رفتن به مطلب

مشکل کرش کردن سیستم همراه با افزایش شدید دور فن کارت گرافیک و سیاه شدن تصویر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام، کارت gtx 1070 به تازگی موقع اجرای بازی های سنگینی که دمای کارت رو بالا میبرن تقریبا چند دقیقه بعد از اجرا شدن بازی یه دفعه تصویر سیاه میشه، دور فن زیاد میشه و سیستم ری استارت یا خاموش میشه(دقیقا یادم نمیاد خاموش میشه یا ریستارت)، کارت گرافیک هم دماش توی فول لود توی بازی هایی مثل witcher 3 تا 76 درجه میانگین بالا میره و گارانتی هم داره هنوز،

حالا نمیدونم مشکل از خود گرافیک یا پاور چون پاورم هم پاور گرین 535gp که قدیمیم هست (یه بار گارانتی تعمیر شده قبلا)، دوستان اگه کمک کنن ممنون میشم، چون جایی که من هستم امکان تست گرافیک روی سیستم دیگه با پاور قوی هم وجود نداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

پاور 530 وات تقریبا برای کارت 1070 یه پاور لب مرز حساب میشه، چون قدیمی هم هست، احتمال پاور فِیلر زیاده.

بازر به مادر برد وصله؟ در صورت پاور فِیل گرافیک، باید صدایی با بوق ممتد شنیده بشه...

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Unconscious_Superman گفته است :

سلام، کارت gtx 1070 به تازگی موقع اجرای بازی های سنگینی که دمای کارت رو بالا میبرن تقریبا چند دقیقه بعد از اجرا شدن بازی یه دفعه تصویر سیاه میشه، دور فن زیاد میشه و سیستم ری استارت یا خاموش میشه(دقیقا یادم نمیاد خاموش میشه یا ریستارت)، کارت گرافیک هم دماش توی فول لود توی بازی هایی مثل witcher 3 تا 76 درجه میانگین بالا میره و گارانتی هم داره هنوز،

حالا نمیدونم مشکل از خود گرافیک یا پاور چون پاورم هم پاور گرین 535gp که قدیمیم هست (یه بار گارانتی تعمیر شده قبلا)، دوستان اگه کمک کنن ممنون میشم، چون جایی که من هستم امکان تست گرافیک روی سیستم دیگه با پاور قوی هم وجود نداره.

سلام عزیز وقتت بخیر 
من ی کارت گرافیک داشتم دقیقا همین شکلی میشد و متاسفانه بعد از چک کردن دونه به دونه قطعات سیستم متوجه شدم که مشکل از خود کارت گرافیکه و فرستادم گارانتی برام ی کارت آکبند فرستادن 
شما در وهله اول باد از پاورت مطمئن شی چون پاورت برا این کارت کافی نیست با ی پاور حداقل 650 یا 700 وات تست کن با همین قطعات 
بعدش سوکت و کابلی که از پاور برای کارت میاد رو هم چک کن که مشکلی نداشته باشن اونا هم 
اگه بازم نتیجه همون بود به احتمال 90 5 درصد مشکل از کارته و دیگه بیشتر از این هم وقتتو تلف نکن و بفرست گارانتی تا گارانتیش تموم نشده چون مسلما اونام به این راحتیا حرفتو قوبل نمیکنن و طی ی پروسه ی طولانی مدتی که خواهی داشت حسابی دردسر داره 
مشخصات کامل سیستم و کارت و گارانتیش رو هم بگو که بیشتر بتونیم راهنماییت کنیم

لینک به دیدگاه

دمای گرافیک رو موقعی که این اتفاق می افنه چک کنید، من دقیقا همچین مشکلی داشتم با rx 580، دیدم دما تو بازیهای سنگین یا نرم افزارهای بنچمارک به سرعت به حدود 90 میرسه و همین اتفاق می افته، باز کردم کارت رو و دیدم که صاحب قبلی کارت به جای خمیر سیلیکون، پد سیلیکونی که روی مموری چیپ ها معمولا میگذارن، چسبونده روی خود چیپ اصلی 😐برداشتم و خمیر زدم و مشکل حل شد. دمای کارت هم 75 بالاتر نرفته تابحال. شاید برای شما خمیرش خشک شده باشه . پاورتون هم به نظرم برای این کارت کم باشه، خصوصا این که می گید قدیمیه.

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

پاور 530 وات تقریبا برای کارت 1070 یه پاور لب مرز حساب میشه، چون قدیمی هم هست، احتمال پاور فِیلر زیاده.

بازر به مادر برد وصله؟ در صورت پاور فِیل گرافیک، باید صدایی با بوق ممتد شنیده بشه...

در 21 ساعت قبل، Aydin گفته است :

سلام عزیز وقتت بخیر 
من ی کارت گرافیک داشتم دقیقا همین شکلی میشد و متاسفانه بعد از چک کردن دونه به دونه قطعات سیستم متوجه شدم که مشکل از خود کارت گرافیکه و فرستادم گارانتی برام ی کارت آکبند فرستادن 
شما در وهله اول باد از پاورت مطمئن شی چون پاورت برا این کارت کافی نیست با ی پاور حداقل 650 یا 700 وات تست کن با همین قطعات 
بعدش سوکت و کابلی که از پاور برای کارت میاد رو هم چک کن که مشکلی نداشته باشن اونا هم 
اگه بازم نتیجه همون بود به احتمال 90 5 درصد مشکل از کارته و دیگه بیشتر از این هم وقتتو تلف نکن و بفرست گارانتی تا گارانتیش تموم نشده چون مسلما اونام به این راحتیا حرفتو قوبل نمیکنن و طی ی پروسه ی طولانی مدتی که خواهی داشت حسابی دردسر داره 
مشخصات کامل سیستم و کارت و گارانتیش رو هم بگو که بیشتر بتونیم راهنماییت کنیم

اینم باید بگم مثلا توی بازیایی که دما زیاد بالا نمیره و کارت حدود 70-80% درصد usage داره این اتفاق نمی افته، مثلا توی بازی gta v اینطوری نمیشه اما داخل بازی assassin's creed Odyssey بعد از ۱۰ دقیقه همونطور که گفتم دور فن زیاد میشه و تصویر مانیتور سیاه میشه و سیستم بعد چند ثانیه خاموش میشه، توی همین بازی هم دفعه اول اتفاق افتاد و به تازگی هم اینطوری شده، قبلا به این شکل نبود، پاور هم همونطور که گفتم قدیمیه و یه بار قبلا تعمیر شده، برنامه داشتم تعویضش کنم ولی گرونی ها پیش اومد و نشد متاسفانه، در مورد صدای بوق هم فک نمیکنم صدایی شنیده باشم اما حتما چک میکنم،

مدل کارتم هم 

Asus gtx 1070 dual هستش با گارانتی حامی

سیستم هم

H310m

I3 9100f

8gig

ویرایش شده توسط Unconscious_Superman
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Unconscious_Superman گفته است :

اینم باید بگم مثلا توی بازیایی که دما زیاد بالا نمیره و کارت حدود 70-80% درصد usage داره این اتفاق نمی افته، مثلا توی بازی gta v اینطوری نمیشه اما داخل بازی assassin's creed Odyssey بعد از ۱۰ دقیقه همونطور که گفتم دور فن زیاد میشه و تصویر مانیتور سیاه میشه و سیستم بعد چند ثانیه خاموش میشه، توی همین بازی هم دفعه اول اتفاق افتاد و به تازگی هم اینطوری شده، قبلا به این شکل نبود، پاور هم همونطور که گفتم قدیمیه و یه بار قبلا تعمیر شده، برنامه داشتم تعویضش کنم ولی گرونی ها پیش اومد و نشد متاسفانه،

مدل کارتم هم 

این مشکل به علت عدم تامین توان برای گرافیک هستش. یا پاور ایراد داره یا خود گرافیک سوکت برق  گرافیک رو چک کنید داخل پاور و خود گرافیک خوب فرو رفته باشه.

لینک به دیدگاه

گرافیک ببرید روی یه سیستم دیگه تست کنید مشکل نداشت پاور خرابه

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Unconscious_Superman گفته است :

اینم باید بگم مثلا توی بازیایی که دما زیاد بالا نمیره و کارت حدود 70-80% درصد usage داره این اتفاق نمی افته، مثلا توی بازی gta v اینطوری نمیشه اما داخل بازی assassin's creed Odyssey بعد از ۱۰ دقیقه همونطور که گفتم دور فن زیاد میشه و تصویر مانیتور سیاه میشه و سیستم بعد چند ثانیه خاموش میشه، توی همین بازی هم دفعه اول اتفاق افتاد و به تازگی هم اینطوری شده، قبلا به این شکل نبود، پاور هم همونطور که گفتم قدیمیه و یه بار قبلا تعمیر شده، برنامه داشتم تعویضش کنم ولی گرونی ها پیش اومد و نشد متاسفانه،

مدل کارتم هم 

بازی هایی که از vram بیشتری استفاده میکنن زودتر زودتر از بازیای دیگه باعث این مشکل میشن ولی رفته رفته هم شدت سیاه شدن و هم تو بازی های سبک هم اینطوری میشه شما 
یادت باشه گوشی دم دستت باشه وقتی دوباره اینطوری شد در کیستو باز کن و ازش فیلم بگیر و اسم مشخصات خودتم تو فیلم بگو چون وقتی برا گارانتی بفرستی به احتمالل خیلی زیاد همچین چیزی ازت بخوان

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

بازی هایی که از vram بیشتری استفاده میکنن زودتر زودتر از بازیای دیگه باعث این مشکل میشن ولی رفته رفته هم شدت سیاه شدن و هم تو بازی های سبک هم اینطوری میشه شما 
یادت باشه گوشی دم دستت باشه وقتی دوباره اینطوری شد در کیستو باز کن و ازش فیلم بگیر و اسم مشخصات خودتم تو فیلم بگو چون وقتی برا گارانتی بفرستی به احتمالل خیلی زیاد همچین چیزی ازت بخوان

امان از تجربه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...