رفتن به مطلب

اخبار، بحث و بررسی اینترنت شرکت همراه اول

maysamsina
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 513
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

مگه 4gهم داره ؟

فکر کنم هنوز عملیاتی نشده درست حسابی اگرم داشته باشه

لینک به دیدگاه

مگه 4gهم داره ؟

فکر کنم هنوز عملیاتی نشده درست حسابی اگرم داشته باشه

برای بنده اس ام اسش اومده .

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام به همه ی دوستان

ظاهرا همراه اول در ایام عید یه بسته ی هدیه گذاشته که تا 13 ام میشه فعال کرد و اینطور که من فهمیدم رایگان هم هست

وقتی بسته رو فعال میکنید اعتباری بین 1000 تا 50000 تومان هدیه میگیرید

من خودم سیم کارتم دائمیه و وقتی فعال کردم 1000 تومان داد.

گفتم خبر بدم اگه کسی خواست فعال کنه

کد دستوریش هم #95* هست

لینک به دیدگاه

دوستانی فعال کردن نتیجه رو بگن که تاپیک بالا بمونه و افراد بیشتری استفاده کنن

یه مو از خرس کندن غنیمته!!!

لینک به دیدگاه

دوستانی فعال کردن نتیجه رو بگن که تاپیک بالا بمونه و افراد بیشتری استفاده کنن

یه مو از خرس کندن غنیمته!!!

:laughing: :laughing: =)) =))

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام

سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکین اپراتورهای تلفن همراه رسماً راه اندازی شد
اگر می خواهید بدونید چه تعداد خط بنام شما در اپراتورهای چهارگانه ثبت شده به این سایت برید:

در این سامانه کلیه مشترکین چهار اپراتور کشوری همراه که حداقل یک سیم کارت به نام خود در یک اپراتور داشته و کد ملی ایشان نیز در بانک اطلاعاتی اپراتور تامین کننده سیم کارت به صورت صحیح ثبت شده است می توانند با انجام مراحل بعد از تعداد خطوطی که به نام ایشان در هریک از اپراتورهای مذکور ثبت شده مطلع شوند.

خودم که تست کردم بعد5دقیقه نتیجه برام اس مس شد که قرار دادم. شما اگه دوست داشتین بعد استعلام نتیجتون بگید. برای من که درست بود.

باتشکر موفق باشید.

ویرایش پست...درخصوص+منبع زومیت

چطور سیم‌کارت‌های اضافی خود را در یک اپراتور سلب مالکیت کنیم.
بر اساس قانون، هر ایرانی در حال حاضر می‌تواند ۱۰ سیم‌کارت از اپراتورهای سراسری و محلی خریداری کند. این قانون مشکلاتی را برای برخی از مشترکان اپراتورهای تلفن همراه به وجود آورده است. زومیت این مشکلات و راه حل آنها را پیگیری کرده است.    قانون سقف تعداد ۱۰ عدد سیم‌کارت در یک اپراتور تلفن همراه مشکلاتی را برای برخی از کاربران به‌وجود آورده است. بر اساس این قانون، هر ایرانی در حال حاضر می‌تواند ۱۰ سیم‌کارت از هر اپراتور سراسری و محلی خریداری کند. یعنی به غیر از شهروندان کیش و اصفهان که اپراتورهای محلی دارند، هر ایرانی می‌تواند در حال حاضر حداکثر ۴۰ سیم‌کارت از همراه‌اول، ایرانسل، رایتل و تالیا خریداری کند.

در روزها و هفته‌های اخیر کاربران زیادی  سوالاتی از قبیل، اگر ما از اپراتوری ۱۰ سیم‌کارت داشته باشیم و بخواهیم بقیه سیم‌کارت‌ها را بسوزانیم باید چه کار کنیم؟ اگر شماره برخی سیم‌کارت‌های خریداری شده از یک اپراتور را ندانیم یا گم کرده باشیم، چگونه باید از آن مطلع شویم؟ مطرح کردند.

البته مشکلی برای خود من نیز پیش آمده بود که با دغدغه کاربران یکی بود. دو هفته پیش برای خرید آی‌سیم ایرانسل اقدام کردم اما در مرحله ثبت با پیغام «کد ملی شما مجاز به خرید نیست.» روبرو شدم. با مسئولان ایرانسل که تماس گرفتم متوجه شدم ۱۰ سیم‌کارت در شبکه ایرانسل به نامم ثبت شده و نمی‌توانم شماره دیگری را ثبت کنم. این درحالی است که بنده فقط ۳ سیم‌کارت ایرانسل داشته‌ام و دو سیم کارت دیگر را در اختیار دوستان و آشنایان قرار داده‌ام. این بدین معنی است که ۵ سیم‌کارت اصلی دارم و ۵ شماره دیگر سیم‌کارت هدیه است.

ما نیز این سوالات را برای اپراتورهای مشخص شده ارسال کردیم.

منع قانونی برای اعلام شماره‌های سیم‌کارت به مالکان

از کارکنان ایرانسل خواستم مرا راهنمایی کنند تا بتوانم از شماره‌های دیگری که به نام من ثبت شده، مطلع شوم. آنها تاکید کردند:

بر اساس قوانین کشوری، اعلام شماره‌های همراه به مالکانی که آن شماره را فراموش کرده یا پوکه سیم‌کارت را گم کرده‌اند، غیر قانونی است و فقط با دستور مراجع قضایی اپراتور ملزم به اعلام شماره‌های یک فرد خاص می‌شود. در غیر اینصورت اپراتور تلفن همراه نباید به درخواست‌های مبنی بر اعلام شماره تلفن همراه یک فرد پاسخ دهد و پاسخ به این درخواست‌ها، خلاف قانون است.

افراد چگونه سیم‌کارت‌های اضافی را سلب مالکیت کنند

حالا اگر ۱۰ سیم‌کارت داشته باشیم و تعدادی از آنها را نخواسته یا اطلاعی از آن نداریم برای سلب مالکیت آنها باید چه‌ کنیم؟

برای این کار لازم است به دفتر اپراتور مذکور در محل زندگی خود یا دفتر حقوقی مشترکان آن شرکت مراجعه کنید. یک فرم به شکل زیر در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد تا ضمن پر کردن مشخصات هویتی، سیم‌کارت اصلی خود را مشخص کرده و بخواهید که بقیه شماره‌ها را حذف کنند. لازم است این فرم به دفتر اسناد رسمی تحویل داده شود تا امضاء و اثر انگشت گواهی شود.

0e1e26800fc8acbb0b897b758d20c55efbe06b52پس از دریافت گواهی امضاء و اثرانگشت فرم را به مرکزی که از آن دریافت کرده‌اید برگردانید تا اپراتور شماره‌ها و سیم‌کارت‌های اضافی را سلب مالکیت کند.

پس از انجام این مراحل، منع ثبت سیم‌کارت جدید برای مشترک از بین می‌رود.

.....همچنین برای اطلاع از سیمکارت های رایتل این مشکلات نداره میتونید یه زنگ بزنید و مشخصاتتو بگید تا شماره های رایتلی که به نامتونه وضیعتشونه بگه.

post-19988-0-61967000-1459623967_thumb.png

post-19988-0-66492300-1459624216_thumb.png

post-19988-0-81907900-1459624637_thumb.png

post-19988-0-09640200-1459625162_thumb.png

ویرایش شده توسط mostafa lak13
لینک به دیدگاه

من تست کردم بعد از 1 دقیقه جوابش اومد .نوشته 6 تا خط ایرانسل بنام شما هست در حالیکه من کلا یه خط بیشتر ندارم و ثبت نام نکردم .

الان از کجا باید بدونم واقعا راست گفتن .یا چجور پیگیری کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من تست کردم بعد از 1 دقیقه جوابش اومد .نوشته 6 تا خط ایرانسل بنام شما هست در حالیکه من کلا یه خط بیشتر ندارم و ثبت نام نکردم .

الان از کجا باید بدونم واقعا راست گفتن .یا چجور پیگیری کنم

این سامانه کاملاً دقیقه و اشتباهی در کار نیست.

لینک به دیدگاه

خب الان بنده از کجا میتونم پیگیری کنم که چه کسی این همه شماره بنام بنده ثبت کرده ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب الان بنده از کجا میتونم پیگیری کنم که چه کسی این همه شماره بنام بنده ثبت کرده ؟

تماس بگیر راهنمایی میکنن

در نظر داشته باشید سیم کارت هدیه هم خودش یه دونه حساب میشه.

لینک به دیدگاه

دوستمون راست میگه سامانه مشکل داره یا اطلاعات ما رو اپراتور ها درست ثبت نکردن ! من الان هشت تا رایتل دارم بعلاوه دو تا ایرانسل بعلاوه یک دونه همراه اول ! همشونم فعالم ( البته 3 تاش دست خودمه بقیش دست دوستامنئ اما سندهاش بنام منه ! ) در صورتی که برای من پاسخ داده 3 تا همراه اول 2 ایرانسل 5 رایتل !!! 

لینک به دیدگاه

دوستمون راست میگه سامانه مشکل داره یا اطلاعات ما رو اپراتور ها درست ثبت نکردن ! من الان هشت تا رایتل دارم بعلاوه دو تا ایرانسل بعلاوه یک دونه همراه اول ! همشونم فعالم ( البته 3 تاش دست خودمه بقیش دست دوستامنئ اما سندهاش بنام منه ! ) در صورتی که برای من پاسخ داده 3 تا همراه اول 2 ایرانسل 5 رایتل !!! 

من الان با 700 تماس گرفتم بهم گفتن باید از طریق مراجع قضایی پیگیری کنین :eek:  ما اجازه نداریم بهتون بگیم چندتا سیم کارت بنام شما ثبت شده :wacko:  :wacko: . 

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام

دوستان من طرح 22 گیگ شبانه همراه اول رو گرفتم که جزء آلفا + حساب میشه

امروز هم رفتم 8 تومن دادم سیم 4G گرفتم

ولی همچنان +H هست (محدوده 4G همراه اول هم جایی پیدا نکردم که مثل ایرانسل مشخص کرده باشه  ولی با +H موردی ندارم چه در خونه و چه در بیرون انتن هم فوله )

گوشی تنظیمات هم داره ، چک کردم توی سایتش موردی نداشت و چیز خاصی هم برای تنظیمات الفا پلاس نداشت، مدل گوشی J1 4G هست

سرعت هم توی دانلود منیجر در بهترین حالت 1 مگ(ساعت 5.30 تا 6.30 صبح) هست ولی بصورت میانگین 500 بیشتر نمیشه روش حساب کرد

ایا این وضعیت درسته یا اینکه راهی برای گرفتن سرعت بالاتر هست ؟

کسی اگر تجربه استفاده از اینترنت همراه اول رو داره با سیم 4G بگه خواهشاً

با سپاس @};-

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

با سلام،

متاسفاته 4G همراه اول تنها بر روی برخی مناطق خاص فعال شده است. می توانید برنامه OpenSignal را بر روی گوشی خودتون نصب کنید تا به صورت تقریبی آنتن های مورد نظر را پیدا کنید. 

Android | iOS

ویرایش شده توسط Parhaam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام من زیاد سر در نمیارم از این برنامه

اینجوریه که تو عکس میبنید

npje50f7jyr8bt9jft0t.png

این عکس دومی قرمز و سبز ها چی هستن ؟ اطلاعی دارید ؟

t6cm3bwc2pnswfvgkp5l.png

یه قسمت هم دسیبل داره که سر در نمیارم

8o32ncuca0konf8zf3t.png

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منظورت از طرح 22 گیگ شبانه همون نامحدود هست ؟ 

اقا یه چیز جالب من به صورت اتفاقی عدد ستاره هزار مربع رو گرفتم و چشم به اینترنت نامحدود خورد خخخ و خب فعالش کردم از ساعت 2 تا 7 صبح من تا حدودی تست کردم نزدیک 17-18 گیگ دانلود کردم عالی بود 

ولی برام سواله این طرح دقیقا چیه ؟ طرح شما هم همینه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام من نمیدونم راجع به چه طرحی صحبت میکنید من از این طرح گرفتم ، همیشه میگیرم

22 گیگ شبانه

j4sd0yxggysuzlo9hz0k.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام من نمیدونم راجع به چه طرحی صحبت میکنید من از این طرح گرفتم ، همیشه میگیرم

22 گیگ شبانه

j4sd0yxggysuzlo9hz0k.jpg

اها طرح شما یک ماهه هست و نه هزار تومن قیمتشه !

شما ستاره هزار مربع رو بگیر بعد اینترنت نامحدود رو بزن و محاسبه قیمت رو بزن به من هزارتومن میده به شما هم احتمالا هزار تومن میده فعال کن از ساعت 2 تا 7 صبح هرچقدر که میخوای میتونی دانلود کنی به صورت نامحدود 

لینک به دیدگاه

سلام.

خوب دوستان ظاهرا من چندوقتی هست گیر دزدهای دولتی افتادم... و هر دفعه داره دستشون برای من رو میشه.

تاپیک قبلی که مربوط به مخابرات بود رو میتونید تو این لینک ببینید : http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=56421

حالا امروز چی شده که این تاپیک رو زدم؟!

اگر در جریان باشید خیلی هامون دیگه واسه دانلود داریم از ایرانسل و همراه اول استفاده میکنیم.

چرا؟

چون قیمتش مناسبه و سرعتش بالاست.

خوب اینکه خوبه! چرا دزد؟

چون بنده چند شب پشت هم دارم یک بسته شبانه نامحدود 2 تا 7 صبح تهیه میکنم و دانلود انجام میدم. شبی هم حدود 25 گیگ میتونم دانلود کنم با 1000 تومن.

ولی!!! بسته به جای اینکه ساعت 7 صبح تموم بشه ساعت 6:30 دقیقه تموم میشه و بعد از اون تعرفه آزاد حساب میشه.

خوب اشکال نداره اینهمه ارزون دانلود کردی حالا نیم ساعت هم پولی دانلود کن.!

سرعت دریافت من حدود 3 مگ در ثانیه هست و تو نیم ساعت چیزی حدود 4 گیگ میتونم دانلود کنم.

حالا میدونید هزینه 4 گیگ دانلود با تعرفه آزاد چقدره؟

تعرفه هر کیلوبایت تبادل اطلاعات

سیم کارت دائمی ۰.۵ ریال

سیم کارت اعتباری ۰.۷۵ ریال

یعنی 4 گیگابایت میشه 4/096/000 کیلو بایت

حالا این 4/096/000 رو حساب بکنیم میشه واسه اعتباری ها 30 هزار تومان ( اگر اشتباه نکنم ) و دائمی ها 20 هزار تومان. درست نتونستم حساب کنم. ولی اصلا شما بگو 200 تک تومن.

مگه غیر از اینه که وقتی بنده یک بسته خریداری میکنم در حقیقت دارم یک قرار داد میبندم که تا فلان ساعت باید از اون بسته استفاده کنم؟

چرا باید زودتر تموم شده و شارژ من کم بشه یا پول اضافه بیاد رو قبض خط من؟

آیا این دزدی نیست؟

آیا کلاهبرداری نیست؟

آیا حق الناس نیست؟

( حالا زیاد معنوی نکنیم جریان رو...)

بعد از 3 شب که مطمئن شدم هر شب داره این اتفاق میافته همین نیم ساعت پیش تماس گرفتم پشتیبانی همراه اول.

الو؟ الو؟؟؟

اپراتور : نمیزارن یه چرت بزنیم ! بله بفرمایید!!!

من : جریان بالا رو توضیح دادم و ایشون ( اگر خوابشون نبرده باشه ) همشو گوش دادن.

اپراتور: خوب شما باید حواستون باشه!

من : به چی؟

اپراتور : به اینکه بسته قطع شده!

من : مگه پیام اومده برام که بستم قطع شده؟ یا از کجا باید بفهمم؟

اپراتور : میتونید به سایت همراه اول مراجعه کنید و تو وضعیت بسته ها وضعیت بستتون رو ببنید.

من : خوب بسته نامحدود رو توی سایت نشون نمیده و مینویسه که شما بسته فعالی ندارید.

اپراتور : پس میتونید شکایت بکنید به سامانه پاسخگویی وزارت ارتباطات.

من : باشه ممنون خدافظ.

یعنی اینا هیچ ترسی هم ندارن که اینقدر راحت دارن دزدی میکنن؟

واقعا اینا حق الناس نیست؟  :D

بگذریم...

جریان مخابرات که همین چند روز پیش تموم شد.

خدارو شکر منم واسه دانلود از سیمکارت اعتباری با 0 ریال شارژ واسه دانلود استفاده میکنم و ضرری نکردم.

اما  ای دوست عزیزی که داری این مطلب رو میخونی:

1- با سیمکارت دائمی اصلا اینکارو انجام نده.

2- با سیم کارت اعتباری انجام بده که توش شارژ نباشه.

3- اینارو نه به خدا میشه سپرد نه به اصحابش. چون خود خدا اینارو آفریده.

4- تا میتونی از بسته ای نامحدود دانلود کنید شده الکی دانلود کنید و بعد پاکش کنید. شاید اندک ضرری تونستیم به اینا بزنیم.

لینک به دیدگاه

کاشکی رو دزدیهای میلیاردی که میشه هم اینقدر حساسیت داشتیم :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...