رفتن به مطلب

اخبار، بحث و بررسی اینترنت شرکت شاتل

reza-hatami
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 59 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

برای من مخابرات داغون شده بود یه چند وقت الان جدید شاتل هم اشغال شده که سابقه نداشته اصلا (خونه مخابرات دارم و محل کار شاتل هر دو با سرعت 16 کیفیت در حد Wimax چند سال پیش ایرانسل :| )

چجوری باید چک کنن ؟ من برقکار اوردم نفهمید ایراد از کجاس 

به برقکار و تجربش ربط داره ..شما مودم دم در تست snr بگیر بعد تو اتاق هم تست کن..فرق داشت مشکل تو مسیر دمه در تا اتاقته..تامام 

لینک به دیدگاه

در در 13 آبان 1399 در 10:04، invoker گفته است :

منظور ام اینه که تا وقتی Vdsl برسه به ما / اینقد زمان میبره که از رده خارج حساب میشه و یه چی بهتر امده جاش ... :| مثلا انترنت فیبرنوری ...

ولی راسش و بخواهی مودم"ت اشغاله ! اگه Tp-Link که من استفاده میکنم بودش نویز"ت باز این این بهتر میزد ! البته حالا دیگه مهم نیست چون نویز خط کاملا" فیکسه و یجا وایستاده ...

اگه واسه گیم استفاده میکنی پیشنهاد میدم یخورده از سرعت دانلودت بزنی و درخواست سرعت آپلود 2 مگ ( یا هم اگه تونستن بیشتر بدن دیگه چه بهتر ... ) بده ببین نتت چقد بهتر میشه.

مطمئن نیستم ، ولی فکر میکنم وقتی vdsl بیاد ، دسترسی به فیبر نوری هم راحت تر میشه (از نظر زیر ساخت)

+ میگن اینترنت 5G رو میخوان اول برای اینترنت ثابت ارائه بدن ، که اگه بشه عالی میشه

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

اینکه میگین مودمت آشغاله ، اینطور نیست ، وقتی پهنای باند اصطلاحا کپ نشده باشه و محدودیت روش نباشه ، SNR پایین میاد ، همینو اگه رو 16 کپ کنن ، شاید تا 20 هم بیاد SNR

البته یه احتمال هم اینه که چون خط تلفن ما چند جا از کنار کابل برق رد شده و تو سیم کشی داخلی هم درست کنار برقه نویز شدید داشته باشم، (مودم هم قدیمی دی لینک هست و چیپست و ایناش هم احتمالا ضعیفه)

این هم که گفتین در خواست آپلود 2 مگ بدم ، اگر ISP ساپورت کنه (که شاتل میکنه) کافیه از تنظیمات مودم ANNEX M رو انتخاب کنید تا آپلود افزایش پیدا کنه

نکته اینجاس که من این مودم رو دیگه استفاده نخواهم کرد و مودم VDSL بزودی میگیرم ( که آپلودش تا 40 مگ هم میره)

متاسفانه مودم های VDSL موجود در بازار خیلی قدیمی و خیلی گرون هستن ، من هم به ناچار یه مودم زایکسل سفارش دادم

موفق و پیروز باشین

ویرایش شده توسط King Arc s
لینک به دیدگاه

در در 13 آبان 1399 در 00:57، King Arc s گفته است :

متوجه "تا برسه به ماها فکر نکنم دیگه اینترنت Vdsl وجود نداشته باشه" نشدم

چشم

فاصله من تا مرکز حدود 2 تا 3 کیلومتر بود و نویز خیلی زیادی داشتم

اما الان line attenuation من 0 شده ، که باور نکردنیه

مودم : ADSL D-link 2740u 

adsl-after-upgrade.png

در در 13 آبان 1399 در 10:04، invoker گفته است :

منظور ام اینه که تا وقتی Vdsl برسه به ما / اینقد زمان میبره که از رده خارج حساب میشه و یه چی بهتر امده جاش ... :| مثلا انترنت فیبرنوری ...

اوضاع نتت خیلی خوب شده / ولی راسش و بخواهی مودم"ت اشغاله ! اگه Tp-Link که من استفاده میکنم بودش نویز"ت باز این این بهتر میزد ! البته حالا دیگه مهم نیست چون نویز خط کاملا" فیکسه و یجا وایستاده ...

اگه واسه گیم استفاده میکنی پیشنهاد میدم یخورده از سرعت دانلودت بزنی و درخواست سرعت آپلود 2 مگ ( یا هم اگه تونستن بیشتر بدن دیگه چه بهتر ... ) بده ببین نتت چقد بهتر میشه.

سلام.زیاد به مودم ربطی نداره.طبق تجربه خودم هم dlink بهتره.ولی سوال من اینه میشه vdsl رو با مودم adsl گرفت؟

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

سلام.زیاد به مودم ربطی نداره.طبق تجربه خودم هم dlink بهتره.ولی سوال من اینه میشه vdsl رو با مودم adsl گرفت؟

مطمئنن خیر :|

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

مطمئنن خیر :|

آخه دوستمون با مودم adsl اینترنت vdsl گرفته.😑😑😐😐

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

سلام 

ببینید با مودم adsl میشه تو جای که vdsl هست سرویس گرفت و سرعت سرویس چندبرابر adsl میشه

ولی مودم های هستن که هم vdsl هستن هم adsl که اونا تا سرعت ۵٠ مگ میتونن نسبت به کشش خطشون سرویس بگیرن

یاعلی 

لینک به دیدگاه

سلام

آقا یه سوال. من از کجا بدونم تو محلمون کابل فیبر اومده؟ و یا از کجا بدونم vdsl ساپورت میکنه خط؟

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، RED گفته است :

سلام

آقا یه سوال. من از کجا بدونم تو محلمون کابل فیبر اومده؟ و یا از کجا بدونم vdsl ساپورت میکنه خط؟

توی سایت آسیاتک میشه استعلام کرد

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

آسیاتک؟ من شاتل دارم.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، RED گفته است :

آسیاتک؟ من شاتل دارم.

شما سوال کردی که میخوای بفهمی محلتون فیبر اومده و VDSL ساپورت میکنه خط یا خیر میتونی از استعلام اسیاتک بفهمی :) 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، RED گفته است :

سلام

من که مخابرات دارم مثلا خط هم فیبر هست اما adsl ، کشش تا 20 بود الان چند روزه روی 2 !

تبریز که فعلا نمیدن

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Slasher گفته است :

سلام عزیز من آسیاتک دارم از کجای سایتش میتونم بفهمم؟

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Aydin گفته است :

سلام عزیز من آسیاتک دارم از کجای سایتش میتونم بفهمم؟

image.thumb.png.55beb64db5aa888c68e28df6adf67a4c.png 

فقط کسایی که از اسیاتک سرویس ندارن میتونن چک کنن که VDSL میده یا نه شما باید زنگ بزنی پشتیبانی بپرسی 

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

معلوم میشه شما یا مفهوم ارتقاء تجهیزات به vdsl رو نمیفهمی

یا اینکه پست من رو نخوندین

وقتی کافو محل شما بروز میشه ، همون ADSL ای که مردم دارن سرعتش چند برابر میشه ، بدون اینکه نیاز باشه کاری بکنن

من هم همونطور که گفتم با مودم ADSL این تغییرات رو مشاهده کردم

در 18 ساعت قبل، RED گفته است :

سلام

ببینید اگر کافو شما رو ارتقا بدن بلافاصله تغییر رو تو پنل Status مودمتون میتونید حس کنید ( Line Attenuation تون کلی میاد پایین)

جدای از اون هم روش هایی که دوستان گفتن و تماس با پشتیبانی

+ اگر ساکن تهران یا قم هستین حتما تو سایت شاتل برای VDSL ثبت نام کنید

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، King Arc s گفته است :

معلوم میشه شما یا مفهوم ارتقاء تجهیزات به vdsl رو نمیفهمی

یا اینکه پست من رو نخوندین

وقتی کافو محل شما بروز میشه ، همون ADSL ای که مردم دارن سرعتش چند برابر میشه ، بدون اینکه نیاز باشه کاری بکنن

من هم همونطور که گفتم با مودم ADSL این تغییرات رو مشاهده کردم

ببینید اگر کافو شما رو ارتقا بدن بلافاصله تغییر رو تو پنل Status مودمتون میتونید حس کنید ( Line Attenuation تون کلی میاد پایین)

اگه همون adsl معمولی با سرعت بالاس پس vdsl چیه؟

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، Slasher گفته است :

شما سوال کردی که میخوای بفهمی محلتون فیبر اومده و VDSL ساپورت میکنه خط یا خیر میتونی از استعلام اسیاتک بفهمی :) 

آها. چک کردم نمیده :| یعنی مخابرات هم نمیتونه بده؟

در 21 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

من که مخابرات دارم مثلا خط هم فیبر هست اما adsl ، کشش تا 20 بود الان چند روزه روی 2 !

تبریز که فعلا نمیدن

بقیه شرکت هارو میدونم VDSL نمیدن واسه تبریز ولی مخابرات میده حالا از کجا میشه چک کرد؟

در 4 ساعت قبل، King Arc s گفته است :

نه تبریز. line چقدر باید پایین باشه تا ساپورت کنه vdsl?

ویرایش شده توسط RED
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، RED گفته است :

آها. چک کردم نمیده :| یعنی مخابرات هم نمیتونه بده؟

بقیه شرکت هارو میدونم VDSL نمیدن واسه تبریز ولی مخابرات میده حالا از کجا میشه چک کرد؟

نه تبریز. line چقدر باید پایین باشه تا ساپورت کنه vdsl?

من از مخابرات adsl دارم گزینه پیش ثبت نام تو کنترل پنل

در حال حاضر این قابلیت در استان شما فعال نمی باشد. پس از فعال سازی این قابلیت در استان شما امکان پیش ثبت نام در همین منو وجود دارد.

لینک به دیدگاه

سلام.من احساس میکنم شاتل مصرف من رو بیشتر از حدی که مصرف میکنم میزنه.برا بقیه هم اینجوریه؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

من از مخابرات adsl دارم گزینه پیش ثبت نام تو کنترل پنل

در حال حاضر این قابلیت در استان شما فعال نمی باشد. پس از فعال سازی این قابلیت در استان شما امکان پیش ثبت نام در همین منو وجود دارد.

فیبر چطور؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 ساعت قبل، RED گفته است :

فیبر چطور؟

الان که مثلا خط من فیبره با adsl اولش کیفیت خط خیلی خوب شده بود کشش خط تا 20 مگ و سرویس 16 مگ snr 20

نویز8

اما یک هفته ای هست وضعیت خط خیلی بد شده تا 2 مگ پایین میاد وقت نکردم با 2020 تماس بگیرم

این مال الانه

Screenshot 2020-11-08 114057.jpg

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

الان که مثلا خط من فیبره با adsl اولش کیفیت خط خیلی خوب شده بود کشش خط تا 20 مگ و سرویس 16 مگ snr 20

نویز8

اما یک هفته ای هست وضعیت خط خیلی بد شده تا 2 مگ پایین میاد وقت نکردم با 2020 تماس بگیرم

این مال الانه

Screenshot 2020-11-08 114057.jpg

این مال منه بدون فیبر شاتل.

وضعیت خط منم هم هفته ای میشه خراب شده. بعد از بارون اینجوریی شده. قبلش تا 9مگ کش داشت. این مخابرات چجوری میشه درخواست فیبر داد؟ بعد اینکه فیبر بشه کشش خط میره بالا؟

adf.PNG

ویرایش شده توسط RED
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 35 دقیقه قبل، RED گفته است :

این مال منه بدون فیبر شاتل.

وضعیت خط منم هم هفته ای میشه خراب شده. بعد از بارون اینجوریی شده. قبلش تا 9مگ کش داشت. این مخابرات چجوری میشه درخواست فیبر داد؟ بعد اینکه فیبر بشه کشش خط میره بالا؟

adf.PNG

برای من قبل فیبر کشش خط حداکثر 8 مگ بود با نویز 42 و snr زیر 10 بعد فیبر که گفتم که چجوری شد

با فیبر کشش خط بالاتر میشه و نویز خیلی پایینتر

یه زنگ بزن به 2020 ببین چی میگن

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

اگه همون adsl معمولی با سرعت بالاس پس vdsl چیه؟

سلام

اگر کافوی محل شما رو برای vdsl آماده بکنن شما با همون مودم adsl می تونید تا 24 مگابیت استفاده کنید (حداکثر سرعت فناوری ADSL ) ولی اگر دوست داشته باشید سرعت بالاتری داشته باشید باید مودم VDSL بخرید

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

برای من قبل فیبر کشش خط حداکثر 8 مگ بود با نویز 42 و snr زیر 10 بعد فیبر که گفتم که چجوری شد

با فیبر کشش خط بالاتر میشه و نویز خیلی پایینتر

یه زنگ بزن به 2020 ببین چی میگن

پینگ با فیبر چطوره؟ با apex کمترین پینگ چی میگیری؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، RED گفته است :

پینگ با فیبر چطوره؟ با apex کمترین پینگ چی میگیری؟

تست نکردم چون تایم اوت زیاد داشتم باید با پشتیبانی صحبت کنم که درست کنن چون فعلا مبین نت دارم واسه ایپکس دیگه پیگیرش نشدم واسه استفاده خونه هم نیاز نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...