رفتن به مطلب

روشی برای ارت کردن سیستم ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه ی دوستان

من یک گیم نت دارم که میخوام سیستم ها رو ارت کنم .

مغازه قبلیم  چون نو ساز بود خودش چاه ارت داشت کنتور برق مغازه داخل اپارتمان بود  .

الان سه ماهه که اومدم مغازه جدید که چاه ارت نداره  و با سرد شدن هوا این الکتریسیته ساکن داره اذیت می کنه 

وقتی مشتری ها به سیستم ها دست میزنن برق می گیرتشون و اون سیستم هایی که روشنن و  داخل گیم هستن هم یک لحظه فریز می شن  و موس و کیبورد و کلا گیم هم وای میسته برای کمتر از یک ثانیه

اصلا یک وضعیه !

الان یک قلاب  فلزی مخصوص نصب پنکه سقفی  داخل مغازه هستش و  به تیر آهن جوش خورده و گفتم شاید بشه ازش به عنوان ارت استفاده کرد .

ضمنا تمام لوله های آب داخل مغازه از جنس پلاستیک هستن .

کدوم روش برای نصب سیم رو پیشنهاد می کنید :

1 - کشیدن یک سیم به قلاب و وصل کردن اون به تمام سیستم ها

2 - کشیدن یک سیم مجزا از هر سیستم به قلاب سقفی ( یک چیزی تو مایه های تار عنکبوت میشه ) Lvl 2 Broodmother

باید سیم ارت رو به پیچ پاور ببندم ؟

الان سوالی که ذهنمو درگیر کرده اینه که این روش چقدر تاثیر داره توی کاهش الکتریسیته ساکن سیستم ها ؟

ضمنا تمام سیستم ها پاورشون Green 430 A هستش.

1.jpg

2.jpg

لینک به دیدگاه

سلام روش اول تمیز تره،بهتره

پیچ پاور یکیشه،میتونی به سوراخای پشت کیس هم ببندی 

فکر کنم به اندازه ای کافی هست که دیگه کسی برق نگیرتش،من خودم سیستمم اینجور بود بعدش که سیم زدم به پنجره برقش رفت فقط وقتی دستتو روی کیس میکشیدی یکم انگاری یه چیزی زیر دستات بود یعنی کامل نرفته بود یکمی ازش مونده بود

لینک به دیدگاه

بهترین روش از چهار چوب درب است چون فاصله کمتری با زمین داره.

از چهارچوب درب یک سیم شماره 3 بکشید ببرید و انشعاب بگیرید برای هر سیستم..

صدرصد تاثیر داره. الکتریکسه ساکن کاملا از بین میره.

لینک به دیدگاه

سلام

بابت پاسخ دوستان خیلی ممنونم.

با توجه به انتخاب روش اول از چه نوع سیمی برای این کار استفاده کنم :

1- مفتول (تک سیم )

2- افشان ( رشته ای )

سایز سیم ( قطر سیم ) مهم هستش ؟ مثلا یک سیم با قطر  0.5 بگیرم کافیه ؟

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، nemisis6 گفته است :

سلام

بابت پاسخ دوستان خیلی ممنونم.

با توجه به انتخاب روش اول از چه نوع سیمی برای این کار استفاده کنم :

1- مفتول (تک سیم )

2- افشان ( رشته ای )

سایز سیم ( قطر سیم ) مهم هستش ؟ مثلا یک سیم با قطر  0.5 بگیرم کافیه ؟

سیم افشان قطر 3 یا 2.5

یک سر سیم با کابلشو پرس میکنید و یک قسمت درب اهنی کامل خراش میدید تا هیچ رنگی روش نباشه بعد با پیچ اهن پیچ و یک واشر کامل سفت کنید

لینک به دیدگاه

سلام وقت دوستان بخیر

اول برای اینکه ببینید که ارت پنجره بهتره یا اون محل نصب پنکه سقفی، ابتدا باید با یک ولتمتر  یک تست کلی انجام بدید(تست حرفه ای هم هست که نیاز به ابزار خاص داره) یک سیم ولتمتر رو به فاز پریز بزنید و سیم دیگر رو به محل ارت بزنید و ببینید که ولتاژ را 220 ولت نشون میده یا خیر، هر کدام از این دو محل ولتاژ رو 220 نشون داد برای ارت اوکی است.در خصوص نحوه نصب ارت به سیستم ها هم اگر امکان داره یک چند راهی ارت دار تهیه بفرمائید و دو شاخه کیس ها رو بهش وصل کنید و سیم ارت رو به محل ارت چند راهی متصل بفرمائید که کار تمیز تر باشه، حتما برای اتصال ارت ساختمان به چند راهی از سیم افشان مرغوب استفاده نمایید (ترجیحا نمره 4)

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Goldsky گفته است :

سلام وقت دوستان بخیر

اول برای اینکه ببینید که ارت پنجره بهتره یا اون محل نصب پنکه سقفی، ابتدا باید با یک ولتمتر  یک تست کلی انجام بدید(تست حرفه ای هم هست که نیاز به ابزار خاص داره) یک سیم ولتمتر رو به فاز پریز بزنید و سیم دیگر رو به محل ارت بزنید و ببینید که ولتاژ را 220 ولت نشون میده یا خیر، هر کدام از این دو محل ولتاژ رو 220 نشون داد برای ارت اوکی است.در خصوص نحوه نصب ارت به سیستم ها هم اگر امکان داره یک چند راهی ارت دار تهیه بفرمائید و دو شاخه کیس ها رو بهش وصل کنید و سیم ارت رو به محل ارت چند راهی متصل بفرمائید که کار تمیز تر باشه، حتما برای اتصال ارت ساختمان به چند راهی از سیم افشان مرغوب استفاده نمایید (ترجیحا نمره 4)

موفق باشید.

در این حالت ولتمتر به ولتاژ بدون بار وصل است و چون مقاومت ولتمتر هم خیلی بالا است،  با ولت متر 220 حتما نشان میده .

بهترین کار اینکه یک لامپ 40ولت قدیمی استفاده کنید. یک سیم لامپ به فاز وصل شود و سیم دیگر لامپ به محل ارت وصل شود هر جا لامپ نور بیشتری داشت ، قطعا ارت بهتری دارد. من خودم اینطوری تست میکنم.

البته اگه لامپ 40 قدیمی هم نداشتید . لامپ کم مصرف یا الیدی هم میشه. ولی لامپ قدیمی برای این کار ایدال است. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...