رفتن به مطلب

اخبار، بحث و بررسی اینترنت شرکت ایرانسل

amir.coder
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

خوشبختانه خرید مودم LTE جواب داد و همین الان دارم با سرعت 48 مگابیت!! و یا همون حدود 6 مگابایت بر ثانیه دانلود میکنم!! باورش سخته ولی تفاوت بین استفاده از گوشی در حالت 3G و استفاده از مودم در حالت 4G LTE برای من بسیار بسیار زیاد بود و کاملا ارزش هزینه خرید مودم رو داشت.

این هم تصویر:

البته دو کانکشن مربوط به ADSL و مودم LTE رو همزمان استفاده میکنم که Ethernet اولی با سرعت 2 مگابیت مربوط به ADSL و دومی با سرعت 48.5 مگابیت! مربوط به مودم LTE هستش.

تا قبل از این بالاترین سرعت دانلودی که تجربه کرده بودم 10 مگابیت بود  :D

70801658488511832677.jpg

به به چه دانلود رِیتی  :D

چه مدل مودمی گرفتی؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 968
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان من تو فکرم یه همچین طرحی دارم، یک مودم دانگل 4G  +  دو تا آنتن که به دانگل وصل می شن بعد دانگل رو به پورت usb روتر  وصل کنم.

​این آنتن هیچ جا موجود نیست شما از این آنتن جایی ندید؟ ( سر آنتن کانکتور TS9 داره از این پیچی معمولیا نیست.) پیشنهاد بهتری ندارید با توجه به این که ورودی WAN روتر توسط مودم ADSL اشغال شده و فقط پورت USB خالیه؟

post-18344-0-92459700-1461903049_thumb.jpg

post-18344-0-92447600-1461903056_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان من تو فکرم یه همچین طرحی دارم، یک مودم دانگل 4G  +  دو تا آنتن که به دانگل وصل می شن بعد دانگل رو به پورت usb روتر  وصل کنم.
​این آنتن هیچ جا موجود نیست شما از این آنتن جایی ندید؟ ( سر آنتن کانکتور TS9 داره از این پیچی معمولیا نیست.) پیشنهاد بهتری ندارید با توجه به این که ورودی WAN روتر توسط مودم ADSL اشغال شده و فقط پورت USB خالیه؟

درود صفحات قبل تاپیک را ببینید لینک فروش این آنتن ها در سایت همسایه داده شده است.

لینک به دیدگاه

سلام 

تو تنظیمات گوشی حالت شبکه lte به تنهایی نداره نمیشه کاری کرد که فقط به lte وصل شد؟

این کد رو بزن  

*#*#4636#*#*

بعد توی phone info قسمت  set prefered network type گزینه LTE only بذار

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به به چه دانلود رِیتی  :D

چه مدل مودمی گرفتی؟

سلام فرجام خوبی؟ E3372 گرفتم

لینک به دیدگاه

من هم علاقمند شدم با گوشی تست گرفتم آپلودش واقعا همینه؟

post-17645-14619169728329_thumb.png

لینک به دیدگاه

من هم علاقمند شدم با گوشی تست گرفتم آپلودش واقعا همینه؟

attachicon.gifScreenshot_20160429-123212.png

بله

لینک به دیدگاه

تشکر می کنم از آقا پرهام برای راهنمایی در مورد خرید آنتن.

یک چند نکته هم بگم در مورد سرعت های متفاوت اینترنت موبایل و اون اینکه پر شدن آنتن و 3G و 4G نوشتن به تنهایی دلیل به سرعت اینترنت نخواهد بود. ابتدا یک توضیحی بدم در مورد باند های فرکانسی موبایل از جمله 800 1000،.....، 1800،.....،2600 مگاهرتز و در آینده با پیشرفت علم بیشتر از اینها.

- قضیه اینجوری که مثلاً استاندارد 3G در باند 800MHz تا 1800MHz و LTE از 1800MHz تا 2600MHz و LTE-A از 2600MHz تا نمی دونم چقدر ، کار می کن این وسط یک سری از باند ها، باند های همپوشانی هستند از جمله باند 800 که باند مشترک بین 2G و 3G و باند 1800 که مشترکه بین 3G و 4G . 

​- چیزی که تا الان در ایران اتفاق می افتاده این بوده که در واقع از ماژول های فرستده 3G روی دکل های مخابراتی که حداکثر از باند 1800 استفاده می کردن با استاندارد  4G استفاده می شده برای همینه که اکثراً تا سرعت  16Mbps رو تجربه کردن، چون در باند 1800 حداکثر می شه 16Mbps رو بدون اشکال و استاندارد ارسال کرد.

​- این که سرعت 50mbps  آقا پرهام تست گرفتن نشونه خیلی خوبیه و این نشون می ده که ماژول های واقعی 4G  داره روی دکل های مخابراتی نصب می شه که در باند 2200 کار می کنن.

​- الان در کرج در بهترین حالت در آزادگان نهایت16Mbps دانلود می شه و این  50Mbps نشون می ده که ایشون کنار آنتن پیشرفته ای قرار داره که البته هرچی باند فرکانسی بره بالا تر نزدیکی به فرستنده و استفاده از آنتن گیرنده قوی تر مهم تر می شه، چون در فرکانس بالا تر تلفات بالاتر می ره (مثل همه چیز از جمله CPU، برق و ...) ولی نویز پذیری کمتر می شه و سرعت بیشتر می شه .

ویرایش شده توسط martyr10
لینک به دیدگاه

دوستانی که دنبال آنتن هستند سعی کنند دنبال آنتن هایی برن که بهره بالایی دارن و اصطلاحا سمت گرا هستن.. آنتن یاگی یا مارپیچی که تو یوتیوبم هست طریقه ساختش میتونن گزینه های مناسبی باشند.. از آنت هایی سیمی عادی انتظار عملکرد فوق العاده نداشته باشید چون پترنشون همه جهته هست عموما و بهبود اونچنانی نخواهید دید در نتیجش..

نکاتی که گفتم شاید موقع خرید از سایتای فروش آنتن بدردتون بخوره :)

لینک به دیدگاه

قابل ذکر برای اون عزیزانی که بی تاب آنتن های outdoor هستن، البته که در فاصله کم می تونن خیلی مفید باشن ولی  سیگنال های موبایل در داخل سیم بشدت تلفات دارند و اینجوری نیستن که مثل داده های اینترنت از این ور دنیا به اون ور دنیا بصورت 0 و 1 براحتی انتقال پیدا کنن آنتن های خارجی 4G  برای فاصله سیم بیشینه 10 متر اون هم با سیم های کواکسیال خیلی با کیفیت و گرون که من نمونه هاشون رو تو ایران کم دیدم قابل کار هستن.

این GSM extender ها یا به قولی تفویت کننده های سیگنال موبایل هم داده ها رو از دکل مخابراتی رو پشت بوم دریافت می کنن، بعد داده های دیجیتال رو از carrier آنالوگ جدا می کنن به یونیت داخل ساختمان می فرستن بعد اونجا دوباره روی carrier سوار می شه و به موبایل شما می رسه.

لینک به دیدگاه

اخرش نفهمیدم چی گفتین؟!

این انتن هایی که سایت همسایه قراره بیاره رو بخریم یا نخریم؟

از نظر فاصله سیم مشکلی نیست!حتی 1 متر هم واسه ما کافیه!

کل مودم و انتن و روتر رو میبندم به میله و میزارمش بالای پشت بوم و با کابل لن بهش وصل میشم! :wacko:

سیگنال ایرانسل تو خونه ما -85 dbi هستش!این انتن ها رو بخرم چقدر قوی تر میشه؟

ویرایش شده توسط Adam Khor
لینک به دیدگاه

اخرش نفهمیدم چی گفتین؟!

کل مودم و انتن و روتر رو میبندم به میله و میزارمش بالای پشت بوم و با کابل لن بهش وصل میشم! :wacko:

ایده آل ترین حالت را براتون می گم شما خودت رو با این حالت مقایسه کن ببین کجای کاری:

- در ایده آل ترین حالت شما آخرین طبقه ساختمون هستید و آنتن 4G رو رو پشته بوم قرار دادید آنتن هم ترجیحاً امنی دایرکشنال نیست ، و جهت داره و مستقیم به سمت دکل بدون هیچ مانع فلزی، تیرچه بلوکی و.... یا آنتن های دیگه رو به جهت  دکل قرار گرفته مودم رو هم همون جا رو پشته بوم در نزدیک ترین فاصله به آنتن قرار دادید  بعد با یک کابل لَن cat6 از خروجی مودم به ورودی روتر داخل خونه وصل شده اید. 

حالا دیگه بستگی داره شما چقدر شبیه به این حالت رو می تونید داشته باشید​.

یا اصلا بگو چه مودم و روتری داری تا ببینیم بهترین حالت چیه ؟

ویرایش شده توسط martyr10
لینک به دیدگاه

تشکر می کنم از آقا پرهام برای راهنمایی در مورد خرید آنتن.
یک چند نکته هم بگم در مورد سرعت های متفاوت اینترنت موبایل و اون اینکه پر شدن آنتن و 3G و 4G نوشتن به تنهایی دلیل به سرعت اینترنت نخواهد بود. ابتدا یک توضیحی بدم در مورد باند های فرکانسی موبایل از جمله 800 1000،.....، 1800،.....،2600 مگاهرتز و در آینده با پیشرفت علم بیشتر از اینها.
- قضیه اینجوری که مثلاً استاندارد 3G در باند 800MHz تا 1800MHz و LTE از 1800MHz تا 2600MHz و LTE-A از 2600MHz تا نمی دونم چقدر ، کار می کن این وسط یک سری از باند ها، باند های همپوشانی هستند از جمله باند 800 که باند مشترک بین 2G و 3G و باند 1800 که مشترکه بین 3G و 4G
​- چیزی که تا الان در ایران اتفاق می افتاده این بوده که در واقع از ماژول های فرستده 3G روی دکل های مخابراتی که حداکثر از باند 1800 استفاده می کردن با استاندارد  4G استفاده می شده برای همینه که اکثراً تا سرعت  16Mbps رو تجربه کردن، چون در باند 1800 حداکثر می شه 16Mbps رو بدون اشکال و استاندارد ارسال کرد.
​- این که سرعت 50mbps  آقا پرهام تست گرفتن نشونه خیلی خوبیه و این نشون می ده که ماژول های واقعی 4G  داره روی دکل های مخابراتی نصب می شه که در باند 2200 کار می کنن.
​- الان در کرج در بهترین حالت در آزادگان نهایت16Mbps دانلود می شه و این  50Mbps نشون می ده که ایشون کنار آنتن پیشرفته ای قرار داره که البته هرچی باند فرکانسی بره بالا تر نزدیکی به فرستنده و استفاده از آنتن گیرنده قوی تر مهم تر می شه، چون در فرکانس بالا تر تلفات بالاتر می ره (مثل همه چیز از جمله CPU، برق و ...) ولی نویز پذیری کمتر می شه و سرعت بیشتر می شه .

فکر میکنم بعضی قسمت از حرفاتون درست نباشه. چون فرکانس 3g ایرانسل 2100 هست و فرکانس 4g ایرانسل 1800

لینک به دیدگاه

اخرش نفهمیدم چی گفتین؟!

در تکمیل صحبتای دوستمون تو پست بعد از شما

آنتن سیمی که من گفتم منظورم از سیم کابل لن بعدش نیست (شاید خودتون متوجه شده باشید) منظورم آنت هایی هست که از یه سیم دراز و راست تشکیل شدن.. فک کنم اون آنتن سایت همسایه هم همینجوریه.. پترن این آنتها همه جهته هست و ببهبودی که حاصل میشه مناسب ولی نه فوق العاده خواهد بود. بهترین کار استفاده از آنتهای یاگی (دست ساز مثلن) یا پیچشی هست که سمت گرایی مطلوب تری دارند.

لینک به دیدگاه

مادر جان داداش چه جوری ۱۷ مگ گرفتی هزینش زیاد نشد برات  به هر حال کنی ولذتش رو ببری انشا الله 

لینک به دیدگاه

فکر میکنم بعضی قسمت از حرفاتون درست نباشه. چون فرکانس 3g ایرانسل 2100 هست و فرکانس 4g ایرانسل 1800

من ازروی این گفتم که دارم از باند 3 استفاده می کنم و باند 3 هم زیر گروه UTMS . دقیقاً چه اتفاقی داره می افته؟

post-18344-0-73088700-1461941409_thumb.png

لینک به دیدگاه

اینا چیزاییه که دارم:

Irancell E3372 3G/4G USB Dongle 

Tp-Link MR3220 3G/4G Route

کابل لن هم به مقدار لازم!

خونه 3 طبقه هستش از بالای طبقه سوم همه دکل های اطراف دیده میشه!

یه انتن خوب معرفی کنید به به مودم وصل بشه...من زیاد وارد نیستم

لینک به دیدگاه

اینا چیزاییه که دارم:

فعلا آنتن خوب با کانکتور crc9 وجود نداره و تبدیل های sma به crc9 هم وجود نداره !

قرار هست راستین بازار تعدادی آنتن MIMO بیاره ، که فعلا خبری نیست

میتونید مثل من آنتن رو خودتون بسازید و کانکتور رو هم از چین بخرید !

با توجه به این که گفتید میتونید دکل رو ببینید و احتمالا نزدیک هست ، همینجوری تست کنید شاید سرعت بالایی دریافت کردید (من بدون آنتن با 70mbps دانلود میکنم)

لینک به دیدگاه

اینا چیزاییه که دارم:

خوب همونی که فکر می کردم هستش حالا شما

-اگه دانگل رو به روتر وصل کنی و یک آنتن خارجی هم به دانگل وصل کنی (که تو سایت همسایه هم ندیدم مودم خارجی داشته باشه) اگه با سیم کوتاه و رو پشت بوم بگذاری تشکیلات رو سرعت اینترنت ات خیلی خوب خواهد شد ولی پوشش WiFi تا طبقه های پایین نمی آد وفقط باید یک سیم شبکه بکشی به کامپیوتر.

- اگه یک سیم آنتن بلند بکشی تا طبقه پایین و مودم روتر رو بگذاری پایین عملاً همهسیگنال تو سیم هدر می ره که این کار کلا عملی نیست.

- کم دردسر ترین هم اینه که مودم و روتر و دوتا از همین آنتن های سایت همسایه رو تو همون طبقه بگذاری پشت پنجره ای ، جایی که بیشترین آنتن رو می ده، معجزه نمی شه ولی خیلی از بی آنتن بهتر کار می کنه.

لینک به دیدگاه

مودم e3372 از نوع TS-5 هست!crc-9 نیست!

راهی هست که خودم یه انتن خیلی خیلی خیلی قوی بسازم؟تا 200 تومن هم خرج انتن می کنم!

ضمنا انتن دوره ولی چون اطراف ما همه خونه ها یه طبقه هستند دکل دیده میشه!

به علاوه تست 3g زیر دکل 1 مگابایت سرعت میداد!(کمه یا زیاده؟) 4g رو وقتی مودم رسید با لپ تاپ میرم زیر دکل تست میگیرم

لینک به دیدگاه

راهی هست که خودم یه انتن خیلی خیلی خیلی قوی بسازم؟تا 200 تومن هم خرج انتن می کنم!

به علاوه تست 3g زیر دکل 1 مگابایت سرعت میداد!(کمه یا زیاده؟) 4g رو وقتی مودم رسید با لپ تاپ میرم زیر دکل تست میگیرم

کمه، نمی خوام گالیور بشم، ولی از الان می تونم بگم نباید خیلی انتظار داشته باشی.

لینک به دیدگاه

crc9 همون ts5 هست

تازه ts9 هم بهش میخوره ! من خودم اشتباها ts9 خریداری کردم

من تاحالا آنتن های یاگی ، لوگاریتمیک ، هلیکال رو برای موارد مختلف ساختم و ساخت همشون هم ساده هست

کلی ویدئو توی youtube هست و چند تا سایت محاسبه کننده هم وجود داره ، کمی سرچ کنید ...

این هم آنتن هلیکالی که خودم واسه lte ایرانسل (1.8GHz) ساختم

post-21837-0-38286500-1461944528_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

فقط دقت کنید که برای lte ایرانسل ، آنتن رو باید برای فرکانس 1800 مگاهرتز طراحی کنید

لینک به دیدگاه

من ازروی این گفتم که دارم از باند 3 استفاده می کنم و باند 3 هم زیر گروه UTMS . دقیقاً چه اتفاقی داره می افته؟

باند 3 میشه همون 1800mhz.

مشکل اینجاست که شما گفتید  1800 برای 3g هست ولی  3g ایرانسل روی 2100 هست و همچنین گفتید 4g توی باند 2200 داره کار میکنه که اشتباه هست و در باند 1800 هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...