رفتن به مطلب

سوال درباره سایز مانیتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

دوستان قصد خرید مانیتور دارم بین 22 و 23 اینچ گیر کردم شدید قیمتش واسم مشکلی نداره

دوستان اگه میشه بفرمایید چه اینچی بگیرم استفاده ای هم که میشه همه کار باهاش میکنم از سه بعدی تا فیلم دیدن و گیمو همه چی.

23 اینچ اون 1 اینچش واقعا تاثیرش زیاده و اینکه از فاصله 30 سانتی که با مانیتور کار میکنم اذیت میکنه چی جوریاست در کل

خواهشآ زودتر کمکم کنید چون سریعآ باید بخرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اگه مانیتوری که دارید شما واید هستش شما بهتر هست 23 تهیه کنید

و اما اگه واید نیستش شما اگه 22 تهیه کنید بعد از یه مدتی با توجه به فاصلتون به خودتون میگین کاش پول داشتم بزرگتر میگرفتم ;)

من به خودم بار ها گفتم ولی بالاتر از 24 دیگه واقعا بزرگ هست!

هر اینچ میشه 2.5 سانت که با کسر کنار صفحه چیزی حدود 1.5 ازش میمونه ولی از لحاظ روانشناسی اینکه میتونستید یه اینچ بالاتر بگیرید حتی

اگر 1 میلی هم تاثیر داشته باشه اذیت میکنه شمارو!مطمئن باشید!

به امید خدا بتونید درست انتخاب کنید و موفق باشید!

لینک به دیدگاه

این اندازه ها با اندازه گیری قطر حساب میشن . به نظر من 22 تفاوت زیادی با 23 نداره . اون هم تو این فاصله . البته 22 که نیستن . 21.5 هستن . 1.5 اینچ قطر کمتری دارن نسبت به 23 . یعنی حدود 3.75 سانت . تو عرض و طول این اندازه کمتر میشه .

لینک به دیدگاه

درود

اگه مانیتوری که دارید شما واید هستش شما بهتر هست 23 تهیه کنید

و اما اگه واید نیستش شما اگه 22 تهیه کنید بعد از یه مدتی با توجه به فاصلتون به خودتون میگین کاش پول داشتم بزرگتر میگرفتم ;)

من به خودم بار ها گفتم ولی بالاتر از 24 دیگه واقعا بزرگ هست!

هر اینچ میشه 2.5 سانت که با کسر کنار صفحه چیزی حدود 1.5 ازش میمونه ولی از لحاظ روانشناسی اینکه میتونستید یه اینچ بالاتر بگیرید حتی

اگر 1 میلی هم تاثیر داشته باشه اذیت میکنه شمارو!مطمئن باشید!

به امید خدا بتونید درست انتخاب کنید و موفق باشید!

سپاس

پس شما میفرمایید 23 بگیرم منم خودم نظرم 23 هست ولی میترسم بزرگ باشه و از نزدیک اذیتم کنه چون 99% فقط در فاصله 30 سانتی متری مانیتور کارمو میکنم و فاصله بگیرم واسه فیلم و ... 1% هست

ویرایش شده توسط AniuS
لینک به دیدگاه

این اندازه ها با اندازه گیری قطر حساب میشن . به نظر من 22 تفاوت زیادی با 23 نداره . اون هم تو این فاصله . البته 22 که نیستن . 21.5 هستن . 1.5 اینچ قطر کمتری دارن نسبت به 23 . یعنی حدود 3.75 سانت . تو عرض و طول این اندازه کمتر میشه .

حامد جان ممنون

این واید کنار 21.5 اینچ میزنن یعنی چی؟

اگر جای من بودید چی ور میداشتین :wacko:

لینک به دیدگاه

واید به نسبت تصویر میگن . مثلا مانیتور های عادی نسبت طول به عرض تصویرشون 4 به 3 هست . تو واید 16 به 9 . البته تو بعضی از مدلهای واید این نسبت کمی فرق میکنه . ولی اکثرا این حالت رو دارن .

مانیتورهای 22 و 23 اینچ واید رزولوشنهای برابر دارن . هر 2 فول اچ دی هستن . تو یک رزولوشن . پس تعداد پیکسلهای اونها برابره . در نتیجه صفحه کوچکتر تراکم پیکسل بالاتری داره . یعنی تو هر اینچ مربع تعداد پیکسل بیشتری وجود داره . این باعث میشه که کیفیت تصویر بره بالا .

من باشم 22 میگیرم . چون 23 جز تصویر بزرگتر هیچ برتری دیگه ای نداره .

لینک به دیدگاه

این هم نمونه : تو مانیتور ML229H فاصله بین 2 پیکسل 0.248mm و تو مدل 23 اینچش 0.2652mm هست . نشون میده که مدل 22 اینچ تراکم پیکسل بیشتری داره .

لینک به دیدگاه

دقیقآ انتخابمم همین مدلی که اشاره فرمودین بود

واسم کیفیت تصویر حرف اول و آخر رو میزنه که گویا تو 22 بیشتر هست با توضیحاتتون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برداشت حامد عزیز خیلی جالب بود همین برداشت های ایشون هست که ایشون رو از مشاوران دیگه متمایز میکنه ;)

دیگه واقعا نمیدونم چی بگم :D

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

به نظر من هم 22 اینچ بگیر، رزولوشن و نتیجتا نسبت تصویر که هیچ فرقی با 23 نداره. فاصله هم که از مانیتور کمه، پس خرید 23 اینچ توجیهی نداره. تراکم پیکسل پایین تر 23 و 24 اینچ تو فاصله کم باعث می شه حس کنی تصویرت کیفیت پایین تری داره. به نظرم 23 و 24 اینچ و به بالا بیشتر به درده کسایی می خوره که می خوان به مونیتور کنسول گیم وصل کنن.

لینک به دیدگاه

به نظر من 23 بگیر

من samsung p23500 دارم و باهاش هیچ مشکلی واسه فیلم دیدن یا بازی کردن ندارم.

من بودم 23 بر می داشتم.

نظر شخصی، نظر دوستان هم محترم

لینک به دیدگاه

گیج شدم میخوام زنگ بزنم واسه خرید به جناب حسینی الان وضعیتم وخیمه نمیدونم چه کنم :(

لینک به دیدگاه

اگه بعدا جایی یه مانیتور 23 ببینی و مال شما 22 باشه همچینی می خوره تو ذوقت

چون 1.5اینچ به قول حامد جان با هم فرق می کنن.

ml238h , ml239h واقعا از نظر کیفیت هم کمتر از 22" نیست

ولی فاصله 30cm با مانیتور چه 22 و چه 23 خیلی کمه واقعا :excl:

ویرایش شده توسط alireza63
لینک به دیدگاه

گیج شدم میخوام زنگ بزنم واسه خرید به جناب حسینی الان وضعیتم وخیمه نمیدونم چه کنم :(

عزیز جان، به لحاظ فنی چون رزولوشن ها هیچ فرقی با هم ندارن بین 22 و 23 و 24 هیچ فرقی نیست (ساپورت فیلم و گیم و ...). پس اینچ بالاتر سلیقه شخصی هست. یکی دوست داره صفحه جلوش بزرگتر باشه یکی دوست داره کوچیکتر باشه. البته این موضوع رو هم در نظر داشته باش که چون نسل جدید مونیتورها (LED و IPS) نور دینامیک بیشتری دارن، اینچ بزرگتر نور بیشتری به سمت شما می فرسته. این موضوع برای استفاده از فاصله نزدیک عیبه (نور رو باید خیلی کم کنی) و برای استفاده از فاصله دور حُسن. تصمیم با خودتونه. موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود :

به نظر من 23 یا 24 اینچ خریداری کنید . ;)

چون رزولیشن همشون یکسان هست عملا هیچ تفاوتی در کیفیت تصویرشون حس نمیشه اما اگه 23 بخرید میتونید یه مقدار فاصلتون رو از مانیتور بیشتر کنید که کمتر چشمتون رو اذیت میکنه .

به شخصه وقتی از 19 اینچ به 22 اینچ کوچ کردم سردردم به طور کامل خداروشکر رفع شد :huh:

30 سانتی متر که به هیچ وجه نمیتونید حتی با یک مانیتور 20 اینچ هم کار کنید چون مدام باید چشمتون رو بالا پایین کنید که اینور اونور صفحه رو ببینید بعد یه رب عضله چشمتون خسته میشه بعدشم @-) :p

امیدوارم خرید خوبی داشته باشید @};-

لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان گل

" 23 بزرگتره بیشتر دید داری

البته من 23 رو ترجیح میدم

لینک به دیدگاه

دلو زدم به دریا 22 گرفتم رفت راحت شدم خریدم دیگه تموم شد مانیتور واقعآ زیبا و با کیفیتیه

فقط دوستان الان چند سوال دارم لطفآ راهنماییم کنید

پشت مانیتور 2 جایی هست به اسم hdmi audio out و hdmi in port

اون in port خورد به گرافیکم و هیچی ولی اون یکی مثل سوزنی مانند هست و تو تجهیزاتش همچین کابلی نداشت .اصلآ کاراییش چیه و اینکه تو کارتونش نباید باشه؟

بعد 1 سوال دیگه الان صفحه من فول تو مانیتور نیفتاده و از کناره ها سیاهی موجود هست وقتی یبرم تو hdmi درست میشه ولی vga اینجوریه

اولآ تو کدوم بذارمش hdmi یا vga بعدشم وقتی میرم تو hdmi فقط دسکتاپمو نشون میده و خبری نه از آیکون و نه میتونم با موس کار کنم هیچی چی جوریاست؟

ویرایش شده توسط AniuS
لینک به دیدگاه

مبارکه عزیز .

اون پورت خروجی صداست . میتونی از اون خروجی بگیری برای سیستم های صوتی . برای مواقعی که مثلا میخوای کنسول بهش وصل کنی ، صدا باید از جای دیگه بیاد . از اون پورت میگیری و میدی به دستگاههای پخش که ورودی HDMI دارن . فقط صدا رو انتقال میده . کابلش هم باید جدا تهیه بشه .

تو تنظیمات کارت گرافیکت میتونی اینها رو درست کنی. کارتت ATI هست دیگه ؟ ATI این مشکل رو داره . تو همین فروم یکی از دوستان همین مشکل رو داشت و بچه ها کمکش کردن درست شد. بگردی پیدا میکنی .

HDMI کیفیت تصویر کامل رو بهت میده . VGA خیلی ضعیفه .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...