه کنم اینکه وقتا برقا میره تنظیمات بایوسم میپره و باید دوباره تنظیم کنم ایا این عادیه؟؟.. چند بارم برقا رفت دوباره اومد صفحه کلید کیبورد روشن میموند یه بارم کامپیوترو وقتی shut down میکردم خود به خود روشن میشد!! البته با در اوردن کابل پاور و نصب مجدد درست شد همه این مشکلات بالا با رفتن برق بوجود اومدن به نظرتون عادیه؟

و اما چیز دیگه هم هست همچنین تو حالت high performance تو قسمت تنظیمات پاور رو فعال میکردم احساس میکنم خیلی زود به زود فریز میشد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...